Te weinig onderdak in onze stad! Een advocaat gearresteerd te Amsterdam Krachtig beroep op de burgerij Plechtigheid bij het Roode Kruis Uit den N.A.S.B. Eindstanden A.M.H.C.-dames Dienstregeling der Spoorwegen Weer twee van de geinterneerden 5000 Gulden gestolen Noodkreet van V.V.V.: -h BURGERLIJKE STAND Een Vrouwen Vredes gang in dezen tijd? Nederlandsch elftal klopt de Rest met 4-1 NEDERL. ELFTAL GEWIJZIGD RoodeDuivels-Zwaluwen afgelast U.P.V.B. PROGRAMMA Ronde van Catalonie 100 Yards wereldrecord geëvenaard Nurmi naar Finland HIJ BRACHT OP ILLEGALE WIJZE DUITSCHE EMIGRANTEN OVER DE GRENS EN ONTVING DAARVOOR GROOTE BEDRAGEN De Spoorwegen tijdens de Pinksterdagen DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD Normale dienst van de electrische treinen FAILLISSEMENTEN 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 8 MEI 1940 Om dezen zomer kamers beschik baar te stellen voor pension gasten ^jISTERAVOND werd in „De Wapenroem" de algemeene le denvergadering gehouden van de Amersfoortsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De waarn. voorzitter, de heer J. A. C. Spoel, opende den avond met een welkomstwoord, waarin hij me moreerde hoe reeds direct bij het begin der mobilisatie de vereeni- ging de bakens naar het getij heeft moeten verzetten, daar een zeer be langrijke bron van inkomsten, het reisbureau, op hield te bestaan. Hoewel het binnenlandschverkeer aanzienlijk zal toenemen, zijn er nog tal van factoren die niet hoopvol stem men, daar vele hotels en pensions in onze stad door militairen bezet zijn en het moeilijk zal zijn den vreemdelingen onderdak te verleenen. Ondanks deze belemmeringen zal de vereeniging niets nalaten om den naam van Amersfoort als vacantieoord hoog te houden. Spr bracht voorts dank aan het gemeente bestuur voor de subsidie door haar aan V.V.V. verleend en aan den heer W. Peper voor den arbeid, dien hij voor V.V.V. verricht heeft. Spr. eindigde met de hoop uit te spre ken dat het volgend jaar de voorzitter mr. F. Kool, die thans gemobiliseerd is. weer zijn functie zal kunnen vervul len. Bij de ingekomen stukken was een entwoord van de Kerkvoogdij der St. Joriskerk. waarin toezegging gedaan wordt het fresco aan de buitenzijde der kerk voor verdere beschadiging te be hoeden. Verder was er een uitvoerig schrijven van den heer G. G. Veenen- daal Jr. betreffende het bevorderen van bezoek aan het museum Flehite. Het jaarverslag over 1030 werd met algemeene stemmen goedgekeurd, even als het financieel verslag onder dank- zeggine aan de heeren secretaris en penningmeester voor de correcte ver vulling hunner taak. De kascommissie over 1939 werd ook voor 1940 benoemd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. J H. Haan bij acclamatie her kozen. terwijl in de vacature van den heer C. van Ommeren, die zich niet herkiesbaar gesteld had. gekozen werd de heer H. A. C. v. d. Kraan Sr., die de benoeming aanvaardde. Hoe moei hei dezen zomer gaan Bij de rondvraag kwamen van ver schillende zijden opmerkingen naar voren over hef aantal pension gasten, dat in onze stad dezen zomer onderge bracht kan worden. De heer Peper zet te in antwoord daarop uiteen, hoe Amersfoort eigenlijk veel en veel te weinig plaatsruimte in hotels en pen sions beschikbaar heeft. Slechts een intensieve medewer king van de burgerij, i.e. van hen die kamers beschikbaar hebben, kan hier redding brengen. Spr. deed dan ook een krachtig beroep op de stadgenooten om zooveel mogelijk kamers beschikbaar te stellen, ten einde de zeer groote toeloop die men ongetwijfeld dezen zomer moet ver wachten, te kunnen verwerken. Ook de kwestie van geschikte kam peerterreinen heeft de volle aandacht van het bestuur» Indien Amersfoort niet in het vergeetboek wil raken, zoo be sloot spreker, zal men alle zeilen hij moeten zetten om aan de aanvragen om onderdak te kunnen voldoen. Medaille voor 10-jarigen trouwen dienst aan 9 leden uitgereikt \7 OOR den aanvang der avond oefening door de transportco lonne van het Roode Kruis is gis teren aan negen leden van het per soneel de medaille van 10-jarigen trouwen dienst uitgereikt. De uitreiking geschiedde voor het front der colonne op het terrein aan de Koninginnelaan voor het Jongenshuis van het Leger des Heils. De onderscheidingsteekenen met het door H.K.H Prinses Juliana als voor zitster en mevr. F. Donker—Curtius als secr. gen. van het Roode Kruis onder- teekende brevet werden overhandigd door luit.-kol. H. A. Fischer, voorzitter der afd. Amersfoort met een toespraak, waarin deze wees op de beteekenis van het Roode Kruis werk. Zij die de medaille ontvingen zijn: Mej. B. van Bekkum. P. Hogerbrug, reserve-Ploegcomman- dant. J. Koning, idem. D. J. Tuithof, idem. G. Wassink. idem. A. Heere, helper. J. Mosterd, idem. H. E. van Zuilen, idem. A. Leijdekker. oud-transportcolonne- lid. Na de uitreiking sprak luit.-kol. Fischer eenige woorden ter felicitatie tot mevr. v. d. PolNonkes. secreta resse der plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis, die Zaterdagmorgen van H.K.H. Prinses Juliana op het gebouw van het hoofdbestuur te Den Haag het Kruis van Verdienste mocht ontvangen. GEBOREN: Martinus Johannes, z. van Cornelis Gerardus Smeele en Ida Maria Scholten. GEHUWD: Cornelis Luhertus Galis en Elizabeth Theodora van der Made; Albert van der Veen en Gerrardina Wil- helmina Scheffer; Cornelis van Gent en Gerarda van Lent; Hermanus Barend Drenth en Wijnanda Jacoba Arnolds Juffer. OVERLEDEN: Johannes Wilhelmus Christiaan Jansen, oud 58 jaar, echtge noot van Cornelia Antonia Boller. VAN HUIS WEGGELOOPEN Gisteravond werd de politie gewaar schuwd dat met den trein, die om 11 10 uit Zwolle aankwam een elfjarig jon getje meegekomen was, dat zonder kaartje gereisd had. Het bleek, dat hij van huis weggeloopen was en een uit stapje wilde maken. Hij i6 ter beschik king van zijn ouders gesteld. TWEE AANRIJDINGEN Gistermorgen had een aanrijding plaats tusschen een militaire vracht wagen en een wielrijder in de Arnhem sche straat en gistermiddag op de Hoogeweg tusschen een motorrijder en een driewieler. Beide aanrijdingen lie pen met geringe schade af. Men schrijft ons: Het zoo lang gevreesde conflict is uitgebroken: weer teistert een oorlog Europa; weer staan millioenen man nen gewapend tegenover elkaar en heerschen de vernietigende krachten met hulp van een fabelachtige tech niek, die voor zoovele betere doelein den zou kunnen worden aangewend. Volkeren, die huiten het groote con flict tusschen de wereldmachten staan, worden er toch in medegesleept; dui zenden onschuldigen vallen als slacht offer, en temidden van dit alles willen enkele duizenden vrouwen in Amster dam bijeenkomen op 18 Mei, den dag van „Goeden Wil", om te getuigen. Een slag in de lucht" zegt de een; „een dwaasheid'' een ander; „onnoozelen" een derde. Toch zullen zij gaan. omdat zij gedreven worden door een inner lijke kracht, omdat zij uiting moeten geven aan het verlangen naar vrede dat in aller harten woont, waarvan zij openlijk getuigen willen. Vaak wordt dit vredesverlangen alleen gebo ren uit vrees, uit afschuw voor den oorlog, was dit het motief, dat den Vrouwen Vredesgang deref, dan zou de kracht niet groot zijn, want van het louter ontkennende, het negatieve kan nooit kracht ten goede uitgaan. Er is dan ook meer, dat deze vrou wen, welke haar godsdienstige overtui ging of politieke gezindheid ook moge zijn, drijft: te wijzen op de noodzake lijke bezinning op het begrip „vrede", dat meer is dan een toestand van niet- oorlog. te wijzen op de noodzaak van een vrede, die niet de kiemen in zich draagt van nieuwe conflicten, maar die vorm geeft aan het eeuwenoude verlangen naar een nationaal gemeen schap op de grondslagen van gerech tigheid en liefde. Bij het bouwen van deze internationale rechtsorde heeft ieder een taak. hierop te wijzen is het doel van de stille betooging, die zich op 18 Mei door Amsterdam's straten zal voortbewegen, stil en waardig; een profest tegen oorlog als middel om ge schillen te beslechten, maar meer dan dat: ppn bede om vrede een oproep tot bezinning, om juist in dezen tijd mede te arbeiden opdat het g"slacht, dat na ons komt, niet opgroeit temidden der verschrikkingen, die wij nu dagelijks rondom ons zien. Wie deel wil nemen aan den Ten Vrouwen Vredesgang wende zich tot mevrouw de Boer—Molenaar. Hobbe- mastraat 49. tel. 4263, mevrouw van t opin» pn. ilrviooc Pinplwpf 86. me- vrouw van HamelEland, Utrechtsche- weg 157. tel. 6877. GUNNING Door den Rilks Waterstaat werd aan de N.V. Electrotechnische Aannemers- maatschappij „Nettenbouw", alhier ge gund de aanleg van lichtinstallaties lancs den rijksweg a onder Moordrecht en Waddinxveen voor f 14.775, b. langs den Ouden Rijn 17.369. VOETBAL 's-GRAVENHAliE, S Mei. Ondanks het feit, dat des middags alle militaire verloven waren ingetrokken, waren gis teravond de tribunes van het V.U.C.- terrein, waar de wedstrijd Ned^r landsch elftal Bondselftal werd ge speeld. vrijwel tot de laatste plaats be zet. Vanzelfsprekend kwam het Neder landsch elftal niet uit in de samenstel ling, zooals dat oorspronkelijk was op gesteld De spelers, wiens verlof plotseling was ingetrokken, waren door anderen vervangpn. De Vries was vervangen door Bom- melee van D.H.C.. De Vroet door Wuyts van Sparta. Van Spaandonck door Beu- ning (V.U.C.) en Vente door Van dei- Hulst (Haarlem). Van Gelder (V.U.C.) speelde op de plaats van Lenstra, die op zijn beurt in het Bondselftal Vroomen van Juliana verving. Hoewel dus het Nederlandsch elftal eenigszins verzwakt was, heeft het te gen het Bondselftal. dat zeker veel min der sterk was. een vrij goeden wedstrijd gespeeld. Vooral in de eerste helft, toen in het bijzonder de voorhoede goed op dreef was en keurig samenspel en zui ver schieten liet zien. In de tweede helft zakte hef tempo danig af en werd in het algemeen slordiger en met min der enthousiasme gespeeld. De Harder maakte tweemaal een blunder, zooals hem in een interland-wedstrijd zeker niet mag overkomen Tweemaal, toen hii de bal voor het open doel slechts voor het inschieten had. schoot hii hoog over. terwijl hii door den bal even aan te tippen een doelpunt had kunnen ma ken. In de eerste helft maakte het Neder landsch elftal 3—1. Het eerste doelpunt werd gemaakt door Van der Hulst, die een goede, kans benutte, toen Kraak een schot van De Harder stopte en terug stompte. Van der Hulst liep in en schoot zuiver in het doel. Het tweede doelpunt was een blunder van den achterspeler Van Stokken. Van den Engel gaf een zachten voorzet, dien Van Stokken, voordat een ander de kans daartoe kreeg, in eigen doel diri geerde. Van de zijde van het Bondselftal wer den toen ook eenige aardige aanvallen ondernomen. Een pracht schot van Se- ton werd op even fraaie wijze gehouden door doelman Wille, die buitengewoon vast was. Het 3de doelpunt kwam van v. d. En gel. die uit een voorzet van De Harder zuiver inkopte. Even voor de rust maak te Walhain hands in het strafschopge bied, waardoor een penalty werd toe gekend. Lenstra nam deze strafschop en schoot onhoudbaar in (31). Na de rust verloor de wedstrijd veel aan aantrekkelijkheid. De aanvallen werden minder zorgvul dig opgezet en er werd met minder con centratie gespeeld. Van der Hulst maakte na een soloren het vierde doelpunt. Rengers raakte gewond en werd den verderen tijd door Dorjee vervangen. HOCKE\ AMSTERDAM, 7 Mei. In verband met het intrekken der militaire verlo ven heeft de keuzecommissie van den K.N.V.B. zich gedwongen gezien het Ne derlandsch elftal, dat Zondag 12 Mei te Luxemburg tegen Luxemburg uitkomt, te wijzigen. Voorts moest ook Van Male worden vervangen, omdat hij medisch niet goed gekeurd kon worden in verband met de blessure in de knieholte. De ploeg ziet er thans als volgt uit: Doel: Wille (E.D.O.) Achter: Wilders (Blauw Wit) en Van der Heide (Fevenoord). Midden: Paauwe (Feyenoord), Kup- pen (Feyenoord) en Wuyts (Sparta). Voor: Van den Engel (D.H.C.), Van Spaandonck (Neptunus), Lenstra (Hee renveen). Drok (Sparta) en De Harder (V.U.C.) Reserves zijn Kraak (Stormvogels), Walhain (H.B.S.). Borgman (Blauw Wit) en Van der Sloot (N.E.C.) AMSTERDAM. 8 Mei. De wedstrijd Roode DuivelsZwaluwen welke he denavond te Luik zou worden gespeeld, is afgelast. De heer L. \an der Slik, se cretaris van de elftal-commissie der Zwaluwen „heeft zich telegrafisch ge- uend tot de Belgische officials, dat de Xederlandsche ploeg, in verband met de omstandigheden, niet kan komen. Het wedstrydprogramma van den UPVB voor Zondag 12 Mei a.s, luidt: Afdeeling A MaarssenNjjenrodes, WDOMinerva, Utr. BoysSperwer, Afdeeling B USCLDe Raven. UPTTS—IJFC. Afdeeling C DEV—Oranje-Wit, CDN—Eist, VVOG— Barneveld. Afdeeling D Hilv BoysGroen-Zwart, NaardcnGMH. GooivogelsAvance, Afdeeling E AresDNV, PiasvogelsEureka, Zeevogels De Toekomst. Afdeeling G Laren 2HVC 3, Sopla 2Hilversum 5. Victoria 2't Gooi 4. Afdeeling Q Amf. Boys 3Amsvorde 2, Quick 3Spoor- vogels 2, Amf. Boys 4SEG 4. Hoe kleiner u den hoek naar link» maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om In allo bochten altijd rechts houden). Handbal: le klasse heeren: Utrecht—Animo 15—0; Vooruit—A H.C. 5—7. 2e klasse: Watervrienden—Turnen 3— 5: Vriendschap 2—A.H.C. 3 5—4. 2e klasse dames: TurnenA.H.C. 2 4—1. Afd. A-Gooi Hilversum 15 13 2 73—30 26 Gooi 15 10 2 3 52—30 22 Be Fair 14 8 3 3 62—31 19 Amersfoort 13 7 1 5 46—39 15 Baarn 13 6 1 6 43—34 13 Laren 14 5 1 8 32—42 11 SC.H.C. 13 3 2 7 25—38 8 Gooi II 10 3 7 14—39 6 Schaerweyde 13 13 12—76 Afd. B. Gooi Be Fair II >12 10 2 56—13 22 Gooi III 12 9 1 2 66-23 19 Kameleon 12 9 1 2 49—25 19 Kampong 12 6 3 3 43—23 15 S.C.H.C. II 12 6 2 4 31—33 14 Hilversum II 12 5 3 4 38—25 13 Voordaan 12 4 3 5 28—19 11 Amersfoort II 12 4 8 22—35 8 Kameleon II 12 3 2 7 15—36 8 S.C.H.C. III 12 3 1 8 19-56 7 Gooi V 12 1 3 8 12—55 5 Gooi IV 12 3 9 16-46 3 Afd. Utrecht. Amersfoort III 12 10 2 57—9 20 Kampong II 11 8 1 2 31—14 17 Schaerweyde II 11 7 4 29—12 14 Kampong III 10 5 5 15—14 10 S.C.H.C. IV 11 4 7 22—35 8 Voordaan II 11 2 2 7 12—38 6 Kampong IV 10 1 9 2—46 1 Amersfoort IV trok zich terug. WIELRENNEN REUS, 7 Mei. Een en tachtig ren ners, onder wie de drie Nederlanders Sijen, Pauwels en Lambrichts, zijn ge start voor de Ronde van Catalonië. De eerste étappe was uitgezet in het park van Montjuich te Barcelona, waar de renners 38 k.m moesten afleggen. De Italiaan Troggi Nelle wist in de sprint het eerst over de eindstreep te gaan en noteerde een tijd van 1 uur 1 min. 55 sec. Sijen werd tweede op een kwart wiel. Ritserveldt derde op een halve lengte. Lambrichts en Pauwels bevon den zich in een groot peloton, dat ex aequo als vijfde werd geklasseerd. De tweede rit is verreden op den weg van Barcelona nanr Vendrelli, een af stand van 86 km. Dit traject bracht een zege voor den Nederlander Sijen, die hier 2 uur 19 min. 18 sec. voor noodig had. Lambrichts bezette de vierde plaats, terwijl Pauwels wederom in het peloton op de vijfde plaats ex aequo eindigde. Ook in de derde étappe, van Vendrelli naar Reus 155 k.m., was een Nederlandsche renner succesvol. Pau wels onderscheidde zich hier door den zwaren bergrit te winnen. 5 k.m. na den start ontvluchtten de Spanjaard Gime- no en Pauwels uit het peloton en wis ten den geheelen tijd hun voorsprong te behouden. In de sprint bleek Pauwels iets sneller, doch voor beiden werd de zelfde tijd 5 uur 1 min. 33 sec. geno teerd. Lambrichts werd elfde met 8 min. 12 sec. verschil op de winnaars. Sijen was een en twintigste met een tijd van 5 uur 16 min. 20 sec. Door zijn zege in de derde étappe leidt Frans Pauwels in het algemeen klassement met 8 uur 22 min. 46 sec., gevolgd door Gimeno (Spanje) met denzelfden tijd. Lambrichts bezet hier de negende plaats met 8 uur 30 min. 58 sec., Sijen de zeventiende plaats. ATHLET1EK LONG BEACH. 8 Mei. Tijdens atletiekwedstrijden te Long Beach heeft Jeffrey op de 100 yards een tijd gemaakt van 9.4 sec. Hiermede even aarde hij het wereldrecord op dezen af stand, dat op naam staat van Frank Wykoff, gevestigd te Los Angeles op 10 Mei 1930 en Jesse Owens, gevestigd te Ann Arbor op 25 Mei 1935. GEORGE BAILEY VERONGELUKT INDIANAPOLIS, 8 Mei. Tijdens de training voor de groote autorace over 500 mijlen te Indianapolis, welke op 30 Mei zal worden verreden, is de coureur George Bailev uit Detroit verongelukt. In het ziekenhuis is hii aan de bekomen verwondingen overleden ATHLFTIF.h GENUA, 8 Mei. Aan boord van de „Conté di Savoia" is Paavo Nurmi, die met Maeki een tournee ten bate van Finland door Amerika heeft gemaakt, te Genua aangekomen. De Fin is direct doorgereisd naar Helsinki. Zooals men weet, zal Maeki nog aan enkele wedstrij den in de Vereenigde Staten deelnemen en dan ook naar zijn vaderland terug- keeren. ZESDE JAARLIJKSCHE COMENIUS HERDENKINGS MARSCH De Zesde Jaarlijksche Camenius Her- denkings Marsch, uitgeschreven door de B.W.C. „De Kievit" te Bussum, zal dit jaar gehouden worden op Vrijdag 14. Zaterdag 15 en Zondag 16 Juni a.s Vele vooraanstaande autoriteiten hebben zitting genomen in het daar toe gevormde Eere Comité. De rnarsch voert als gewoonlijk door de fraaiste gedeelten van het Gooi, ter wijl tijdens de rust namens alle deel nemers op Zondag 16 Juni een krans- legging zal plaats hebben op het graf van Comenius te Naarden, hetwelk zich bevindt in het Comenius Mauso leum aldaar. OPENLUCHT BOKSEN TE ROTTERDAM ROTTERDAM. 8 Mei. Op Maandag 27 Mei zal te Rotterdam de eerste open lucht wedstrijd in den Doelentuin wor den gehouden. Het hoofdnummer van het programma is de uitdagingsmatch om het kampioenschap van Nederland in het weltergewicht over 15 ronden van 3 minuten tusschen Tin Dekkers, titel houder en Robert Disch, uitdager. BINNENLAND AMSTERDAM, 8 Mei. Wegens verduistering van gelden ten na- deele van zijn cliënten is dezer da gen in zijn woning gearresteerd mr. L. M. Baruch uit de Nicolaas Maes- straat te Amsterdam, aldus de Telegr. Reeds sinds geruimen tijd waren bij de justitie-autoriteiten klachten over de handelingen van dezen ad vocaat binnengekomen. Hij zou zich hebben bezig gehouden met het op illegale wijze over de grens brengen van Duitsche vluchtelingen, die uit Duitschland naar ons land wilden uitwijken. Daarvoor vroeg hij belangrijke bedra gen, welke op zijn kantoor moesten worden gedeponeerd en waarvan o.a. verschillende handlangers van den ad vocaat, die het belangrijkste werk de den, moesten worden betaald. Voorts zou hij zich oo hehbe bezig gehouden met het over de grens brengen van ka pitalen van deze immigranten. Eenmaal mislukte een transport- Een Duitsche vluchteling, die door toedoen van mr. Baruch over de grens zou worden gebracht, werd door de marechaussee aan de grens gegrepen. De familieleden van de zen Duitscher wendden zich nu tot den advocaat om het reeds gestorte geld terug te krijgen. De advocaat weigerde dit en beweerde, dat het geld toebehoorde aan den man. die gearresteerd was. Het ging om een bedrag van eenige duizenden Reichsmarken. Later moet geble ken zijn, dat mr Baruch dit geld ten eigen bate had aangewend. Nadat door de justitie met be hulp van rechercheurs een nauw keurig onderzoek was ingesteld, werd besloten een gerechtelijke huiszoeking te doen. Daartoe werd kort geleden een inval in het huis aan de Nic. Maesstraat gedaan. De officier van Justitie, mr H. A Wassenbergh, de substituut-officier, mr. B. Kist, de rechter-commissaris, mr. E. A. M. Lamers, alsmede een griffier van de rechtbank en een aantal recher cheurs verschenen omstreeks kwart voor tien voor de woning van den ad vocaat. Twee politiemannen in burger van het politiebureau Leidscheplein posteerden zich voor het huis, ten ein de er voor te zorgen, dat niemand meer in of uit de woning ging. Gedu rende eenige uren werd het geheele huis doorzocht en alle dossiers werden voor zoover mogelijk aan een vluchtig onderzoek onderworpen. Talrijke be scheiden werden in beslag genomen. Na dit onderzoek vonden de justitie- autoriteiten voldoende aanleiding den advocaat te arresteeren en in het Huis van Bewaring op té sluiten. Bij het verdere onderzoek, dat na de arrestatie van mr. Baruch plaats \ond, moet de recherche nog heel wat voor den verdachte bezwarend bewijsmate- rieel hebben gevonden. Er zijn ver scheidene menschen geweest, die rechts kundigen bijstand wenschten en daar voor bedragen stortten, doch dit geld niet meer terug konden krijgen, wan neer zij van de diensten van mr. Baruch peen gebruik meqr wenschten te ma ken. Het onderzoek is nog in vollen gang. Voorverkoop van plaats, bewijzen Ten (reriove van hen, die met Pink- stèren op reis willen gaan, zullen de Nederlandsche Spoorwegen reeds op Vrijdag 10 Mei od de stations Amster dam C.S., Amsterdam Amstelstation, Amersfoort, Haarlem, Den Haag S.S., Den Haag HS., Rotterdam D.P., Rotter dam Maas, Utrecht, Dordrecht, Arnhem, Breda, Nijmegen, Groningen en Zwolle de gelegenheid openstellen tot het kon pen van plaatskaarien voor Zaterdag 11 Mei. Reizigers, die Zaterdag willen ver trekken, worden in verband met de dan te verwachten groote drukte dringend verzocht van deze gelegenheid zoo veel mogelijk gebruik te willen ma ken. Onaangenaam en onvermijdelijk wachten wordt 'hierdoor vermeden. NAARDEN, 8 Mei. Gisteravond om kwart over elf is de zestig-jarige spoor wegbeambte H. Veenendaal uit Naar den, die per fiets den Rijksweg hij het. kruispunt Jan ter Gouwweg overstak, door een uit de richting van Amsterdam komende auto gegrepen. V. werd op slag eedood. De automobilist, de heer L. ten Kate uit Laren, was zoodanig overstuur, dat hij met een andere auto naar zijn woning moest worden gebracht. ESTLANDSCHE DIPLOMATIEKE VERTEGENWOORDIGING IN NEDERLAND De Estlandsche gezant in Berlijn, Moellerson, is tevens benoemd tot ge zant in den Haag. Ingaande morgen 9 Mei wordt de normale dienstregeling van 15 October 1939 op de geëlectrificeer- de baanvakken hersteld, voor wat betreft de electrische treinen. De stoomtreinen op deze baanvakken vallen hier dus nog niet onder. ARNHEM, 8 Mei. Tot de één en twintig personen, die in verband met de veiligheid van ons land door het militair gezag geïnterneerd zijn, be hoort ook de heer Van Dillen te Arn hem, vertegen woord iger van een gros siersfirma in rijwielen en auto-onder- d-elen, aldus meldt de Telegr. De heer Van Dillen ie lid van de N.S.B., doch bekleedt in deze organisa tie geenerlei functie. Het is bekend, dat hij zijn sympathie voor het nationaal- socialisme niet onder sfoelen of ban ken steekt. Als gewoonlijk was hij Vrij dag voor zijn zaak op reis geweest; 's avonds laat keerde hij in zijn woning terug, waar hij eenige oogenblikken la ter werd gearresteerd. Naar de Avondpost verneemt behoort ook de heer J. H. Callenfels, voormalig directeur van het P.T.T.-kantoor te Was senaar tot de 21 geïnterneerde personen. Nachtelijke inbraak bij oude menschen BOEKEL, 8 Mei. Vannacht is bij het echtpaar A. van Dooren-Manders, resp. 77 en 78 jaar oud, wonende in de kom van het dorp Boekei, ingebroken. De dief, die zioh door openöchuiving van een raam toegang tot de woning had verschaft, ontvreemdde een bedrag van ongeveer vijfduizend gulden. De heer van Dooren, die in den nacht wakker werd en is opgestaan, kwam den dief in de gang tegen, waarop deze de vlucht nam. NEDERLANDSCHE LUCHTPOST VOOR ZUID-AMERIKA AMSTERDAM, 8 Mei. Naar wij ver nemen, is het vliegtuig van de Fransche luchtpostverbinding met Zuid-Amerika, dat op Zondag j.l. uit Parijs is vertrok ken. op Dinsdagavond j.l. om 20 uur in Rio de Janeiro aangekomen. Met dit vliegtuig werd de voor Zuid-Amerika bestemde Nederlandsche luchtpost ver voerd. welke voor Vrijdag j.l. per post was verzorgd. Beëindigd Handel en Opslag Maatschappij N.V., gevestigd te Utrecht. Cur. mrs. M. van Regteren Altena en N. J. Vonk te Am sterdam. Beëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst met eene uitkeering van 100 J. J Koetsdijk, winkelier, wonende te Zeist. Cur. mr. H. L. L. van Hoogenhuy- ze te Zeist. Beëindigd door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst met eene uitkeering van nihil. De N.V. Electrische Metaalwarcnfa- hriek „Amsvorde". gevestigd te Amers foort. Cur. mr R. P. van der Mark te Amersfoort. Beëindigd door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst met eene uitkeering van nihil. G. van Hoeven, scheepsagent, wonen de te Vreeswijk. Handelskade 33. Cur. mr. A. J. Moll te Utrecht. Beëindigd door opheffing wegen^ gebrek aan ac tief. H. G Landaal, wonende te Drieber- gen-Rijsenhurg. Curator mr J. de Graaf te Zeist. Reëindigd door opheffing we gens gebrek aan actief. P. Saarloos, landarbeider, wonende te Mijdrecht. Cur. mr. P. C. G. Labouchère te Utrecht Beëindigd door opheffing we gens gebrek aan actief. Uitgesproken J. P. Brokaar, hotelexploitant, wonen de te Kootwijk gemeente Barneveld. R.c. mr. H. P. J. M. Loeff. cur. mr. j van Gulik te Barneveld. P de Groot, wonende te Amersfoort, Utrerhtschestraat 40b, R.c. mr. H. P J. M. Loeff, cur. mr. H. E. Beunke te Amersfoort.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6