Militaire sportdag met voetbal besloten cXcudAh SeJikhtcn „Hitier zal Duitsche levens niet lichtvaardig op het spel zetten" Het 16e R.I. verloor van het 7e R.I. Auto met militairen tegen boom gebotst Vergiftigde bonbons ten geschenke gegeven Personenauto en vrachtauto in botsing Prinses Juliana en Prinses Irene maken het goed Motor botst op stilstaande auto Fa. M. R. N. OOSTERVEEN LANGESTRAAT 42 TELEF. 6777 VON BRAUCHITSCH: H.M. de Koningin dankt G.G. Samenwerking van soldaten en arbeiders Noodlottige botsing van wielrijders ONVOORZICHTIG WIELRIJDER GEDOOD GLASTRA'S VISCHHANDEL Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1939 SPORT EN SPEL Generaal-majoor A. R. v. d. Bent en majoor C. Reynierse reik ten de prijzen uit ^^.ISTERMIDDAG is het sportfes- tijn van de militairen besloten met een voetbalwedstrijd tusschen het 21e R.I. en het 7e R.I., de twee sterkste ploegen van het vierde legerkorps. Het 16e heeft vrijwel den geheelen wedstrijd een veldmeerderheid ge had. vooral in de tweede helft. De Harderwijkers werden in de verde diging teruggedrongen, hetgeen hun veel beter afging dan het offensieve spel van de thuisclub, dat zeer door zichtig was en zonder mankeeren doodliep op de trapvaste backs van het 7e R.I. De Amersfoorters beschikten over een ploeg, waarvan de spelers stuk voor stuk konden voetballen. Blijkbaar wisten zij dat te goed, want de voorhoede pingelde er lustig op los. zonder dat men het spel open over de vleugels gooide. Dc gasten verstonden die kunst beter en hoewel hun aanvallen niet zoo talrijk waren, waren zij veel gevaarlijker dan die van de blauwhemden. Bovendien hadden, zij de beschikking over een mid denvoor, die het spel uitstekend en rus tig verdeelde zonder ook maar een oogenblik in drijven te vervallen. Met den wind mee verwierven de Har derwijkers een 2—0 voorsprong. Na de thee hoopte men. dat de mannen van het zestiende het beter zouden doen, maar deze hoop bleek ijdel. Men speelde veel te egoistisch en bovendien had men te kampen met een groote dosis pech. Want eenige malen ontkwam het Har- derwijksche doel op wonderbaarlijke wijze aan doorboring. Ondanks een ver keerde spelopvatting, had het zestiende zeker een doelpunt verdiend. Pech en keurig verdedigen van de gasten voor kwamen dat echter, zoodat het zevende tenslotte dansend en juichend met een 2—0 overwinning het strijdperk verliet. Majoor C. Reijnierse heeft in de pau ze de prijzen uitgereikt aan een gedeelte van de winnaars. Hij bracht dank aan alle medewerkenden, in het bijzonder aan kapitein jhr. Calkoen en den heer Schmidt. Spreker achtte het zich een voorrecht de ..prijzen in tegenwoordig heid van officieren en hunne dames te kunnen uitreiken. Over h?t-verloop van de wedstrijden kon men tevreden zijn, de deelname was groot, terwijl de prestaties ook te loven waren. Hierna werden de prijzen uitgereikt. Voordat het tweede gedeelte van den voetbalwedstrijd aanving, verscheen ge neraal-majoor A. R. v. d. Bent, comman dant van het vierde legerkorps, De ge neraal woonde het verdere verloop van den strijd bij. Hij 'heeft later de spelers toegesproken en zijn oordeel over hun spel gezegd. Dit oordcel was niet vlei end: weinig enthousiasme en weinig tac tiek. De generaal reikte, na het. sportie ve karakter van dezen sportdag geme moreerd te hebben en dank gebracht te hebben aan de sportcommissie, de prij zen uit, terwijl op zijn verzoek mevrouw Baarschers dc 22 spelers een aandenken overhandigde. Met het Wilhelmus, gespeeld door het vrijwillige muziekkorps onder leiding van den heer Pala en een driewerf hoe ra op ons Oranjehuis werd de sportdag besloten. De gedetailleerde uitslagen zijn:. Vijf kamp: le prijs en medaille van den comman dant IV Legerkorps le Eskadron Pant serwagens 1800 p. 2e prijs en medaille C. 5 R.S. Rijschool 1658 p. 3e prijs 3—1—16 R.I. 1647 p. Personeele prijzen: le prijs 100 M. hardloopen, wacht meester Vincent, Eskadron Pantserwa gens. 2e prijs dpi. Wolf 2—1—18 R.I. le prijs kogclstóoten, wachtmeester Vincent. 2e prijs dpi. Lievers 1—I16 R.I. le prijs verspringen dpi. Bouters 3I —21 R.I. (6.20 M.). 2e prijs dpi. Brandenburg 3I R.H. (6.11 M.). le prijs handgranaatwerpen wacht meester Vincent. 2e prijs dpi. Kamerlind 2—15 R.I. Extraprijs voor verste worp (62 M.) Oude Sogte Rijschool, le prijs schutting, dpi. van Dijk 31 2e prijs dpi. Vonk 21—18 R.I. Veldloop (31/? K.M.): Best geplaatste compagnie, beker van kolonel Lagerweij 1—1—16 R.I. le prijs beker van de Sportcommissie dpi. Kamerbeek 1I16 R.I. (11 m. 39 sec); 2e pr. dpi. Vèrpoorten 2—1—5 R.I 3e pr. dpi. van Ommeren 3—1—16 R.I 4e pr. dpi. Kragting 1I16 R.I.; 5e pr dpi. Jansen 5 R.V.A.; 6c pr. dpi. korpl. Vogel 2e Esk. Pantserwagens. Estafette (400. 200. 200. 100): le prijs en medaille van C. VIII divisie Eskadron Pantserwagens; 2e pr. 1I18 R.I.; 3e pr. 2—1—16 R.I. Touwtrekken: le prijs en medaille van C. 18 R.I. Es kadron Pantserwagens; 2e pr. 18e R.I.; 3e pr. 31 R.H. Estafette zwemmen (6 x 50 M.): le prijs en medaille C. 21 R.I. 11—16 R.I. (4 m. 16 sec.); 2e pr. 1 R.H. Patrouille zwemmen 25 M. (gekleed met wapen en helm op): le prijs en medaille C. 16 R.I. 1T16 R.I.. 30 sec.: 2e pr. beschikbaar gesteld door den heer Pesie 1I5 R.I. Schieten: le prijs en medaille van C. IV L.K. sergeant Bolsenbroek 2I18 R.I.2e pr. sergeant Muilender 21—21 R.I.; 3e pr. sergeant Lensink 1—1—5 R.I.; 4e pr. sergeant de Bont 1—1—18 R.I. Springwedstrijden Bereden Wapens A. Wedstrijd voor équipes: le prijs 1—5 R.V.A. 3 fouten, 225 sec.; 2e pr. Rijschool 4 fouten, 186 sec.; 3e pr. 3—5 R.V.A. 7 fouten. 228 sec. B. Wedstrijd voor cadetten en leer lingen van de scholen voor Reserve-Offi cieren: le prijs cadet-sergeant van der Beut 0 fouten, 69 sec.; 2e pr. cadet-sergeant Lagerwerf 0 fouten, 70 sec.; 3e pr. re serve-wachtmeester Dudok van Heel 3 fouten, 72 sec. C. Wedstrijd voor Beroepsonderoffi cieren: le prijs wachtmeester Matze 0 fouten, 61 sec. 2e pr. wachtmeester Ellerbroek 0 fouten, 63 sec.; 3e pr. wachtmeester Be- kenkamp 0 fouten, 66 sec. ZEILEN GOEDE RESULTATEN VAK ONZE LANDGENOOTEN In de Fastnet race werd de „Zeearend" tweede, „Olivier van Noort" vijfde LONDEN, 9 Aug. (A.N.P.) Vandaag is de Fastnet-race, de zeezeilwedstrijd over 635 mijl van Cowes rond de Scilly eilanden naar de Fastnetrock en terug naar Cowes. beëindigd. Het weer was over het algemeen goed, er stond alleen een vrij harde wind bij de Fastnetrock. De wedstrijd, waaraan dertig jachten deelnamen, werd gewonnen döor het Engelsche jacht „Bloodhound" in den berekenden tijd van 79 uur 4 min. 2 sec. De „Zeearend" van onzen landgenoot L Bruynzeel Jr. werd tweede, terwijl de „Olivier van Noort" van Albert Gou- driaan als vijfde werd geklasseerd. Een fraai resultaat voor de Nederlandsche deelnemers. De uitslag luidt: 1. Bloodhound (Engeland) berekenden tijd 79 uur 4 min. 2 sec. 2. „Zeearend van C. Bruynzeel Jr. be rekenden ijd 80 uur 9 min. 22 sec. 3. Roland van Bremen (Duitschland) berekenden tijd 80 uur 18 min. 22 sec. 4. Latifa (Engeland) berekenden tijd van 80 uur 56 min. 22 sec. 5. Olivier van Noort van Albert Gou- driaan, berekenden tijd 82 uur 44 min. 51 sec. AVONDWEDSTRIJD VEKABAAN Het programma van de Vcka-Wieler- baan voor Zaterdagavond 12 Augustus, is ditmaal bijzonder interessant, daar de beste Nederlandsdhe renners, zoowel baan- als wegrenners hieraan deelne men. Het programma vermeldt een groot achtervolgingstournooi; in de eerste plaats komen tegen elkaar uit in een persoonlijke achtervolging over max. 5 K.M. Ivlink-Schulte en Pijnenburg- Groenewegen; daarna koppel en ploeg achtervolging en als hoofdnummer een koppel wedstrijd over 75 K.M. waaraan deelnemen Wals—Pellenaars, Klink Groenewegen, Zims-Kuster, Schulte- Boeycn, Zwartepoorte-v. d. Voort, Pij- nenburg-Slaats, v. Stek-Griffon. ZOMERAVONDCOMPETITIE De uitslag van den promotie-degrada tiewedstrijd PosthoornMeursing is 0—6. De kampioenswedstrijd Presto-Eijsink welke in verband met de feestelijkheden Maandag niet is doorgegaan, wordt mor gen gespeeld. BINNENLAND Een zwaar en een licht gewonde ZUIDLAREN. 10 Aug. Woens dagavond zeven uur is onder Zuid laren een militaire vrachtauto van het garnizoen aldaar geslipt en tegen een boom gebotst. Op de auto bevonden zich veertien militairen, van wie de 30-jarige gehuwde sergeant J Steen, beambte bij de Neder landsche spoorwegen in Winschoten, ernstig wer<j gewond. Hij liep een ern stige kneuzing aan het ruggegraad op en is naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Een soldaat werd licht gewond, hij brak o.m. het neusbeentje. Hij is in het militair hospitaal te Zuidlaren ter ver pleging opgenomen. De overige twaalf militairen kwamen met den schrik vrij. De auto is zwaar beschadigd. Vier maanden geëischt tegen onderwijzeres GRONINGEN, 10 Augustus. De va- cantiekamer van de rechtbank alhier behandelde vandaag met gesloten deu ren de zaak tegen de 29-jarige onderwij zeres H. B. uit Dalen, thans gedetineerd, wegens poging tot moord. Omstreeks half Mei heeft zij mej. F. KooistraDinkela te Groningen een postpakketje gezonden, inhoudende met loodacetaat bestrooide bonbons, er was een briefje bij het geschenk, waarin de verzekering werd gegeven, dat mejuf frouw K., wanneer zij deze chocolade had geproefd, nooit meer andere zou wenschen. Zoowel mej. K. als haar echt genoot hebben de bonbons geproefd. Om dat er een bittere smaak aan zat, spuw den zij de bonbons weer uit Verdachte is indertijd te Wijhe, toen zij aldaar on derwijzeres was, bij de familie K. in de kost geweest. Na een ruzie, welke een proces-verbaal tegen haar wegens mis- handeline en huisvredebreuk tengevolge had, is zij bij haar weggegaan, maar ook nadat de familie K. naar Groningen was verhuisd, beeft zij het echtpaar nog her haaldelijk lastig gevallen. De eisch luidde vier maanden gevan genisstraf, met aftrek van de voorloo- pige hechtenis en terbeschikkingstelling vari de regeering. Uitspraak over veertien dagen. Architect Merkelbach krijgt een hersenschudding 's-HERTOGENBOSCH, 10 Aug. Vanochtend zijn alhier op den hoek van den Gelderschedam een perso nenauto en een vrachtauto tegen elkaar gebotst, waarbij de bekende Amsterdamsche architect, de heer Merkelbach, werd gewond. Omstreeks elf uur reed ter plaatse een Ford, bestuurd door een chauffeur van de A.V.R.O., en waarin de heer Mer kelbach, de bouwer van de A.V.R.O.- studio en nog twee heeren van de A.V.R.O. zaten. Het gezelschap was op weg naar de expositie „ideaal wonen". Door onbekendheid met den weg was men aan het dwalen geraakt Bij het ge vaarlijke kruispunt bij den Geldersche dam wilde de chauffeur rechtdoor rij den, met het gevolg, dat hij door een van rechts komende vrachtauto, gela den met steenen, in de flank werd ge grepen. De schok was zoo hevig, dat de personenauto een kwartslag om maakte en zwaar gehavend tot stilstand kwam. Alleen de heer Merkelbach, die achterin zat, was er minder goed afgekomen. Door de hevige botsing was hij met het hoofd tegen de zijruit geslagen, zoodat men hem bewusteloos uit den wagen haalde. De andere inzittenden, alsmede de chauffeur, waren niet gekwetst De in zittenden van de vrachtauto bleven eveneens ongedeerd. Per auto van den G.G. en G.D. werd de heer Merkelbach naar het Grootziekengasthuis vervoerd, waar de behandelende geneesheer een hersenschudding constateerde. BAARN, 10 Augustus. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de berichten omtrent den gezond heidstoestand van H.K.H. Prinses Juliana en Prinses Irene zeer gun stig blijven luiden. DE „UIL" VERTROKKEN BATAVIA, 10 Aug. (Aneta). De „Uil" is vanmorgen van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 334 k.g. po6t, 21 k.g. pakketpost en 136 k.g. vracht Twee gewonden OVERSCHIE, 10 Augustus. Gis teravond om kwart voor elf reed een 35-jarige caféhouder met een auto op den rijksweg DelftRotterdam. Bij de lichtpaal voor het viaduct bij Overschie kreeg de wagen een lek ken band. De autorijder zette den wagen op de parkeerbaan en poogde door met zijn zakdoek te zwaaien de aandacht van een voorbijkomende automobilist te trekken ten einde hulp te verkrijgen. Hierop stopte de 27-jarige bestuurder J. P. M. van der K. uit Rotterdam. Na den toe stand te hebben bekeken, stapte hij in zijn auto om deze voor den defecten wa gen op de parkeerbaan te zetten. Blijkbaar heeft de 46-jarige motorrij der J. R. P., die met zijn 40-jarige echt- genoote mevrouw F. M. P., op de duo eveneens uit de richting Delft kwam de op een verboden plaats den rij weg stilstaande auto niet gezien, zoo dat hij op de achterzijde van de auto van Van dhr K. botste. De bestuurder en zijn echtgenoote werden over den weg geslingerd. Dr. H. Donkersloot, die spoedig ter plaatse was, constateerde bij beiden een gecompliceerden rechterbeenbreuk, ter wijl de motorrijder bovendien een bloe dende hoofdwonde en een hersenschud ding had bekomen. Per roode kruis-auto zijn beide slacht offers naar het ziekenhuis aan de Cool- singel te Rotterdam vervoerd. Hun toe stand baart zorg. Motor en auto werden slechts licht be schadigd. ALS U GAAT KAMPEEREN: blikken aardappelen vleesch en groenten blikken diverse smaken soep - groote sorteering blikjes vleesch KOMT U ZONDER VERPLICHTING EENS IN DEN WINKEL. BUITENLAND OOST-1NDIË BATAVIA, 10 Aug. (Aneta). De Gouverneur-Generaal ontving het volgende telegram van H. M. de Koningin: „U en alle ingezetenen van Nederlandsch-Indië Mijn op rechten dank voor de aangeboden gelukwenschen. Wilhelmina". Buitenlandsch weeroverzicht Het depressiesysteem, dat over de Britsche eilanden somber en regenach tig weer brengt, bewoog zich gister avond vrij snel in Oostelijke richting, doch trekt thans meer naar het Noord- Oosten. Ook in ons land is de bewolking toegenomen en viel lichte regen, terwijl de wind langs de kust tot krachtig toe- nam. Intusschcn stijgt de luchtdruk over Centraal Europa, zoodat zich over Zuid- Duitschland, het Alpengebied en Oost- Frankrijk een gebied van hoogen lucht druk heeft gevormd, dat door een rug met het Azorcnhoogedrukgebied verbon den is. Over het grootste gedeelte van Frankrijk, Zwitserland en Duitschland heerscht rustig, tamelijk koel weer, met vrij zware bewolking. In Noord-Duitsclv land kwam in vele plaatsen mist voor, terwijl in Oost-Duitschland en Polen nog zware regens vielen. Over Finland, Midden en Noord-Zwe den nam het gebied van hoogen lucht druk nog aanzienlijk in heteekenis toe. Hier heerscht fraai, warm zomerweer. De kern van de TJslandsche depressie verplaatste zich iets in Zuid-Oostelijke richting. DUSSELDORP, 10 Aug. (D.N. B.) „De beste arbeider ter we reld heeft voor den besten soldaat ter wereld de beste wapens ter we reld gesmeed", zoo verklaarde he den de opperbevelhebber van het Duitsche leger, generaal von Brau- chitsch, in een toespraak tot de arbeiders van de Rheinmetall-Bor- sig A.G. te Dusseldorp. In deze toespraak, die per radio ook naar de andere wapenfabrieken in Duitschland werd uitgezonden, gaf von Rrauchitsch uiting aan den wensch, dat de arbeiders van de wapensmederijen Generaal von Brauchilsch van het leger en de soldaten als dragers van deze wapens in de toekomst door een nog hechtere kameraadschap ver bonden zouden worden, en hij kondigde practischo maatregelen op dit gebied aan. Een aantal arbeiders zou, zoo zeide hij, in de toekomst als gasten en toe schouwers bij oefeningen en demonstra ties der troepen de prestaties der door hen vervaardigde wapens persoonlijk leeren kennen, en omgekeerd zou ook de soldaat den arbeider in de bedrijven be zoeken. Na verklaard te hebben, dat Duitschland een sterke bewapening noodig heeft, zeide von Brauchitsch: „Wij kunnen met het volste vertrou wen de toekomst tegemoet zien. Wij behoeven niet bij andere volken te gaan leuren met hulpdiensten, om ze voor onze belangen in het vuur te jagen. Duitschland behoeft ook niet de wereld met dreigementen te in- timideeren, doch het laat zich zelf ook niet intimideeren, zeker niet door krankzinnige dreigementen van bepaalde buitenlandsche gene raals, die reeds den zegevierenden slag voor Berlijn en een nieuwen vrede van Versailles aankondigen." Von Brauchitsch betoogde vervolgens, dat in Duitschland een innerlijke natio nale en sociale eensgezindheid heerscht, zooals buiten het fascistische Italië geen ander volk ter wereld die kent Deze eensgezindheid zou, ook wanneer moei lijke dagen mochten aanbreken, alle proeven glansrijk doorstaan. De generaal vervolgde: „Een heilige verzekering kan ik als een der nauwere medewerkers van onzen Führer hier ge ven: nooit zal de Führer het leven van den Duitschen mensch lichtvaardig op bet spel zetten. Wanneer echter de Füh rer eens de uiterste en hoogste opoffe ring van ons verlangt,.dan kunnen wij er zeker van zijn, dat er geen andere uitweg is, doch dat dit voor de instand houding van een volk een onverander lijke noodzaak is." Wachtmeester der artillerie overleden EDE, 10 Augustus. Gisteravond te ongeveer tien uur fietsten twee wachtmeesters der artillerie op het fietspad van den Bennekomschen weg in de richting Ede. Op dat mo ment kwamen van de tegenoverge stelde richting een jongen en een meisje, eveneens op de fiets. Bij het passeeren reed één der wachtmees ters, de heer Van den Brink van het 8ste regiment veldartillerie te Ede, tegen den jongen op. De wachtmeester sloeg achterover van zijn fiets en kwam met het hoofd op den harden grond terecht. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer naar het gebouw van den militairen geneeskun digen dienst te Ede vervoerd, waar hij vanmorgen aan de gevolgen is overleden. In verband met dit ongeluk zijn de feesten, welke vanmorgen door de artil lerie te Ede gehouden zouden worden, af gelast. VERLOOFDE PLEEGDE DIEFSTAL Bronzen beeldje verraadde hem AMSTERDAM, 10 Aug. De politie van het bureau P. Aertszstraat heeft een 29-jarigen recidivist aangehouden, die van den omgang met de pleegdochter des huizes gebruik had gemaakt om uit de zaak, gevestigd in de Scheldestraat een bronzen beeldje en tien gulden uit een geldlade weg te nemen. Het meisje wist niet, dat zij met iemand van min der zuiveren levenswandel te maken had. De man ontkende iets van den dief stal te weten, doch het bronzen beeldje, dat bij hem thuis werd gevonden, ver raadde hem. UDEN, 10 Augustus. Op den weg Uden-Volkei is vanochtend omstreeks elf uur nabij het. café Jachthut een ver keersongeluk gebeurd, dat aan een reeds bejaarden ingezetene van het plaatsje Vorstenbosch. den heer Van Hinthum. het leven heeft gekost Van Hinthum, die met zijn rijwiel op het fietspad reed, zwenkte op een gege ven moment den weg op met de bedoe ling linksaf te slaan. Juist op dat mo ment naderde een bestelauto. De bestuur der daarvan, die op de onverwachte ma noeuvre van den wielrijder niet verdacht kon zijn, probeerde den man nog te ont wijken, hetgeen echter niet gehikte. Van Hinthum werd tegen den grond geslin gerd; de bestelauto kwam in een langs den weg loopende sloot terecht. De zwaargewonde wielrijder werd naar het St. Jansgasthuis te Uden overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. De bestuurder van de bestelauto kreeg geen letsel. „TARAKAN" AMSTERDAM, 10 Aug. De stoom vaart maatschappij „Nederland" deelt mede, dat het kampeerschip „Tarakan" gisterochtend om zeven uur te Merok is aangekomen. Het weer is goed en aan boord is alles wel. Het schip wordt Zaterdag a.s. om 8 uur v.m. in plaats van 9 uur v.m. te Amsterdam verwacht. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Haringfilets met tomatensaus. Bereiding: Maak de haringen op 'de gewone wijze schoon, ontdoe ze van de graat en leg de aldus gevormde filets (4 stuks per haring) op een schaaltje. Klop in een kom een eierdooier met wat zout paprika, mosterpoeder. een theelepel Maggi's aroma cn 1 eetlepel azijn of ci troensap even door elkaar. Maak de saus af met 1 afgestreken eetlepel dik ke tomatenpurée. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken tarbot Kropsla met komkommer. Aardappelen. Flensjes met appels. Bereiding: Schil 2 appels en snijd ze in zeer dunne plakjes of stukjes. Maak een mengsel van bastersuiker en een theelepel kaneel en haal ze hier even door. Bak op de gewone wijze flensjes en leg telkens voor het oprollen op ieder flensje wat van de appelschijfjes. De benoodigde visch even bestellen Alleen gevestigd Utr.straat 40, Tel. 4092 HOLLANDSCHE JONGENS OP ZEIKEND SCHOOLSCHIP Reis naar en van Australië De pogingen van de nationale ver- eeniging ,het zeilend eohoolschip" om nog dit jaar een begin te maken met de practièdhè scholing van stuurmansleerlingen op een groot zeilschip, zijn met succes bekroond. Weliswaar beschikt de vereeniging nog niet over een eigen schip, maar er kan thans toch een eerste stap gezet worden naar de verwezenlij king van haar ideaal. Dank zij het initiatief en de bemoeie nissen van eenige bestuursleden, dank zij vooral de enthousiaste medewerking van kapitein Sune Tamm, is het mogen gelukken voor een viertal Nederland sche jongens een plaats op het Zweed- sohe opleidingsschip „Abraham Ryd- berg" te reserveeren. Zoo zullen dus binnenkort vier Hol landers de tien maanden lange reis naar en van Australië onder zeil gaan maken aan boord van den Zweedschen viermastcr waarover eenige bladen on langs met zooveel waardeering geschrei ven hebben. Een groot aantal gegadig den heeft zich n.l. reeds aangemeld. Het bestuur der verecnigigng heeft, daaruit een keuze gedaan, de gelukkigen ver trekken naar Zweden om wegwijs te worden in de ingewikkelde tuigage en dan het groote water op. UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 10 Augustus. Bij K. B. van 8 Augustus 1939 is aan mr. dr. A. J. J. M. Mes, op zijn verzoek, met in gang van 16 September 1939, eervol ont slag verleend als burgemeester der ge meente Ovezande. Mr. P. RINK 's-GRAVENHAGE, 10 Augustus. Naar wij vernemen zal de heer mr. P. Rink, die op a.s. Zondag 13 dezer zijn 88sten verjaardag viert, alsdan uitstedig zijn. JHR. A. D. LAMAN TRIP HOFMAARSCHALK sGRAVENHAGE, 10 Augustus. Het heeft H. M. de Koningin behaagd den luitenant-kolonel, commandant der 3de divisie der Koninklijko Marechaussee te Arnhem, jhi. a. d. Laman Trip met ingang van 1 September 1939 te be noemen tot hoogstderzelver kamerheer in buitengewonen dienst en tot Hof maarschalk. HET ONGEVAL MET DE STADHUIS* SCHUTTING TE LEIDEN LEIDEN. 10 Augustus. De 62-jari- ge gepensionneerde spoorwegarbeider J. van Blitterswijk. die de vorige week Maandag door een vallend gedeelte van de schutting voor het stadhuis aan de Breestraat te Leiden werd ge troffen en daarbij ernstig gewond, is gisteravond in het St. Elisabethszieken- huis alhier aan de opgeloopen kwets uren overleden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3