3üajatid& tBcAichbui Slechte arbitrage op het Horthy-tournooi PRESTO PRESTO Het Roode Kruis vraagt ƒ30.000 Voldoening van een eere-schuld. EEN „MILLIONAIR" HAD VELE AANMERKINGEN DS. GRAVEMEIJER SECRETARIS VIJF PERSONEN GEARRESTEERD DE VARKENSPEST TE BARNEVELD STADSNIEUWS Onvoorzichtig den rijweg overgestoken Kapt. Greter wint te Gouda Nederland speelt steeds beter Nieuwe spelregels Goede hoop voor de toekomst, doch pas op voor Italië B aam Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1939 HET BETERE ZEEPPOEDER VOOR SLECHTS 5 CENT BINNENLAND Prinses Juliana slaat een i gewonden-transport gade HET Roode Kruis heeft dezer dagen een oproep geplaatst om een be drag van 30.000 bijeen te bren gen, voornamelijk om de aanschaffing van vervoertoestei.'en voor het trans port van zieken en gewonden in vracht auto's te bekostigen, aangezien de eigen middelen te kort schieten. Met groote dankbaarheid kan worden gemeld, dat reeds een aantal aanzien lijke giften, waaronder eenige van 50 en 100, een enkele zelfs van 500, mocht worden ontvangen. Treffend is ook het aantal giften van lager bedrag, vooral die van 1, waar uit zoo duidelijk blijkt, hoe velen met kleine beurzen bereid zijn hun steentje bij te dragen voor het menschlievend werk van het Roode Kruis. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis is dankbaar, doch niet voldaan! Om het maar precies te zeggen: er zijn bij elkaar nog geen twee van de benoodigde dertig mille binnen Nederlanders, dat gaat zoo niet! Het Nederlandsche Roode Kruis, onder de persoonlijke en bezielende lei ding van zijn Voorzitster, H.K.H. Prinses Juliana, die zoo voortdurend van Haar hooge en bijzondere, warme belangstelling voor de groote Roode Kruis- taak blijk geeft, telt reeds tienduizenden contribueerende leden; het telt voorts vele duizenden vrijwillige medewerkers en medewerksters, ijverige afdelings besturen, transportcolonnisten, helpsters, artsen enz., die door opofferingsge zindheid en naastenliefde gedreven, het persoonlijk offer van hun tijd, werk, energie en toewijding dag in dag uit brengen. Gij kunt niet allen persoonlijk actief deel aan het Roode Kruiswerk hebben. Maar gij kunt wel allen een financieel offer brengen! Er is thans 30.000 gulden op zeer korten termijn noodig en er is nog geen 10 van deze som ontvangen, nogmaalsNederlanders dat gaat zoo niet 1 Het Roode Kruis helpt U in tijd van nood. Het helpt allen, ook uw zonen, wanneer zij, in geval van oorlog, gewond raken. Helpt gij dan nu het Roode Kruis, door een milde gave DE Roode Kruis-organisatie voor de verzorging der zieke en gewonde mili tairen in oorlogstijd is, ten koste van enorm veel werk, inspanning en offers van duizenden toegewijde vrijwilligers vrijwel voltooid. Het Roode Kruis wil dit alles zoo goed mogelijk doen. Wat thans voor dit doel ontbreekt zijn o.m. de vervoertoestellen, die in vrachtauto's geplaatst wor den voor het vervoer der gewonden naar de ziekenhuizen. Dus, denkt om giro 22120 van het hoofdbestuur, Prinsessebracht 27, 's-Gra- Venhage. Goethe schreef eens: .Men zegt: hü geeft tweemaal, die snel geeft; doch hij geeft tienmaal, die te rechter tijd geeft." Welnu, thans is het de „rechte tijd" om diep in den zak te tasten voor het Roode Kruis. Het Nederlandsche Roode Kruis rekent op u. Dan kunt gij, als de ramp mocht komen, op het Roode Kruis rekenen. Bij nader onderzoek bleek hij een inbreker te zijn 's-GRAVENHAGE, 4 Aug. Aan het einde van de vorige maand deed de directie van een van de grootste Soheveningsche hotels bij de Haag- sche politie aangifte van flesschen- trekkerij voor 300. In het hotel was op 10 Juli een gast aangekomen, die sjofel in de kleeren zat en wiens ba gage bestond uit een handtasch ter waarde van 1.50. Hij bleef hier 14 dagen en maakte het iedereen lastig. Wanneer hij cigaretten bij dun portier bestelde en het doosje kwam niet vlug genoeg naar zijn zin, kreeg de portier een standje. De ober, die hem na den eten koffie inschonk, kreeg een uit brander, wanneer er op het hoekje van de kan een vlekje zat. Tweemaal dineer de hij met een dame en toen hij haar op zijn kamer had genoodigd en daarop aanmerking was gemaakt schold hij den chef de reception uit. Wanneer de wijn niet naar mijnheers wensch gecham breerd was, werd de keldermeester ter verantwoording geroepen. Bestelde hij postzegels bij den piccolo, dan kreeg het jochie heel wat te hooren als de zegels hem niet vlug genoeg gebracht werden. A contant betaalde deze lastige gast niets: zijn dondertoon maakte op alle gasten indruk. Men hield hem voor een grilligen millionnair. Na 14 dagen verdween mijnheer met de noorderzon, zonder de reke ning betaald te hebben. Hij liet zijn koffertje achter. In een hotel aan den zoom van het Mastbosch te Breda nam hij een kamer. Hij bleef er 8 dagen. De hotelgasten maakten aanmerking op zijn gedrag en de directie stelde zich in verbinding met de politie, die eens met den man ging praten. In zijn bagage vond men een chequeboek, dat op naam stond van een Hagenaar, wonende aan den Pompsta- tionsweg. De Haagsche politie, van deze vondst in kennis gesteld, zond een rechercheur naar Breda en toen bleek, dat dit chequeboek bij een inbraak op 25 Juli, dus een dag na 's mans vertrek uit Scheveningen, was gestolen. Op 25 Juli was er in een villa aan den Pomp- stationsweg ingebroken. De bewoners waren op reis en de inbreker was bin nengekomen door een raam van de be nedenkamers aan den achterkant. De buit bestond uit het chequeboek, 2 kof fers. waarin de dader 2 pakken, dassen, schoenen en hoorden had geborgen, twee gouden horloges en ongeveer 100. De man bekende deze inbraak en ver der bleek, dat hij op 8 Juli uit de gevan genis was ontslagen. Hij had anderhalf jaar „gezeten" wegens eenige inbraken, diefstallen en oplichting in verschillen de plaatsen van ons land. Hij is op transport naar Den Haag ge steld. Het is de 28-jarige kelner F. K. van w. Hij zal voor den officier van Justitie worden geleid. UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 4 Augustus. Bij K.B. van 2 Aug. 1939 is met ingang van 1 September 1939, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst, aan den luitenant-kolonel jhr. A. D. Laman Trip, commandant van de 3e divisie der Koninklijke marechaussee. Bij K.B. van 2 Augustus 1939 zijn de heeren mr. dr. D. A. P. N. Kooien en dr. H. K. Offerhaus opnieuw voor den tijd van vijf jaren benoemd tot lid van het dagelijksch bestuur van het Nederland sche Roode Kruis, onderscheidenlijk met ingang van 1 Januari 1939 en 27 Juli 1939; is aan den heer jhr. mr. J. H. de Brauw op diens verzoek eervol ontslag ver leend als lid van het dagelijksch be stuur van het Nederlandsche Roode Kruis, zulks onder dankbetuiging voor de door hem in die functie bewezen dien sten en is voor den tijd van vijf jaren benoemd tot lid van het dagelijksch be stuur van het Nederlandsche Roode Kruis de heer J. J. M. de Waal, gepen- sionncerd majoor der cavalerie, met den titulairen rang van luitenant-kolonel, zulks onder gelijktijdige verleening van eervol ontslag als legercommissaris van het Nederlandsche Roode Kruis. Bij K.B. van 2 Aug. 1939 is aan den ka pitein plaatselijke-adjudant E. C. C. W. L. baron van I-Iceckeren van Branden burg, van den plaatselijken staf, vergun ning verleend tot het aannemen en dra gen op de uniform van de ordeteekenen van officier der kroonorde van België. Bij beschikking van den minister van Defensie zijn de volgende mutatiën ge last: met 10 Augustus 1939: De officier-vlieger der 2e klasse H. P. Sobels te 's Gravenhage, met een door den commandant der Marine te Wil lemsoord te bepalen datum; de luitenant t/zee der 2e klasse J. B. Reiche te Amsterdam, de luitenant t/zee der 2e klasse P. W. C. de Vos a/b Hr. Ms. van Speijk en de luitenant ter zee 2e klasse J. F. A. Pesie: a/b Hr. Ms. Z 6. De algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft in haar heden te 's-Graven- hage gehouden zitting benoemd als secretaris, zulks als opvolger van ds. D. den Breens, ds. K. H. E. Gravemeijer, Ned. Herv. Predikant te 's-Gravcnhage. Ds. Gravemeijer werd in 1910 predi kant te Gicsen-Ouderkerk in 1915 te Voorburg en staat sinrls 1920 te 's-Gra- venhage. Hij is o.m. lid van het hoofd bestuur van de Herv. Geref. Staatspartij. AMSTERAM, 4 Aug. De politie van het bureau Marnixstraat heeft thans in het geheel vijf personen, vier mannen en een vrouw, inge sloten in verband met het relletje Vrijdagavond op de Rozengracht, waarbij een colporteur van Volk en Vaderland door tegenstanders werd mishandeld. Deze vijf personen zullen terzake van openlijke geweldpleging voor den Officier van Justitie worden geleid. Door streng optreden hoopt de politie thans een einde te kunnen maken aan de relletjes, welke zich iederen Vrijdagavond plegen voor te doen op plaatsen waar zich de col porteurs der bladen van verschil lende politieke richtingen bevinden. MOTORRIJDER „KLOM" IN AUTO Licht gewond opgenomen HARDERWIJK. Donderdag zou een uit de richting Harderwijk komende auto den rijweg, ter hoogte van huize „De Berken" aan de Nassaulaan, naar links oversteken. Vermoedelijk had de bestuurder niet opgemerkt, dat uit de zelfde richting een motor naderde en waar dit oversteken in tragen gang werd uitgevoerd, was een botsing onver mijdelijk. De motor, bestuurd door den le luit. Franks van het 20 R. I., ramde de auto aan de linker voorzijde van het linker- achterspatbord en klom a. h. w. tegen de auto op, om daarna naast de auto neer te ploffen. Een verpleegster was onmiddellijk ter plaatse, die met behulp van eenige om standers den luitenant oprichtte en hem terzijde van den weg legde. De ontbo den geneesheeren dr. Penning en dr. v. d. Hoorn verleenden den getroffene hulp. Met een lichte hersenschudding en vrij ernstig aan het gelaat gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo vervoerd. MEISJE AANGEREDEN s-GRAVENHAGE, 4 Aug. Van ochtend om half elf is een 9-jarig meisje, Mia V. uit de Harderwijk straat, die op den hoek van de Zui- derparklaan en de Loenenschestraat onvoorzichtig overstak, aangereden door een personenauto, die de 42- jarige H. v. d. V. uit de Anemoon straat bestuurde. Met een gevaarlijke hoofdwond is het meisje in ernstigen toestand door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. OMTREK Verscherpte controle BARNEVELD Er zijn reeds op vier verschillende plaatsen in deze gemeente gevallen van varkenspest geconstateerd. Het hoofd van den keuringsdienst heeft do landbouwers gewaarschuwd onmid dellijk van verdachte gevallen aangifte te doen om door ontsmettingsmaatrege len verdere uitbreiding zoo mogelijk te voorkomen. De aanvoer op de varfcensmarkt stond Donderdagmorgen onder verscherpte controle. Verschillende landbouwers hadden, uit angst voor besmetting, hun varkens thuis gelaten. De aanvoer was hoogstens 2/3 van normaal. Hedenmorgen ruim 10 uur had op de Langcstraat een aanrijding plaats met vrij ernstige gevolgen. Op een gegeven oogenblik stak de 54-jarige dame C. J. de G. den rijweg over waarbij zij tegen een juist passeerenden motor, bestuurd door C. J. van O. alhier, opliep. Zij kwam te vallen en brak den linker schouder. Na in het. St. Elisabeth's Ziekenhuis te zijn verbonden, heeft men haar naar huis overgebracht. Den motorrijder treft geen schuld. WINKELSLUITING B. en W. maken bekend* dat, in ver band met de viering van de te ver wachten geboorte van een Koninklijken Prins of een Koninklijke Prinses de winkels geopend mogen zijn tot 12 uur 's nachts op den dag der geboorte. In dien deze op Zondag valt geldt dit voor den daarop volgenden werkdag. PAARDENSPORT BURGERLIJKE STAND Amersfoort, 4 Aug. 1939. Geboren Dirk, z. v. F. K. Kooper en J. F. Reinders; Albertus Gerardus, z. v. P. Reus en A. G. Kreijne; Héndrikje, d. v. H. van Binnendijk en J. van den Brink; Petronella Jacoba, d. v. E. Gaa senbeek en M. Overeem. Overleden: Jacomina Margaretha Muldre, 63 j., ongeh.; Maria Cornelia Goudriaan, 84 j., wed. van J. de Jong. In het kader van de Goudsche feest- week werd gisteren te Gouda een na tionaal concours hippique gehouden. Het interessante programma, dat uit een cours éénspannen landbouwtuigpaarden, éénspannen tuigpaarden, tweespannen tuigpaarden, concours schoonste rijpaard en een concours éenspannen tuigpaarden (open klasse) bestond, werd besloten met een springconcours. Dit laatsie nummer, dat goed bezet, was, vormde een pakkend slot. Zes rui ters reden het parcours, dat in 14 spi'on- gen 10 hindernissen telde, zonder fou ten. Onze stadgenoot kapitein J. J. Gre ter maakt echter den snelstcn tijd, zoo dat hij winnaar werd. De heer C. Die trich op Aranka deed er slechts één se conde langer over. Do derde en vierde plaats werd ingenomen door den heer K. Hensen resp. met Piccolo Amore en Da kota. Ritmeester A. D. C. v. d. Voort van Zijp passeerde op Present de vijfde plaats, terwijl de heer P. Laeuwenburg te den Haag de zesde plaats innam. Kapt. Greter neemt een hindernis Hoewel des middags de regen het hy- pische feest eenigszins kwam y erstoren, de toelangstelling was hierdoor niet bij zonder groot, was de wedstrijd uit een sportief oogpunt bezien een succes. Er werd uitstekend gesprongen. De voledige uitslag van het springcon cours is: 1. Kapitein J. J. Greter te Amersfoort met Carina 0 ft., 84 sec., 2. C. Dietrich te Scheveningen met Aranka 0 ft. 85 sec., 3. K. Hensen te Scheveningen met Picco lo Amore 0 ft. 87 sec., -4. K. Hensen te Scheveningen met Dakota 0 ft., 92 sec., 5 ritmmeester A. D. C. v. d. Voort van Zijp met Present 0 ft., 98 sec., 6. P. Leeu wenburg te 's-Gravenhage met Feldblu- me eigenaar (eigenaar D. Pasman te Wasenaar) 0 ft. 110 sec., 7. kapitein C. Tonnet te Amersfoort met Kankaka 3 ft., sec., 8. ritmeester I. L. D. baron Sirte- ma van Grovestins te Amersfoort met Maurits R. P. 4 ft., 88 sec., 9. inej. J. C. Gerritsen te Wassenaar,, met Sofia 4 ft., 91 sec.; 10 K. Hensen te Scheveningen m. Isabella en G. Ernst te Kortenhoef met Souvenir 4 ft., 98 sec. Wijzigingen bij 2 M.-spel en vrije worpen DOETINCHEM, 3 Aug. De interna tional Waterpolo Board, die vandaag den geheelen dag heeft vergaderd, be sloot naar De Telegraaf verneemt tot twee ingrijpende regelveranderingen, die echter eerst 1 Januari 1942 van kracht zullen worden. Deze besluiten zijn: 1. Een scheids rechter behoeft een speler, die binnen de tweemeterlijn is geraakt, niet het water uit te zenden, doch mag met een vrijen worp straffen, tenzij deze speler zich bij herhaling en met opzet aan ge noemde overtreding schuldig maakt; in dat geval kan de referee hem het water uit sturen. Hierdoor wordt dus de on billijkheid weggenomen, dat iemand, die per ongeluk in het tweemetergebied is geraakt, zoo zwaar moeten worden ge straft. Deze regelverandering betcekent dus een groote verbetering. Maar van nog grootcrc importantie is de bevoegdheid van den scheidsrechter om een opzettelijke fout, waar ook in het veld begaan, te straffen met een vrijen worp, waaruit 'direct gedoelpunt mag worden. De scheidsrechter mag dus een strafworp toekennen indien een speler, die den bal heeft, op de beenen gezwommen of vastgehouden wordt e.d. Het is daartoe thans niet meer noodig, dat de overtreding binnen de viermetcr- lijn wordt begaan. Deze maatregel is zeer toe te juichen, omdat daardoor de scheidsrechter het in de hand Iheeft het zware spel den kop in te drukken. Op deze wijze kan 't vlotte, beweeglijke spel het best in de hand worden gewerkt. Het is slechts jammer, dat het regle ment niet toelaat regelveranderingen binnen twee jaar na de aanneming in te voeren. (Van een specialen verslaggever) DOETINCHEM, Donderdagavond HET zal den velen leken, die het waterpolo-tournooi om den Horthybeker bijwonen, niet opval len hoe slecht de wedstrijden doorgaans gefloten worden, doch zij, die eenige routine hebben bij het beoordeelen van het spel, de spelregels kennen en geroepen zijn ze toe te passen, verbazen zich hier iederen dag, om het woord „ergeren" maar niet te gebruiken. Er zijn maar enkele scheidsrechters in dit tournooi, die de spelregels conse quent hebben toegepast, al bleken ook deze afwijkende opvattingen er op na te houden op de uitlegging van de water- polo-grondwet. Nederland speelt onder de internationale reglementen, zoodat ntcn geneigd is te verwachten, dat onze ploeg niet de dupe zal worden in een internationaal tournooi van een scheids- rcchterskorps, dat door het leidende or gaan op internationaal pologebied is aangewezen om dit tournooi te arbitree- ren. Het is niet de bedoeling Nederland's nederlagen tegen Hongarije, België en Duitschland goed te praten door den scheidsrechters de schuld te geven, maar we willen den nadruk leggen op het verschijnsel, dat hier gearbitreerd wordt op een wijze, welke volkomen in strijd is met de bedoelingen van de spel regels. Bovendien zijn het niet uitslui tend de.Nederlandsche jongens, die ge dupeerd worden door eigenaardige op vattingen van deze Scheidsrechters. Er wordt in een tournooi als dit, waar in het hard toegaat omdat hier gestre den wordt om vrijwel de hoogste eer, welke er voor een poloploeg te behalen valte niet bepaald zachtzinnig gespeeld, doch als er bij één sportspel strenge re gels zijn tegen spelverruwing, dan is dat wel met waterpolo het geval. Daarom is het des te onbegrijpelijker dat in dit tournooi vrijwel nimmer consequent de straf wordt toegepast voor den speler, die op een onsportieve manier zijn te genstander aftuigt: ontzegging van deel name aan het spel. Zeer zeker, ook hier worden spelers het water uitgezonden, doch altijd... met twee tegelijk. Als een midachter van een ploeg den midvoor van de tegenpartij op een ongeoorloofde manier het doelpunten verhindert, dan stuurt 90% van de hier leidende scheids rechters den overtreder niet het water uit, maar... wacht tot de midvoor re vanche neemt, want dan kan hij beiden tegelijk het water uitzenden! Zoo'n toepassing van de s.pelregels is iets nieuws en ook de menschen, die re gelmatig internationaal waterpolo bijwo nen, stonden verbaasd over het feit, dat deze scheidsrechterlijke opvatting hier zoo'n uitgebreide toepassing vindt. Het resultaat hiervan is, dat ruwe spelers zich ergerlijk te buiten kunnen gaan, omdat ze weten, dat ze toch het water niet worden uitgestuurd, daar de scheidsrechter wacht totdat hun slacht offer zich ook vergeet, want dan gaan ze gezamenlijk aan den kant zitten. Verscheidene arbiters hebben, afge zien van deze o.i. onjuiste opvattingen inzake het uit het water zenden van spelers, een te geringe routine in het leiden van dit soort wedstrijden. liet be hoort tot de uitzonderingen in dit tour nooi. dat de scheidsrechter de haas is. In do meeste gevallen was de brutale speler heer en meester in deze wedstrij- denrceks. Dat is buitengewoon jammer. Wij hopen, dat de leiders van het inter nationale polo spoedig kans zien de mid delen te vinden om hieraan een einde te maken. Het zal voor het waterpolo, dat een buitengemeen interessant en ener veerend spel is. niets dan voordeelen op leveren en vooral voor de prestaties on zer landgenooten. WANT Nederland speelt niets minder dan de grootheden Hongarije en Duitschland en België in dit tournooi. Het speelt het mo derne polo, gebaseerd op snelheid en t op een richtige toepassing der spelregels. Blijft Ihet arbitreeren in interland polo op een peil als hier in Doetinchem, dan zal 'de Neder-1 landsche ploeg, tenzij een heel an dere tactiek wordt toegepast en bij de samenstelling meer op physieke kwaliteiten wordt gelet, tot de mid delmaat blijven behooren. Het is jammer voor onze jongens en hun trainer Frans Kuiper dat ze zoo ge dupeerd worden door de omstandighe den. Toch speelden ze hier vaak uitstej kend. Tegen Hongarije werd goed, tegen België minder goed. tegen Frankrijk be ter, doch tegen Duitschland prachtig ge speeld. Ze ontwikkelden hierbij een spel, waaraan geen der andere deelne mende teams kon tippen. Snel, technisch vrijwel zonder fouten beheerschten de Oranjemannen de Duitschers volkomen. Zij veroverden een 31 voorsprong en hadden recht op twee strafworpen na dien wegens ergerlijk optreden van Baier tegen Kees van Aelst. Enfin hoe de ontgoocheling kwam dank zij eenige scheidsrechterlijke blunders heeft men bereids kunnen lezen. Een van de meest, opvallende spelers is onze van Aelst, die met 9 doelpunten op één na de productiefste midvoor van het geheele tournooi is. Ook Stam is een der beste polospelers van alle deelnemers en daar beiden, evenals trouwens alle Nederlandsche spelers nog jong zijn, ziet het er. mits arbitrale tekortkomingen in de toekomst zullen verdwijnen, zeer hoopvol voor het Nederlandsche polo uit. Volgend jaar zal het Olympische kam pioenschap op het spel staan in Hel- sinaki. Mits goed getraind, zijn de pers pectieven daar voor ons zeer hoopvol. Hongarije en Duitschland en ook België brengen een ploeg van oudere spelers in het water, met bedenkelijke tekorten aan snelheid. Frankrijk is beslist de zwakste in de rij dezer zes naties. En met Nederland kan Italië de mees te hoop hebben op goede resultaten in de toekomst De Italiaansche ploeg, wel ke getraind is door een Hongaar, is jong, snel en dank zij het spel van den phe nomenal en midvoor Ghera, die top scorer is met 11 doelpunten, zeer ge vaarlijk, Er worden door gebrek aan routine nog vele fouten gemaakt, doch als de routine er is dan is Nederlands zwaarste concurrent in de toekomst waarschijnlijk Italië. VERKOOPINQEN Amersfoort 17 Aug. Concordia. Verkooping van landbouwerswoning „De Zeeuwsche Eng", Liendertscheweg D. 95 en woon huis Soesterweg 87#, 8 uur n.m. 30 Aug. In 't „Kasteel van Antwer pen", verkooping van landhuis aan de Javalaan 11. S uur nam. Soest 8 Aug. Café 't Centrum te Soester- berg. Verkooping woonhuis Postweg 22. 11 uur v.m. 17 Aug. „De Gouden Ploeg". Verkoo ping boerenhofstede Peter van den Bre- merweg 2, 11 uur v.m. Achterveld 9 Aug. in „De Roskam" Verkooping van boerenhofstede „Klein Hoolhorst", Hessenweg C 66. 11 uur v.m. KINDERHOEKJE 232. In de verte ziet hij iets aankomen. Het nadert met razenden vaart en suist weldra als een bliksemflits voorbij. 233. „Dat was een éónwielige trein," zegt Pam. „Wat een merkwaardig land. Hieuw gierig vervolgt hij zijn weg weer.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3