Twee Pooische nota's cXaaiAtc (B&iichJbin ROOSEVELT'S VREDESOPROEP TOT HITLER EN MOSCICKI aan Danziger Senaat Duitsche berichten over Pooische troepen concentraties aan de grens der V rije Stad Duitsch bericht over een door Polen aangericht bloedbad „Zaak des vredes niet wanhopig" „Met het geweer aan den voet" Belgisch gebied in actieven staat van verdediging Carpenter generaal van Heilsleger Japan voelt zich bedrogen TURKIJE OP DEN TWEESPRONG A.Z. P.C.-Neptunus uitgesteld NEDERLANDSCHE kunstschatten dienen beveiligd GENEESKUNDIGE VOORZIENING Euwe behoudt de leiding Radio-programma's 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1939 DANZIG, 25 Aug. (D.N.B.) - De Pooische regeering heeft tot den Senaat der Vrije Stad Danzig twee nota's gericht, waarin wordt geprotesteerd tegen een aantal maatregelen, welke van de zijde der Danzigsche regeering zijn ge nomen bij de ontwikkeling van den toestand. Vrijdagochtend is het Duitsche oorlogsschip, de „Schleswig Hol- stein", in de haven van Danzig aangekomen. Een groote menigte bevond zich aan de haven. Het Duitsche Nieuws Bureau meldt, dat van het gebied van Danzig uit op vallende Pooische troepenconcentraties zijn vast te stellen, in het bijzonder aan de grensstations Kartschemken en Goldkrug. Een zegsman van de Danzi ger Vorposten meldt, dat hij met be hulp van een verrekijker heeft kunnen vaststellen, dat op Poolsch gebied, in het vroegere West Pruisen bij Ko- koschken en Matern, - groote troepen verplaatsingen geschieden. On het sta tion van Kokoschken dat ot ongeveer twee K.M. van de grens van Danzig ligt, zijn den geheelen Donderdag goe deren- en personentreinen aangekomen, waaruit in het bijzonder infanterie- doch ook sterke cavallerie-atdeelingen stapten. De troepen werden, voorzoover zij niet te Kokoschken of te Matern, welke ongeveer lVv K.M. van de grens van Danzig verwijderd ligt. konden worden ondergebracht, in de dorpen Rankau en Pempau onder dak geDracht. Te Warschau, aldus meldt Reuter uit de Pooische hoofdstad, wordt melding gemaakt van tal van grensincidenten. Een Duitsche bommenwerper zou, naar beweerd wordt, over Orlowo op Poolsch grondgebied hebben gevlogen en zou door het vuur van Poolsch luchtdoel geschut gedwongen zijn geweest bij Gdynia te landen. Gezegd wordt dat ook anderp Duitsche bommenwerpers de Pooische grens tot twee keer toe bij Bogumin hebben geschonden en door Pooische gevechtsvliegtuigen tot dalen werden gedwongen. Naar verklaard wordt zijn in Danzig tal van Pooische staatsburgers gear resteerd. Woensdagavond heeft een Duitsche bende het Pooische grensstation en de douanepost van Makoszow bij Katto- witz aangevallen. Het vuren duurde twee uren. Later hebben Duitschers, naar beweerd wordt, uit machinegewe ren geschoten op een tot de Pooische grenspost behoorend gebouw. De Pooi sche ambassadeur te Berlijn heeft op dracht gekregen te protesteeren. De actie der Danziger nationaal-so- cialisten tegen de Pooische spoorwegen in Danzig gaat voort, aldus meldt Havas. De stationschef van het hoofdstation te Danzig, een treinconducteur en diens helper zijn gearresteerd. Tn den afgeloo- pen nacht werd een transport van on geveer driehonderd politieke gevange nen. die in de gevangenissen van Dan zig werden vastgehouden, naar Duitsch- land gezonden aan boord van een Duitsch schip. BERLIJN, 25 Aue. (D.N.B.) Ber liner IUustrierte Nachtausgabe, meldt uit Moravisch Ostrawa: „Bij Bielitz heeft een op militaire wijze gewapende bende Polen een ontzettend bloedbad aangericht, dat acht dooden en tal van gewonden heeft geëischt. Sedert do ge- vechten. bij den opstand van 1021 is dit volgens het Duitsche blad den grootsten massamoord dien de Polen jegens on schuldige menschen hebben gepleegd. De bende, welke onder leiding van een luitenant van politie stond, had in de vroege ochtenduren van Donderdag te Bielitz ongeveer 25 Duitschers en ver scheidene Tsjechen in hun woningen gearresteerd, en wel onder de weinig steekhoudende bewering dat zij schuldig zouden zijn aan staats vijandig optreden. Reeds bij do arrestaties was het tot ruwe mishandelingen en plagerijen gekomen. De gevangenen, bij wie twee Duitschers van tegen de zeventig en een 6S-jarige Tsjech waren, werden als een kudde vee op twee open vracht auto's opeengepakt en uit de stad ge reden. Op iederen wagen zaten voor en achter leden der bende met geweren 'en pistolen, welke zich in den aanslag bevonden. Op ongeveer 5 K.M. achter Bielitz moesten de wagens stoppen, daar de voorste wagen was gaan slingeren en op een akker was terecht gekomen. Verscheiden gevangenen, die schijnen te hebben gevreesd het lot der meeste ge deporteerden te moeten dcelen, hebben van dezen toestand gebruik gemaakt om van den wagen te springen en te ontvluchten in de richting van een in do buurt gelegen boschje, een wan hoopsdaad. die bloedig werd gewroken. De Polen hebben verscheidene geweer salvo's gelost, op de vluchtenden en de zich nog in den wagen bevindende ge vangenen. Terstond baadden ongeveer 15 der ongelukkigcn in hun bloed. Acht gevangenen, waaronder een Tsjech, wa ren direct dood, zeven andere mannen werden ernstig gewond, waarvan twee Duitschers levensgevaarlijk." „De maat is vol", verklaart Voelkische Beobachter BERLIJN, 25 Aug. (D.N.B.). Het gevaar volgens de Duitsche pers, van een Poolschen coup te Danzig en be richten over offensieve voorbereidingen van Polen beheerschen vanochtend de Duitsche bladen. Onder den titel: „De inaat is vol" schrijft de Voelkische Beo bachter: „De vrcdesliefde en hot ge duld van het Duitsche volk zijn zeer ernstig op de proef gesteld in deze we ken van ononderbroken Pooische ter reur. Do bedreiging van Danzig door een Poolschen coup zal door ons niet worden geduld. Warschau noch Lon den kunnen zich ook maar aan den geringsten twijfel overgeven, dat het Duitsche volk om den wil des vredes een dergelijke misdaad zal nemen. Hier is de grens duidelijk getrokken, waar Duitschland geen scrupule meer zal en mag kennen". Do Berliner Boersenzeitung - verklaart „Dit Polen, dat thans naar de Duitsche grenzen opmarcheert, dat van Opper- Silezië tot Danzig één enkel legerkamp is, dit. Polen, dat nog steeds hoopt op de oorlogshulp van Engeland en Frank rijk, op den algemeenon oorlog, welke Puitschland ten gronde moet richten dit zelfde Polen is niet meer een drei ging alleen, het is het hoogste gevaar voor Danzig en voor den vrede. Polen toont, dat het den oorlog wil. Duitsch- land staat ten afweer bereid. In eigen naam en in naam van Europa." Twee lichtingen opgeroepen in Italië ROME, 25 Aug. (Havas.) Me degedeeld wordt, dat de lichtingen 1908 en 1913 tegen 3 September on der de wapenen zijn geroepen. Men voegt .hieraan toe, dat met dezen nieuwen oproep zich zes volledige lichtingen onder de wapenen zullen bevinden. Overigens doet men op merken, dat het kader van de ma rine en de luchtvaart bijna volle dig is en dat reeds 35 bataljons der fascistische militie gemobiliseerd zijn. Zwitsersche bondsraad acht speciale maatregelen nog niet opportuun BERN, 25 Aug. (Havas). Hoewel Zwitserland niet vertegenwoordigd was ter conferentie van de staten der Oslo- groep, die dezer dagen te Brussel werd gehouden, heeft de bondsraad in zijn vanochtend gehouden zitting met alge- meene stemmen besloten, zijn volledige adhaesie te betuigen aan de nobele verklaring van konintr Leopold. Na afloop der vergadering heeft de bondsraad doen weten, dat, ge zien de internationalen toestand, zij toch de zaak des vredes niet wanhopig acht. De raad is bereid direct alle noodige maatregelen tc nemen, doch was van meening dat het nog ni e t opportuun was dat te doen. De leden van den bondsraad zul- "len te Bern blijven. Krachtige formuleering van het Pooische standpunt door de Express Poranny WARSCHAU, 25 Aug. Het Pooische telegraafagentschap ontleent aan een bericht in de Express Poranny, dat ge titeld is: „Wij leven in beslissende uren" het volgende: „Met het geweer aan den voet, wach ten wij af wat onze tegenstander zal ver kiezen: oorlog of vrede. Indien zijn talc- tiek een nieuwe bluf een nieuwe intimi datiepoging is, laat hij dan weten, dat wij ons niet laten provoceeren noch terroriseeren. Indien hij een uiterste be proeving op het oog heeft, zal hij een natie aantreffen, bereid het vaderland een maximum aan moreele en mate- rieele krachten aan te bieden om de overwinning van zijn zaak te verzeke ren. Wij hebben steeds den wcnsch met andere naties op vreedzame wijze samen te werken en wij hebben nimmer de ge dachte aan een redelijke overeenstem ming van de hand gewezen, doch indien de principes van eer en gezond verstand met voeten worden getreden en men zijn toevlucht kiest tot geweld, zullen wij de uitdaging aanvaarden." RADIOREDE VAN DALADIER OM 9 UUR 20 NED. TIJD PARIJS, 35 Aug. (Havas). Mi-, nister-president Daladier zal van avond om 9 uur 20 Nederlandsche tijd een radioredevoering houden. BRUSSEL, 25 Aug. (Belga). De Belgische kabinetsraad was om half- twaalf afgeloopen. Het volgend com muniqué werd gepubliceerd: De minister-president en minister van buitenlandsche zaken heeft verslag uitgebracht over den inter nationalen toestand. De minister van landsverdediging heeft een uit eenzetting gegeven van de aanvul lende veiligheidsmaatregelen, welke voor dezen toestand worden ver- eischt. Deze maatregelen zullen vandaag worden genomen. Het land zal er een nieuwe bevestiging in vinden van zijn wil tot onafhanke lijkheid temidden van de conflicten, die Europa verdeelen. De regeering beveelt de bevolking aan kalm te blijven. Niets in de door andere mogendhe den genomen militaire maatregelen heeft het karakter van een tegen België, welke diplomatieke positie welbekend is, en een gewaardeerde factor vormt van de evenwichtigheid van het land, is gericht. De minister van binnenland6che za ken heeft verschillende wetsontwerpen voorgesteld: (1) Verlenging voor den duur van den oorlog van de mandaten der gecon stitueerde lichamen en die der tijdelijke ambtenaren. (2.) Een wet betrekking hebbende op de vcrieening van volmachten geduren de den oorlog. (3) De opschorting voor den duur dqr mobilisatie van de onvereenigbaarheid van functies in vertegenwoordigende lichamen en militaire functies. (4) Aan de onder de wapenen staan de soldaten zal uit hoofde van militai ren dienst een schadeloosstelling wor den toegestaan. De minister van landsverdediging is gemachtigd voor de burgerbevolking 200.000 gasmaskers aan te schaffen. On- wef we tegenwoordige omstandigheden heeft de regeering besloten zich te onfr houden van iedere deelneming aan ma nifestaties, van welken aard ook, tot nader order te onthouden. LONDEN, 25 Aug. (Reuter) De hooge raad van het Leger des Heils heeft commissaris George Carpenter uit Canada benoemd tot generaal. De laatste stemmingscijfers luid den: Carpenter 35, Catherine Bram- wellBooth, Albert Osborn 6 stem men. Regeering der Vereenigde Staten nog steeds bereid haar deel bij te dragen voor den wereldvrede" Washington. 25 Aug. OOSEVELT verklaart, aldus meldt Reuter, in zijn tot Hitier gerichte boodschap, dat hij zich opnieuw tot Hitier wendt, in het. stellige geloof dat de zaak van den vrede welke zaak van de menschheid zelve is hoven alle andere overwegingen staat. Roose velt heeft de hoop, dat de oorlog, welke voor de deur staat en dus de rampspoed van alle volken, thans zal kunnen wor den afgewend. Daarom dringt hij er in allen ernst bij Hitier op aan en op dezelfde wijze bij den President van Polen dat de regeeringen van Duitschland en Polen hij gemeenschap pelijke overeenkomst er in toestemmen af te zien van iedere positieve daad van vijandigheid, zulks voor een nader vast tc stellen redelijken tijdsduur en eveneens bij gemeenschappelijke over eenkomst er in toestemmen de geschil len, welke tusschen haar zijn gerezen door een der drie volgende methoden op tc lossen: (1) door directe onderhandelingen, (2) door onderwerping van deze con troversen aan een onpartijdige arbi trage, waarin zij beiden vertrouwen kunnen hebben of (3) door in te stemmen met. een re geling van deze controversen door mid del van een procedure van verzoening, waarhij als bemiddelaar („conciliator" of „moderator") zal worden gekozen een onderdaan van een der Amerikaansche Republieken, die geen van alle in eenige betrekking staan tot of deelnemen aan de Europcesche politieke aangelegen heden. Polen en Duitschland souverein Uk ANGEZIEN zoowel Polen als Duitschland souvereine regcerin- gen hebben, zal natuurlijk elke natie, wanneer men het eens wordt, in te gaan op een der drie aangegeven oplossingen er in toestemmenVie onafhankelijkheid en territoriale onschendbaarheid van de ander volledig Ie eerbiedigen. Het volk der Vereenigde Staten is één in zijn verzet tegen de politiek van mi litaire verovering en overheersching, het is ook één in het verwerpen van de these, dat eenige regeering of eenig volk het recht heeft zijn doel en zijn middelen te bereiken door middel van een actie, welke een onbeperkt aantal millioenen menschen in een oorlog zou storten, welke zou leiden tot ellende en lijden voor alle naties ter wereld, oor logvoerende en neutrale, wanneer de bedoelingen en oogmerken, voor zoover zij rechtvaardig en redelijk zijn, bereikt kunnen worden door vreedzame onder handelingen of onpartijdige arbitrage. Namens het volk der Vereenigde Sta ten, aldus de boodschap aan Hitler ver der, en ik geloof in naam van de vrede lievende mannen en vrouwen van over al, doe ik het beroep op U toe tc stem men in een oplossing der tusschen Uw regeering en Polen bestaande geschil len door de aanvaarding van een der alternatieve methoden, die ik heb voor gesteld. Ik behoef nauwelijks te herha len, dat wanneer de regeeringen van Duitschland en Polen den wil hebben de geschillen op vreedzame manier, zooals voorgesteld is, op te lossen, de regeering der Vereenigde Staten nog steeds bereid is haar deel bij te dragen in de oplossing van problemen, welke den wereldvrede in gevaar brengen in den vorm, zooals uiteengezet in mijn boodschap van 14 April". De boodschap aan Moscicki DE boodschap van Roosevelt aan president Moscicki is korter en luidt als volgt: „De duidelijke ernst van de Instaande crisis legt de dringende verplichting op allen om alle mogelijke middelen na te. gaan, welke het uitbreken van een alïcinoenen oor log zouden kunnen voorkomen". Met dit voor oogen gevoelt Roosevelt zich gerechtvaardigd zekere mogelijke wegen aan te geven, welke voor een oplossing zouden kunnen wórden overwogen. Roosevelt zet hierna dezelfde moge lijkheden voor een oplossing uiteen als in zijn boodschap aan Hitier en voegt daaraan toe: „Mocht gij er toe besluiten een oplossing te zoeken langs den weg van deze methoden, dan kunt. gij ver zekerd zijn van de meest oprechte en volkomen sympathie der Vereenigde Staten en hun volken." Roosevelt doet dan beroep op Mos cicki om zich tijdens het onderzoek de zer mogelijkheden te onthouden van iedere positief vijandige daad en hij be sluit: „Het is naar ik denk voor U wel bekend, dat ik namens de Vereenigde Staten sprekend, iederen invloed ten gunste van den vrede heb uitgeoefend en zal blijven uitoefenen. In iedere na tie groot of klein wenscht men van hoog tot laag den vrede. Zij zoeken geen militaire veroveringen. Zij erken nen dat geschillen, eischen en tegen- eischen van tijd tot tijd tusschen naties naar voren zullen komen, doch dat al dergelijke geschillen, zonder uitzonde ring, kunnen worden opgelost door een vreedzame procedure, wanneer de wil daartoe aan beide zijden bestaat." TOKIO, 25 Aug. (Reuter). De Japansche pers keurt ten sterkste de houding af van Duitschland wegens de sluiting van het Duitsch-Russische niet- aanvalspact. Volgens de Yomioeri Sjimboen bestaat er geen excuus voor het optreden van Duitsch land. Het blad noemt het pact een schending van de internationale goede trouw. In welingelichte kringen te Tokio be schouwt men het aftreden van den minister van oorlog Itagaki als vrijwel onvermijdelijk, nu Duitschland met Rus land een pact heeft gesloten, dat, naar het algemeene oordeel in Japan, het anti-kominternpact een zwaren slag heeft toegebracht. De kwestie doet zich voor, of een eventueel aftreden van dén minisler van oorlog tot het collectieve ontslag van het kabinet zou leiden. Niets is hieromtrent tot dusver besloten, doch in politieke kringen is men van meeninp, dat de toestand zich in deze richting schijnt te ontwikkelen. WAARSCHUWING AAN ENGELSCHE VACANTIEGANGERS LONDEN, 25 Jan. (Reuter). Volgens oen verklaring van het Britsche depar tement van huitenlandsche zaken wordt personen, die van plan zijn met vacan- tie naar het vasteland te gaan, den raad gegeven in hun eigen belang voor het ooppnhlik hun vacantie niet in het bui tenland door t© brengen. Vele conferenties na von Papen's terugkeer te Ankara ISTANBOEL. 25 Aug. (Reuter). Na von Papen, den Duitschen am bassadeur, na diens terugkeer ont vangen te hebben, heeft de Turk- sche minister van buitenlandscho zaken Saradjogloe den Britschen ambassadeur ontvangen met wien hij geruimen tijd overleg pleegde. Voorts ontving hij gisteren den Gi*iekschen gezant. Des avonds laat begaf Saradjog loe zich per auto haastig naar Flo- ria, het zomerverblijf van president Ineunoe, waar hij den president rapport uitbracht. Voorts heeft Sa radjogloe een langdurig onderhoud gehad met den Russischen ambas sadeur. In politieke kringen te Berlijn verluidt, dat thans van Duitsche zijde gepoogd wordt Turkije ertoe te brengen zijn slandpunt te herzien in verband met het sluiten van het Duitsch-Russische verdrag. De Duit sche ambassadeur te Ankara, von Papen, zou met nauwkeurige op drachten dienaangaande naar An kara vertrokken zijn. CYCLOON TEISTERT TOCQUEVILLE CONSTANTINE (Algiers), 25 Aug. (Havas). Een cycloon van zeldzame hevigheid heeft gisteren de buurt van Tocqueville geteisterd. Er zijn 50 slacht offers, voor het meerendeel inboorlin gen. Telefoon en telegraaflijnen zijn vernield. Militairen zijn ter plaatse aangekomen. Volgens de eerste berich ten zou een hagelbui zijn neergekomen in dit gebied, waardoor de Oueds werd overstroomd en de tenten van Noma den werden meegesleurd. Vooral het dorp Colbert (heeft geleden. Te Tocque ville zijn ware stortregens gevallen waardoor groote schade aan de huizen werd aangebracht en 21 slachtoffers te betreuren zijn. BINNENLAND WATERPOLO De herkansingswedstrijd tusschen A.Z. P.C. en Neptunus (Zaan dam), welke hedenavond te Utrecht in het U.Z.C.-bad gespeeld zou wor den, is tot lateren datum uitge steld. Een opdracht van den minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen 's-GRAVENHAGE, 25 Aug. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, heeft het wenschelijk geoordeeld den directeuren der rijks-musea op dracht te geven maatregelen te treffen voor de beveiliging van de kunstschatten en hun machtiging verleen in verband daarmede des gewenscht het museum te sluiten. Een soortgelijke opdracht en machtiging is aan de verschillen de rijksarchivarissen verleend. Een wetsontwerp aanhangig gemaakt voor bijzondere omstandigheden 's-GRAVENHAGE, 25 Augustus. Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken bij den Raad van State niet spoed aanhangig gemaakt een ontwerp van wet, houdende rege len met betrekking tot de geneeskun dige voorziening onder de burgerbevol king ingeval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandig heden. In dit wetsontwerp wordt voorgesteld, aan de regeering bijzondere bevoegdhe den toe te kennen o.a. ten aanzien van het vervangen van geneeskundigen, die door de bedoelde buitengewone omstan digheden hun praktijk niet of niet vol ledig kunnen uitoefenen. EEN GASPIJP MANIAK Op het Malieveld in Den Haag twee personen neer geslagen DEN HAAG. 25 Aug. Heden avond te half twaalf is op het Ma lieveld te 's-Gravenhage de heer A. S.. kapelmeester van het ensemble Fritz Hirsch, aangevallen. De aan valler sloeg hem met een met lood gevulde gaspijp op het hoofd. Hier na koos de aanvaller het hazen pad. De heer S. werd niet ernstig gewond. Aan de politie werd aan gifte gedaan. Een half uur later wilde een recher cheur een verdachte op het Malieveld aanhouden. Hij sommeerde den man hij hem te komen; doch het antwoord was thans ook een aanval en een klap op het hoofd met een gaspijp. Deze klap kwam zoo ernstig aan, dat de rechercheur in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Later is de verdachte, een zekere J. v. d. V., door de politie, voor wie hij geen onbekende is, aangehouden. SCHAKF.H De uitslag van de 10e ronde van het Schaak tou mooi te Bournemouth luidt: WallisLandau 0—1. Abrahams Condé 0—1. Kitto—Thomas afgebr<«en. AitkenKlein 0-1. KönigMieses 1-0. Dr. EUvvcFlohr A-A. Negende ronde: ThomasAitken 1-0. KleinKönig A-A. Achtste ronde: AitkenCondé A-A. De stand luidt: 1. Dr. Euwe pnt.J Flohr 8 pnh; 3. Klein VA pnt,; 4. König fi pnt.; 5. Condé 5A pnt. plus één afgebroken partij. 6. Landau 5 pnt. plus één afgebroken partij; 7. en 8. Aitken en Wallis, heiden 4 punten; 9. Micscs 3A pnt.; 10. Thomas 2VZ pnt. plus cén afgebroken partij; 11. Kitto 1 Va pnt. plus twee afgebroken partijen; 12. Abrahams 1 punt plus één afge broken partij. FRANSCHE RENNERS NAAR MILAAN MILAAN, 25 Augustus. De Fransche wielerbond heeft zijn ren ners toestemming gegeven deel te nemen aan de wereldkampioen-' schappen, welke te Milaan Zater dag a.s. beginnen. ZATERDAG 26 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M, VA- RA-Uitzending. 10.0010.20 v m en 7 30 8.00 VPRO. 00 Gram.muziek (Om 8.16 Berichten)? Morgenwijding- 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Gram.muziek, (Om 12.16 Berichten); 2.00 Causerie „Soci alistische Jeugd uit twintig landen"; 2.20 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek: 3.30 Causerie over handschriftkunde; 3.20 Gram.muziek; 3.30 VARA-orkest; 4.30 Eco nomisch overzicht; 4.50 Gram.muziek; 5.30 Filmland; 6.00 Orgelspel; 6.28 Berichten;, 6.306.65 Gram.muziek; 7.00 V'ARA-Kalen- der; 7.05 Felicitaties; 7,10 Politiek radio journaal; 7.30 Cursus „Langs steden en dorpen"; 8.00 Herhaling SOS-Berichten; 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia; 8.15 De SDAP in Nederland bestaat 45 jaar; 9.00 Puzzle-uitzending; 9.25 Uit Lusern: Zang voordracht met pianobegeleiding; 10.00 VA RA-orkest; 10.15 Vervolg van 9.25; 10.45 VARA-orkest; 11.00 Berichten ANP: 1110' VARA-orkest; 11.3012.20 Gram.muziek. HILVERSUM II, 301.5 M. KRO-Uitzen- ding. 8.009.15 Gram.muziek (Ca. 8,15 Berich ten); 10.00 Gram.muziek; 11.30 Godsdien stig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO- orkest; 1.00 Gram.muziek (ca. 1.16 Berich ten); 1.20 KRO-Melodisten en solist; 2.00 Voor de rijpere jeugd; 2.80 Gram.muziek; 2.45 Kinderuur; 4.00 Gram.muziek; 4.30 Haagsch Harmonie-orkest; 5.15 Sportover- zicht; 6.30 Gram.muziek: 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes; 6.15 Gram.muziek; 6.20 Journalistiek weekoverzicht; 6.45 Berichten gram.muziek; 7.00 Berichten; 7.15 Causerie ..Schijnhygiene"; 7.35 Actueele aetherflit- sen; 8.00 Berichten ANP, Me'dcdeelingen;' "1.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting;' 8.35 Gram.muziek; 8.45 Gevarieerd program ma; 10.30 Berichten ANP; 10.4012.00 Gram.muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Pianovoor dracht; 11.50 Orgelspel: 12.20 Fred Hartley's Sextet en solist; 12.50 Gram.muziek; 1.20 Reportage; 1.50 Gram.muziek; 2.20 Cause rie „At home in Denmark"; 2.35 BBC-or- kest; 3.20 Reportage; S.50 Victoria-Hote!- orkest; 4.35 Reportages; 6.20 Berichten; 6.50 Causerie „New professions Professional Aunt"; 7.05 Jack Jackson's Band en solisten 7.50 Zangvoordracht; 8.20 Variété-program ma; 9.20 Berichten; 9.50 Causerie „Dominion Commentary" 10.05 Gevarieerd programma; 10.50 Jack Payne en zijn Band: 11.05 Dans muziek (gr.pl.); 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.00 en 9.30 Gram.muziek; 12.30 Zang: 1.00 Gram.mu ziek; 1,10 Van de Walle-orkest; 2.10 en 2.35 Gram.muziek; 2.50 Zang; 3.05 en 8.30 Gram. muziek; 3.60 Pianovoordracht; 4.05 en 4.50 Gram.muziek: 5.05 Zang; 6.35 Pianoduetten; 7,20 Gram.muziek; 7.50 Pianovoordracht; 8.05 Gram.muziek; 8.50 Zang; 9 25 Uit Lu- zern: Zangvoordracht met pianobegeleiding; 10.50 Gram.muziek; 11.2012.60 Eddie Foy'a dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gram.muziek; 7.358.20 Anton Goronzy's orkest; 8.50 9.35 Danziger Schupo-orkest; 12.20 Omroep- kleinorkest en Schrammelensemble; 2.30 8.50 Populair concert; 4,20 Gevarieerd con cert; 6.05 Quatre mains (met toelichting); 7.30 Gram.muziek; 7,45 Toespraak; 8.35 Ge varieerd concert: 11.00 Hermann Hagestedt's dansorkest; 12.20 Gram.muziek; 2.203.20 Nachtconcert, BRUSSEL. 822 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek; 12.50 Omroeporkest; 1.50 Gram.muziek; 3.20 Pianoduetten en Zang; 4.20 Gram.muziek; 5.20 Vioolvoordracht; 5.50 en 6.20 Gram.muziek; 7.05 Omroepor kest; 7.45 Gram.muziek; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Symphonie-orkest en soliste; 11.00 Gram.muziek; 11.05 The Rectors en Willi* Lewis' orkest; 11.3512.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 en 1.302.20 Gram.muziek; 2.20 Cello en piano; 2.50 Gram.muziek; 3.20 Zang; 3.35 Gram.muziek; 3.55 Marceau Bur ton's musette-orkest: 4.20 Gram.muziek; 5.35 Ray Ventura's Band en de Lanigiro's; 6.36, 7.10 en 7.35 Gram.muziek; 8.20 Luiksch Programma; 8.50 Omroepsymphonie-orkest en soliste, In de pauze: Gram.muziek; 11.00 Gram.muziek; 11,05 Ray Ventura's Band en de Lanigiro's; 11.3512.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest en solist, (9.259.40 Voordracht); 10.20 Berichten; 10.40 Repor tage (opn.); 10.55 Gram.muziek; 11,05 Be richten; 11.2012.20 Zie Keulen om 11.00.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3