Prins Bernhard naar de Het vuur teistert twee boerderijen Militaire politie bestaat twintig jaar Drentsche ontginningen De viering van de Blijde Gebeurtenis De organisatie der werkloosheids bestrijding De heer Asjes gehuldigd Nieuw tankschip voor de Shell Twee gewonden bij motorongeluk AMERSFOORTSCHE R. K. SPAARBANK RENTEVERGOEDING 2i% Het laatste los hoes in Losser prooi der vlammen Geschenk voor Amsterdamsch muziekcorps J. van der Koogh overleden Fa. M. R. N. OOSTERVEEN LANGESTRAAT 42 TELEF. 6777 Serie diefstallen tot klaarheid gebracht Tlaoii is laai sn /wait is vhosq ALG. REISGIDS 10 cent Se BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG IS JULI 1939 Bezichtiging van verschillende bedrijven. Turfmakerij volgens oude en nieuwe methode EMMEN, 14 Juli. Z.K.H. Prins Bernhard heeft heden, den twee den dag van zijn bezoek aan de provincie Drente, des ochtends om halftien Assen verlaten, in ge zelschap van den Commissaris der Koningin, mr. R. H. baron de yos van Steenwijk, en zijn adju- 'dant, kapitein J. K. H. de Roo van Aldenverelt. Het gezelschap begaf zich eerst naar Rolde, waar het hunebed werd bezichtigd, evenals de Bal- loërkuil, de befaamde Germaan- sche rechtplaats- Vervolgens reed men naar Wester- bork, waar de Prins bij het gemeente huis Zijn open wagen verliet. Ter be groeting waren hier aanwezig de heer J. G. Legro. voorzitter van de ontgin- ningsmaatsrhappij „Het Landschap Drenthe" en ir. .1. Nijsine van de Staats domeinen. De Prins en de Commissaris der Ko ningin stapten met de beide hoeren in den gesloten wagen van den heer Legro om vervolgens naar de uitgestrekte ter reinen van de bo'-r-nde nntrrinnine „Het Witteveen" te rijden. Hier heeft men langs stoffige zandwegen en nieuwe straatwegen rijdende, in ongenschouw genomen, wat er gedurende ongeveer vijftien jaar door werklooze arbeiders i? tot stand gebracht. F.en woestenij van heide en veen ter grootte van vele hon derden h a is herschapen in vruchtbaar bouwland met welvarende boerderijen, terwijl in het hart van deze ontginning een geheel dom is ontstaan. De Prins hezocht allereerst de hoevp bewoond door den landbouwer J. Grit- ter, een bedriif van ongeveer 30 h.a., dat beheerd wordt door een landbouwer die destijds als werkloos arbeider naar Wit teveen kwam en aan de eerste ontgin ningswerken deelnam. De maatschappij „Het Landschap Drenthe" maakt het namelijk door gemakkelijke voorwaar den mogelijk, dat daartop geschikte ar beiders zich aldus tot zelfstandige land bouwers kunnen ontwikkelen. Ook werd een bezoek gebracht, aan de arbeiderswoning, bewoond door het ge zin IJbels. De Prins liet het geheele ge zin van man. vrouw en enkele kinderen, aan zich voorstellen en bezichtigde de Woning met schuren, veestalling, enz. waarna de tocht werd voortgezet naar Ide heerehoerderij „Zonnehoève". be woond door den heer H. Cool, waar ook weder het geheele bedrijf in oogen- schouw werd genomen. Tenslotte heeft Z.K.H. zich begeven naar het verenigingsgebouw, dat hier destijds als buurthuis werd gesticht door de centrale vereniging voor den opbouw van Drente ten behoeve van de loenmaals hier werkzame werkloozen uit de groote steden. Bij het vereni gingsgebouw was ter begroeting aanwe zig de burgemeester der gemeente Wes terhork, de heer H. Derks Ezn., in wiens gezelschap zich voorts bevond het lid van Gedeputeerde Staten van Drente, de heer K. Brok en de rijksinspecteur der werkverschaffing, de heer Et Buiskool. De schooljeugd verwelkomde den Prins met het Wilhelmus en andere vaderlandsche liederen, waarna men zich in het gebouw begaf om eenige ververschingen te gebruiken. Na nog de kleuterschool en het kerkgebouw te hebben bezichtigd, hpeft de Prins Witte veen verlaten, om via Emmen naar Kla zienaveen te gaan. teneinde aldaar ken nis te maken met het typisch Drentsche veenhedrijf. In Klazienaveen Het gezelschap werd in het hotel Wie- renca begroet door den burgemeester van Emmen. mr. dr. J. L. Bouma. ir. R Sijholts. serretaris-penninemeester van de Crisisturfcentrale. en den heer D. G. S. Landweer, directeur dPr Vervenings- maatsrhappii Klazienaveen. Onmiddellijk na de begroeting be gaf men zich aan tafel voor het ge bruiken van een noenmaal, tijdens welkèn maaltijd burgemeester Bou ma den Prins als attentie voor H.K.H. Prinsps Juliana een doos met Emmer turfjes, een speciale Em- mensche lekkernij, aanbood. Na den maaltijd heeft men op het ter rein der N.V. Klazienaveen het proces van het turfmaken in oogenschouw ge nomen, het eerst, zooals dit thans ge schiedt overeenkomstig het voor de Cri sisturfcentrale ui'gebrachte rationalisa tierapport van de irs. Lnuwerse en Bere- schot te Utrecht, en vervolgens op een ander terrein, zooals het naar de oude methode nog in de meeste bedrijven ge schiedt. Ook hier legde de Prins groote belangstelling aan den dag. Toen men zich van het eene terrein naar het ander begaf, een wandeling door het veen van meer dan een kwar tier, werd het gezelschap door een on weersbui met zwaren regen overvallen, zoodat inderhaast een arbeider moest worden nagezonden met regenkleeding. De bui dreef evenwel spoedig over en de excursie ondervond daarvan geen ver traging. Na met de verschillende onderdeelen van hPt veenhedrijf te hebben kennis gemaakt, nam de Prins afscheid van zijn begeleiders, om via Hoogeveen de provincie Drente te verlaten. Een rondschrijven met instructies van het ministerie van Binnènlandsche Zaken 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. Van het ministerie van Binnenlandsche Zaken is een rondschrijven uitgegaan aan alle departementen en daaronder ressortce- rende instellingen betreffende de vie ring van de te venvachten geboorte van een Koninklijken Prins of van een Ko ninklijke Prinses. Het schrijven luidt «Is volgt: In verband met de te venvachten heugelijke gebeurtenis in het Prin selijk Gezin heb ik de eer u mede te deelen. dat de dag volgende op dien van de geboorte van een Ko ninklijken Prins of van een Ko ninklijke Prinses, zal worden ge vierd als een verjaardag van een der leden van het Koninklijk Huis. d.w.z., dat de dienst op dien dag, na den morgendienst, als op Zon dag wordt verricht. Op dien middag zullen derhalve alle rijksdiensten, -instellingen en -bedrijven gesloten zijn, voor zoover de dienst dit toelaat. Indien de dag, volgende op dien waar op de geboorte heeft plaats gevonden, een Zondag mocht zijn, wordt de feest viering verlegd naar den onmiddellijk volgenden Maandag. Terstond na het bekend worden van de geboorte, wordt van alle openbare gebouwen de nationale vlag uitgehan- Ren. Deze vlag blijft hangen gedurende den daarop volgenden dag. Verlichting te Den Haag B. en W. van 's-Gravenhage stellen aan den raad voor een crediet toe te staan van 8000,— voor van gemeente wege uit te voeren verlichtingen ter ge legenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis en aan het Haagsch Comité voor Volks feesten een subsidie toe te kennen van ten hoogste 3500,— ter uitvoering van plannen voor de feestviering. DE POSTVLUCHTEN AMSTERDAM, 14 Juli. De positie der postvliegtuigen was heden: uitreis: „Emoe" te Calcutta; „Nandoe" te Basra; thuisreis: „Pelikaan" te Karachi, „Oehoe" te Rangoon* Rijksinspecties opgeheven 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. Do minister van Sociale zaken heeft van heden af de rijksinspecties voor de werkverschaffing opgeheven en heeft voor elke provincie een in spectie van den Rijksdienst voor de werkverruiming ingesteld. De zetels dezer inspecties zijn Heerenveen. Groningen, Assen, Zwolle, Arnhem, Utrecht, Alkmaar, 's-Gravenhage, Middelburg, 's-Hertogenbosch en Hoensbroek. Aangewezen zijn als hoofden van deze inspecties: Voor de provincie Friesland J. J. G. S. Falkema, voor de provincie Gronin gen A. Kwast, voor de provincie Drente J. Buiskool, voor de provincie Over ijssel Ir. J. van Noppen, voor de provin cie Gelderland ir. A. S. Tuinman, voor de provincie Utrecht ir. W. H.vvan Eek voor de provincie Noord-Holland ir. W. M. van Rossum du Chattel, voor de pro vincie Zuid-Holland ir. J. A. W. M. Vet ter, voor de provincie Zeeland ir. M. de Vink, voor de provincie Noord-Brabant ir. A. J. Markvoort en voor de provincie Limburg J. H. Martin. De hoofden der inspecties, zoomede het aan hen toegevoegde technisch, ad ministratief en overig personeel hierbij inbegrepen het administratief perso neel, tot dusver ingedeeld bij de thans opgeheven rijksinspecties voor de werk verschaffing, worden overeenkomstig het bepaalde in art. 37 van het Kanink- lijk Besluit van 20 April 1939, gesteld onder de bevelen van de directie van den rijksdienst voor de werkverruiming. Aan de hoofden der inspecties worden toegevoegd: In de inspectie voor dc provincie Friesland: ir. G. P. H. de Haen. P. J. Straatsma: in de inspectie voor de pro vincie Groningen ir. H. Brugmans; in de inspectie voor de provincie Drente ir. A. M. Cornelissen; in de inspectie voor de provincie Overijssel ir. C. S. Hekma Wierda; in de inspectie voo»* dc provincie Gelderland ir. W. van Laer; in de inspectie voor de provincie Utrecht ir. A. Bos, ir. H. G. Kuipéri; in de in spectie voor de provincie Noord Ho'land ir. H. F. E. H. Kohlbrugge. ir. F. L. A. Maandag; in de inspectie voor de pro vincie Zuid-Holland ir. G. P. J. E M. van Weezenbeek, ir. C. C. J. de l'F.spi- nasse, ir. M. C. van Hameien; in de in spectie voor de provincie Zeeland ir, G. Bij zijn vertrek naar Indië RIJSWIJK. 14 Juli. De raad van beheer van de Nationale Luchtvaart School heeft een lunch aangeboden op Ypenburg aan den heer en mevrouw Asjes, bij hun afscheid voor het ver trek naar Indië. Aan tafel hadden zich 23 vrienden van den heer D. L. Asjes vereenigd, om den scheidenden instructeur van de N.L.S. vaarwel toe te roepen. De voor zitter van den raad van beheer der N.L.S., de heer C. Kolff, gaf uiting aan de groote waardeering voor het onver moeide streven van Asjes, waardoor hij op Waalhaven te Rotterdam een sfeer van de eerste orde wist te scheppen, ter bevordering van de sportvliegerij. Hij bood den heer Asjes namens den raad van beheer een klein aandenken aan. De heer Asjes dankende voor de hem gebrachte hulde, onderstreepte de pret tige samenwerking met den chef-in structeur Schmidt Crans en hoopte na circa vijf jaren verblijf in Indië, den vader der Nederlandsche sportvliegerij, den heer Kolff en het corps der instruc teurs der N.L.S., als chef en oude vrien den te mogen terugzien. Lady Agnew verricht de doop plechtigheid van de 15.000 tons „Taria" AMSTERDAM. 14 Juli. Van een dér hellingen der Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij is heden in tegenwoordigheid van eenige honderden belangstellenden te wa ter gelaten het 15.000 ton metende enkelschroef motortankschip „Ta ria". gebouwd in opdracht van de Koninklijke Shellgroep. De plechtigheid geschiedde door Lady Agnew, echtgenoote van Sir Andrew Agnew, director van de Shell and the Anglo Petroleum Company. De oudste directeur der Nederland sche Scheepsbouw Maatschappij, de heer D. Goedkoop Dzn., herinnerde er aan hoe in het verleden de opdrachten van de Shell vele scheepswerven aan het werk hebben gehouden. Sir Andrew, toen nog mr. Agnew. was een soort Sin terklaas voor de scheepsbouwers, die, wanneer ze eindelijk tot hen doorge drongen waren, vol hoop en vrees een prijs noemden, waarop sir Andrew even eens een prijs noemde, die men eigen lijk niet kon accepteeren en ten slotte toch accepteerde, waarna men nog blij was op den koop toe. De Nederlandsche scheepsbouwers zullen dat niet licht vergeten. Spr. wilde er slechts aan her inneren. dat de Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij voor het Roval Shell Concern 37 schepen heeft gebouwd, deze „Taria" inbegrepen, en zii is bereid er nog 37 meer te bouwen. Ladv Agnew verklaarde dat het haar bijzonder veel genoegen had gedaan, weer in ons land te zijn en dit prachtige schip te water te mogen laten. Zij hoopte, dat het allen, die er mee te ma ken hadden, veel geluk zou brengen. Sir Andrew Agnew roemde eveneens dit zusterschip van de „Tibia". die reeds op 25 Juli a.s. zijn proeftocht zal maken. Tot den bouw van de „Taria" en de „Tibia" werd in de laatste helft van 1937 opdracht gegeven. De lengte tusschen de loodlijnen bedraagt 500'. de breedte 64' en de holte 37'. Het schip wordt ge bouwd volgens de ontwerpen en bestek ken van de opdrachtgevers en voldoet aan de hoogste klasse van Lloyds Re gisters alsmede aan de eischen van de scheepvaartinspectie en de Neder- landsch-Indische schepenwet De „Taria" wordt uitgerust met een Werkspoor enkelwerkonde viertact 10 cylinder Dieselmotor, die een vermogen ontwikkelt van 5.000 p k., waardoor in beladen toestand de dienstsnelheid 13 knoopen zal bedragen. Er zijn in totaal 30 ladingcompartimenten, en 2 pomp- kamers. welke pompen elk een lossings capaciteit van 1600 ton per uur hebben. De verblijven van officieren en be manning zijn zoo geriefelijk mogelijk. Terstond na den stapelloop werd de eerste kielplaat gelegd voor bouwnum- mer 277. het 490 voet lange motorvracht en passagiersschip „Sumatra", gebouwd voor de Stoomvaart Maatschappij „Ne derland". een zusterschip van de elders Tehouwde „Java". ELSLOO (Limburg), 14 Juli. Van middag omstreeks drie uur is op den rijksweg te Elsloo onder de gemeente Beek ter hoogte van de Hoogkuil de achterband gesprongen van een motor fiets, waarop een echtpaar, komende van Luik en rijdende met normale snel heid, huiswaarts keerde, vermoedelijk naar Amsterdam. De duozitster werd met volle kracht tegen den grond geslingerd, waarbij zij een arm op drie plaatsen brak, terwijl een vinger werd afgerukt. Haar echt genoot. die eveneens viel, werd zeer ernstig aan het gelaat gewond. Een on middellijk ontboden dokter constateer de bij den man een schedelfractuur en een zware hersenschudding. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht overge bracht. J. ter Brugge; in de inspectie voor de provincie Noord-Brabant ir. J. P. Wil- luimier. dr. ir. J. H. J. v. d. Laar. ir. J M. L. Segers; in de inspectie voor de provincie Limburg ir. L. J. N. Jonemans De heeren ir. P. Boezaardt en ir. J. W. Hudig zijn werkzaam gesteld bij den rijksdienst voor de werkverruiming te 's-Gravenhage. Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden Bree.tr.at 82 WOENSDAG van VRIJDAG ZONDAG Opgericht 15 Juli 1910. Telefoon 4423 7 tot 8 uur 10 11 12 1 Giro no. 248878 bpaarbusjes Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvan* gen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbank- bond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaar bankbureau. VOLLENHOVE, 14 April. - Tij dens een buitengewoon hevig on weer. dat zich vanmiddag boven den Noordwesthoek van Overijssel ont lastte, werd een der oude kapitale boerderijen in Ambt-Vollenhove. eigendom van baron Sloet van Marx veldt, en bewoond door den land bouwer Alb. van Benthem, door het hemelvuur getroffen. De bliksem sloeg in het achterhuis, waar een zeer groote partij hooi. t. w. 85 voer. was opgetast. In een ommezien was de geheele boerderij een laaiende fakkel gelijk. Met moeite slaagden de bewoners er in het huisraad te redden. Dank zij het feit. dat het vee in de wei de liep, kwamen slechts eenigê kippen in de vlammen om. De vrijwillige brandweer van Ambt- Vollenhove was spoedig met een hand spuit ter plaatse, doch slaagde er niet in het vuur meester te worden. Het ach terhuis brandde geheel uit, het voorhuis bleef gedeeltelijk gespaard. Met dezen brand is een der oudste boerderijen van Ambt-Vollenhove verdwenen. Oud-Saksische boerderij afgebrand LOSSER. 14 Juli. Vanavond om halfzes is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij een Oud-Saksisch Los Hoes van den landbouwer H. Heghuis, gelegen in de buurtschap Berghuizen onder dezé gemeente. In een oogwenk was de boerderij in een woedende vuurzee herschapen. Er was nagenoeg geen tijd om aan redden van den inboedel te denken. De bewo ners konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Met den inboedel ging de groote hooioogst in de vlammen op. Een koe. die nog op sta! stond het overige vee liep in de weide kon nog worden ge red door het instooten van een stal muur. De geheele boerderij, het laatste Los Hoes in de gemeente Losser, is tot den grond toe afgebrand. De brandweren uit Losser en Olden- zaal konden de ver van den weg liggen de boerderij niet bereiken, zoodat men moest toezien, hoe het vuur ongehinderd zijn vernielend werk verrichtte. Dê schade is zeer groot. Dubbel landhuis in brand STADSKANAAL, 14 Juli. Vanavond omstreeks halfnegén is tijdens het on weer de bliksem geslagen in het 2'/* jaar geleden gebouwde dubbele landhuis aan de Sportterreinstraat, bewoond door de gezinnen Hakkenes en Alberts. De motorspuit. welke in de nabijheid is ge- stationneerd, was dadelijk ter plaatse. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat het perceel, dat met een rie ten dak was gedekt, niet kon worden behouden. Slechts eénig huisraad kon worden gered. AMSTERDAM, 14 Juli. In Sep tember a.s. zal het twintig jaar ge leden zijn, dat het Corps Politietroe- pen (militaire politie) in Nederland werd opgericht en ongeveer tegelij kertijd zal het tien jaar geleden zijn, dat de bereden onderafdeeling. welke in Amsterdam is gedeta cheerd, een muziekcorps kreeg. Dit muziekcorps is tot nog toe feite lijk zeer stiefmoederlijk bedeeld. Bij de oprichting heeft men niet over voldoen de geldmiddelen kunnen beschikken om nieuwe instrumenten aan te schaffen en was men genoodzaakt tweedehandsch instrumenten te koopen. Sindsdien is van vernieuwing nooit sprake geweest. Het Initiatief Comité Amsterdam heeft daarom het plan opgevat het a.s. jubi leum te beschouwen als een welkome gelegenheid de gebrekkige geldmidde len, waarmede dit muziekcorps moet wérken, te vernieuwen. Reeds zijn voor een gedeelte de gelden aanwezig om in die maand de politietroepen een volle dige uitrusting voor een paukenpaard en een aantal nieuwe muziekinstrumen ten aan te bieden. Te dien einde heeft zich een èere- comité gevormd onder voorzitterschap van den burgemeester, dr. W. de Vlugt. De bedoeling was aanvankelijk geweest om tevens een paukenpaard aan te bie den, doch in overleg met den minister van Defensie is besloten dit achterwege te laten, daar de kosten van het onder houd van dit paard te hoog zijn, omdat het paard niet als dienstpaard gebruikt zal kunnen worden. De overdracht van het cadeau zal in overleg met den commandant van de politietroepen op feestelijke wijze ge schieden en om het muziekcorps het royale geschenk waardig te doen zijn, zullen de komende manden gebruikt worden voor een gedegen oefening on der leiding van wachtmeester M. J. Kleine, staftrompetter van het eerste regiment huzaren te Amersfoort. Ook is reeds overleg gepleegd met den kapel meester dr. Walther Boer. die waarde volle adviezen heeft gegeven. Het ligt in de bedoeling, dat het muziekcorps, zoodra het haar nieu we uitrusting heeft, regelmatig mar- schen door de stad zal maken en bij iederen officieelen feestdag of groo te sportgebeurtenis, zooals bijvoor beeld het jaarlijks weerkeerende In ternationaal concours hippitjue, pre sent zal zijn. Het I.C.A. is voorts niet van plan de momenteel in de hoofdstad gelegen troe pen van de luchtafweer te vergeten. Reeds zijn de plannen voor het aanbie den van een boottocht door de havens aan deze militairen in vergevorderd sta dium. Een datum is echter nog niet be paald. Al met al zullen de plannen van het I.C.A. de fleurigheid van de hoofdstad doen toenemen. Bekende figuur op landböuw- en zuivelgebied 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. Tijdens een bootreis naar Noorwegen is aan boord van het s.s. Colombia op 70-jari- gen leeftijd overleden de heer J. van der Koogh uit Rijswijk (Z.-H.). De heer van der Koogh werd te Mid- delharnis geboren en genoot zijn oplei- dinsr aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. De heer van der Koogh was in de oor logsjaren regeeringscommissaris voor Zuid-Holland voor het verleenen van consenten. Hij was oud-voorzitter van de Hollandsche Maatschappij voor Landbouw, voorts bestuurslid en voor zitter van het kaascontrolestation Zuid- Holland. van het botercontólestation Zuid-Holland, en het kaascontrolesta tion Zuid-Hoiland en Brabant, voorzit ter van het contrólestation van melk producten, en commissaris van de Cen trale Landbouwonderlinge. De overledene was voorts lid van het bestuur der visscherijen „De Zecuwsche Stroomen", voorzitter van het bestuur Zuid-Holland van dc Landbouwonder linge, lid van het bestuur van de Cen trale Landbouwonderlinge II, voorzit ter van het contrólestation voor zuivel producten te Leiden en had zitting in de keuringscommissie voor zaaizaden. De heer van der Koogh was officier in de Orde van Oranje-Nassau, en offi cier in de Kroonorde van België. Het menu voor Maandag VOOR DE KOFFIETAFEL Gevulde komkommer. Bereiding: Schil een groote komkom mer en snijd ze in de lengte door. Neem met een lepel de pitten er uit Kook de komkommer in water met azijn en zout en zet ze daarna in koud water. Neem ze er vervolgens uit, laat ze uit lekken en drooe ze af. Bestrooi verder den hollen kant van de komkommer met wat zout en nootmuscaat en laat dit even intrekken. Vul de komkommer helft met luchtig aangemaakt gehakt. Bestrooi de oppervlakte met paneer meel en hier en daar een klontje boter Zet den schotel vervolgens in den oven om eaar en bruin te worden. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebraden kalfsgehakt. Doperwten, Aardappelen. Engelsche vla. Bereiding: Schil een citroen zoo dun af. dat er geen spoortje wit. aan de schil blijft. Laat 3 d.L. water met het citroenschil. K pijp kaneel, en eenige kruidnagels een uur op heel zacht vuur trekken (vooral niet koken!) Zeef ver volgens het vocht. Maak er nu met 3 geklopte eieren, het sap van de citroen, wat suiker, sago en een scheutje roo- den wijn een gebonden vla van. JONGE GRASKAAS EDAMMERS PUCKKAASJES LEIDSCHEKAAS GRUYeRE KAAS PARMESAANSCHE KAAS AMSTERDAM. 14 Juli. De politie van het bureau J. D. Meyerplein, onder leiding van den hoofdinspecteur P. A- Kater, heeft vandaag een serie diefstal len in een regenjassenfabriek aan de Andrieskade tot oplossing weten te brengen. Reeds gedurende eenige maan den werden regelmatig groote lappen stof gestolen, zonder dat de daders ge arresteerd konden worden. Het was dui delijk, dat leden van het personeel bij de zaak betrokken moesten zijn. Met de uiterste zorg heeft de politie het recherchewerk gedaan en mede door de groote brutaliteit van de daders, is men vandaag over kunnen gaan tot de ar restatie van een lid van het personeel, twee medeplichtigen en een heler. Zij zijn in het politiebureau opgesloten en zullen binnen enkele dagen voor den of ficier van justitie worden geleid. De politie stelt nog een nader onder zoek in, daar de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat nog meerdere personen bij deze diefstallen betrokken zijn. KINDJE VERDRONKEN RIDDERKERK. 14 Juli. Vanavond om zes uur is het driejarig kindje van de familie van Wijngaarden nabij de ouderlijke woning te Rijsoord, gemeen te Ridderkerk, in de Wraal geraakt en verdronken. CONFLICT IN HET SMEDERIJBE DRIJF TE AMSTERDAM OPGELOST AMSTERDAM, 14 Juli. Inzake het conflict, dat gerezen was in het Amster- damsche smederijbedrijf, waarbij ruim veertig werkgevers en in totaal 400 ar beiders betrokken waren, vernemen wij, dat beide partijen een bemiddelings voorstel van den rijksbemiddelaar, mr. C. de Vries, hebben aangenomen. Mr. de Vries heeft beiden partijen verzocht de zaak in onderling overleg definitief ai te werken* bij bus, tram of trein, is hij die den ALG. REISGIDS op zak heeft. In ruim 100 pagina's (met 2 overzichtskaartjes) geeft dit han dige boekje U de dienstregelingen van alle autobusondernemingen, spoor- en tramwegen, waarvan het traject geheel of gedeeltelijk in de provincie Utrecht is gelegen. Koopt nog heden een exemplaar. Het is voorradig bij de meeste boekhandels en kiosken. VOOR DE PROV. UTRECHT Samengesteld met medewer king van de Rijksverkeersin spectie ie Utrecht Uitgave N.V. Drukkerij vlh L. E. Bosch loon. Utrecht

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 9