STEMMING IN DANZIG IS OPMERKELIJK RUSTIG WAAROM MOSKOU EEN VERDRAG SLOOT MET DUITSCHLAND MIDDELLANDSCHE ZEE en Oostzee voor Britsche scheepvaart gesloten De briefwisseling tusschen Hitier en Daladier Bestaat er kans, dat de Polen het eerst overgaan tot geweld? Per vliegtuig over de Oostzee „Poolsche regeering heeft militairen bijstand der Sovjet-Unie niet willen aanvaarden" Worosjilof's antwoord Washington en Tokio nader tot elkaar? Geen nieuwe stap van Roosevelt te verwachten Uitstekende geest in het Belgische leger Licht op: 8 uur 28 min. Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 28 AUGUSTUS 1939 Hel raadhuis van Danzig, brandpunt der wereld-belangstelling om Danzig alleen Danzig alleen be- teekent voor de Duitschors betrekkelijk weinig en het zou mij geenszins ver wonderen, gebeurt er poen wonder en allC6 is op 't oogenhlik nop mogelijk dnt de Duitschers niet zouden rusten vóór cn nloer de oude grenzen waren hersteld. Dat wil dus cn derhalve zeg gen, dnt de grens tusschen heide landen weer zou loopen ten Oosten van Thorn cn in dat geval zou dus Polen van. de Oostzee afgesloten zijn. Merkwaardig rustig is het op het oogenblik in Danzig, men zou misschien óók wel kunnen zoggen „beangstigend" rustig, cn men ziet vrij wel geen militair vertoon. Hoog boven de straten- hangen doeken gespannen met .-de woorden: „Marine unseres Führers willkommen im deutschen (Van onzen eigen verslaggever) DANZIG, Zaterdag AAN een roetzwarten hemel brandt de zon. Het is in de straten, waardoor zich een nauw opeengepakte menschenmenigte voortbeweegt, niet uit te houden. Deze drukte is dè resultante van het bezoek, dat het Duitsche ka- detten-schoolschip de „Schleswig Holstein" aan Danzig brengt. Een geiijk zulks heet „beleefd heidsbezoek''. Overal heeft de be volking de vlaggen uitgestoken en maakt men zich op dit komen van 'den Duitschen oorlogsbodem vol vreugde te vieren. TUSSCHEN de hakenkruisvlaggen ziet men hier en daar dc vlag van den Danziger Vrijstaat, de gouden kroon boven twee witte kruiden op een rood veld. Wie hier als een vreemdeling zou konum cn niet wist dat Danzig mo menteel méér dan ooit in het brandpunt der wereldbelangstelling staat, zou geen oogenblik don indruk krijgen, dat er niemand is die u kan zeggen wat er misschien al-binnen het uur gebeu ren kan. Want-werkelijk, men fanta seert en veronderstelt, put zich uit in allerlei mogelijkheden, grijpt gretig uit de handen der krantenverkoopors de al lerlaatste Rranfehedities, maar, houdt zich de meest opwindende lectuur ten spijt rustig;- Ik was hier voor-drie maanden óók ien wanneer men mij nu vraagt wat zich zoo oppervlakkig beschouwd in a.l dien tijd aan liet stadsbeeld heeft ver anderd, dan moet ik u ten antwoord ge ven: zoo oppervlakkig bokeken, weinig of niots. Er zijn menschen, die ons ver tellen, dat do Vrije Stad weinig anders is dan een versterkt legerkamp. Men schen dio nu. eenmaal gewend zijn uit een muis liefst' op zijn allerminst een olifant te maken, vertellen-u geschiede nissen va.n door de straten marchecren- dc colonnes, zij höoren In hun overrljke fantasie waarop een dichter jaloersch zou kunnen worden bet plaveisel dreunen onder den stampendon stap der soldaten, zij zien wanneer zij even de oogen sluiten (want wanneer, zij die niet zouden sluiten dan zouden zij niets zien!) kanonnen en tanks, lucht afweergeschut en machinegeweren voor bijrollen, maar.wèl'beschouwd en nuch ter bekeken niets van dit alles. Zeker, er is hier in Danzig momen teel véél militair ik zal mij niet aan een nadere schatting wagen, maar slechts diegene zal wat te zien krijgen, die zijn schreden verder richt dan door deze stad alleen. Meer dan ooit is het geboden het hoofd koel te houden en zijn zenuwen, in bedwang, want velen vertellen mij dat ik verstandig zal doen te vefdwijnon nu bot nog niet telaat is en inderdaad- hebben verschillende Nederlanders Danzig dan ook al ver laten. Waarpin rieden zij dat? Zij de den dat om do eenvoudige reden dat men-niet weten kan wat.de allernaas te toekomst zal brongen en het is per slot van* rekening nog niet tie minst bchartenswaardigc van onze kernach tige Ncderlapdsrhë uitdrukkingen en gezegden, dat h.ct heter is „bloo Jan" dan „doo Jan'' ie zjjn. En bovendien is het waar of niet liever vijf minu ten, laten wij het nu maar eens noe men „bang'' dan dood, gewond of verminkt. GAAT het dan zoo zal men mij vragen den kant op dat de kanonnen hun vernietigende taal zullen laten hóoren? Bestaat er nu werkelijk kans dat dc Polen tot wapengeweld hun toevlucht zullen gaan nemen? Ja, die kans bestaat, en ik ben ervan overtuigd, dat dicgecn het mij juist gezegd heeft* die van meening was dat het er maar pp aan komt wie \>an beiden het heft in handen houdt, de Poolsche regeering of het Pool- sche leger. Het schijnt mjj desalniettemin juist to zijn wat ik zoo juist heb vernomen: In Warschau héerscht momentcel een gedrukte-stemming, maar de generaals willen er op - los slaan. Op Kngelscho hulp zonder nadere quallficatie intus- sriieu wordt, door de Polen vast en stellig- gerekend,- maar ik voor mij ge loof en ik heb alle reden mijn bron nen te gelnoveji dat dc Britten zich ten slotte buiten"<ïéze affaire zullen hou den. allerhande berichten van Kngel- sche zijde ten spijt. En de Franschen niet anders. Intusschen gaat het natuurlijk niet Danzig", maar dat is op zichzelf niets bijzonders; dat Danzig naar het Rijk terug wil weet iedereen. Ik sprak hier ook met neutralen over de mishandelingen der Duitsche minder heden door de Polen; ook In dezen valt de Dichtung van de Wahrheit niet ge makkelijk te onderscheiden, het is alles zooveel mogelijk bedoeld er den Duit- schers van te doordringen dat hei zoo niet blijven kan, en niet blijven mag en niet blijven zal. En weet u wat mij óók werd verteld? Dat het bekende aanbod van den Führer gedaan zou zijn. zeer wel wetend dat de Polen dit aanbod on mogelijk zouden kunnen aannemen. Als het tot vechten komt wie zul len dan beginnen? Dat is een voornaam punt, want daarom draait voor een groot gedeelte de eventueele Engelsch- Fransche hulp. De Duitschers niet, luidt het antwoord. Dat hoort men overal. Toen ik gisteren met de vlieg machine landde, duurde de tocht drie kwartier langer dan drie maan den geleden. Oorzaak: men vloog niet over den corridor, daar dc Polen op de verkeersvliegtuigen schoten. En daarom vlogen wij een kleine 75 K.M. overzee. En dat de Polen, al zegt men dan ook dat zij niet mikken kunnen geen bruine boonen of grauwe erwten gebrui ken, zag ik vanmorgen aan de gra naatscherven, waarop zij gistermor gen een Duitsch sportvllegtuig had den onthaald. Een sportvlieg- tuig, zeggen de Duitschers. maar het woordje „sport" tusschen aan- halingsteekensj MOSKOU. 28 Aug. (TASS) Een ver tegenwoordiger van het dagblad „Izves- tia" heeft eenige vragen gericht tot den leider der Sovjet-Russische militaire mis sie, Worosjilof, waarop deze de volgende antwoorden gaf: Vraag: Waarmede eindigden de onder handelingen met de Britsche en dc Fran- schc missie? Antwoord: Met het oog op ernstige ge schillen, welke aan het licht zijn geko men, werden de onderhandelingen afge broken. De militaire missies zijn uit Mos kou naar haar onderscheiden landen teruggekeerd. Vraag: Is het mogelijk den aard dezer geschillen te vernemen? Ajitwoord: De militaire missie der Sovjet was van meening, dat Sovjet-Rus land, aangezien dit geen gemeenschap pelijke grens heeft mét een agressor, Frankrijk, Groot-Britannië en Polen alléé" bijstand kan verleenen, indien zijn troepen zou worden toegestaan door Poolsèh grondgebied te trekken, aange zien gr voor de. sovjet-troepen geen andere weg is om In contact tc komen met de troepen van den aanvaller. Juist LONDEN, 28 Aug. (Reuter). De Middellandsche Zee is tijde lijk voor de Britsche scheepvaart gesloten, aldus verneemt Reuter van de Britsche Admiraliteit. De Admiraliteit heeft voorts verklaard, dat alle Britsche schepen de opdracht hebben gekregen de Oostzee te verlaten. De Air France heeft de diensten van Londen op Cannes, Genève, Zürich, Bazel en Midden-Europa gestaakt, doch de diensten van Londen naar Parijs, Marseille en het Westen gaan gewoon door, evenals de diensten op Hongkong, West-Afrika en Zuid-Amerika. Hedenmorgen om half twaalf zijn Lord Halifax, Sir Alexander Cadogan en Sir Neville Henderson van het Foreign Office naar Downingstreet nummer 10 vertrokken. Chamberlain heeft, vergezeld van zijn echtgenoote, zijn gewone ochtendwandeling in het park gemaakt. Hij heeft onge veer 20 minuten gewandeld. De Roemeensche gezant heeft om 10 uur 35 een bezoek gebracht aan het Foreign Office. Tien minuten later kwam de Fransche ambassa deur, die twintig minuten is geble ven. Het kabinet is om twaalf uur bijeengekomen. Greenwood heeft voor de vergadering een bezoek aan Downingstreet nummer 10 ge bracht. Vandaag is een Brltech Witboek uitge geven. dat de eerste lijst van regelingen voor de landsverdediging inhoudt, be trekking hebbende op do veiligheid van den staat, de openbare veiligheid cn de veiligheid van schepen, vliegtuigen cn dc lovering van essenticélc goederen. Een ieder wordt verboden inoricdcelin- gen te doen aan een ander. Indien er re den ia tc gelooven. dat ccn dergelijk persoon den vijand hulp verleent. Het is verboden in nader aan te geven gebie den fototoestellen bij zich te hebben en in die gebieden foto's te maken. Reizigers kunnen bij aankomst in of vertrek uit Engeland worden gefouil leerd. Britsche onderdanen mogen zich, tenzij zij daarvoor vergunning hebben, niet op hot grondgebied van den vijand of aan boord van schepen of vliegtuigen hegeven. liet ministerie van landbouw kan bepalen, dat bouwland niet dan met een speciale vergunntric voor een ander doel zal worden gebruikt. WASHINGTON, 28 Augustus. (Havas). De ambassadeur van Japan te Washington. Horinoetsji, heeft een onderhoud gehad met onder-staatssecretaris Sumner Welles. Tijdens dit onderhoud heeft de ambassadeur de persbe richten tegengesproken, welke melding maakten van Japansche invloeden, die de anti-Amerikaan- sche betoogingen in China zouden steunen. In 'diplomatieke kringen te Wash, ington rekent men op een spoedige aanzienlijke verbetering in de poli tieke en commercleele betrekkingen tusschen de Vcrecnigde Staten en Japan. Men hecht groote beteekenis aan de door het staatsdepartement uit Tokio ontvangen berichten, vol gens welke de Japansche regeering door het „verraad" van Berlijn in een uiterst moeilijke positie is ge plaatst en zich. gedwongen-ziet, haar gcheele huitcnlandsche politiek te herzien. Hoewel men te Washington verwacht, dat Japan met zijn gewapende penetra tie in China zal doorgaan en zal trach ten, de voorrechten, die de onderteeke naars van het..negen mogendhedenver- zooals de Britsche en de Amerlkaansche troepen in den laatsten wereldoorlog niet in staat zouden zijn geweest deel te nemen in een militaire samenwerking met de Fransche gewapende macht, in dien zij geen mogelijkheid zouden heb ben gehad op Fransch grondgebied te opereeren, konden de Sovjet-Russische gewapende strijdkrachten niet deel nemen aan een militaire samenwerking met de gewapende machten van Frank rijk en Groot-Brittannië, indien haar geen toegang tot Poolsch gebied zou wor den verleend. Ondanks de volkomen duidelijke correctheid van dit standpunt, aldus vervolgde Worosjilof, hebben de Fransche en Britsche militaire mis sies dit standpunt der Sovjets niet kunnen billijken, terwijl de Poolsche regeering openlijk heeft verklaard, dat zij geen militairen bijstand der Sovjet-Unie noodig heeft en niet wil aanvaardon. Dit heeft do militaire samenwerking van Sovjet-Rusland met deze landen onmogelijk ge maakt. Dit vormt de basis der geschillen. Op dat punt werden de onderhandelingen afgebroken. Vraag: Werd tijdens de onderhande lingen gesproken over de vraag van hulpverleening aan Polen door de leve ring van grondstoffen en oorlogsmate riaal? Antwoord: Neen, dat niet. De verschaf fing van grondstoffen en oorlogsmate riaal is een handelsaangelegenheid en sluiting van een pact tot wederzijd- sche hulpverleening om niet te spreken van een militaire overeenkomst, is geenszins noodig om grondstoffen en oorlogsmateriaal aan Polen te leveren, De Vereenigde Staten, evenals een aantal andere staten, hebben geen pacten van wederzij dschen bijstand of een militair verdrag met Japan, hoewel zij reeds twee jaar lang grondstoffen en oorlogsmate riaal aan Japan leveren, ondanks het feit, dat Japan in staat van oorlog met China verkeert, De onderhandelingen be troffen hulpverleening door troepen en geen hulpverleening door levering van grondstoffen en oorlogsmateriaal. Vraag: „De diplomatieke correspon dent van het dagblad „Daily Herald" be weert, dat de Britsche en Fransche mis sies aan de sovjetraissic hebben ge.- vraagd, of sovjet-Rusland bereid is Po len vliegtuigen en munitie te leveren en het roodc leger gereed te houden aan de grens, terwijl de sovjet-missie, naar be weerd wordt, hierop geantwoord zou hebben met het voorstel „onmiddellijk na het uitbreken van den oorlog Wilna en Novogrodek (in het Noord-Oosten) zoomede Lwow (Lemberg) Tarnopol en Stanislowow (provincies in het Zuid- Oosten) te bezetten, zoodat het roode leger, indien de noodzakelijkheid zich zou voordoen, van deze gebieden uit den Polen militairen bijstand zou kunnen verleenen." Hoe beschouwt u deze ver klaring van den diplomatieken corres pondent van de „Dallv Herald"? Antwoord: Deze verklaring Is van be gin tot eind een leugen, de auteur er van, een onbeschaamde leugenaar, en het blad, dat deze leugenachtige verkla ring van zijn diplomatieke correspon dent heeft afgedrukt een lastcrhlnd. Vraag: Reuter méldt per radio: „Van daag heeft Worosjilof aan dc hoofden der Britsche en Fransche militaire mis sies medegedeeld, dat dc Sovjet-regee ring met het oog op de afsluiting van het niet-aanvalspact tusschen Sovjet- Rusland en Duitschland, verdere onder handelingen met Groot-Brittannië en Frankrijk doelloos acht." Is deze verkla ring van Reuter in overeenstemming met de feiten? Antwoord: Neen. Zij is niet In overeenstemming met de feiten. De militaire onderhandelingen met Groot-Brittannië en Frankrijk zijn afgebroken, niet omdat Sovjet-Rus land een niet-aanvalspact met Duitschland heeft gesloten, maar in tegendeel heeft Sovjet-Rusland een niet-aanvalspact met Duitschland onder andere gesloten als resultaat van het feit. dat de militaire onder handelingen met Frankrijk en Groot-Brittannië in een impasse waren geraakt wegens onoverkome lijke verschillen van opvatting. (Vervolg van pag. 1) drag in China genieten, zooveel mogelijk te beperken, acht men het waarschijn lijk. dat Japan voortaan de Britsche en AmerLkaansche belangen zal ontz.ien en ervoor zal waken, dat voorwendsels pe- schapen worden voor een breuk met een dezer beide landen. Verdrag van Versailles was onverdraaglijk Ik heb nu werkelijk jaar voor jaar geprobeerd de herziening van althans de onmogelijkste 'en onverdraaglijkste bepalingen van dit dictaat langs den weg der onderhandelingen te verkrij gen. Dat was onmogelijk. Dat de her ziening moest komen, was tal van mannen niet inzicht uit alle volken duidelijk. Wat men nu ook tegen mijn methode kan aanvoeren, wat men ook meent er tegen te moeten aanvoeren, toch mag niet worden over het hoofd gezien noch bestreden worden, dat het mij mogelijk is geworden zonder nieuw bloedvergieten, in vele gevallen niet alleen voor Duitschland bevredigende oplossingen te vinden, doch dat ik door de wijze van optreden de staatslieden van andere volken van de voor hen dikwijls onmogelijke verplichting ont hief deze revisie voor hun eigen vol ken te moeten verantwoorden, want Uwe Excellentie zal mij toch moeten toegeven: revisie moest komen. Het verdrag van Versailles was on verdraaglijk. GEEN Franschman van eer, ook gij niet, mijnheer Dala dier, zou in een overeenkomstige positie anders hebben gehandeld dan ik. Ik heb nu in dezen geest ook geprobeerd den onverstandig- sten maatregel van het dictaat van Versailles uit de wereld te helpen. Ik heb aan de Poolsche regee ring een aanbod gedaan, waarvan het Duitsche volk ontsteld was. Geen ander dan ik zou het kun nen riskeeren met een dergelijk aanbod voor de openbare meening te komen. Daarom kon het ook slechts voor één keer gelden. Ik ben er thans innig van overtuigd, dat, wanneer van Engeland uit in dertijd in plaats van een wilde campagne tegen Duitschland in de pers en geruchten over een Duit sche mobilisatie te lanceeren, Po len op eenige wijze zou zijn toege sproken verstandig te zijn, Euro pa thans en voor 25 jaren den toestand van diepen vrede zou kunnen genieten. Door de leugen van de Duitsche ag- gressie werd de Poolsche openbare meening evenwel zoo opgewonden, dat der Poolsche regeering de eigen nood zakelijke duidelijke besluiten werden bemooilljkt en vooral de daarop volgen- do mcdedeeling Inzake de beloften tot garantie heeft de blik voor de grens van reëele mogelijkheden versluierd. De Poolsche regeering heeft do voor stellen van de hand gewezen. De Pool sche openbare meening begon, in de stellige overtuiging, dat nu Engeland en Frankrijk immers voor Polen zou den vechten, eischen te stellen, welke men misschien als een belachelijke dwaasheid zou kunnen noemen, wan neer zij niet zoo oneindig gevaarlijk zouden zijn. Indertijd is een onver draaglijke terreur, een physieke en economische kwelling van de meer dan anderhalf millioen in aantal zijn de Duitschers in de van het Rijk afge- scheidon gebieden begonnen. Ik wil hier niet over de voorgekomen afschu welijkheden spreken. Evenwel werd ook Danzig met voortdurende overval len van Poolsche autoriteiten in toene mende mate tot het bewustzijn ge bracht, dat het schijnbaar zonder red ding is uitgeleverd aan de willekeur van een aan het nationale karakter van de stad cn de bevolking vreemde macht. Mag Ik mij nu de vraag veroorloven, mijnheer Daladier, hoe u als Fransch man zou handelen, wanneer door de een of andere ongelukkige uitslag van een dapperen strijd een van uw provin cies door een vreemde mogendheid be zette corridor werd afgescheiden, een groote stad, laat zeggen, Marseille, werd verhinderd zich ten gunste van Frankrijk te verklaren en de in dat ge bied levende Franschen nu zouden worden vervolgd, geslagen, mishan deld, ja op beestachtige wijze zouden worden vermoord. Gij zijt Franschman, mijnheer Dala dier, en daarom weet ik, hoe gij, zoudl handelen. Ik ben Duitscher, mijnheer Daladier. Twijfelt niet aan mijn oerge voel en aon mijn plichtsbewustzijn juist ovenzoo te handelen. Wanneer gij nu dit ongeluk zoudt hebben, dat wij hebben, zoudt gij mijn heer Daladier dan begrijpen, wanneer Duitschland zonder eenige aanleiding er voor zou opkomen, dat de corridor door Frankrijk blijft, dat do geroofde gebieden niet zouden mogen terugkee- ren, dat de terugkeer van Marseille naar Frankrijk verboden wordt? Ik kan mij in ieder geval niet voor stellen, mijnheer Daladier, dat Duitsch land om (1 i e reden tegen U zou strij den. Want ik en wij allen hebben afge zien van EIzas-Lotharingen om een ver der bloedvergieten te vermijden. Des te minder zouden wij bloedvergieten om een onrecht te handhaven, dat voor U onverdraaglijk moest zijn, evenals het voor ons zonder beteekenis zou zijn. Al wat gij in uw brief schrijft, mijnheer Daladier, gevoel ik precies zooals U. Misschien kunnen wij als oude front soldaten elkander op menig gebied op de gemakkelijkste manier begrijpen. Evenwel verzoek ik U ook dit tc begrij pen, dat bet voor een natie van eer on mogelijk is af te zien van bijna twee millioen mensehen en ben aan de eigen grens mishandeld te zien. Duitschland eischt Danzig en Corridor DAAROM heb ik een duidelijke eisch gesteld: Danzig en de corridor moeten naar Duitschland terug. De Macedonische toestan den aan onze Oostgrens moeten worden opgeheven. Ik zie geen weg Polen, dat zich nu in de be scherming van zijn garanties on aantastbaar gevoelt, hier tot een vreedzame oplossing te kunnen bewegen. Ik zou evenwel ook wan hopen aan een eervolle toekomst van mijn volk wanneer wij onder dergelijke omstandigheden niet vastbesloten zouden zijn, de vraag op deze of gene manier op te los sen. Indien het lot thans daardoor onze beide volken opnieuw tot strijd zou dwingen, zou toch in de motieven een verschil zijn. Ik, mijnheer Daladier, strijd dan voor het herstel van een on recht en de anderen voor de handhaving daarvan. Dit is des te tragischer, daar velen der meest Vooraanstaande man nen ook van uw eigen volk, de onzinnig heid van de toenmalige oplossing even zeer hebben erkend als de onmogelijk heid van haar voortdurende handha ving. Ik hen mij bewust van de ernstige consequenties, welke een dergelijk con flict met zich brengt. Ik geloof evenwel, dat Polen de ergste zou hebben te- dra gen, want om het even hoe ook een-oor log om deze kwestie afloopt, de Poolsche staat van heden zou in ieder geval ver loren zijn. Dat daarvoor nu onze beide volken een nieuwe bloedige vernieti gingsoorlog zouden aangaan, is niet al leen voor U, doch ook voor mij, mijn heer Daladier. zeer smartelijk. Ik zie evenwel, .zooals reeds opge merkt, onzerzijds geen mogelijkheid Po len op verstandige wijze te kunnen be- invloeden om een toestand te corrlgee- ren, welke voor het Duitsche volk en het Duitsche Rijk ondraaglijk is. - WASHINGTON, 28 Aug. (Havas). Door tusschenkomst van een amb tenaar van het Witte Huls heeft president Roosevelt aan de pers laten weten, dat hij voor het oogen blik geen enkelen hieuwen stap in voorbereiding heeft. Do ambte naar verklaarde, dat de president, die den geheelen Zondag op het Witte Huis had gewerkt, niet' van meening was. dat de uit Europa ontvangen berichten een nieuw ele ment brachten in den toestand. Verantwoordelijke kringen te Was» hington hebben nog niet de hoop op gegeven. dat de invloed der Sovjets zou kunnen worden aangewend voor de zaak van den vrede, ondanks dc over eenkomst met Duitschland. Tot nu toe heeft de Canadeesche re geering nog geen antwoord ontvangen van Rijkskanselier Hitier op de bood schap van Mackenzie King. Zooala men weet, heeft Mussolini geantwoord, dat hij al het mogelijke zal doen om den vrede te waarborgen. BRUSSEL, 28 Aug. (Belga). Het Belgische ministerie van lands verdediging deelt mede: „In het geheele land hebben de reservisten als één man en onverwijld gevolg gegeven aan het bevel tot opkomst. De mannen toon en een goed mo reel en geven blijk van een uitste kenden geest. De verdeeling der uitrustingen en de vorming der eenheden zijn kalm en stelselmatig geschied bin nen den voorzinnen korten termijn. Gelijk met do opkomst der onder .de wapenen geroepenen vinden de werkzaamheden verbonden aan de opvordering regelmatig voortgang." YVeerverwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 y.: gedeeltelijk bewolkt., dropg warm weer, behoudens eenige kans op onweer, meest zwak ke veranderlijke wind.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8