Milaan in afwachting van de wereldkampioenschappen Vluchtelingenschip „Dora" was zeer primitief ingericht In tijdelijk wielercentrum der wereld alle aandacht op het negen daagsch tournooi Bob Maas elfde te Kiel PREDIKBEURTEN R.K. GODSDIENST OEFENINGEN Fa. M. R. N. OOSTERVEEN LANGESTRAAT 42 TELEF. 6777 Rennen en draverijen op Mereveld Maar kon toch wel voor het beoogde doel gebruikt worden Minister van Justitie antwoordt De V igorellibaan uit Rome afkomstig Naar Milaan Quick-tournooi 1939 Dr. Euwe wint te Bournemouth 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939 GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 25 t.m. Donderdag 31 'Aug. vertooning van de film „Sweethearts". Voorstellingen: Zondag 1.45, 6.15 en 8.30 uur. Eiken anderen nuddag en avond 2.30 en 8.15 uur. Maandag en Dinsdag 2.30 uur jeugdvoorstellingen van ,De ge laarsde kat". CITY THEATER. Van Vrijdag 25 t.m. Maandag 28 Aug. vortooning van de films „Pacific Liner" en „Nancy breekt drie harten." Voorstellingen: Znterdag 6 en 8.30 uur. Zondag doorloopcnd van 1.45 uur tot 8.30 uur. Andere avonden 8.10 uur. Ma- tinée om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de films „Duistere maehten" en „Het verraad van den halfbloed". STERHUIS. Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes lederen avond geopend des Zon dags van 2 uur GILDEHUIS. A.K.G. Tentoonstelling 10—5 uur nam. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. - Wijerstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 10—12 en 1—4 uur, uitge zonderd Zondag:, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). KUNSTHANDEL VEENENDAAL, Langestr 33. Oranjetentoonstelling. CLUBLOKAAL SPEELTUIN VER. SOESTER- KWARTIER. lederen Dinsdagavond oefeningen van den Luchtbeschermings dienst. afd. Soesterkvrartiar. ZONDAG 27 AUGUSTUS St Joriskerk 10 uur v.m. ds. J. J. Poot, Bunschoten. 6 uur n.m. ds. v. d. Berg Nieuwe Kerk 10 uur vjn. cand. W. E. den Hertog, hulppr. te Eindhoven. 6 uur n.m. ds. Blok. Emmakerk 10 uur v.m. ds. Gerritsen. 6 uur n.m. geen dienst. Bethelkerk 10 uur Kinderkerk. Kapel „Zon en Schild" 10 uur v.m. ds. Nauta. Gast huiskerk 10 uur v.m. de heer de Vries. Wijkgebouw „Het Sluisje" 10 uur Kinderkerk. Vrijz. Hervormden Geen dienst. Evang. Luth. Kerk 10.30 uur ds. de Jongh. Remonstrahtsche Kerk 10.30 uur: ds. C. Hille Ris Lambers, Bilt- hoven. Doopsgezinde Gemeente 10.30 uur: ds. Goltcrman. Vrijz. Chr. Jeugdkerk Geen dienst. Geref. Kerk Zuidsingel) 10 uur v.m. ds. J. H. Mulder, van Gies- scn O. en S\ kerk.' 5.30 uur n.m. ds. P. Warmenhoven, Reeu- wijk. Geref. Kerk (L- Vrouweetra&t) 10 uur v.m. ds. Warmenhoven. 5.30 uur n.m. ds. Mulder. Geref. Kerk in Hersteld Verband 10 en 5.30 uur ds. Hemgreen. Chr. Geref. Gemeente 9.30 en 5.30 uur ds. Drenth. Vrije Geref. Gemeente (Muurhtiizen 53) 9.30 en 5.30 uur: Godsdienst oefening. 28 Aug. 7 uur n.m. dc heer E. Wijnne, Kamperveen. Geref; Gemeente Stoovestraat 11 10 uur en 5.30 uur Godsdienstoefening. 28 Aug. 7 uur n.m. ds. P. Honkoop, Den Haag. Vrije Kath. Kerk Geen opgave ontvangen. Oud-Katliolioke Kerk "t Zand 13 Uniyerscele Eeredienst Geen opgave ontvangen. Soefi Beweging Toonzaal Siertcunat Geen dienst. Leger de* Heils (Havik 25) 10 uur Hciligingsdienst; 3 uur open- luohtsamenkomst; 8 uur openbare sa menkomst. Christian Science Society Arnhemscheweg 7 10 uur Hollandscho dienst, 11.15 uur English service. Evangelisatie-samenkomst 5.30 uur. Nicasiusstraat. 4 Amersf. Bergkapel Theosofische Loge 10.30 uur: ds. J. Pannebakker, Amers foort. Jeziël Concordia Donderdag- en Zondagavond 8 uur. Evangelisatie Zending N. Vetter. SOEST Vrijz. Godsdicnstigen Gebouw Religie en Kunst 10.30 uur: ds. P. J. Glasz, Zeist. HOOGLAND 9% uur: ds. Posthumus Meijes. HOEVELAKEN 9.30 en 6.30 uur ds. Abbringh. LEUSDEN 10 en 6 uur: ds. Hofstede. (Wijzigingen voorbehouden) Parochie v. d. Franciscus Xaverius 't Zand 31 H.H. Missen om 6.30. 8.00, 9.13 en 10.45 uur, waarvan om 9.13 uur gezongen Hoogmis. Parochie O.L. Vrouwe Hemelvaart Langegracht 36. H. H. Missen om 7 uur, 8.30 en 10.30 uur gezongen Hoogmis, 6 uur Lof. Parochie v. d. H. Henricus Paiilus Math. Wit-hoosslraat 34 H.H. Missen om 7 uur, 8.30 en 10 uur gezongen Hoogmis. 6 uur Lof. Parochie v. d. H. Ansfridus JacPb Catslaan 28 H. II. Misspn om 7 uur. 8.30 en 10 uur gezongen Hoogmis, 6 uur Lof. Von Huetschler wereld kampioen star klasse KIEL, 26 Augustus. Wegens het buitengewoon gunstige weer zijn giste ren twee races gezeild, waardoor de wedstrijden om het wereldkampioen schap in de starklasse beëindigd wer den. De wereldkampioen 1939, de Duit- sche zeiler Von Huetschler, wist zijn titel te behouden. De Europeesche kampioen. Straulino (Italië) werd tweede, terwijl de Duit- scher dr. Hansohm de derde plaats be zette. Onze landgenoot Bob Maas werd ne gentiende. BOB MAAS In de vierde race, welke gistermor gen werd verzeild, leverden dr. Han sohm met „Mueggel" en de Fransch- man Lorion met „Aloha" een feilen strijd, welke ten slotte in het voordeel van den Duitscher werd beslist. In de race van gistermiddag nam Von Huetschler met „Pimm" direct na den start de leiding en kon deze tot het einde toe behouden. Straulino lag met „Polluce" aanvankelijk op dc tweede plaats, doch de Duitsche zeiiers Kop penhagen met „Bellona" en Kolbe met „Pegasus" wisten hem vlak bij het einde te passceren, zoodat Straulino met de vierde plaats genoegen moest nemen. De eindstand luidt: 1. en wereldkampioen: „Pimm" st. Von Huetschler (Duitschl.) 99 punten. 2. „Polluce" st. Straulino (Italië) 89 punten. 3. „Mueggel" st, dr. Hansohm (Duitschland) 76 punten. 4. „Hasjo" st. Weise (Duitschland) 74 punten. 5. „Spirit" st. Ogilvy (Ver. Staten) 74 punten. 6. „Scout" st. Wegeforth (Ver. Sta ten) 74 punten. 7. „Castore" st. Salata (Italië) 69 punten. 8. „Pegasus" st. Kolbe (Duitschl.) 66 punten. 9. „Aloha" st Lorion (Frankrijk) 65 punten. 10. „Bellona" st. Koppenhagen (Duitschland) 64 punten. 11. „Bern 2" st. Bob Maas (Ne derland) 21 punten. WIELREWFN Engelschen starten niet in Milaan MILAAN, 2« Aug, Da Engelsohe wielrenners, die deel zouden nemen aan de wereldkampioenschappen, welke he den te Milaan beginnen, zijn gisteravond wegens de politieke toestanden uit Mi laan naar Engeland vertrokken. Het menu voor Maandag VOOR DE KOFFIETAFEL Roereieren met ham. Bereiding: Snijd 1 ons ham aan klei ne stukjes; klop 4 eieren uit met 4 eet lepels melk en een snufje peper, roer hierdoor de ham. Smelt vervolgens een weinig boter in de koekepan en giet er de eiermassa in. Laat ze. al roeren de, stollen. Zoodra de massa licht bruin gekleurd is. opdienen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Staartstukje, andijvie, aardappelen, koffiepudding met custard. NIEUW BESSENSAP FRAMBOZENSAP FRAMBOZEN-BESSENSAP BOSCHBESSENSAP ZWARTE BESSENSAP. PAARDENSPORT Een bijzonder groote inschrijving Zondag a.s. zullen op de paardenbaan van het sportpark Mereveld bij Utrecht opnieuw internationale draverijen en rennen plaats vinden. De laatste cour ses hebben het bewijs geleverd, dat de organisatoren er in geslaagd zijn een programma samen te stellen, dat niet alleen in omvang als belangrijkheid aanmerkelijk heeft gewonnen, doch bo vendien over het geheel dc waardecring en bewondering heeft weten te trekken van een grooter aantal belangstellenden dan ooit te voren. Aangemoedigd door dit succes hebben de organisatoren op nieuw een programma uitgewerkt, dat in dezelfde geest als het vorige onge twijfeld in zal slaan. Het aantal inschrij vingen' voor de courses op a.s. Zondag is nog meer gestegen en het honderd tal thans ver overschreden. Wederom ziet men zich thans gedwongen de heats als een Engelschc heat te laten verrijden, waardoor dus in verschillen de series eerst wordt uitgemaakt, wie er in de finale zal dienen te worden geplaatst Dit verhoogt natuurlijk ten zeerste de aantrekkelijkheid van de courses. De rennen zullen een nog interessan ter schouwspel opleveren dan in de laatste courses het geval was'. Toen im mers wist de jonge Hupkes in fraaie stijl vrijwel onbedreigd te winnen. Nu zal hij bet niet zoo gemakkelijk hebben, want hij zal zijn tegenstanders een voorgift moeten geven van 20 meter. Dezelfde stallen hebben wederom voor deze rennen ingeschreven, wel een be wijs, dat ook dit onderdeel van het, pro gramma in alle opzichten heeft voldaan cn zal voldoen. De weerberichten zijn zeer gunstig, zoodat ook het verblijf alleen reeds in het fraaie sportpark op Zondagmiddag een aanbeveling verdient. 's-GRAVENHAGE. 25 Aug. Op de vragen van den heer de Visser in verband met het vertrek uit Nederland van een groot aantal Joodsehe vluchtelingen aan boord van een schip („Dora") zonder vol doende accomodatic voor passagiers vervoer heeft de minister van Jus titie als volgt geantwoord. De regeering heeft de reis van het bedoelde schip op peen enkele wijze be vorderd. De betrokken Joodsehe comi- té's, die geheel zelfstandig emigratie- aangelegenheden regelen, hebben ook het ondcrwerpelijk geval geheel op eigen initiatief cn verantwoording ge organiseerd. Blijkens een rapport van de scheep vaartinspectie zijn aan het, schip, dat in 1898 te Glasgow gebouwd is en vroe ger. blijkens oiide scheepspapieren, ge schikt, was bevonden voor het vervoer van 425 passagiers, op last van genoem de inspectie een groot, aantal voorzie ningen getroffen, waarna volgens des kundig oordeel het vaartuig in behoor lijk zcewaardigen toestand verkeerde; Eerst daarna is tegen vertrek van het schip geen bezwaar gemaakt. Op grond van het bovenstaande moet het gebruik van het schip voor het beoogde doel toelaatbaar worden geacht. Bij onderzoek is gebleken, dat alle vluchtelingen, die met het schip zijn vertrokken, er te voren mede in kennis zijn gesteld, dat de rci6 zou plaats hebben met een schip, dat primitief was ingericht, allen hebben verklaard daartegen geen bezwaar te hebben. De vluch telingen blijken ook nader omtrent het doel der reis te zijn ingelicht. Ontkennend beantwoord wordt de vraag of de regeering in verband met de reis van de „Dora" aan don opper rabbijn Sarlouis eenige toezegging heeft gedaan. Er is geen aanleiding gevonden voor eenige bemoeiing tot terugkeer der be trokken vluchtelingen naar Nederland. Hoewel dc regeering. behoudens eventueel een toezicht van de scheep vaartinspectie. zich niet verantwoorde lijk kan stellen voor de wijze, waarop het vertrek van vluchtelingen uit ons land plaats vindt, heeft de minister toch aanleiding gevonden de betrokken comité's uit te nondigen hem in emi gratie-aangelegenheden als de onder- werpclijke voortaan zekerheidshalve te voren te kennen. Verwacht mag wor den. dat ten deze alle medewerking van de zijde der comitc's zal worden ver leend. Op de vragen van den heer Dictcrs betreffende het instellen vun een justi tieel onderzoek naar beweerde knoeie rijen met uitvoerpremies heeft de mi nister van Justitie voorloopig geant woord. dat het onderzoek naar aanlei ding van deze vragen nog niet is be ëindigd. zoodat de beantwoording nog ecnlgen tijd vordert. (Van een specialen verslaggever 71yj ILAAN is in afwachting van de groote wielergebeurtenissen, t J- die zich er gedurende negen dagen zullen afspelen; hedenmid dag om twee uur klinkt het startschot voor de eerste der vele sprint series en daarmee zal dan het tournooi om de wereldkampioentitels 1939 zijn ingezet. Renners uit negentien landen hebben zich aange meld, met uitzondering 'van de wegrenners die pas op de laatste dagen aan de beurt komen te Varese zijn ze thans allen present in de Noord-ltaliaansche hoofdstad en op de trainingsuren is het een gewirwar van bonte rennerstruitjes over de 400 meter lange houten baan. Wat een verschil met het midden van de week, toen nog slechts een paar vroegkomers de Vigorellibaan konden beheerschen! Donderdag arri veerden renners uit alle Europeesche hoofdsteden en de Franschen b.v. wa ren zoo ijverig, dat ze enkele uren na hun aankomst al aan het trainen wa ren. Nederland stuurde zijn amateur- sprinters vooruit, nadat het trio Derlc- senSmitsPronk, zich onderleiding van Guus Schilling reeds gcruimen tijd speciaal getraind had op de Olym piadewielerbaan van het dorpje Sloten omdat deze kleine houten wielerbaan onder den rook van Amsterdam veel doet denken aan de Vigorellibaan; op hout krijgen de renners een andere „tred" dan op cement, reden genoeg voor de N.W.U. leiding om de Amster- damsche Stadionbaan tijdelijk vaarwel te zeggen. In de laatste dagen voor zijn vertrek is onze amateurkampioen Derksen nog eens extra aangesterkt met room, groenten en bouillon om hun weer even fit te krijgen als vóór zijn keelontsteking en Guus Schilling vertroetelt hem in Milaan verder met alle voedzame kostjes die er te krijgen zijn. Van Vliet had zijn mond voorbij gepraat NIET al leen per trein zijn de ren ners gearriveerd. Ook pen auto kwamen velen naar Milaan. De Engelsche achtervolgingskam pioen Henry Hill maakte de reis met fiets en al vanaf Calais in een automobiel met zijn moeder, die aan het stuur zat, terwijl de ren ner zijn stijfwordende ledematen tijdens deze autotrip lenig hield door van tijd tot tijd eens een uur tje te fietsen met de automobiel als gangmaker! Bij de negentien ingeschreven naties vindt men er ook enkele van buiten Europa: de Vereenigde Staten van Noord Amerika zijn present en natuur lijk ook China met den Rotterdam- schen amateursprinter Wing, die elk jaar op kosten van den Chinceschen Wielerbond naar de wereldkampioen schappen wordt afgevaardigd om daar prompt, in de eerste ronde te worden uitgereden. Wing, die in Nederland ge boren is en wellicht nimmer in zijn leven China zal aanschouwen, besteedt elk jaar zijn vacantie voor een gratis reisje naar de wereldkampioenschap pen om daar te laten zien dat China nog bestaat; vorig jaar te Amsterdam werd hij in zijn serie op-een-na-laatste in plaats van hekkensluiter zooals gewoonlijk en dat beschouwde hij zelf als een succes van beteekenis. In het, Fransche kamp, waar we toe vallig belanden op een dwaaltocht door de trainingskwartieren, is Toto Géran- din het middelpunt van een troepje heftig gesticuleerende Franschen. Fa natiek bestrijdt de sprinter het verwijt dat hij zijn kansen vergooid zou heb ben door nog geen week te voren uit te komen in een zes uurs-koppclwcdstrijd op den weg en hij attaqueert dan met een de opinie van Arie van Vliet, die hem na zijn falen van 17 Augustus op de. Amsterdamsche Stadionbaan den zwakste van het viertal vermoedelij ke semifinalisten genoemd had. „Laat Arie maar oppassen" bezweert, Toto, ,ik mag lijden dat ik in de demifinalc tegen hem rijd, dan zal ik hem zijn woorden inpeperen." Zijn kameraden lachen eens en dan zwenkt het gesprek af op het weinig geapprecieerde bezui nigingsidee van den Franschen Wie- Ier Bond, die clen reserve-achtervolger Girard rustig in Parijs liet, zoodat bij een eventueel ongeval van Aimar Frankrijk ontbreken moet op dit num mer, waarin niet alleen Aimar maar ook vroeger diens landgenooten Ar- chambaud, Richard e. a. triompben hebben gevierd. Nederland heeft als reserve voor Vlink altijd nog Scluilte achter de hand. dat is voor ons wel een veilig gevoel! Een „tweede handsch" wielerbaan E ouderen uit de internationale wielersportfamilie kennen de Vi gorellibaan reeds van een voritr we reldkampioenschap: niet uit 1926 te Milaan, want uit dien tijd is vrijwel Cor Wals, de gelegenheidsstayer, die onze kansen achter de motoren in Mi laan zal verdedigen geen renner meer actief (dat was het jaar waarin Moeskops het „vuile hand doeken-incident" ontkentende) maar uti 1932, toen de wereldkampioen schappen te Rome werden gehouden. Deze snelle Milaneesche baan lag na melijk oorspronkelijk in Rome en werd na liet wereldtournooi van 1932 over gebracht naar Milaan en daar plank na plank weer opgebouwd zooals ten onzent de houten wielerbaan van het afgebroken Amsterdamsche stadion tien jaar geleden naar Groningen ver huisde en zooals het kleine houten wie- Ierkuipje, waarop Nederland's zes zes- daagschen gehouden zijn (zaliger na gedachtenis!) thans nog te vinden is in Asscndclft als de Zaansche wieler baan. De Milaneezen, danig in hun schik met deze snelle houten baan van 400 meter, zorgden voor een halve over dekking, die de baan bij uitstek ge schikt maakte voor snelle tijden; van daar dat het wereld-uurrecord steeds op de Vigorellibaan verbeterd werd. Een Italiaansch wex-eldkampioen heeft deze baan in zijn „Romeinschen" tijd niet mogen aanschouwen; Richter (nog als amateur), Scherens en Pail- 'lard wonnen de eeretitels in 1932 in volkomen tegenstelling met de weg wedstrijden van dat jaar, waarbij Mar- tano cn Binda voor Italië de beide we reldtitels veroverden. Iedere Italiaan hoopt thans op een even groot natio naal succes bij de wegwedstrijden, die ze veel belangrijker vinden dan de baanwedstrijden, en inderdaad maken de wegrenners uit het land van Mus solini do beste kans om zich te Varese volledig tc rehabiliteeren voor het fa len van Bartali c.s. op den Valken- burgivchen Cauberg in 1938. Bij een uit looppoging rekent men op den klim mer Bartali, bij eén beslissing in den eindspurt op Bizzi, de Italianen zijn bij dc profs aan beide kanten gedekt! Nederland brengt op dezen wegwed strijd over 255J4 K.M. (zeven ronden van 3614 K.M.) in bet veld: Demmenie, Lambrichts, van Nek en Scliulte, waarbij Schulte's kans in een uitloop poging ligt en Demmenie het moet hebben van de sprint. Van Nek onder scheidde zich bij de wereldkampioen schappen 1938. Lambrichts bij de Tour de France-1939, zoodat Nederland een behoorlijk viertal heeft, al rekenen we niet op een eersten, tweeden of derden prijs tegen do sterke Italiaansche, Bel gische en Fransche renners. Super prestaties in eigen omgeving? fj OK bij de amateur-wegren- ners, die viermaal het par cours moeten afleggen en dus 146 K.M. te verwerken krijgen, geldt Italië als favoriet, want men moet er op rekenen dat de Italianen, op gezweept door een fanatiek pu bliek, in eigen omgeving presta ties zullen bereiken waartoe ze in het buitenland nimmer in staat zullen zijn. Engel, de Groot, Chris Smits (geen familie van den sprin ter) en Kors zijn hier onze afge vaardigden, die een behoorlijk fi guur kunnen slaan. Het eenige nummer, waarin Neder land volkomen kansloos geacht kan rj EDEN (Zaterdag) vangen te Mi- ti laan de wereldkampioenschap- pen wielrennen aan, welke voor ons land belangrijk ziiit. Voor de eer ste mual sedert het bestaan van deze wedstrijden heelt Nederland twee ti tels te verdedigen en wel op beide sprintnummers, namelijk voor ama teurs en profs. Tevens zal voor de eerste maal op voorstel van ons land de persoonlijke achtervolging over 5 K.M. worden verreden en met de sprintnummers is onze ploeg ook daarvoor favoriet. Wanneer we dan tevens bij de weg renners coureurs als Schutte, Lam- brichs en Demmenie treffen, dan mo gen we vaststellen, dat deze wereld kampioenschappen voor Nederland een groot succes kunnen worden. Wij ver trouwen dat onze renners met ten minste een titel naar huis zullen keeren. Het is ons een genoegen mede te dcelcn, dat een speciale A.D.-verslag- gever uit Milaan een reportage van de kampioenschappen zal geven. worden, is de 100 K.M. achter motoren, waarin Lohmann (wereldkampioen 1937) en Metze (wereldkampioen 1938) een Duitsch blok zullen vormen om de aanvallen van hun Italiaanschen con current Severgnini te laten doodloo- pen gelijk dat met ergerlijke combine reeds in 1934 en 1938 geschiedde. Bos- land doet hier slechts ter leering mee, Wals maakt hoogstens 50 kans om via dc herkansing op Dinsdagavond nog de finale te bereiken, welke hij ze ker zou kunnen halen als hij zich se rieus op het stayersvak wilde toeleg gen in plaats van een gelegenheids stayer (tusschen ettelijke koppelwed strijden door) te zijn. Zoo ziet het er thans uit in Milaan, dat de komende dingen met spanning afwacht! Op den eersten dag vinden reeds eenige zeer inte ressante wedstrijden plaats EJT OEWEL de temperatuur veel- -*• eer geschikt is om in het wa ter te duiken dan aan voet bal te denken, laat staan te spelen, begint men allerwegen toch maat regelen te treffen, om zoo goed mo gelijk aan den start, welke volgen de maand plaats vindt, te verschij nen. Organiseert men in Rotterdam het tournooi om den Zilveren Bal, in Am- steldam om den nieuwen A.R.O.L.-be- ker, tegelijk met deze wedstrijden, wel ke het seizoen officieus inluiden, vangt ook het Quick-tournooi aan. Een tour nooi, bescheiden van opzet, maar des ondanks in ons district een goede plaats veroverd heeft. Men dankt dit aan dc groote sportiviteit welke bij de deelnemende vereenigingen heerscht en ook aan' de goede organisatie. Vrij wel ieder jaar komen dezelfde vereeni gingen, wel een bewijs, dat men on gaarne dit tournooi wil missen. Morgen opent het programma, dat vier wedstrijden omvat, met een plaat selijke ontmoeting tusschen Amsvorde en de organiseerende vërecniging. Vele malen hebben beide teams al tegen el kaar gespeeld, hetzij vriendschappelijk of in de competitie. Het succes was steeds wisselend. Het is daarom, dat wij ons onthouden van een voorstel ling. Wij weten nog niets van de kracht der ploegen, terwijl het bovendien niet is uitgesloten en dit geldt ook voor de andere ploegen dat de elftallen in verband met de voor-mobilisatie in compleet in het veld komen. Victoria zien wij als derde klasser spelen tegen Amersf. Boys. Voor de Hilversummers een oefening en voor de blauw-witten een goede gelegenheid eens kennis 1e maken met de sterkte van de nieuwe 3e klasser, die in haar afdeeling ingedeeld is. De winnende ploeg van het vorige jaar, Zeist, treedt in het veld tegen A. P. W.'C. Dit. kan een zeer interessante wedstrijd worden evenals liet, treffen tusschen Sopla en Baarn, twee oude bekenden, waarmede de eerste dag wordt besloten. Het, programma luidt: Amsvorde Quick. Amorsfoortsche Boys Victoria. Zeist A. P. W. C. Sopla Baarn. SCHAKEN Tj E laatste ronde van het schaaktournooi te Bourne mouth had het volgende resultaat: CondéWallis 0—1 Thomas—Abrahams 1—0 Klein—Kit to 1—0 Mieses—Aitken 0—1 FlohrKönig y2y2 Euwe en Landau besloten zonder te spelen tot remise. De eindstand luidt: 1. Dr. Euwe 9 pfit; 2 Flohr 8^ pnt: 3. Klein 8^ pnt; 4 König; 5. Landau.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6