OPEL FILMS voor Week: STADSNIEUWS Veertig-jarig makelaarschap F irma L. A. A. van Hamersveld JOH. BOTTINGA Voordracht van mr. Andries Noland Hf Wat wij van hem hoorden waren de bekende stukken uit de Camera, han delende over dP families Stastok en Kegge, die mr Noland voordroeg met een juiste variatie in stem en gebaar, die zeer wel Beet's humor en goed moedige wereldwijsheid tol zijn recht deden komen, kenmerken der Camera, die haar nog steeds zijn sprplsche prikkeling geven, verborgen liggen in den wel uitgesponnen gecommentari- eerden dialoog Nationale Reclasseeringsdag Korps Vrouwelijke Vrijwilligers Tentoonstelling handenarbeid Ouderavond „St. Hubertus" 9nq.n%ondsw SUPINATOR Se BLAD PAG. i AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 4 MEI 1940 Voor de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen R 'PjE Ned. Vereeniging van Huis- vrouwen, afdeeling Amers- n foort heeft gister het eeuwfeest der «j camera Obscura met een voor- drachtmiddag door mr. Andries Noland te Amsterdam herdacht. Evenwel, gezegd dient te worden, dat voordracht uit de Camera (die dit maal lezend geschiedde) geen zeer Jlooge eisehen stelt aan het kunrgjn van den declamator. Benieuwd zagen we daarom uit naar de ballades van J. W. F. Werumeus Buning en het Apollionische fragment uit Vondels Lucifer, welke dichtregels als „vulling" tusschen de Camera brokstukken waren aangekondigd ir: Hoewel verdienstelijk van voordracht gelukte het den kunstenaar niet vol komen zijn opvatting over de gezegde verzen, zijn beleving ervan te doen uitkomen. De voordracht leek ons te onpersoonlijk. Was hier het onthrekpn van een gespannen contact tusschen kunstenaar en gehoor geshnld? Een ver onderstelling, die er ons toe mag no pen een definitief oordeel over mr. Noland's dualiteiten als voordrachts kunstenaar tot later te verschuiven, wanneer het mogelijk tot een herop treden in Amersfoort zal gekomen zijn De bijeenkomst was belegd in den foyer van Amicitia Jubileum van den heer Lammerts van Bueren m Zaterdag, 11 Mei, a.s. hoopt onze stadgenoot de heer J. D. Lammerts van Bueren zijn iCl-jarig makelaars- gchap te herdenken. De eerste connectie met het make laarschap ontstond in de jaren, toen de heer Lammerts van Bueren eige naar was van de concertzaal en het restaurant „De Arend" aan den Arn- hemscheweg. waar nu de garage van yan Hamersveld gevestigd is. In de groote zaal van „De Arend" plachten de notarissen hun verkoopin- gen te houden. In 1900 werd de heer Lammerts van Bueren, door den toenmaligen notaris JVos aangezocht, de publieke verkoo- pingen te leiden van hotel „De Ver gulde Zwaan" in d,e Utrechtschestraat, waarvan de eigenaar, de heer Grams- ma, overleden was. Zijn optreden viel dusdanig in den smaak, dat de geza menlijke notarissen hem verzochten als hun vendumeester te fungeeren. Groote verkoopingep en erfhuizen ïijn door den heer van Bueren tot ge noegen zijner principalen verricht. Wij noemen o.a. de nalatenschap van mevrouw Scheltus in de Nieuwstraat, de verkoopingen van den heer Tromp van Holst en oud-burgemeester van Perseijn; het landgoed Stouten burg van mevrouw Sulier-Luden; Huize W'eldam te Hoevelaken van wijlen den heer Deen en vele andere. De positie van den vendumeester is er een van groot vertrouwen, daar men de belangen heeft te behartigen van den client en van den notaris. Het aan tal kleine erfhuizen was in de jaren van 40-jarig vendumeesterschap legio. Ook 'droegen de notarissen hem her haaldelijk het schatten van roerende goederen bij boedelscheidingen op. Ja renlang heeft cle heer van Bueren ook voor de personeele belasting geschat, doch deze taak wordt, thans het meest door de belastingambtenaren zelf ver richt. Behalve de bijzonder goede ver houding met de notarissen te dezer stede, is ook cle speciale samenwer king met de deurwaarders en de make laars zeer goed te noemen. Evenals het vorig jaar hebben de samenwerkende Reclasseeringsvereeni- gingen, waarvan de grootste zijn: het Nederlandsch Genootschap tot Zedelij ke verbetering der Gevangenen, de R.K. Reclasseerings vereeniging, het Leger des Heils en de Protestantsch Christelij- ke Reclasseeringsvereeniging, het voor nemen ook dit jaar wederom een Natio- nale Reclasseeringsdag te organiseeren men wel op Zaterdag, 1 juni a.s. 1 Het plaatselijk Comité van uitvoering jis als volgt samengesteld: Ds. G. D [Goedhuis, voorzitter, Mevrouw P. Til lemans-Persijn, secretaresse, G. A. Hen driks, tweede secretaris, Jhr. F. J. A. Calkoen, penningmeester, ds. S. J. Pop- ma. G. A. L. Spelberg en T. Vleeming. Voorts worden er verschillende sub comités gevormd. Een kindermiddag op Dinsdag 14 Mei Men schrijft ons: De afdeeling Amersfoort van het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers, dat zoo lang zamerhand in onze stad door zijn da den algemeene waardeering heeft ver worven, stelt zich voor de Pinkster- vacantie te benutten, teneinde cle Amersfoortsche jeugd een prettigen en vroolijken middag te bezorgen. Het korps zal nl. op Dinsdagmiddag 14 Mei. des middags van 2—5 uur in tuin en zaal van het Berghotel een kin- dermiddag organiseeren, waaraan cle veelzeggende naam „Pinksterpretje voor kinderen en hun ouders" is gegeven. Op dien middag zal de jeugd zich kunnen meten in allerlei wedstrijden. Er zal gesjoelbakt kunnen worden; jeugdige autoped-rijders zullen elkaar in spannende races kunnen bekampen; het rad van avontuur zal draaien en op nog vele andere manieren zullen de kleine bezoekers worden beziggehou den. Zij in de eerste plaats maar natuurlijk willen ze Vader en Moeder graag meebrengen. En voor hen wordt ook gezorgd in speciale wedstrijden! Waarom zouden zij ook niet tripm- feerend een prijsje kunnen wegdragen uit het strijdperk? Want prijzen zullen er in grooten getale zijn! Dat maakt een wedstrijd immers extra adembene mend! Komt dus allemaal op 14 Mei 's mid dags naar het Berehotel, kinderen, en ook Vaders en Moeders! Het Korps ZWEMMEN MET REGENVERZEKERING alleen in PESIE'S BAD. Wont als U vóór 12 Mei 1940 een abonnement op Pesie s bad neemt, krijgt U de helft van de abonnementsgelden terug indien er op 20 Mui tusschen 1 30 en 3.30 in Amersfoort 2 m.m of meer regen valt. Zwemt ook dit seizoen veilig. Zwemt in Pesie's bad. De prijzen der abonnementen zijn nog niet verhoogd. Abonneert U op de meest ideale zwemgelegenheid van de geheele omgeving. Heerlijk beschutte ligging in het centrum der stad. Vraagt gratis inlichtingen en tarief. 6/\ ANFRIDUSSTRAAT 28-30 Kantoor geopend van 9 uur v m— 9 uur n.m. TEL. 3768 \T RIJDAGAVOND was het cle beun V aan de longensafdeeling van „St. Hu bertus" om in de gymnastiekzaal van de U.LO. school aan cle Wcstersingel aan ouders en belangstellenden de vor deringen te laten zien die gemaakt zijn. De voorzitter, de heer J. v. d. Pol. heette de aanwezigen welkom en merk te op dat cle verwachtingen van de ouders wel hoog gespannen zullen zijn. Spr. was er van overtuigd, dat het ge bodene geen teleurstelling zal geven want in den persoon van den heer H. v. cl. Linde uit Utrecht heeft de vereeni ging een leider die er wezen mag. Aangevangen werd met vrije oefenin- Vrouwelijke Vrijwilligers wil er een echte Pinksterpret van maken! De baten van den middag (de prijs is uiterst laag) zullen uitsluitend die nen ter sterking van de kas van het Amersfoortsche K.V.V. Wanneer ge komt, dient ge dus tevens een plaat selijk èn algemeen belang! Zelfs bij de huidige benzineprijzen, rijdt men meteen nog g o e d k o o p Vraagt GRATIS proefrit TELEFOON 4^4* gen door allen, waarna in kleinere groe pen dezelfde oefening werd herhaald, waarvoor cle jury punten toewees. Ook werd gewerkt aan brug, rek, bok en ringen. De heer v. d. Linde bleek een geboren leider. Met een glimlach en een goed woord krijgt hij alles van de jeugdige gymnasten gedaan en als het fluitje gaat, staan ze onbeweeglijk 't Was clan ook in alle opzichten een geslaagde avond met zeer goede prestaties, hoe wel er waren die met zenuwen te kam pen hadden. De heerenafdeeling gaf ter afwisse ling zeer fraaie staaltjes van turnen en behendigheid te zien. De uitslagen luiden als volgt: Kleine jongens te graad: 1 P. v. d Last 6IV2 Pd 2. P. v. Opijnen 61 l/z p.; 3. C. v. Opijnen 6D/2 P- Kleine jongens 2e graad: 1. C v. Zwol 63Vs p.; 2. G. Verweij 63 p.; 3. J. Vial 61 p. Groote jongens le graad: 1. H. v. Hout 84V« p R. Liebrechts 77V* p.; 3. B Mees 76V2 p. Groote jongens 2e graad: 1. M. Scheer den 76Vo p.; 2, A. M iesman 7U/Ó p.; 3. K Haarmans 711/? p. Groote jongens 3e graad: 1 H Wil- lemse 76'p.; 2. W. Verweij 1VA p.; 3. C. Scheerder 70 p. DUBBELE ONDERSCHEIDING Onze stadgenoot de heer C. J. Snoei.j- erbosch verwierf m de jaarlijksche groote prysvraag van het Geïllustreerd Schildersblad met zijn inzending ont werp naambord voor een Chirurg uit gevoerd in goud en groen op teakhou ten fond den tweeden prijs met diplo ma, benevens voor een tweede inzen ding nogmaals een diploma. Qrand-Théatre „Das Lied der Wiisfe" r\E naam Zarah Leander is voor bioscoopbezoekers reeds vol doende aansporing om een film waarin zij speelt en zingt te gaan zien. Dat deze faam van Zarah Leander verdiend is en dat zij in staat is dien te handhaven, bewijst deze nieuwe rolprent: „Das Lied der Wüste". Wederom kan men genie ten van het warme timbre van haar stem, het mysterieuze van haar persoonlijkheid, beide factoren die het geheim van haar succes vormen. Rond deze mysterieuze figuur is dit maal een spannende geschiedenis ge schreven die haar alle gelegenheid biedt .haar krachten ten volle te ont plooien. Het gaat hier om het bezit van een kopermijn. Dit bezit wordt bestre den door een groep internationale fi nanciers die er in hun methodes van eigendomsverkrijging weinig scrupules op na houden. Het hoofd van de koper mijn is ingenieur Nic, die zijn taak niet voornamelijk uit materialistische, maar uit ideëele motieven vervult. Zijn stre ven is n.l. door het exploiteeren van de mijn den inlanders werkgelegenheid en een betere toekomst te schenken. Voort durend doen zich echter gevallen van sabotage voor, welker aanstichters door de bende financiers betaald worden. Om hieraan een einde te maken wordt een detachement troepen ter bescherming gezonden. Deze troepen staan onder commando van kapitein Starmey, een oud vriend van Nic. In de hall Aan een hotel in de nabijgelegen stad ontmoeten zij elkaar en treffen daar ook de be roemde zangeres Grace Gollios, die in gezelschap van haar vader een bezoek aan de stad brengt. Beide mannen wor den terstond op haar verliefd, doch ZARAH LEANDER Wallace Beery, Florence Rice en Robert Taylor in ,.Sla- venlaqlit." (City Theater) oudergewoonte gaan ze strootje trek ken, wie de gelukkige zal zijn. Stanney wint, doch reeds spoedig blijkt, dat Gra ce alleen voor Nic voelt. Zij bekennen elkaar hun liefde maar er blijkt hun iets in den weg te staan. Het is n.l. Grace's vader, die het hoofd is van de weinig scrupuleuze financiers en dus een vijand van Nic. Aanvankelijk weet Grace hiervan niets, maar wanneer zij het bemerkt verlaat zij haar vader om Nic te volgen. Intusschen is de koper mijn door een groep 'bedoeinen onder aanvoering van Nic aangevallen. De soldaten verdedigen zich hardnekkig en als Stanney het bevel krijgt om Nic als een oproerling te fusilleeren, komen de vrienden tegeno\er elkaar te staan als vijanden. Stanney staat op het punt om Nic te laten doodschieten als er een 'bericht binnenkomt, dat. een einde maakt aan den strijd en een verzoening tusschen cle partijen mogelijk maakt. Zoo is deze film dus een combinatie van een spannende avonturenfilm en een zangfilm. Van beide elementen krijgt men uitstekende specimina te zien en te hooren en er is dan ook geen twijfel aan of Zarah Leander zal met deze film haar vorige successen nog overtreffen. Het voorprogramma bevat o.a. een buitengewoon interessante film over het produeeëren van verschillende „er satz" middelen in Puitschland. zooals: glaswol, synthetische benzine, rubber en olie, kunsthars, enz. enz. City-Theater „Slavenjacht" TN het begin van de vorige eeuw -*- begon men in de Yereenigde Sta ten het onmenschelijke der slaver nij in te zipn. De Noordelijken ver klaarden de slaven vrij en maakten tevens de bepaling, dat ieder van deze zwarte ongelukkigen, die op het grondgebied der Noordelijken zou aankomen, vrij was. Het gevolg ws, dat vele slaven uit de Zuidelijke staten probeerden weg te ko men, Voor geld en goede woorden wa ren helpers te vinden. Misdadige ele menten gebruikten het verlangen der negers voor de vrijheid om ze van de plantage weg te lokken, voorspiegelend hen naar het vrije Noorden te willen brengen. In werkelijkheid werden de zwarten weer opnieuw verktocht. Dit luguber bedrijf tierde welig in de grens gebieden. De film „Slavenjacht" in City vertelt er overtuigend van. De pseudo^bevrijder is het ongunstige individu Morgan, zijn helper cle „baas" van een diligence-lijn. Starkev geheeten, plastisch uitgebeeld door Wallace Beery. Het bedrijf wordt ontmaskerd door Blake Can troll, gespeeld door Robert Taylor, die als zoodanig een boeiende figuur is. Naast de uit hoofde van het onderwerp niet te vermijden tragische tafereelen met daarnaast grootsche en groteske vechtpartijen is er in deze film een prachtige luimor vastgekoppeld aan rake types. Regisseur van Dijke heeft ons tevens de opkomst va 17 den spoor weg willen Jaten zien, gelukkig zonder een treurzang aan te b«4fen over de verdwijnende romantiek van de dili gence. In het voorprogramma een muziek filmpje over de lente, met de les hoe de psychologie in de j»aktijk te han- teeren. EINDEXAMEN GEM. HANDELS SCHOLEN Het eindexamen van de Gemeente lijke Middelbare Handelsdagschool met 4 j. c. zal plaats vinden: schriftelijk: van 13 Juni—26 Juni. mondeling: van 1 Juli8 Juli; uitslag: Woensdag 10 Juli. En van rle Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool met 3 i. c -schriftelijk; van 10—21 Juni; uitslag: Vrijdag 28 Juni. Aan het eindexamen der Handels dagschool nemen 43 candidaten deel aan dat der Handelsavondschool 44 candidaten, n.l. 32 van de afdeeling Kantooropleiding en 12 van de afdee ling Middenstandsopleiding. Van leerlingen der Amers foortsche Schoolver- eeniging \7 AN MIDDAG is in het gym- nastieklokaal van de Amers foortsche School vereeniging een ten toonstelling geopend van teekenin- gen, handenarbeid en handwerken van leerlingen der school. De tentoonstelling, die werk van kin deren in den leeftijd van 3—11 jaar om vat, is overzichtelijk samengesteld door dat de werkjes naar de klassen inge deeld zijn. Op deze wijze is het mogelijk de ontwikkelingsstadia der kinderen duidelijk te volgen.. Reeds bij liet werk der allerjongsten, van 3 en 4 jaar dus, zijn buitengewoon aardige, vaak origi- neele vindingen. Bij het vervaardigen der verschillende plakmodellen en tee- kejiingen heeft men er naar gestreefd rle kinderen zooveel mogelijk op eigen initiatief te laten handelen, teneinde de zelfwerkzaamheid te bevorderen en het eigen karakter naar voren le laten ko men. Bij liet werk van leerlingen der 2e klasse treft men eenige aardige sche merlampjes waarvan de kapjes geheel door de kinderen gemaakt zijn. Wéér een klasse hooger is het ver- keersonderrirht in den handenarbeid be trokken: cle diverse verkeerstoekens en -horden zijn in het klein getrouwelijk nagebootst, zoodat de toekomstige weg gebruikers alvast vertrouwd raken niet de regels waaraan zij zich later zullen te houden hebben. Onder het werk der hoogste klassen trekken vooral de handwerken der meis jes de aandacht. Hier is veelal geen sprake meer van kinderwerk, doch geeft het practisch nut der gebruiksvoorwer pen, zooals kussens, babykleertjes, e.d moer zin aan de handwerkjes. Van het timmer- en boetseerwerk vindt men vele met zorg afgewerkte specimina die getuigen van toewijding en liefde voor het werk. Alles hier te vermelden zou onmogelijk zijn, maar de resultaten 'wijzen op een serieuze be handeling van deze buiten r),en-roos ter- om leervakken. De tentoonstelling zal ook morgen ochtend van halftwaalf tot halfeen geopend zijn. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie STEUN AAN NOODLIJDENDEN IN HET BUITENLAND Het is ons een behoefte om alle stads- genooten die in het afgeloopen half jaar door hun offervaardigheid ons Comité in staat hebben gesteld belang rijke bedragen aan geld en goed te zen den aan de noodlijdende bevolking van Polen en Finland, hartelijk te danken voor hun medewerking. Het is echter allerminst onze bedoe ling daarmede aan te geven, dat wij thans onzen arbeid als volbracht be schouwen. Integendeel! Naarmate de wereldbrand verder om zich grijpt, stijgt het getal van menschen in nood, menschen. die recht hebben op de hulp van hen, die nog in vrijheid en \eilig- heid leven, ook al ondergaan zij de ge volgen van den vreeselijken toestand waarin de wereld verkeert. Wij blijven derhalve met vrijmoedig heid een beroep doen op cle offerbereid heid van onze stadsgenooten, wetend dat bij velen de financieele toestand eer verbeterd dan verminderd is en bij anderen, wier inkomsten minder worden toch de dankbaarheid over eigen vrij hei-A en veiligheid zich wil uiten in hulpverleening aan anderen die dit al les en nog zooveel meer moeten missen. Wij ontveinzen ons niet dat tot de gevaren dien een zwaren tijd met zich brengt, ook het gevaar behoort van be- wustzijnsvereeniging, van versterkte zelfzucht, waardoor men voor de noo- den van anderen geen oog en oor meer heeft, omdat men zóózeer met zichzelf bezig is. Ons Comité wenscht dit gevaar te weren door hulp te blijven vragen voor de landen die, zooals Polen en Finland, door den geesel van den oorlog of, zoo als Turkije, door een ontzettende na tuürramp zwaar geteisterd zijn. Het feit, dat wij alleen met bevoegde regee- ringsinstanties in verbinding staan, waarborgt cle doeltreffendheid van onze steunverleening. Hoewel het niet ons plan is om voor- loopig avonden of verlotingen en ba zars te organiseeren, hopen wij dat velen ons hun steun niet zullen ont zeggen en door een maande!ijksche gift op giro-nr. 170332 van onze penning mcesteresse. of zoo men dit wenscht door ons opgehaald, zullen tóón en dat een van de beste eigenschappen van ons Xederlandsche volk: openstaan voor de nooden van anderen, ook in Amersfoort wordt hooggehouden. M acht niet tot wij bij U komen om U in te schrijven onder onze maandelijk sche contribuanten doch vereenvoudigt onzen arbeid door een berichtje uwer zijds. Doe het nu! Het comité voor steun aan nood lijdenden in het buitenland: Mr. J. C. Graaf v. Ranrlwijck, eere-voorz, Dr. R. Miedema, voorz. Mevr. S. Perk-Matthijsen, secretaresse Mevr. E. Polak-Polak, penning.esse. Mevr. R. C. J. Blijdensteijn-v. Wesemael Mevr. A. J. v. d. Burg-Bloemendal. Drs. J. Melchior. Mevr. M. W. v. d. Stad-Masséus. Mevr. C. F Vollema-Rietbe:gh. HET HELDEN DER ZEEFONDS DORUS RIJKERS Wat een bijzondere beteekenis heeft deze naam, vooral in de tegenwoordi ge benarde tijden, gekregen. Dorus Rij kers, de dappere menschenredder. Nog nooit is zijn groote werk meer op den voorgrond getreden dan juist nu. O ia het doel van deze edele figuur en zijn makkers blijft steeds hetzelfde. Maar, °P chique schoentjes. De eenige modeschoentjes met steungevende bondoges. LANGESTRAAT 28 Behandeling door kundig Chiropodist PEDICUREN 90 ct. per abonnement 75 ct. Groote voorraad TENNISRACKETS Cbqsb^jn GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 3 Mêt tm Donderdag 9 Mei vertooning van de film „Das Lied der WUste". Voorstellingen: Zondag 1.45. 4.00, 6.15 en 3.30 uur doorloopend. Andere dagen 3.15 uur. Zaterdags 6 en 3.15 uur. Zater dag- cn Woensdagmiddag 2.30 uur ma- tinée. CITY-THEATER. Vrijdag 3 Mei tm. ..aandag 6 Mei vertooning der film „Slavenjacht". Voorstellingen: Zondag 1.45, 4.00, 6.15 cn 3.30 uur doorloopend. Andere dagen 8.10 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 doorloo pend. Zaterdag en Woensdagmiddag 2.30 uur matinée REMBRANDT THEATER. Vertooning- der films „Muiterjj op de Zwarte Havik" cn „De geheimzinnige spoorwegagent". KORPS VROUWELIJKE VRIJWILLIGERS. Aanmelding aan het gebouw Plant soen West 2. den eersten Woensdag v. 'd. maand, 35 uur; dagelijks per tel. onder no. 661S. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag: 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrjjen toegang) GILDEHUIS. 17 April—16 Mei. Affiches tentoonstelling Amersfoortsche Kunste naars Gilde. BELLAMY-BIBLIOTHEEK (kosteloos). Appelweg 6 STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Vooralle meisjes iederen avond geopend, des Zon dags van 2 uur. DE VALK. 4 Mei. Feestavond der Amersfoortsche Voortrekkers van de Nederlandsche Padvinders. 8 uur. PALLAS ATHENE SCHOOL 5 en 6 Mei. Tentoonstelling van het werk der leer lingen. DE WAPENROEM. 7 Mei. Algemeene ledenvergadering V.V.V. 8.15 uur. SIERKUNST. 7 Mei. Psychometrische sé ance. 8.30 uur. waar zij in gewone tijden reeds veel vuldig worden opgeroepen, moeten deze mannen tegenwoordig eiken dag, ja zelfs ieder uur er op verdacht zijn, dat zij er op uit zullen moeten. De kranten staan tegenwoordig vol met verslagen over zeegevechten, over honderden menschenlevens, die dage- liiks vernietigd worden. En iedereen leest dit. met ontzetting en prijst den heldenmoed van degenen, die in dienst van hun vaderland het leven lieten. Maar laten wij dan vooral niet de helden vergeten, die aan de. kust van ons eigen kleine landje, wonen. Allen huisvaders, kostwinners, die steeds weer opnieuw hun leven in de waag schaal stellen om dat van hun mede- menschen te redden. En als wij hooren, hoe zoo'n wakker troepje er weer in ge slaagd is alle schipbreukelingen van een in nood verkeerend schip te red den, dan slaken wij een zucht van ver lichting en gaan onze gedachten even naar degenen, die dit werk verrichtten. Maar helaas, al te gauw worden zij weer vergeten, die stoere mannen van n u, die, als zij oud zijn geworden, niet weten, hoe rond te komen. En laten wij ook de zorgen niet over het. hoofd zien van zoo'n huisgezin, dat man of zoon bii het reddingswerk \erloren heeft en zoo goed als onbemiddeld achter blijft. Om nu diegenen, die hun heele leven voor anderen klaar hebben gestaan, zelf een onbezorg'den ouden dag te kunnen geven en om de nabestaanden van rleze kloeke mannen te helpen, komen a.s. Zaterdag de. bekende vuurtorens weer bij U aankloppen om een kleine bijdrage voor dit schitterende doel. Stadgenooten!laat ze niet te vergeefs komen. Stuur ze niet weg met een „Tk heb geon tiid" of „Daar doen wij niet aan" of iets dergelijks. Daar wor den de schipbreukelingen, die om hulp schreeuwen, ook niet mee afgescheept, Geeft, offert met plezier Uw aandeel en U kunt er van verzekerd zijn, dat velen U in stilte dankbaar zullen zijn. Kijkt r Zaterdag 11 Mei a.s. uit naar de Vuurtorens' Bii voorbaat dank! Namens het Comité Helden der Zee-fonds W. J .VAN DAM—v d. KOLF, Nassaulaan 22.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7