HET PALEIS TE AMSTERDAM ONDER BEV/AKING. Het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam onder bewaking van de Vrijwillige Burgerwacht Het vullen der zandzakken, welke de ramen van het Rijksmuseum te Amsterdam beschermen ter beveiliging van de in het gebouw aanwezige kunstschatten, zulks in verband met den ernstigen internationalen toestand Met zandzakken zijn de ramen van het Rijksmuseum te Amsterdam gebarri cadeerd ter bescherming van de kunstschatten Particuliere vrachtauto's door de militaire autoriteiten gerequireerd, worden thans allerwege gebruikt voor defensie-doeleinden. Stroozakken worden uitgeladen voor den hoofdingang van het Concert- gebouw te Amsterdam Jhr. mr. D. J. de Geer, de minister-president, bespreekt op het Buitenhof te Den Haag den internationalen toestand met den minister van Buitenlandsche Zaken, mr. E. N. van Kleffens, onder het genot van een kopje koffie. Het noodweer in België richtte ernstige schade aan. Vooral de spoorlijnen in de omgeving van Brussel hadden het zwaar te verduren. Op verschillende plaatsen werd de rails losgeslagen en het treinverkeer ontwricht De Bunschoter meisjes, die een bezoek brachten aan Artis te Amsterdam waren een en al bewondering voor de kinderboerderij, waar vooral de welpen haar bijzonder interesseerden Talrijke Engelschen keeren in verband met den ernstigen internationalen toestand op advies der autoriteiten naar hun land terug. De geweldige drukte op het Liverpool Street Station te Londen na aankomst der continentale treinen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12