De duiven op wedvluchten Het Quick-tournooi deed den bal rollen A.P.W.C. werd uitgeschakeld Zomeravond competitie Competitie-aanvang 1 October Een sneltreinlocomotief op rolletjes De Pedaalridders DROEVIG ONGEVAL bij zwemwedstrijden Twee jonge menschen verdronken in de Waal 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 28 AUGUSTUS 1939 Vier der vijf plaatselijke clubs klasseerden zich voor den tweeden dag Verrassing en spanning ontbraken niet DE eerste dag van het jaarlijk- sche voetbaltournooi van de A.F.C. „Quick" is weer voorbij. Fei telijk was het te warm voor voetbal, vooral toen de eerste twee wedstrij den gespeeld werden. Later koelde de temperatuur iets af, doch alle spelers hadden merkbaar hinder van de warmte. Desondanks is er met animo gekampt waarbij de spor tiviteit hoogtij vierde. Op zoon eersten dag kan men geen hoogeschool voetbal verwach ten. De meeste clubs komen voor den eersten maal in het veld, pro- beeren nieuwe spelers of gewijzigde combinaties. Een handicap voor de meeste elftallen was het feit. dat zij met vele invallers moesten aantre den. Zoo speelde Amsvorde met vijf invallers, terwijl Victoria slechts drie eerste elftalspelers in haar gele deren had. Verrassend was in dit tournooi het uitstekende veldspel van Quick. Voor al haar rechtervleugel liet een frisch en vlot spelletje zien met als uitblinker de rechtshalf speler. Verrassend was ook, dat van de vijf plaatselijke clubs, drie zich voor den eindstrijd wisten te tyfteseeren. Alleen A.P.W.C. slaagde er met in de eerste ronde te overleven. Zeist was voor haar te sterk. Speelde Quick qua „kijkspel" het beste voetbal, daarentegen zorgden Zeist en A.P.W.C. voor de spanning. De uitslag, 1—0 in het voordeel van de paars-wit» ten, zegt voldoende. ^4msvorcfeQuick Slechts weinig toeschouwers waren op het vroege middaguur op „Dorre- stein" aanwezig, toen Amsvorde en Quick het tournooi openden. Dit was jammer, omdat The Reds een gave par tij voetbal demonstreerden en dit in een 3—0 overwinning uitdrukten. Reeds na eenige minuten spelens gelukte het Bol- dingh uit een corner met een goeden kopbal Quick de leiding te geven (0—1). Oogenschijnlijk leek Amsvorde in de be- ginphase van den strijd niet zwakker, zeker niet in het veld, doch de afwer king liet in deze periode nog al eens wat te wenschen over. Zwart-wit bracht het niet verder dan een hoekschop, waarna Cesar die met de leiding van den aanval belast was, van het midden veld het leder meenam, eenige spelers passeerde en tenslotte keeper Zwaaf met een laag schot het nakijken gaf (02). Nadat G. Nieuwcnhuizen tegen de lat had gekogeld, buiten bereik van keeper Wijk. schoot men den bal in de handen van den doelman. Amsvorde wist door hard werken tot aan de rust het spel in handen te houden. Quick's achterhoe de moest toen oppassen om niet te ca- pituleeren, al ging dit soms ten koste van een hoekschop. Ook in de tweede helft weerde Ams vorde zich uitstekend. Het was in tegen stelling met Quick geen fraai voetbal, doch 't bleef door zijn onberekendheid gevaarlijk. De rechtervleugel van Quick, Nijcnhuis—Catoen welke in deze helft veel werk kreeg, liet zien. dat zij dit met gemak kon verwerken. Ook de steun van H. Bierman was hier niet geheel en al vreemd aan. Eerst kort voor het ein de werd het spel van Amsvorde wat ■minder en gelukte het Nijenhuis uit een scrimmage de derde goal te scoren, waarna even voor het eindsignaal Cesar de sterkte van den staander toetste. Met de leiding was de heer Z. v. d. Biézen- hos belast. Amersf. BoysVictoria Door allerlei omstandigheden kwam Victoria zeer incompleet op, waardoor van een juiste krachtmeting geen sprake kon zijn. Amersf. Boys legde direct al een meerderheid aan den dag, doch zoo als het meer gaat. de zwakste, in dit ge val Victoria, opende de score. Doorzetten van Dragt, die op de rechtsbinnenplaats speelde, stelde Christiaanse in staat het eerste doelpunt, te maken, 01. Herhaal delijk zat de voorhoede der blauw-witten voor het vijandelijke doel. Stug verdedi gen van de achterhoede, geassisteerd door de middenlinie, was oorzaak dat de Amersf. Boys-voorhoede niet door het verdedigingsblok kon breken. Victoria bood de kans voor den gelijkmaker, toen de rechtsback binnen het strafschopge bied hands maakte. Dammers schoot de penalty recht tegen den doelman aan den terugspringenden bal trapte hij over. Voor de rust zorgde Gerth er voor. dat met gelijken stand werd ge wisseld. Castelijns op don linkervleugel gaf een afgemeten voorzet, welke Gerth maar voor het intrappen had, 11. In de tweede helft werd de Victoria keeper al spoedig wegens een blessure vervangen, wat een geheele omzetting teweeg bracht. Den tot doelman gepro moveerden speler passeerde A. Rommers spoedig, 21. Het veldspel van de Amersf. Boys vlotte steeds beter. A. Rommers toonde zich zeer actief, wat mede leidde tot een ware belegering en bekogeling van het Victoria-doel. Hoewel de Hilversummers hier wonder hoven wonder goed door kwamen. moest de achterhoede daarna toch wijken, toen Castelijns een voorzet van A. Kraak, die even daarvoor tegen de lat had geschoten, achter den doel man plaatste. Terecht protesteerde Vic toria voor off side staan, wat den leider blijkbaar was ontgaan. Dóór eên 3—1 zége klasseerde Amersf. Bóyfe zich- voof den eindstrijd. Scheidsrechter was de heer Maléstein. A.P.W.C—Zeist Zooals gezegd, zorgden A.P.W.C. en Zeist voor de noodige spanning. Beide partijen hebben van het begin tot het einde gezwoegd om de overwinning te behalen. Zeist had daarbij het geluk, dat zij vrij spoedig na het begin door haar mid voor uit een scrimmage de leiding kon nemen. Bij de A.P.W.C.-ers vlotte het niet zoo bijzonder goed, terwijl Mossing met zijn schieten evenmin geluk had. Want kansen om in de eerste helft gelijk te maken, hebben onze stadgenooten zeer zeker gekregen. Ontkennen mogen we echter niet. dat de Zeist-doelman met veel bravour zijn doel verdedigde. De tweede helft was vrijwel gelijk aan het eerste deel. Om beurten konden de keepers hun talenten laten zien. Door haar spel uiteindelijk op den aanval te baseeren, verkreeg A.P.W.C. een veld- meerderheid, zóó zelfs, dat de midden linie niet bang was om een schot te los sen. Zeist verdedigde krampachtig haar kleinen voorsprong. Toen succes achter wege bleef, verminderde het agressief opereeren der paars-gelen. Een fout van den leider was oorzaak, dat Zeist een doelpunt ontging. Het schot van den linksbuiten kwam tegen de paal terwijl de terugspringende bal via het hoofd van doelman Hienekamp over de doellijn rolde, wat de leider niet constateerde. Zoo kwam het einde met een 10 zege voor de bekerhoudster. De heer Klok leidde, op dit kleine incident na, goed. BaarnSopla Het tournooi werd op den eersten dag besloten met den wedstrijd BaarnSopla. Deze ontmoeting vormde een waardig slot, ook al doordat Sopla tegen de ver wachting in met 31 aan het langste eind trok. Een overwinning, welke de groen-witten volkomen verdienden. In het begin ging het nog wat stroef en had den zij het geluk aan hun zijde, toen uit een cornerbal het leder vlak voor het doel effect kreeg, waardoor de doelman bij verx-assing door een kopbal werd ge slagen, 01. Sopla speelde bewust of onbewust in een verdedigende houding, zoodat het voor de Baarn-voorhoede moeilijk was om door deze veste heen te komen. Van een fout in deze linie profiteerde Versteeg handig door van Zoghei het nakijken te geven. Blijkbaar vèrraste hem dit schot, want het leek ons houd baar (1—1). Het spel ging vlug op en neer. Hierbij toonden de verdedigingen dat zij sterk waren. Met gelijken stand werd gedraaid. De tweede helft begon voorde groen- witten zeer hoopvol. Het spel was nog maar enkele minuten oud. toen v. d. Brug een voorzet van Van Keken onbe rispelijk in schoot (12). Sopla's voor hoede begon nu een grootere activiteit te ontplooien. Middenvoor v. d. Brug genoot daarbij een goeden steun van Lijnsveld, die zijn plaats volkomen waard bleek te zijn. Daarentegen zakte het spel van Baarn; er werden fouten gemaakt, zoodat Sopla het spel geheel in handen nam. Ook de spanning ver dween, omdat onze stadgenooten zeker van de overwinning waren. Kort voor het einde bekroonde v. d. Brug Sopla's beter spel met een fraai derde doelpunt De heer v. d. Biezenbos had aan deze ontmoeting geen moeilijke taak De elftallen der plaatselijke clubs wa ren: Quick: Wijk (d.); Van Yken en A. de Jong (a.); v. d. Biezenbos, P. Leen- knegt en Bierman (m.); Boldingh, Hie nekamp. Cesar, Nijenhuis en Catoen (v.) Amsvorde: Zwaaf (d.); H. v. d. Kooy en T. Hannessen (a.) I. Zwaaf, H. v. d. Berg en H. Nieuwenhuizen (m.); H. v d. Kraats, A. v. d. Kooy, A. v. d. Brug, W. Hannessen en C. Nieuwenhuizen (v.) Amersf. Boys: Duyf (d.); W. Rommers en J. Overeem (a.); A. v. d. Burg, A. v. d. Starre en H. Dammers (m.): A. Kraak H. Gerth. A. Rommers. R. Rommers en Castelijns (v.). A.P.W.C.: Hienekamp (d.); Tommei en van Putten (a.); Brom, de Winter, P. Hoff (m.); Paschedag, Mossing, v. d. Flier, van Empelen en van Loenen (v.). In de tweede helft werd Paschedag ver vangen door Karman. Sopla: Van Zoghei (d.): Priem. Male- stein (a); A. van Hoeijèn, R. van Hóeijèn en Butselaar (m.); Van Keken, Vonno, v. d. Brug, Lijnsveld en W. van Zoghe) (v.). Vonno werd in de eerste helft ver vangen door Griffioen. Het programma voor a.s. Zondag luidt a. Amersf. BoysQuick b. ZeistSopla. Verliezer aVerliezer b Winnaar awinnaar B. Uit dit programma blijkt, dat in ieder geval een Amersfoortsche vereeni- ging in de finale komt, integenstelling met het. vorige jaar toen alle plaatselij ke clubs op dén eèrsten dag al gewipt werdén. „Mèursing" behaalt het kam pioenschap van de A.Z.A-C. VOOR het A.Z.A.C. kampioen schap 6peelden Zaterdagmid dag de kampioen van de éerste klasse tegèn de kampioen van de tweede klasse. Voor de wedstrijd een aanvang nam spraken de voorzit ters van de kampioensclubs een kort openingswoord, waarna de elf tallen met hun succes werden ge luk gewenscht. Na een spannenden wedstrijd gelukte het „Meursing" het kampioenschap te behalen door Presto met 54 te klop pen. Ongeveer 10 minuten na den af trap opende Presto de score, doch H. Mossing maakte vrijwel spoedig daarna gelijk. Niettemin slaagde Presto er in om wederom de leiding te nemen en deze voor de rust tot 31 op te voeren. In de tweede helft reduceerde Barbie den achterstand tot 32. Presto gaf hier het juiste antwoord op, door den stand op 42 te brengen. Blijkbaar had Presto nu te veel van haar krachten gevergd, want met twee goede doelpun ten van H. Mossing en Barbie was de balans in evenwicht gebracht (4—4). Er ontspon zich nu een felle strijd om de leiding. „Meursing" was hierbij in de meerderheid. Haar overwicht wist zij door een doelpunt van Lablans in winst om te zetten (45). Tot aan het einde bleef de stand onveranderd, zoodat „Meursing" niet alleen het kampioen schap behaalde doch tevens in het be zit kwam van de medaille, uitgeloofd door den heer Visser van Presto. De wedstrijd werd in zeer goede verstand houding gespeeld onder de uitstekende leiding van den heer v. d. Starre. Rest nog te vermelden, dat de direc- tie's van beide firma's op het terrein aanwezig waren. WIJ kunnen mededeelen, dat thans officieel is vastgesteld, dat de handbalcompetitie van het K.N.G.V. Zondag 1 October een aan vang neemt. Betreffende de competitie kan nog weinig worden gemeld, hoewel het er naar uitziet, dat het aantal elf tallen zich weer zal uitbreiden. Half September zal hierover meer bekend zijn, daar dan het competitie-pro gramma zal worden vastgesteld. II NAÜFIT 'n Driehoek °P in X punt (roode rand, geen teek erving erin) wil zeg- gen: „pa» op, gij nadert een voorrangsweg". v •n Vierkant op irfjft - punt (oranje met »- x ten rand) vindt U lang» fa. p de Toorrangawegen, waar voorts de af- 'ié. stand«paaltje» oranje koppen hébben. De Ordonnans De uitslag vart dé wedvlucht St. Kathelijné Wavér luidt als volgt: De duiven werdén gelost om 7.55 mét Z.O. wind. Aankomst le prijsduif 9.39.42, laatste 5.53.50. le aangew. 25 cént. E. de Góéde met no. 1. 2e aangew. 25 cent G. Wijnands, mét no. 2. le aangew. 10 cent G. te Kulve, met no. 10. 2e aangew. 10 cent W. Stilting, met no. 11. De prijzen werden behaald door: E. de Goede 1, 32; G. Wijnands 2, 6, CO; H. Kollen 3, 7, 40. 48; D. Nicola as 4, 46. 49; F. Boeyen 8, 25; Bolhaar 9: G. te Kulve 10, 31. 38: W. Stilting 11. 14. 22, .">0; J, Hendriksén 12. 41L. Herschel 13. 27, 43; Burgsteden 15: N. v. d. Berg 16, 17. 19. 28. 57; Jan v. Voorst 18: H. Lis donk 20. 35; H. Ramselaas 21; A. Lablans 23. 47; H. Gouw 26; A. Koppen 27, 42; L. Biezenbos 29. 52, 53. 55; M. v. Keken 33. 36: W. Sleeking 34; M. Dekker 36, 44. 51; C. Beens 37; G. Door nik 39; G. de Graaf 45; J. Kalkman 54. De uitslag van de wédvlucht Ster- penich luidt als volgt. De duiven werden gèlóst om 9 uur met kalmè Z.Ó. wind. Aankomst lè prijsduif 12.44.13, laatste 13.1.48. le aangew. 25 cent H. Kóllén mét nö. 7. le aangew. 10 cent G. Wijnands mét no. 10. De Drijzen werdén éls volgt behaald: H. Kollen 1. 3. 7. 14. 15. 18; G. Wij nands 2, 10, 11. 17. 22; L. Henschel 4, 8, 13; G. M. Blankè 5 6: M. Keken 9; G. v. Doornik 12; J. Korlaar 16. 19: Scliunselaar 20. 21. Door dezen uitslag is de heêr J. Schunselaar hokkampioen jonge dui ven geworden. Stand hokkampioenschap jonge duiven t/m. Marbehan. I. J. Schunselaar met 1197 punten. 2. G. v. Doornik met 1176 punten. 3. E. de Goede met 1169 punten. 4. H. Koller met 1154 punten. 5. G. Wijnands met 1150 punten. 6. J. Hoéndêi'daal niet. 1099 punten. 7. Henschel met 1063 punten. Stand hokkampioen generaal t/m. Marbehan. 1. H. Kollen met 2549 punten. 2. G. M. Blanke met 2413 puntert. 3. L. Henschel met 2338 punten. 4. G. Wijnands met 2308 puntert. 5. J. Hoenderdaal met 2151 p\xntert. Het laatste stuk rijdend materiaal voor de Spoorwegtentoónstelling op zijn plaats gebracht (Van onzen specialen verslaggever) AMSTERDAM. Zaterdagnacht. T tERTREK van Station Haarlemmer- 1/ meer 0-45 uur In geen enkele dienstregeling is deze trein te vinden en toch bestaat er een ge weldige belangstelling voor. De straat voor het station staat zwart van de men- schen en er zijn politie-agenten te voet, per fiets en per motorzijspan om de orde te handhaven, er is een geweldige groote sneltreinlocomotief en het uur van ver trek klopt tot op een minuut, alleen ont breken de passagiers, want de eenige passagier is de locomotief zelf, waaruit blijken mag, dat dit geen geschiedenis is over een spooktrein, die ontijdig uit de filmstudio is weggereden, maar een zeer nuchter verhaal Voor dien grooten Jumbo is het ge heel toch niet zoo erg eervol. Wel is hij mooi opgepoetst en gelakt, maar och arme, hij is ontdaan van zijn tender en geen vleugje rook of sloom komt uit zijn korte dikke schoorsteentje. Zijn groote drijfwielen wat zijn die din gen hoog als je er zoo naast staat rusten niet langer op gladde metalen rails, maar op kleine onderstellen, voor zien van dikke rollen, die geen 125 kilo meter in een uur zullen halen. Onder elk wiel zit zoo'n stel rollers en ernaast staan telkens enkele arbeiders, die met een lange 6tang het geval besturen. Precies om kwart voor èèn geeft de leider van het werk met zijn zaklan taarn een sein over het duistere empla cement en de twee stoomwalsen, die met stevige kabels vóór den Jumbo staan gespannen, trekken aan. Voetje voor voetje gaat de zaak over de hobbe lige stéénen van het spoorwegterrein WIELRENNEN J. Pol wint den 100 K.M. trainingsrit Wederom mocht de trainingsrit over een afstand van 100 K.M. zich in een goede belangstelling van de zijde der rennei's verheugen. Reeds in de eerste kilometers wordt er door de verschillende renners ferm ge demarreerd doch telkens vallen de vluchtelingen weer spoedig in de groote groep terug. Het eerste pech-slachtoffer is ditmaal W. Bouwman. Hij herstelt en zet samen met J. Bouwman de achtervolging in. Van der Laan. die enkele kilometers verder, schipbreuk heeft geleden wordt door genoemd tweetal bijgestaan en met meer dan 5 minuten achterstand begint dit drietal de achtervolging op het pele- ton, hetgeen evenwel niet lukt. Na 50 K.M. hebben we Come lissen, Pol cnvan Uitert de leiding, gevolgd door Veldhuizen, Tholenaars en Barneveld, eenige minuten later treffen we van 't Hof en Ouwerkerk bij elkaar aan tèrwijl het trio J. en W. Bouwman en v. d. Laan als laatste doorkomt. Van 't Hof moet ook herstellen én sluit zich bij de ze drie aan. Na 80 K.M. gaan Pol, Cornelissen en van Uitert nog steeds aan de leiding en worden op drie minuten gevolgd door Tholenaars en Barneveld terwijl hierna van 't Hof, van der Laan en J. Bouw man doorkomen. De overigen blijken te zijn afgestapt. Verder vinden geen be langrijke veranderingen plaats. De eind sprint wordt door Pol gewonnen met zeer klein verschil van van Uitert en Cornel issen. Dè uitslag luidt: 1. J. A. Pol, 2 u. 45 inin.; 2. C. van Uitert. 3. W. Cornelissen, 4. W. Thöelenaars. 5. G. H. v. Barnevèld. fi. H. v. d. Laan. 7. J. Bouwman, S. van 't Hof. POLEN—HONGARIJE WARSCHAU. 27 Aug. - Vandaag vond te Warschau een voetbalwedstrijd plaats tusschen Polen en Hongarije. Vijftienduizend toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Polen won met 42, na met rust mét Z— 1 te hebben ach tergestaan en dan heel langzaam met een wijde bocht het asphalten wegdek op, waar een van de walsen een beetje slipt op de tramrails, maar waar de karavaan in een verrassend korten tijd heelemaal compleet is gearriveerd. Nu hebben de uitvoerders van deze karwei ook al een aardige ervaring op gedaan, want ze hebben zoowel een D- trein wagen als een electrisch treinstel, een rangeer locomotief en nog wat zwaar spoorwegmateriaal veilig en wel naar het Frederiksplein gesjouwd. Maar nu gaat het toch wel heel vlot, zooals de deskundigen zelf trouwens ook moe ten toegeven. DOOR de honderden Amsterdam mers, die ondanks het late uur voor een druk critiseerend en re- deneerend escorte zorgen, is er eigen lijk heelemaal geen sensatie aan. Het convooi vordert in een vlot wandeltem po en alleen in de bochten gaat het wat langzamer, terwijl de regelen van het verkeer voor deze gelegenheid op geschort zijn .want links rij (jen is niet verboden. Jumbo blijkt echter van een behoorlijke kom af te zijn niemand had er trouwens aan getwijfeld en houdt weldra keurig netjes rechts. Mei zijn kop ritselt hij wat door de takken van de boomen en het schijnt wel of hij een beetje goeiïg lachend neerkijkt op dat gewirwar, van menschen om hem heen. Want nu hij daar midden op. een doodgewone Amsterdamsche straat staat is hij toch wel erg imponèe- rend van afmetingen. Op het station valt dat nog niet zoo op, maar naast het 6peèlgoed-achtige wagen tje van lijn zestien en zoo'n petie terig autotje ergens aan zijn voeten is hij een geweldenaar, om respect voor te krijgen. De meer dan man hooge drijfwielen zien er in het donker uit als een verza meling boompjes, de groote ketel is een machtig bouwsel en ergens erg in de hoogte glanzen onder de kap van het „kapelleke".de koperen kranen en hef- boomen, waarmee de „meester"-machi- nist, Jumbo's eigenlijke meester, de kilo. meters-vretende machine pleegt te be sturen. De locomotief rijdt achteruit voor de zen keer, omdat het voor het transport zóó op z'n gemakkelijkst was en werke lijk, hij gedraagt zich als een heer. Toch houdt de politie wijselijk een paar oogjes in het zeil en laat het overi ge verkeer zoo lang maar omrijden. Verder trekt er achter aan de stoet èen derde stoomwals mee, die op héllingen een handje zal helpen met afremmen. H.R zijn nog meer voorzorgsmaatre gelen genomen, want in de staart van de optocht rijdt ook een groote vrachtauto, beladen met houtèn balken, reservekabels en werklieden, voor het geval er iéts mis zou gaan. Ook de ge meentetram heeft een paar deskundi gen gestuurd om de eventueele gevolgen van Jumbo's voorbijgaan in de gaten te houden en het waterleidingbedrijf is met een auto paraat, want. het is ten slotte niet denkbeeldig, dat de tachlig ton staal, die een wel heel ongewone belasting beteekenen voor het wegdek, eigens een waterleidingbuis in de ver drukking zouden brengen en een klein overstroominkje veroorzaken. Maar al die voorzorgen bleken achteraf overbo dig te zijn. wént er is niets gebroken en niets mis gegaan, integendeel het trans port is bizonder vlot vcrloopen. zuodat o:n vijf uur in den ochtend. Jumbo, of zooals hij in spoortermen heet, type 3900, netjes op zijn plaats op het Frede riksplein stond, waar liii in de komen de dagén gereêd gemaakt zal worden voor zijn passieve taak op de tentoon stelling „De trein 1839—1939." De hèèle tocht werd door énkelè auto riteiten, onder wie wethóuder F. van Mèurs in zijn functie van voorz'tter van het uitvoerend comité en de stadsingè- n.eur jhr. ir. J. E. van Heemskerk van Beest meegemaakt. Hun aandacht was onder andere vooral gevestigd op de brug in het Westeindè. die ondanks spe ciale versterkingen het zwakke punt in de route was: de druk pér vierkante De jumbo in de Lairessestraat, op weg naar de tentoonstelling „De trein 1839—1939" Een deelnemer verdronk tijdens wedstrijden met ballonne tjes BEILEN. Tijdens zwemdehnon- straties en -wedstrijden is vanmid dag in het zwembad te Beilen ver dronken de 16-jarige J. Koning wo nende aldaar. Het ongeluk gebeurde aan het einde van den middag tijdens het nummer „afstand-duiken". Door een ballonnetje aan een lijn was het. publiek in staat de verluchtingen van de zwemmers onder water te volgen. Koning, die als een uit stekende duiker bekend staat, zwom onder water over een lengte van 25 M.( toen het ballonnetje bij het keerpunt, ge- vomd door de afscheiding van het diepe en ondiepe bad, plotseling afknapte. Aanvankelijk dacht men, dat de jonge man onder het keerpunt door zwom, doch toen hij na eenigen tijd nog niet aan de oppervlakte van het water ver scheen, werd het duidelijk, dat er een ongeluk was gebeurd. Langs den kant zittende zwemmers en andere belangstellenden, enkelen zelfs gekleed, sprongen onmiddellijk in het water, doch hoe men ook zijn best deed, de jongeman bleef onvindbaar. Eenige uren later is men er in ge slaagd het levenlooze lichaam uit het bassin te halen. Tragisch ongeluk ANDELST. Bij het zwemmen in de rivièr de Waal zijn Zaterdagmid dag omstreeks drie uur twee jonge menschen om het leven gekomen. Volgens ooggetuigén zou het twaalf jarige dochtertje van de familie Schaars in moeilijkheden geraakt zijn, waarop da ongeveer vijftienjarige zoon van de familie Daams haar te hulp schoot. Jon gen en meisje verdwenen in de diepte en eerst na langen tijd zoeken wist men het meisje aan den kant te brengen. Van den jongen heeft men tot nu toe geen spoor gevonden. Beide kinderen zijn afkomstig uit Andelst, gem. Valburg (Betuwe). De burgemeester dezer gemeente, mr. H. L. 's Jacob, nam zelf deel aan de po gingen tot het terugvinden van den ver misten jongen. Kunstmatige ademhaling mocht bij het meisje niet meer baten. De kinderen zijn hoogstwaarschijnlijk in een der vele draaikolken geraakt, welke zich tusschen de kribben vormen. SPOORWEGEN TREKKEN ALLE VERLOVEN IN Naar het Handelsblad verneemt heeft de directie van de Nederlandsche Spoor wegen alle verloven bij alle takken van dienst ingetrokken. VIERJARIG MEISJE DOOR MELK- AUTO AANGEREDEN VELZEN, 27 Aug. In de Eendracht- straat is Zaterdagavond het vierjarig meisje H. W., dat den rijweg overstak zonder op het verkeer te letten dicht bij de ouderlijke woning door een melk- auto aangereden en op slag gedood. Het lijkje is naar de ouderlijke wo ning vervoerd. MEISJE VERDRONKEN STADSKANAAL. Zaterdagmiddag is een achtjarig dochtertje van den ar beider Halshof te Musselkanaal in het z.g. Boerenüiep aldaar geraakt en ver dronken. mater bedroeg daar nog vier ton. Maar de brug hield zich best en Jumbo kwam fr met glans overheen, zoodat alles ..letterlijk en figuurlijk" op rolletjes liep.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6