Hooge belangstelling bij de crematie van generaal van Everdingen Spoor uit Utrecht leidde naar Apeldoorn De vruchten van zijn arbeid worden thans geplukt Laatste hulde op Westerveld Nachtelijke explosies aan de grens PROCES OVER VERVALSCHTE OUDHEDEN ZEEMAN DOODT EEN COLLEGA Twaalf landen zullen roeien te Amsterdam Drie mannen thans door de rechtbank veroordeeld Fl. 18.000 verduisterd door kassierster JOHN COBB VERBETERT RECORDS Kringtitels op het spel Zwemcompetitie beëindigd Jubileum-tournooi S.K.V. 2c BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1939 WESTERVELD. 23 Aug. De verassching van het stoffelijk over schot van den oud-gouverneur der Koninklijke Militaire Academie, gep. luitenant-generaal G. G. van Everdingen is hedenmiddag onder hooge belangstelling op „Wester veld" geschied. In den stoet waren met de familie medegekomen gep. luttenant-generaal H. J. A. Feber, gep. generaal-majoor J. C. Logger, gep. kolonel J. G. Tinbergen en gep. majoor C. L. G. Schrassert Bert. Tot hen, die de crematieplechtigheid bijwoonden, behoorden do gouverneur der Kon. Mil. Academie, generaal-ma joor H. C. G. baron van Lawick, prof. Ie Heux, hoogleeraar aan die academie, gep. luitenant-generaal de Gocjen, gep. vice-admiraal mr. J. C Jager, de gep. kolonels Le Poole en J. A. van der Kamp, oud-inspecteur der militaire ad ministratie, do oud-reserve kolonel voor speciale diensten. G. H. Brüggemann, gep. luit.-kolonel E. W. J. Groen, G. Th. van Dam, oud-directeur van het Staats bedrijf der Artillerie Inrichtingen, T. H. Bernsen, consul van Polen te Arnhem, dr. H. J. Coert, oud-geneeskundig advi seur van den militairen pensioenraad, majoor-intendant M. J. van den Boom, jhr. ir. W. C Q. van den Brandeler, dr. F. H. de Groot uit Apeldoorn, dr. Fran- zi uit 's-Gravenhage, dr. A. K. van Leeu wven, D. Ramondt, oud-referendaris en oud-directeur van het P.T.T.-kantoor te Ede. mr. P. J. Stigtcr uit Ginneken. de oud-officieren O. L. Eschauzier, L. P. J. Savalle en H. van Kerkwijk, oud-adjud. van den inspecteur van het militair on derwijs en eenigo militaire en burger lijke leeraren van do Kon. Mil. Acade mie, terwijl als vertegenwoordiger van den senaat van het cadettencorps der K.M.A. aanwezig was de heer J. H. Knoop, voorzitter van dien senaat. Onder de kransen en bloemstukken was er een van officieren en burger leeraren van de K.M.A. en een van het cadettencorps. De kist was gedekt met de Nederlandsche vlag. terwijl de on derscheidingsteekenen van den ontsla pene op een kussen werden medegedra gen. In de rouwkapel van het cremato rium werd koraalmuziek van Bach ten gehoore gebracht. Als eerste spreker trad generaal ba ron van Lawick naar voren. Reeds als luitenant, aldus sprak generaal van La wick, was de heer van Everdingen leeraar en daarna tot 1907 adjudant van den gouverneur der Koninklijke Militairo Academie. Vervolgens was hij in den rang van hoofdofficier eerste leeraar en tenslotte in den generaals- rang gouverneur der K.M.A. en direc teur van den hoofdcursus. Bijna der tig jaren was hij aan deze militaire on derwijsinrichting verbonden en tijdens zijn zesjarig gouverneursschap werd de eerste eeuw van het bestaan dezer aca demie afgesloten. Met geheel zijn hart en met volle toe wijding heeft hij zich aan de opvoeding onzer Jonge officieren gegeven Hij had een ongeëvenaarde werkkracht en toonde groote liefde voor zijn taak. Juist hij moest echter de tragiek vun zijn functie Ondergaan, immers na zoovele Jaren te hebben medegewerkt aan den opbouw on zer weermacht, moest hij in zijn hoogste functie de periode van afbraak zooals wij die in de weermacht noemen door staan. Steen voor steen had hij opgebouwd maar, tijdens die toen volgende afbraak bleef hij op de brug. Daaraan is het voor een belangrijk deel zeker te danken, dat nog zooveel kon worden behouden, waarop in de la ter gevolgde periode van opbouw weder kon worden voortgebouwd. Spr. schetste van Everdingen verder als een energieke persoonlijkheid en zeide, dat de vruchten van zijn arbeid thans worden geplukt en dat hij in de herinnering zal voortleven als een groot gouverneur. Deze wetenschap moge ook voor zijn naaste familie tot troost strekken. Wie zoo heengaat, aldus besloot spreker, heeft zijn aardscho taak vervuld. Hij ruste in vrede. Gep. generaal Feber sprak daarna een kort woord van groote waardeering als vriend. Do eervolle staat van dienst van generaal van Everdingen. zoo zeide spr., behoeft hier niot nader te worden ge memoreerd. Spr. bracht Jn herinnering dat van Everdingen «n hij reeds als jonge luitenants leeraar aan de K.M.A. waren en zij zijn steeds vrienden geble ven. Tenslotte heeft prof. dr. E. van Ever dingen. oud-directeur van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut, als broeder van den ontslapene woorden van af scheid gesproken. Bij het dalen van de kist werd het oude Wilhelmus plechtig ten gehoore gebracht. Nadat ir. E. van Everdingen namens de familie bedankt had voor de eer aan wijlen zijn vader bewezen, werd op het orgel het slotkoor uit de Matthaeus Passion gespeeld, waarmede de plech tigheid eindigde. TIENDUIZENDSTE SCHIP IN HAVEN VAN ROTTERDAM ROTTERDAM. 28 Augustus. Van morgen is het tienduizendste schip van dit jaar de Rotterdamsche haven bin nengekomen. Het was het Duitsche schip ..Voeesen". Het vorig Jaar kwam het tienduizendste schip den 30sten Augustus binnen. Werkzaamheden aan de Duitsche vesting werken VAALS. Aan de overzijde van de grens bij Vaals worden de laatste dagen bij herhaling hevige explosies gehoord, die komen uit het gebied van de Pfaf- fenhof op Duitsch terrein, waar zooals bekend een der hoofrlknooppunten van den Westwall is aangelegd. Het trekt zeer de aandacht, dat deze werken, die reeds in April van het vorig jaar be gonnen zfjn, nog steeds niet zijn vol tooid. Naar de Maasbode verneemt, zijh deze explosies afkomstig uit een gedeelte der ondergrondsche vestingwerken, dat niet aan de verwachtingen beantwoordde en daarom is opgeblazen om door nieuwen aanleg to worden vervangen. Vracht auto's rijden drukker dan ooit dag en nacht af en aan en groote ladingen brokstukken puin worden naar elders overgebracht. Deze werkzaamheden zul len nog wel eenigen tijd in beslag ne men. Zij, die onmiddellijk aan de grens wo nen. genieten vooral des nachts van het lawaai. F.n overdag verzuimen de mees te vacantiegangers niet het beweeg eenigen tijd gade le slaan. Een overi gens zeer onschuldig genoegen, want men ziet daar natuurlijk verder niets. Wie zich het land in wagen en de Duit sche grenswachten passeeren, krijgen de vermaning mee. dat niet links of rechts van den weg mag worden ge gaan. Zoo is het trouwens ook in het Aachener woud en in den Eiffel, waar bijv. prikkeldraadversperringen dwars door de korenvelden loopen. Voorhistorische vondsten in Putten en gedupeerde belangstellenden De vervalschingsaffaire van de voorhistorische vondsten In Putten geeft reeds aanleiding tot een inte ressante rechtskwestie. Want de ex ploitant van het kampeercentrum De Instuif, de heer de Jong, op wiens terreinen in den loop van dit jaar tal van dubieuze oudheden op gegraven waren, had deze prullaria bona fide voor veel geld van de hand gedaan. Maar één van zijn afnemers, die voor een bedrag van ongeveer f 500 gekocht heeft, heeft thans den heer de Jong aangesproken om schadevergoeding. Hoe is de vervalsching te bewijzen? De waterproef van dr. Bursch is niet voldoende, aldus is het standpunt van andere geleerden. Zoo schreef bijv. ir. van Schermbeek aan een gedupeerde in Lunteren onder meer: Het is mogelijk, dat weinig intensief gebakken aarde werk, dat duizenden jaren aan den in vloed van grond, temperatuursverschil len en regenwater blootstaat, eindelijk zacht wordt. Ook ls het mogelijk, dat er volks stammen geweest zijn, zoo primitief, dat zij hun potten e.d, niet hakten, maar al leen uit klei of leem kneedden en in de zon of bij bet vuur lieten opdrogen." De meening. dat men de waterproef wel als een aanwijzing, doch niet als een bewijs aanvaarden kan. wordt, naar De Tol. meedeelt, door anderen gedeeld. Naar dr. Ir. W. A. J. Oosting. bodemspe- eialist van de landbouwhoogeschool te Wagcningcn, verzekert, zijn er echter andere wetenschappelijke methoden om vervalschingen als deze aan het licht te brengen. Er zijn laboratoria, die op het gebied van leemen en baksels een spe ciale routine bezitten, en uiteindelijk dan ook wel de bewijzen van valschheid zullen kunnen leveren. Nu een civiel geding te wachten staat, zal de rechtsgeldigheid van dit soort bewijzen nog wel wat voeten in de aar de hebben. IR. BIJL OVERLEDEN HAARLEM. 23 Augustus. Na een korte ongesteldheid is op 58-Jarigen leef tijd overleden ir. J. G. Bijl. ingenieur bij den Haarlemmermeerpolder. De heer Bijl werd in 1881 in Amster dam geboren. Na zijn studie in Delft werd hij als ingenieur verbonden aan de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat- ■schappij, waarna op 1 April 1917 zijn be noeming volgde tot ingenieur, bij den Haarlemmermeerpolder. Van zijn hand verschenen verscheidene geschriften over bodemkunde. In 1927 maakte de overledene deel uit van de Nederland sche regeeringsdelegntie naar het inter nationaal bodemkundig congres te Washington, waar hij tevens hot Ko ninklijk Instituut van Ingenieurs verte genwoordigde. van welks bestuur hij lid was. Ook had hli zitting In het bestuur an de Vereeniging de Hollandsche Mo len. De begrafenis vindt plaats Vrijdag a.s. op de algemecne begraafplaats te Heem stede. Noodlottige ruzie van Grieken in Rotterdam ROTTERDAM, 23 Aug. Van avond omstreeks kwart voor acht heeft zich op Katendrecht te Rotter dam, in de Veerlaan, een drama tus- schen twee Grieksche zeelieden af gespeeld, dat den dood van een hun ner tengevolge heeft gehad. De voorgeschiedenis van de zaak is, dat zeven Grieksche zeelieden hadden gemonsterd. Toen de 30-jarige zeeman Babile D. Critsas, tijdelijk verblijvende te Rotterdam, eveneens wilde monste ren, maakten zijn collega's hem duide lijk, dat zij er dan van zouden af zien. Dit heeft de woede van C. opgewekt en vanavond heeft hij een afschuwelijk voornemen tot uitvoering gebracht. Om streeks kwart over zeven kocht hij in een winkel een knipmes en daarmede gewapend ontmoette hij een zijner land- genooten, den 24-jarigen George Geor- giedu. Onverwacht viel hij hem aan en bracht hem snel zes diepe wonden toe onder beide armen, in den rug en in de hartstreek. G. liep nog even door, maar zakte in de Atjehstraat ineen. Per auto werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De dader was een pand in de Atjeh straat binnengevlucht naar de derde étage en vervolgens het dak opgerend en achter een schoorsteen weggekropen. Twee agenten wisten hem eindelijk te arresteeren. De man werd in het poli tiebureau aan het Sandelingplein opge sloten. SOMBERE TIJD VOOR DEN TUINBOUW De maand Juli heeft een laagte record opgeleverd Juli 1939 heeft de somberste verwach tingen inzake den tuinbouwexport over troffen. Met een totaal gewicht van nau welijks 49 millioen kg. werd een laagte record geboekt sinds 15 jaar. Van 136 millioen kg. in Juli 1930 is dit het-treu rige overschot, zoo meldt de N. R. C. uit Naaldwijk. De cijfers over Juli zijn daarom zoo belangrijk, wijl het een der seizoen- maanden is, die haar stempel op den ge- heelen jaarlijkschen export kan druk ken. Vergeleken bij het vorig jaar liep de uitvoer met 9 pet. terug naar het gewicht en met 24 pet. naar de waarde. Vooral de lagere betalingscontingenten voor Duitschland hebben dezen gang van zaken in de hand gewérkt en de beschikbaarstelling van deviezen uit het zgn. Sohdergeschaft, heeft den terug gang niet kunnen stuiten. Ook de an dere exportlanden als Engeland en Duitschland lieten ons in den steek. Bel gië nam minder dan de helft af van de hoeveelheid, die in 1938 op onze markten gekocht werd. Wij herinneren in dit verband aan de maatregelen, die de Belgische regeering tegen onzen tuin bouw getroffen heeft, en die dus maar al te goed hun doel bereikt hebben. Het handelsverdrag met België beteekent een nieuwe, onnoodige en onverdiende, slag voor de Nederlandsche tuinders. Uit enkele cijfers moge blijken, hoe de verhoudingen op de exportmarkt waren. De export naar Duitschland liep, vergeleken bij Juli 1938, terug van '28 millioen kg. en 2.6 millioen waarde tot 26 millioen kg. met slechts 2.1 mil lioen waarde. Engeland daalde van 19.7 millioen kg. (waarde 2.3 millioen) tot 12.7 millioen kg. (waarde 1.5 millioen). België tenslotte liep terug van 3.3 mil lioen kg. (waarde 282.000) tot slechts 1.4 millioen kg. (waarde 132.000). Hierbij moge nog worden opgemerkt, dat, onze handelsbalans met België, het land, dat onzen tuinbouwexport zoo zware helemmeringen in den weg legt, een stijgend saldo ten gunste van Bel gië vertoont! SPORT EN SPEL De inschrijvingen voor de Europeesche roeikam- pioenschappen AMSTERDAM, 23 Aug. Bij het secretariaat van de F.I.S.A. zijn de volgende officieele inschrijvingen voor de Europeesche roeikampioen- schappen, welke op 1, 2 en 3 Sep- tem op de Boschbaan worden gehou den, ontvangen: Skiff: Nederland, Hongarije, Dene marken Roemenië, Duitschland en Noorwegen. Twee zonder stuurman: Italië, Zwit serland, Nederland, Zuid-Slavië, Roe menië, Denemarken en Duitschland. Twee met stuurman: Frankrijk, Ita lië, Duitschland, Zwitserland, Neder land, Hongarije en Denemarken. Double skull: België. Frankrijk, Ita lië, Zwitserland, Nederland, Hongarije en Duitschland. Vier zonder stuurman: Italië, Zwit serland, Denemarken en Duitschland. Vier met stuurman: Frankrijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Roemenië, Denemarken, Duitschland en Noorwe gen. Acht: België, Frankrijk, Italië, Zwit serland. Nederland, Denemarken, Duitschland, Bohemen-Moravië, Honga rije, Zuid-Slavië en Roemenië. Hier blijkt dus uit, dat twaalf lan den te Amsterdam vertegenwoordigd zullen zijn. Opmerkelijk is de weinige inschrijving voor het nummer vier zon der stuurman, waarvoor op Zondag 3 September onmiddellijk de finale zal kunnen worden geroeid. De inschrijvingen van Polen waren op het secretariaat nog niet ontvangen, men verwachtte wei deelneming in de nummers skiff en double skull. Moch ten deze nog komen, dan zal de F.I.S.A. ze alsnog aanvaarden. De loting voor de verschillende num mers wordt gehouden op het congres van de F.I.S.A., hetwelk aan de Euro peesche kampioenschappen voorafgaat. Valsche bankbiljetten ZUTFEN, 23 Augustus. Vandaag heeft de rechtbank alhier de strafzaak behandeld tegen drie Apeldoornsche in gezetenen, die zich hebben schuldig ge maakt aan het vervaardigen en uitge ven van valsche bankbiljetten van tien gulden. Op verschillende plaatsen in ons land had een hunner de biljetten te gelde gemaakt. In Utrecht, tijdens de paarden markt in Juli, was men de valsche munters op het spoor gekomen. Bij een te Apeldoorn ingesteld onder zoek door de Nederlandsche Cen trale inzake falsificaten te Amster dam in samenwerking met de Apel doornsche politie, werden tijdens huiszoekingen de valsche biljetten, waarvan er zestig in omloop waren gebracht, ontdekt en eveneens het degel persje, waarop ze vervaardigd werden. De verdachten bekenden. De 49-jarige L. M., wiens aandeel in deze zaak be staan had in het vasthouden van de de gelpers. werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, de 26-jarige monteur F. J. H. B., de vervaardiger van de biljetten, - kreeg twee jaar ge vangenisstraf en de 40-jarige J. T., die de biljetten had uitgegeven, werd tot één jaar en acht maanden gevangenis straf veroordeeld. Van alle straffen werd de preventieve hechtenis in min dering gebracht. ZEE- EN LUCHTVAARTVERZEKE- RINGSWET 's-GRAVENHAGE. 23 Aug. Heden is uitgegeven Staatsblad no. 639 c. wet van 12 Augustus 1939, houdende wijziging van de Zee- en Luchtvaartverzekerings wet 1939. De datum van inwerkingtreding is 24 Augustus. 3300 terug gevonden AMSTERDAM, 23 Aug Een der tig jarige kassierster, in dienst bij een handelsonderneming hier ter stede, heeft in den loop van de afge- loopcn drie jaar kans gezien de zaak voor niet minder dan 18.000 te benadeelcn. Zij had trouwplannen, doch het jonge, paar zij had een behoorlijk gesala rieerde betrekking, waarvan zij alleen goed kon rondkomen, maar de man was zonder werk beschikte niet over de noodige contanten om een leven voor twee te bekostigen. De jonge vrouw nam toen haar toevlucht tot een kleine geheime lcenlng uit de haar toever trouwde kas, in het vaste voornemen het bedrag spoedig weer aan te zuive ren. Dit gebeurde de eerste maal met een bedrag, dat zij voor de zaak ont ving en van dien tijd af werd het eene gat met het andere gestopt. Tot dezer dagen de verduistering werd ontdekt. Man en vrouw hebben zich gisteren op het bureau Leidscheplein ter be schikking van de. politic gesteld en te vens f 1200 welke zij bij zich hadden, overhandigd. Na langdurig verhoor door inspec teur Ponne heeft de vrouw vanochtend nog bekend nog een bedrag aan geld thuis te hebben verstopt, gewikkeld in een kluwen wol. 'Bij huiszoeking heeft de politie inderdaad ten huize van het echtpaar in Zuid op den zolder een klu wen gevonden, waaruit nog f 2200 te voorschijn kwam. Beiden zullen voor dén officier van Justitie worden geleid. AUTOMOBILISME Snelheid van 591.819 K.M. over een kilometer en 593.106 K.M. over een mijl BONNEVILLE, 23 Aug. De En- gelsche coureur John Cobb heeft met zijn Napier Railton racewagen het wereldrecord over 1 km. en 1 mijl, welke met een gemiddelde uur snelheid van respectievelijk 575,1 K.M. en 575,3 K.M. op naam van cap. Eyston stonden, verbeterd. Het record over 1 km. bracht Cobb op 591,819 km., het record over 1 mijl op 593,106 km. De afstand van 1 mijl in Noorde lijke richting legde hij zelfs eenmaal af met een gemiddelde uursnelheid van 596,6 km. Record deelname voor de kampioenschappen te Veenendaal ZATERDAGMIDDAG 3X uur zul- lcai in het fraaie bad te Veenen daal de Kringkampioenschappen worden verzwonunen. De organisa- tie berust in handen van V.Z.C., de club die dit jaar haar 10-jarig bestaan zal herdenken. Aanvanke lijk werd er in zwemmerskringen nog al gemopperd over de plaats waar dit jaap de kampioenschappen zullen worden verwerkt, doch on danks den grooten afstand is bij de inschrijving gebleken, dat het aantal deelnemers zelfs grooter is dan het vorig jaar. Een verheu gend feit dus. Het varieerend programma biedt een elck wat wils. Wij hebben, gelegenheid gehad inzage te nemen van het pro gramma en daaruit is ons het volgen de gebleken: Voor de 50 Meter vrije slag voor jon gens zullen niet minder dan 21 knapen aan den start verschijnen, terwijl In het zelfde nummer voor meisjes 13 le den zullen uitkomen, waarvan niet minder dan 8 meisjes van A.Z. en P.C. Aan de 100 Meter vrije slag voor hoe ren nemen liefst 28 deelnemers deel, waarvan 12 van de U.Z.C. Het zal nog wel niet op eenigen nationalen wed strijd zijn voorgekomen, dat voor dit zoo bijzonder aantrekkelijke nummer zoo'n groot aantal deelnemers zich heeft aangemeld. Wie hebben de kans? Het vorig jaar was van Leer- sum de winnaar, doch deze zwemmer heeft een belangrijke inzinking, zoodat. dit jaar de strijd wel zal gaan tus schen Dorrestein (Star) en van O ver hagen en A. Indemauer (U.Z.C.). Bij de dames zullen op dit nummer uitkomen 11 deelneemsters. Mej. Hogeweg (UZ. C.) die het vorig jaar op het kampi oenschap beslag legde, zal ditmaal een nederlaag tegen haar clubgenoote L. Boode moeten lijden. Mej. Cornelis (D.K.R.) zal ook nog wel een rol in dit nummer spelen. De 100 Meter schoolslag brengt liefst 21 deelnemers aan den start. De primus inter pares E. de Vries (Star), zal zijn abonnement op liet kampioen schap wel weer voor een jaar verlen gen hoewel hij voldoende tegenstand van Hectveld (U.Z.C.) en Boské (W. Z. C.) zal ondervinden. Het schoolslag kampioenschap voor dames, waaraan door 12 dames wordt deelgenomen zal wel weer door mej. Jansen (Zwemlust) in de wacht worden gesleept, hoewel mej. Winkelman (Zwemlust), Hens- bergen (Blikkenburg), Stiekema (D. K. R.) en Michels (U.Z.C.) het haar niet cadeau zullen geven. De 100 Meter rugslag zal spanning te zien geven tusschen Dorrestein (Star) en A. Indermauer (U.Z.C.). Bij de dames zal dit nummer, dal voor het eerst op het programma komt, wel gewonnen worden door mej. van Eyk (Brandenburg) al dingt mej. Hogeweg (U.Z.C.) ernstig mee naar den titel. De clou van den middag zullen de estafettes natuurlijk zijn. Voor de 5x50 meter schreven 12 ploegen in, U.Z.C. met vier, Star met twee WZC met twee terwijl ook A.Z. P.C., D.K.R. en de jubileerende vereeniging V.Z.C. van de partij zullen zijn. U.Z.C. is favoriet al zal haar de overwinning niot gemak kelijk vallen. Voor de dames zullen 4 ploegen uitkomen U.Z.C. met twee en D.K.R. en A.Z. P.C. leder met een. De 3x50 meter wissclslagestafette heeft blijkbaar de meeste belangstel ling, daar bij de heeren 15 bij de da mes 11 ploegen aan den start zullen verschijnen. Star zal haar kampioenschap verde digen, maar U.Z.C, Blikkenburg. W.Z. C., A.Z. P.C. en ook Woestduin zul len haar het vuur na aan de schenen leggen. Bij de dames heeft U.Z.C de beste kansen, maar zij zal toch voor A.Z. P.C., dat met 3 ploegen inschreef ern stig moeten oppassen. Het schoon- springen is het slechtst bezette num mer. Beck van Zwemlust en C. v. Eyk van Brandenburg zullen wel met de kampioenschappen gaan strijken. Het slot zal zijn een waterpolo wedstrijd ZWEMMEN De laatste dag van de zwemcompeti tie heeft toch nog wel verrassingen ge bracht. Zeker 'wel niemand zal gedacht hebben, dat de 50 Meter vrije slag ge wonnen zou worden door een zwemmer uit Breukelen. En toch was het zoo. G. Molenkamp van de Meent heeft een uitstekende prestatie verricht door met een tijd van 31.6 sec. be6lag te leggen op de eerste plaats. Al met al is de zwemcompetitie ook dit jaar uitstekend geslaagd en zij heeft tal van vereenigingen wakker geschud om naast het waterpolo ook meer het snelzwemmen te gaan beoefenen. Het eindresultaat was, dat Star even als vorig jaar winnaar werd van de geheele heeren-competitie. De persoon lijke nieuwelingen-kampioenschappen werden als volgt behaald: 50 Meter vrije slag: G. Molenkamp (de Meent). 50 Meter rugslag: J. de Vries (D.K.R.), 50 Meter schoolslag: G. Dorrestein (Star). 3x50 Meter wisselslagestafette: Star. 4x50 Meter schoolslag-estafette: Star. Hieronder volgen de uitslagen van den derden competitieavond, alsmede de eindstand van de geheele competitie: 50 M. vrije slag heeren: 1. G. Molen kamp (De Meent), 31.6 sec.; 2. P. de Boer (UZC), 31.S sec.; 3. B. Kok (Bran denburg), 32.3 sec.; 4. J. de Jong (DKR) 32.4 6ec.; 5. H. Flotman (UZC), 32.4 sec.; 6. J. van Eyk (Brandenburg!, 32.4 sec.; 7. C. de Jager (AZ én PC), 33.1 sec.; 8. W. Riegen (WZC). 33.3 sec.; 9. R. Brak (WZC), 33.3 sec.; 10. A. Guldemond (Fo rel);, .<3.3 sec.; 11. E. Coolcn (DKR), 33.5 sec.; 12. L. Oranje (De Meent), 34 sec.; 13. A. de Jong (AZ en PC), 34.1 sec.; 14. C. Rane (Zwemlust), 36 scc.; 15. G< van de Bosch (VZC), 36.4 sec.; 16. H. Krugt (Zwemlust), 37.1 sec.; 17. J. Ak kerman (Bilthoven). 37.6 sec.; 18. F. van Os (Rijnrobben), 37.8 sec.; 19. E. C. Mel- chior (VZC), 39.8 sec.; 20. J. Albrecht (Bilthoven), 40 sec.; 21. A. Zwaan (Vechtstreek), 43.2 sec.; 22. W. de Wit (Vechtstreek), 43.6 sec.; 23. G. Tempe laar (Rijnrobben), 48.5 sec. 4x50 Meter schoolslag-estafette voor heeren: 1. Star, 2 min. 35 6ec.; 2. UZC, 2 min. 37.4 sec.; 3. Bilthoven. 2 min. 56.8 sec.; 4. AZ en PC, 2 min. 57.5 sec.; 5. WZC, 3 min. 00.4 sec.; 6. Zwemlust, 3 min. 2.4 sec.; 7. Forel, 3 min. 3.4 sec.; 8. DKR, 3 min. 3.4 sec'; 9. VZC, 3 min. 6.1 sec.; 10. Vechtstreek, 3 min. 6-2 sec.; 11. Brandenburg, 3 min. 7.6 sec.; 12. De Meent, 3 min. 25.6 sec.; 13. Rijnrobben, 3 min. 57.1 sec. De totale uitslag van de zwemcompe titie luidt: 1. en kampioen: Star, 900.9 punten; 2. UZC 927 3. AZ en PC, 978.8; 4. Brandenburg, 982.7 5. DKR, 1000.6; 6 WZC. 1010.4; 7. VZC, 1016.7; 8. Zwem- lust, 1032.4 9. Forel, 1084.3; 10. Vecht streek, 1088:8; H. Woestduin. 1118.8; 12. Bilthoven, 1175.8; 13. De Meent, 1199; 14. Rijnrobben, 1256 punten. KORFBAL Ter gelegenheid van het vijfjarig ba- staan organiseert de Stichtsche Korfbal Vereeniging Zondag a.s. serlewedstrij- den op het U.V.V.-veld te Utrecht. De aanvang is vastgesteld op 10 uur vim., terwijl om 4.15 de laatste wedstrijd wordt gespeeld. Het programma luidt; Afd 1: Sa mos 1 Hercules; Olympia X; Sa* mos 1 Olympia; Hercules X; Sa* mos 1 X; Hercules Olympia. Adspirant-afdeeling: Soesterkwartier Samoa A; Samoa B S.K.V.; Soesterkwartier Samos B; S.K.V. Samos A; Samos A Samoa B; Soesterkwartier S.K.V. Afd. 2a: Victoria 1 Baerne; K.V.D. Oranja Wit 1; Victoria 1 K.V.D.; Oranje Wit 1 Baerne; Baerne K.V.D.; Victoria 1 Oranje Wit, Afd. 2b; Vogel - T.O.V.; Quick - Victoria 2; Vo gel Quic'.; T.O.V. Victoria 2; Victo ria 2 Vogel, T.O.V. Quick. Afd. 3a: Soesterkwartier 1 Samos 2; Hercules 3 Oranje Wit 2; Soesterkw. 1 Her cules 3; Samos 2 Oranje Wit. 2; Her cules 3 Samos 2; Soesterkw. 1 Oranje Wit. Afd. 3b: Olvmnia Vogel 3; Soesterkw. 2 Samos 3; Samos 3 Olympia '2; Soes terkw. 2 Vogel 3; 01 pia 2 Soes terkw. 2; Samos 3 Vogel 3. DE MILITAIRE TERREIN- KAMPIOENSCHAPPEN UITGESTELD 's-GRAVF.NHAGE, 23 Aug. De Ko ninklijke Nederlandsche Motorwielrij ders Vereeniging maakt bekend, dat in overleg met de militaire instanties de militaire terreinkampioenschnppen van Nederland, welke op Zaterdag 26 Augus tus a.s. op het landgoed Drakestein in de „Lage Vuursche" verreden zouden worden, tot nader order zijn uitgesteld. BOKSEN LOU AMBERS WERELDKAMPIOEN LICHTGEWICHT NEW YORK, 23 Aug. In tegen woordigheid van 30.000 toeschouweres heroverde Lou Ambers den titel van wereld-kampioen in het lichtgewicht op den titelverdediger Henry Armstrong, dien hij in een gevecht over vijftien ron den op punten versloeg. Henry Armstrong had reeds voor de zen wedstrijd moeilijkheden met zijn gewicht. Voortaan zal hij dan ook in de weltergewichtklasse uitkomen. tusschen V.Z.C. dat dit jaar zoo'n uit stekend figuur in de K.N.Z.B.-compe titie sloeg en het Utrechtsch Jeugdze- vental, bestaande uit spelers van di verse clubs tot en met 18 jaar Een goede Jury waarborgt ons een vlot verloop van deze altijd zoo inte ressante wedstrijden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6