DE AFKONDIGING DER VOOR-MOBILISATIE De afkondiging der voor-mobilisatie in ons land. Voor het hoofdpostkantoor te Amsterdam verdrong zich een groote menigte, om de proclamatie (links aan den gevel) te lezen. Het Friesch comité van den B. V. I. organiseerde Donderdag te Sexbierum een grooten landdag. Een overzicht tijdens den schietwedstrijd, welke bij deze gelegenheid werd gehouden. Burgers haltll Mi litairen passeeren. Een kijkje ln de omgeving van een der kazernes in de hoofdstad, waarheen de man schappen zich on middellijk na den oproep begaven. Het afscheid. Een tafereeltje, zooals er na het bekend worden der voor-mobilisatie in ons land Donderdag op de stations vele te zien waren. .Tante Eefke", de oudsle inwoonster van Delden, is honderd jaar geworden. De .jubilaresse leest de krant nog zonder bril Ook de matrozen begaven zich onmid dellijk na de afkondiging der voor mobilisatie in ons land naar hun post. Twee Jantjes met hun plunjezak op weg naar den trein. De verdediging van het Suez-kanaal. Het eerste contingent van 7000 hindoe-soldaten is in Egypte aangekomen en werd te Suez ontscheept Voor het hoofdkwartier van den Generalen Staf te Den Haag heerschte Donderdag groote drukte in verband met de maat regelen van onze regeering aangaande den internationalen toestand. Onmiddellijk na de afkondiging der voor-mot-iliaalie begaven de militairen Prinses Cbirasakli schoondochter van den vroegeren Koning - - u-. /-.--.I t» Arrsctorrfum. van biam, vertoeft thans in tngeland met haar jongen zoon V^IIIIIIUUkfltlJO. Ito uo sj t r.a 3Ai v.m zich naar hun standplaats. De drukte op het Centraal Station te Amsterdam- Tejanasak Kroonprins Frederik van Denemarken nam persoonlijk deel aan de jaarlijksche schietwedstrijden, welke te Kopenhagen hebben plaats gehad. De Kroonprins in actie Onder een ongewonen hoek zag de iotograat het concours hippique, dat deze week te Westerham Hill in Engeland gehouden werd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8