f stadsnieuws" „Wij, jongeren, beloven trouw! Trouwbetuiging en optocht V ergalde V reugde Beatrix" vierde feest ZAKENNIEUWS Examens J. J. Bovée tweede te Zandvoort Herdenkingsrit der M.C.A. O. BERICHT Schermwedstrijden te Antwerpen Gemeenteraad van Hoogland In Hoevelaken werd gedefileerd Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 7 AUGUSTUS 1939 Groote drukte in de binnenstad OP het open terrein in het Helle- fitraatkwartier is Zaterdag avond dqor een aantal jongereij een belofte van trouw aan de nieuwe Oranje afgelegd. Zooals men wel licht weet, werd deze plechtigheid georganiseerd door de plaatselijke afdeeling van het N.J.V. Aan de hiertoe in aanmerking komende vereenigingen in onze stad was een uitnoodiging gericht om deel te ne men, doch slechts een betrekkelijk gering aantal organisaties wij za gen op het terrein opgesteld de wan- deisportvereeniging Ons Belang, de vereenigingen Meursing en Pon en tenslotte ook de gymnastiekvereeni- ging Jahn had aap deze invitatie gevolg gegeven. Wij vermoeden, dat het N.J.V. op een grootere opkomst har' gerekend De bijeenkomst werd geopend met het "ozamenlijk zingen van Valerius' „Wilt lieden mi treden'', waarna de plaatselij ke voorzitter, de heer G. J. Traast Jr., oen inleidend woord sprak. De heer Traast achtte het goed, in dit Plechtig oogenblik bijeen tc zijn geko men om gezamenlijk uiting te geven aan de blijdschap, ontstaan door deze verrijking van het Prinselijk Gezin. Wij willen onze hartelijke gelukwenschen toeroepen aan het Koninklijk Huis, zoo zei hij, „Jong Nederland zal dit Kind omringen met zijn liefde en zijn trouw, zijn belangstelling en zijn geestdrift. De jeugd van ons land zal ook deze Oranje gaarne steunen, leiden en dragen... Moge zij op groeien tot heil van ons dierbaar va derland, waarvan wij, jongeren, de hoop en de verwachting vormen Na deze woorden ging men over tot het gezamenlijk zingen van het volks lied. Toen de laatsto tonen van het .'.Wien Neerland's bloed" geklonken hadden, betrad de burgemeester, mr. J C. Graaf van Randwljck, het podium tot het houden van een korte rede. De burgemeester wees naar de groote, voorbeeldige rol, welke door de vrouwen uit het Oranjehuis in onze vaderland- sche historie gespoeld werd. Mode daar om, zoo verklaarde hij, „zijn wij zoo dankbaar dat do Prinselijke familie nu weer met een Prinsesje werd uitgebreid. Wij voelen ons gelukkig met dezen bloei van den Oranjestam!" De woorden van den burgemeester werden gevolgd door de plechtige belofte van trouw. Onder leiding van den heer H. W. Stol Jr. werd door de aanwezigen de volgende tekst gesproken; „Wij, jongeren, de toekomst van Ne derland. beloven ln dit plechtig oogenblik trouw aan de nieuwe Oranje!" Met het zingen van het Wilhelmus werd de ceremonie beëindigd. De optocht T N aansluiting op de massale be- tooging op het terrein aan de Hellestraat werd een optocht door ds stad gehouden. De deelname aan deze optocht vonden wij niet, groot; daarentegen viel hot ons wel op, dat. de vereeni gingen, die er waren, zeer goed ver tegenwoordigd waren, zoodat do Oranjevereeniglng niet ontevreden behoefde te zijn. Precies kwart voor acht, roffelde de kopgroep, de R.JC. Muziekvereenigiug „Wilskracht" het' vertreksein, waarna de stoot zich in Plantsoen West in be weging zette. Via do Hellestraat ging men terug naar Plantsoen West en draaide men rondom het pleintje, waar de historische boom die het best doel geplant is. Dc burgemeester heeft daar den stoet aan zich voorbij laten trekken. Traditie getrouw ging het ijverige bestuur van de Oranjoveieeniging voorop. Niet. alleen „Wilskracht", ook dc Amersfoortsrhe Muziekverecniging, do Chr, Muzickvereeniging „Hosanna" en het Pijpercorps „Juliana" wamn van de partij eji gaven met vroolijke tonen den pas aan. De stoet had een fleurig aanzien. Voor al uo Orai jebuurtvereenigiug van de Kruiskamp maakte een keurigMi indruk mot de kabouters, die, groepsgewijze, i: Oranje-, rood-, wit en blauwe pakjes ge stoken wa'cn, Dank zij het mooie weer v as ne pu blieke belangstelling langs dc route Via do l treohtRchestraat Q,jng man door de Arnhemschestraat ov-r het Ju- iianaplein naar de Vermeers'raa- Ver volgens passeerde men de Hendrik van Viandenstraat, Zuidsingel, Kamp, Co» nlnckstraat, Langestraat en Hellestraat, waar de stoet ontbonden werd. Nog lang, heel lang is het daarna Jn de binnenstad gezellig gebleven. De Langestraat en Utrechtschestraat golden onder toezicht van de politie als operatieterrein voor de jeugdige feestvierders, die in rijen en onder verheffing van stemgeluid op en neer dansten. Tegen twaalf uur was die drukte aanmerkelijk afgenomen en hadden velen een heenkomen gezocht in de reeds overvolle restaurants. Tegen dat het morgenlicht doorkwam, was de rust volkomen weergekeerd. Feest van oud onderofficieren Toespraak van den waarnemend voorzitter, den heer V alkenburg ATERDAGAVOND vierde de Ko ninklijke Nederlandsche Bond van oud-onderofficieren, afdeeling Amersfoort in de Valk het heuge lijke feit van de blijde gebeurtenis- Dank zij de belangelooze medewer king van de P.U.E.M. en, de Amers- foortsche Radio-centrale was de commissie, die het feest voorbereid de, er in geslaagd, de zaal een bij zonder gezellig aanzien te verlea- non. Voor een dansorkestje was oveneens gezorgd. Hoewel de op komst, mede door het feit, dat vele leden van den Bond met vacantie buiten de stad waren, niet bijzon der groot was te noemen, liet de stemming niets te wenschen over. Bij ontstentenis van den voorzitter, die wegens ziekte verhinderd was, werd de bijeenkomst met een korte rede ge opend door den waarnemend voor zitter, den heer Valkenburg. Spreker schetste do prettige stemming waarin alle aanwezigen verkeerden, nu het hun vergund was uiting te geven aan hun vreugde over de blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis. Het is een verheugend verschijnsel, dat het Nederlandsche volk telkens weer blijk geeft als een geheel mede te leven met het wel en wee van het Vorstenhuis. Met een enkel woord schetste spreker de grootsche taak, die Willem van Oranje op zich genomen had mot de bevrijding van ons land van het juk der Spaansche ovorhecr- gche re- IS venals haar Moeder, onze geëerbie digde Koningin, heeft Prinses Juliana door haar helder inzicht en haar warme liefde voor het Nederlandsche volk, al ler harten veroverd, Ook Prins Bern- hard mag zich, dank zij zijn sportieve uitingen en innemende manieren, in een groote populariteit verheugen. De heer Valkenburg zag dit feest hij de geboorte van de tweede Prinses dan ook als een uiting van de nationale wil, om met, ons vorstenhuis een te zijn. Aan do leden van de feestcommissie, die alles in het werk had gesteld om deze avond te doen slagen, bracht de spreker zijn har- tel ijken dank, evenals aan het trio Pij pers, dat zijn medewerking had toege zegd ter opvroojijking van het pro gramma. Tenslotte wenschte do spreker den voorzitter der Amersfoortsche afdeeling, in wiens plaats hij sprak, een spoedig herstel toe. De stemming onder de aanwezi gen werd, naarmate het feest vor derde, steeds meer geanimeerd. Aan het Koninklijke Huis werd het volgende telegram verzonden: „Dc afdeeling Amersfoort van den Ko ninklijken Bond van oud-onderoffi cieren, in fecstvergadering aanwe zig in De Valk, wenscht het Konink lijk Hui» eerbiedig geluk met de ge boorte van de Prinses". De politie heeft Zaterdag een man aangehouden, die in staat van openbare dronkenschap langs don weg zwierf. Op het bureau bleek, dat de feestvier der nog twen jaar togoed had in een rijkswerkinrichting wegens landlooperij en bedelarij, alsmede zes dagen hechte- nisstraf. Zaterdagnacht om kwart voor één moest de politie zich ontfermen over een man, die zooveel aan Bachus geof- fei'd, dat lijj niet meer op z'n heenen kon staan. Men heeft toon een brancard genomen en daarmede den zondaar naar het bu reau gereden. Om half acht Zondagmorgen werd hij weer als normaal mensch ontslagen. VAN DB POLITIE Een 18-jarig jongniensch, dat zich schuldig maakte aan het afsteken van vuurwerk, werd geverbaliseerd. Hetzelfde lot trof tv»ee wielrijders, die zonder licht in de duisternis fiets ten. Aangifte werd gedaan van een dief stal van een rijwiel, dat ongesloten buiten had gestaan. Zaterdagmiddag Is het personeel van Polak's Frutal Works N.V. op buiten- landsche reis gegaan. De trein reed netjes op het fabrieksterrein voor! Men tiet hier het oogenblik van vertrekken. Feestprogramma voor vandaag Vreugdevuren en een défilé ET programma voor vandaag, den nationalen feestdag, is als volgt sa mengesteld: 10 uur v.m.: Trocpendéflló op de Konin- ginnclaan voor den generaal-majoor A. R. v. d. Bent. 2.30 uur n.mGrand Thêatre. Kinder feestprogramma. 1.30—6.30 uur n.m.: City Theater. Uur- voorstellingen met vertooning van de films „In en om de Paleizen" en „Ons Prinsesje loopt". 8 uur n.m.: De Valk. Oranjefeest van de Prot. Chr, Jeugd. 9 uur n.m.: Militaire Taptoe op den Hof. Na afloop daarvan wordt op het ter rein aan de Hellestraat een vreugde vuur ontstoken. SOESTERKWARTIER 8 uur n.m.: Paralelwcg. Start van den muzlkalen rondgang. Daarna op het feestterrein aan de Zonnebloemstraat concert en film, alsmede een vreugde vuur. Troependéfilê op de Koning innelaan TER gelegenheid van de ge boorte van ons Prinsesje zal hedenmorgen om 10 uur worden gedéfileerd voor den generaal- majoor A. R. v. d. Bent, adjudant in B.D. van H.M. de Koningin, Commandant van het vierde Le gercorps en bevelhebber in de vierde militaire afdeeling. Tevoren zullen de troepen zich langs verschillende wegen naar de Koninginnelaan begeven, waar het défilé plaats heeft. 99 De ondcrofficiorsveroeniging „Beatrix" heeft Zaterdagavond in 's Prinsenhof een heel gezellig feest gevierd. Natuur lijk stond dit festijn in verband met do verrijking van het Prinselijk Gezin! Boatrux zou Beatrix niet zijn, wanneer zij ter gelegenheid van deze heuglijke gebeurtenis geen festiviteit had georga niseerd Er was veel vroolijkheid in de zaal en de talrijke aanwezigen zijn dan ook huiswaarts getogen met gunstige her inneringen aan „Beatrix" als fuiforga- nisatrice. Jack Miller's Band, die tal van dansmelodieën ten gehoore bracht, droeg aan de goede stemming menig steentje bij! Opening van het filiaal der „Epa'' Zaterdagmiddag om drie uur had de opening plaats van hot eenheidsprij- zenmagazijn „Epa", in de Utrechtsche straat 14. Een officieuze receptie, tijdens welke het personeel gelegenheid kreeg met de nieuwe zaak kennis te maken, ging hieraan vooraf. Hiermee heeft „Epa", ,dat In October te Almelo zijn eerste bedrijf opende, zijn vierde zaak in Nederland in gebruik genomen. Uiteraard draagt deze zaak het karakter van een warenhuis, waar men tegen vastgestelde eenheidsprijzen tal van verbfuiks- en gebruiksartikelen kan betrekken. liet interieur, dat Zaterdag ter gele genheid van de opening met enkele bloomstukkcn opgevrooüjkt was, maakt een aangenarnen indruk. Door den directeur, den heer J. Men- ko werd voor do opening dank gebracht aan allen, die moegewerkt hadden aan de totstandkoming van dit filiaal Spreker richtte zich met woorden van erkentelijkheid tot den leider van het filiaal, den heer van Gelder, waarna de lieer Bounk namens commissarissen en aandeelhouders een toespraak hield. De heer van Gelder verklaarde hierna het filiaal voor geopend. Te Utrecht slaagde voor Fransch M.O. A. onze stadgenoot de heer B. J. La- ninga. Voor de hoofdacte slaagde te Utrecht onze stadgonoote mej. A. W. H. de Wit. Staatsexamen. Voor diploma A. slaag den mej. N. Deurvorst, A. Veldwijk, W. Roeg en de heeren J. Bakker en O. Else- mans. Voor diploma B, slaagden N. J. v, d. Poel, J. Buitink, J. Heercs, L. .Vriesman en W. Bakker. Afgewezen werden resp, 14 en 7 candi dates SUCCESSEN VAN „DE LIJSTER" Onze stadgenoot, dc heer O. Rooke, verwierf met de zangvereeniging „De Lijster", Woudenberg, oen eersten prijs met het hoogste aantal punten in de superieure afdeeling. Tijdens den eere wedstrijd, waaraan deelgenomen werd door zevon vereonigingon, die een eer sten prijs met het hoogste aantal pun ten verkregen hadden en waarvoor drie eereprijzen beschikbaar gesteld waren, werd aan „De Lijster" de tweede eere- prijs toegewezen. ZWEMBAD NIEMEIJER In het zwembad van Niemeijer werd aan Gijsbertus van der Laak en Hendrik van Dasier het diploma voor geoefend zwemen uitgereikt, SPORT EN SPEL Eysink boekt successen in de lichte klasse Tijdens de Zaterdag te Zandvoort ge houden nationale motorraces, georgani seerd door de K.N.M.V. heeft onze stad genoot de lieer J. J. Bovée een aardig succes geboekt door als tweede te ein digen in dc Senioren klasse 125 c.c. De renner J. C. Vcrlcerke uit Utrecht, die evenals Bovée op een Eysink motor startte, bezette in deze klasse de eerste plaats in den tijd vair 60 min. 13 2/5 sec. Als derde werd geklasseerd D. Rcnooy, Hintham eveneens op Eysink. Zesde was onze jeugdige stadgenoot Verhoef, die zich in deze klasse uitste kend weerde. Elders in dit blad wordt medegedeeld, dat de heer J. J. Bovée deel zal uitma ken van de groep motorrijders die Ne- derland zal vertegenwoordigen bij da motorzcsdangsche, welke over twee we ken in Duitschland gehouden' wordt. H.V.C. I - Zwolsche Boys 17-4 Gistermiddag spoelde H.V.C op het Sporttorrnin „Birkhoven" eon vriend- schappelijkcn wedstrijd tegen Zwolache Boys. 1-Iet resultaat was dat H.V.C. met 74 WOn, na een 4—1 achterstand met rust. Ütjmtia GRAND THéaTRE. Maandagavond, Woens dagavond en Donderdagavond 8.15 uur vertooning van de films „Hat wonder lijke avontuur" en „Ons Prinsesje loopt." Maandag 2.30 uur nam. kinderfeest-pro gramma. CITY THEATER- Van Vrijdag 4 t.m. Dins dag 8 Aug. en Woensdagmiddag 2.30 uur vertooning van „Drie handige meisjes worden groot" en „De onzichtbare man". Voorstellingen. Zondag doorloopend van 1.45 tot 8.30 uur. Zaterdag 2.80, 6.15 en 8.30 uur. Wocnadag 2.80 uur. Maandag, Dinsdag en Donderdag door- loopende uurvoorstellingen van 1.30 6.30 uur met Oranje-programma. STERHUIS. Beekenat.laan 6. Voor alle meisjes lederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GII.DEHITIS Exposltl» kunstnijverheid. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K LEESZAAL. - Wtferstreat 2 Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 86 CLUBLOKAAL SPEELTU1NVER. SOESTER KWARTIER. lederen Dinsdagavond oefeningen van den Luchtbeschermings dienst. afd. Soesterkwartier. MUSEUM FLéHITE Westsingel - Geopeno dagelijks van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zordag: 's Zaterdags 1012 en 1.30—3 uur. (Stadgenooten hebben '«Za terdags vrijen toegang). KUNSTHANDEL VEENENDAAL, Langestr. 33. Oranjetentoonstelling. DE VALK. 7 Aug. Oranjebal Bert Kn.m- perman. 9 uur n.m. 'a PRINSENHOF. 7 Aug. Oranjebal, 8 uur De motorrijder Smit uit Amers foort werd winnaar TER gelegenheid van het 4-jarig bestaan van de M.C.A. en O. vond gisteren een herdenkingsrit plaats waaraan door clubleden en genoodigden werd deelgenomen. De rit werd verreden als een z g. „stlppelrit". De geheele route was aangegeven door kenteekens welke de deelnemere hadden te volgen. Tusechen het begin- en eindpunt. Hotel Waterloo, aan den Doorn- scheweg, was een drietal tijdcon- troles lngelascht. Om halelf werd de eerste „stippelja ger" door den voorzitter der vereeni- ging, den heer Berends, gestart. Om de '2 minuten vertrokken de overigen. Bij de oorsto wegkruising kwamen roods cenigo deelnemers voor moeilijk heden te staan en het gevolg was dat zij oen verkeerden weg namen. Na eon vijftien tal kilometers gingen dc rijders hot terrein in, over zand- on grintwegen kwamen zij vervolgen* weer op don Rijksweg naar Arnhem. Deze weg werd overgestoken en weder om ging het door de bosschen en over do heide naar Stroe. Hier kreeg leder deelnemer een half uur rust. Reeds terstond nadat de rustplaats was verlaten kwamen er weer vele moeilijkheden en menigmaal zagen wij de rijders dan ook bij een kruispunt kris en kras door elkaar rijden om dc kenteekens op te sporen. Vooral op het gedeelte Uddolermeer— Putton vielen vele slachtoffers, welke na eonmaal weer op den goeden weg te zijn aangeland alle zeilen moesten bijzetten om den achterstond in te ha len. De geheele route ging door schitte rend natuurschoon, wat door alle rij ders zeer gewaardeerd werd. Het weer 'hield zich tijdens den rit goed. Het laatste gedeelte viel er eenl- ge regen. Toen alle deelnemers het eindpunt bereikt hadden werd aan de hand van de controlelijsten de klasseering opge maakt Geen dor deelnemers kwam zonder strafpunten binnon. H. Smit bleek de minste strafpunten behaald te hebben alhoewel hij door de rijders v.d. Born en M. Vierdag zeer dicht benaderd was. De heer Berends reikte ten «lotte aan de winnaars de prijzen uit en bracht dank aan don heeren Brons en te Kloe- ze voor het met zorg uitzetten van het mooie parcours. Do rit kenmerkte zich door een spor tieve en aangename peest onder de deelnemers zoodat de M.C.A. en O., wel ke voor een zeer goede organisatie had zorggedragen, met genoegen op dozen Herdenkingsrit Kan terugzien. Do uitslag luidt; H. Smit 14 strafp.; 2. L. v. d. Bom 16; 3. M. Vierdag 16; 4. T. Bosma 19; 5. J. Vlug 25; 0. H. Bovee 33; 7. H. Heiwegen 44; 8. v. d. Bilt 49; 9. J. D, v. d, Zee 77; 10 J. Sauer. IN VERBAND MET DEN NATIONALEN FEESTDAG ZIJN ONZE KANTOREN HEDEN NA 12 UUR GESLOTEN. SCHERMEN O.a. zal deelgenomen worden door onzen stadgenoot W. Driebergen Op Zondag, 13 Augustus worden te Antwerpen personccle degen- en sabel wedstrijden gehouden. Aan deze wed strijden zal door de volgende Nederland sche schermers worden deelgenomen:; W. Driebergen, A. J. de Vries, C. Wa- beke. G. D. Jansen, J. J. Hessink, J. en H. v. d. Berg, A. C. Montfoort, J. Hubert van Blijenburgh, R. Reuhl, Jhr. G. V. E. M. van Sasse van IJsselt, J. K, F. van Hulssen en R. Reuhl. Zil- ver- VOETBAL Om het Zilveren Vliegtuig De eerste dag van de jaarlijksche veren Vliegtuigwedstrijden van de coniging Soesterberg is een succes ge weest. Er is door de elftallen fair ge streden om zich een plaats te verzeke ren in de volgende ronde. Ook dit jaar trokken deze wedstrijden weer een groote publiek? belangstelling. Om twee uur werd begonnen met den wedstrijd: MAARSSEN—C. D. N, 0-3. De Drieb.-N.Ï.O-comb. is vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerderheid geweest. De Zoete wist met een keurige kopbal aan C- D. N. de leiding te geven 6—1. Muarsson speelde het spel te kort om succes te hebben. Homoed vergroot te den C. D. N.-voorsprong 0—2, tevens ruststand. In de tweede helft pakte Masrssen flink aan, doch door slecht schieten ging menige kans verloren. Uit een door de Zoete aangegeven bal bracht Kooij- mans den stand op 03. Toen scheids rechter G. Lit het einde aankondigde had C D. N. een 3—0 overwinning be haald. De twaede wedstrijd ging daarna tua- Mhtt! H. D. S.—SOESTERBERG 1-B Belde partijen waren beurtelings in den aanval. H. D. S, had al spoedig de leiding doordat Slagter het leder in eigen doel kopte 1—0. Nadat een" flink schot van Tammer door den H. D. S.- doelman fraai was gestopt, wist Smink gelijk te maken 1—1. Daarna kwam er een periode, dat Soesterberg sterker was, na 25 minuten spelen wist Hela- dingen voor Soesterberg te doelpunten 1—2, met dezen stajid ging de rust in. Na de hervatting was Soesterberg in de meerderheid. Tammer bracht den stand op 1—3. De hechte Socsterberg- verdedlglng was volkomen bestand te gen het te korte passing van H. D. S. Tamer wist wederom te scoren 1—4. Even voor het einde wist Tammer het vijfde doelpunt voor Soesterberg te pro- duceeren 15. Spakenburgsche meisjes in haar karakteristieke klcedij uiten hun vreug de bii het bekend worden der blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. OMTREK HOOGLAND. De agenda voor de vergadering van den Rand dezer ge meente, te houden op Donderdag 10 Augustus, des namiddags 2 uur, is als volgt: 1. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. 2. Een besluit van Gedeputeerde Sta ten strekkende tot verdaging van hun beslissing op het raadsbesluit tot over name van den Vecnweg. .3. Reclames schoolgeld en hondenbe lasting. 4. Aanbieding van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur van Duist, dienst 1938. 5. Aanbieding van de begroeting; dienst 1940, betreffende voormeld Arm bestuur. fl. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. 7. Nadere behandeling van een schrij- van van Rijkswaterstaat te Utrecht, met voorstel van B. en W., inzake grondaan koop voor den aanieg van den nieuwen rijksweg. 8. Nadere behandeling van een ander schrijven van voormelden Waterstaat, met voorstel van B. en \V„ aangaande de onttrekking aan het openbaar ver keer van eenige gedeelten openbaren weg. evenzeer ten behoeve van den aan leg van bedoelden rijksweg. 9. Een schrijven van B. en W. van Amersfoort, met voorstel van B. en W. dezer gemeente, ton aanzien van de overdracht aan die gemeente van het gedeelte ven den Hooglandsctieji weg, tusschcn do Blocmendalsche binnen poort en den spoowegovergang. 10. Afrekening ingevolge de LO.-wet 1920, met het bestuur van de St. Henri- cusschool, over 1937. 11. Een afwijzend voorstel van B. en W- inzake subsidie-aanvraag van het Wit-Gele Kruis, afd, Hoogland. 12. Een voorstel van B. en W. tot. wij ziging van de verordening op de inning van leges ter secretarie. 13. Een voorstel van B. en W. tot wij ziging van do begrooting dienst 1930, in verhand niet de verplichte invoering van het gezinspersoon-kaartenstel. 14. Aanbieding van de gemeente-reke ning, dienst 1938 en benoeming van een commissie van onderzoek. HOEVELAKEN. Op initiatief van de Oranjevereniging hebben Zaterdag avond alle plaatselijke vpreenigingen te Hoevelaken ter gelegenheid van de ge boorte van het Prinsesje voor den bur gemeester, jhr. P. A. van Eys, het vol tallig raadsbestuur en den secretaris, den heer C. H. F. Bartelsman, gedefi leerd. Do heer Verschuur sprak den burg»* meester namens aile vereenigingen too. Hij verzocht, een telegram van geluk- wensch aan het Prinselijk Paar to stu ren, hetgeen toegezegd werd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3