DE MOBILISATIE Voor hoelang Een afscheid, zooals er duizenden Dinsdag plaats hadden bij het vertrek der opgeroepen militairen Een hartelijke groet uit het coupé raampje. Een mobilisatiebeeld, dal herinnert aan de ernstige dagen van 1914 .Gewichtige" bagage bij het vertrek der matrozen, die tot de opgeroepen lichtingen behoorden en zich evenals de soldaten Dinsdag moesten melden* In grooten getale werden door de militaire autoriteiten de paarden opgevorderd bij het ten uitvoer leggen van de mobilisatie-maatregelen. De drukte voor de Markthallen te Amsterdam Het vaderland roept. Uitgeleide gedaan door vrouw en kind op weg naar het Centraal Station te Amsterdam, om ge volg te geven aan den oproep tot mobilisatie Tot hier toe en niet verder. De perrons der stations waren Dinsdagmorgen voor het publiek verboden in verband met het vervoer der militairen De aanvoer van zandzakken voor de beveiliging van het Hoofdpostkantoor te Amsterdam. Het zand-transport geschiedde per schuit De hop pluk is aangevangen. In de omgeving van Vlijmen werkt jong en oud mede en de oogst geeft vele handen werk De drukte voor het Centraal Station te Amsterdam, waar honderden getuigen waren van het vertrek der militairen, die Dinsdag onder dienst kwamen als gevolg van het mobilisatiebesluit Bij duizenden worden op de bureaux van den Bur gerlijken Stand de ontvangbewijzen der Rijksdistri butiekaarten gesorteerd Een teeken des tijds De schoenmaker, die op zijn mame» aan zijn cl'ènten mededeelt, dal hii z ;r. eest heelt moeten verlaten, om den dienstplicht te gaan vervullen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8