De K.N.I.L.M. sluit een nieuwe overeenkomst met Ned. Indië STOOMTRAWLER GING ZONDER REDDINGBOOT VISSCHEN.... Intrekking der verloven GRAVES SUPERIEUR J. A, SCHOTERMAM ZN, Meer geld voor afkoop van tollen VADER EN DOCHTER VERDRONKEN Luchtnet wordt belangrijk uitgebreid Terwijl de zee vol gevaren was EEN TOELICHTING OP Zeemiliciens van de lichtingen 1927 en 1928 ook in dienst geroepen Een veertigjarige concessie verleend en subsidieovereenkomst voor vier jaren gesloten Jongetje gedood door goederentrein De „steun" voor f 2500.- opgelicht IVOROL-tandpasta aan de spits! Wet zetelverplaatsing N.V.'s FILMKEURING Radio-Programma's tt per flesch f 1.40 per anker f 57.- 2e BLAD PAG 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 8 MEI 1940 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. Om misverstand te voorkomen, wordt nader medegedeeld, dat onder de ingetrokken kleine verloven mede zijn begrepen de visscherij- en scheepvaartverloven van hen. die niet varende zijn, en de aan mijnwerkers verleende verloven. Voorts is onder de ingetrokken kleine verloven mede begrepen het onbepaald klein verlof verleend aan de dienstplichtigen der land macht van de lichting 1924 (van de cavalerie bovendien van de lich tingen 1923 en 1926). Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat zij, die in het genot van uitstel van eerste oefening of van uitstel van het onvervuld gedeelte van eerste oefening zijn, of aan wie vrijstelling is verleend, niet behoeven op te komen. De zeemiliciens van de lichtingen 1927 en 1928. die in het genot van groot verlof zijn, moeten onverwijjd in werkelijken dienst komen. Zij moeten zich daartoe in afwijking met hetgeen vermeld staat in hun zakboekje met hun militaire uitrusting per eerstvolgende reisgelegenheid begeven naar het marinedepót te Rotterdam met uit zondering van de zeemilicien-kustwachters die zich moeten melden bij de marine kazerne te Amsterdam. Op vertoon van de lastgeving welke achterin het zakboekje is geplakt, kan per spoor worden gereisd. Mocht een lastgeving niet in het zakboekje aanwezig zijn, dan behoort de zeemilicien zich ter verkrijging van een vervoerbewijs te vervoegen bij het bureau voor militaire zaken der gemeente-secretarie zijner woonplaats. De kleine verloven, verleend op grond van een verleende mobi lisatie-vrijstelling, vallen niet onder de kleine verloven, die zijn inge trokken. De K.N.A.C. betreurt het niet in behandeling nemen van nieu we voorstellen der Rijks- tollen-commissie 's-GRAVENHAGE. 7 Mei De K.N.A C. heeft zich tot de ministers van finan cien en van waterstaat gewend met het verzoek per suppletoire begrooting van het Verkeersfonds voor het dienstjaar 1910 een exta bedrag ter beschikking te willen stellen voor rijksbijdragen in den afkoop van tollen. Blijkens de memorie van toelichting aan de Eerste Kamer bij de verkeers- fondsbegrooting 1040 is het op die be- grootinsr voor den afkoop van tollen uit getrokken bedrag voor. 1039 geheel be steed, terwijl ook het bedrag voor 1910 reeds geheel is toegezegd. Volgens mede- deeling van den minister van waterstaat konden derhalve nieuwe voorstellen door de rijkstollen-commissie niet meer in behandeling worden genomen, om dat voor dit jaar geen geld voor bijdra gen meer beschikbaar is. De K.N.A.C. betreurt dezen pang van zaken ten zeerste Immers werd in voor afgaande jaren veelal nog minder voor dit doel besteed dan de althans in de laatste jaren reeds geringe bedragen, welke daarvoor werden uitgetrokken. Naamate de afkoop van tollen langer wordt uitgesteld, neemt de kans toe, dat de gevraagde afkoopsom zal stijgen in verhand met de stijgende opbrengsten der tollen uit hot toenemende verkeer Het is derhalve van belang te achten het ijzer te smeden zoolang het heet is en zoo spoedig mogelijk te voldoen aan de door de tollencommisie redelijk ge oordeelde aanvragen voor bijdragen. Sluiswachter uit Nederweert wil de zijn zes-jarig kind redden en werd ook slachtoffer NEDERWEERT, 7 Mei. Van middag omstreeks vier uur zijn alhier de 47-jarige sluiswachter ,W. Vossen en zijn zesjarig doch tertje door verdrinking om het leven gekomen. Het kind geraakte bij het spelen nabij sluis 15 te water. De sluis wachter, die in de nabijheid ver toefde, en zag wat er gebeurde, sprong haar onmiddellijk na. De beweging van het water evenwel was zoo sterk, dat beiden onmid dellijk in de diepte verdwenen. Zonder Nederlanderschap in Nede'rlandschen militairen dienst Merkwaardig geval voor den Krijgsraad •s-GRAVENHAGE, 7 Mei. Een werk- looze Nederlander wa6 een vijftal jaren geleden, in hope op een betere toekomst dan hij in zijn vaderland voor zichzelf verwachtte, bij het Fransche vreemde lingenlegioen in dienst eregaan. Hii werd in NoordrAfrika geplaatst en verrichtte zijn taak naar behooren. Toen zijn con tract om was keerde hii echter toch maar liever naar Nederland terug. De man was. voordat hij naar het vreemde lingenlegioen was getrokken in Neder land dienstplichtig en hij werd nu hier te lande weer onder de wapenen ge- roppen, ondanks het feit, dat hii door het Fransche avontuur zijn Nederlan derschap had verloren. Pogingen om het Nederlanderschap terug te krijgen, leidde nie( tot succps en daarom ging hij een 90ort krijgslist toepassen: hij weigerde op zekeren morgen dien6t. Dit feit bracht hem voor den krijgsraad voor welk college de man zich heden had te verantwoorden Hij erkende vol kornen wat hem ten laste was gelegd en zeidp, dat ?een andere overwegingen tot deze dienstweigering hadden gegol den dan zijn vprlangen om het Neder landerschap terug te krijgen. Zijn corpscommandant. die als getui ge werd gehoord, verklaarde zich op verzoek van den president bereid, den man te helpen hii diens vprzoek. De auditeur-militair mr. D J Vee gens, achtte in dit geval een voorwaar delijke straf voldoende en vroeg 14 da gen militaire detentie voorwaardelijk een proeffjjrl van een jaar. Conform dezen eisch werd vonnis ge wezen. Uit het raam gevallen AMSTERDAM, 8 Mei. In de Nieuwe Hoogstraat heeft gistermiddag een 55- j jarige man, die op de tweede verdieping aan de achterzijde van zijn woning b& L* zig was de ramen te lappen, zijn even- wicht verloren. Hij viel door een glazen dak op den vloer van een in het benedenhuis ge vestigde werkplaats en bleef bewuste loos liggen. De G.G. en G.D. vervoerde het slachtoffer met een hersenschudding naar het N-I.-ziekenhuis. AMSTERDAM, 8 Mei. Wij ver nemen dat de onderhandelingen, welke mr. D. Crena de Iongh, pre sident-commissaris van de K.N.I.L. M. namens den raad van bestuur in Ned.-Indië met den directeur van Verkeer en Waterstaat heeft ge voerd, tot volledige overeenstem ming hebben geleid. Naar bekend is werden door ir. Ch. F. van Haeften in den zomer van het vo rige jaar in Holland besprekingen met den raad van hestuur der K.N.I.L.M. gevoerd, waarin een aantal principiee- le punten terzake van de regeling van de toekomstige verhouding werden vastgelegd. Daarop voortbouwend wer den thans opgesteld: 1. Eene veertigjarige concessie vereischt volgens de luchtvaart- ordonnantie;' 2. Eene subsidieovereenkomst voor de jaren 1940 tot en met 1944; 3. De gewijzigde statuten met bijbehoorend huishoudelijk regle ment. Deze regelingen houden o.m. in de uitbreiding van den raad van bestuur tot tien leden, waarvan er 3 in Neder land en 7 in Ned.-Indië zullen zijn ge vestigd. Van de zeven in Indië verblijf houdende leden zullen er twee op voor dracht van een gouverneur-generaal worden benoemd. De taakvcrdeeling tusschen de Indische en de Nederland- sche afdeeling is geregeld bij huishou delijk reglement, waarbij de leiding van het bedrijf in Oost-Azië en Austra lië in handpn der Indische afdeeling van den raad van bestuur is gelegd. De dagelijksche lpiding in Indië respectie velijk in Nederland wordt door den raad van bestuur aan de in Indië res pectievelijk in Nederland gedomicilieer de directies opgedragen. Het subsidie stelsel berust behoudens eene wensche- Iijk gebleken overgangsregeling en en kele speciale posten op een vergoeding per gevlogen kilometer De begrootingen voor de jaren 1940 resp. 1941 houden rekening met de instelling per 1 Juli aanstaande van twee nieuwe diensten te vliegen van Makassar resp. rond Celebes DORDRECHT. 7 Mei. Omstreek* tien pur vanmorgen is de 10-jarige J van der Net uit Dordrecht op den spoor, liin naar de Stikstofbindinesindustrie- Nederland door een passeerenden goe derentrein aangereden en gedood. Het zwaar verminkte liikie is naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. naar Ambon en via Ambon naar Nieuw-Guinea. Deze diensten zullen voorloopig worden bevlogen met Gruman Amphibie-vliegtuigen, wel ke medio Mei in Ned.-Indië worden verwacht. Do aankomst der bestelde Sikiorsky-amphibie-vliegtuigen te gen het einde des iaars, zal verdere uitbreiding van het luchtnet moge lijk maken. De tweede Medandienst, die thans over Singapore loopt, zal in den loop van 1941 over Padang worden geleid. Door deze nieuwe diensten zal dus het reeds bestaande luchtnet over Indië be langrijk worden vergroot en verschillende plaatsen, het bezoek waarvan thans een tijdroovende reis vordert, binnen gemak kelijk bereik van de groote centra wor den gebracht. Twee mannen gearresteerd AMSTERDAM, 7 Mei. De politie van het bureau Marnixstraat heeft twee mannen aangehouden, van wie de eene wordt verdacht onrechtmatig: steun te hebben getrokken. Een bedrag van f 2500.— zou ermede zijn gemoeid. Ter wijl hij steun trok. zou hij zich hebben bezig gehouden met het maken van schaakklokken en schaakborden. De andere man, een drukker, zou het heb ben doen voorkomen, dat hij deze klok ken en borden maakte. Distributiebonboekjes Verbod, inzake de distributie stamkaarten van gemo- biliseerden 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. De minis ter van economische zaken heeft ver boden zich op vertoon van distributie stamkaarten van leden van het perso neel van de Koninklijke Land- en Zee macht, voor zoover dit niet in eigen voeding voorziet, in het bezit te stellen van distrihutiebonboekjes. Distributiebonboekjes, welke vóór de inwerkingtreding van deze beschikking reeds zijn verstrekt op de bedoelde dis tributiestamkaarten, moeten onverwijld worden ingeleverd bij de commandanten der betrokken onderdeden van land- en zeemacht. HARRY VAN OSS EN FELIX DE NOBEL NAAR INDIE AMSTERDAM. 7 Mei. Op uitnoodi- ging van den Bond van Nederlandsch Oost-Indische Kunstkringen zullen Har ry van Oss en Felix de Nobel gedurende dezen zomer een concert-tournee door Nederlandsch Oost-Indië maken. Op deze tournee zullen uitgevoerd worden volksliederen van verschillende lan den" in de bewerking van Felix de No bel. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Toen de boot verloren ging, keerde de schipper niet terug AMSTERDAM, 7 Mei. In zijn zitting van vanmiddag onderzocht de raad voor de soheepvaart de klacht van den inspecteur-generaal voor de scheepvaart tegen den schip per van cle IJm. 130 „I. S. Groen", Gerrit Visser uit IJmuiden. Voor dit onderzoek was behalve de schipper opgeroepen de reeder D. J. Groen Op 17 Maart verloor de IJm. 130 door een overkomende hooge zee de redding boot. De radiotelefonie-instalatie raakte onklaar. Niettegenstaande dat bleef de schipper tot 28 Maart doorvaren, hetgeen volgens de klacht uitermate gevaarlijk was voor de opvarenden. Op 28 Maart vetrok de IJm. 130 van de vischgrondcn naar huis De uitrusting van het schip was goed Voor de reis waren twee reddingvlotten aan boord genomen, elk voor zes man De reddingboot kon 16 man meenemen Het schip had op deze reis 11 opvaren den aan boord. Schipper Visser vertelde, dat hij in het begin van de reis slecht weer had. Op 17 Maart was het heel erg. Op een g* geven oogenblik kwam een geweldige zee van bakboord naar stuurboord over het schip.' De schipper ging naar dp brug, zoodra hij merkte dat de sloep overboord was. De 6loep was daarenho ven stuk. Daarna heeft de schipper scheepsraad gehouden. De schipper heeft allen opvarenden gevraagd wat zij wilden doen. Hun antwoord was, dat zii op zee wil den blijven zooveel mogelijk in de buurt van de zeven Nederlandsche schepen, welke in de nabijheid waren. „We zouden naar huis gaan, zoodra er een vaartuig was, dat de vischgronden verliet". Op 28 Maart gingen de „Vikingbank" en de „Haarlem" naar huis. De schip per besloot toen volgens het afgespro ken plan mee naar IJmuiden te stoo- men. „We hadden 350 kisten visch aan boord". Schipper Visser ontkende, dat de ra dio niet werkte. De storing tijdens den storm ontstaan, is den volgenden dag hersteld. De twee 6chepen bleven niet bij de IJm. 130. Tot zijn verdediging voerde de schip per aan, dat hij te ver van huis was om terug te keeren zonder boot. Het was zeker beter in de buurt van andere sohepen te blijven. Dat heeft hij gedaan. Bij Terschelling is de schipper uit oog punt van veiligheid blijven liggen. De inspecteur-generaal vroeg den schipper waarom hij op 28 Maart naar huis ging toen een Duitschen vlieger la-ng het schip had bescho ten. Toen vond hij het gevaarlijk. En op 17 Maart niet? vroeg de in specteur-generaal. De inspecteur- generaal suggereerde, dat de IJm. 130 op 28 Maart toch genoeg visch aanboord had, hetgeen op 17 Maart niet het geval was. Vervolgens werd de reeder, de heer D. J. Groen, gehoord. De president vroeg of de schippers een speciale instructie hadden. Zij moeten, aldus de reeder, zoo goed mogelijk voor bemanning en schip zor gen. President- Wat had schipper Visser onder zijn omstandigheden moeten doen? Reecler: Dat is een kwestie van beleid en zeemanschap. Men kan de situatie op zee niet beoordeelen. De schipper had de keuze: of wel alleen naar huis gaan door de mijnen, ofwel bij de an dere schepen blijven. President: heeft de schipper u per ra dio opgeroepen? Reeder neen. President: vindt u dat niet vreemd? Reeder natuurlijk, u hebt gelijk. Hij had kunnen opbellen. Maar ook hier spelen de omstandigheden on zee een rol. President: welke rol speelt de Duit- sche vliegmachine in deze zaak? Reeder: door dit eerste optreden van den vlieger waren de vischgronden veel onveiliger geworden. De „Vikingbank" zal ook wel doorgevaren zijn door hei bombardement. De inspecteur-generaal voor de scheepvaartde heer P. S. van t Haafnoemde deze zaak van groot belangDe veiligheid aan boord van visschersschepen moet zoo groot mogelijk zijn. Er zal een voorstel komen om meer redding middelen aan boord te hebben dan momenteel het geval is. De IJm. 130 verspeelde een red dingboot. Er was niets meer om de bemanning te redden. Op zulk een oogenblik moet de schipper hande len. Spr. kent den toestand in IJmui den, waar een schipper niet graag na een tooht van vijf dagen zonder visch terugkomt Daarom is ook deze kwestie be langrijk. Er moet een voorbeeld ge steld worden Heeft deze schipper goed of onjuist gehandeld. Een uitspraak over deze vraag moet gegeven worden. Spr. weet wel welke opvatting de juiste is. De overwegingen van den schipper om te blijven vissohen zijn niet steekhoudend. Het is niet gevaarlijk naar huis terug te keeren. De mijndoorgangen zijn niet te nauw. Het argument gaat dus niet op. Schipper Visspr had moeten besluitpn naar huis te gaan. Men mag deze kwes tie niet aan een uitspraak van den scheepraad onderwerpen. Zulk een ad vies is van geen beteekenis. Het principieele is voor den inspec teur het voornaamste. Uit een voorgplezen verklaring van den stuurman bleek, dat deze op zee wilde blijven omdat „er anders aan die reis geen verdienste zou zijn". De raad zal later uitspraak doen. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. In ver band met den beperkten treinenloop is de 151ste algemeene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, welke Woensdag, 8 Mei te Am sterdam zou worden gehouden, tot nade re aankondiging uitgesteld. WA T ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Zakeieren op geroosterd brood. Bereiding: 6 eieren, '/a Liter water, 2 lepels azijn, peper, zout, geroosterd brood. Breng het water met den azijn en een beetje zout aan den kook. Breek de eieren stuk voor stuk en sla het wit, dat direct hegint te stollen met 2 lepels vlug om den dooier heen en laat het geheel 3 minuten koken. Neem ze met een schuimspaan uit het water; snijd er de losse blokjes af. Geef ze op ge roosterd brood met peper en zout. (Men kan ze ook opdoen met tomaten- of ker riesaus!. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebraden sausijsjes. Stamppot van savoye kool. Aardappelen. Rijst met rabarber. Bereiding. 300 gram rijst, 800 gram rabarber (4 flinke stelen). 9 d.L. water, 1 theelepel dubhelkoolzuro soda, plm. 200 gr. suiker. Wasch do rijst, zet ze op met water en zout en breng ze vlug aan den kook. Voeg er de geschilde aan blokjes gesneden en gewasschen ra. barber bij" en tevens de dubhelkoolzuro soda. Laat alles op een zacht vuur gaar koken. Roer er tenslotte met een hou ten lepel vlug de suiker door, zoodat de rijstkorrels niet kapot gaan. Neem de deksel van de pan. zoodra er kuiljes in de rijst komen en laat ze even op drogen. Elke vergelijkende proef bewijst dit. In tuben van 60, 40 en 25 cent Reeds thans in werking 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. In tegen stelling tot haar oorspronkelijk voor nemen, heeft de regcering op aan drang van belanghebbenden en ten ein de dezen in staat te stellen de noodige maatregelen tijdig en op de meest doel matige wijze te treffen besloten de wet van 26 April 1940, staatsblad no. 200 waarin o.a. voorzieningen zijn opgeno men aangaande zetelverplaatsing van naamlnoze vennootschappen naar ande re gebiedsdeelen van het Koninkrijk, reeds thans, met ingang van den achtr s t e n M e i in werking te doen treden. Statuten-wijzigingen, als in deze wet bedoeld, kunnen op twee wijzen tot stand komen: of wel de goedkeuring van dp overheid wordt op een ontwerp van de wijziging gevraagd en het besluit tot wij ziging wordt na verkregen goedkeuring genomen; of wel het reeds genomen be sluit wordt ter bekrachtiging aan de overheid voorgelegd. Aan belanghebbenden wordt de raad gegeven laatstbedoelden weg slechts in geval van noodzaak te volgen. Immers, zelfs indien alleen een onderdeel van het genomen besluit niet voor bekrachtiging in aanmerking komt, zal dikwijls de be krachtiging van het geheelc besluit moe ten worden gewpigerd, terwijl, indien zonder bezwaar goedkeuring vooraf had kunnen worden aangevraagd, gebreken door het vragen van goedkeuring op een ontwerp gemakkelijk in onderling over leg hersteld hadden kunnen worden. Nieuwe leden der centrale commissie 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. De mi nister van Binnenlandsche Zaken heeft, in de vacature, ontstaan door het ont slag van den heer Hamburger Jr., be noemd tot adviseerend lid van de Cen trale Commissie voor de filmkeuring en tevens tot lid van de huishoudelijke commissie, den heer C. S. Roem te 's-Gravenhage, voorzitter van den Ne- derlandschen Bioscoopbond. Voorts heeft de minister mevr. A. van Hoogstraten—Schoch te Zeist op haar verzoek eervol ontslag verleend als lid der centrale commissie en in de daar door ontstane vacature benoemd mevr. A. J. Creutzhergde Groot te 's-Graven hage, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van dr. W. N. van der Slooten is benoemd de heer R. P. G. Hameetman te 's-Gravenhage. GEEN PINKSTERTREINEN VAN DE NED. REISVEREENIGING NAAR BELGIë 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. Aangezien de Nederlandsche reisvereeniging, nu een visum voor België verplicht is, on mogelijk voor Pinksteren de 300 deelne mers aan de reizen naar België van visa kan voorzien, heeft zij besloten in plaats van naar België met Pinksteren naar Valkenburg te trekken DONDERDAG 9 MEI HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M 8 00 —9.15 KRO, 10 00 NCRV, 11 00—KRO, 2 00 —12 00 NCRV. 8.00 Berichten ANP; 8.059.15 en 10.00 Gram.muziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.muziek; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO-orke-st (12.45 I.10 Berichten ANP en gram.muziek)2.00 Handwcrkuurtje; 2.55 Gram.muziek; 3.00 Vrouwenhalfuur; 3.30 Gram.muziek; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Gram.muziek; 5.00 Han denarbeid voor de jeugd; 5.30 Orgelspel en gram.muziek; 6.40—6.55 C.N.V.-kwartiertje; 7.00 Berichten; 7.15 Boekbespreking; 7.45 Gram.muzielc; 8.0Ó Berichten ANP. inter nationaal overzicht, herhaling SOS-berichten 8.25 Leger des Heils-samenkomst; 9.25 Pos tillons; 10.00 Berichten ANP. actueel half uur; 10.30 Molto cantabile; 11-15 Gram.mu ziek; ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-Uit- zending. 8.00 Berichten ANP; 8.10 Gram,muziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.muziek; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Viool en piano; II.00 Omroeporkest en soliste; 12.15 Gram.- muziek (Om 12.45 Berichten ANP); 1.00 Do Romancers en soliste; 2.00 Voor de vrouw; 2.30 Zang met pianobegeleiding; 3.00 Brei en borduurcursus; 3,45 Gram.muziek; 4.00 Voor zieken en thuiszittenden; 4,30 Gram.. muziek; 5.00 Jcugdhalfuur5.30 AVRÖ- Amusementsorkest en solisten; 6.30 Sport- halfuur; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Voor militairen; 7.30 Engelsohe les; 8.00 Berich ten ANP, mededeelingen; 8.20 Verkorte ope rette „De mooie Cubaanschc"; 9.15 Radio- tooneel; 9.40 Orgelspel; 9.55 Causerie „De OveT-Betuwe"; 10.15 Renova-septet; 11.00 Be richten ANP; li.10 Gram.muziek; 11.30 12.00 AVRO-dansorkest. ENGELAND, 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook op 342 M. lï.50 Pianovoordracht; 12.20 Berichten; 12.35 Eddie Caroll's dansorkest; 1.001.20 Declamatie; 2.20 Variété; 2.50 BBC-orkest; 3.35 Causerie; 3.50 Uit Amerika: Dansmu ziek; 4.20 Berichten en causerie (Wels); 4.30 Wels programma; 4.40 Kinderuurtje; 5.20 Berichten; 5.35 Variété; 5.50 Berichten (Noorsch); 6.05 Voor de boeren; 6.20 Cau serie „From the Theatre" en radiotooneel 6.40 BBC-orkest cn solist; 7.20 Radiofilm; 8.20 Berichten; 8.40 „War commentary", causerie; 8.55 Het Stratton strijkkwartet; 9.35 Korte Kerkdienst; 9.55 Radiotooneel; 10.30 Ambrose en zün orkest; 11.20 Berich ten; 11.4011.50 Berichten (Noorsch). RADIO-PARIS, 1648 M. 11.10 Zang; 1.35 Pianovoordracht; 12.05 Cellovoordracht; 12.35 en 1.05 Het klarinetkwartet en soliste; I.30 Cembalovoordracht; 2.20 Gevarieerd concert; 4.20 Radiotooneel; 5,20 Opera.uit. zending; 9.20 Radiotooneel; 10.05 en 11.05 II.50 Orkestconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 1.20 Gevarieerd programma, 4.555.05, 5.50 en 6.20 Gram.muziek; 7.20 Voor solda ten; 7.50 Omroeporkest; 8.35 Literair-muzi- kaal programma; 9.3010.20 Gram.muziek, 484 M.: 11.20 Gram.muziek; 11.50 en 12.30 Radio-orkest; 12.501.20 Gram.muziek; 5.35 Radiotooneel; 6.05 en 6.35 Gram.muziek; 7,20 Voor soldaten; 7.50 en 8.35 Radio-or- ke3t; 9.30 Wigy-trio. Hierna tot 10.20 Gram. muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.S5 Populair concert; 7,20 Mei-overzicht; 8.20 Berichten, hoorberichten8.50 Concert; 10.20 Berichten. Hierna: Nachtconcert; 11.20 12.15 Berichten. KEULEN. 456 M. 4 50 en 6.40—7.05 Gram.muziek; 8,308.50 Viool en piano; 9.50 Gram.muziek; 10.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten; 12.50 Populair concert; 2.20 Om roeporkest en solisten; 4.20 cn 6.35 Gram. muziek; 7.45 Muzikaal tusschenspel8.05 Gram.muziek; 8,50 tot sluiting: Zie Deutsch- landsendeV. (sec demi sec) WIJNHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 17 TELEFOON 3450

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7