R.K. Kiesvereeniging Recht en Orde" NOURY STADSNIEUWS Reorganisatie van het O. L. Onderwijs Wit-Gele Kruis 99- Herdenking van het 60-jarig bestaan Dank - telegram van Prinses Juliana VUILNISEMMERS BINNEN! „Kleur en glorie onzer Tropen" Genie-aanbesteding Pensionhoudster hield sergeant verborgen moeheid en slapte, zenuwachtigheid en overspanning: m verdubbelt Uw energie Üqsmda Militairen zingen in Amicitia BURGERLIJKE STAND EEN UTRECHTENAAR BEHOORT TOT DE GEÏNTERNEERDEN PENNINGMEESTER voerde slecht beheer WIE IS DIE DOKTER? ZWEMMEN AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 7 MEI 1940 Bijeenkomst in De Valk C ISTERAVON'D hart in „De Valk" t-* een herdenkingsbijeenkomst plaats van de R.K. Kiesvereeniging „Re cht en Orde" ter gelegenheid van de viering van het 00-jarig bestaan. Er was voor deze bijeenkomst vrij grnote belangstelling. Onder de aan wezigen merkten we op dr. G. H. J. van Spanje, voorzitter van den kies kring Utrecht van de R. K. Staats partij. de geestelijkheid van de stad, wethouder A. J. Spiekermann. de leden van de R K. Raadsfractie, ter wijl vele schriftelijke gclukwen- schen waren ingekomen met bericht van verhindering aanwezig te zijn. Nadat de voorzitter, de heer G. A Hendriks, een woord van welkom had gesproken, hield hij een herdenkings rede „Wij zijn hier te samen gekomen om te herdenken het zestigjarig bestaan van de R.K Kiesvereeniging „Recht en Orde' (afdeeling R.K. Staatspartij). Ook op politiek terrein heeft de ka tholiek een taak. Dit begrepen in onze Stad degenen, die nu ruim 60 jaar ge leden onze vereeniging hebben opge richt. Onder moeilijke omstandigheden heb ben zij gearbeid voor het. schoone doel, dat onze Vereeniging nastreeft, en zij zijn opgevolgd door vele harde werkers. Onze vereeniging heeft krachtig en met succes mogen arbeiden aan den groei en den bloei van de R.K. Staats partij. In tijden van verkiezingen werd steeds met kracht propaganda gevoerd voor de door de R.K. Staatspartij ge stelde candidaten. Haar arbeid is vruchtdragend ge weest. Onze vereeniging telde bij de oprich ting 59 leden; dit getal is uitgegroeid en thans telt zij ruim 1100 leden. Onder hen bevinden zich 2 leden van de Pro vinciale Staten, 1 wethouder en 6 leden van den Gemeenteraad van Amersfoort. Wij zijn dankbaar voor de vele en schoone resultaten, die onze vereeniging in het afgeloopen tijdperk van 60 jaar heeft bereikt, en voor het vruchtdra gende werk door haar verricht. Dankbaar zijn wij jegens de oprich ters en jegens allen, die in c]e achter ons liggende 60 jaren hun beste krachten hebben gegeven in het belang van de thans jubileerende vereeniging. Als voorzitter breng ik dank aan de velen, die op de gisteren gehouden re ceptie van hunne belangstelling hebben doen blijken en voor de door hen uitge sproken gelukwenschen. Thans staan wij nan het begin van een nieuw tijdperk voor onze vereeni ging. Al« voorzitter reken ik op de mede werking en den steun van alle katholie ken. van alle leden van onze vereeni ging. Laat ons eendrachtig samenwer ken en voortbouwen, ons overal en te allen tijde daadwerkelijke Christenen en goede Vaderlanders toonen. Hef kan niet anders, of dan zal ook in de toekomst, onder Gods onmisbaren Zegen, onze vereeniging en de R.K. Staatspartij blijven groeien en bloeien De secretaresse mei. van Hamersveld 'deed daarna enkele mededeelingen en werd door den voorzitter geprezen als de groofo stuwkracht van de vereeniging Toespraak dr. G. H. J. van Spanje Dr. van Spanje was het een waar ge noegen en een voorrerht om als voor zifter van den kring Utrecht van de R K. Staatspartij de vereeniging te Amers foort geluk te wenschen met het 60 ja rig bestaan. Het bestaan alleen echter is geen felicitatie waard, maar wel door het feit dat nuttig werk verricht is en de vereeniging haar beteekenis kon blijven bewijzen. Uwe-oprichters hebben in dien tijd ongetwnfeld een grootsche daad gesteld. Zij hebben een vooruit- 7iendon blik gehad. Spreker herinner de zich uit de dagen, dat hij te Amers foort in garnizoen lag nog goed den heer Daniel Hamers als een der pio niers en later dr. Jorissen. Spreker hoopte dat de vereeniging onder leiding van een goed bestuur in lengte van jaren haar taak voor de toekomst zal blijven vervullen en drong aan op be langstelling der leden, ook al is er niets bijzonders aan de hand. Rede mr. J. H. van Maarseveen Spreker wenschte allereerst de jubi leerende vereeniging geluk en merkte op, dat hij de uitnoodiging te laat had ontvangen om een feestrede uit te spreken. Spr. Mr. J- H. van Maarseveen behandelde dan de taak van de R. K. Staatspartij en van de poli tieke partijen in deze dagen onder de hui dige omstan digheden. En dan gaat het over buiten landsche- er binnenland- sche politiek. De buiten- landsche poli- ek is gericht op handhaving van onze zelfstandigheid door volstrekte neutra liteit. Alle politieke partijen in Neder land hebben deze overtuiging gedeeld. Dit is geen politiek van oogendienarij, zooals spreker met een voorbeeld ver duidelijkte. De binnenlandsche politiek mag niet afhankelijk zijn van buitenlandsche in- loeden. Wij behooren als neutralen ook op geestelijk terrein geen wapens in handen te geven van een der belligeren- ten. Spr. ging na de houding van de R.K.S.P. tegenover het vijfde kabinet Colijn en noemde de motie Deckers van historische beteekenis in de geschiede nis van onze parlementaire historie. Wij hebben een vrijwel nationaal ka binet gekregen. Door de samenstelling van deze Re geering wordt veel strijd in het parle ment voorkomen. Politieke strijd, verschil van inzicht komt altijd en overal voor en is te be grijpen. Dictatuur beteekent geen ein de maken aan politieken strijd. De schijn kan gewrekt worden, doch het wezen raakt men niet. Van groot belang is het vertrouwen in elkanders eerlijke bedoelingen. In deze abnormale tijden kunnen re delijke verlangens niet altijd vervuld worden. Er zal gewaakt moeten worden voor het ontstaan van tegenstellingen De overgang van dezen abnormalen tijd naar den komenden tijd moet van te voren opgflost worden en getracht zal moeten worden het gewone werk door gang te doen vinden. Het is niet noodig zeker te zijn van den uitslag om iets te ondernemen, zei Willem I in moeilijke tijden. Zoo is het ook thans. In de overtuiging dat eendracht maakt macht moeten we blijven werken voor de R.K. Staatspartij, voor eiken rang of stand, voor geheel ons Vaderland. Na de rede werd door allen staande het Wilhelmus gezongen. Door het gezelschap „Roomsch Too- neel" te Zeist werd opgevoerd het blij spel in één bedrijf „Spreek met Jansen en 't komt in orde." van B A. Odiik Voor muzikale afwisseling zorgde het St. Ansfridusstriikje onder leiding van den heer Wielaert De Oranje-Vefeeniging, alhier, heeft naar aanleiding van hot aan Prinses Juliana gezonden felicitatie-telegram op 30 April j.l. als dank voor de aange boden gelukwenschen het volgende te legram ontvangen. In opdracht van H.K.H. Prinses Ju liana heb ik de eer de Oranje-Vereeni- ging te Amersfoort Haven dank over 1e brengen voor de gelukwenschen Hare Koninklijken Hoogheid aangeboden ter gelegenheid van de herdenking van Haren geboortdag. De kamerheer van H.K.H Prinses Juliana. get. J. C. Baud, f Reeds vele malen is het voorgekomen dat vuilnisem mers nadat ze door den reini gingsdienst geledigd waren, niet direct weer in huis ge bracht werden. Om twee redenen wordt hiertegen thans strenger op getreden. Ten eerste is een rij vuilnis emmers op het trottoir niet bepaald verfraaiend voor het stadsbeeld en ten tweede kun nen zij in het donker voor voorbijgangers gevaar voor vallen opleveren. De politie heeft gisteren verscheidene bewoners van het Soester- kwartier gewaarschuwd en zal bij herhaling verbalisee- rend optreden. Haal dus direct na lediging uw vuilnis emmers binnen Adres aan den Raad Door het bestuur van de afdeeling Amersfoort e.o. van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers is in verband inet de voorgestelde reorganisatie van ,het openbaar lager onderwijs het vol gende adres aan den Raad gezonden: Geeft met verschuldigde» eerbied te kennen het bestuur van de afdeeling Amersfoort e.o. van den Bond van Ne d erl a n de ch e On d env ij zers dat bet niet verwondering kennis nam van het voorstel van Burgemeester en Wethouders om de openbare school No. 2 aan de Zonnebloemstraat op te heffen dat het in een onderhoud met den heer Wethouder van Onderwijs dd. 16 Juni 1939 de plannen uiteenzette, hoe de afdeeling zich de reorganisatie in de geheele gemeente dacht, waarbij voor het Soesterkwartier werd \oorgesteld twee zesmansscholen (Waalstraat en Zonnebloemstraat) en een vijfmans- school k.m.a. (Puntenburgerlaan), terwijl bovendien de school aan de Co- ninckstraat als driemansschool kon blijven bestaan; dat het t.o.v. het Soesterkwartier nog hetzelfde standpunt inneemt en Uwen Raad op de gronden in bijgaande korte toelichting met den meesten aandrang verzoekt een beslissing te nomen, waar bij althans de school aan de Zonne bloemstraat blijft gehandhaafd. Hetwelk doende, enz. F. P. BOS, le secretaris. Amersfoort, 6 Mei 19iO. Gisteravond werd in „Amicitia" de film „Kleur en Glorie onzer Tropen" voor de tweede maal in onze stad ver toond. De avond was georganiseerd door de Kon. Vereeniging „Oost en West" met financiecle medewerkincr van de Commissie voor O en O. van de Mij. tot Nut van het Al cremeer». Dp vervaardiger van de film mr. A Hustinx sprak een kort inleidend woord. De avond werd door vele officie ren en minderen bijgewoond. Een bespreking van deze werkelijk voortreffelijke kleurenfilm hebhpn wii reeds gegeven na de eerste vertoonine hier ter stede, zoodat wij kunnen vol staan met te \ermelden dat ook dit maal het publiek opgetogen was over het gebodene. Heden werd alhier aanbesteed het derde gedeelte (twee magazijnen) van het kazernement te Ermelo voor een bataljon infanterie met de reeiments- staf. Ingeleverd werden 29 geldige bil- etfen. De hoogste inschrijver was Bouw. en Handels Mij. ..Kruisbalk" te Haarlem met f 70.480; de twee laag- sten waren van Bpek en Jansen te F.r- melo met f 59 <50 en N.V. Bouwbedrijf alhier, rnet f 57.450. Verder werd uit Amersfoort en om streken ingeschreven door E. de Bruin te Hoogland met f 69.200. TELEFOON. |De volgende nieuwe aansluitingen zijn op het, net Amersfoort tot stand gebracht. J3S92 „de Lavendelstraat", Fruit- Gmentenhal, Lavendelstraat 13. 4006 Holthuis, Wildrik, Bankelbakkerij-koe kerij de Berg. Utrechtscheweg 83. 4221 F. J. Lagerwev, (Vertegenw. der N.V. M. B. van Veen en Zonen, Rotterdam) Leu«denveg 253. 4354 H. E. Smits, v. Sweden en Co.. Kolenhandel, Buvslaan 24. Telefnonnr. 4554 gewijzigd in 4S21. 5018 Dr. F. Bromberg. Dieren arts, Stephensonctraat 87 5296 Nic Dnnderwinkel, Rijwielhandel en huish art Soesterweg 273. 3618 A A. Vlas veld, Utrechtscheweg 85 6603 G. H. Tnsseling. Albert Neuhuvsstraat 10. G J. Donderwinkel, Soestenveg S277. Telefoonm-. 5206 gewijzigd in 6506. Mr. dr. A. ba ron Roeit, com missaris der Koningin in Noord-Hol- land en dr H. Colijn in ge animeerd ge sprek tijdens het noenmaal, dat in het Pol derhuis te Hoof dorp plaats vond ter gelegen heid van de herdenking van het eeuw feest der droogmaking van de Haar lemmermeer Dc pensionhoudster die veertien da gen geleden zich wegens het in haar pension voor cle militaire politie ver borgen houden van een sergeant, die wegens een misdrijf werd gezocht, werd heden door de Utr. rechtbank vrij gesproken, daar niet bewezen werd ge acht dat de verdachte ermede op de hoogte was, dat de militair zich aan een misdrijf had schuldig gemaakt. f. 1.50 PER FLACON - DUBBELE FLACON F. 2.25 Vrijdagavond zal voor alle zanglus tige militairen in Amicitia een commu nity singing plaats vinden. De leiding berust 'bij kapitein Piet Tiggers. COLLECTE FONDS VOOR OUD MILITAIREN. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat op Dinsdag 7 Mei 1940 en volgende dagen langs de huizen der ingezetenen een collecte voor het Fonds voor Oud-Mili tairen zal \\orden gehouden en bevelen deze collecte aan. VAN ZIJN ACHTERWIELEN BEROOFD Op de Hoogeweg kwam gisteren een auto met een ziiner achterwielen in aan raking met een betonblok, waardoor het geheele achteronderstel afgerukt werd De wagen moest weggesleept worden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. GEEFT EEN TEEKEN! De laatste dagen wordt er 6trenge con trole uitgeoefend op het bij het verande ren van richting geven van een teeken Vele wielrijders, motorrijders en automo bilisten, werden reeds gewaarschuwd of bekeurd, zoodat men dus goed zal doen aan dezen verkeersregel streng de hand te houden. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Heden herdacht het echtpaar W. Willemse, Gerard Doustraat 20, den dag, waarop zij voor 50 jaar in den echt verbonden werden. GEBOREN. Cornelis, z. van Aalt van dp Veen en Koendertje Rommers; Ri- charde Anna, d. v. Joannes Gregorius van den Hengel en Joanna Gijsberta Kromwijk; Gesina. d. van Hendriku- Veenendaal en Tonia Dikken; .Tanke, d. van Sijbren Hoekstra en Sijtske Ziil- stra; Hendrikje Harremijntje, d. van Peter van den Berg en Aaltje Bakke- nes; Jantje Marjan Johanna, d van Wijbe Sjoerd Klaas Hilverda en Johan na Gramsma; Elsa. d van Johan Chris- tiaan Neurdenberg en Henriette van den Thoom; Evert", z. van Hendrik Wernsen en Jannetje Hoogeweg; Jo hanna Alijda. d. van Johannes Adria- nus Rutten en Johanna Alijda Pouwen. OVERLEDEN: Lubherta \an Elten. oud 80 jaar; Grietje van de Kuilen, oud 7 jaar; Tan Hendrik Hermannus Spit. oud 80 jaar. echtgenoot van Johanna Maria van den Nieuwboer; Marinus Dane, oud 49 jaar. weduwnaar van Arina Wilhelmina Visser: Frans Luijer, oud 67 jaar. ongehuwd; Marinus Cor nelis Fritz, oud 8 jaar. Aan dit adres is door de afdeeling Amersfoort e.o. van den Bond van Ne derlandsche Onderwijzers de volgende toelichting toegevoegd. Dat we verwonderd waren en tevens onaangenaam verrast, toen in de plaat sélijke bladen de aanvullingsagenda voor de Raadsvergadering verscheen mej het voorstel van Burgemeester en Mothouders de school aan de Zonne bloem s t r a a t op te heffen, zal ieder kunnen begrijpen. Het was nl. in onder wijskringen een publiek geheim, dat I Burgemeester en Wethouders in een schrijven aan de hoofden der scholen Oorspronkelijk het voornemen hadden niet deze school, maar die aan den Ouden Soesterweg op te heffen. Welke onderwijskundige motieven Burgemees ter 'en Wethouders er top hebben geleid te elfder ure nu een andere school aan te wijzen, kunnen wij niet bevroeden, maar dat hel verwondering baarde, be- hopft o.i. geen nader betoog. Waarom de Bondsafdeeling in haar plan voor het Soesterkwartier als één van de twee te vormen zesmansscholen de Zonnebloemstraat wenschte, willen we hier kort toelichten. In de eerste plaats, omdat het haar vóórkomt, dat dit, geografisch ge zien, de beste oplossing is: twee scholen aan den rand en 1 in het midden. De onderlinge afstanden tusschen de scholen maken liet gemak-1 kelijkcr eventueel leerlingen naar de' andere school, die een grensgetal van de leerlingenschaal nadert, over te plaatsen, terwijl wrijving tusschen de scholen onderling voorkomen wordt. Bovendien lijkt het haar. dat, wan neer school-Zonnebloemstraat thans een kleiner leerlingenaantal heeft dan die aan den Ouden Soesterweg, dit kunstmatig op een laag peil" is ge- houden door tusschentijdschc toelating tot eerstgenoemde school pracllsch stop te zetten en bij het begin van den cursus, zoo noodig leerlingen over te plaatsen. Uit de cijfers blijkt haars inziens, dat school 2 minstens evenveel aantrek kingskracht bezit dan school 7. School 2 groeide van 80 leerlingen op 1 September 1930 tot 129 op 1 September 1934, als geen afvloeiing zou hebben plaats gevonden. In hetzelfde tijdvak daalde school van 176 tot 163 leerlingen. En toen moest de Zonnebloemetraat optreden als reservebron \oor den Ouden Soes terweg en vloeiden achtereenvolgens 54, 15, 12 en 8. leerlingen af, in totaal S9. Het leerlingental \an de Zonnebloem straat was op 16 September 1939 en 16 Maart 105 en 108 (4- 3): dat \an Ouden Soesterweg op dezelfde data 201 en 188 13). De afdeeling betwijfelt, of de toestand zoo zou zijn, als hu thans is, wanneer de school aan de Zonnebloemstraat de r ïogelijkheid gelaten had kunnen wor den haar regelmatigen en normalen groei voort te zetten. Daarom zou zij gaarne 7ien. dat de srhool aan de Zonnebloemstraat, naar haar meening in het belang van het openbaar onderwijs, blijft gehandhaafd. Afscheid zuster Damcn Men schrijft ons: Na éen vierjarigen vruchtbaren ar beid heeft zuster Damen ontslag ge vraagd als kraamwijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis. Zij heeft in deze vier jaren door haar minzaamheid en door haar ongokenden ijver het Wit-Gele Kruis populair ge maakt bij de Amersfoortscho moeders. Overal was zij een welkome gast en een ieder behandelde zij op gelijke wijze; arm of rijk, zij smaakte geen on derscheid des persoons doch deed haar plicht! Groot is steeds haar voorliefde geweest voor het. groote gezin. Geen wonder, zij zelf was de oudste dochter uit een gezin van twaalf kinderen. Door haar onvermoeiden arbeid heeft het bestuur verleden jaar besloten om een consultatiebureau op te richten, van den aanvang af is het een succes gewor den, het gaat steeds in stijgende lijn. Woensdag a.s. hoopt zij nog eenmaal daar present te zijn om afscheid te ne men, hetgeen haar verleden week on mogelijk was wegens ongesteldheid. Het Wit-Gele Kruis heeft inmiddels een andere kraamwijkverpleegster aan genomen en wel mej zr Gerda te Boek horst. GRAND THéATRE. - Van Vrijdag 3 Mol t.m Donderdag 9 Mei vertooning vnn dc film „Das Lied der WU:-tc". Voorstellingen: Zondag 1.45. 4.00 6 15 cn 8.30 uur doorloopend Andere dngen 8.15 uur. Zaterdags 6 on 8.15 uur Zater dag- en Woensdagmiddag 2.30 uur ma tin 6c. CITY-THEATER - Vrjidag 8 Mei t rn. Donderdag 9 Mei vertooning der film „Slavenjacht". Voorstellingen: Zondag 1 45, 4.00 6.15 en 8.30 uur doorloopcnd. Andere dagen 8.10 uur Zaterdag 6 15 cn 8.30 doorloo pcnd Zaterdag cn Woensdagmiddag 2.30 uur matinöe REMBRANDT THEATER. Vertooning der films „Valsch geld" en „Dertien Lnn- ciers". OMTREK KORPS VROUWELIJKE VRIJWILLIGERS. Aanmelding aan het gebouw Plant soen West 2. den eersten Woensdag v. d. maand. 3—5 uur; dagelijks per tel. onder no. 6613. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. MUSEUM FLEHITE. Westsingcl. Geopend dagelijks van 1012 on 14 uur, uitge zonderd Zondag; 's Zaterdags 1012 cn 1.303 uur. (Stadgcnootcn hebben 's Zn- terdags vrijen toegang) GILDEHUIS. 17 April—16 Mei. Affiches- tentoonstelling Amersfoortscho Kunste naars Gilde. BELLA MY-RIBT.IOTII EEK (kosteloos). Appelweg 6 STERHUIS; Korte Beekstraat 4. Vooralle meisjes icdcren avond geopend, des Zon dags van 2 uur. DE WAPENROEM. 7 Mei. Algemccnc ledenvergadering V.V.V. 8.15 uur. SIERKUNST 7 Mei. Psychometrische sé ance. 8.30 uur. DE VALK. 13 Mei Dansavond Bert Kam perman 8 uur. BERG HOTEL. 14 Mei. Kinderrr.ddag Korps Vrouwel. Vrijwilligers, 2.15 uur. REMONSTANTSCHE KERK. 17 JVIci Wij dingsavond m.m.v. het U.S.O.-kwartet. Ook te Zwolle zoo meldt de correspondent van de Tclegr. is één der 21 Nederlanders gearres teerd, die in het belang van 's lands veiligheid geïnterneerd zijn. Het is de Utrechtenaar Feltmeyer, leider van dc zoo genaamde Mussert-garde SOEST, 7 Mei. In dei namiddag an Vrijdag 5 April j.l. omstreeks 8 uur had op den Rijksweg te Soesterberg een ernstige aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel, bestuurd door een of ficier en een stilstaande personen-auto. De officier werd ernstig gewond en toen deze ter plaatse door een geneesheer die toevallig passeerde werd behandeld had een tweede botsing plaats, waar door een auto over den gewonde reed. In verband met het onderzoek wordt bovenbedoelde genepeheer verzocht zoo spoedig mogelijk zijn naam en adres te willen vermelden aan den inspecteur van politie te Soest. Door rechtbank tot negen maanden veroordeeld De Utr. rechtbank deed uitspraak ..j de zaak tegen het oud-gemcente- raadslid van Zeist den penningmeester van de vereeniging „Zcister Volkshuis vesting", die veertien dagen geleden wegens verduistering van aanzienlijke bedragen ten nadocle van die vereeni ging terecht stond. Bij de behandeling bleek toen, dat vooral de slordigheid van beheer en gebrek aan controle het den penningmeester mogelijk gemaakt hadden zich de gelden toe tc eigenen. Het O.M. requireerde een gevangenis straf voor den tijd van anderhalf jaar. Heden werd de verdachte tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van de voorloopige hechte» nis. BADMEESTER BENOEMD SCHERPENZEF.L, 7 Mei. - Door het bestuur van de Zwemvereeniging ,,'t Schut" werd met ingang van 20 Mei a.s. tot badmeester benoemd de heer Tekelenburg van Woudenberg. maar dan voor Uw plezier en... voor Uw gezond heid. Niet Uw kleeren in een boom hangen, maar in een goed onderhouden kleedkamertje. U behoeft zich niet als deze bader te be helpen en zwemmen in water, waar „van alles in kan zitten". Ons zwemwater wordt dag en nacht gezuiverd en kan den toets van iedere kritiek doorstaan. Ons had is zeer-comfortabel en kan ook U dozen zomer goede diensten bewijzen. Een abonnement kost zoo weinig en geeft zooveel Nog enkele dagen abonnementen met regonver zekering. Vraagt vrijblijvend inlichtingen aan het kantnor: St. Atifri dusstraat 28-30, Tel. 3768- - Kantoor geopend van 9 v.m.—9 u. n.m. Zondags van 10—6 un.m.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5