Spakenburg voert HET GENERAAL APPEL DER N.C.R.V. een slechte traditie EXAMENS WAAR RUCZAKKENDRAGERS en tentenvervoerders elkaar ontmoeten OP BEZOEK in onze jeugdherberg In welke klas zal de zoon? DE JONGE WACHT NAAR ZEE Vreugdevuur in 't Soestérkwartier SALUUTBATTERIJ OEFENT In het Feijenoordstadion te Rotterdam De girodienst bij de a.s. blijde gebeurtenis PRINSENLIED 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1939 WANNEER hét vacantie is, öndèrgaat een gróót dèel van Neer- land's jèugd èen metamorfose. Dan verdwijnen ér heel wat mooie gesteven boordjés èrgens in een kast om daar wekènlang tè blijven rusten in een soort van vacantieslaap. Dan worden ,in vele kleerkasten colbertcostuums géborgèn, zwaar gewapend met motbal letjes of kamfer. Dan èclipseéren dè deukhoèden, de dassen en tal van andère modeartikelen. En het zijn heusch niet alleèn dé heérenmodeartikelCn, dié naar één veilige rustplaats verhuizen. Hóéveel meisjés ziét men tegenwoordig niet voor jongens aan? Zij trekken eén korte bróêk aan, eèn sport hemd en kniekousen en zetten soms eén pet opeen vermomming, 'die in vacantietijd zeker practisch is, maar waar men als argeloóze man toch eerst aan móet wennen. En al die jongens en meisjes, in kniebroek én geblokt shirt, vormen mét elkaar: de trekkende jeugd van Nederland. Trekkende jeugd! Twee woorden, die de twintigste èeuw téê- kenen. Twéé woorden, die aangeven, dat wij een nieuw hoofdstuk zijn begonnen in de historie der opvoeding. En óók: twéé woor den, die een wereld van vreugde, van sportiviteit, van kameraad schap schetsen. In Amersfoort, waar óp den Zuidsingel eén jeugdherberg ver rijst, vormt dè trèkkendé jeugd in dè maand Augustus een dage lijks voorkomend verschijnsel. Dé rugzakkendragers en dé ten- tênvervoerders zien wij zöo vaak, dat wij ze op den duur als een normaal onderdeel van het stadsbeeld zijn gaan opvatten. Mis schien zouden we kunnen zeggen: wij interêsseeren ons er niét meer voor Welnu: wie er zich niet voor interesseert, moét vooral dit artikel niet verder lezen. Want wij gaan U iets vertellen van dit Amersfoortsche centrum der trekkers: die jeugdherberg in dat oude, romantische pand aan den Zuidsingel. De wereld der trekkers: kameraadschappelijk en vroolijk We gingen er binnen. Eerst kwam een lange, steenen gang. Aan weerszijden stond een regiment fietsen tegen den muur geleund. Het waren fietsen bedekt met het stof der wegen, fietsen die de laatste dagen wellicht enkele honder den kilometers hadden afgelegd, fietsen met vlaggetjes, met bagagetasschen en sommige met tentstokkenkortom: trekkersfietsen. Hoeveel steden, hoeveel dorpen, hoeveel aardige plekjes van Ne derland zouden deze rijwielen gezien hebben? Vroolijk, onbezorgd We deden een deur open en gingen een mime kamer binnen. Toen stonden we in „die andere wereld." Een vroolij- ke, onbezorgde wereld met vroolijke, on bezorgde menschen. Pianomuziek klonk door het vertrek en jonge stemmen mengden zich daardoorheen. Zij zongen liedjes, die vrijwel iedereen kent melodietjes, die misschien wat vreemd klinken in een old finish-salon, maar die in zoo'n gemakkelijk jeugdherberg interieur werkelijk tot hun recht komen Dus was ons eerste binnentreden in deze vesting-der-jeugd met muziek inge zet. Afwachtend zetten we ons aan een tafel en via den bovenrand van een tijd schrift namen we de omgeving eens op. De vier bolvormige lampen over straalden het geheel niet een gedempt, wit licht. De vroolijke kleuren van gor dijnen en wandversiering kwamen er fleurig in uit. Ergens aan den muur hing een kaart van Nederland en met de linkerhand in de broekzak, de an dere gesticuleerend en met een potlood gewapend, stond een trekker aan een paar collega's de door hem gevolgde route aan te duiden. Wij zagen de punt van zijn potlood een route van een for midabel aantal kilometers volgen... om respect voor te krijgen. Trouwens: er was meer, waar wij respect voor kregen. Het is werkelijk een genot om te zien. hoe ongedwóngen en kameraadschappelijk de omgang tus- schen al die trekkers is. Al die trekkers, daar bedoelen we eigenlijk ook vader en moeder Bulthuis mee en natuurlijk ook „de assistente", een deftige term. die trekkers niet trebruiken omdat zij dè assistente kortweg bij haar voor naam, in dit gevèl Trui. plegen aan te spréken. Móeder Bulthuis steelt het hart der trekkers, al was het alleèn maar om haar thee, die werkeliik voortreffelijk is ei. die geserveerd wordt met een aange name gemoedeliikheid. Een gemoedelijk heid. die men in een jeugdherberg al tiid ontmoet en die er zoo'n huiselijke sfeer aan verleent. Schwindel" Trui wij zullen haar ook maar zoo noemen ontpopte zich gisteravond als een géboren leidster. Zij liet de aan wezigen gezelschapsspelletjes doen en wij hebben ons daarover geamuseerd. Een veertigtal „vreemden", die omdat zé een spörtshirt en een kampéerbroek droegen, eigenlijk heelemaal geen vreemden van elkaar waren, schaarde zich in minimum van tiid in èen kring Vifer uitverkoren slachtoffers moesten buiten, in de gang. wachten op de din gen die komen zouden. De dngen die komen zouden, berust ten, eerlijk gezegd, op „Schwindel". Er was een fluitje, dat met een touwtje op den rug van de leidster werd ge bonden. Wanneer zij met den rug naar een der deelnemers gewend stond, kon deze er op blazen. Een schril geluid klonk dan door het vertrek De uit verkorene, die op de gang had moe ten wachten, moest vertellen, wie er ge blazen had. „Jij", wees hij dan met z'n vinger naar iemand, die met een on schuldig gezicht leege handen liet zien Het duurde meestal wel een poosje voordat het slachtoffer ontdekt had, waar de schoen wrong en hij het fluitje zag bungelen op den rug van de leid ster. Dan klonk er applaus door dc ka mer en dan maakte het gewezen lij dend voorwerp dat al naar z'n aard rondspeurde, bijvoorbeeld als een pro fessor in de biologie, die naar een weg- gefladderd vlindertje zoekt óf (het an dere uiterste) als een jonge poes. die wel de kanarie hoort zangen maar hem niet kan zien een buiging gelijk een amateur tooneel6peler. Zoo verstrijken de avonden in Amersfoort's jeugdherberg, gezellig en snel, veel te snel. Vóór iemand er op bedacht was werd het sein van 10 uur gegeven: in de verblijven van de N.J.C. gaat men vroeg onder de wol en staat men vroeg op! Tien uur naar béd. Half elf lich ten uit- Vèder Bulthius, die ons nog het een en ander vertelde over dit vroo lijke bedrijf, beaamde graag, dat de tijd in „zijn" jeugdherberg snel voor bijglijdt. Maar zei hij. tien uur is niets te vroeg voor iemand, die Ook de Residentie maakt toebereidselen voor de feestviering bij de aanstaande blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. Lichtkabels worden aan de Gevangenpoort bèvestigd KANTONGERECHT IN Bunschoten en Spakenburg wordt het niet zoo nauw genomen met de Leerplichtwet. Dat is daar nu eenmaal een slechte traditie ge worden, welke nog 6teeds gehand haafd wordt, boeten en verhoogde boeten ten spijt. De rapporten van de onderwijzers wijzen er veelal op, dat de ouders te weinig aandrang op de kinderen uitoefenen om geregeld naar school te gaan en hen vaak van school hou den om in het huishouden of in den winkel te helpen. Voor het kantongerecht wordt meestal als motief aangevoerd, dat de kinderen al in de zooveelste klas zitten en niet meer onderwijs noo- dig hebben. De Spakenburgsche ouders blijken gauw tevreden te zijn over de kennis van hun oogap pels.... Vanmorgen was het nog een graadje erger. Vader Koelewijn de burgerlijke stand van deze visschersdorpjes kent weinig andere inwoners had zijn 13- jarig zoontje thuis gehouden, omdat zijn vrouw niet in staat was om te wer ken. De jongen bleek niet al te best te kunnen leeren en was slordig. Op het oogenblik had hij vacantie, maar zijn overdag bepakt en bezakt door het land trekt. Een sportieve vacantie is prettig, is avontuurlijk, leerzaam en afwisselend èn een spor tieve vacantie moet gezond zijn. En daarom Daarom, eindigt vader Bulthuis, is tien uur bedtijd of vertrektijd! Het was tien uur. Wij gingen heen. Een interessant reisje De Jónge Wacht van de parochie St. Henricus, bestaande uit een vijftig tal jongens, is met haar directeur kapelaan Vernooij en de leiders een dag uitge weest. Mét den trein werd naar Amster dam gereisd, daarna werd met den boottrein via IJmuiden een tocht op de Noordzee gemaakt. De Nederlandsche Spoorwegen streven er naar. deze S 'ort trips tot een waar gênot tè maken en tevens leerzaam te doen zijn. Zoo wérd dan per microfoon gewezen op beziens waardigheden als fabrieken, hoogoven- bedrijven, verschillende belangrijke schepen, wérd een explicatie gegeven van hét schutten te IJmuiden en van dè havenwerken. Op dc Noordzee ging het nogal storm achtig tóe en verschèidênen haddén met zeeziekte te kampen, zelfs eenige leiders ontkwamen daar niet aan. Interessant was het voor de jongens te zien, hoe een loods per roeibootje over de dansende golven naar een schip werd gebracht. Terug in Amsterdam wérd een rond wandeling gemaakt door de stad en topn ging het in vroólijke stemming pér trèin n&ar Amersfoort. GUNNING Het afbreken van eenige pèrceelen begin Cöninckstraat en het ter plaatse bouwen van èen pakhuis en garage, door den architect Johs. H. Blom, aan- besteèd Vrijdag 1.1. is voor ƒ7180 opgè- dragen aan H. v. d. Vijzel alhier. Sluiting gemeentelijke bureaux B. en W. brengen ter openbare kennis, dat in verband met de viering van de te verwachten geboorte van ccu Ko ninklijken prins of van een Koninklij ken prinses, alle gemeentelijke bureaux (met uitzondering van het bureau van den burgerlijken stand), bedrijven en in stellingen op den dag, volgende op dien van de geboorte, des namiddags na één uur gesloten zullen zijn. Indien de dag, volgende op dien waarop de geboorte heeft plaats gevon den, een Zondag mocht zijn, geschiedt dé sluiting op den onmiddellijke vol genden Maandag. Indien de geboorte mocht plaats vin den op een Vrijdag wordt in de ge bruikelijke algehèêle sluiting op Zatér- dag te één uur n.m. géén wijziging ge bracht. Te Utrecht sleègde voor het éxamen Engelsch L.O. onze stadgènöote, mej. J. A. W. Leémans. STAATSEXAMENS Geslaagd voor het Staatsexamen di ploma A. de heéren: J. Duizend, S. Heertjes, E. Stranders, W. A. van der Garde, J. Nelis, F. H. Staring, K. L, de Boevère, J. N. Mooy; J. Brouwer, W. A. Poort, F. E. Spits, G. van Schuppen. Afgewezen 19 candidaten. Geslaagd voor diploma B de dames: E. Riem, M. L. P. Kneppelhout en dè heeren G. Bergshoeff, E. Smit en F. A. Oonk. Afgewezen 7 candidaten. Hèt examen wordt voortgezet mét 2 candidaten voor A èn 2 vóór B. vader zegde toe, dat de jongen in Sèp- tember weer zou gaan leerén. Het O. M.» waargenomen door. mr. Albarda, was ervan overtuigd, dat de vader niet doordrongen was van den ernst van de overtreding. De eisch luid de/3 subs. 2 dagen. De kantonrechter informeerde belang stellend, in welke klas de jongen zat. Dat wist de vader niet, het kon in de vijfde, maar ook in de zesde kla6 zijn. Evenmin wist hij of zijn zoon overge gaan was! Begrijpelijk was, dat dit blijk van wei nig medeleven bij de heeren rechters in slechte aarde viel. De uitspraak werd dan ook conform den eisch. De vader was niet slim in zijn ant woorden, vermoedelijk is hij in dezelf de traditie groot gebracht Een enthousiast voetballer was 's avonds laat aangehouden, omdat hij zonder licht fietste, geen voor- en geen achterlicht. Met eenigen trots verteldè hij, dat zijn elftal kampioen was ge weest en dat er 's avonds een klein fuifje gegeven werd. Daar moest hij na tuurlijk ook bij zijn, al had hij dan ook geen licht op zijn fiets. De jongeman hoorde f 3 boete tegen zich eischen, waarop de kantonrechter vroeg, of dat fuifje ook zooveel geld gekost had. Waarop de voetballer zei, dat dat wel meer gekost had en waar op de kantonrechter zeide, dat hij dan die drie gulden boete ook wel betalen kon Op de publieke tribune, waar blijk baar eenige clubgenooten present wa ren, leefde men met het verhoor leven dig mede. Kampioenschappen bevor deren de vriendschap! Een Stoutenburger was naar de ker mis geweest en had zich daar niet al leen vermaakt met de draaimolen. Het gevolg was, dat hij ecnigszins draaie rig huiswaarts keerde en nu 5 subs. 10 dagen tegen zich hoorde eischen. De man gaf toe, dat hij een enkel glaasje teveel gebruikt had. Dat was nog nooit eerder voorgevallen. De kan tonrechter wees hem op het groote ge vaar, dat fietsen na gebruik van ster ken drank voor hemzelf en voor het verkeer met zich brengt en veroordeel de hem tot 12 subs. 6 dagen hechte nis. Hetzelfde lot onderging een loodgie ter uit Soest, die het rechte pad kwijt geraakt was en in den berm van de Birkstraat een roemloos einde vond. Een bakkerknecht had bij het nemen van de bocht uit de Langestraat naar de Kortegracht geheel links gereden Dat zou niet meer voorkomen, zei hij. De Kantonrechter vroeg of hij wel eens meer links reed, waarop het bak kertje niet onmiddellijk ontkennend durfde antwoorden. De kantonrechter redde hem uit de moeilijkheden door te zeggen, dat hij maar niet jokken moest. Zelf had hij zich daaraan ook wel eens schuldig gemaakt Zonder eenige noodzaak was een auto bestuurder onder Soestdijk tegen de ach terzijde van een stilstaande auto opgere den. De bestuurder gaf dit toe, hij bè- greep het zelf ook niet en kon de oor zaak alleen toeschrijven aan het feit, dat hij gfcen meester was geweest over zijn zenuwen tengevolge van een diepgaand familiegeschil. Dit excuus werd wél aangenomen, maar niet als verlichtend beschouwd. In zóo'n geval diende men niet achter het stuur te gaan ziften, was de mpcning van het O.M. Teneinde de moeilijkheid van hooger bèroep onén te hóuden, wérd de uitspraak op ƒ5.50 bepaald. Wèderöm wërd hedènrfiörgen de vraag gesteld, hoe men moet léêrèn motorrijden, zonder geverbaliseerd te worden. Komt men zonder rijbewijs in het drukkèverkeer, dan krijgt men een proces-verbaal. Toch wordt tijdens het examen als eisch gesteld, dat men goed kan rijden op drukke wegén Zoóals gebruikelijk bepaalden de kantonrechter en het O.M. zich in dit moeilijke géval tot de mininhumboete van vijftig cênt. Oók het programma vóór Koninginnedag is samertgèstèld DÉ Oranje verêèniging Soes- terkwartiér hèèft. haar pro gramma vóór dén a.s. natió- nalèn Feestdag als volgt samen gé- stèld. Van 8 uur 'savonds zal een muzie- kale rondgang naar hèt fèèstterrèin wórdén ondérnomèn. Op de Paral el- weg zal de stoét worden opgesteld. Op hèt feestterrein (aan dè Zonne- bloemstrèat) zal, naast vele andère attracties, 2óóals concert èn film, eén vrèugdevuur worden ontstoken. Ook vóór dè vièring van Kortinginnè- dag zijn de plannen al gerèèd. s'Mor- gens om half negen zal op hèt schóól plein aan de Lingestraèt een samen zang worden gehóuden. Om 10 uur zal men èen bloemen coreo en een réclamé optocht kunnen bèwon- deren. De middag zal aan de kinderen worden gewijd. Hindèrnis- en zaklöopèn, niast- klimmen tonstèkèn en boegsprietloopén fcullèn ook nu wéér met het enthóusias- mè dat ain de Amèrsfoortsche jeugd eigen is, worden beoefend. Vanmorgen heeft de saluutbattèrij, welkè op den blijden dag één en vijftig of hondérd èn een schoten zal lossen, geoefend. Het "geheel, dat bediend wordt door ongeveer 50 man en bestaat uit vier „vuurmonden 7 veld", stond ondér com mando van den kapitein W. D. Laar huis, van dè tweede schoolbattèrij van het 5e R.V.A. De oefentocht voerde naar de stelling op de Prins Frederiklaan en had tot doel, de manschappen beter bekend te maken met, dèn te volgen weg en an dere bijzonderheden. Nadat het geschut in stelling was gebracht en enkele in structies waren verleend, werd de terug tocht aanvaard. GRAND THéaTRE. (Tel. 4632). Vertooning van de films „Drie handige Meisjes 'groeien op" en „Ons Prinsesje loopt." Voorstellingen Zondag 6.15 en 8.30. Ove rige dagen 8.15 uur n.m. Familiematinée's Zaterdag-, Woensdag en Donderdagmiddag 2 30 uur. Zondag 1.45 en 4 uur. CITY THEATER (Tel. 6572). Vertooning van de films „Jongens met smerige gezich ten" en „Als vrouwen regeererw". Voorstellingen: Zondag doorloopend van 1.45 tot 8.30 uur. Zaterdag 2.30, 6.15 en 8 30 uur. Woensdag 2.30 uur. Vacantie-matinée's Maandag., Dinsdag en Donderdagmiddag 2.30 uur. Vertoo ning van „Branie in Oxford". STERHUIS. Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes lederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GIT.DEHUIS. Expositie kunstnijverheid. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. Wtferstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheck Edisonstraat 35. KUNSTHANDEL VEENENDAAL, Langestr. 33. 22 Juli8 Aug. Tentoonstelling van houtsneden enz. van Jan Schonk. BOSCHTHEATER BIRKHOVEN. 3 Aug. Opvoering van „Een romantische liefde". 8.15 uur n.m. DE VALK. 5 Aug. Receptie Amersf. Red dingsbrigade. 78 uur. LANDGOED PIJNENBURG. 4 Aug. Sa menkomsten van de Oxfordgroep, 's mid dags en 's avonds. EEN ROMANTISCHE LIEFDE Wij vestigen er de aandacht op, dat de toneelgroep Arlecchino hedenavond in het Boschtheater de derde en laatste voorstelling zal geven van Edmond Ro stand's „Een romantische liefde". TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pcsie's bad was hedenmorgen 68 gr. F. of 20 gr. C. Het diploma werd behaald door Ma ria M. M. van Dongen en Rie de Groot. AUTOMARKT Op de automarkt werden gisteravond 227 wagens aangevoerd. BINNENLAND TER gelegenheid van haar derde lustrum heeft de Ned. Chr. Ra dio Vereeniging vandaag in het reusachtige etadion te Feyenoord- Rótterdam een grootsche bijeen komst gehouden, die weken tevoren was aangekondigd al6 het generaal- appèl en die duizenden bezoekers uit alle deelen des lands getrokken heeft, voor het vervoer waarvan een groot aantal extra treinen liepen. Men heeft van dit generaal-appèl door velerlei medewerking iets geheel bijzon der gemaakt, dat niet naliet diepen in druk te maken op de massa. Om 11 uur ving het generaal appèl aan door saluutschoten, gevolgd door het N.C.R.V.-tjjdsein, gegeven door de luidklokken, opgesteld in het Stadion. De algemeene leider van het generaal appèl, de heer D. Pereboom, van Ede, deed enkele landdagmededeelingen, waarna de voorzitter der N.C.R.V., mr. A. v. d. Deure, van Bennekom, ter ope ning zingen deed P«. 32 6. welke zan& werd begeleid door de groote luidklok ken. het carillon en 1500 muzikanten, welk geheel onder leiding stond van den heer Willem Weyland. Mr. v. d. Deure ging vervolgens vooi in gebed, waarna hij de openingsrede hièld, waarin hij het welkom toeriep aan de tienduizenden, die opgekomen waren naar het feest van hun eigen oiu- roepvereèniging, maar ook een speclaat woord richtte tot de afgevaardigden van bevriende corporaties, zusterverenigin gen en officieele instanties. Na dit wel komstwoord werd het bekende N.C.R.V.- lied 6taande door de duizenden gezon gen, gevolgd door een spreekkoor, een zesregelig lied van de hand van wijlen dB. L. J. van Leeuwen, in leven vice- voorzitter van de N.C.R.V. Voor de morgenbijeenkomst ston den korte toespraken op het pro gramma van de hèerên H. van Boeyen, oud-ministèr van binnen- landsche zaken en oud-voorzitter van den Radioraad en dr. J. J. C. van Dijk, minister van defensie, af gewisseld dóór gemeenschappelijk gezang. Na de toespraken marchèër- den de gymnasten, voorafgegaan door tamboers en pijpers het Sta dion binnen, waarna zij onder lei ding van de heerèn J. C. van Asch en Joh. Zuidmeer. een klèurlge de monstratie gaven, waarbij zij ook dé N.C.R.V.-vlag vormdén. Nadat zij waren afgetnarcheèrd speel den de muzikantèn Wilt héden nu tre den en trad om kwart na één uur ne pauze in, waarin zoowel het N.C.R.V.- orkèst als de stafkapel van de marine concerteerden. Om kwart vóór 3 uur werd het gene raal-appèl geblazen, waarna een vaan del-défilé plaats vond onder leiding van den heer G. van Ravenèzwaay. Nadat hèt Landdaglied gemeenschappelijk ge zongen was. bracht prof. dr. P. Stegénga van Amsterdam èèn groet aan de thuls- geblevenen (zieken, oudèn van dagen, zèèvarènden enz.), waarna 1500 muzi kanten Klokke Roeland uitvoerden. Hierna vond de historische optocht plaats, die aanving met den intocht van de vertegenwoordigers van de 7 gewes ten en voornaamste steden. Vervolgens deed Prins Willem I zijn intocht om de hulde -in ontvangst te nemen van de provinciën en steden en te worden toe gesproken door Marnix van St.. Aldc- gonde. De stoet hergroepeerde zich hier na en maakte een rondgang door het Stadion, waarbij de Marinekapel voor de muzikale illustratie zorgde. Nadat gemeenschappelijk het Wilhelmus ge zongen was, sprak ds. D. A. v. d. Bosch, Ned. Herv. predikant te Den Haag, vicc- voorzitter der vereeniging. een slot woord. De schare zong hierna Dankt, dankt nu allen God, waarna ds. v. d. Bosch in dankgebed voorging. Het N. C. R. V.-orkest gaf ten besluite nog een concert. 's-GRAVENHAGE, 3 Aug. De di recteur van den postcheque- en giro dienst verzoekt ons te willen mededee- len, dat op den dag, waarop de a.s. ge boorte van een Koninklijken Prins of Koninklijke Prinses zal worden ge vierd, het centrale postgirokantoor te 's-Gravenhage overeenkomstig het al gemeene regeeringsbesluit omtrent de viering van dien dag na 12 uur is ge sloten. Dit brengt mede, dat opdrachten met spoedbehandeling of telexgrafische spoedbehandeling op dien dag slechts kunnen worden afgedaan voor zoo ver deze vóór 11 uur op het centraal girokantoor aanwezig zijn. De gewone opdrachten worden eerst den volgenden werkdag volledig afge werkt, zoodat op den feestdag geen af rekeningen ann de rekeninghouders worden verzonden en dat voorts de ad viezen betreffende de uitbetaling van cheques ook eerst op den daarop vol genden dag aan de bet aalkantoren kunnen worden toegezonden. Voor de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, schreef mejuffrouw Adeline Zuyderhoff te Bennekom een gedicht: „Prinsen-(Prinsesjes-)lied" dat door J. P. J. Wierts is getoonzet voor: eene zangstem of éénstemmig Koor met piano- of orgelbegeleiding en bovendien voor Gemengd Koor a Capella, terwijl het tevens geïnstrumenteerd uitnemend geschikt is voor harmonie of fanfare corps. De A.V.R.O. beoogt dit Prinsenlied, dat populair belooft te worden, op den geboortedag of den dag daarna uit te zenden en wel door Jettie Cantor wat de zang betreft en Pierre Palla op het orgel.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5