FILMS voor deze Week: Seizoen Opruiming 5. 9. 0.4. 4620 JOH. BOTTIN GA PROF. DE HARTOG HERDACHT Toelatingsexamen R.H.B.S. Kun je klepperen Klepper dan mee! EEN PAARD SLOEG OP HOL iiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiwiiiiiigiiiiiiwiiiiiiniiiniwiiBi UW AMSTELSTOOP E. J. WERNER TEL. 3808 Raadsagenda r EEN BEROEP OP ALLE OUDERS .J tMERSF. DAGBLAD Bally en ander le klas schoeisel Vele tegen HALVE prijzen. Langestraat 28 Tel. 3332 Examennieuws KROON-TAX Tel. Waarschuwing 9nq&£Diuüw 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG IS JULI 1939 In de Internationale School voor Wijsbegeerte „Een tweeledige taak had hij zich gesteld" In de Internationale School voor Wijs begeerte heeft mevrouw L. de Hartog—Meyjes een rede gehouden ter herdenking van haar echtgenoot, wijlen prof. dr. A. H. de Hartog. De heer L. Ezerman uit Den Haag heette aan het begin van deze bijeenkomst, welke zich in een zeer groote belangstelling mocht verheugen, allen welkom; daarna speel de de heer Ch. Havelaar, aan den vleu gel begeleid door mevr. C Camerling Helmolt—Ketwicli Verschuur, een fluit concert uit de Andante van Mozart. Na deze muzikale inleiding hield mevr. De Hartog haar rede. Spr. zeide eerst, dat prof. De Hartog zich een tweeledige laak tot doel had gesteld Hij was ervan overtuigd een profetische roeping te hebben, maar te vens zich van een wetenschappelijke taak tot betrekking der theologie be wust. Alleen wanneer wij in weten- schappelijken zin van een hoogste een heid van den grond der wereld mogen spreken, aldus vervolgde spr., dan kun nen wij het recht van de religie en haar wetenschap, de theologie, indiceeren. Physiologie geeft recht om de organische vonnenwereld een hoogere ideeënont- plooiing te noemen. In de psychologie blijkt de persoonlijkheid als hoogste potentie het begin der boven de natuur verheven verschijningswereld te zijn, die evenwel de natuurorde niet door breekt, in persoonlijke voorwaarde tot historie als een door de idee geleid pro ces der menschheid. In de philosofie is de hoogste eenheid van het wcreldge- heel het besef, dat het probleem costno- politisch eindprobleem dezer weten schap is. Prof. De Hartog waarschuwde tegen het naturalisme, dat de kracht verheerlijkt, tegen den personencultus, die individualistisch den persoon veraf goodt. Religie drijft den mensch naar innerlijke noodzakelijkheid om uit te groeien, te vloeien en vruchten te dra gen. Wie in het religieuze leven nadruk legt op den wil, brengt God niet alleen zijn zonden ter vergeving, peinst niet slechts bij tijd en wijl over God en leert niet alleen evolutie, maar weet ook dat het tusschen God en hem gaat om alles of niéts, om wedergeboorte van eigen centrum in centrum Gods. Wederge boorte wijst volgens prof. dr. De Hartog op gebroken hoogmoed en ontledigd be- geeren op den kruisweg. Religie is in nerlijk leven dat zich door het kruis der zelfovergave openbaart in dagelijksche daden om Gods wil. Religie is leven in de groote eenheid, welke eenheid de wetenschap in gestadigen voortgang theoretisch tracht te doorgronden. Het geloof steunt op de doorbreking der orde Gods, maar i3 zelfovergave aan den raad Gods in zekerheid, dat Gods schepping van heerlijkheid tot heerlijkheid in den geest voortleidt. Spr. werkte deze gedachten nader uit. en besloot met een betoog over de on derscheidingen tusschen phvsiek en ethisch kwaad. Tegenover den eersten Adam stelde zij Christus, den Heer uit den hemel, den levendmakenden Geest, die als universeel beginsel den terug keer van den vervallen mensch in liefde- gémeènschap bewerkt. De historische verschijning komt tegenover Gods raad en daad, die uit den schoot der eeuwig heid voortgaat om in Jezus Christus' verschijning volle klaarheid te ontvan gen. Voor het toelatingsexamen van de R H. B. S. slaagden: S. H. van Bakel, J. Bastiaanse, E. M. Berghuijs, J. Biekart, M. H. Bloemheu- vel, M. A. Blok, P. H. Boers, A. J- Borger, W. H. Bout, J. Buitenhuis, M. S. v. d. Bijl, S. ten Cafe, G v. d. Don ker, A. Drop, H. van Dijk, H. J. G. El- bertse, F. Hupkes v. d. Eist, H P. Eij- kelenburg, R. Garrels, A. Gosschal, L. J. de Graaf, A. F. Grashuis, R. de Groot, M. A. Grotendorst, F. van Gul ik, H. X. de Haan, G. Hana, H. P. Harde- bol, W. J. Hardebol, B. Hendriks, A. M. A. Heunks, D. Hofland, W. G. Hof man, A. Hollebrand, C.. J. Holtslag, E. v. d. Hoogen, J. Huslage, C. W. d'Huy, G. H. Jonker, C. W. H. Kerling, M. Kieckens, P. Koning, K. Koopmans, Chr. D. Kousemaker, E. H. M. Kroes, P. J. v. d. Lande, D. Laseur, J. A. Leer mans, J. de Leeuw, F. van Lente, H. K. Lochmans van Bennekom, F. K. Mantel, A. E. Meerbeek. J. B. Monhe- mius, A. C. Riem Vis, A. J. G. Rond, J. H. van Roon, a. E. Roos, W. M. Ro- singa, H. Schaperkottor, R. H. Schef- fer, F. W. Schild. H. C. Schippers, G A. Schutte, P. J. Schwerzel, M. Sparnaav, G. D. Steinebach, A. H. Sijswerda, F. C. Veenendaal, L. M. Vegting, E. K. Vermaas, M. v. d. Voo- ren, M. de Vos, T.. .1. Vreke. Ch. .1. Wig- gers, L. W. Wolthuis. J. Th. G. van Nimwegen, F. G. Wasterval. GARNIZOEN De kapitein J. A. Geensen van 5 R. I. wordt op 1 September a.s. overgeplaatst bij den Staf der Infanterie en werkzaam gesteld ten bureele van den Chef van den Generalen Staf. (Sectie Motor- dienst). TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het. water in Pesie's bad was hedenmorgen 68 gr. F., of 20 gr. C. Het diploma werd behaald door An- driés Méyer. Het oude wordt weer nieuw KORTEN tijd geleden heeft De Oranjevereeniging in De Valk een vergadering belegd, waarbij be spreking van de feestplannen in ver band met den verjaardag van H.M. de Koningin het zwaartepunt van het programma vormde. De heer C. van Zweeden, voorzitter, lanceerde toen het voorstel om aan den voor avond van Koninginnedag een klep- permarsch te houden. Hiervoor zou dan echter, zooals ter vergadering werd opgemerkt, eenige voorberei ding noodig zijn, want het klepperen is tegenwoordig bij de jeugd uit de mode? Met bekwamen spoed is de uitvoe ring van dit plan ter hand genomen. Op Woensdagmiddag 19 Juli zal in het gebouw van de R.K. Werklieden- vereeniging aan de Lieve Vrouwe straat om 3 uur de eerste repetitie aanvangen. Er zijn ongeveer 400 jongens en meisjes noodig en zij, die er iets voor voelen om „lessen in klepperen" te ontvangen, kunnen zich dan melden. Hedenmorgen heeft een passeerende motor nogal wat verwarring gesticht in een colonne militaire paarden. Een der (lieren, door een dienstplichtige aan de hand geleid, schrok namelijk van het voertuig en sloeg op hol. In dollen ren ging het de Vermeerstraat af. Te nau wer nood wist een burger, door ijlings op zij te springen, een onaangename valpartij te voorkomen. Een militair, die de vluchteling te paard achterna ging, kwam er minder goed af. Ter hoosrte van de Memling- straat werd hij uit het zadel geslingerd. Met bebloed gelaat droeg men hem in een naburige bakkerij binnen, waar hem medische hulp werd verleend. Hier bleek, dat de opgeloopen verwon dingen niet van ernstigen aard waren. Het op hol geslagen paard zag zijn vlucht beëindigd, toen een burger hem bij de teugel wist te grijpen. inhoud 5 Liter Pilsner gekoeld thuis be zorgd alleen bij De agenda voor de openbare vergade ring van den Raad onzer gemeente, wel ke op Dinsdag 25 Juli a.s-. des avonds om 7 uur bijeenkomt, luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Onderzoek van de geloofsbrieven van de benoemde leden van den Raad. 3. Benoeming van twee tijdelijke wethouders. 4. Voorstel van B. en W. om aan me vrouw J. Landman—Janse overeenkom stig haar verzoek eervol ontslag te ver- leenen als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 5. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een gemeenschappelijke rego l'ing met andere gemeenten ter uitvoe ring van de Vleeschkeuringswet. 6. Voorstel van B. en W. tot verla ging van de industrietarieven voor wa ter. 7. Afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van J. Hooy- er en andere landbouwers en veehou ders om tenminste voor één waakhond vrijdom van belasting te verleenen. 8. Vooi'stel van B. en W. tot overna me van strooken grond aan den Bis- schopsweg. 9. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan A. G. E. Troost van een per ceel grond aan den Utrechtseheweg. 10. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan M. Roelofsen van een perceel grond aan de Overijsselschestraat. 11. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan T. van Zoest van een perceel bouw terrein aan den Randenbroekerweg groot pl.m. 943 M2. voor 3100. 12. Afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van J. F. Langenhorst om wijziging van het uitbreidingsplan voor wat betreft het terrein aan de Westzijde van den Ran denbroekerweg. 13. Voorstel van B. en W. tot inge- bruikgeving van het sportterrein aan de Zonnebloemstraat qan de SpeeltuinYer- eeniging „Het Soesterkwartier." 14. Ontheffingen en reclames school geld dienst 1938—1939. 15. Ontheffingen straat- en rioolbe lasting dienst 1937, 1938 en 1939. Natuurwachtoereeniging vraagt steun Donderdagavond heelt hei bestuur van de Amersloortsche Natuurwachtvereeniging verga derd met de hooiden van de lagere scholen hier ter slede. Bij deze besprekingen bleek, dat over het algemeen op de scholen als de lessen daartoe ongezocht gelegen heid bieden, getracht wordt de kinde ren liefde en eerbied bij te brengen voor de natuur, dus voor bloemen, planten, plantsoenen, maar ook voor het dier. vooral de vogels en de vo gelnesten eieren en jongen). Hiermede kan echter niet worden volstaan. Ook de ouders hebben een taak en een zèèr gewichtige taak. Telkens en telkens blijkt immers weer, hoe door onze jeugd nesten worden vernield, eieren uitgehaald, jonge vogeltjes worden gedood, hoe in de bosschen wegwijzers worden ver nield of onbruikbaar gemaakt, hoe af gesloten gebouwen van tennisbanen en padvinderskampen worden opengebro ken. zelfs waterleidingen worden ver nield. Vermoedelijk is hieraan niet de schooljeugd schuldig; mogelijk doen dat ouderen. Te meer schande! En te meer kun nen de ouders hier goed werk doen, door, elke in eigen kring, te wijzen op het laffe van deze handelingen, en daarnaast vooral ook door het goe de voorbeeld in het gezin eerbied te wekken voor anders eigendom en liefde voor de natuur rondom en in onze stad, waarvan duizenden zooveel méér zouden kunnen genieten, indien men zich niet dagelijks behoefde te er geren over de nuttelooze vernielzucht, welke in die mooie natuur wordt bot gevierd. De Amersloortsche Natuurwacht vereeniging, welke zich ten doel stelt dit kwaad met alle oorbare middelen te bestrijden en als 't kan uit te ban nen, moge daarom hierbij een harte lijk beroep doen op u ouders in Amersfoort om tezamen deze nutuurbeschadiging en natuurveront- rciniging tegen te gaan. De vereeni- ging betuigt al bij voorbaat haar har telijke erkentelijkheid. ONS TELEFOONNUMMER IS THANS Qrand.-Thea.tre Love Affair' HET thema is verre van nieuw... een „boy meets girl" historietje, dat werkelijk wel eens eerder zijn gang door de wereld deed. Maar de wijze, waarop de regisseur Leo McCarey hier zijn verhaal vertelt, is verbluffend raak. Óf misschien moeten we een groot deel van dezen roem schenken aan den scenarioschrijver, die de film deed be ginnen met een serie dialogen, uitzon derlijk, frisch en gevat, die de film reeds dadelijk verheft boven het alle- daagsche. De jongen-en-het-meisje ontmoeten elkaar op een oceaanschip. Het zijn Irene Dunne en Charles Boyer, of kort weg: Terry en Michel. Zij gaan allebei naar Amerika om een huwelijk om geld te sluiten. Terry maakt kennis met Michel doordat zij een telegram van hem vindt. Is het van uw meisje? vraagt zij. Neen, antwoordt hij, van haar beste vriendin. En terwijl Terry het telegram overgeeft zegt zij terloops. Ik ben be nieuwd of deze sport het in de schaduw van het voetballen zal kunnen uithou den... Zoo is het gedeelte van de film, dat op den Oceaan speelt, een aaneenschake ling van beelden en gesprekken, die soms schijnbaar uit den toon vallen maar juist dan hun grootste filmische kracht ontwikkelen. Hier wordt de aan dacht, die bij sommige liefdesfilms wel eens van slaperigen aard moet zijn, klaar wakker geschud. En de interesse blijft ontwaakt. Ook hij hetgeen wij „het tragere tweede gedeelte" zouden willen noemen. Een van de oar* dige scènes op het Oceaan- schip in de film „Liefdeszaken". Het zijn Irene Dunne en Char les Boyer Grand Thédtre) Op de boot namelijk nemen wij af scheid met de belofte: „Tot weerziens over zes maanden... óf vaarwel". De mo gelijkheid, in de laatste woorden opge sloten, moet werkelijk niet over 't hoofd gezien worden, want beiden willen nog eens controleeren of zij wel bestand zijn tegen werken om de kost te verdienen. Het valt nogal mee en op 1 Juli start Michel met de lift naar de 102e étage van het Empire State Building te New York, waar hij Terry zal vinden. Maar zij komt niet. „Omdat ze mij in den steek gelaten heeft," denkt Michel en dan vergist hij zich. Terry heeft, toen ze omhoog keek naar de 102e ver dieping, een ongeluk gekregen. Vele maanden later ziet hij haar weer in den schouwburg. Hij en zij in gezel schap van hun vroegere verloofden. Michel, die maar eon toevallig uitstapje maakt, denkt dat Terry nu gehuwd is. Hij kan ook niet zien. dat zij'een onge luk heeft gehad. Dat zij kreupel is. En wanneer de geschiedenis zoo ver is waar het woord aan de tragedie komt. wordt het tempo langzamer krijgt de film een pracht van een ont knooping. Michel heeft besloten om weer naar Europa te eraan. Maar eerst zal hij Terry straffen. Hij gaat de rollen omdraaien. ,Ik ga naar Europa," zegt hij, „en ik wilde je eerst eens excuus vragen voor het feit,»dat ik toen niet naar de 102c verdieping ben gekomen. Om je de waarheid te zeggen was er een ander meisje Terry, die nog steeds gedeeltelijk ver lamd is, hoeft niet te beleven, dat hij in derdaad afscheid neemt. Door een toe val begrijpt Michel plotseling de heele historie. „Hoe kon ik weten, dat jij in valide was?" vraagt hij. En Terry ant woordt: „Het doet er niet meer toe. 't Is een kwestie van geld. Als jii kunt schil deren, kan ik genezen." Dit is in 't kort de inhoud van een film, die vooral in 't begin en tegen het happy ending meer dan gewone kwali teiten ten toon spreidt. Een film, waar van we niet onvermeld mogen laten het grappige kinderrolletje van Scotty Becket en de typische grootmoeder creatie van Maria Ouspenskaya. Het voorprogramma brengt nieuws van binnen en buiten onze grenzen, als mede een gekleurde teekenfilm en een short., getiteld „Ergens in Parijs". Deze laatste toont uitstekend apachen-variété. City-Theater „De dans des doods" De sfeer van het circus, met zijn artis- ten, die een op sensatiebelust publiek moeten doen huiveren van spanning, is in deze Terra-film der Ufa. onder regie van A. M. Rabenalt, zeer goed getrof fen. Een figuur als de oude Rasmussen, vervuld van haat tegen de wereld van schijnschoon, die variété heet, de char mante uitdaagster van den dood die men „la belle Béatrice" noemt, zij allen dragen ertoe bij, zoowel, door hun grime als door hun vertolkingen, den toeschou wer geheel in dien anderen wereld, waar het gevaar cle dagelijksche kame raad der beroeps-broeders en -zusters is, te verplaatsen. Paul Hörbiger speelt een uitstekenden clown Dodv. Tusschen de fratsen en grappen die des clowns zijn door. ver liest men geen ©ogenblik den blik op den mensch Dodv. Een allészins spannende intrige is ge weven rond de hoofdpersonen Béatrice, den scherpschutter Cameron (Hans Ol den) Ruda (Lans Sohnker) en Dody. De scherpschutter is een mysterieus® figuur, grootmeester op de revolver, en raadsel voor iedereen. Door zijn zekpi schot redt hij Béatrice van een wissen en verschrikkelijken dood in den leeu wen kooi. Een intense vijandschap tusschen den clown en den scherpschutter, waarbij de „dompteur" Ruda den geweervirtuoos neerslaat, verleent aan de heele film een broeiende atmosfeer, en het verwon dert dan ook niet, wanneer op het eind van dit circus-drama een schot valt. Zoowel regisseur als spelers hebben een gave weergave van een wild en weinig door de rede beheerscht leven gebracht, en hoewel er sensatie in over vloed geboden wordt, geschiedde dit toch nooit ten kóste van de menschelijk- heid. De uitslag der examens voor het M. U. L. O.-diplorna van de leerlingen der U.L.O.-school St. Joseph aan den West singel, luidt als volgt: Geslaagd voor diploma B. W. Coo- len. P. v. d. Heiden, A. Hilhorst. G. Jacobs. Th. de Jager en F. Oostveen. Voor diploma A: A. Adelaar, M. van Bcrkel, N. Bouman, E. Elbertse, F. Faes, A. Hansen, H. van Keulen, H. Kuiper, J. Letschert, Th. Reinsma, H. Reuvers, H. te Riele. C. Rokebrand, J. Schouten, G. Oeben en J. Everts. Bevorderd van klas 3 naar klas 4: F. Bakker, J. v. d. Brug, H. Bunnik, F. Consen, H. Coolen, D. van Dijk, J. van Doorn, P. Faes, Th. Groenhuysen, L. van der Heiden. J. van Hilten, B. de Koning, E. Kuyer, A. Letschert, J. Norp, G. v. d. Pavert. Th. Pe ters. W. Peters, H. Ramakers. D. Renkers. G. Ribberink, P. Smeets, J. v.d. Straat, Tb. Tammer, J. Tiessen, B. v. d. Velde, R. Volmer, M. Vos de Wael, P. Wagener, H. V. Zandbrink, Th. Hel merhorst. Niet bevorderd 5 leerlingen. Bevorderd van klas 2 naar 3: H. Bakker, W. v. d. Bedem, H. de Beer, H. v. Blarcum, J. Bloem, Th. Bloem, P. Bulters, H. Buys, C. Denisse, E. Elbertse, G. Everts, H. v. Gooi, J. Guns, W. v. Hat- fem, W. v. Hoeyen, J. Hol, J. Kaspers, W. v. Koelen, J. Koppelman, H. v. Loon, G. Marquenie, D. v. Meurs, H. Mossink, Fr. Plomp, J. Beyer, A. Coonen, J. Croe- se, P. Geurts, C. Hazelaar, B. de Jager, B. de Jong, S. v. d. Klashorst, A. v. d- Koningsbrugge, J. v. Laar, J. Letschert, Th. Meyer, H. Mossink, B. Oostinjen, P. Schenkelaars, W. Seuntjes, A. Staal, B. Wensink, J. Oeben, H. Gudde en E. v. Willigenburg. Niet bevorderd 10 leerlin gen. Bevorderd van klas 1 naar 2. A. Alfrink, H. Békker, R. Bergers, F. Bieckman, T. Brinkman, A. Brouwer, W. Daatselaar, J. v. Dijk, H. v. Evkelen- burg, T. Evers, W. Gall, R. Garrels, H- Jansen-Duighuizen, B. Janssen. H. Ka mer, R. Kaspers, A. v. Koelen, E. Klok, H. Kok, W. Krijnen, Th. Krijnen, R. Kuyer, Th. v. d. Lienden, G. Loos. P. Merts, K. v. Nimwegen. J. v. Noorden- hurg, Chr. Noordman, N. Oudendijk, A. Overwater. T. Rond, J. Rijn- ders. J. Sandbrink, F. Reuver?. W. Schouten, Sj. Sieraal, T. Smeets, Th. Tammer. A. Thannhauser. J. Timmerman, B. Veltman, G. Verdur- men. J. Voorburg. P. Vorsterman, J. Wa gener. P. Wagt, J. de Wildt. J. Zwart, H Bremmers, A. v. Zandbrink. Niet be vorderd 13 leerlingen. Voor het overgangsexamen van de Meisjesschool voor Voortgezet Onderwijs met 5 j. c. in Plantsoen Zuid werden be vorderd van 1 naar II: B. Baarschers, B. Bakker, E. Bey, J. Blanken, W. Boshui zen, H. Bredebachg, T. Cobben, G. van Es, M. Evers. T. Gijse, B. Gramsbergen. W. Grootveid, G. Hagevoort, N. Heilij- gers, A. Jagtenberg, A. Kastje, A. Wie- renga, H. Imhof, B. de Kruyff. C. Met?:, L. Mosterd, J. Mulder, S. Nabarro, T. v. Plateringen, D. Schimmel, E. v. d. Schraaf, A. Vermeulen, N. Vonk, C. de Vos, D. de Vries, I. Weber, E. Wetsteyn, T. v. Willigenburg. T. van Zadelhoff, G. van Delft, J. Witmer. Niet bevorderd 9. Van II naar III: E. Baarschers, H. Bluejïiink. G. van Boetzelaer, L. Boisse- vain, J. Bouwmeester. B. Brussen, A. De- termeyer, W. van Driel, R. Duringshoff, B. Eelsingh. T. van Haaren, R. v. d. Hoek, E. Jolly, B. Kat, J. v. d. Touw, C. Boesohoten, H. Eelsingh. T. Garrels, C. Halewijn, H. Jansen, J. v. Klaveren, I. Klcibrink, J. Koeslag, R. Kuiper, T. Leyds, D, Martens, R. Meyer, M. Ouds hoorn, M. v. d. Schraaf, A. Velkamp, N. Vink, B. Vonk, J. Waalwijk, A. v. d. Wiel, W. Willing, Vr. van Bassen Jong- bloet, M. Hazelaar. Niet bevorderd 13. Van III naar IV: T. Alberda, N. Becht, I. Bev, A. Bos, I. Buys. R. van Dijk. J. van Dijkhuizen. B. Fremouw, R. Haars, A. Heilijgers, S. van Hogendorp, St. Knoek, E. Korving, G. Marcus, A. Kui pers, I. Metzelaar, S. Polak, J. Ponsen, J. Po.stuma, A. Raabe, M. Raven, A. van Rooyen, E. Sterk, L. van Veen, L. Zim merman, N. Witmer. Niet bevorderd 7. Het einddiploma van den 5-jarigen cursus behaalden: Bep v. d. Akker, Hen- ny van Doorneveld, Dientje Hanhart. Madeion van Leeuwen, Serry Nabarro en Annie van Straalen. Voor het einddiploma weg- en water bouwkunde slaagden te Utrecht aan de M.T.S. voor bouw- weg- en waterbouw kunde onze stadgenooten d« heeren J. W. Fröger en Th. A- Roozepdaal. Voor het examen van radiomonteur vanwege het Nederlandsch Radio Ge nootschap slaagden te 's-Gravenhage onze stadgenooten de heeren J. J. Jonk man en J. Eggink. Te Utrecht slaagde voor het Mulo examen B. W. M. Scholten alhier. TECHNISCHE DIENST P.T.T. Onze stadgenoot A. E. v. Zwol ont ving heden een aanstelling al6 vak werkman bij den technischen dienst der P.T.T., met als standplaats Tiel. GRAND THéiTRE. (Tel. 4632). Van Vrij dag 14 t.m. Donderdag 20 Juli, vertoo ning van de film ..Love Affair". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6.15 en 8.30 uur n.m. lederen middag matinée om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 u. n.m. CITY THEATER. (Tel. 6572). Vanaf Vrij dag 14 Juli vertooning van de film „De Dans des doods". Voorstellingen: Zondag doorloopend van af 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur. lederen mid dag matinée om 2.30 uur. Des avonda 8.10 uur n.m. REMBRANDT THEATER. Vertooning van „Vlammende prairieoogen" en „De gou den kooi". STERHUIS, Beekenst.laan 6. Voor all« meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GILDEHUIS. Expositie kunstnijverheid. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. Wijerstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35. MUSEUM FLéHITE. Westsingel. Geópend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zordag:. 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). CLUBLOKAAL SPEELTUINVER. SOESTER KWARTIER. Iederen Dinsdagavond oefeningen van den Luchtbeschermings- •dienst, afd. Soesterkwartior. B1RKHOVEN. 22 en 23 Juli congres Ned Bond R.K Leeszalen. ST. LOUIS. 22 en 23 Juli. Kaderbijeen komst van de R.K.S.P. BOSCHTHEATER. 29 en 30 Juli. Opvoe ring van „Een romantische liefde". 8.15 uur n.m. HOOQLAND Van 816 Juli: Lunapark Hommerson en Vermolen. Geopend 412 uur, Woens dag en Zaterdag 212 uur, Zondag 16 Juli 7—12 uur. Namens den officier, van Justitie te 's-Hertogenbosch waarschuwt de burge meester van Waalre belanghebbenden om, alvorens in relatie te treden met Gerardus van der Meer, geb. to Helvoirt. 1 Februari 1890, handelaar en koopman in schilderijen, wonende te Waalre (Aalst, Valkenswaardscheweg 45; reizeiyle met den auto, gekenmerkt N. 31695, zioh eerst om inlichtingen te wenden tot genoemden burgemeester. Van der Meer is meestal in gezelschap van een tweedon persoon. De burgemeester van Leerdam waar schuwt tegen eenige personen, die bij de menschen trachten binnen te komen door het tegen bespottelijk lagen prijs te koop aanbieden van witte jassen, da meskousen, heerensnkken, waarvan zij monsters hij zich hebben en toonen. De ze goederen kunnen worden besteld en zullen later worden toegezonden. Een maal bestellingen gedaan, trachten zij onder bedriegelijke voorwendselen cou pons stoffen voor heerencostuums to verkoopen en, volgens hun mededeeling, zal dan later ook op verzoek een coupeur komen, die het costuum zal maken. De coupons zijn in het algemeen van zeer slechte kwaliteit en worden tegen een veel te hoogen prijs verkocht. Deze stof fen moeten direct worden betaald. De bestelde goedkoope jassen, kousen on sokken enz. worden niet. geleverd, en ook de coupeur dio verschijnt blijkt, met dc verkoopei's van de stof niets uitstaande te hebben en hen zelfs niet te kennen. De door hen afgeceven kaarten van de kleermakerij „Ulta", Alh. Cuyperstraat 8—10 te Amsterdam, zijn dezen lieden niet door deze firma verstrekt. Belanghebbenden wordt in overweging gegeven hierop niet in te gaan en deze lieden bulten cle deur te houden. Buiten veniutvv-n.nleliiklieid der Red LUIERMAND ACTIE Zou iedereen die bezig is iets te brei en of te naaien voor de baby-uitzetjes, dit uiterlijk 29 Juli willen bezorgen aan mijn adres, Utrechtseheweg li)l? Er is nog héél véél noodig, de babies die nu geboren worden hebben even als in Januari 1938, aan alles gebrek. Wie zendt waf? Kleertjes, niaar ook geld, zijn heel hartelijk welkom. Namens het Luiermanden-Comité H. Versfelt-van Hardenbroek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5