STUDIEBOEKEN Hoe druk het is in onze binnenstad NIEUW PARIJS I STADSNIEUWS^ Tusschen Amersfoortsche Burgemeesters SPORT en KAMPEERARTIKELEN Amersf. Reddingsbrigade bestaat 20 jaar BESTEL VROEGTIJDIG UW Boekhandel G. G. VeBnenilaal Gecompliceerde aanrijding Arlecchino had pech Resultaten der verkeerstelling Esperantoclub opgericht Feest in de Valk BENOEMING apen OUWEHAND'S DIERENPARK 1930 bracht het keerpunt ten goede Uit de rails 2e BLAD PAG. I AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1939 V Overzeesche klanken: /N ons blad vén 24 Juni j.l, gaven wij de rèdevóeringen weèr van onzen Burgemeester en van dèn Burgemeester van Amèrsfóört in Zuid-Afrika, die dóór de Suid-Afrikaansche Uitsaaikotpörasie op 9 Mei j.l. waren uitgezonden. In aansluiting daarop kunnen wij mèdedeelendat onze Burge- gèmeester van zijn ambtgenoot van de Zuid-Afrikaanschè gemeente Amèrsfóört, Kolonel F. J. Lotz, den volgendén brief ontving: Amersfoort. Suidafrika, 19 Jurtie 1939. Ain Sy Höökèdèlè Óraóf van Randwyk Burgemèèstèr, Amersfoort, Nèdèrland. HOOGGEAGTÈ Kolêga en Vriend, Dit vérSkaf my groot genoeè om hiermee U geeerde en hoogge waardeerde skrywe datum 30 Mei inet innige dank te erken, temeér gee dit my genoeè om die belang- stèlling te verneem wat my ant woord op U toespraak vèrwek het ja u groet aan my dorpie oor die Radio en my antwoord daarop kan ek u verseker hét groot, opspraak verwek meer selfs as wat ek ooit kon verwag en ek is seker dit gaan van blywende waarde wees vir die Nedèrlandse en Suidafrikaanse Na- siès. Op u vriêndelike vêrsoèk stuur ek nou vir u afSkrif van u en my tóesprake soos dit deurdie Suidafrikaanse Uit- saoikorporasie uitgesaai is op 9 Mei 1939 as ook korrespondensie tussen my en die Gesant van H M. de Koningin der Nedérlandèn soos dit dèur my Raad besluit is om in die Notule van die Raad geboekstaaf te word. Ons tóesprake wórd dus geskièdènis van niy Dorp en word bewaar vir die nageslagté. Ek wil u nogmaals dank vir u groet aan my dorpie en u die versekéring géédat dit hooggewaardeer word deur almai wat daar kennis van dra. En mag ek die hoop en wens uit spreek dat wat plaas gevind het tussén ons in die laaste tyd mag strek tot nut Van u Stad en rpy dorpie vir geslagte. My beste wense vir u persoonlik en u Huisgèsièn Verblijf ek Hoogagtend, U Dw. (get.) F. J. LOTZ Burgèmeester van Amersfoort S.Afrika. N.B. Aangehèg vind u ook uitknipsel uit die Vaderland van 23 Mei j.l. Ek het ook ontvang van die Gesant van H.M. de Koningin der Nederlanden 'n eksemplaar van „Hollands Week blad" voor Zuid-Afrika waarin die twee toèsprake van u en my in voorkom. U sien dus watter belangstelling van allé kante getoon word. (gep.) F. J. L Hét bericht uit het Zuid-Afrikaansche blad „Die Vaderland" van 23 Mei j.l., dat Burgemeester Lotz aanhaalt in zijn brièf, luidt als volgt: „Kol. F. J. Lotz, burgemeester van Amersfoort. Transvaal, het 'n brief van jonkheer W. F. van Lennep, Nederland se Gesant, ontvang met die versoek om hom sy radiorede van nou die aand toe te stuur. Onthou sal word dat die Graaf van Randwijck, burgemeester van Amersfoort, Nederland, aan Amersfoort, Transvaal, uitgesaai het en dat. die bur gemeester van Amersfoort. Transvaal hom toe oór die radio geantwoord het. Jonkheer Van Lennep het o.a. as volg aan kol. Lotz geskryf: „Uw radiorede, als antwoord op die van den Graaf van Randwijck heb ik met bijzonder veel genoegèn beluisterd. Het denkbeeld van deze uitwisseling was inderdaad zeer sympathiek en kan medewerken tot versterking van de ban den tusschen Uw land en het mijne. Gaarne zou ik den tekst van Uw toe spraak aan Graaf van Randwijck wil len toezenden". Kol. Lotz het hem die teks van sy ra diorede tocgestuur en o.a. geskryf: „Ek vertrou dat die gedagtêwissèling tussen my en die Graaf van Randwijck, en nou weer tussen u en my, mag strek tot bevordering van die goeie gèes wat daar bestaen. Mak ek eerbiedig die wens uitspreek dat u geliefde Koningin, vir wie ek per soonlik en ook die volk van Suid-Afri- ka die hoogste agtine en eerbied koès- ter, nog lank deur God gespaar word tót, heil en seën vir die Nederlandsè volk. en mag die huis van Oranje altyd op die 'troon van Nederiand sit." Tot zoover hèt blad. Otize Burgemèeëter had réèds vóór dè ontvangst van bovenvermelden brief van Burgemeester Lotz, onder toezending van eenige Amersfoort- sche bladen, waarin de béide rede voeringen waren opgenomen, aan zijn Transvaalschen ambtgenoot medegedeeld, dat de Amersfóort- sche pers de beide redevoeringen in haar bladen had opgenomen, zöodat de ingezetenen van Amersfoort in Holland niet alleen hebben kunnen kennis nemen van de namens hen door onzen Burgemeester aan de Zuid-Afrikaansche Amérsfoörtèrs gebrachten groet, maar ook van de vriendelijke en belangwekkende woorden tot de ingezetenen van onze stad en onzen Burgemeester gèricht door den Butgèméestêr van onzé Zuid-Afrikaansche zustergé- ihèénté. Onze Burgemeester sprak in dezèn brief de overtuiging uit, dat zijn stadge- nootèn evenals hij mét bélangstèlling kennis hebben genomen van de woor den uit Transvaal tot hen gericht. Wij kunnen hier noe aan toevoegen, dat de betreffende stukken in het ar chief onzer gemeente zullen worden op genomen. zoodat ook de stukken hier, evenals in de Zuid-Afrikaansche Zuster- gèmeente, voor het nageslacht bewaard zullen blijven. VAL SC H GELD! Dè recherche hier ter stede heeft de hand kunnen leggèn op eèn valsch bankbiljet van f 10Na Onderzoek blèek, dat hèt van hetzelfde maaksèl is, als de biljèttèn, die indèr- tijd te Apeldoorn in bèslag werden genomen. Langestr. 33 - Tel. 3232 Op hèt kruispunt Utrechtsche wègSnouck aèr tlaan Op hét kruispunt Utreclitschewég- Snouckaertlaan vond gisteravond om streeks 7 uur een gecompliceerde aan rijding plaats. Hoèwel de botsing zich in den bèginne zeer ernstig liét aan zien, bleek achteraf, dat allen er goed zijn afgekomèn. Uit de Snouckaertlaan naderde een motorrijwiel uit de pro vincie Noord-Brabant mét èen duo pas- sagière, terwijl een kléine bestelwagen van de Stoomwassrherij „De Lelie" te dezer stede komende van den Utrécht- schewèg in de richting van de stad rèed. Vrijwel gelijktijdig waren de auto en de mol or op het genoemde kruis punt met het gevolg, dat de auto hèt achterwiel van den motor raakte, waar door de bestuurder van het motorrijwiel zijn stuur kwijtraakte. De dame raakte met haar voet bekneld tusschen 'beide voertuigen. Omstanders bevrijdden haar uit deze benarde positie en brachtén haar in Hotel „De Witte" binnen. Ge lukkig bleken de verwondingen niet van èrnstigen aard, zoodat zij na verbonden te zijn haar réis kon vervolgen. Echter niét per motor, déze was aan het achter wiel deerlijk gehavend. Door het krach tig remmen van don chauffeur botste èén andere motorrijder eveneens met eén duo-rijdster tegen den achterkant van den bestelwagen op. De schade be perkte zich hier tot een verbogen spat bord van het voorwiel. De politie was spoedig ter plaatse om hêt dóórgaand vèrkéer tè regelen en één ondèrzoèk in te stèllèn naar de oórÈSak. Oók de laatstè voórstèlling viel in 't water Dé derde én laatstè opvoering van hèt openluchtspel „Een romantische lièfdé" in hèt Boschtheater is gisteravond wè- derom in het water gevallen. „Arlec chino", de tooneelgroep onder leiding van Bob Oosthoek, wordt, voorzoover het Amersfoort betreft, door pech achter volgd! Ook nu was er bedroevend weinig publiek: slechts een dertigtal toeschou wers had een plaats op de tribune inge nomen. Onder hen was ook de burge meester. De jeugdige acteurs hebben zich met een energie, dié bewondering afdwinet, legen de zeer dèpriméerende omstandig heden regen en lèege zitplaatsen! verzet. Zij hadden voor hun arbeid bètêr lóón verdiend! Te Sloten had Donderdag de begrafenis plaats van de vier meisjes, die Zóndag bü hét zwemmen in zee te Castricum om het leven kwamen TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van hét watér in Pesie's had was hèdénniórgèri 69 gr. F. of 20 gr. C. Het diploma word bèhaald dóóf Chris Gcensén én Han Edèlenbofeèh. Pêr wêek ruim driemaal zooveel fietsen dan motorrijtuigen Evèrials verlédén jaar, levert Oók ditrrtaèl dé vérkèerétélling, welke onze politie gèdurende eèn wèek in de Utrechtschestraat gehouden hééft, belangwekkende gégévens op. Uit de statistiek, die door inspec- tèur A. C. van Gorkum uit al hét cijfenhatèriaal sdmengéstéld is, blijkt, dat in vergelijking met vorig jaar hèt aantal pasSeerende motor rijtuigen met pl.m. 2& géstégéii is. Hét aantal wiélrijdérs nam iri tótéél niét pl.m. 3% toe. Ondoenlijk is het, om de résultaten van deze verkeerstelling tot in bijzón- dérhéden wéér te géven. Het zóu een dorre opsomming van cijfers worden, die wij onze lezers willen besparen. Wij zullen ons tot enkele grepen bepalen met vermelding van spitsuren en uren, waarin de laagste totalen aangetroffen wêrdèn. Bekijken wij eerst de cijfers van de motorrijtuigen, dan zien wij, dat Zaterdag j.l. het drukste uur (34) op leverde met 630. Ook viel op dezen dag het hoogste uurgemiddelde n.l. 412, ter wijl Vrijdag het laagste uurgemiddelde met 346 bracht. Opmerkelijk is, dat de Zaterdag, die steeds de hoogste cijfers boekt, ook het minst drukke uur van dè geheèle week heeft, n.l. 190 tusschén 8 en 9 uur dés ochtend. Dagelijks passeeren de meeste motorrijtuigen van 5 tot 6 uur met het hoogste algemeen uurgemiddelde van 456. terwijl het laagste algemeen uurge middelde dés ochtends van 8 tot 9 upr valt (238). Gedurendé al de 84 uren dat rftén cóntrólé uitoéféndé, passéerdén in tótaal 31794 motorrijtuigen, éen toé- riamé van pl.m. 2% in vergelijking met het vorige jaar. Hét behoéft geen betoog, dat dé cijfers van de rijwielén dié van hun twèe- en vierwielige motorische verkéérscolléga's óp overtuigende wijze kloppen. Daar is niet eens éen tëlling vóór noodig. Men ga alleen maar elkén dag tegen dé klok van twaalven en omstreeks vijf én acht uur 's avonds dé stad in. Eén vrijwel onafgebroken rij van fietsen passeert dan in beide richtingen. Zoo moest de politie Woensdag avond j.l. van 7—8 uur liéfSt 2800 rij wielen noteérén, éen recordaantal. Tevens werd ovér dien dag het hoogste uurgemiddelde met 1490 genoteerd. Op. den vroegen Zondagmórgén, zoo tusschen 8 en 9 uur, kan üién hét tél- len gemakkélijk af. In dien tijd viel oók het. minimum van 430. Hoé ver de totalen uiteen kunnen loo- pen, wordt wel gedemonstreerd door het feit. dat des ochtends van 8—9 uur gemiddeld 751 rijwielen passeerden, té gen des avonds van 78 uur 2267, drié maal zooveel dus. Ook het totaalcijfer van 84 uur con trole van rijwielen mag er zijn: 109619! Met andere woordén drie en een half maal zooveel als het aantal motorrijtui gen. De toename in vergelijking met vorig jaar bedroeg pl.m. 3%. Cijferen we tenslotte nog even door, dan zullen wij er niet ver naast zijn, wanneer wij zeggen, dat in 84 uur tjjds ruim driehonderd duizend banden over hét wegdék van de Utrechtschestraat passeerden Ook leiden deze hoóge cijfers tot de conclusie dat het aantal ongeluk ken toch nog heel gering is, als men zich voor oogén houdt, hoe enorm veel verkeer er dagelijks op den weg is. Tèntöónstèlling in hêt R.K. Militair Tehuis Men schrijft ons: In het R.K. Militair Tehuis aan de Kortegracht was gisteravond druk be zoek in verband met de daar ingerichte Esperanto-tentoonstelling. Dè leider der bijeenkomst, de heer C. de Gi'oot Jr. uit Soesterberg, heette de militairen welkom en wees op den steun door den aalmoezenier. Majoor van Stra len te Soesterberg, aan déze bijeenkom sten gegeven. Hij gaf vervolgens het woord a.an den directeur der R.K. Mili taire Vereeniging, kapelaan H. Kerk- hofs, die in het kort uiteenzette, waarom naar zijn meening de arbeid van de Esperantisten steun vèrdiende. Nadat de voorzitter van het Esperan to Propaganda Comité, de heer W. Koop- mans, een historisch overzicht had ge geven van een halve eeuw Esperanto- beweging en de aanwezigen had inge licht omtrent het tentoongestelde, werd een club van militaire esperantisten op gericht. Als leider fungeert de heer de Groot Jr.. die in zijn slotwoord allen dankte voor de medewérking. De lèhtoónstèllirig blijft tot Zondag avond geopehd. Ih dè Valk worden reeds voorberei dingen getroffen vóór dè viering dér Blijde Gebeurtenis. Wanneer de heugelijke tijding 's mor géns voor twaalf uur bekend wordt, zal de Bond van Oud-Onderofficieren in dè Valk nog op dcnzelfden avond een feestelijke bijeenkomst organiseerèn. Guirlandes van electrische lampen worden aangebracht om de zaal één feestelijk karakter te geven. Naar wij vernemen is onzé stadgènóót. dé héér G. E. Wevburg. mèt ingang van 15 Augustus benoemd 'tot adjunct-direc teur van het vluchtelingenkamp te Wés- terbork in Drenthe, waar hij onder méér de leiding over de administratie zal krij gen. Eénigcn tijd geléden reeds méldden wij de bénoeming tot directeur over dit kamp van dén heer D. A. Sijswérdè, eveneens hier woonachtig. zijn zoo menschèlijk. Ze géven ons soms hêt gevóél dat we in een lachspiegel kijken. Maar wat zijn ze interessant als we ze als „aap" kunnen waarnemen in een omgeving, waarin ze zich vrij voelen, zóoals in R H E N E N op de Grebbeberg Prof. dr. F. A. Véning Meinesz Wij lézén in de Staatscóurartt: Bij K B. van 21 Juli 1939 zijn berióèmd tot gedelegeerden van de Nèdèrlandsché regeering bij hét 7e internationaal con gres voor geodesie én geophysica. dat van 4 tot 15 September 1939 té Was hington zal wórdèn gehouden, de hée- reil prof. dr. F. A. Vening Méinesz. voorzitter van de rijkscommissie voói geodesie, ir. W. Schêrmerhorn, hoog- leéPaar aan de technische hoogeschóól te Delft, dr. G. van Dijk, directeur van de afdeeling aardmagnetisme en seis mologie van het Koninklijk Neder landsen Meteorologisch Instituut te De Bilt, en prof. ir. J. H. G. Schepers, hoofd van de triangulatie-brigade van dén topografiëchen dienst in Ned.-Indië. AIS hoofd der delegatie is prof. dr. F. A. .Vening Méinèëz aangéwèzèn. VELDFLESSEN - RUGZAKKEN - TENTEN VELDBEDDEN - PRIMUS - GRONDZEILEN BROODZAKKEN Verhuur van tenten LANGESTRAAT 35 TELEFOON 4501 Krachtig vereenigingsleven DE Amérsföortsche Reddingsbri gade, die mórgen hét twintig jarig bestaan viert, is op Donderdag 22 Mei 1919 opgericht, Aaii den vooravond van dien dag schreven wij toen in ons blad: „Het ongeluk, dat de vorige week een militair in de béek bij Krei- kamp overkwam, ligt nog zoo versch in het géhéugen, dat hêt wel niet noódig zal zijn, zwemmers en niet- zwémmers dringend op te wekkén tot liét bijwonen van de béide lezin gen met lichtbeelden, die morgen avond in „De Arend" gehóuden wor den over de onderwerpen: Zwéhi- sport en zwemkunst én Rëdding van drénkélingcn. De bedöéling is dién avónd zoó mógélijk ovér te gaan tót de oprichting van eéhe Reddingsbri gade." In déze oprichtingsvergaderiiig, wél ke op initiatief van de hééren Groótén- dorst en Vierdag, résp. voorzitter en be stuurslid van Neptunus, plaats vond werd het béstuur als volgt samengesteld Kapitëin C. J. J. Kesler, voorzitter, H. A. Vierdag, secretaris-penningmeester, A. E. Blok, cómm. van matériaal, D. P. van Rooyen en L. Pesje Sf. technisch leidér." Men verkreeg subsidie van de ge meente, waarmede het plaatsen van reddingsmateriaal en het opleiden van zwemmende redders uit Neptunus en A.Z. en P.C. bekostigd werd. Het opleiden van redders vlotte niet al te best. Alleen de heeren Goorhuis, S. van Haselen en Vierdag wisten een di ploma van den Ned. Bond tot het red den van drenkelingen te behalén. Vooral de heer Vierdag bleek een warm voorstander van het réddend zwemmen en propageerde dit zooveel mogelijk, zonder echter veel medewerking en en thousiasme te ondervinden. Contribueerende leden had de A.R.B. niet. Was men lid van Neptunus, A.Z. en P.C., of de Politiesportvcreéniging. dan was men automatisch lid van de A.R.B. Déze toestand moest op den duur fnui kend wérken. Op de bestuursvergadering van 29 Maart 1923 werd het bestuur uitgebreid. De heer Vierdag blééf penningmeester, térwij 1 hét secretariaat werd waargeno men door dén heer A. Klassér Jr. In- middéls nam mén aan verschillende wédstrijden met wissélend succés déél, o.a. in Haarlem, den Bosch, Rotterdam etc. De medewerking van de lédén was zóo géring, dat hèt béstuur in een ver gadering op Vrijdag 23 November 1923 óp dé convocatie had staan „Bespreking Opheffing van dé A.R.B." In afwachting van subsidie hiéld mén dit punt echter aan. In Augustus 1923 werd door de doch ter van dén héér van Kéulén één duik- pop aangeboden volgens bondsmodél, wélkè voor de oéfeningén in hét zwem mend réddén van groot nut was en tót op heden nog steéds gebruikt wordt. Het bestuur onderging eenige verande ringen. Dé heer W. C. Oosterman volgde den héér Vierdag als penningmeester op, terwijl wegens vertrek van kapitein Kesler hét voorzitterschap in handen géstéld wéi'd vén dr. Eggink. Tévens kwam men tót aanschaffing van niéuw materiaal, o.a. eén zuurstof- koffer, wélke geplaatst werd in het zwembad van dén héér Pesie. Tóen in 1926 de gemééntelijke subsidie tót 100 verlaagd wérd, werd wederom het voortbestaan van de A.R.B. bé- drei£d. In Juni 1927 werd bij overlijden van dén heer Blók, dé heer Seéuwe commis saris van materiaal. Onder zijn leiding werd allés uitgèbréid, O.a. rtiét réddings- kastjéè én ijsladdérs. De bestuursvergadering van 14 Mei 1930 betèekèndé een keerpunt in het kwijnende bestaan van de A.R.B. De heer Timmermans, consul van dér) Bond, hiéld de leden van'Nep tunus en A.Z. P.C. strevén én doel van het reddend zwemmen voor en wéés op de organisatorische fouten Ruim een week later werd één a>- gérftéene vêrgadering gehouden, waar staande de vérgadéring 25 rtiéuwe leden toetraden. Het béStuur wérd sèrtlértgéêteld uit: Dr. Eggink (voórzittêr), D. P. v. Róóyén, Seeuwe, A. Klassér, mevr. Onvlèè, Zóéthout én S. van Haselen. Tevéns werdén een technische en medische commissie gekozen. SiiidSdién ging het bergop. In 1932 vérkréeg men de koninklijke goéd keuring. Dëelriame aan de cursus sen en médewérking van de leden namen toe. Het jaar daarop slaagde de heer Hout man er in het diploma C van dén Bond te behalen, waardoor de vereeniging te vens een instructeur in haar midden kreeg. Onder zijn bekwame leiding wor den steeds meer leden opgeleid voor da bondsdiploma's. Ook het materiaal on dergaat geleidelijk de noodige verbete ringen. Op hét oogenblik hééft de A.R.B. 110 leden, waaronder drie dames met diplo ma A, twee dames met diploma C, tien hééren met diploma A, 5 heeren met di ploma B en een lid met diploma C. Het reddingsmateriaal bestaat uit een zuurstofikoffer, 5 boeien met lijn et) dreg in kastje, drie reddingsboeien, 11 dreg gen, 5 reddingsklossén, 2 ijsladdérs. Dit materiaal is over de géhéele stad ver spreid tot nut van het algemeen. Hét bestuur bestaat óp het oogenblik uit: A. Klassér, vöorritter, Mathéij, se cretaris, Houtman, penningmeéster, Un- ■kraut, J. Pesie en dr. Kok. Tijdens de receptie morgenavond zal dóór onzen burgèmeester een clubvlag aangébóden worden, waar vóór de kosten door leden en vrien den van de A.R.B. zijn bijeenge bracht. GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 4 t.m. Donderdag 10 Aug:, vertooning van de films ..Het wonderlijke avontuur" en „Ons Prinsésje loopt." Voorstellingen Zóndag 6.15 en 8.30. Ove rige dagen 8.15 uur n.m. Familiématinde's Zaterdag-, Woensdag en Donderdagmiddag 2.30 uur. Zondag 1.45 en 4 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 4 t-m. Dins dag 8 Aug. en Woensdagmiddag 2.30 uur vertooning van *,Drie handige meisjes worden groot" en „De onzichtbare man". Voorstellingen; Zondag doorloopend van 1.45 tot 8.30 uur. Zaterdag 2.30, 6.15 en 8.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Vacantie-matinée's: Vrijdag, Maandag, Dinsdag, Donderdag 2.30 uur met ver- toóning van „Drie handige meisjes wor- dén groot". STERHUIS, Beekenst.laan 6. Voor alle méisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GILDEHUIS. Expositie kunstnijverheid. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Munrhuizen 9. KUNSTHANDEL VEENENDAAL, Langestr. 33. 22 Juli8 Aug. Terttoonstelling van hóutsriëden enz. van Jan Schonk. DE VALK. 5 Aug. Récefitie Amersf. Red dingsbrigade. 78 uur. LANDGÓËD PIJNENBURG. 4 Aug. Sa- ménkómsten van de Oxfórdgroép, 's mid dags en 's avonds. Vlak bij den spoorwegovergang naar hét Soéstérkwartiér is vanmorgen, om streeks zéven uur, een goederenwagon uit de rails gelóópen. Dit Réschiedde tijdéns een rangeermanóéuvre. Daar hét ongerief juist buiten de verkeers- zóne plaats had, ondervond het ver keer er generlei hinder van. Mét be hulp van vijzels heëft mén dén wagón ivéér in het góéde spóor gébracht. POLITIENIEUWS De hulp van de politie werd ingeroe pen voor een man, die op de B. W. laan onwel was géwordén. Het foléék een wielrijder te zijn, op weg van Hengelo naar Hilvéraum, die, toén bij zeer vérhit was dóór den langen fietstocht, eén ijsco had génomén, met het gevolg, dat lui niet in staat was, zijn weg te vervolgen. Hij wérd per taxi naar Hilversum overgebracht. EXAMENS Vóór hét examen rtiidielbaar onder wijs A slaégdé voor de huisakte te Den Haafc, ónze stadgenoot de heer W. J. H. Bóon. GEVONDEN VOORWERPEN Tijdvak: 27 Juli t/m 3 Aug. '39. Bijl, dameépórténionnaie, badpak niet handdoek, portémonnaié mét inhoud, zilveren broche, meisjesmantcltje, bootje damesregenjas, rijwielbelaëtirtgmerk in étui, ceintuur, sjaal, zakmes, regénjas, ceintuur, bakkersmandje, ceintuur, dameshandschoen, damesfiets, 2 sleutel tjes, hondje, oliesméerpijp, kinder- taschje met inhoud, heerenhoed, regen jas, rozenkrans, badhanddoek, kinder- portemonnaie rtiét inh., hond. dames handschoen, siérring, jachthond, porté monnaié mét inh., heerenrijwiel, sleutel, actetasch met inh., muts, kinderschoen tje, vulpotlood, duimstok, eend. Inlichtingen dafcelijks hoofd-bureau van politie van 9 uur v.m.12 uur v.m. en van 2 uur n.m.—4 uur n.m. Niet per telefoon!!!

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5