OPRUIMING Fournier won voor de tweede maal een étappe Nederlanders Van Swol geslagen door Teschmacher RONDE VAN FRANKRIJK boekten weer winst Betrekkelijk kalme vijfde étappe Nederlandsche B.- en junioren titels Schooljeugd doet aan athletiek Jhr. R. de Brauw in de halve finale heeren en gemengd dubbelspel Tweedaagsche van Trekvogels Standaard marsch Zee-zeilwedstrijd SIERKUNST N.V. Landau maakt een fout doch wint van Roele 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 15 JULI 1939 A- van Schendel eindigde als achtste NANTES, 14 Juli. De vijfde etappe van de ronde van Frank rijk is wederom door een Fransch- man gewonnen, n.l. Fournier, die reeds eenmaal eerste werd. Het is wel opmerkelijk in deze ronde, dat nog geen enkele buitenlander een étappe-overwinning heeft be haald, met uitzondering van Ro- main Maes, die een halve étappe, die van Caen naar Vire, tegen het horloge, op zijn naam bracht. Na zijn overwinning in de vierde étap pe van den Tour de France werd Lou- viot te Lorient verwelkomd door kin deren in de kleederdracht der land streek. De Nederlanders hebben het er in deze betrekkelijk kalme vijf de étappe uitstekend afgebracht. Albert van Schendel heeft zich weder om goed geklasseerd en eindigde als achtste. In de algemeene rangschikking zijn alle Nederlanders, met uitzonde ring van Gomniers, die zich echter pre cies gehandhaafd heeft, vooruit gegaan. Lambrichts steeg een plaatsje en kwam nu dertiende te staan. Albert van Schendel steeg van de 25e naar de 21e plaats, terwijl De Korver twee plaatsen omhoog klom. Ook Sijen ging vooruit en stond hedenavond 33e, Dominicus kwam op de 44e plaats en Anton van Schendel op de 48e. Ook Hellemons ging naar boven en stond na de vijfde étappe 59e. Deze vijfde étappe was zeker de ge makkelijkste, welke de renners tot nu toe te verorberen hebben gekregen. Wel lag het aantal kilometers boven de 200, doch de veelal breede uitstekende we gen met weinig heuvels boden toch geen moeilijkheden. Alleen 7 K.M. na den start was er even van strijd sprake. Toen waren er stoutmoedigen tusschen- uit gegaan, n.l. Le Greves, die het sein tot den aanval had geblazen, Vlae mynck en Archambaud en ten slotte Romain Maes, die er echter voor zorgde, dat het peleton de vluchtelingen weldra kon inhalen. En toen brak er een rust aan, welke uren duurde. Bij Saint Nazaire was het uit mét het middagdutje. Er waren toen 146 van do 207 K.M. achter den rug en nu werd er op kop harder aan getrokken. Doch iedere uitlooppoging werd in den kiem gesmoord, waarbij vooral de Belgen zeer actief waren, en rusteloos de weg- loopers weer bij de groep brachten. Ten slotte werd bij Savenay, 30 K.M. voor Nantes, de snelheid zoo groot, dat er zich enkele groepen vormden, echter op zeer geringen afstand van elkaar. Mede door het feit, dat de weg steeds iets af liep. noteerden wij snelheden van 45 50 K.M. Voorop zaten o.a. Sylver Maes, Marcaillou, Fournier, Meulenberg, Ar chambaud en Albert van Schendel. 5 K.M. voor Nantes liepen Romain Maes en Albert van Schendel nog uit, zij. namen 200 meter op de acht anderen, doch juist bij het binnen komen van de baan werden beiden iugeloopen. De sprint op de baan te Nantes moest toen de beslissing brengen. De tien ren ners kwamen tegelijk de baan op, waar bij Albert van Schendel direct naar vo ren kwam. Helaas kreeg ook deze sprint, evenals die te Lorient, een onre gelmatig verloop, omdat men vergat de tweede groep, die 30 seconden er achter zat,'hij de poort van de baan vast te houden. In volle sprint lagen de tien eersten, toen de renners van de tweede groep zich tus9chen hen mengden. Van een sprint kwam zoodoende niets te recht. Fournier werd eerste en Albert van Schendel werd derde achter Fre- chaut. Ten minste, zoo zagen wij het, die speciaal op Albert van Schendel hadden gelet Maar de verantwoordelij ke leiders wisten het zelf niet, volko men begrijpelijk overigens in deze ont zaglijke verwarring. Men noemde maar een aantal na men achter elkaar op en zoodoende werd Albert van Schendel als 8e ge plaatst. Voor de klasseering wat den tijd betrof, was dat niet erg. Alle tien renners werden toch ex aequo ge plaatst, maar wel ontging onzen landgenoot door dit volkomen wille keurig vaststellen van den uitslag, een prijs. Anton van Schendel, Lambrichts, Do minicus, De Korver en Sijen eindigden in het tweede peieton met ongeveer seconden achterstand, terwijl Gomniers in de derde groep zat met 2 minuten verschil op de eerste groep en Helle mons kwam onmiddellijk na Gommers binnen. Toch heeft deze kalme étappe nog uit vallers gebracht. 80 K.M. na Lorient hadden de beide Zwitsers, Gross en Jaisli, een aanzienlijken achterstand, terwijl Mithouard eveneens teruggeval len was. Hij had met een zware inzin king te kampen en ondanks het feit, dat er in de groote groep, wat men ndemt gewandeld werd boven de 28 a 30 K.M. kwam men toen niet uit slaag den Mithouard en de beide Zwitsers er niet in zich bij het peleton te voegen. Mithouard staakte ten slotte den strijd, evenals Gross en Jaisli. Bidinger, de laatste hedenavond in de algemeene rangschikking, is volgens de reglementen geschrapt, zoodat er nog 69 renners in de ronde zijn. De uitslag luidt: 1. Fournier (Fr.) 5 uur 40 min. 13 sec. 2. Fréchaut (Fr. Z.W.); 3. Meulenberg (B.); 4. Archambaud (Fr. N.O.); 5. S. Mues (B.); 6. Vlaemynck (B.); 7. Mar- caillon (Fr.); 8. A. v. Schendel (N.); 9. Rom. Maes (B.); 10. Ritserveld (B.) allen in denzelfden tijd; 11. ex aequo; 5 uui 40 min. 45 sec. met o.m. de volgendo renners De Korver, T. van Schendel. Sijen, Lambrichts en Dominicus; op do 5Se plaats Gommers 5 uur 42 min. 17 sec.; 60e. Hellemons 5 uur 42 min. 25 s. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto 28 uur 30 min. 26 sec.; 2. M. Clémens 28 uur 30 min. 32 sec.; 3. Dis- seaux 28 uur 31 min. 32 sec.; 4. Fonte- ay 28 uur 32 min. 43 sec.; 5. Tassin 28 uur 34 min. 54 sec.; 6. Galateau 28 uur 35 min. 07 sec.; 7. S. Maes 28 uur 35 min. 51 sec.; 8. Marcaillon 28 uur 36 min. 01 sec.; 9. Le Moal 28 uur 36 min. 06 sec.; 10. Vlaemynck 28 uur 36 min. 12 sec.; 13. Lambrichts 28 uur 38 min. 39 sec.; 21. A. v. Schendel 28 uur 43 min. 09 sec.; 28. De Korver 28 uur 46 min. 18 sec.; 33. Sijen 28 uur 49 min. 08 sec.; 44. Domi nicus 28 uur 52 min. 54 sec.; 48. A. v. Schendel 28 uur 57 min. 22 sec.; 59. Hel lemons 29 uur 9 min. 57 sec. Louviot won de vierde étappe van den Tour de France. Het beslissend mo ment te Lorient. Links: Louviot, daar naast van Schendel. Het landenklassement luidt als volgt: 1. Fransche West Ploeg 85 uur 43 min. 43 sec. 2. Belgische B-ploeg 85 uur 49 min. 45 sec. 3. Fransche ploeg 85 uur 52 min. 14 s. 4. Fransche Z.O. ploeg 85 uur 53 min. 4 sec. 5. Belgische A-ploeg 86 uur 3 min. 4 s. G. Fransche Z.W. ploeg 86 uur 4 min; 14 sec. 7. Fransche N.O. ploeg en lie de Fran ce S6 uur 5 min. 7 sec. 8. Nederland 86 uur 8 min. 6 sec. 9. Luxemburg S6 uur 10 min. 20 sec. 10 Zwitserland 86 uur 52 min. 1 sec. Nog slechts vijf ploegen zijn volledig met acht renners, n.l. België. Nederland, Frankrijk, Bclgië-B en West-Frankrijk. Zwitserland en Luxemburg hebben nog zes renners, terwijl Zuidwest Frankrijk nog slechts vier renners over heeft. ZWEMMEN POLITIE ZWEMWEDSTRIJDEN i De Politie Zwemwedstrijden, waaraan verbonden de politiekampioenschappen van Nederland, zullen worden georga niseerd door de Politie Sportvereeniging Delft op Maandag li Augustus 1939 in het Sport fondsenbad te Delft. Deze wed strijden zijn ingedeeld in klasse voor juniores, seniores en veteranen. ATHLETIEK Morgen nationale kampioen, schappen op de sintel- baan JWI ORGEN worden op de Utrecht- sche sintelbaan de Nederland sche kampioenschappen voor B-klas- sers en juniores verwerkt, georgani seerd door het district Utrecht van de K.N.A.U. Niet minder dan 170 athleten zul len deelnemen met een totaal van 231 inschrijvingen, zoodat een inte ressant programma te wachten staat De nationale B-kampioenschappen zijn van korten datum. Toen voor enkele jaren de deelname aan de Nederland sche kampioenschappen te groot dreii_ de te worden, werd besloten een selec tie toe te passen door deze wedstrijden alleen open te stellen voor de A-klassers en de drie best geplaatsten van de B- kampioenschappen. In 1937 vonden deze wedstrijden te Utrecht plaats en nadat vorig jaar De Volewijckers te Amsterdam voor de or- zanisatie had zorg gedragen, is thans Utrecht weer zoo actief geweest om deze athletiekontmoeting op haar haan te brengen. De deelname is uitstekend. Voor dc B-kampioenschappen meldden zich 106 athleten met 133 inschrijvingen en voor de juniores titels gaven zich 64 juniores zich op met 98 inschrijvingen. Niet min der dan 32 vereenigingen zullen morgen op de sintelbaan vertegenwoordigd zijn en daarvan noemen we AAC, Pro Patria, Vlug en Lenig, AV 1923, PSV, Haarlem, Hellas, Trekvogels, Holland, Zeeburg, USA, Blauw Wit, Quick, De Volewijc kers, SC Rotterdam, DOS, Vlissingen, Den Helder, Daventria, Sparta (Dord) Alkmaar, Zaanland, AAV, Excelsior (Amersfoort), GAC, Tempo, Celoritas e.a. Men ziet dat'vrijwel alle deelen van het land vertegenwoordigd zijn. Het Am- sterdamsche AAC levert met 26 atnle'en verreweg het grootste contingent. Van Hellas starten 14 athleten. De wedstrijden vangen om twee uur aan en om 5.25 uur is het lijvige pro gramma afgewerkt. Hiervan vermelden we de loopnummers 100, 200, 400, 800, 1500 en 5000 M. hardloopen, estafettes en talrijke spring- en werpnummers. Wil men van goede athletiek genieten, dan is een bezoek aan deze wedstrijden aan te bevelen. ATHLETIEK Wedstrijden van de U.L.O.- school, Schoollaantje De jeugd van de U.L.O.-school aan het Schoollaantje heeft gisteren, voordat de troote vacantie begint, op het A.B. v. -..O. aan de Rubensstraat onderlinge wedstrijden gehouden. Onder leiding van mej. N. de Geus en den heer D. C. van Kempen hadden atletiekwedstrijden plaats, welke, ondanks de groote deel name, een vlot en sportief verloop had den. Na afloop der wedstrijden vond in het schoollokaal de prijsuitreiking plaats. Het hoofd der school, de heer P. J. Kos- tense heeft, alvorens hij hiertoe over ging, aan mej. de Geus, den heer van Kempen, de jury en de oudercommissie, welke deze wedstrijden financierde, dank gebracht voor de organisatie, waardoor de kinderen een genotvollen dag hebben gehad. De uitslagen zijn: 80 m. hardloopen jongens 1214 jaar: I. H. de Vries 11.9 sec. 2. H. Eldik 11.9 sec. 15 jaar: 1. E. Veldhuizen 10.6 sec. 2. G. van Ingen 10.9 sec. 100 m. hardloopen jongens 16 jaar: 1. Moolhuijzen 12.8 sec. 2. H. Reems 13.9 sec. Kogelstooten jongens 12—14 jaar: 1. E. Geitenbeek 11.03 m. 2. L. v. d. Glas 10.16 m. 15 jaar en ouder: 1. H. Noordewier II.09 m. 2. H. Reems 10.90 m. Hoogspringen jongens 12—14 jaar: 1. H. de Vries 1.40 m. 2. H. Eldik. 15 jaar en ouder: 1. J. Moolhuizen 1.45 m. 2. E. Veldhuizen 1.45 m. 3. P. Wap V42V2 m. Verspringen jongens 15 jaar en ouder: J. Moolhuizen 4.90 m. 2. C Serré 4.70 m. Verspringen jongens 12—14 jaar: 1. B. Munneke 3.80 m. 2. H. Eldik 3.75 m. Speerwerpen jongens: 1. A. Leeflang 34.50 m. 2. P. Leeflang 31.25 m. Estafette: le klas 4b (A. v. Spengen, H Bluemink, D. de Waard, J. Moolhuizen); klas 3a; 3. klas 2b. De voetbalwedstrijd tusschen 3b en 4b eindigde in een 2—1 overwinning voor 3b. 60 m. hardloopen meisjes 12—14 jaar: I. H. Elzinga 9.8 sec.; 2. W. Tuinstra 9.9 sec. Balwerpen meisjes: 1. J. Beckers 19.56 m. 2. W. Roeland 16.80 m. Verspringen meisjes: 1. H. van Oordt 10 m. 2. J. ten Hove 3.05 m. Hoogspringen meisjes: 1. J. Beckers 1.25 m. 2. Jo ten Hove 1.20 m. 3. H. El zinga 1.20 m. Hardloopen meisjes 15 jaar en ouder: 1. Rietje van Zugen 9.3 sec. 2. Annle Schel 9.4 sec. Balwerpen meisjes 15 jaar en ouder: 1. W. Wagemakers 24.26 M. 2. R. Kroeger 22.25 M Verspringen meisjes 15 jaar en ouder: Annie Schel 3.40 m. 2. F. Dijkstra i.30 m. Hoogspringen meisjes 15 jaar en ouder: 1. Rietje van Ingen 1.30 m. 2. Riek Wentink 1.25 m. Estafette: 1. 3e klasse 49.7 sec.; 2. 2e klasse 50.8 sec. De handbalwedstrijd tusschen de weede klasse en een combinatie eerste en derde klasse eindigde in een 1—0 zege voor de tweede klasse. Folkloristische demonstraties op de ..Champ de Mars" te Pariis behooren tot de karakteristieke détails van de Fransche nationale feesten. Een vroolijke dansgroep in actie. LAWNTENNIS De Utrechter verliest van Hughan 's-GRAVENHAGE, 15 Juli. De groote verrassing van het jubileum- tournooi van den N. L. T. B. was gisteravond wel de overwinning van Teschmacher op den nationalen kampioen 1938, Van Swol in de kwart-finale van het heeren-enkel- spel. Nog wel een overwinning in straight sets n.l. 63, 61, 63. Ge heel onverwacht kwam deze neder laag niet. Van Swol toonde zich in de eerste ronden reeds vrij zwak. Was hij tegen Boon niet ternauwer nood aan een nederlaag ontsnapt en heeft hij met Hughan in het dubbel spel tegen Rinkel en Reidt niet zijn volle kracht moeten inzetten om te winnen? Zijn spel was slechts een schaduw van hetgeen we van hem gewoon zijn, al kwam nu en dan de oude vorm in een service, smash of passing boven, echter te weinig om Teschmacher te kunnen bedreigen. De onzuiverheid van zijn spel was daarbij ook wel een belangrijke factor. Nu volgt uit dit alles niet, dat Tesch macher een niet meer dan middelmatige lartij speelde. Teschmacher, die reeds n den eersten set voelde, dat zijn kans gekomen was, speelde met een concen tratie, zooals wij maar zelden op het tennisveld hebben gezien. In de overige heeren-enkelspelen ver liep alles normaal. Hughan won in een zeer snelle en felle partij met 6—0, 63, 7—5 van De Brauw. Lange, lageen zeer snelle drives, back hand en forehand was het spelbeeld, waarbij Hughan af en toe zijn geva rieerd spel combineerde, hetgeen hem en ook zijn grootere vastheid de overwin ning bracht In het dames enkelspel behaalden me vrouw Jonquiere en mej. A. Kerkhoff een gemakkelijke regelmatige overwin ning op resp. de dames De Ronde en Sluis. Ze wonnen met gelijke cijfers 60, 6—4. Meer spanning bood de partij tus schen mej. Mechel en mej. Knottenbelt. De eerste game, een love-game van mej. Knottenbelt op de service van haar tegenstandster, deed reeds dadelijk vermoeden, dat deze partij vol spanning zou zijn. Dit vermoeden werd versterkt in de tweede game, toen ook mej. Mechel de service-game van haar tegenstandster won. Toen echter was plotseling alle spanning geweken. In vrij snel tempo maakte mej. Mechel 61 en ook in de tweede set leek het er op, of zij in kor ten tijd zou winnen. Men kan niet zeggen, dat haar spel be ter of taktischer was, maar mej. Mechel speelde iet3 geconcentreerder, iets taaier, precies dat beetje, dat noodig was om overwicht te krijgen. Op 41 in de tweede set veranderde het spclbcold. Mej. Knottenbelt werd zuiverder, mej. Mechel verslapte iets. Het werd 43, 5— 3, maar daarna 5—5. Hinderlijk werd ook, dat van de andere baan, waar Hughan en Dc Brauw elkaar bestreden, telkens ballen over rolden, zoodat een „let" moest worden gegeven, wat het spel der dames verstoorde. Met taaie volharding vocht mej. Mechel om de leiding. Het spel werd voorzichtiger, minder fraai. Zij kwam met 56 achter te staan, vocht door en won ten slotte met 97 set en match. De gedetailleerde uitslagen luidden: Dames-enkelspel, kwart-eindstrijd: Mej. R. Mechel sl. mej. A. Knotten belt 6—1, 9—7. Mevr. M. Jonquiere sl. mej. D. de Ronde 60, 64. Mej. A. Kerckhof sl. mej. M Sluis 60, 64. Heeren-enkelspel, kwart-eindstrijden: D. Teschmacher sl. H. van Swol 6—3, 61, 63. W. Karsten sl. H. de Vries 6—2, 6—4, 6—1. A. C. Reidt sl. W. Heynen 4—6, 62, 6 4, 62. T. Hughan sl. Jhr. R. de Brauw 60, 6-3, 7—5. Dames dubbelspel: Tweede ronde: mej. Knottenbelt en mej. Mechel sl. mej. van Lidth de Jeude en mej. Menko 61, 63. Halve eindstrijd: mej. Rollin Couquer- que en mevr. Boutmy sl. mej. V. Hefting en mej. D. de Ronde 60, 61. Heerendubbelspel, kwarteindstrijd: Boon en Borren sl. Marinkelle en We ber 57. 64, 6—2. Jhr. R. de Brauw en F. Wiegers .sl. Fabius en Van der Graaf 86, 63. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Mej. Klevn en J. A. Jacobson sl. mej. H. Dyckmeester en C. Fabius 63, 16. 6—4. Kwart-finale: Mej. A. Kerkhoff en Jhr. R. de Brauw sl. mevr. Boutmv en Heynen 16, 64, 7—5. Mej. Mechel en D. Teschmacher sl. mevr. van Loon en A. Rap 61, 75. WANDELSPORT WIJ zitten midden in het wan delseizoen en vlak voor den internationalen Vierdaagsche te Nijmegen, zoodat de tweedaagsche van de „Trekvogels" een zeer goede gelegenheid voor vele wandelaars vormde nog eens geducht te trainen. Vele liefhebbers van de wandelsport hadden gevolg gegeven aan de uitnoodi- ging van de organiseerende vereeniging om de schoone omstreken rond Amers foort al wandelend te komen bezich tigen. Hedenmiddag vond, evenals het vorig jaar de start bij café d'Oranjeboom plaats. Vereengingen, zoowel hier ter plaatse als uit omliggende gemeenten, alsmede verschillende militaire detache menten kwamen zich melden, om zich daarna op te stellen voor den afmarsch. Alles had een vlot verloop. In ons Maan dagochtendblad komen wij nader op dezen marsch terug. WANDELSPORT De jaalijrkshc, c4nEr„z9 0, De jaarlijksche Standaard-marsch, welke „Wilhelmina" organiseert, zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 19 Augustus. T. z. t. komen wij nader op dit sport evenement terug. J. J. BOVÉE START TE MARKELO Onze stadgenoot J. J. Bovée start Zondag a.s. te Markelo waar het kam pioenschap van Overijsel wordt verre den. DEN HELDER, 15 Juli. Wegens den weinigen wind en het eh kwamen de jachten van de zeilwedstrijden der Koninklijke Marine Jachtclub gister avond zeer laat binnen. De „Tromp 2" va de Koninklijke Roet en Zeil vereeniging Amsterdam, stuur man de heer Dudok van Heel, kwam binnen om 20 uur 42 min. 26 sec. Hij behaalde den eersten prijs met een bere. kenden tijd van 9 uur 53 min. 43 sec. Do „Zeearend" die om 20 uur 19 min. 12 sec. binnenkwam, behaalde den twee den prijs met een berekenden tijd van 10 uur 5 min. 39 sec., de „Corabia 2" van Mr. Kaï's kwam vannacht om 1 uur 10 min. 40 sec. binnen en had een bereken den tijd van 13 uur 7 min. 27 sec. Hij behaalde der derden prijs. Deze toe wijzing geschiedde onder protest van Mr. Kars, daar de „Zeearend" en de „Tromp 2" niet de uiterton in het Schul- pengat had gerond. Dit protest zal zeer vermoedelijk worden toegewezen, waar door dc eerste prijs zal vervallen aan „Corabia 2". Van de kleinere jachten (acht deelne mers) kwam slechts de „Astrea" van de Koninklijke Marine Jachtclub, met als stuurman den officier van administra tie eerste klasse Ph. R. Decider, binnen om 8 uur 10 min. 55 sec. Gisteravond ging dit jacht over de finish, zoodat de „Astrea" den eersten prijs in dezen wed strijd behaalde. De andere jachten kwa men in den loop van den nacht op mo torkracht binnen. WONINGINRICHTING Utr. weg 90a Tel. 1235 Coupons moderne gor dijn- en meubelstoffen. SCHAKEN Van den Bosch heeft remise kansen tegen Stumpers AMSTERDAM, 15 Juli. De vijfde ronde, welke door den titelhouder dr. Max Euwe werd bijgewoond, had een spannend verloop. De twee favorieten Van den Bosch en Landau hadden moei lijke momenten te doorstaan en het séheelde weinig of zij hadden verloren. Landau, die in de Saemischvariant van de Nimzowitsch-verdediging een goede stelling verkregen had, maakte op den 9en zet een groven blunder en verloor een pion zonder de minste compensatie. Er bleef hem thans niets anders over. dan scherp op aanval te spelen. Hij kweet zich uitstekend van deze taak en bouwde een goeden aanval op. Roele. vond niet de juiste afweer en werd met een fraai looperoffer verrast, wat hem oen stuk kostte. Een pion op de c-lijn bewoog hem door te spelen. Na dame- ruil kon hij den hopeloozen strijd op geven, maar geërgerd door de verrassen de wending speelde hii tot het einde door. Op den 50en zet gaf hij pas op. Van den Bosch—Stumpers was een on regelmatige opening, die door eerstge noemde sterk behandeld werd. Stum pers zag zich genoodzaakt een pion te geven, waarna hij tenminste een vrij spel kreeg. Van den Bosch maakte een blun der cn moest den pion teruggeven, maar weliswaar slaagde hij erin een aanval af te slaan, maar moest, zich een toreneind spel met een pion minder laten welge vallen. Deze phase werd door Van den Bosch goed behandeld, zoodat hij bij het afbreken nog goede remisekansen heeft. Wljnandsv. Scheltinga was een Tar- rasch verdediging met de Zweedsche variant. Van DoesburghVan Steenis was Sla visch. De afruilvariant leverde den Bus- summer geen voordeel op. Van Steenis verkreeg de twee loopers, maar op een goed oogenblik werd hij door een loo peroffer verrast, hetwelk hij niet kon aannemen. Hij verloor hierdoor een pion en offerde nog een pion om eeuwig schaak te kunnen bieden, dit bleek er echter niet in te zitten, zoodat Van Stee nis spoedig daarna opgaf. De RondeSterk was konings Indisch met de heterogene rochades. De uitslagen luiden: Landau—Roele 1—0 Wijnands—v. Scheltinga 01 De RondeSterk 0—1 Van Doesburgh—Van Steenis 10 Van den Bosch—Stunjpers afgebr. De stand van de 5de ronde luidt: Landau 4 pnt., Van den Bosch 3 (1) pnt., Van Scheltinga en Van Doesburgh 3 pnt., Roele, Wijnands en Sterk 2Yz pnt.. De Ronde 2 nnt.. Van Steenis 1 punt, Stumpers Yz (1) pnt. ZEILEN INTERNATIONALE MARINEZEIL WEDSTRIJDEN TE KIEL 's GRAVENHAGE, 15 Juli. Bil de internationale marinezeilwedstrijden, welke ook dit jaar 1e Kiel van 7 tot en met 14 Juli zijn gehouden, heeft de ploeg dor Koninklijke Marine de vierde plauts tusschen negen deelnemende na tionaliteiten bereikt. De Nederlandsche ploeg, welke in 1939 de Koninklijke Marine vertegenwoor digde bij deze zeilwedstrijden, bestond uit: kapitein-luitenant ter zee G. G. Bo- zuwa, leider Tevens scheidsrechter, lui tenant ter zee 3e klasse P. Bussemaker, stuurman, luitenant ter zee 2e klasse J. Bussemaker, fokkenist en den offi cier-vlieger 3e klasse J. H. Stark, re serve. De Engclsche starbootbemanning wist dit jaar beslag te leggen op den Hindenburg-Gedachtenisbokaal, den voor deze starbootwedstrijden uitge loofden wisselprijs, welke in 1937 dooi de Nederlandsche marine werd veroverd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7