De Christen, de Kerken en de Kerk Wereldcongres der Christelijke jeugd Motorboot op het Sneeker Meer overvaren BOERDERIJ IN HET HARTJE VAN AMSTERDAM Ambtenaren gaan vrij uit H.M. DE KONINGIN CONFEREERT Stadhuisschutting te Leiden omgewaaid A. den Doolaard Geen opvolger voor den dorpsomroeper Pastoor A. G. Smit 25 jaar priester 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 1 AUGUSTUS 1939 AMSTERDAM, 41 Juli. De lei ding van de vergadering op Maan dagavond lag in de handen van Martin S. Harvey, directeur van het jongeliedenwerk der Afrikaansche bisschoppelijk-methodistisci t. Zions- kerk van Noord Amerika, die den spreker inleidde. Deze dr. Manfred Bjoekquist, rector van de bekende Sigtuna-stichting, die voor de Zweedsche volkskerk een scha re breed georiënteerde en van de taak eener nationale kerk doordrongen me dewerkers buiten het kerkelijk ambt voorbereidt. Zijn onderwerp was: „de christen, de kerken en de Kerk". Bij de behandeling hiervan legde hij er allereerst den nadruk op. dat het bij het Christendom altijd gaat om de per soonlijke beslissing van den enkeling, die hem door geen gemeenschap kan worden afgenomen. Dat is de groote, zij het eenzijdige waarheid van Kierke- gaards hartstochtelijke prediking. Een zijdig, want even zeker is in het Chris tendom van stonde aan een gemeen schap gegeven, die zich volstrekt van iedere andere onderscheidt, omdat zij een gemeenschap der liefde is. Daarom is het niet uit op de schepping van den deugdzamen menschen en kent het niet uit op de schepping van den deugdza- de persoonlijkheidscultuur, voorzoover deze niet gezien wordt als een middel om door de liefde tot God beter den broe der te kunnen verlossen uit zijn een zaamheid. De collectiviteit vormt mas sa, zij kan die eenzaamheid niet weg nemen. Het Christendom is een Wij- Godsdienst, aan een groep, een kring van discipelen, gaf Christus het „Onze Vader" het groote Wij-gebed. De eerste kerk was een schepping van Christus' geest in deze uitgekozenen. Sommige kerken verklaren, dat het aannemen van Christus' woord noodzakelijk is, wil er kerk kunnen zijn. In tegenstel ling daarmede leggen de groote natio nale kerken den nadruk op de genade, waarmede God vooral in het doops- sacrament der mensch nog voor Hij vraagt, tegemoet treedt. Deze laatste zien vooral de beteekenis van de be trekkingen, waarin de enkele mensch staat en waardoor hij beïnvloed wordt En zoeken daarom Gods heerschappij te verbreiden door in staat maatschappij en cultuur een sfeer te scheppen, gun stig voor christelijke gemeenschap. Zij zullen er niet zoo spoedig klaar mede zijn te bepalen, welke groep de ware kerk vormt. Om de wijsheid van haar taak zullen in haar midden gemeen schappen van vcreenïgingstype ont staan, zich verantwoordelijk voelen voor de geheele gemeenschap der na tionale kerk. bewust van een broeder schap. die meer dan de nu levenden omvat. Hebben deze kerken een scherp orgaan voor Gods daden in de geschie denis. de eerstgenoemde kerktvpen schouwen eer in de toekomst. Velen van hen hebben een internationaal karakter, dat den arbeider tot eenheid bevordert. Beide hebben hun eigen ver zoekingen te weerstaan. Al deze tegenstellingen moeten door het oecumenisch gezichtspunt en de samenwerking, die onze tijd eischt, meer en meer verzacht wor den. Christendom is niet anders dan de veelheid van kerkgemeenschap pen, buiten welke geen Christus op den duur geestelijk gezond kan leven. Als ons kerkelijk leven ons te vormelijk en traditioneel lijkt moet het door de radicale eisch tot gehoorzaamheid van het Evangelie gerecht worden. Zoo'n beteekenis kan bijv. de groepbeweging voor de kerk hebben. Alle kerken hebben hun speciale bijdra gen ter verrijking van het christendom te brengen, mits alle tot eenigheid des gees- tes komen. Dat is de oecumenische taak: niet de verschillen wegnemen, maar de in nerlijke, onzichtbare kerk werkelijkheid maken. Dat is geen resultaat van onzen arbeid, maar een gave Gods. Welk een wonderen zullen dan mogelijk worden. UIT DE STAATSCOURANT Bij K.B. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-me- daille, in zilver, aan J. Sprengers, fa brieksbaas bij de N.V. Everts en van der Weijden, schroefbouten- en draadnagel- fabrieken. te Helmond. Bij K.B. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-me- daille, in brons, aan L. J. Jacobs, sto- ker-carboniseerder bij de N.V. J. Brou wers' lakenfabrieken, te Tilburg. Bij K.B. is met ingang van 1 Novem ber 1939 aan dr. D. J. Hissink te Gro ningen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur van het bodem- kundig instituut aldaar onder dankbe tuiging voor de bewezen belangrijke diensten. VISSCHERSBOOT BIJ MARKEN GEZONKEN SCHELLINGWOUDE. 31 Juli. Van morgen is een Harderwijker visschers- vaartuig. de HK 33. door een bui over vallen en gezonken. De opvarenden werden na een half uur gered door een andere Harderwijker, die hen behouden aan wal bracht. Naar gissing ligt de botter op onge veer 52 graden 31 minuten N-B en 0 graden 33 minuten O.L. van Amsterdam. De mast steekt boven water uit. Van avond wordt een licht en morgen een wrakboel geplaatst. Hef wrak ligt ge vaarlijk voor de scheepvaart. Schepen, die bij Marken varen, tusschen de vis- scherijpalen 8 en 9. zouden precies op het wrak loopen. De opvarenden gered SNEEK. 31 Juli. Vanmiddag omstreeks half één is op het Snee- kermeer een zeven-meter luxe mo torboot, gehuurd van den heer Drij ver te Leeuwarden, door de stoom boot „Watersport 2". eveneens thuis behoorende te Leeuwarden, over varen. In de motorboot zaten een dame. haar echtgenoot en een vriend. De aanvaring geschiedde met zulk een kracht, dat de boot in zeer korten tijd zonk. Met groote moeite werden de drie opvarenden door personen op de stoom boot gered. Een deel van de boot steekt boven water uit. Van lichten was vandaag bij den krachtigen wind en den sterken golfslag geen sprake. Daar de boot niet ver van het groote scheepvaartwater ligt. zal er een roode vlag bij donker een rood licht bij geplaatst worden. Nadat de drie schipbreukelingen zich in het paviljoen aan het Sneekermeer van droge kleeren hadden voorzien, zijn zij naar Leeuwarden teruggekeerd. De gemeentepolitie van Wymbritse- radeel en de rijksveldwacht leiden het onderzoek naar de oorzaak van de aan varing. welke nog niet tot klaarheid is gebracht. STRENGE STRAP VOOR VALSCHEN MUNTER ROTTERDAM, 31 Juli. De recht bank heeft vandaag een 46-jarigen brood bezorger wegens he* maken van valsche rijksdaalders en guldens veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vijf jaar. Deze man is vroeger wegens hetzelfde feit reeds eerder veroordeeld. De officier van justitie had een gevan genisstraf voor den tijd van 9 jaar ge vraagd. Zijn 47jarige broer, die een valschen rijksdaalder in betaling had gegeven, werd vrijgesproken. MINISTERRAAD 's-GRAVENHAGE, 31 Juli. Vandaag is op het departement van justitie de eerste gewone ministerraad gehouden van het demissionnaire kabinet. Vacan tieg angers rijdt voorzichtig! \jU de vacanties officieel zijn be- V gonnen, doet de K.N.A.C. een dringend beroep op alle weg gebruikers. nog meer dan anders de voorzichtigheid in het verkeer te be trachten en de wellevendheid op den weg. die zooveel kan bijdragen om de veiligheid te bevorderen, zooveel moge lijk in acht te nemen. Wanneer ieder zich voorneemt, een goed en voorzich tig weggebruiker te zijn. dan zal het aantal verkeersongevallen tot een mi nimum beperkt blijven Laat geen onge lukken op den weg een schaduw wer pen over uw vacantievreugde en die van anderen. Bedenkt, dat ook de an dere weggebruikers door een ondoor dachte manoeuvre of verkeersfouten In gevaar kunnen worden gebracht. Attractie voor de kinderen in Artis AMSTERDAM, 31 Juli. In het hartje van Amsterdam is een boer derij verrezen. Temidden van de ze nuwachtige gejaagde drukte' van een groote stad is een boerenhofste de gebouwd en op het erf loopen kleine, snoezige pony's onschuldige kalveren, dartele bokjes en wagge len snaterende eenden en ganzen, omringd door piepend kroost, knor ren biggetjes en verdringen lamme ren zich om een kruikar, die gela den is met frisch, pasgemaaid gras. Weldadig, liefelijk en. romantisch doet dit landelijk tafereeltje voor den stadsmensch aan. Wanneer men die lie felijkheid en die romantiek wil ervaren, dan moet men zich hegeven naar „Ar tis" in Amsterdam. Men stapt uit een lawaaiige schommelende tram en staat dan binnen vijf minuten op het erf van een boerderij, omringd door kalveren, paardjes, lammeren en wat al niet meer Toen eenigen tijd geleden vast kwam te staan, dat „Artis" niet zou behoeven te verdwijnen, heeft de voortvarende di rectie met vernieuwde energie gezocht naar een attractie, waarvan een stimu- leerende werking op het bezoek zou kunnen uitgaan. Het gelukte haar van een groote firma, alsmede van een aan tal particulieren een som geld te krij gen, waardoor het mogelijk werd een z.g. kinderboerderij te bouwen. Thans is deze prachtige attractie gereed geko men. Zij geeft in een romantische om geving kinderen de gelegenheid tot den omgang met allerlei makke dieren, waardoor het kind de dieren op inten sieve wijze leert kennen. Overal mag men vrij ronddwalen en waar men ook loopt ontmoet men dieren. Alles is na tuurgetrouw nagebootst en het is tref fend hoe goed men er in is geslaagd het landelijke aspect en de landelijke sfeer te verkrijgen. Alles wat men op een boerderij kan aantreffen, is aanwezig: een hooiberg onder een overkapping, stallen, allerlei boerengereedschap, een boerenwagen, een duiventil enz. enz. Voor de „woning" van de boer derij is een moestuin en ook hierin mag men vrij rondloopen. Naast het erf loopt een „sloot" een echte boerensloot met eenden en ooievaars. Een attractie in de attractie vormen de jonge welpen, schattige leeuwtjes, die nog ongevaarlijk zijn en die op een aparte plaats afgescheiden van de an dere dieren in de boerderij zijn onderge bracht. Morgen wordt de hofstede voor de kinderen, die „Artis" bezoeken open gesteld. Zij en met hen ook ouderen zullen zich er naar hartelust amusee ren en tevens veel leeren. SCHEEPSJAGERTJE GEDOOD SELLINGEN, 31 Juli. Aan het Rui ten A-kanaal onder de gemeente Sellin- gen is vanmiddag een tragisch ongeluk gebeurd, waarbij een 14-jarige scheeps- jager is gedood. De jongen liep achter zijn paard, dat een schip trok, toen het tuig plotseling brak. De knuppelstok, waaraan de jaaglijn was bevestigd, schoot los en sloeg den jongen tegen de borst. De jongeman was vrijwel onmid dellijk dood. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. Tweede deel van rapport der Amsterdamsche erfpachtscommissie Gemeentebelang gediénd AMSTERDAM, 31 Jult. - De raadscommissie van onderz ick in zake erfpacht heeft het vervolg van haar rapport van 15 Juni j.l aan den gemeenteraad aangebo den. Ten aanzien van de integriteit van de ambtenaren in het onder zoek der commissie betrokken, is zij, op grond van alle door haar onderzochte gevallen van oordeel dat de ambtenaren van den dienst der publieke werken, in het onder zoek betrokken, bij hun werkzaam heden en handelingen niet anders beoogd hebben, dan het gemeente belang te dienen en dat geenerlei twijfel gewettigd is aan de integri teit van deze ambtenaren. Bij de commissie zijn nog 19 verschil lende klachten van bouwers ontvangen over het niet toewijzen van grond. Naar het oordeel der commissie zullen deze klachten wel altijd blijven be staan, zoolang de drang tot bouwen te groot is in verhouding tot den beschik baren bouwrijpen grond. Ten aanzien van de integriteit van de ambtenaren van het grondbedrijf hebben ook deze klachten geen twijfel bij de commissie gewekt. Vervolgens behandelt het rapport den brief van wethouder de Miranda aan de S.D. raadsfractie en verschillende in gekomen klachten. De commissie is van oordeel, dat het onjuist moet worden geacht, dat wet houder de Miranda, voordat door bur gemeester en wethouders ter openbare kennis was gebracht, dat aanvragen om grond in erfpacht op Bosch en Lommer konden worden ingediend, de aanvrage van den heer Borst om grond voor 1000 woningen in behandeling nam, hoewel de reeds eerder ingekomen aanvragen door den dienst der publieke werken waren afgedaan met de mede- deeling, dat wanneer te zijner tijd tot uitgifte in erfpacht van grond op Bosch en Lommer zou worden overgegaan, hieraan publiciteit zou worden gegeven. Dat bovendien de wethouder een grootere voorzichtigheid had moeten betrachten, daar het aantal in de aan vrage genoemde woningen belangrijk grooter was, dan door bouwers in den regel wordt gevraagd. Dat tèn slotte deze aanvrage geen verdere gevolgen heeft gehad, doordat burgemeester en wethouders bet advies van den dienst der publieke werken ter zake hebben gevolgd. Ten aanzien van de rol, welke de heer Gulden in de onderhavige zaak heeft gespeeld, stelt de commissie vast, dat dienaangaande tegenstrijdige getui genissen voor haar zijn afgelegd. Aan gezien aan de commissie de middelen ontbreken, om uit te maken, door wien in dezen de juiste toedracht van zaken is medegedeeld, meent zij zich van een oordeel over de aantijgingen van den heer de Miranda ter zake, in zijn brief aan do sociaal-democratische raads fractie te moeten onthouden. Echter wenscht de commissie als haar oordeel uit te spieken, dat zij het principieel niet wen- schelijk acht, dat architecten en bouwers lid zijn van de commissie van bijstand in het beheer der pu blieke werken en der zaken van volkshuisvesting. Immers, naar haar meening is duidelijk geble ken, dat de particuliere be'ar.gen van raadsleden, die arcbitcci of bouwondernemer zijn, herhaalde lijk bij te behandelen zaken in ge ding kunnen komen. J. Schouten, Ir. Albarda en Dr. Deckers op Ruigenhoek ontvangen 's-GRAVENHAGE, 31 Juli. H.M. de Koningin heeft heden middag 4 uur op den Ruigenhoek ontvangen dr. L. N- Deckers, voor zitter van de R.K. fractie in de Tweede Kamer. Om vijf uur heeft H.M. op den Ruigenhoek ontvangen ir. J. W. Albarda, voorzitter van de So ciaal-Democratische Tweede Ka merfractie. Daarna heeft H.M. om 6 uur ontvangen den voorzitter van de A.R-fractie, den heer J. Schouten. KINDERHOEKJE 226. Steeds verder gaat hij. Reeds uren loopt hij over de brug, maar er komt geen einde aan. Wel wordt de brug steeds smaller en smaller. 227. Al kleiner wordt de brug en begint nu op speelgoed te lijken. Heel vreemd is het hier." zegt Pam. .Jleel vreemd." LEIDEN, 31 Juli. Vanmiddag omstreeks half vier is de schutting, welke sedert den stadhuisbrand in 1929 langs de Breestraat alhier staat, tengevolge van een rukwind over een lengte van ongeveer twin tig Meter omvergewaaid. In deze drukke straat werd slechts één voorbijganger, de 62-jarige gepen- sionneerde spoorwegbeambte J. B,, wo nende aan de Oranjegracht alhier, door het vallende hout getroffen. De man werd door den eersten hulpdienst in bewusteloozen toestand naar het Sint Elisabethziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat bij een hersenschudding en een gecompliceerde beenbreuk had op- geloopen. Zijn toestand baart zorg. Op last van de gemeentelijke autori teiten zal de schutting rond het ge heele stadhuis, waarvan het exterieur nagenoeg geheel voltooid is, worden ver wijderd. Door de ravage moest het verkeer worden omgelegd. Alleen het tramver keer werd gehandhaafd. Ernstige gevolgen van ski-ongeval Naar men zich herinneren zal, heeft de bekende schrijver en alpinist A. den Doolaard eenigen tijd geleden in de Zwitsersche Alpen in de buurt van het Junkfraujoch, op een skitocht een ge compliceerde beenbreuk opgeloopen. Na geruimen tijd in het ziekenhuis te Wen- gen te zijn verpleegd, is hij onlangs naar zijn tijdelijke woonplaats in Heide (bij Antwerpen! overgebracht, met zijn been evenwel nog in gips. Thuis echter vorderde de genezing minder snel dan verwacht werd en het geblesseerde been begon weer pijn te doen. Den Doolaard heeft zich toen laten onderzoeken door dr Verbrugge. chef van de chirurgische afdcelingcn van de Antwerpschc zieken huizen. die constateerde, dat het gebro ken been niet voldoende gegroeid was en een operntie noodzakelijk zou zijn, omdat Den Doolaard anders niet meer de skisport of alpinisme zou kunnen be oefenen. Hij is nu in het St. Camille- gesticht te Antwerpen ongenomen. waar hij geopereerd zal worden. THERESE NEUMANN OVERLEDEN? Uit Muenchen wordt gemeld, dat vol gens plaatselijke bladen Thérèse Neu mann van Konnersreuth den 19den Juli j.l. is overleden. Hot is intussehen niet mogelijk gebleken, dezj berichten te controlepren. aldus de Tijd. VAN DEN HOOIZOLDER GEVALLEN EN OVERLEDEN DALEN. 1 Aug. Gisteren viel de 71- jarige landbouwer G. Tempels te Daler- veen, van den hooizolder en kwam zoo ongelukkig neer. dat hij bijna onmiddel lijk aan de gevolgen overleed. OMTREK PRINSES ARMGARD AANGEKOMEN BAARN. 31 Juli. Vanavond om half acht is de moeder van Prins Bernhard. Prinses Armgard op het paleis Soestdijk aangekomen. De Prins had zijn moeder per auto te Amersfoort afgehaald. RAAD VAN WOUDENBERG De bebouwing van de straat bij de Geeresteinsche De waterleiding SCHERPENZEEL. Maandagmiddag kwam de gemeenteraad van Wouden berg in openbare vergadering bijeen. De geloofsbrieven van de onlangs gekozen leden van den raad werden onderzocht door de heeren Vermeulen en Raven horst en in orde bevonden, zoodat tot toelating kon worden besloten. De ge meenterekening over 1938 en de begroo ting over 1940 werden aangeboden. Als leden van de commissie tot nazien van beide werden benoemd de heeren Meer- veld, Van Arkel en Roelofsen. De voor zitter deelde mee, dat hij van den heer Moesbergen ((lid van den raad) een schrijven had ontvangen in verband met het in de vergadering van 22 Juni 1.1. verliandeldo over de rooilijn. In dit schrijven kwamen geen punten voor, aldus de voorzitter, die aanwijzen, dat in strijd met de bouwverordening gehan deld is. Wel werden indertijd door Wa terstaat eischen gesteld betreffende de rooilijn, maar deze zijn later weer ver vallen. zoodat geheel gehandeld is vol gens de voorschriften. Over dit punt werd nog eenigen tijd gediscussieerd. De heer Vermeulen betreurde het, dat B. en W. de raad onkundig hadden ge laten inzako het terugnemen van ge stelde eischen door Waterstaat. De hee ren Methorst en Boshuizen vinden het jammer, dat aan de straat bij de Geere- steinschelaan op verschillende afstan den wordt gebouwd en vooral betreuren zij het, dat aan de eene zijde huizen staan van veel grooter huurwaarde dan die aan den anderen kant. De heer Ver meulen wijst er op. dat er gezorgd moet worden voor een voldoend aantal goed- koope woningen. Dit is een nogal moei lijk op te lossen probleem. Men is in deze ook afhankelijk van Ged. Staten. De heer Methorst: „Maar woningen van nogal sterk uiteenloopende huur waarde hooren niet tegenover elkaar ge bouwd te worden." De Voorzitter deelde mee. dat een en ander pas te regelen is, wanneer het uitbreidingsplan definitief is vastge steld, dan kan door den Raad op advies van de commissie voor het uitbreidings plan ook overal de rooilijn worden vast gesteld. De heer Roelofsen vroeg, hoe het stond met den aanleg van de rijwielpa den langs den Rijksstraatweg van de kom der gemeente naar het station. Spr. had gemerkt, dat met het werk nog niet is aangevangen. Hij hoorde er op ver schillende wijzen over spreken. De Voorzitter deelde mee. dat alles wel in orde komt, maar dat eenige hy potheekhouders door Waterstaat nog moesten worden gevraagd, of er bij hen bezwaren bestaan tegen den afstand van de benoodigde strooken gronds door de eigenaars van belaste panden. De heer Vermeulen verzocht aan de wcrkloozen. die de school schoonmaken, een extra-uitkeering te geven. De voor zitter voelde hier niet veel voor, omdat het monschen betreft, die buiten de steunregeling vallen en overigens ook, omdat hierdoor een ongewcnscht prece dent zou worden geschapen. De heer Van Arkel vraagt, of het in de bedoeling ligt van B. en W. een an dere dorpsomroeper aan te stellen in plaats van den heer Van Ginkel. die na 40-jarigen dienst ontslag beeft geno men. De voorzitter antwoordde, dat dit ambt van zeer weinig belang meer is. zoodat hij adviseert, geen plaatsvervanger te benoemen. Hierna merkte de heer Van Arkel op. dat het de hedoeline schijnt te zijn. de monschen te verplichten tot aansluiting op de waterleiding, nadat gebleken is na onderzoek van het heden beschikbare drinkwater, dat dit niet deugt. Vrij lang werd hierover nog ge sproken. Daarbij bleek, dat men alge- men van oordeel was. dat niemand tot aansluiting behoort te worden gedwón gen. Voorts mprkte de hoer Haanschoten op, dat voor eigenaars van panden, die meer dan 40 Meter van de hoofdleiding verwijderd zijn. de verplichting niet geldt, waarop de heer Van Arkel con cludeerde: ..Die mogen zich dood drin ken." Op aandringen van den heer Mcer- veld zullen B. en W. onderzoeken, of het mogelijk is. wat hoornen of struiken aan te planten om de tweede beeraaf- nlants bij Scherpenzeel. die nu zoo open ligt. Aan bet einde der vergadering sprak de voorzitter een woord van afscheid tot de leden, die niet herkozen werden. Aan den heer E. Schimmel, die wegens ziek. te deze vergadering niet kon bijwonen, wenschte de voorzitter een spoedig her stel toe en dankte hem voor hetgeen hij gedurende zijn 12-jarig lidmaatschap voor de gemeente had gedaan. Ook de heer Moesbergen mag met voldoening op zijn werk terug zien. dat hij steeds verrichtte in den geest van zijn kiezers. Het niet-herkozen lid Wolswinkel had voor dit afscheidswoord de vergadering verlaten. Pastoor van parochie te Soestdijk SOESTDIJK. Zondag a.s. wordt te Soestdijk in de parochie van O.L. Vrouw Onbevlekt ontvangen, het 25-jarig priesterjubileum gevierd van den pastoor dezer parochie, den Zeer Eerw. heer A. G. Smit. Antonius Gcrardus Smit werd gebo ren op 4 December 1890; priester gewijd op 6 Augustus 1914; werd assistent te Hamersveld op 4 Sept. van dit jaar; werd op 23 April 1915 benoemd als ka pelaan te Limmen bij Alkmaar; op 8 December 1916 te Buss urn; op 7 Septem ber 1923 in de parochie van den H- Martinus tc Utrecht; op 2 Januari 1925 in de H. Gertrudis-parochie aldaar en op 19 Februari 1932 als pastoor te Soestdijk. Onder zijn leiding werd een aanvang gemaakt met het jeugdwerk door het stichten van de gymnastiekvereeniging Crescendo, de voetbalvereeniging DIOS, de K.J.M. en K.J.V. en de Jonge Werk man en Jonge Wacht, benevens de con gregaties van de H. Familie voor jon gens en meisjes. Speciaal het interieur van het kerk gebouw heeft in deze jaren de volle aandacht van den jubilaris gehad en een en ander is ten zeerste verfraaid. Ook word cr meer luister bijgezet aan diverso kerkelijke plechtigheden, terwijl de volkszang werd ingevoerd. Na veel tegenstand stichtte pastoor Smit het R.K. Kerkhof aan den Kostver- lorenweg, terwijl het parochiehuis en de Mariaschool een verbouwing onder gingen. Pastoor Smit is hoofdbestuurslid van het Apostolaat des Geloofs terwijl hij geestelijk adviseur van den R.K. Krui deniersbon d is. MEISJE VAN BALCON GESTORT HILVERSUM, 1 Aug. In een woning aan den Eemnesserweg ia een ongeluk geschied, dat aan het 12-jarige dochtertje dee huizes het leven heeft gekost. Het slachtoffer is om in een aangren zende woning te komen, over het muur tje van een balcon aan de achterzijde geklommen. Het is gebleken dat de kin deren dat daar wel meer deden. Bij de ze gelegenheid is tiet meisje gevallen. Zij stortte op het glazen dak van een serre, viel daar doorheen en kwam met het hoofd op een betonnen vloer te recht. In het R.K. Ziekenhuis, waarnaar zij bewusteloos en zwaar gekwetst ver voerd werd, is zij na enkele uren over leden. De ouders, die te Brussel vertoefden, zijn gewaarschuwd. Verduistering in dienst betrekking BARNEVELD. De 28-jarige van S., als bakkersknecht in dienst bij de firma de H., alhier, is dezer dagen, na ver schillende bedragen van zijn patroon geïnd te hebben, plotseling verdwenen, zonder dit geld aan zijn baas af tc dra gen. De jongeman, die uit Bcnnckom af komstig en aan liet Julianaplein alhier in de kost was, had eerst des avonds nog de verkecring met zijn meisje verbro ken. Daar de jongeman verschillende dingen op afbetaling had gekocht, o.a. een rijwiel bij een firma hier ter plaatse en een pak kleeren uit een zaak te Amersfoort, was men eerst van meening, dat bij uit angst voor de bedreiging van laatstgenoemde zaak, omdat hij met zijn betalingen ten achter was, was weggc- loopen. Maar al spoedig bleek, dat hij geld van zijn patroon verduisterd had. Na enkele dagen rondgezworven te hebben, is hij in den nacht van Zondag op Maandag j.l. door de politie te Bar- neveld gearresteerd en naar het politie bureau overgebracht. Hij verklaarde het geld ten eigen bate te hebben gebruikt Men vermoedt echter, dat hij het er gens verborgen heeft. Nadat de man. die reeds eerder een dergelijk misdrijf heeft gepleegd, voor den burgemeester onzer gemeente Is geleid, is hij op trans port gesteld naar Utrecht, waar hij is ingesloten. Hij zal zich t.z.t. hebben te verantwoorden wegens verduistering in dienstbetrekking.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7