Politie dregt in het Merwedekanaal SOC. DEM. MINISTERS spreken te Amsterdam Een tip uit Weesp SURSEANCE VERLEEND Rangeertrein ontspoord Successen voor onze zweef vliegers De S.D.A.P. bereid verantwoordelijkheid te dragen voor geheel het Nederlandsche" volk „De werkloosheid te lijf" BRAND IN EEN ELECTRISCHE CENTRALE In verband met het onderzoek naar het Amsterdamsche drama Ernstig ongeluk in slagerij EERSTE NEDERL. KUNSTWEEK Radio-programma's VERKOOPINQEN Amersfoort Baarn Soest 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG IS AUGUSTUS 1939 AMSTERDAM, 14 Augustus. De Federatie Amsterdam der S.D.A.P. belegde Maandagavond in de groote zaal van het Concert gebouw en in Krasnapolsky vergaderingen ter gelegenheid van de intrede van sociaal democraten in de regeering. Reide vergaderingen waren zeer druk bezocht. Zoowel in Krasnapolsky als in het Con certgebouw voerden de beide sociaal democratische ministers Z.Exc- lr. J. W.Albarda en Z.Exc. Dr. J. van den Tempel het woord. Samenwerking van alle voor- uitstrevenden bepleit In het concertgebouw sprak eerst de voorzitter van de S.D.A.P,, de heer K. Vorrink, over „Nieuwe perspectieven voor de Nederlandsche politick". Wij mogen constateeren. dat het politieke leven in Nederland onder dr. Col ijn is vastgeïoopen. aldus spreker. In nn3 al len leeft de wensch, dat de coaLi'ie no-l litiek nu vooi goed begraven tnoge zijn. De door het ministerie Colijn gevoerde politiek was onnationaal, omdat zij een beletsel \.ns om do nondon van ons: volk te lenigen. Als sociaal uémocrais.i zouacn wij tej kort doen, anncer wij sleolrs over (te moeilijkheden in dozen lijd weeklaag den, in alle rangen er klassen 'Ier maat schappij is 1 et besef groeiende, dat een uitweg Rlv; nden moet worden uit de economische verwarring, die in de we reld is ontstaan. Eon opbouwende wel vaartspol itiek moet worden gevoerd. N.i den wcreljocilog is de msnschlieil cr niet in geslaagd om vrede en welvaart te organiseeren. Er is echter eon arbei dersklasse opgekomen, dia weigert bet slachtoffer te worden van het gevoerde wanbeheer. Uitvoerig hesprak de heer Vorrink de door minister Colijn gevoer de politiek van aanpassing en bezuini ging. In het vierde kabinet Colijn kwam tie breuk tengevolge van innerlijke ver deeldheid. Thans heeft onze partij haar plaats ingenomen in het nieuwe mi nisterie. zij is volkomen gereed verant woordelijkheid te dragen voor geheel ons NederlandscHo volk. Partij en vakbeweging waren volko men één in het besluit om deel te ne men aan de regeering. Wij zijn er aan toe om onze krachten meer in dienst te stellen van' het gcheele Ncderland- sche volk. In de afgcloopcn weken is Nederland aan een groot gevaar ont snapt. n.l. aan dat van het zich breed maken van een bijgeloof: de onmisbaar heid van den heer Colijn. Nu is aan dat bijgeloof een einde ge komen. de coalitie politiek is aan haar eigen onwaarachtigheid ten gronde ge gaan. Na de pauze spraken dc beitic so ciaal democratische ministers. Zii wer den bij het' betreden van de zaal luide en langdurig toegejuicht. Dr. v. d. Tempel De minister van sociale zaken, dr. J. van. den Tempel, sprak vervol gens een kort woord. Wij zullen van avond niet spreken over het te voeren regeeringsheieid. Wel wil ik spreken over het aanvaarden van de minister- zijn gekomen om afscheid te nemen, omdat hij niet langer afgevaardigde in het parlement is. Spr. dankte voor het herhaaldelijk geschonken vertrouwen. Er is thans reden tot blijdschap, de weg tot verdere en betere politieke ver houdingen is geopend. Het perspectief is schoon, de vernederingen, die de par tij de laatste jaren onderging, hebben ons niet gebroken. Eenheid en vastbe radenheid zijn dc eigenschappen der S.D.A.P. gebleven, kloek heeft zij haar stellingen en program vernieuwd. On- Ir. ALBARDA ze plaats in hot politieke leven van Nederland is zeer verbeterd. Rechtop en met opgeheven hoofd, met de geheele partij in vol vertrouwen ach ter ons, hebben wij onze ministerzetels Ingenomen. Hulde wil ik brengen, zeide spr., voor do hreedo opvattingen, waar van H. M. de Koningin bewijs heeft gegeven, (applaus). Wij, van don Tempel en ik, aldus spreker, zullen ons best doen. Dag en nacht zal het lot van onze werk- loozen ons voor oogen staan en wij zullen alles-in het werk stellen om dat lot te verbeteren. In geest en ziel van het Nederlandsche volk moet iets veranderd worden. Geloof en vertrouwen in eigen kracht moet orts volk terugkrijgen. Dr v. d. TEMPEL zetels en de beteekenis daarvan. Bij de eerste besprekingen drongen twee pun ten naar voren. Het aanvaarden was slechts onder bepaalde voorwaarden mogelijk. Diep gevoelden wij de histo rische beteekenis van het oogenblik en wij zouden tekort zijn geschoten wan neer wij onder redelijke voorwaarden de regeeringszetels niet hadden aan vaard te meer daar dc toestanden in Europa, met een brandend fascisme voor de poorten, zoo moeilijk zijn. Wij staan voor tot het uiterste ge spannen politieke verhoudingen in een gestoord wereldhuishouden. Wij bele ven een crisis van alle zedelijke waar den. doch in toenemende mate is in ons volk het besef doorgedrongen wat op het spel staat. Het beseft, dat het zijn weg door de moeilijkheden moet hanen en zouden wU dan terzijde gaan staan? Neen, wij zullen onze taak voor het Nederlandsche volk zoo goed mogelijk vervullen. Wii willen de werkloosheid te lijf. Met behulp van allen in den lande van goeden wille, willen wij dat monster bestrijden. Uitdrukkelijk con stateerde spreker, dat het niet de schuld van de S.D. is. dat de basis van dit kabinet niei nóg breeder is. Samen werking van alle vooruitstrevenden is «oodzakclijk in deze moeilijke tijden. lr. Albarda De minister van waterstaat, Ir. J. W. Albarda, zeide in zeker opzicht tc ZANDSCHEEPJE GEZONKEN ROTTERDAM, 14 Aug. Vanmiddag is het 100 ton metende motorscheepje „Avontuur" schipper D. Geerling, bij het invaren van de kleine parksluis alhier, in aanraking gekomen met een steenen brugtrapje. Hierdoor werd een huid plaat aan de bakboordzijde onder de waterlijn opengescheurd, waardoor het schip veel water maakte en spoedig zonk. De opvarenden konden zich op den wal in veiligheid stellen. Het schip is verzekerd. De lading, die uit zand be stond, niet. Het schip zal in den loop van Dinsdag worden gelicht. Stroomvoorziening in de hoofdstad liep gevaar Klokkenkamer vernield AMSTERDAM. 14 Aug. Een oogen blik heeft het er vanavond slecht uitge zien voor een der electrische centrales van Amsterdam en daarmede voor de ge heele clectriciteitsvoorziening van de hoofdstad. Om half elf werd de brand weer gewaarschuwd voor een kleine brand, die was uitgebroken in de electri sche centrale aan de Hoogte Kadijk. Een motorspuit en een ladderwagen spoedden zich derwaarts maar nog geen kwartier later kwam een tweede alarm en nu reed een stroom van brandweerwagens in pijl snelle vaar! door de straten naar het hooge eleclriciteiispaleis. waar zii bijna tegelijk op de ruime binnenplaats storm den: nog twee motorspuiten nog een lad derwagen. een materiaalwagen, een per sonenwagen en nog enkele andere rood gelakte voertuigen meer. De brand woedde in een klokkenka mer van de afdeeling technische con trole, waar diverse meetinstrumenten en andere laboratorium-apparaten zijn opgesteld. De portier had den brand ontdekt. Een dichte, benauwende rook kroop langzaam door het trappenhuis omlaag, onmiddellijk was de schuim* bluschinstallatie in werking gesteld en wellicht door dezen maatregel is voor komen, dat het vuur zich niet snel kon uitbreiden. Toch sloeg dit over naar het dak van de» centrale hal, dat van hout is opgetrokken en van hier zou het vuur zich gemakkelijk verder heb ben kunen verspreiden. Doch op dat moment was er wel zooveel brand weermateriaal en -personeel aanwe zig, dat uitbreiding voorkomen kon worden, zij het dan ook met inspan ning van alle krachten. Met twee stralen, waarvan een door het trap penhuis en de andere via een ruim twintig meter lange magiruslad- der, die op de binnenplaats stond opgesteld, werd het vuur nu be streden. De schuimbluschinstallatie, waarop ook twee stralen waren aangesloten en een aantal zoeklichten verleenden bo vendien goede hulp. De brand was toen spoedig gelocaliseerd en een kwartier tje later geheel gebluscht, De klokken kamer en het dak van de centrale hal werden vernield, terwijl van aangren zende vertrekken eenige ruiten spron gen. Het gedeelte van de centrale, waarin de brand woedde, was reeds geruimen tijd buiten bedrijf gestéld. Wat de oor zaak betreft, vernemen wij, dat er waarschijnlijk Woeling is ontstaan in lappen, die gedrenkt waren in z.g. vlocrolie, welke lappen in de klokken kamer waren opgeborgen. Tijdens het blusschingswerk viel een brandwacht van een steenen trap, ten gevolge waarvan hij een lichte hersen schudding kreeg. Na door den G.G. en G.D. behandeld te zijn, werd hij naar huis gebracht. Een andere brandwacht werd door glasscherven bloedend aan een hand verwond. Ook hij werd ter plaatse verbonden. Kort voor middernacht zijn de brand weerwagens ingerukt. VOOR 2000.— AAN GOUDEN SIE RADEN ONTVREEMD AMSTERDAM, 14 Augustus. Een oude dame, die in de Kinderdijkstraat een kamer op de vierde verdieping be woont, heeft bij de politie aangifte ge daan, dat haar gouden sieraden, welke een waarde van ongeveer tweeduizend gulden vertegenwoordigen, uit die ka mer zijn ontvreemd. De politie staat tot heden voor een raadsel. Tot nog toe geen resultaat AMSTERDAM. 14 Augustus. Het is prettig te mogen constatce- ren, dat de justitie en politie van vele kanten medewerking krijgen bij haar pogingen het drama, dat zich aan het einde van Juni in de Pijnackerstraat te Amsterdam heeft afgespeeld, volledig te reconstruee- ren. De oproepen, die zit in den loop der laatste dagen door middel van radio en pers tot het publiek heb ben gericht, mot verzoek om inlich tingen naar aanleiding van bepaal de aanwijzingen, zijn niet onbeant woord gebleven. Zoo ging het met den oproep naar aanleiding van het waschnummcr, welk verzoek om inlichtingen tot het vinden van het goede spoor leidde, vervolgens was het een zakenman, die zich als lovonrancier van drie koffers, waarbij de groote hutkoffer, aanmeldde en nog tal van andere personen hebben zich de laatste dagen bij de politie gemeld in de veronderstelling wellicht belangrij ke aanwijzingen te kunnen geven. En het spreekt wel van zelf. dat de politie die thans haar aandacht heeft gecon centreerd op het zoeken naar de nog ontbrekende deelen van het gevonden lijk, de haar verstrekte inlichtingen nauwkeurig bestudeert in de hoop een spoor te vinden. Zoo vervoegde zich Zondagmiddag een inwoner van Weesp bij de gemeentepolitie aldaar met de mededeeling. dat hii op den avond van 24 Juni j.l., toen hij zich per fiets naar huis begaf en zich ter hoogte van de nieuwe verkcersbrug over het Merwe dekanaal hij Weesperkarspel bevond, een plons in het water had gehoord. Het bewuste voorwerp zou naar zijn mee ning een kist nf een koffer hebben kun nen zijn, die van de hrug in het water zou zijn gegooid. Het was vrijwel on middellijk gezonken. Door bijzondere omstandigheden was hij in staat den iuisten datum van dit voorval te ont houden. evenals het tijdstip, dat tus- schcn halftien en tien uur 's avonds zou hebben gelegen. In de bladen had hij van het drama gelezen en het was hem uit den Hard der zaak opgevallen, dat de datum, waarop de hofmeester den grooten hut koffer heeft vervoerd, overeenkwam met den dag. waarop hij dien plons in het water had gehoord. De Weesper politie stelde de justitie nog dienzelfden dag met deze mededee ling in kennis en vandaag heeft de Am sterdamsche politie bijna den geheelen dag op de aangegeven plaats gedregd. Resultaten heeft dit dreggen echter niet gehad. - Mendelssohn Schuldeischers zullen Donderdag 30 November worden gehoord AMSTERDAM, 14 Augustus. DE rechtbank verleende vandaag voorloopige surseance van be taling aan Mendelssohn en Co. Amsterdam. De rechtbank benoemde tot bewindvoerders mr. M. van Regteren Altena advocaat en procureur te Amsterdam, A- Pierson te Baarn, firmant van de firma Pierson en Co., bankiers te Amsterdam en A. W. A. Meijer, procuratiehouder der firma Hope en Co. Amsterdam. De schuldeischers zullen op Donderdag 30 November te twaalf uur in de raadkamer van de derde kamer der rechtbank worden ge hoord, teneinde nader te beslissen over de definitieve verleening van de surseance van betaling. De voorloopige surseance is verleend met ingang van heden, tenvijl publicatie hiervan werd bevolen in drie Nederlandsche, één Fransche, één Engelsche, een Amerikaansche, een Belgische, een Zweedsche en een Duitsche courant. Slachtapparaat ging af en verwondde een jongen BLERICK, 14 Aug. Een ernstig ongeval heeft zich hedenmiddag af gespeeld in een slagerij alhier. Een 7-jarig zoontje van den slager was met een 8-jarig vriendje uit Venlo, in den winkel aan het spelen. Op een gegeven oogenblik maakte de jongen zich meester van het veilig- heidsslachtapparaat, dat hij op zijn vriendje richtte. Het wapen ging af en verwondde het jongetje ernstig aan het hoofd. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis te Venlo overge bracht, waar onmiddellijk operatief werd ingegrepen. Hoewel men de hoop op herstel nog niet heeft opgegeven, bestaat er toch weinig kans, dat men den jongen in le ven zal kunnen houden. De staat van baten en lasten luidt als volgt: Baten: Kassa, goud en coupons Debiteuren in guldens Debiteuren in vreemde valuta Buitenlandsche schatkistbiljetten Fondsen Nog te ontvangen fondsen Deelnemingen Syndicaatsrekeningen Onroerende goederen f 216.749.96 26.860.151.97 30.051.120.91 20.050.983.— 98.829.800.— 13.359.191.— f 7.033.322.25 14.611.520.74 1.160.966.90 Lasten: Crediteuren in guldens Crediteuren in vreemde valuta Consortiale crediteuren Nog niet betaalde cheques 212.173,806.73 64.577.955.65 57.515.811.10 95.742.538.71 17.083.88 217.853.389.34 Treinverkeer Amsterdam Utrecht geruimen tijd gestagneerd Wissel ontijdig bediend AMSTERDAM. 14 Augustus. Vanavond even voor acht uur is ten gevolge van een ontijdige wissélbe- diening een z.g. B.C. rijtuig, een spoorwagon tweede en derde klas, deel uitmakende van een rangeer trein ontspoord ter hoogte van het Weesperpoortstation te Amsterdam. De derailleerende wagon schoot dwars over een aantal sporeh heen, waardoor ongelukkigerwijze de twee hoofdsporen van de drukke lijn Amsterdam—Utrecht waren ver sperd. Onmiddellijk werden twee on gevallenwagens met het daarbij be- hoorende personeel gerequireerd, resp. van de Rietlanden en van het Centraal Station. Voorts werden onmiddellijk maatrege len genomen om het reizigersverkeer zoo weinig mogelijk slagnatie te doen ondervinden. Reizigers voor de richting Utrecht en verder, die op het Centraal Station in den trein stapten, reden via Hilversum. De treinen uit Utrecht kon den kort na het ongeval het Weesper poortstation weer bereiken, omdat men er reeds heel spoedig in was geslaagd een hoofdspoor vrij te krijgen. Deze trei nen konden de reis echter niet naar het C.S. voortzetten. Zij bleven op het Wees perpoortstation, vanwaar ze dan vol gens de dienstregeling weer haat Utrecht vertrokken. Als gevolg van de ontsporing waren n.l. een aantal wissels defect geraakt, waardoor het treinverkeer tusschen C.S. en W.P. voorloopig niet meer mogelijk was. Om halfelf was deze storing ver holpen. Men verwachtte, dat de gede railleerde wagon omstreeks twaalf uur weer in het rechte spoor zou zijn bracht. Bezoek aan Haarlem, Leiden en Den Haag 's-GRAVENHAGE. 14 Augustus. De deelnemers aan de eerste Nederlandsche Kunstweek zijn vandaag uit de hoofd stad vertrokken, om nu ook de steden van het Westen van ons land te leeren kennen. Reeds vroeg in den ochtend ging het naar Haarlem, waar weliswaar de oude St. Bavo, het stadhuis en de bekwaam gerestaureerde vleeschhal de aandacht vroegen, maar toch het Frans Halsmu seum de hoofdschotel vormde. Reeds eenige dagen van tevoren, en hij het zien van de fraaie doeken van Frans Hals in het Rijksmuseum te Am sterdam, hadden vele deelnemers zich verheugd op dit bezoek aan het Haar- lemsche museum met zijn prachtige ver zameling schilderijen van den grooten meestor en zijn tallooze andere kunst schatten. De hooggespannen verwachtingen wer don niet teleurgesteld en voor zoover er klachten waren betroffen deze echter slechts het feit. dat men gaarne nog langer had willen blijven. Dit heeft ech ter het voordeel, dat vele bezoekers daardoor zich nog stelliger dan tevoren voornamen, zoo spoedig de gelegenheid zich voordeed hier terug te komen. Dat was ook de strekking van woorden, waarmee namens de gasten Mile, de Roveredo, kunstschilderes te Parijs, antwoordde op de verwelkoming door den directeur van het Frans Hals museum. den heer Gratema. Teneinde het programma niet te zeer te overladen werd te Leiden per auto- Nienhuis vliegt van Eindhoven zonder tusschenlanding naar Noord-Frankrijk 's-GRAVENHAGE, 14 Augustus. In het zweef vliegkamp op het vliegveld Wel schap (Eindhoven)waar op het oogenblik zestien Nederlandsche zweefvliegers in training zijn met het oog op de samenstelling van de ploeg voor de Olympische Spelen te Helsinki, worden prachtige resultaten geboekt. Zoo slaagde de bekende zweefvliger N. Nienhuis er in het Nederlandsche afstands record te verbeteren door met de PH 99, de „Arend", naar Les Mazures-Ardennes in Noord-Frankrijk te vliegen, een afstand van 200 KM. Dit is tevens de eerste maal. dat een Nederlandsch vlieger een geheel land zonder tusschenlanding overvloog. Maar ook de anderen verrichtten uitstekende prestaties. A. D. de Koster landde met de PH 80, dc „Mimosa" in de buurt van Namen, een afstand van 120 KM, terwijl twee toestellen bü Tienen (eveneens in België) neerstreken, een afstand van pl.m. 80 KM. Het waren de hoeren Dresselhuys met de PH 78 de „Sunlight" en Thijssen met de PH 65, de Rhön-BussardCitfoeft Vloog naar Hasselt.' een afstand Van ongeveer 40 KM. Zijn toestel was de PH 85, een „Grünau-Baby" WOENSDAG 16 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 en 414-4 M. VARA- Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 im. VPRO. 8.00 Gram.muziek. (Om 8.16 Ber.). 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Voor arbeiders in de continube drijven. 12.00 Gram.muziek. 12.15 Ber. 12.17 Gram.muziek. 12.30 VARA-Orkest. 1.00 Gram. muziek. 1.151.45 VARA-orkest en solist. 2.00 Esmeralda (opn.). 2.20 Gram.muziek. 3-00 Orgelspel. 3.30 Viool en piano. 4.00 Voor de kindexen. 4.30 Gram.muziek. 6.00—6.55 VA RA-orkest en soliste. (Om 6.28 Ber.), 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Zang met pianobegeleiding. 7.30 Cursus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-BeriCh- ten. 8.03 Berichten ANP en VARA-Varia. 8.17 De VARA-Zomerprijsvraag. 8.20 VARA-or kest. 9.10 Causerie „Schuldig of onschuldig". 9.20 UitLuzern: Symphonie-orkest o.l.v. Tos- canini, m.m.v. de Vercenigde Luzerner Ka ren en solisten. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Orgelspel. 11.4512.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 301.5 M. NCRV-Uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Be richten, gram.muziek. (9.309.45 Gelukwen- schen). 1030 Morgendienst. 11.00 Gram.mu ziek. 11.15 Kleuter- en kinderkoor „Ex ani mo" met pianobegeleiding en gram.muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muziek. 12.30- Ensemble v_ d. Horst en gram.mzïek. 2.00 Gram.muziek. 2.30 Kiarinetvoordracht met pianobegeleiding. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Gram.muziek. 3.45 Zang met pianobege leiding en gram.muziek. 4.40 Gram.muziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor jongens en meis bus een tocht door de stad gemaakt, waarbil vooral aandacht werd geschon ken aan de wijze, waarop de gevel van het afgebrande stadhuis is gerestau reerd. Eon bezoek van langeren duur werd gebracht aan het Rijksmuseum voor Volkenkunde, waar onder deskun dige leiding de belangrijkste voorbeel den van Ilindoekunst werden bezich tigd. Groote bewondering vond de ma nier. waarop de voornaamste prachtige Boeddhabeelden zijn opgesteld in een geheimzinnig halfduister, zooals zij waarschijnlijk in de tempels, waar zij thuis lvooren. hebben gestaan. Na de lunch was de residentie aan dc beurt. Het eerste bezoek hier gold het Huis ten Bosch met de grootsche Oranjezaal. Xa een korte bezichtiging van het in de Academie voor Beelden de Kunsten tentoongestelde beeldhouw werk begaf het gezelschap zich naar het Mauritshuis. waar een groot deel van den namiddag werd doorgebracht en de meeste bezoekers geen verdere lei ding noodig hadden omdat zij hier naar hartelust konden ronddwalen on zich geheel overgeven aan het genot, dat de tentoongestelde schilderijen hun bo den. Langs het Binnenhof wandelde men laat in den middag naar het stadhuis, dat. eveneens bezichtigd Werd en per autobus werden de deelnemers aan de Kunstweek naar hun hotels in Scheve- ningen gebracht. Des avonds waren zij in de gelegen heid, dank zij de vriendelijke uitnoodi- ging van de directie van de Maatschap pij Zeebad Schevcningen, het Kurhaus- conc'ert onder leiding van Carl Schu- richt hij te wonen, waarvan verreweg de mccsteji dankbaar gebruik maakten. jes. 5.45 Gram.muziek, bcridhten. 6.30 Taalles en causerie over het 'binnenaanvaringsregle- ment. 7.00 Berichten-. 7,15 Causerie „De ver houding tusschen patroon en arbeider". 7.30 7.55 Gram.muziek. 8.00 Berichten ANP, her haling SOS-berichten. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Causerie „Als 't zomert op de heide". 9.15 Gram.muziek. 9.20 Zie Hilversum I. 11.00 Be richten ANP. 11.05 Gram.muziek. Ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gram.mu ziek 11.50 Viool cn piano. 12.20 Het New Hippodromc-orkest. 1 20 Het Sweet Rhythm- trio. 1.35 Uit Berlijn: Anderl Horn en zijn Scfhrammelorkest „The White Ravens" en solist. 2.20 Gram.muziek. 2.50 Orgelspel. 8.20 Cabaretprogramma. 3.40 Dansmuziek (gr.pl.). 4.20 Vesper. 5.20 Gram.muziek. 5.40 Jack Jackson en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie „War against Locusts". 7.10 Het BBC-orkest. 8 05 Causerie „The fate of a Cotton-town". 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten, 9.50 Reportage. 10.50 Sim Gross man en zjjn orkest m.m-v. solist. 11.20 Joe Loss' dansorkest. 11.50 Gram.muziek. 12.15 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00 Gram.mu ziek. 12.30 Zang. 1.10 Gram.muziek. 3.35 Zang 3.50 Gram.muziek. 5.05 Cello-voordracht. 5.25 Het Roger-Ellis-orkest. 6.05 Gram.muziek. 6.35 Viola d'amore-voordraeht. 6.50 Gram.mu ziek. 7.35 Viool-oordracht. 7.50 Gram.muziek. 8.50 Solistenconcert. 10.2012.20 Het Noyon- koor, orkest en solisten. KEULEN. 456 M. 6.50 Herm. Hage- stedt's orkest. 8.509.50 Gram.muziek. 12.20 Populair concert. 1.35 Het Omroepkleinor- kest en solisten. 2.30 Populair concert. 3.40 Gram muziek. 4.20 Het Omroeporkest (5.20 5.30 Gram.muziek. 6.55 Mannenzangvereeni- ging „Sangerbund". 7.35 Gram.muziek. 8.35 Het Omroeporkest en solist. 11.00 Juan Llos- sas' orkest. 12.203.20 Het Omroepamuse- mentsorkest en solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 en 1.30 Orgelspel. 1.50 2.20 Gram-muziek. 5.20 Zang- en pianovoor dracht. 6.20, 7.20, 7.45 en 8.20 GranUmuziek. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Zie Hilversum I 10 5511.20 Jazzmuziek (gr.pl.). 484 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 Het Ra dio-orkest. 1.502.20, 5.20 en 5.55 Gram. muziek. 635 Zang. 7.05 en 7.35 Gram.muziek. 8.20 Luiksch programma. 8.50 Het Radio-or kest en gram.muziek. 10.30—11.20 Gram.mu ziek. DEUTSCHLANDSEXDER, 1571 M. 8.85 Vliegeniersorkest. 9.35 SA-programma. 10.20 Berichten. 10.40 Pianovoordracht. 11.05 Be richten. 11.20—12.10 Het Dresdensch orkest en solist. 17 Aug. Concordia. Verkooping van landbouwerswoning „De Zeeuwsche Eng", Liendertscheweg D. 95 en woon huis Soestcrwcg 87'. 8 uur n.m. 30 Aug. In 't „Kasteel van Antwer pen", verkooping van landhuis aan de Javalaan 11. 8 uur nam. 17 Aug. „De Gouden Ploeg". Verkoo ping boerenhofstede Peter van den Bre- merweg 2, 11 uur v.m.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6