MINISTER DIJXHOORN BEZOEKT DE „TROMP" «ÉT™"" Bij zijn aankomst te Parijs werd de Engelsche staatsman Winston Churchill na zijn bezoek aan de Maginot-linie door een leger van journalisten ontvangen in de hoop op een belangwekkend interview De behendigheidswedstrijden voor automobielen, welke onder groote belang stelling te Batavia gehouden werden, verwekten veel hilariteit bij het talrijke publiek De start voor de motor-rallye, welke de Kon. Mil. Sportvereeniging Vrijdag te Apeldoorn hield, had plaats bij de Koning Willem II l-kazerne. Een der rijders vertrekt voor zijn rit langs het voorgeschreven parcours Experts stellen een onderzoek in naar de schade tengevolge van den onfortuinlijken stapelloop van het nieuwe Engelsche vliegtuig-moederschip „Formidable", waarbij te Belfast een persoon gedood en twintig gewond werden In Zuid Afrika hebben de militaire afdeelingen dezer dagen uitgebreide manoeuvres gehouden. Eenige officieren In conferentie op een vooruitgeschoven post De minister van Defensie, Z. Exc. luit. kol. A. Q. H. Dijxhoorn, bracht Vrijdag een bezoek aan Hr. Ms. flottieljeleider „Tromp" te Den Helder. Bij de rondgang over het schip werd de minister voorgelicht door den commandant, kap. luit. ter zee J. W. Termijtelen nmpiPK^ Vacantiegenoegens aan zee. Na een heerlijk zeiltochtje worden de jeugdige passagiers op den sterken arm der zeelui naar het strand ge bracht De basculebrug over de Zuid-Willemsvaart te 's Hertogenbosch is Vrijdag tengevolge van een aanrijding door een vrachtauto, beladen met drie enorme benzinetanks, deerlijk gehavend. De situatie na het ongeval Een fraai dressuur-nummer aan zee tijdens het strand-ruiterfeest, dat Vrijdag door de V.V.V. te Zandvoort in samenwerking met de vier plaatselijke maneges nabij het Zuiderbad werd georganiseerd Met gasmaskers aan het werk. Urn de manschappen te gewennen aan het dragen van deze in oorlogstijd onmisbare instrumenten, hebben de leden van de medische afdeeling der 145ste South Midland ambulance, die in het kamp van Arundel Park in Sussex oefeningen houden, zelfs hun gasmasker op bij de bereiding van het middagmaal

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12