3UmiJdn ScJwMm Het verkeer eischt bij Utrecht drie dooden Washington wil Londen en Parijs steunen Een te Zeist en twee te Oudenrijn Het disconto verhoogd Prins Bernhard lid van „De Pan" VELOX-H.V.C. OP 17 September Radio-programma's Geen deelneming aan een oorlog, wel economische en materieele steun Wijziging van de neutraliteitswet Nederlandsche gezant bij Pierlot Duitsch leger op Slowaaksch gebied Nederlandsch - Indië treft maatregelen BUITENGEWONE MINISTERRAAD ^STADSNIEUWS^ NED. SPOORWEGEN Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 29 AUGUSTUS 1939 Ml KEK OUDENRIJN, Maandag zijn in deze gemeente twee ernstige ver keersongelukken geibeurd. waarbij twee dooden en twee ernstig gewon den zijn te betreuren. Gistermiddag om twee uur stak een •wielrijder, een zekere F. uit Vleuten, den Leidschenstraatweg hij den zijweg naar de alluminiumfabripk plotseling van rechts naar links over om zich naar het tegelpad voor wielrijders te hege ven. Hierbij werd. hij door 'n in de rich tine Utrecht rijdende auto gegrepen en meegesleurd. Met zeer ernstige verwon dingen is de man naar het Stads- en Academisch ziekenhuis ovprgchrarht door een ziekenauto van den Utrecht- schen G.G. en G.D.. waar hij later is overleden. Op den Kanaaldijk werden gister avond om kwart over negen voorts vier jongelui, die in de richting van den Leidschenweg liepen aan de rechterzijde van den wee, plotseling door een hen achterop komende mo tor aangereden. De gevolgen waren zeer ernstig. Twee der jongens wer den tegen den grond gesmakt en bekwamen ernstige verwondingen. terwijl het motorrijwiel omsloeg, waardoor de bestuurder, een zekere de G. wonende aan den Hopakker te Utrecht, op slag gedood werd. De motorrijder oieek niet in het be zit te zijn geweest van een rijhewijs. De politie te Oudenrijn heeft van bei de verkeernneelukken proces-verbaal opgemaakt. Eén doode te Zeist Maandagavond omstreeks 8 uur is op" den Utrechtschenweg bij de Sanatoriumlaan alhier een .wielrij der, de 65-jarige heer Hcitmeyer uit Zeist, door een auto aangereden en vrijwel op slag gedood. De heer H. kwam uit genoemde laan en bleef eerst even op de rechterzijde van den weg rijden om vervolgens zon der uit te kijken over te steken met de bedoeling het aan de overzijde gelegen rijwielpad te bereiken. Op dat moment kwam een auto uit de richting van het dorp Zeist met een vaart van ongeveer 70 K.M., aanrijden. De bestuurder, de heer Raams, secretaris van Nationaal Centrum kon een botsing niet meer ver mijden, de wielrijder werd met een boog door de lucht geslingerd om vervolgens op de straat neer te smakken, waarbij de dood vrijwel op slag moet zijn inge treden. De heer Raams. die sterk rem de cn nog trachtte uit te halen, wilde niet tusschen de boe men door op het rijwielpad terechtkomen, waar zich wiel rijders hevorfden en reed daarom tegen een boom. De auto werd zwaar bescha digd, terwijl de heer Raams een hoofd wonde en een lichte hersenschudding opliep. FINANCIËN De Nederlandsche Bank verhoogt haar rentetarieven over de heele linie met een vol procent AMSTERDAM, 28 Augustus. De Nederlandsche Bank heeft haar rentetarieven over de gehee- le linie met een vol procent ver hoogd. De tarieven zijn dus thans jals volgt: Wisseldisconto 3 procent, pro messe disconto 3Vz procent, be leening op effecten 3V2 procent, beleening op goederen 3V2 procent .Voorschotten in rekening courant 3V2 procent. Het wisseldisconto is gebracht op 3 procent, nadat het sedert 3 December 1936 onveranderd 2 procent was geble ven. De door onze circulatiebank genomen maatregel komt niet als een verrassing. Zij is een uitvloeisel van de door do kritieke politieke situatie gewijzigde verhoudingen op de geldmarkt. De dis- contoverhooging is op het oogenblik geen stap, die speciaal moet worden beschouwd als een beschermingsmiddel voor den Nederlandschen gulden, de in nerlijke positie van ons nationale ruil middel is nog steeds sterk en bovendien is het vertrouwen in het Nederlandsche staatscrediet niet geschokt. In tijden zooals thans worden meege maakt, zijn de financieelé instellingen en andere ondernemingen, welke tot de primaire geldgevers kunnen worden ge rekend, er echter onmiddellijk op uit hun liquiditeit zoo goed mogelijk te ver zorgen en bij het verstrekken van gel den zijn zij niet alleen uiterst, gereser veerd, maar bovendien bijzonder voor zichtig. Daartegenover bestaat er in een periode vaïi politieke hoogspanning steeds een uitgesproken neiging om in het bezit van zooveel mogelijk vlottende middelen te geraken. Eenerzijds dus een geringe of mindere bereidwilligheid om geld af te-geven, en anderzijds een sterk toenemende vraag. Het gevolg hiervan is uiteraard een aantrekken van do geldkoersen. De prolongatiekoers, die geruimen tijd procent was geweest, tot welken koers nauwelijks vraag be stond, is in enkele dagen met, een paar etappes tpt vier procent gestegen. Het particuliere disconto dat zich tijden ach tereen had bewogen nn een peil dat voor een verlaging feitelijk niet vatbaar meer was, ging eveneens naar boven en steeg heden tot 2 procent procent. En hiermede werd het renteniveau van de Nederlandsche Bank overschreden. Waar de .centrale credietinstellirig als oen herdisconteeringsinstituut moet worden beschouwd, kon verwacht wor den, dat zij haar rentevoorwaarden zou herzien, teneinde te verhinderen dat in eerste instantie een omvangrijk beroep op haar faciliteiten zou worden gedaan, De genomen maatregel moet dan ook niet worden uitgelegd als een aanwijzing dat de geldruimte hier te lande plotseling sterk is verminderd of dat de Nederland sche gulden extra moet worden beveiligd, de potenticele geldruimte in Nederland is nog groot en onze munteenheid kan nog altijd tot de sterkste der valuta's worden gerekend. De maatregel van de Neder landsche Bank past echter geheel in het kader van de tijdsomstandigheden. SPORT EN SPEL Wereld-kampioenschappen onderbroken MILAAN, 29 Aug. In een buitengewone bijeenkomst van de U.C.I. is besloten de verdere wed strijden van de wereldkampioen schappen op te schorten, een en ander in verband met den inter nationalen toestand. De tot dusver verkregen resultaten blijven geldig, met andere woorden, Derksen behoudt den titel van wereld kampioen der amateur-sprinters, van Vliet blijft finalist bij de beroepsrijders, Klink is halve finalist in de achtervol gingen, Wals finalist bij de stayers. Men hoopt de kampioenschappen in September te kunnen voortzetten. De Italiaansche Wielren Unie zal in dat ge val tijdig de nieuwe data bekend ma ken. ZWARTEPOORTE—V. D. VOORT WINNEN TE ZAANDAM De uitslagen van de te Zaandam ge houden wielerwedstrijden luiden: Omnium: 1. Kremers 3 pnt.; 2. Zwarte- poorto 8 pnt.; 3. Zims 11 pnt. (Van der Linden gevallen). Koppel wedstrijd over 60 K.M.: 1. Zwar- tepoorte—Van der Voort (1 u. 23 m. 41 s.) 18 p.; 2. Pijnenburg—Boeyen, 13 p.; op twee ronden 3. FranckenVan Swelm 7 p.; 4. BakkerKremers cn Zims Klisters 2 p.; op drie ronden 5. Grif fioen—Rijneveld. BEKERCOMPETITIE UITGESTELD AMSTERDAM, 29 Aug. Wegens de mobilisatie zijn de waterpolo-wedstrij- den voor de bekercompetitie van den Koninklijken Nederlandschen Zwem Bond voorloopig uitgesteld. De Utrechtsche Golfclub de Pan, spelend op de mooie baan te Huis ter Heide, is de eer te beurt gevallen van Prins Bernhard's toetreding als lid, aldus de N.R.C. De Prins speelt de laatste weken reeds geregeld. Z.K.H. is enthousiast voor het spel en zal daarin onge twijfeld, dank zij zijn sportleven aan leg, spoedig goede resultaten berei ken. VOETBAL Zooals wij reeds vermeldden vangt op Zondag, 17 September de competitie van den K.N.V.B. aan. H.V.C. opent de nieuwe competitie met den wedstrijd tegen Velox uit Utrecht. Het programma voor afdeeling I dei- tweede en derde klasse luidt: 2e klasse A DWVAlcmaria Victrix Alkmaarsche BoysWFC ÖSVZeeburgla HRC—ZFC West Frisia—AFC 2e klasse B VeloxHVC De Spartaan—Hercules HilversumKennemers EDO—RCH 3e klasse A PurmerstcijnKW De GermaanZaandijk ZVVAED HollandiaMeteoor QSCSucces 3e klasse B Ripperda—Zeemeeuwen ZandvoortKinheim Beverwijk— Helder BloemendaalAalsmeer Schoten—Volewijckers MINISTER DIJKXHOORN OUD-VOETBALLER De nieuwe Minister van Defensie, overste A. Q. H. Dijkxhoorn, is een oud voetballer; van 1914191S verdedigde hij als doelverdediger de kleuren van het Zutpjjensche Be Quick, aldus de Sportkron. VOETBAL IN ENGELAND LONDEN, 29 Aug. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Engel- sche League, luiden: Eerstè afdeeling: Aston Villa—Evcrton 1—2 BlackpoolBentford 2—1 Stoke City—Bolton Wanderers 1—2 Tweede afdeeling: Coventry City West Brorrfwich Albion 3—3 MillwallPlymouth Argyle 0—2 Sheffield WednesdayBarnsley 31 West Ham United—Fulham 21 WOENSDAG 30 AUGUSTUS HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. VARA- uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30 7.00 RVU., 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek. (Om 8.16 Ber.). 9.30 Keu kenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu-bedrüven. 12.00 Gram.muziek. 12.15 Berichten. 12.17 Esmeral da. 12.45 VARA-orkest. 1.801.45 Gram.mu ziek. 2.00 VARA-orkest. 2.45 Gram.muziek. 3.30 Orgelspel. 4.00 Voor de kinderen. 5.30 Esmeralda, en solist, en gram.muziek. 6.28 Berichten. 6.307.00 Causerie „De beteeke- nis van de sociale geografie in dezen tjjd". 7.05 VARA-Kalender. 7.10 Felicitaties. 7.15 Gram.muziek, 7.30 Cursus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.17 VARA- orkest. 9.00 Causerie en toch ben ik van meening, dat..,". 9.10 Gram.muziek. 10.00 Berichten ANP. 10.10 VARA-orkest. 11.55 Gram.muziek. 11.15 Orgelspel. 11.4512.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berich ten, gram.muziek (9.309.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst, 11.00 Gram.-mu- ziek. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Be richten. 12.15 Gram.muziek. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gram.muziek. 1.30 Gram.mu ziek. 2.00 Zang en piano. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Trio „Pro Musica" en gram. muziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kin deren. 5.45 Gram.muziek. (ca, 6.30 Ber.). 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanva- rings-reglement. 7.00 Berichten. 7.15 Zen- dings-halfuur. 7.457.55 Gram.muziek. 8.00 8.15 Oranje-avond. 10.00 Berichten ANP., ac tueel halfuur. 10.30 Viool met' pianobegelei ding en gram.muziek. 11.10 Gram.muziek. 11.5012.00 Schriftlezing. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Reportage. 9.20 Het a.s. Partijcongres te Neurenberg. 10.20 Berichten. 10.40 Populair concert. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Het Omroepkleinorkest, en solisten. KINDERHOEKJE 274. Eerst wordt Pam's harnas uitgetrokken. Dan zegt de man barsch. „Volg mij, jongetje. Ik zal nog plezier van je beleven" en gedwee volgt Pam. 275. Ze komen nu in een schacht, waar kleine menschen aan het werk zijn. WASHINGTON, 29 Augustus. (Havas). De tekst van een be sluit tot bijeenroeping van het Congres in buitengewone zitting is gereed. Men wacht nog slechts op de onderteekening ervan door Roosevelt, die daartoe het oogen blik zou afwachten, waarop een conflict vrijwel zeker zou zijn- De raeening wordt versterkt, dat het Congres den president zal volgen en Frankrijk en Groot-Brittannië tot een maximum zal helpen en daarbij toch de Vereenigde Staten buiten een oorlog houden. Toch zal de ontwikkeling van den toestand in Europa een beslissenden factor vormen. Men had hedenmor gen te Washington den indruk, dat de regeering der Vereenigde Staten zou willen zien stemmen over een neutraliteitswet in den gec^t van het ontwerp van Bloom, dat door Roosevelt werd, goedgekeurd. Roo sevelt vraagt den Amerikanen niet „neutraal te zijn in ivoorden en zelfs in gedachten", zooals in 1914, doch denkt er vooral aan een duur- zamen vrede voor de Vereenigde Staten te verzekeren. President Roosevelt heeft tot de- ge delegeerden op het congres van „Pax Romana" een boodschap gericht, waar in hij met name zegt: „Wij moeten voor den vrede bidden. Wij moeten denken in den geest van vrede en het vertrou wen hebben, dat ondanks alle ontmoe digingen wijze raadgevingen het zullen winnen, zoodat iedere controverse haar oplossing zal vinden in do beslechting door rede, veeleer dan dat een toevlucht lal worden gezocht tot de wapenen." Vooraanstaande leden van het re- publikeinsch-democratische „Isola- tioblok", dat in ae laatste zitting van het Congres de neutraliteitswet Van RooseVelt heeft verworpen, heb ben besloten, aldus een bericht van den correspondent van de New York Herald Tribune te Washington, in geval van een oorlog hun besluit te herzien. Verklaard wordt, dat in dien de oorlog zou uitbreken, deze leden stemmen zouden voor een her roeping van de neutraliteitswet, welke voorziet in een embargo op den uitvoer van wapens in oorlogs tijd. De leiders, die voor het oogen blik anoniem willen blijven, hebben gezegd van opvatting te zijn veran derd omdat zij geloofden, dat de ge- heele natie een dergelijke actie wenschte. De onder-staatssecretaris van oorlog, Louis Johnson, heeft in een nationale vergadering van oudstrijders in buiten- landsche oorlogen verklaard, dat hij een' campagne op touw zet tot het op schorten of amendeeren van de neutra liteitswet, hij voegde hieraan toe, dat liet handhaven van een embargo op wapenen door de Vereenigde Staten een begunstiging is van Duitschland en een aanmoediging voor Duitschland tot het scheppen van crises, zooals deze, waar tegen men op het oogenblik strijdt Het opheffen van het embargo, zooals dit door president Roosevelt is voorgesteld, zou een stap in do goede richting zijn naar den vrede en een werkelijke neu traliteit. De Amerikaansche ambassadeur te Berlijn, Hugh Wilson, heeft een rede gehouden aan een maaltijd, georgani seerd door de organisatie van veteranen in buitenlandsche oorlogen. Hij zeide, dat in geval van een oorlog in Europa de houding van Amerika, zelfs een pas sieve houding een belangrijken invloed op de gebeurtenissen in de wereld zou hebben. Wilson behandelde de vraag, hoe voor Amerika de vrede gehand haafd kan blijven. Wilson verklaarde voorstander te zijn van een neut ral iteitswetgeving, zooals die door de regeering voorgesteld en door het Congres verworpen is. Verder zeide hij, dat er geen enkel middel zou zijn om de immuniteit der Vereenigde Staten volledig te waarborgen, indien Europa aan een ernstig conflict ten prooi zou zijn. „Men kan aldus zeide hij niet de zekerheid verschaffen, dat er niet zekere daden der oorlogvoe renden zullen zijn, die onze belangen zoozeer bedreigen, dat wij onmiddellijk in een conflict zouden worden meege sleurd." BRUSSEL, 28 Aug. (A.N.P.). De Nederlandsche gezant te Brussel, baron Van Harinxma thoe Slooten, heeft hedenmiddag een bezoek ge bracht aan den Belgischen premier en minister van buitenlandsche za ken, Pierlot. BRATISLAVA, 29 Aug. (D.N.B.). Minister-president dr. Tiso heeft Maan dag uit naam van de Slowaaksche regee ring een oproep gericht tot de bevolking van Slowakije, welke den volgenden in houd heeft: „Ter bescherming van de onafhanke lijkheid en integriteit van onzen jongen Slowaakschen staat tegen een bedrei ging door Polen zullen op grond van het tusschen de Slowaaksche republiek en het Duitsche Rijk gesloten bescher mingsverdrag en de in verband daar mede door de beide regeeringen gemaak te afspraken Duitsche troepen op Slo waaksch staatsgebied in dienst gesteld worden en zoo noodig schouder aan schouder met ons dappere Slowaaksche leger den vijand van de grens van onzen staat verre houden. Wij roepen de be volking op de Duitsche troepen als vrienden te begroeten en hun iedere mogelijke hulp te verleenen." OOST-INDIË VOLKSRAAD BETUIGT INSTEMMING Met de rede van H.M. de Koningin BATAVIA, 29 Aug. (Aneta). De vergadering van den Volksraad werd vanmorgen geopend met een korte rede van den voorzitter, in verband met den algemeenen poli- tieken toestand. Spreker zeide ongeveer het volgende: Sinds de laatste openbare vergadering hebben zich twee belangrijke feiten in ons staatsleven voorgedaan, gisteren is in Nederland bevel gegeven tot mobili satie en hedennacht heeft H.M. de Ko ningin voor deze gewesten een'radio rede uitgesproken. H.M. heeft de mobilisatie-maatrege len geschetst en o.m. gezegd: Ilc twijfel er niet aan of gij staat allen om uw re geering geschaard, bereid om' haar te schragen, enz. Ik moge daarop, als voor zitter van de volksvertegenwoordiging van Nederlandsch-Indië cn in overeen stemming met alle fractieleiders, zoo even in de commissie van overleg ver- eenigd, antwoorden met de verklaring: „ook wij zijn bereid". H.M. heeft verder gezegd: „allen moeten wij het hoofd koel houden en zonder ons te laten verontrusten opgewekt en nauwgezet doen wat onze plicht is". Ik verzoek u dus met mij voort te gaan om onzen plicht te doen (applaus). De gemachtigde der regeering, de di recteur van financiën de heer Götzen, verklaarde, dat de regeering met. groote belangstelling de woorden heeft aange hoord, waarmede de voorzitter van den Volksraad de unanieme bereidheid van den Volksraad heeft willen vertolken om zich in deze ernstige en vol met spanning zijnde tijden volledig achter haar te plaatsen. De regeering heeft nimmer aan die bereidheid getwijfeld, doch niettemin vormt deze uitspraak een grooten steun bij het treffen van de maatregelen, waartoe zij in den naasten toekomst, wellicht genoopt zal zijn in liet wezenlijk belang van de bescher ming der hoogste goederen van land en volk (instemming). Geen publicaties over bewegingen van Land- en Zeemacht BATAVIA, 29 Aug. (Aneta). Aneta ontving de volgende mede- deeling: De regeering heeft in verband met de ontwikkeling van den buiten- landschen toestand, noodig geoor deeld eenige voorzorgsmaatregelen te treffen, welke in het bijzonder er op zijn gericht om tijdig te kunnen beschikken over personeel en mate rieel, bcnoodigd voor de bewaking der neutraliteit voor het geval een gewapend conflict mocht uitbreken. Deze .maatregelen beperken zich voor loopig tot de volgende: Voor de vloot: Van dc bij do zeemacht in oefening geweest zijnde reserve- en dienstplich tigen wordt een zoodanig deel buiten gewoon in werkelijken dienst opgeroe pen als zal zijn vereischt voor de in dienst stelling van het noodige materieel der zeemacht, behoorende tot den marineluchtvaartdienst, mijnenleggers, mijnveegdienst, onderzoekings- cn be wakingsdienst en kustwacht, alsmede voor aanvulling van het telegrafisten en monteurspersoneel. Voor het leger Eenige categoriën militie-plichtlgen en reserve-officieren, bestemd voor den dienst in enkele belangrijke havenge bieden, worden buitengewoon onder de wapenen geroepen. Bij goOvernementsbesluit van 29 Aug. 1939, no. 3z, is het tot nader order ver boden om door middel van de drukpers berichten te verspreiden omtrent bewe gingen van troepen of schepen, behoo- rend tot de Land- of Zeemacht in Neder landsch-Indië. BINNENLAND Militairen moeten zich houden aan verkeersvoorsch rif ten Zij hoeven echter geen voor rang te verleenen aan ander verkeer •s-GRAVEXHAGE, 29 Aug. De chef van den Generalen Staf heeft bepaald: le. dat de militaire bestuurders de verkeersvoorschriften, met uitzondering van die voorschriften, welke aan ander verkeer te hunnen opzichte voorrang geven, moeten blijven opvolgen, voor- zoover zulks met de belangen van hun dienst strookt. Zoo zullen zij rechts moeten houden, niet rechts mogen inhalen, maximum snelheden moeten inachtncmen cn ver keersteekenen moeten opvolgen. 2o. Dat dc militaire bestuurders geen voorrang behoeven te verleenen aan ander vorkeer, doch ten opzichte van dat andere verkeer niet zullen mogen doorrijden, dan met inachtneming van een groote mate van zorgvuldigheid in liet bijzonder t.o.v. verkeer dat ingevolge de normale verkeersvoorschriften voor rang zoude hebben, opdat de kans op aanrijdingen zooveel doenlijk worde be perkt. Het vorenstaande geldt niet ten op zichte van het verkeer op voorrangs wegen, aan welk verkeer onder alle om standigheden den voorrang moet worden gelaten. 3c. Dat als militaire bestuurders m den zin van deze order slechts worden aangemerkt dc bestuurders van vierwie lige motorrijtuigen, voorzien van het rood-wit-blauw-kenteeken, alsmede de bestuurders van.tweewielige motorrijtui gen, voorzoover deze laatste bestuurders door de terzake bevoegde militaire be velhebbers voorzien worden van een hrecden rood-wit-blauwen band om den linkerarm, 's-GRAVENHAGE, 29 Aug. Naar wij vernemen zal morgenochtend wederom een buitengewone ministerraad worden gehouden. BUITENLANDSCHE ONDER SCHEIDING 's-GRAVENHAGE, 29 Aug. De Fran- sche regeering heeft jhr. J. van Vreden- burch, algemeen voorzitter der vereéni- ging „Het Nederlandsche Trekpaard" benoemd tot officier de Merite Agricole. Beperkte dienstregeling MET ingang van morgen, Woensdag 30 Augustus, treedt de beperkte dienstregeling voor de Spoorwegen in werking, Van Amersfoort loopen slechts de volgende treinen: Naar Amsterdam: 6.54; 7.54; 10.10; 11.20; 16.54; 17.54; 20.10; 21.20. Naar Utrecht: 6.54; 7.57; 10.09; 17.57; 20.00. Naar Apeldoorn: 8.17; 11.02; 18.17; 21.02. Naar Zwolle: 5.43; 10.58; 15.43; 20.58. Naar Arnhem: 5.48; 15.48. Naar Nijmegen: 8.12; 950; 18.12; 10.50. VERVANGING VAN GEMOBILISEERDE ARTSEN Daar oenige artsen in onze stad tot de gemobiliseerden behooren, zal de praktijk dier geneesheeren door de niet gemobiliseerde doktoren worden waar genomen. De wijze waarop deze waarneming werd georganiseerd vindt men uitvoerig in een advertentie in dit blad be schreven. DR. R. MIEDEMA Naar aanleiding van het bericht: „dr. R. Miedenia 25 jaar predikant" in ons nummer van gisteren, verzoekt dr. Miedrma ons te willen vermelden dat dit jubileum op geen enkele wijzo door hena zal worden herdacht. GEMEENTEBUREAUX Op Koninginnedag zullen de gemeen te-kantoren geopend zijn zooals op ge wone werkdagen. BURGERLIJKE STAND 29 Aug. Geboren: Antonia, d. van E. Nieuwen- huis en W. Va&tenburg. Eduarcl Jozef Martinne, z. van J. G. F. Pauleijn en M. E, Woerdman. Hendrikus, z. van J. Wij- nands en J. H. Troost. Alijda Johanna, d. van H. Blankestijn en L. Tommcl. Evelina Margai'etha, d. v. G. J. Reljerso cn M. D. Reijerse. Justus Antoon Cïerar- dus (Hendrik, z. v. W. M. J. v. d. blun dert en A. H. G. Andcriessen. Ludwig* Antonia, z. v. C. v. Colmjon en M. W. Meijer. Helena Geertruida Everdina, d. van E. II. Elzenaar, en C. Kamphorst. Johannes Gerard, z. v. G. Tjemmes en B. Hut. Overleden: Barbara v. d. Schans, 88 jaar, wed. v. Louis Engelhardus Blink, 64 jaar, ongehuwd. Getrouwd: W. A. Galesloot en H. A. van Zuilen. G. J. Hammers en P. A. C. C. Schrcvelius. H. E. Sieger en J. Smit.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3