HENGELO HEEFT ZIJN SENSATIE: Zevenhonderd gulden in een afvoerbuis Onderwijzers vragen de leerlingenschaal van 1920 terug een vierling Maar de vader en de autoriteiten waken ervoor, dat er geen reclame-object van gemaakt wordt Belangstelling zelfs uit Engeland Ons grondgebied moet gehandhaafd Oneerlijke schilder-kwitantie-looper werd spoedig betrapt „De leerlingenschaal is thans dienstbaar aan de financiën en niet aan het onderwijs" Een studie over België NEDERLANDSCHE VRACHTBOOT VERGAAN De kabinetscrisis Stertocht van V.V.V. Baarn Kapitein J. L. Zegers commandant van de Radio-programma's Ze BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD 3 Aüuooiüa 1939 (Van een specialen verslaggever) HENGELO. 2 Augustus. ryOOALS we reeds gemeld hebben, is in het gezin van den heer H. Pijl- man. wonende Frans Halsstraat no. 7. die als teekenaar werkzaam is een vier ling geboren, een iongen en drie meisjes. Des morgens om acht uur opende de jon gen de serie en de gelukkige vader, die niet anders dacht of het zou er bij blijven., haastte zich om zijn moeder telefonisch te melden, dat er weer een jongen geko men was. De familie Pijlman, beiden, man en vrouw, menschen van midden dertig was n.l reeds in het bezit van twee jon gens; de oudste, die in September a.s. naar school gaat en nog een jongelje van drie jaar. Een jaar of tien geleden Is in hetzelfde gezin als eersteling een tweeling geboren, die echter niet is blijven leven. Groot was do verrassing om niet te spreken van consternatie in den huize Pijlman, toen na den jongen, die heden op het gemeentehuis door den vader als Johan.nqs is aangegeven, nog drie meisjes hun opwachting kwamen ma ken, welke bij den Burgerlijken Stand vandaag ingeschreven zijn als Aukjen, Harmke en Antje. Alle drie gezond en .wel, terwijl ook de moeder de moeilijke uren goed doorstaan heeft. De vier babies wogen samen 16 pond. Men kan zich voorstellen, dat de tij ding dat een vierling was geboren bij de familie Pijlman in de Frans Hals straat in Hengelo onmiddellijk de le vendigste belangstelling van de geheele bevolking trok en van uit Hengelo ver spreidde zich het nieuws snel via de telegraaflijnen en de telex door geheel Nederland en buitenlandsche correspon denten zorgden er voor. dat ook buiten Nederland het groote nieuws wereld kundig werd gemaakt Want de geboorte van een vierling Is nu eenmaal iets buitengewoons. Het komt zeer zelden voor. In Hengelo heeft het nog nooit plaats gehad en zelfs in het geheele land zijn maar enkele ge vallen van een vierdubbele geboorte be. kond. Wel is waar kan de vierling van Hengelo niet concurreeren tegen de vijfling van Dionne, maar een vierling- spruit is voor Nederland reeds een groote sensatie. Wij zijn echter niet in Canada, en wij nuchtore Hollanders zijn gewoon, dergelijke dingen anders op te vatten dan Amerikanen, die in de vijfling van Dionne dadelijk een gewel dig reclameobject hebben gezien. Dat nu is hef laatste wat de familie Pijlman zolf begeert en waartegen met name de vader, die een rustige figuur is. bekend in de moderne arbeidersbeweging te Hengelo, zich met groote beslistheid verzet. Hij heeft dadelijk in overleg met den behandelcnden geneesheer dr. A. van de Meer. de noodige maatregelen genomen om de rust van moeder en kinderen te verzekeren en alle overma tige en ongewenschte belangstelling verre van zijn vrouw te houden. Niet bellen! DE trekbel werd voorzien van een briefje: op bevel van den dokter niet bellen. I)e journalisten foto grafen die uit den aard der zaak na tuurlijk op het groote nieuws kwamen aangesneld, kregen hoegenaamd geen kans. aangenomen dan dat. zij de on bescheidenheid gehad zouden hebben in de woning door te dringen, tot de familie te naderen. Zij konden hun licht opsteken bij do huren en verder kwamen zij niet. Van een foto maken van den vierling en dc moeder was ab soluut geen sprake en wii kunnen deze maatregelen volkomen billijken. Men heeft dit in Hengelo ook begre pen en poogr onder leiding van den bur. gemeoster. den heer Mr- H. J. A. J. van der pussen, de gretige belangstelling in normale banen te leiden. Daartoe heeft de burgemeester In een persconferentie op het gemeentehuis een dringend beroep aedaan op de pers om van deze heugelijke en zeldzame ge beurtenis geen overmatig sensatie object te maken en moeder en kinderen de rust te laten, die zli zoo hoog noodig behoevpn. De vader zelf heeft gisteren reeds elk onderhoud met de pers geweigerd en overeen gekomen is in overleg met den dokter, dat over enkele dagen, als de gezondheid van moeder en vierling het toelaten, door een enkelen fotograaf een foto gemaakt zal worden, die ter De woning van de Hengelosche familie Pijlman, waar de vierling is geboren beschikking van de kranten gesteld zal worden. Groote belangstelling Begrijpelijkerwijs is niet al leen de belangstelling van de pers zeer groot, maar evenzeer en mis schien nog wel meer van de zijde der Hengelosche bevolking, voor wie op het oogenblik maar één onderwerp bestaat, dat belangstelling waard is. n.l. de vier ling uit het met klimop begroeide aar dige huis in de Frans Halsstraat 7. De belangstelling is er niet alleen uit Hen gelo. maar zelfs van uit het heele land. Gelukkig, in dit geval althans, heeft de heer Pijlman geen telefoon, want anders zou deze niet stil gestaan heb ben. Van vele kanten n.l. komen voor de familie Pijlman aanbiedingen binnen van alle mogelijke zakenmenschen in en buiten Hengelo die nevens de geluk- wenschen cadeaux aanbieden. Nu behoort de heer Pijlman niet tot de menschen die in min of meer behoef tige omstandigheden verkeeren en daar om allicht gretig geneigd zouden zijn van deze gratis aanbiedingen gebruik te maken, maar toch komen althans in één opzicht deze cadeaux niet ongele gen. Er was in het gezin uit den aard van de zaak slechts gerekend op de geboorte van één kind en daarvoor wa ren ook de gebruikelijke voorzieningen in zoo'n geval getroffen. Er stond dus één wiegje gereed en mevrouw Pijlman had gezorgd voor de noodige babykleer tjes. Op den buitengewonen zegen van den vierling had men echter natuurlijk niet gerekend en dat heeft de familie in verlegenheid gebracht. Hedenmorgen zijn maatregelen getroffen om het ge zin van kleine bedjes te voorzien waar in de drie zusfes en het broertje hun eerste levensdagen kunnen door bren gen. Voor een sensattiebeweging in den stijl van den Canadeeschen vijfling voelt men echter niets. Natuurlijk is de fami lie Pijlman niet ongevoelig voor de breede belangstelling, die deze eroote gebeurtenis op nataliteitsgebied ge wekt heeft, maar voorloopig zal men toch het meest dankbaar zijn als de familie zoo veel mogelijk met rust ge laten wordt. Van vele zijden heeft men gepoogd den dokter, die het gezin be handelt. de heer A. v. d. Meer. te be naderen, doch deze laat niets los. Wel is een soort van officieus bulletin uit gegeven, meldend dat moeder en kin deren het uitstekend maken. HET spreekt vanzelf, dat de behan deling van een vierling en niet minder van de moeder de aller grootste zorg eischt Op dokter Van der Meer en de zuster, die het waarnemen, rust dan ook een groote verantwoorde lijkheid. Men weet uit het geval van den Canadeeschen vijfling. dat een spe ciale dokter zich bijna uitsluitend met de zorg voor de vijf meisjes van Dionne belast heeft en dat deze de eerste le vensjaren omringd zijn met alle zor gen waartoe de moderne geneeskundige wetenschan in staat stelt. Alleen dank zij die zeer bijzondere maatregelen i3 het gelukt de vijf meis jes in leven te houden. Zoo koestert men ook de hoop, dat men er in slagen zal de drie zusjes en het broertje van de familie Pijlman vooral door de cri- tieke eerste levensdagen heen te hel pen. Wij herinneren er nog even aan, dat circa twee jaar geleden in het ge zin van de familie Klein Ligtenberg op het Hovenpad te Rijssen een drieling werd geboren. Drie meisjes, waarvan één reeds na korten tijd overleden is. Gistermorgen om elf uur heeft de heer Pijlman op het gemeentehuis aangifte gedaan van de geboorte van de kinde ren. Dit geschiedde zonder eenige plech tigheid. Ook van gemeentewege kwam men tegemoet aan den wensch van de familie Pijlman om deze aangelegenheid zoo rustig mogelijk te behandelen. Daar om werd de geboorte-aangifte ook niet behandeld door den burgemeester, doch door de ambtenaren die deze zaken ge regeld doen. AAN het ziekenhuis zijn voorloopig met welwillende medewerking van de directrice, de benoodigde bed jes, luiers en ander goed geleend, ter wijl voorts de hulp van een deskundige verpleegster is ingeroepen om de zware taak van de baker te helpen verlichten en zoo noodig den eerstkomenden tijd ook de moeder de behulpzame hand te bieden. Verder is telefonisch het aan bod binnengekomen van een Engelsche voedselfirma de voeding van den vier ling geheel voor haar rekening te ne men. Gistermiddag vernamen wij, dat de vierling zich in uitstekende conditie bevindt. Het jongetje is de oudste. Het woog 5 pond; het gewicht der meisjes Is wat minder. Zoowel de vader als de moeder, mevr. J. Pijlman—Harstra, zijn 37 jaar oud. In beide takken der familie is de geboorte van tweelingen geen on bekend feit. Ze zijn 11 jaar getrouwd. De heer Pijlman, Fries van geboorte, is al langen tijd in Hengelo woonachtig. Oproep van „Oost en West" 's-GRAVENHAGE, 2 Augustus. De Koninklijke Vereenlging „Oost en West" heeft aan het Neder- landsch verbond van koloniale ver- eenigingen het verzoek gedaan, zoo spoedig mogelijk een bijeenkomst te organiseeren met het doel om ertoe mede te werken, dat het geheele volk doordrongen wordt van den plicht om het uiterste te doen voor het behoud van het aan ons door onze voorvaderen achtergelaten erf, gelegen in drie werelddeelen. Ge noemde verbond beoogt uitsluitend evenals alle daarbij aangesloten ver- eenigingen waaronder de vier grootste nationale een cultureele taak te vervullen. AMSTERDAM. 2 Augustus. Gisterên moest een schilder, in dienst bij een make laar hier ter stede, invallen voor den kwitantielooper, die vrij af had en de huren innen. Hij kreeg zestig kwitanties mee en begon zijn ongewone werk. Toen hij f 760. had geïnd, ging hü naar het kantoor terug en deelde mede. dat hij het geld had verloren. „Ga maar eens zoeken en doe aangifte bij de politie", was het bevel, en de schilder vertrok weer. Intusschen had zich ook nog een andere scène afgespeeld. De schilder was bij een anderen schilder, met wien hij samenwerkt, thuis geweest en had er het geld nageteld: 760.—, daarna waren zij gezamenlijk naar een huizen blok in de Indische buurt gegaan om er het werk op te nemen. In dien tijd had de eerste schilder zich even verwijderd. Eenigen tijd later was hij weer bij zijn collega thuis gekomen om te vertellen, dat hü het geld dat hü eenige uren geleden bü hem nageteld had. kwüt was KINDERHOEKJE /N schilder nummer twee ontwaakte de speurzin naast gekoesterde achter docht en hü ging naar het huis in de Tlmorstraat. waar schilder nummer een zich even had vcrwüderd. Hü stelde een onderzoek op het toilet in en vond in de afvoerbuis het geld terug. Hü bracht het naar den makelaar, die op zün beurt de politie van het bureau Stadhouderskade van de vondst in kennis stelde. Op dat oogen blik was de oneerlüke schilder juist op het bureau om aangifte van zün „verlies" te doen. Meteen werd toen een punt achter het verhaal, dat hü kunstig fantaseerde, gezet. De man werd meteen opgesloten. WIELRIJDSTER DOOR VRACHT AUTO AANGEREDEN 's-GRAVENHAGE. 2 Augustus. Van middag omstreeks half 4 is de 18-jarige mej. A. J. M. van der M. uit de Nun- speetlaan.'toen zij per rijwiel van de Thorbeckel&an de Laan van Meerder- voort opreed, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den 23-jari- gen N.J. de V. uit de Vaalrivierstraat. Het meisje kreeg een schedelbasis- fractuur en is in zeer ernstigen toe stand naar het Roode Kruis-ziekenhuis overgebracht. NIET NAAR BELGIE ZONDER PAPIEREN! 230. Zijn schoenen aan de veters vasthoudend, loopt Pam maar weer verder, en nog steeds wordt de brug kleiner. Voor een jongen als Pam, is dit werkelijk de moeite van het be leven waard. 231. De brug schijnt nu niet meer smaller te worden. Bij een kruising gekomen, houdt Pam stil. Hij ziet, dat over de andere brug één enkele rail loopt. „Dat moet toch ergens voor dienen," denkt Pam en hij besluit hier even te wachten. DE VERGADERING VAN HET N.O.G. 's-GRAVENHAGE. 2 Augustus. De Belgische autoriteiten hebben doen we ten, dat, zooals ook reeds eerder is be paald, reizigers, die met de extratreinen van Nederland uit naar Luik reizen, bij het passeeren der grens zoowel bij het binnenkomen in België als bij de uit reis, moeten kunnen aantoonen, dat zij van Nederlandsche nationaliteit zijn. Er wordt genoegen genomen met een trouwboekje, rijbewijs, lidmaatschaps kaart eener Nederlandsche verecniging, tram- of treinabonnement liefst met foto enz. Zij, die een dergelijk bewijs niet bij zich hebben, zal aan den grens de in tocht in België beslist worden gewei gerd. De N.V. Nederlandsche Spoorwegen verwijzen dienaangaande naar de bepa lingen, welke op de strooibiljetten bij de dienstregeling dezer extratreinen ter kennis van belanghebbenden zijn ge bracht. 's-GRAVENHAGE. 2 Aug. Heden zette het Nederlandsche onderwijzers genootschap (N. O. G.) zijn 93s3te alge- meenc jaarlijksche vergadering voort In den middag was aan de orde een voorstel van Den Haag met de strek king tijdelijke waarneming van onder wijzer- of hoofdonderwijzerschap als bij een vaste aanstelling te doen beloonen. Het prae-advies van het hoofdbestuur luidde gunstig. Een voorstel van Rot terdam van gelijke strekking werd in getrokken. Het voorstel-Den Haag werd met algemeene stemmen aangenomen. Een voorstel van de afdeeling Vlaar- dingen, dat beoogde te doen ijveren voor pensionneering der mannelijke leerkrachten bij het L.O. bij het berei ken van den 60-jarigen leeftijd en der vrouwelijke leerkrachten bij het berei ken van den 55-jarigen leeftijd, werd gunstig geadviseerd. Een amendement- Amsterdam wilde dezen leeftijd voor beide groepen stellen op 55 jaar, op eigen verzoek. Het aldus geamendeerde voorstel werd aangenomen. Vervolgens werd overgegaan tot de aanbieding van het rapport over het Belgische leerplan namens de studie commissie. Het N.O.G. overweegt, of hierin verbeteringen te vinden zijn voor ons onderwijs. Verlaging van leer lingenschaal is eerste voorwaarde voor de onderwijsvernieuwing. In Bel gië heeft men een gunstige leerlingen schaal. Onze zuiderburen zijn zeer ge lukkig te prijzen. De commissie heeft de practische uitvoerbaarheid van het leerplan niet zeer groot geacht. Zii ver wacht. dat dit rapport in de afdeelin- gen tot levendige discussie zal leiden. Een voorstel van de afdeeling 's Gra- venhage, dat beoogt er voor te ijveren, dat onderwijzers, indien zij door een ongeval in dienstverband worden ge troffen, recht hebben op vrije genees- en heelkundige behandeling, was door het hoofdbestuur gunstig geadviseerd en werd met algemeene stemmen aan genomen. Vertegenwoordigers van andere on- derwijs-organisaties brachten vervol gens de groeten van hun organisatie over, waarbij velen hun waardeering uitspraken voor de openbare schooi. Een vertegenwoordiger van het Fran- sche onderwijs sprak vervolgens na mens de Fransche collega's. Tot slot kwam in behandeling een motie van het hoofdbestuur, waarin l>et N.O.G. haar diepe teleurstelling uitspreekt, dat, niet- tegenstaand de herhaalde en veler lei aandrang, de regeering in den desolaten toestand van ons lager onderwijs nog geen verbetering heeft aangebracht en vertrouwt, dat thans aan dezen noodtoestand zeer spoedig een einde zal worden ge maakt, door weder-invoering van de leerlingenschaal 1920. De motie werd toegelicht door een lid van het hoofdbestuur. De leerlingen schaal moet dienstbaar zijn aan het on derwijs, doch is dienstbaar aan den financieelen toestand van de overheid. De ervaringen met de schaal zijn treu rig. De ouders weten, dat de klassen van de openbare school te groot zijn. Onderwijs en opvoeding lijden onder de te groote klassen. In strijd met de voorschriften wordt de overvolle bezet ting toegelaten. De Nederlandsche on derwijzer weet niettemin met uiterste inspanning den kinderen bij te bren gen, wat zij noodig hebben. Vrijwel iedereen erkent, dat verbetering noo dig is. De financiën vormen de hinder paal. doch voor defensie is wel geld, In het onderwijsverslag van het rijks- schooltoezicht beschuldigt de regeering zichzelf. In de regeringsverklaring van het demissionnaire kabinet bleek eenig succes van de actie voor verbete ring, van de leerlingenschaal. Met algemeen stemmen werd deze motie aangenomen. Na enkele woorden van waardeering voor de leiding van den voorzitter uit den mond van een afgevaardigde van Rotterdam, sloot de voorzitter, de heer L. F. Kleitern, de vergadering. Opvarenden gered STOCKHOLM, 2 Aug. (A.N.P.). Tijdens een hevigen storm is de Ne derlandsche motorklipperaak, Bal tic, welk schip te Groningen thuisbehoort, bij Notholmen aan den grond geraakt en bijna onmiddellijk gezonken. De schipper-eigenaar, de heer j. Pe- kelder, wist de scheepspapieren te redden, waarna de geheele beman ning werd opgepikt door 'n Zwèedsch zeilschip. De schipper en zijn vrouw, die vrijwel het geheele jaar aan boord van hun schip verblijven, heb ben al hun bezittingen verloren, ter wijl ook de ander opvarenden vrij wel alles kwijt zijn. De Baltic begaf zich van Goega- naes naar Oerebo met een lading steenen. (De Baltic was in 1897 ge bouwd en had een inhoud van 133 br. en 88 n. ton). 's-GRAVENHAGE, 2 Aug. De vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, heeft zich hedenmiddag te vijf uur naar H.M. de Koningin op den Ruigenhoek begeven. MOBILISATIEHERDENKING ROTTERDAM, 2 Aug. De herden king van de mobilisatie door den Na- tionaien Bond Het Mobilisetiekruis te Rotterdam, is vandaag voortgezet met een haventocht, waaraan een bezoek aan het vliegveld Waalhaven verbonden was. Hier hebben de deelnemers mili taire demonstraties aanschouwd, waar na de tocht werd voortgezet. Na afloop begaf men zich naar Parkzicht, waar de herdenkingsdagen besloten werden met een gemeenschappelijken koffie maaltijd. OMTREK Een zestigtal deelnemers aan een geslaagden tocht door de gemeente Baarn Evenals de stertocht van V.V.V. Bilt- hoven slaagde de tocht, welke gisteren door V.V.V. Baarn georganiseerd werd, uitstekend. Er warui een zestigtal deel nemers, die aanvingen een wandeling maken langs de Spoorweglaan. en de Ravijn naar de Emmabrug, welke be zichtigd werd. Voorts werd het Maar- schalkerweerdbosch opgezocht met zijn dierenpark en uitzichttoren, waarna in hotel Groeneveld de thee werd gebruikt. Per autobus ging de route langs het Pa leis Soestdijk naar de naald om vervol gens het cantonspark een bezoek te brën gen, waar onder leiding van drs. Knol de Hortus Botanicus bezichtigd werd. Het bestuurslid van de V.V.V. Baarn, de heer van der Brink, heeft het gesel schap tenslotte in hotel Zeiler ontvan gen en een hartelijk welkom gehoeten Na een thee, aangeboden door de V.V.V. Baarn, vertolkte de voorzitter van de Streekcommissie, de heer J. A. Verloop den dank van de deelnemers vcor ie uitstekende organisatie van dezen tocht. vliegschool Soesterberg Kapitein G. A. Koppen afge- keurd voor den vlieg- dienst SOESTERBERG. De vliegschool te Soesterberg heeft een nieuwen commandant gekregen; benoemd is kapitein J. L. Zegers, die te Schip hol gedetacheerd was. Kapitein G. A. Koppen Voorts staat vast, dat de comman dant van het vliegveld, de bekende militaire vlieger kapitein Koppen af gekeurd is vodr den vliegdienst, zoo dat ook voor deze post eerdaags een mutatie te verwachten is. VRIJDAG 4 AUGUSTUS HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4 00 VARA. 7.80 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.muziek. (ca. 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding, 10.20 Declamatie. 10.40 Viool en piano. 11.10 Declamatie. 11.30 Gra- mofoonmuziek (ca. 12.15 Berichten). 12.30 AVRO-Amusementsorkest (1.001.05 Inter view). 1.15 Bram Kwist's „South Sea-Sere- naders" en „The Hollandia Three". 2.00 Dis co-variété. 3.30 AVRO-Dance-Ba'nd. 4.00 Gram.muziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Es meralda en gram.muziek. 6.28 Berichten. 6,30 Causerie „De kunst van het weven". 6.50 6.55 Gram.muziek. 7.00 VARA-Kalender. 7.0o Cyclus „Reizen en Trekken". 7.23 Berichten ANP. 7.35 Een woord van Luther „Ferien haben ist auch Religion". I. Ruimte. 8.00 Carillonbespeling. 8.30 Cyclus „Protestant- 8ohe religieuze poëzie." 9.00 Gram.muziek. 9.30 Radiotooneel. 9.45 Orgelspel en zang. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwüding. 11.00 Fantasia, ll.su Jazzmuziek (gr.pl.). 11.5512.00 Gram.mu ziek. HILVERSUM II, 301.5 M. Algemeen pro gramma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 Gram.muziek (ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (opn.), 1.00 Gram.muziek. 1.20 KRO-orkest (opn.). 2.00 Orgelconcert en gram.muziek. 3.00 Gram.muziek. 3.15 KRO-Melodisten en solist (opn.). 4.00 Gram.muziek. 5.15 John Kristel en zijn Troubadours. 6.00 Land- en tuinbouw- causerie. 6.20 KRO-orkest (opn.). (Ca. 6.30 Ber.). 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Rondom de arbeidsbemiddeling." 7.35 Gram.muziek. 8.00 Berichten ANP. 8.15 John Kristel en zjjn Troubadours. 8.50 Het Zwitsersch Jodeltrio Schwestern Wildhaber. 9.00 John Kristel en zjjn Troubadours. 9.20 Het Zwitsersch Jodel trio Schwestern Wildhaber. 9.30 De Haar- lemsche Orkestvereeniging. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lajos Veres en zün Hongaarsch orkest. 11.2012.00 Gram.muziek. DROITWICH. 1500 M. 11,05 Gram.mu ziek. 11.35 Het Bern. Goldstein trio. 12.05 Orgelconcert. 12.35 Harry Leader's Band en solisten. 1.20 „Empire Exchange", cause rieën. 1.35 Het BBC-Northern-Ireland-orkest en soliste. 2.35 Uit Stockholm: Sune Waldi- mir'a orkest. 3.20 Gram.muziek. 3.35 Repor tage (opn.). 4.10 Het BBC-Northern-Ireland orkest en James Moody's dansorkest. 4.50 Gram.muziek. 5.20 Uit Bayreuth: Gedeelte van de opera „Der fliegende Hollander". 6.20 Berichten. 6.50 Weekend-praatje. 7.Q0 Parlementair overzicht. 7.15 Zang. 7.40 Orgel spel. 8.10 Herdenking van het uitbreken van den wereldoorlog. 9.20 Berichten. 9.50 Piano voordracht. 10.20 Eddie Carroll's orkest, „The Radio Revellers", en solisten. 11.Q0 Jack Harri en zijn Band, en solisten. 11.50 Gram.muziek. 12.1612.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00 en 9.30 Gr. muziek. 12.30 Zang. 1.10, 1.45, 2.30 en 3.30 Gram.muziek, 3.35 Zang. 3.50 Pianovoor dracht. 4.05 en 4.45 Gram.muziek. 5.25 Piano zang en viool. 6.35 Zang. 6.50, 7.20 en 8.25 Gram.muziek. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Ra diotooneel. 11.05 Gram.muziek. 11.2012.50 Nachtconcert en soÜBte. BRUSSEL, 822 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1-302.20 Gram.muziek. 5.20 Pianovoor dracht. 5.50 en 6.20 Gram.muziek. 6.40 Zang. 7.20 en 7.45 Gram.muziek. 8.20 en 9.20 André Felleman's orkest. 10.3011.20 Omroepsym- phonieorkest (opn.). 484 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 12.5ti Gram.muziek. 1.30 Vervolg orkestconcert. 1.50 2.20, 5.20 en 6.35 Gram.muziek. 7.05 Cello voordracht. 7.35 Gram.muziek. 8.20 Herden king van de oorlogsverklaring. 8 50 Sympho- nieconcert en solist. 10.3011.20 Gram.mu ziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6