Onverdiende nederlaag voor H.V.C. Alta heefteen goede dag De Rallye Paper van Eemland Kort voor het einde viel de beslissing B.V.C. wint en is ongeslagen kampioen Vriendenschaar won met 3-2 Alleen het eerste team verloor Lt. Kol. Bischoff van Heemskerck winnaar Velox-De Spartaan 2-1 Wat Aniersf, clubs deden VOETBAL TENNIS De derde overwinning van Hilversum K.F.C.-D.O.S. 5-2 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 6 MEI 1940 HET is H.V.C. in Culemborg niet naar den vleeze gegaan en de 32 nederlaag is wel een zeer poover eindresultaat van een wed strijd, waarin H.V.C. doorloopend de beste papieren heeft gehad. Men zou hiertegen kunnen aanvoeren, dat het niet tot uitdrukking kunnen brengen van een meerderheid, ook een tekortkoming is, zoodat de nederlaag toch verdiend zou zijn, doch de omstandigheden in den wedstrijd waren wel van dien aard, dat dit verwijt niet op dit geval van toepassing is. In de eerste plaats was het percentage zuiver pech op één Zondagmiddag toch wel erg hoog en dit zou op zich zelf reeds erg ontmoedigend op de spelers hebben gewerkt. In de tweede plaats was het elftal niet gelijkend op dat der vorige wedstrijden, doch de 'Amersfoorters kwamen deze keer in Cuicmborg door verschillende omstandigheden wel erg zonderling uit. Dc H.V.C.-ploeg was gehan dicapt door eenige invallers "DIJ gebrek aan ene doelverdedi- 'Hnï ger s,ontl Van der P°1 in het- doel en het is overbodig le zeggen dat dit een verzwakking was voor de achterhoede, al heeft Van. der Heijden over het algemeen hard gewerkt. mi De befaamde combinatie van der PolMalesteijn was zoodoende ge broken en Malesteijn moest heel wat zelf opknappen wat hij anders met zijn rechtsback samen zou kunnen klaarspelen Hij heeft het in Culemborg ge daan op een manier, die allen lof verdiend Brandsen was op de spilplaats opge steld, doch slechts een kwartier heeft hij meegespeeld, want door een bles sure in de eerste minuten opgeloopen, verliet hij het veld. Baardwijk ging toen naar de spilplaats en Mol, die in- ivicl speelde rechtshalf. Ö'ogenschijnlijk leek het of dit elftal, 'dat uiteraard zwakke plekken moest hebben, wel een zeer ongelijken strijd tegemoet ging, doch het verloop van het spel heeft en voor ILV.C. ge lukkig anders, bewezen. Geen bemoedigend begin Het begin was voor dc Amersfoorters niet erg bemoedigend. Nog slechts lut tele minuten waren er gespeeld, toen Van der He.vdcn geheel onnoodig hands maakte binnen de beruchte lij nen en dit kostte H.V.C. een penalty, die door Saltzer werd genomen. (10) Vriendenschaar had dus al de lei ding, zij het dan op een andere wijze dan verwacht werd, en reeds waren de aanvallen van dien aard, dat naar het tweede doelpunt werd uitgezien. Het liep echter heel anders want on danks de fouten die eraan het elftal kleefden, speelden de spelers zich langzamerhand op elkaar in. Toen er een kwartier was gespeeld deed het team van onze stadgenooten niet voor dat van Vriendenschaar onder. In de voorhoede waren Appeldoorn op de middeuvoorplaats en de rechter vleugel, Barreveld—Eek, de meest ac tieven. De linkervleugel Schriever en Wassink kwamen er pas later in. De achterhoede had meeramlen suc ces met het onderscheppen der Vrien denschaar aanvallen, omdat door den nog vrij sterken wind vele ballen af dreven en niet belandden waar ze oorspronkelijk bedoeld waren. Nadat Appeldoorn enkele pracht- aanvallen had ondernomen, welke met behulp van doellat en palen zonder succes waren gebleven, kwam toch ook het verdiende voordeel aan de zijde van H. V. C. De gelijkmaker Na een halfuur spelen kreeg Ap peldoorn alleen den hal vrij, pas seerde den rechtsback doch werd zoodanig gehinderd, dat hij nog slechts het leder een klein tikje kon geven. De keeper miste dezen bal, doch via de paal stuitte het leder weer in hef veld. Schriever kwam hard toeloopen en inderdaad was zijn schot niet meer te missen en de partijen waren op gelijken voet. (1-1). Tot aan de rust was H.V.C. uitgespro ken sterker en het was de hierboven ge memoreerde pech die voorkwam, dat H.V.C. met de rust leidde. Climax in het spel van H.V.C tN de tweede helft zette H.V.C. ^en aanval °P dezelfde voet voort en vooral Wassink toonde zich in I de voorhoede de tacticus ofschoon?- ■zijn schietcapaciteiten reeds lang vervlogen schijnen te zijn. Ook Van der Heijden trad in de tweede helft safer op en het was 1e voorzien, dat het op een overwinning voor de •7 Amersfoorters zou uitdraaien. 3 Zoo zette het spel zich in climax voort en steeds ontsnapte het Vriendenschaar doelgebied aan de'overrompelende aan ballen. Na 20 minuten spelen kwam echter de teleurstelling. Geheel onver wachts brak het duo HoeveRichter door en keeper Van der Pol had er geen schuld aan dat hij voor het schot van Hoeve zwichtte <21). Dit doelpunt van Vriendenschaar werkte deprimeerend op H.V.C. want het tempo zakte aanmerkelijk af. Die het er echter niet hij lieten zitten waren Barreveld en Eek, die dan tenslotte ook succes hadden met hun taaie doorzetten. Een voorzet van Schriever beland de net tusschen dit tweetal en Eek beslechtte het pleit met een welge richt schot (22). De hoop herleefde in het kamp der gasten en de Vriendenschaar backs, het gevaar ziende, zetten handig de buitcn- spelval op, waarin telkens weer op nieuw werd ingeloopen. Het beslissende doelpunt Vier minuten voor het einde viel de beslissende slag Op enkele me ters afstand van het strafschopge bied kreeg Van Lint een vrijen schop te nemen en met een keurige kopbal plaatste Richter het leder in het doel tusschen de handen van Van der Pol door (32). Dit was de eenige fout van Van der Pol, want ontegenzeggelijk was de bal houdbaar geweest. Vriendenschaar had echter de leiding en de tijd was te kort om nog veranderingen te verwachten. Tot de laatste minuut was I-I.V.C. in den aanval doch met. 3—2 voor het Culem- borgsche elftal kwam het einde. Een gelijk spel had zeker de verhou ding beter weergegeven. A.P.W.C. verloor met 40 B.V.C. heeft dc kampioensvlag gehe- schen! Met ruim verschil werd ook de laatste tegenstander A. P. W. C. uit Amersfoort, geslagen. De einduitslag luidde 40. Cijfers, die de veldvcrhou- ding voor de kampioenen wel wat voordeelig weergeven, doch niettemin weer duidelijk naar voren doen ko men, dat B.V.C. ook ditmaal een goe de, doortastende voorhoede bezat. De gasten hebben zich tot het uiter ste ingespannen een zoo eervol moge lijk resultaat te hereiken. Even voor rust wist middenvoor de Kok, na zeer goed werk \an Kors en de middenlinie met een prachtig schot het eerste doel punt te scoren. Ook na de thee toonde De Kok zich een schutter eerste klas. Liefst nog driemaal \vist hij het A.P.W.G.-doel te doorboren. Nog geen vier minuten was de 2e helft oud of de linksback van de gas ten treuzelde te lang met wegwerken, wat de Biltschc centervoor afstrafte met een hard schot in de rechterbo venhoek. 2—0. Nummer drie kwam na verdienstelijk werk van Hup. A. P. W. C. bleef ook in dit gedeelte van den slrijd het meest in het offensief, doch de doorbraken van B.V.C. waren snel ler, overrompelender en veel en veel gevaarlijker. Hierdoor ontstond ook het vierde doelpunt. Nadat eerst De Kok met een „duikvlucht" getracht had den bal in het net te werken, wat niet lukte, deed hij het, even later be ter, toen heel A.P.W.C. bleef staan voor vermeend buitenspel en hij heel kalm den wedstrijd op „veilig'' stelde. Do geheel B.V.C.-ploeg heeft in de zen wedstrijd goed gespeeld, mede hierdoor is het een partij geworden, die de toeschouwers boeide, maar al lerminst in een kampioensstemming bracht, 't Leek clan ook maar een echt nood-kam pioenschapje! Dit doet echter aan de prestatio van het elftal niets af. De buitengewone omstandigheden hebben nu eenmaal in heel Nederland een matheidsstem- pel op het voethallen gedrukt. Na afloop huldigde de voorzitter, de voorzitter, de heer Noordanus, omringd door het publiek en steunend tegen een groote krans bloemen, de jongens. Hij wees op den goeden geest, die er dit jaar heerschte en feliciteerde de spelers met hun prestatie ongeslagen uit den strijd te komen. Ook de aanvoerder van het elftal, Ten Bokum, sprak nog eenige korts woorden, waarna het kampioenschaps- feest later op den avond in intiemen kring verder werd gevierd. Met een weinig geluk had het kunnen winnen 'T^OEN A.L.T.A. I vanmorgen naar Arnhem toog, hoopte men, zoo mogelijk een betere score te maken, dan Enschede, dat de vorige week met 82 van A.T.V. klop kreeg. Wel nu, deze hoop is vervuld; ja met een beetje meer geluk had A.L.T.A. de punten met. A.T.V. gedeeld. De Jongh opende 't gevecht tegen Van de Berg. 't Werd een uitstekende single, waarin De Jongh na 6—3 on 40 achter stand op keurige wijze door vasthou dend spel dc 2e set wist te winnen 16. In de 3e set werd Van de Berg beter en Do Jongh zakte wat af. 't Werd 6—3 voor v. d. Berg. De 2e single KetjenVerburg leek in 't. begin nog even spannend te worden, toen Verburg 4—4 maakte, maar toen werd Kei ion beter en scoorde vaak met fijn gesneden backhand. T. Borrcn hoekte het eerste winstpunt door Van Ylie te slaan. In de eerste zet was Van Vliet de meerdere, maar toch moest hij hard werken voor de games. Hij raakte in de 2e set vermoeid, for ceerde ook een beetje, miste en verloor de laatste sets in een snel tempo. Wat de dames betreft, kond mej. Cra- merus zeker oen woorrl van lof toe voor de fraaie wijze, waarop ze het oud- A.L.T A.-lid, mevr. Sy&kens, met 75, 64 wist te slaan De dames-donhle was in de eerste set zeer spannend. De Amersfoortschen waren er goed in, maar mej. Sluis en mevr. Sypkens wa ren zeer vast waardoor de Arnhemmers zegevierden. De eerste heeren-double De Jongh Verburg ging weinig hoop\ol naar de haan. Toen ze merkten, flat dc lobs door v. d. Berg en Ketjen werden afgema- shed, sloegen ze er flink doorheen en wonnen dc eerste set met 6—4. In de tweede set kregen de Amersfoorters ech ter weinig voet aan den grond. Het bleek echter, dat dit de Arnhemmers wel wat had vermoeid. Ze gingen lobhen en spoelden wat slordig. Toen de Amers foorters 44 hadden, zetten Yerhurg en De Jongh alles op alles, \ielen aan, vol leerden goed en snel werd het 6i voor A.L.T.A. In de tweede heeren-double speelde Klinkspoor een keurige partij met Van Vliet. Hafkamp en Borren konden ze in dezen vorm niet overwinnen. Zijnde echter op A.L.T.A. wat minder, dan geven wij Hafkamp en Borren een goede kans op winst. De eerste mixed v. d. Berg-mevr. Syp kensmej. Cramerus Verburg was snel beslist. V. d. Berg speelde zeer vast en ook mevr. Sypkens miste weinig. Do 2e mixed bracht, 't 4e winstpunt. Mevr. Mennega en De Jongh speelden zeer tactisch. Lobs en dropshots waren niet van de lucht en Klinkspoor, die lie ver een regelmatige harde drive tegen zich heeft begon te missen. In de 3e set werd 't 42 voor A.L.T.A. Even later was T 44 en Klinkspoor. die een uitste kende service had, begon te serveeren. Met de tanden op elkaar werd 't. echter 54 voor A.L.T A, en even later werd 't 6l door moreel overwicht aan de zijde van A.L.T.A. A.T.V.—A.L.T.A. 6-4 V. d. Berg—de Jongh 6—3, 46, 6—3. KetjenVerburg 6i, 61. Y. d. VlietBorren 62, 26, 26. Sluismevr. Mennega 60, G0. Mevr. SypkensCramerus 57, 4—6. V. cl Berg, Ketjen De Jongh, Verburg 46, 60, 46. V. Vliet, Klinkspoor Hasfkamp, Borr en61, 64. Mevr. Sypkens, v. d. Berg Cramerus, Verburg 60, 61 Mevr. Mennega, De Jongh Mej. v. d. Sluis, Klinkspoor 64, 3—6, 4—6. Mej. v. cl. Sluis, Sypkens Mennega, Cramerus 75, 61. A.L.T.A. II—Animo II 6—2 Mej. Sevenhuysen—mevr. Lellmeyer 6—0. 6—2 Hendriksmek Koud ijs 61, 64. H. StreefkerkR. F. Douma 57, 7—5 7—5 D B. StreefkerkSwaab 6i, 62. Mixed Mej. Sevenhuysen, D. Streefkerk Mevr. Sellmeyer, Douma 36, 75, 64 Mej. Hendriks. H. Streefkerk Mevr. Douma, P. Swaab 46, 46. Damcsdouble Mej. Sevenhuysen, mej. Hendriks Mevr. Sellmeyer, mej. Koudijs 63, 64. JJeercndouble. H Streefkerk, D. Streefkerk Douma, Swaab 63, 46, 64. Hilyerheid 3A.L.T.A. 3 26 J. A. CaronC. Kaaskooper 60, 60. L. KampschmidtG. Ziedses 61, 97. Mej. SchutteMej. Kaaskooper 1—6, 4—6. paardensport. Een prachtig parcours, door ruim honderd ruiters gereden 7"OOR de eerste maal in dit sei- zoen organiseerde de Ruiter- sportvereeniging „Eemland" een Rallye paper, waarvoor uit de krin gen der ruiters groote belangstelling bleek te bestaan. Ook de Legerauto- riteiten werkten mede om deze Ral lye paper le doen slagen. Ruim 100 deelnemers kwamen zich Zaterdag bij de jury voor Hotel Oud-Leusden melden waar de start en finish waren. Het groote aantal deelnemendcn was oorzaak, dat reeds des morgens om zes uur be gonnen moest worden. De temperatuur was uitermate ge schikt voor dezen wedstrijd toen de deelnemers in het vroege morgenuur Luitenant-kolonel M. R. A. Bischoff van Heemskerck. winnaar van de Ral lye Paper startten om het 27 K.M. lange traject af te leggen. Van Oud-Leusden liep het parcours naar de Pyramide van Auster- litz, van daar naar Iloog Kanje en naar het artilleriekamp van Zeist. Hier was een verplichte rust van 15 minuten. Na de rust liep het tweede gedeelte over dc Banningstraat, langs dc vlieghcide, overweg Soestduinen in de richting Kampoord. Via dc Leusderhcide reed men vervolgens naar do finish Oud- Leusden. Om de vijf minuten vertrok een deelnemer zoodat des middags om half drie de laatste deelnemer gestart werd. Onder de deelnemers bevond zich ook Geiieraal-rnajoor A. R. v. d. Bent, die in gezelschap van kolonel A. G. La- genveij startte. Aan de paarden werd groote zorg be steed. De militaire paardenartsen Holzheiner, Winter, de Jong en Sigling controleerden bij aankomst onmiddellijk de paarden. De belangstelling voor dit sportevenement was van de zijde van het publiek bevredigend. Ook de Lt. Ge neraal J. .T G. Baron van Voorst tot Voorst" en Kolonel A. de Vries gaven blijken van belangstelling, door in de morgenuren eenigen tijd bij de start plaats te vertoeven om het vertrek gade te slaan. De strijd om de eerste plaats was zeer fel. Kapt. v. Lennep, die 's mor gens gestart was en kapt. v. d. Bosch, die het parcours 's middags aflegde, werden algemeen als dc winnaars be schouwd. Het resultaat was echter, dat luit. kol. Bischoff van Heemskerk dc eerste plaats bezette in den tijd van 1 uur 27 min. 58 sec. Hij verwierf hier mede de medaille van Z.K.H. Prins Bern hard en de medaille van den com mandant van het Veldleger. Een goede tweede werd ritmeester Cnopius (1 uur 29 min. 31 secmet op de derde plaats luit. Schliminer (1 uur 29 min 44 sec.) Kapt. v. d. Bosch, die als vierde klas seerde, verwierf tevens dc medaille als Mevr. Dieperinkmej. Goudss waard i6, 4—6 J. A. Caron, W. J. v. d. Bilt Kaaskooper, Kruissink 810, 46. Mevr. Dieperink, W. J. v. d. Bilt Mej. Kaaskooper, Kruissink 26, 46. Mej. Schutte, Kampschmidt Mej. Cambier v. N„ Ziedses des Plantes 4—6, 6—3, 0—6 Mevr. Dieperink, Mej. Schutte Mej. Cambier v. Xooten, mei Gouds waard 46, 16. A.L.T.A. 4Meyenhagen 2 80 le H. single. LudertAbura 62, 46, 61. 2e H. single. NieuwendijkKwek 60. 63. le D. single. Mej. Beeger—Mej. v. Beek 61, 63.. 2e D. single. Mej. GoossensMevr. Kwek 63, 60. le mixed. Mej. Beeger en Ludert—mej. v. Beek en Jonk hart 61, 61. 2e mixed. Mej. Goossens en Hoffmann—mevr. Kwek en Kwek 64, 75. H. dubbel. Nieuwerdijk cn MantelAbura en Jonk- hart 4—6, 6—3, 75. D. dubbel. Mej. Goossens en mej. Schtiitemamej. v. Beek en mevr. Kwek 62, 60. dc best geplaatste artillerie officier. Luit. Kol. Reeser kreeg deze ondcr- sccheiding voor de best geplaatste in fanterie officier. Na afloop reikte overste D. A. Ca- merling Holmolt, de prijzen uit, waar hij hij dank bracht aan allen, die me degewerkt. hebben om dezen aardigen wedstrijd te organisceren. In het bizon- der bracht hij dank aan de familie Knottenbelt, mevrouw van Reede, me vrouw en ritmeester Heuff. De jury voor dezen wedstrijd bestond uit: mevrouw van Reede, mevrouw Heuff, mej. Knottenbelt, majoor v. d. Goes, den heer Knottenbelt, Lt. Muller, Lt. Pot, opperw. Schrijvers en wacht meester Wagenvoort. Controleur bij de rustplaats was luit. Katte. 1. Luit.-kolonel Bischoff van Heems kerck 1 uur 27 min. 58 sec. 2. Ritmeester Cnopius 1 uur 29 min. 31 sec. 3 Luit. Schlimmer, 1 uur 29 min. 44 secc. 4. Kapt. v. d. Bosch, 1 uur 31 min. 31 sec. 5. Luit. Dobbelman, 1 uur 33 min. 39 sec. 6. Luit. de Jonchcere, 1 uur 35 min. 44 sec. 7. Luit. Groen, 1 uur 33 min. 50 sec. 8. Luit. Oldenborgh, 1 uur 35 min. 53 sec. 9. Luit. v. Ommeren, 1 uur 36 min. 33 sec. 10. Luitenant v. Hoytema, 1 uur 36 min. 45 sec. 11. Kapt. v. Lennep, 1 uur 37 min. 56 sec. 12. Luit de Bruin, 1 uur 39 min. 9 sec. 13. Luit v. d. Veen, 1 uur 40 min. 25 sec. 14. Luit. v. Suchtelen, 1 uur 40 min. 43 sec: 15. Luit. Six, 1 uur 40 min. 46 sec. 16. Luit. v. d. Steen v. Ommeren, 1 uur 41 min. 3 sec. 17. Kapt. Toet, 1 uur 43 min. 17 sec. 18. Luit Wiïlumier» 1 uur 44 min. 58 sec. 19. Luit Eriks, 1 uur 46 min. 1 seccc. 20. Kapt. Evers, 1 uur 46 min. 1 sec. 21. Lt. de Jong Schouwenburg, 1 uur 46 min. 2 sec. 22. Kapt. Brouwer, 1 uur 46 min. 19 sec. 23. Lt. Taets van Amerongen, 1 uur 46 min. 33 sec. Best geplaatste kornet: kornet de Regt. De geel-zwarten hebben als geheel minder goed gespeeld dan verleden week tegen U.V.V. Toen werd er niet al leen goed gespeeld, doch ook hard ge werkt en aan dit laatste mankeerde van daag nog wel wat. Daarbij maakte men de fout het spel voor het Spartaan-doel te kort te houden, waardoor de defensie der Amsterdammers zich steeds weer kon herstellen. De Velox-voorhoede kreeg daardoor weinig schotkansen en kwam het al eens tot een schot, dan liet de zuiverheid te wenschen over. Had men dit nagelaten en wat enthou siaster gespeeld, de score zou ongetwij feld hooger geweest zijn. Zooals gezegd, technisch was De Spartaan uitgesproken minder dan Ve- lox doch door enthousiasme en hard werken werd getracht dit tekort aan te vullen en dit gelukte wonderwel. Daar door is het een gelijk opgaanden strijd geweest al waren er wel momenten dat Velox wat sterker was. doch die waren er ook van de zijde van De Spartaan Zoo waren de eerste minuien voor Velox doch het was in die periode een uitval van den Spartaan-rechtsbuiten die groot gevaar voor het Velox-doel ver oorzaakte. Beide keepers werden daar na aan het werk gezet, doch moeilijk werk was het niet, al had de Spartaan doelman het met schoten van Sluyk en Kolkman wel wat lastiger dan Cabo. Na ongeveer 25 minuten 'maakte De Spartaan een doelpunt dat evenwel niet werd toegekend, omdat het de zij lijn eerst iets zou hebben gepasseerd. Vrij kort daarop nam Velox de leiding Een op het Spartaan-doel genomen vrije schop werd tot corner verwerkt. Deze, goed genomen had een doelworsteling tot gevolg. Een der achterspelers van de gasten kon niet voldoende wegwerken en de toestormende Van Rhenen knal de het leer in (1—0). Vrij spoedig volgde het tweede Velox- doel punt. Bij een Velox-aanval werd het leer tot driemaal toe ingeschoten doch door den Snartaandoelman gekeerd, doch toen Kolkman het terugspringende leer toen voor de voeten kreeg schoot hij hard in (2—0), waarmede ook de rust kwam. In de tweede helft was Velox ook technisch niet zoo veel streker meer dan de Amsterdammers. De Spartaan bleef een enthousiast partijtje geven, waar door er voor het Velox-doel gevaarlijke momenten ontstonden. Meestal moest echter de wat lichte Amsterdamsche voorhoede haar meerdere erkennen in de wat robustere Velox-dèfensie. Toch kon deze niet verhinderen dat Spartaan den achterstand wist te ver kleinen (2—1). De rechts-binncn Baake was de maker van dit ongetwijfeld fraaie doelpunt. Waar de Spartaan kra nig bleef volhouden begon het er voor Velox niet zoo best uit te zien. Wel maakte Velox een doelpunt dat echter terecht wegens buitenspel werd geannu leerd De Spartaan kreeg daarna beslist betere kansen dan Velox, hij wie de Schotvaardigheid zwak bleef. Zoo was Cabo niet onfortuinlijk met het venver ken van een schot van den mid voor, ter wijl Stofmep) een zeker schijnend doel- nunt konte toen Cabo was uitgeloonen Velox begon het gevaar erhter in te zien De middenlinie stuwde de voorhoede weer regelmatig naar voren als gevolg waarvan het Spartaan-doel weer enkele malen in gevaar kwam. Daar bleef het echter hij en met 2—1 voor Velox kwam het einde. VriendenschaarH.V.C. 32 SoplaQuick 11 AmsvordeAmersf. B. 44 B.V.C.—A.P.W.C. ArnhemAlta I Alta 2Animo 2 Ililverhcide 3Alta 3 Alta 4Meijenhagen 2 4—0 6-4 8—0 2—6 8—0 V. .V Watergraafsmeer met 60 geslagen Hilversum's laatste wedstrijd in eigen home tegen het Amsterdam sche Watergraafsmeer heeft een verdiende 6—0 zege voor do groen-wit- ten opgeleverd, die daarmede tevens hun 3e overwinning in successie boek ten. Zoowel voor als na de rust waren de gastheeren duidelijk sterker. Dit niet slechts qua veldverhouding. doch ook wat de tactische en technischo be kwaamheden der spolcrs betrof. In de eerste helft had de thuisclub den wind in het voordeel en opende na plm. 15 minuten door Dinkelman de score. Reeds spoedig na dit eerste doelpunt, slaagde Ketelaar die een zeer goeden wedstrijd speelde erin den Amsterdamschcn doelman voor de 2ü maal to passeeren. 2—0. Hilversum's middenvoor een knaap van 16 jaar! smaakte het ge noegen nog voor het verstrijken der eerste helft een tweetal goede doelpun ten aan de score toe te voegen, zoodat derhalve de thee gebruikt werd met een 40 voorsprong. Ook in de tweede helft, was Hilver sum gedurende het grootste gedeelte van den strijd het meest aanvallend. Men wilde het nu in de voorhoede evenwel te mooi doen, wat natuurlijk aan de productiviteit niet ten goede kwam. Het was Ketelaar die den Hilver- sumschen voorsprong op 5 punten bracht, terwijl tenslotte Poort die we als een goede aanwinst voor Hil versum beschouwen voor het 6e te vens laatste doelpunt zorgdroeg. Het Amsterdamsche team was ge noodzaakt met eenige invallers aan te treden tengevolge van in den strijd te gen Volewijckers opgedane blessures. Een tegenpuntje voor de traditioneele eer hadden de hoofdstedelingen wel verdiend. Den Koogers kwam de overwinning zeker toe, want niet alleen, dat hun veldspel beter was,, doch zij wierpen zich met veel meer enthousiasme in den strijd, een factor, welke hij D.O.Sj maar zelden tot uiting kwam. Daar naast was de verdediging der thuis club veel heter dan die der Utrechte naren, waarin slechts keeper van Bag- gum tot. goede prestaties kwam. Door dat de Utrechtfiche mid voor Dumortier volkomen door de K.F.C.-spil „gescha duwd" werd, ging er van de voorhoede der bezoeker» maar weinig kracht uit. Reeds binnen een kwartier nam K.F.Cj de leiding. Toen linksbuiten Kruijvcr den hal goed opgebracht had, zette hij op het juiste moment voor den D.O.S- doelmond. waar Bunschoten weinig moeite had te doelpunten 10. Hierna kwam D.O.S. meer opzetten. Men was een paar keer niet gelukkig, doch voor de rust kwam er geen verandering in den stand. In de tweede helft wierpen de I\oogers zich aanstonds weer met veel elan in den etrijd en zij wisten reeds na 6 mminuten door Heesing den voorsprong tot 21 op te voeren. Kort daarna zag Dumortier goed doorzetten beloond 21. Ofschoon D.O.S. nu beter ging spe len toonde haar verdediging vele zwak ke plekken, welke K.F.C. uitbuitte. Na een ha lf uur zag Keiler uitstekend werk bekroond (31), terwijl Hessing daarna nog tweemaal doelpuntte 51. In het laatste deel van den strijd ver kleinde D.O.S. nog eenmaal door Velt- rr.eyer den achterstand (52). Bii K.F. C. was Keiler in de tweede helft ver vangen door van 't' Kaar. ITALIËDUITSCHLAND MILAAN, 5 Mei. Meer dan 70000 toeschouwers* woonden in het San Siro stadion den negenden landenvvedstrijd tusschen Italië en Duitschland bij. Ita lië won met 32, nadat de rust was in- gegaan met een 21 voorsprong voor de eastheeren. De score werd geopend door Olaussi en nog voor de rust verhoogde Bertoni den voorsprong tot 20. Binder scoorde tegen. In de tweede helft wist de zelfde speler gelijk te maken, doch het was Piola. die tenslotte het derde en winnende doelpunt voor Italië wist te scoren. ERNSTIG CONFLICT IN DE NED. SKIVEREENIGING AMSTERDAM, 5 Mei. Een conflict, dat reeds geruimen tijd dreigde, is op de voorjaarsbijeenkomst, welke Zater dagmiddag le Amsterdam werd gehou den. tot. uitbarsting gekomen: de leden van de Technische commissie Han Schinfz (Den Haag). Han Luymes (Schiphol) en Keep. Kerdel (Den Haag) hebben voor hun functie bedankt, ter wijl dp heer Schintz voorts mededeelde, dat hii per 1 Juli a s. het secretariaat van de Nederlandsche Ski Vereeniging en de redactie van het orgaan zal neer leggen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5