NIEUWE BESSEN Rechtspraak in het Huis van Bewaring Amsterdam ook voor de Hollandsche toeristen Duivensport Oud-Indisch militair doodde zijn vrouw met messteken Behandeling door de Amsterdamsche Rechtbank Tragisch ongeluk bij schoolreisje DE BEATRIXFILM SMOKKELEN VAN COLORADO KEVERS Rijn-accoord van Frankrijk, België en Nederland DELFSTOFFEN BIJ DUITSCHE GRENS Twee typhus-gevallen te Baarle-Nassau Rangeerdeel uit de rails Grootsch programma van feestelijkheden in de Septembermaand, ter gelegenheid van de Spoorwegtentoonstelling Bloemencorso Illuminatie Water-revue enz. J. A. SCHOTERMAN Zn. „Verdachte" auto's in de grensstreek 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 JULI 1939 AMSTERDAM. 18 Juli. ..De rechtbank heeft besloten, dat de zit ting zal worden verplaatst naar een der zalen van het Huis van Be waring in verband met de gezond heidstoestand van den verdachte, die lijdende is aan tuberculose" zeide vanmidag de president van de vacantiekamer der rechtbank, mr. S. Swagerman. Rechters. Officier van Justitie, grif fier, deurwaarder en getuigen begaven zich aldus naar het Huis van Bewaring ter berechting van den 49-larigen werk loozen oud militair, die op Hemelvaarfs dag op straat zijn vrouw, 'n inlandsche, met een mes heeft doodgestoken. De regentenkamer in het Huis van Bewaring mpt zijn eetraliede vensters is herschapen in een rechtszaal. Ach ter een met groen laken bekleede tafel staan de breede zetels geschaard, waar in anders de regenten plaats nemen, wanne.er zii in deze kamer vergaderen. Na heropening der zitting leest de Officier van Justitie mr. A. S. de Muinck Keizer de dagvaarding voor. Moord is verdachte ten laste gelegd: ter uitvoering van zijn tevo ren na kalm beraad en rustig over leg beraamd plan zou hij zijn vrouw Lena Babola met een mes van het leven hebben beroofd Op de vragen van den president ver telt hij, dat hij 19 jaar geleden, toen hij Indisch militair was, met Lena Babola is getrouwd. AI jarenlang vertoeft hij met haar echter in Nederland: zij had hem echter verlaten en was alleen gaan wonen Jn het Tehuis voor Onbehuisden. Op den noodlottigen dag wilde ver dachte zijn dochtertje in het Wilhelmi- rggasthuis bezoeken, maar hij werd niet toegelaten. Hij ging toen naar zijn vrouw, om haar te vragen weer bij hem te komen inwonen. President: En dat mes, waarom nam u dat mee? Dat had ik al zes maanden, maar ik *.tak het bij me, omdat er op mijn inboedel beslag werd gelegd en ik wilde het mes niet missen. President: En liet u haar toen zij niet met u terugwilde het mes zien?" Verdachte: Neen. President: Getuigen hebben het ge zien. Hebt u haar een 6lag gegeven, waarna zij het Barentzplein opvlucht te? Verdachte: Ik weet het werkelijk niet. ik herinner me zoo weinig meer. En toen hebt u haar gegrepen en in het hoofd gestoken? Ook dat weet verdachte niet meer. „Ik was driftig", zegt hij, „en wist niet meer wat ik deed". De arts J. Th. C. A. I.eusen. als ge tuige gehoord, verklaart de lijkschou wing verricht te hebben. De vrouw is aan de steekwonden in den hale over leden. Op een vraag van den verdedi ger. mr. W. van Everdingen. ontwoordt getuige, dat z.i. dp steken in het wilde weg zijn toegebracht. De volgende getuige, bewoner van het Bazentzplein. hoorde 's middag#.- om 1 uur een zwakke gil. toen hij naar bui ten kwam zag hij een vrouw op het trottoir liggen, die hevig bloedde. Naast haar knielde een man. met een dolk In de hand. Een tweede getuige had den moord zien gebeuren. Hij hoorde gillen en hij zap. dat verdachtp *>en vrouw driemaal in den hals stak. Onmiddellijk rende hij naar huiten en met huren bracht hij verdachte naar het politiebureau. Toen getuige huiten kwam ging de vrouw staan, enkele seconden later zakte zij op het trottoir in elkaar. Requisitoir De officier van Justitie mr. De Muinck Keizer is van oordeel, dat het tenlaete gelegde bewezen Ie. Al vorens echter een veroordeeling kan worden uitgesproken dient naar sprekers meening een psychiatrisch rapport en een reelasseeringsrap- port fe worden ingewonnen. De Offi cier vroeg schorsing van de zaak en het aanvragen van een speciale machtiging van den minister om verdachte reeds thans te doen ver plegen in de bijzondere strafgevan genis te Scheveningcn. Pleidooi De verdediger mr. W. van Everdingen sehetat het leven van verdachte, die 23 laar in het Indische leger heeft gediend. Na raadkamer beveelt de Recht bank schorsing van de zaak en con form den eisch het uitbrengen van een psychiatrisch rapport en een reciasaeeringsrapport. Deze rapporten zullen over onbe- paalden tijd worden uitgebracht DE TARAKAN TE FJAERLAND AMSTERDAM. 1* Juli. - De stoom- vaart maatschappij Nederland deelt me. de. dat het kampeersehip „Tarakan" hedenmorgen om 6 uur te Fjaerland is aangekomen. Het weer is regonachtig, doch de stemming aan boord is uitste kend. Autobus met kinderen door inhalende vrachtauto aangereden Eén doode. een gewonde EDE. 19 Juli. - Op den Rijksweg tus schen De Kl°n>p en Ede heeft zich van middag omstreeks halfvijf een ernstig "verkeersongeluk voorgedaan, waarbij een twaalfjarige jongen het leven ver loor en een kameraadje van denzelfden leeffiid een arm brak. Een vrachtauto, welke geladen was met groenten. wilde pen autobus, met schoolkinderen uit Niimegen passeeren. De auto's schampten elkaar even. doch de vrachtauto reed dadelijk door In de autobus waren de gevolgen echter ernstig. ïn het midden van de bus bevond zich de 12-iarige H. H uit Nijmegen, die een hoofdwon de opliep, welke van dien aard was. dat hij op weg naar het Juliana- ziekenhnis te Ede overleed. Een even oude jongen, die naast hem was gezeten, brak een arm en werd naar de ouderlijke woning te Nijmegen overgebracht De Commissaris van politie te Ede verzoekt in verband met dit ongeluk den bestuurder van de vrachtauto en eventueple getuigen zich te melden. Zij zal nu in alle Nederland- sche bioscopen worden vertoond 's-Gravenhage. 18 Juli. Z. K. H. Prins Bernhard heeft goedgevonden de door Z. K. H. vervaardigde film van H. K. H. prinses Beatrix in alle Nederlandsche bioscopen te doen vertoonen. De Nederlandsche Bioscoop Bond, die zijne bemiddeling hierbij ver leent, heeft van al zijn leden die deze film zullen vertoonen, een be paald bedrag voor deze vertooning gevorderd, hetwelk ter beschikking van Z. K. H. zal worden gesteld. Zooals men weet heeft Z K. H. be paald. dat dit bedrag zal worden bestemd voor de ontspanning van militairen aan de grenzen en in de nieuwe garnizoenen. DE PRINS IN DEN RAAD VAN STATE 's-GRAVENHAGE. 18 Juli. Z. K. H. Prins Bernhard heeft vanmiddag de vergadering van den Raad van State bijgewoond. r~%IJKSAMBTF NAREN te Rucphcn f\ en Schijf hebben een aanhoa- ding verricht zooals waarschijn lijk nimmer te voren zal zijn voorge komen. Zij troffen n.l. een steuntrek ker aan. die nu eens niet in het bezit van de gebruikelijke smokkelwaar bleek te zijn. doch Iets veel gevaar- lijkers bii zich had. n.l.. voorzichtig verpakt in een lucifersdoosjetwee Coloradokevers. Bij verhoor bleek, dat de man met deze insecten op weg was naar zijn woonplaats, waar het gemeentebe stuur ter intensieve bestrijding van den Coloradokever een premie van tien gulden boven den sleun had toegezegd aan werklooien, die Coloradokevers in de aardappelvelden vonden. Waar schijnlijk tengevolge van de intensieve bespuiting met loodarsenaat waren echter in de aardappelvelden onder Etten geen kevers te vinden. De man trok toen naar België om er daar een paar te bemachtigen en aldus de pre mie in de wacht te sleepen. De insec ten zijn in beslag genomen, tegen den werklooze is proces-verbaal opge maakt. De betrokken commissie heeft een eerste ver slag uitgebracht BRUSSEL, 18 Juli. De overeen komst tusschen Frankrijk. België en Nederland betreffende zekere vraagstuk ken, welke het regime voor de Rijn vaart raken, hetwelk op 3 April j.l. te Brussel werd geteekend, voorziet ln ar tikel 5 de instelling door de regeeringen van België en Nederland van een ge mengde commissie, belast met het on derzoeken van de mogelijkheid in ge meen overleg de havengelden te Rot terdam, Antwerpen, Amsterdam en Gent te bepalen. De commissie moest het gedeelte van haar verslag met betrekking tot de ha venrechten op de vaartuigen, welke niet tot een geregelde lijndienst behooren, binnen drie maanden na de inwerking treding van de overeenkomst uitbren gen. De Nederlandsch-Belgigche commissie heeft thans, na zoowel te Brussel als te 'sGravenhage verschillende bijeenkom sten'te hebben gehouden, een eerste verslag over den huidigen stand van haar werkzaamheden opgesteld. Dit verslag is aan beide belanghebbende re geeringen overhandigd. Zooais men zich zal herinneren waren de door de Nederlandsche regeering aangewezen personen: als vertegenwoor digers van Rotterdam de heer ir. N. Th. Koomans. directeur van het havenbe drijf en dr. W. F. Lichtenauer, secreta ris van de Kamer van Koophandel, voorts als vertegenwoordigers van Am sterdam. de heer L. Boogerd, directeur van den dienst der htmdelsinlichtingen en J. van Hasselt, lid van de Kamer van Koophandel. Voorzitter van de Neder landsche delegatie was ir. F. L. Schlin- gemann, hoofd-ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie be neden-rivieren. Ministe 'e vergunning voor proefboringen verleend OLDENZAAL. 18 Juli. Eenigen tijd geleden werd melding gemaakt van het feit. dat over groote uitge strekte gebieden nabij de Dultsche grens in mindere of meerdere mate delfstoffen in den bodem zouden zitten en dat bii de bevoegde instan ties stappen werden gedaan om de vereischte proefboringen te mogen verrichten. Hierover is thans de ministerleele vergunning verleend en wel aan den heer H. J. Wiegers. architect te Harbrinkhoek. gemeente Tubbergen, onder voorwaarde, dat de boringen geschieden in overleg met den in specteur-generaal der mijnen en met inachtneming van de eventueel daarvoor te geven voorschriften. De aandacht is er in de vergunning op gevestigd, daf deze vergunning niet inhoudt een autorisatie, als bedoeld in artikel 10 der wet van 21 April 1810 (Bulletin des Loi nr. 285). Voor ontgin ning van eventueel aangetoond ijzer erts (geen ijzereer zijnde) is overeen komstig de wet van 21 April 1810 een overeenkomstig die wet aangevraagde ex< verleende concessie vereischt. In verhand iret bovenstaande minis- ferieele vergunning hebben wij ons tot den heer Wieder# gewend met de vraag hoe hij zich voorstelt de boringen naar ijjererts ic verrithten of te doon ver richten. Hij det-'dt ons op deze vraag mede <1».t Mi >r verbinding staat met ©enige ingenieurs in Nederland, die hem in eerste instantie met behulp van de noodige instrumenten ter zijde zul len staan, opdat over de onmetelijke uit gestrektheid van bouwlanden, weide gronden en bosch niet op elke plaats behoeft te worden geboord, maar enkel en uitsluitend op die plaatsen, welke door de instrumenten worden aangewe zen. Dit voorkomt moeite, ko6ten en tijd. Het ligt in mijn bedoeling aldus de heer Wiegera binnen eenige weken, vermoedelijk in Augustus, met de werk zaamheden te beginnen." „Hebt u van de eigenaren," aldus vroegen wij hem. al vergunning voor de boringen?" Daarop antwoordde hij bevestigend. De eigenaren hebben bereids toezeg gingen gedaan voor het onderzoek. „Hebt u den indruk, dat er groote hoeveelheden delfstoffen op dit plaats zitten?" „Ongetwijfeld zullen er hoeveelheden delfstoffen, ijzererts en andere nuttige bestanddeelen in den bodem zitten. Reeds wees een proef met de magneten uit. dat er wel degelijk ijzererts in den bodem zit. Monsters zijn op de labo ratoria onderzocht, terwijl is aange toond, dat wij te maken hebben met deugdelijk ijzererts. U vraagt mij de hoeveelheden: dat weet niemand. Maar dat er groote uitgestrektheden kunnen zijn met ijzererts is niet onmogelijk. In Duitschland, vlak over de grens, zijn reeds lang geleden boringen verricht naar ijzererts en hier heeft men behoor lijke hoeveelheden gevonden en de grond, waarop geboord is, grenst aan de terreinen, waarop wij nu gaan wer ken." Vervolgens vroegen wij den heer Wie gers of hij er voor het gewest en de gemeente iets in zag. waarop hij zeide, dat het vanzelf sprak, dat. indien er voldoende hoeveelheden voor exploita tie in den bodem aanwezig zijn, hier wel degelijk een terrein voor werkver ruiming en bestrijding der werkloos heid aanwezig zou kunnen zijn. BAARLE NASSAU. 18 Juli. Dezer dagen zijn alhier twee gevallen van ty phus geconstateerd bij den landbouwer A. F. H. en zijn 28-jarigen zoon. De ove rige leden van het gezin, de vrouw van den landbouwer en zijn drie andere kin deren, werden niet aangetast Do oorzaak heeft men nog niet kun nen vaststellen. De beide patiënten zijn in het ziekenhuis te Hoogstraten (Bel gië) opgenomen. In verband met deze typhusverschijn- selen heeft de burgemeester van Baar- le Nassau het zwemmen in do Mark verboden. Stagnatie in het treinver keer te Haarlem HAARLEM, 18 Juli. Vanavond om kwart voor zeven is tijdens rangeeren een trein bewesten het station uit de rails geloopen. Hierdoor werden het aankomstspoor uit Bloemendaal en het vertrekspoor naar Zandvoort versperd. Dientengevolge werd tusschen Bloe mendaal en Haarlem en tusschen Haar lem en Overveen de dienst over enkel spoor onderhouden. Door het inleggen van reservematerieel kon men den dienst zonder groote vertraging onder houden. Slechts enkele treinen tusschen Zandvoort en Amsterdam zijn uitgeval len. Over de ontsporing op het Westelijk spoorwegemplacement te Haarlem ver nemen wij nader, dat om kwart over zes een rangeerdeel, bestaande uit twee rijtuigen, tengevolge van het voortijdig omhalen van een wissel uit de rails liep. Elk der rijtuigen kwam met een as buiten de spoorstaven te staan. Op dat uur was deze ontsporing zeei storend. Aanvankelijk bedroeg de ver traging een half uur, doch door kracht dadig ingrijpen van het spoorwegperso neel werd deze spoedig tot een onbe langrijk tijdsverschil beperkt. Doordat de bedieningsmecaniek van den wissel, waarop de rijtuigen waren ontspoord, defect was geraakt, was ook het mecha nisch bedienen van de overige wissels niet mogelijk, zoodat deze met hand kracht bediend en de treinen het station in- en uitgeloodst moesten worden. In de richting Velzen werden de sneltrei nen, welke vier minuten over elk heel uur vertrekken tot stoptreinen gemaakt, waardoor de stoptreinen welke zeven minuten over elk heel uur vertrekken, konden vervallen. Dit was noodig om tot Santpoort over enkel spoor te kun nen rijden. In de richtingen Zandvoort en Leiden werd al spoedig normaal ge reden. Om kwart voor tien had men de ont spoorde rijtuigen in de rails, waarna onmiddellijk werd aangevangen met de inspectie van de baan. Persoonlijke on gevallen deden zich niet voor. AMSTERDAM. 18 Juli. Wanneer in September de buiten landers, die. in hoofdzaak gedu rende de maanden Juli en Augus tus de hoofdstad een bezoek bren gen, vertrokken zullen zijn maakt Amsterdam zich op om de Neder landers uit de provincie op luis terrijke wijze te ontvangen. Met de krachtdadige medewerking van het gemeentebestuur zullen die maand door de Vereeniging tot Verede ling van het Volksvermaak en de Ver eeniging tot Bevordering van 't Vreem delingenverkeer „Amsterdam" een reeks feestelijkheden worden georgani seerd, welker voorbereiding reeds thans ter hand is genomen. De beide genoemde vereenigingen hebben op een gemeenschappelijke vergadering der beide besturen een zestal commissies ingesteld, die zich elk met de uitwerking van een spe ciaal onderdeel der feestelijkheden bezig houden, waarbij men uitgaat van het feit. dat in September in do hoofdstad de groote spoorweg tentoonstelling georganiseerd wordt. Om de bezoekers, die uit de provin cie naar Amsterdam zouden willen ko- per liter f 2.90 per flesch f 2.40 WIJNHANDEL Ao. 1878 Utrechtsche straat 17 Telefoon 3450 men om deze tentoonstelling te bezoe ken, ook daarbuiten de gelegenheid te bieden tot het doorbrengen van een reeks aangename en prettige dagen, zullen de Amsterdamsche grachten in de Septembermaand feestelijk verlicht worden, hetgeen avond aan avond een schoonheid bieden zal. welke reeds bij vorige gelegenheden tot ver in het bui tenland bekendheid heeft verworven. Het Rijksmuseum en het Stedelijk Mu seum zullen op bepaalde avonden voor het publiek opengesteld worden, waar door men zoowel Rembrandt's „Nacht wacht" als ook de Rodinteritoonstelling bij avond verlicht zal kunnen aanschou wen. Verder bestaat het voornemen op den Amstel een groote watërrevue te houden, waaraan zal worden deelgeno men door alle groote watersportvereni gingen. Optochten o.a. een bloemencor so, een gccostumeerde optocht, waarbij het gezelschap van de Camera Ohscura in statiekarossen door de stad zal trek ken naar de spoorwegtentoonstclling. openluchtconcerten op verschillende punten des avonds in de stad. een mu ziekconcours op de Boschbaan. zoo mo gelijk voorts gedurende twee avonden een waterballet op den Amstel, vullen verder het programma aan tot een even gevarieerd als aantrekkelijk geheel, dat onmiddellijk zal aansluiten op het jaar lijksche bezoek van H.M. de Koningin aan de hoofdstad, zoodat de maand September voor de buiten Amsterdam wonende Nederlanders gelegenheid te over bieden zal om eenige dagen op dp meest aangename wijze aldaar door te brengen. De organisatoren beijveren zich voorts om de mogelijkheid te schep pen het bezoek der Nederlandsche gasten zoo veel mogelijk te verge makkelijken. Zoo zullen die maand door de gemeentetram goedkoope dagkaarten worden uitgegeven, de reederijen. die rondvaarten door grachten en havens organisceren, zullen speciale tarieven berekenen, enz. In de groote hall van het Centraal Station is tenslotte in het nieuwe infor matiebureau een afdeeling ingeruimd voor de V.V.V. van Amsterdam, zoodat de bezoekers onmiddellijk in het station alle gewenschte inlichtingen voor hun verblijf in Amsterdam zullen kunnen krijgen. De minister van Defensie be antwoordt vragen van Mr. van Vessem 's-GRAVENHAGE. 18 Juli. Op vra gen van den heer Van Vessem betref fende het noteeren van autonummers en het als ..verdacht" opgeven daarvan aan de militaire grensbewaking heeft de heer Van Dijk. minister van Defen sie geantwoord- 1. Nummers van auto's, waarvan de inzittendend ongewone belang stelling aan den dag leggen voor ten. behoeve van onze landsverdediging genomen maatregelen, worden ge noteerd en doorgegeven aan de daar voor in aanmerkihe komende pos ten. Deze auto's worden dan in het belang van 's lands veiligheid bijzonder in het oog gehouden. Na informatie is den minister geble ken dat ook het nummer van den auto van het lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, den heer Maarsingh, werd genoteerd en doorgegeven. Bedoelde maatregel wordt niet uit sluitend dan wel in het bijzonder ten aanzien van leden der N.S.B, toegepast. Het noteeren en doorgeven van auto nummers is niet in strijd met eenig recht. 2. De meer dan normale belangstel ling voor onze verdedigingswerken, wel ke een inwoner van Dwingeloo aan den dag legde, en diens relaties met vaak in het buitenland vertoevende personen zijn aanleiding geweest om het nummer van diens auto te noteeren en door te geven. Op 25 April j.l.. omstreeks 23 uur. stopte deze auto nabil een brug over een der kanalen in het Oosten des lands Bedoelde inwoner uit Dwingeloo begaf zich naar de brug en vroeg inlichtingen omtrent de springlading. Hierin vond de sergeant, die ter plaatse het bevel voerde, aanleiding hem voor den bri gadecommandant der Koninklijke Ma rechaussee te Emmen te geleiden. Daar toe gelastte hij den inwoner uit. Dwin geloo in den auto plaats te nemen. Van bedreiging met revolvers door militairen is niet gebleken. Op weg naar Emmen slipte do auto, welke door bedoelden sergeant, werd bestuurd. Het onderzoek inzake het ongeval met den auto, waar van proces-verhaal werd opgemaakt, alsmede de ondervraging in verband met de verdenking van spionnage. vor derden eenigen tiid. waarna de verdach te werd vrijgelaten en volgens zijn eigen verklaring naar een familielid werd ge bracht om wegens het ontbreken van zijn vervoermiddel, te Emmen te kun nen overnachten. Bedoelde inwoner van Dwingeloo heeft 28 April j.l. een ver zoek om schadevergoeding ingediend. Op 3 Mei is hem kennis gegeven, dat zijn verzoek in behandeling is genomen. Op 20 Juni is hem een bedrag aange boden. gelijk aan de getaxeerde handels waarde van den auto. Op 6 Juli heeft hij zich andermaal met een verzoek schrift tot den minister gewend. Dit ver. SPORT EN SPEL De Luchtpost Uitslag wedvlucht Oranje afstand 899.5 K.M. De duiven werden Zatei'dag 15 Juli te 13 uur min. gelost met be trokken lucht en Zuid-Westen wind. In concours 103 duiven. Aankomst, eerste duif Zondag 13 uur 13 min. 30 sec. Laatste Maandag 13 uur 38 min. 49 sec. Aangewezen 10 ct. H. J. IIol nr. 22. 25 ct. J. v. d. Heuvel nr. 1. 1: Speciaal J. v. cl. Heuvel nr. 1. 2: Gebr. v. d. Klashout nr. 2. 3: A. L. Ver straeten nr. 4. Koningspoule J. v. d. Heuvel nr. 1. De prijzen werden behaald door: J. v. d. Heuvel 1; Gebr. v. d. Klas horst 2; A. L. Verstraetefi 31; J. Noor man 5: G. A. Haarmans 6; W. F. Collet 7; D. Huibregtse 8; H. Verhoef 9—20: N. H. Egink 10—16—25; H. A. de Goede 11; W. v. d. Bolt 12; M. v. d. Kuilen 13 14—10; M. G. Flos 15—17; H. v. d. Kieft Jr. 18; S. Appel 21; H, J. Hol 22; E. v. d. Hoek 23; G. Kluter 24; J. Lablans 26. Uitslag wedvlucht Roozendaal, gehou den op Zondag 16 Juli 1939. De duiven werden te S uur 20 min. gelost met be trokken lucht en Zuid-Westen wind. In ■concours 703 duiven. Aankomst eerste duif 9 u. 34 m. 52 sec. laatste 10 u. 6 m. 34 sec.. le aangewezen 10 ct. H. v. Eimbeek nr. 15. 2e C. Rucker nr. 30. le aangewezen 25 ct. T. Rekers nr. 3. 2e S. Visscher nr. 11. le Speciaal 10 ct. W. v. d. Riet nr. 1. 2e G. Kluver nr. 2. 3e T. Rekers nr. 3. 4e G. Schimmel nr. 5. 5e G. A. Haarmans nr. 6. 6e G. Kluver nr. 8. 7e. G. Schimmel nr. 10. 8e S. Visscher nr. 11. 9e G. Kluver nr. 13. 10e H. v. Eimbeek nr. 15. lie Th. rijnenberg nr. 16. 12e A. v. d. Berg nr. 17. 13e G. A. Haarmans nr. 19. lie G. Schimmel nr. 20. 15e R. Arbon nr. 21. 16e W. v. d. Riet nr. 23. Koningspoule W. v. d. Riet. nr. 1. De prijzen worden behaald door: w. v. d. Riet 1. 23, 62. 69. 75 78. 110, 113, 149: G. Kluver 2, 8. 13. 52. 136, 148', lo0; T. Rekers 3. 51, 167; M. Meskes 4, zoekschrift. waarin adressant mede deelt, dat het gedane aanbod niet wordt aanvaard, is nog in behandeling. 3. De minister is niet van mee ning. dat het geschetste optreden on toelaatbaar zou zijn: integendeel Van eenig hijzonder optreden tegen een deel der Nederlandsche staats burgers fs geen sprake: immers het richt zich alleen tegen personen, die door hun gedragingen daartoe aan leiding hebben gegeven, HIJ is niet bereid de order betreffende het no teeren en doorgeven van nummers van „verdaohte" auto's in te trek ken. 24, 143; G. Schimmel 5, 10. 20, 49, 80. 81, 86, 94, 100, 109; G. A. Haarmans 6. 18, 27, 44, 122, 147, 158; E. van Soelen 7, 126, 156; Joh, Visser 9, 31, 46, 63, 85, 102, 139; S. Visscher 11, 59. 64, 65, 90, 108, 146; D. Huibregtse 12, 61, 107, 131; T. Gravendeel 14, 114, 144; II. van Lim- beek 15, 74, 123, 145; Th. Fijnenberg 10, 82, 133, 157; A. v. d. Berg 17, 43, 47, 124; G. Gouw 18, 68; R. Arbon. 21; G. v. Veld huizen 22, 41, 03. 164; H. A. de Goede 25, 33, 38, 98. 129, 130; H. v. d. Linden 26, 53, 132; N. H. Egink 28, 117; C. Ruc ker 29, 30, 95, 160; F. v. Zanten 32, 60, 125, 169; A. Jansen 34, 70; J. Noorman 35, 67, 91. 92. 105, 172, 173; J. v. d. Heu vel 36, 58, 84, 120, 137; G. Hagenbeek 37, 56, 103; A. Verheuvei 39, 83, 168, 170: J. Lablans 40, 71, 88; J. Hendriksen 42, 127, 128, 152; J. I-Iaaraians 45; W. F Collet 48, 104; A. L. Verstraeten 50, 101: W. Brandsen 54, 111; G. Kruithof 55, 121; J. H. Schuiten 57, 99, 166; W. Ver- heuvel 66, 79, 89, 142; Joh. Kasperts 72, 73, 96. 97; W. v. d. Belt 76, 77. 106, 119, 175; A. Huijskes 87, 140; A. Tiggelaren 112, 134; H. Schuurman 115, 159; B. Bronkhorst 116; Gebr. v. d. Klashorst 118, 135, 171; H. Verhoef 138; IT. J. Hol 141, 176; W. v. cl. Linden Jr. 151, 162; Aart Kraak 153, 154. 155; M. v. d. Lin den 161, 163; N. v. Daselaar 165; G. Pot 174. Uitslag Kampioenschap duif 2e toer Vilvorden-Pt. St. Maxence: 1. H. v. d. Kooij 37 L. 2098. 516.4 p. 2. J. v. d. Heuvel C.P.B. 38-9983417.5 p. 3. A. v. d. Berg C.P.B. 38-9787. 328 4 p 4. H. v. d. Kooij C.P.B. 38-10:138. 326.5 p. 5. R. Arbon C.P.B. 38-9498. 325.5 p. Stand Hok St. Kalk Waver-Pt. St. Maxence: 1. H. J. Hob 2540.7 pnt. 2. J. v. d. Heuvel 2358.6 pnt. 3. Gebr. v, d. Klashorst 2312.2 pnt. 4 A. L. Verstraeten 1871.3 pnt. 5. N. v. d. Kuilen 1783.5 pnt. WlELRENNf\ B AA NK AMPI OENSCHAPPEN VAN NEDERLAND 's-GRAVENHAGE, 19 Juli De kam- pioenschappen van Nederland op de baan 1939 worden verreden op de Sta dion wielerbaan te Amsterdam op Za terdag 22, Zondag 23 en Dinsdag 25 Juli 1939. Het programma luidt: Zaterdag 22 Juli 1939. aanvang 2 uur: series sprint en achtervolging tm. de kwartfinales. Zondag 23 Juli 1939, aanvang 2 uur, finales sprint en achtervolging, bene vens de voorwedstrijd 100 K.M. achter motoren. Dinsdag 25 Juli 1939 aanvang 8 uur, finale 100 K.M. achter motoren. Extra nummer invitatie sprintwad- strijd voor amateurs.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6