a LAATSTE BERICHTEN GEDEELTELIJKE DEMOBILISATIE VAN HET VELDLEGER Noren in Zweden mogen naar f, hun land terugkeeren Een enorm bedrijf met 200 man personeel Wat de oorlog achterlief op Walcheren Dieren zijn onmisbaar in een leger De taak en beteekenis der pa rach u t e - troepen Meer bewegings vrijheid voor buitenlanders Overstelpende gegevens Officieren boven den rang van eersten luitenant blijven voorloopig TOTALE VERDUISTERING IN ZWEDEN GEËINDIGD HUN OPTREDEN IN NEDERLAND EN BELGIE Het algemeen informatiebureau: Stadhuis te Middelburg grootendeels vernield, de Abdij en Lange Jan verwoest Paarden, honden en duiven worden overal gebruikt De verloren troep' van de Britten ERNSTIG ONGEVAL TE HAARLEM 'ii Halve Lucifer Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD i VRIJDAG 24 MEI 1940 NAAR wij vernemen heeft de Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht een schrijven gericht aan alle onderdeelen van het Veldleger inzake de demobilisatie van de Nederlandsche weer- macht. Aan dit schrijven ontleenen wij het volgende: Vijftig procent van de aanwezige sterkte kan met groot verlof worden gezonden. In de eerste plaats kunnen vertrekken zij, die van de gelegenheid om naar huis te gaan, wenschen gebruik te maken, een betrekking hebben, of althans werk kunnen vinden. Voorrang genieten zij, die zakenverloven hebben, of deze hebben aangevraagd. Daarna komen aan de beurt zij, die werkzaam zijn in den land- en tuinbouw of in het mijnbedrijf, in voedselvoor- zieningsbedrijven, in het bouwbedrijf, in andere openbare of particuliere bedrijven. Van deze categorieën komen het eerst in aanmerking: a. de werkleiders voor de werknemers, s b. de gehuwden voor de ongehuwden, c. de ouderen voor de jongeren. 'De compagniescommandanten beslissen hierover. Officieren en onderofficieren mogen tot geen grooter aantal met verlof worden gezonden dan mogelijk is om voldoende sterkte aan kader over te houden. Compagniescommandanten, batterijcomman danten, escadronscominandanten en hoogere commandanten, verplegingsofficieren, onderofficieren-administrateurs, fouriers en het personeel van het Centraal Registratiebureau vallen buiten deze regeling. Dit houdt dus in, dat officieren, hooger in rang dan eerste luitenant, voorloopig niet worden gedemobiliseerd. Wij teekenen hierbij aan, dat deze regeling niet geldt voor de depots, doch alleen voor het Veldleger. Voor de depots wordt een afzonderlijke regeling getroffen. j :qs] r OSLO, 24 Mei. (D.N.B.). De •■sche autoriteiten hebben hun :euring er aan gehecht, dat alle vrijwillig naar Zweden uitge weken Noren naar Noorwegen terugkeeren. Het juiste tijdstip van de terugreis wordt nog be kend gemaakt. Vermoedelijk zullen de Noren in extra-treinen op 25 Mei via Kongsvin- gerf naar hun land terugreizen. Voor vrouwen en kinderen zijn geen papieren noodig, daarentegen moeten mannen tusschen 18 en 55 jaar een pas of een andere legitimatie bij zich hebben. Het aantal van de betrokken Noren in Zwe den' bedraagt ongeveer 2500. Het blad Nationen schrijft hierover: „Er is alle reden aanwezig om de Duit- sche overheid voor haar welwillende tegemoetkoming in de regeling van Ideze voor de Noorsche gezinnen belang rijke aangelegenheid zeer dankbaar te ïijn." Dc totale verduistering in Zwe den, welke op 12 Mei was inge voerd, wordt hedenmiddag om drie uur beëindigd. De buitenlandsche zeelieden, die met hun schip in Zweedschc havens liggen, zullen meer bewegingsvrijheid kriigen dan tot nog toe, voor zoover de omstan digheden dit toelaten. Het doel hiervan is vooral den indruk van een onvrien delijke houding van Zweden, welke zou kunnen ontstaan door de noodzakelijke controlemaatregelen, weg te nemen. Bii koninklijk besluit zijn alle vellen en huiden in Zweden door den staat in beslag genomen ENGELSCHEN HALEN POST VAN ATLANTIC CLIPPER NEW YORK. 24 Mei (D.N.B.) Naar uit Hamilton (Bermuda-eilander) ge meld wordt, hebben de Engelschcn van het Clipper-vliegtuig, dat de»* dienst onderhoudt tusschen Amerik? en Las- oabon, en dat wegens zwaren storm in Bermuda moest landen 22 zakken post weggehaald. Hiervan waren er zes bestemd voor Dui*schland, vier voor Italië, vier voor Portugal en de overigen voor Zwitserland. Noorwegen, Zweden, Denemarken, Griekenland en Sranje. i FRANSCHE GENERAAL UIT DEN ACTIEVEN DIENST PARIJS, 23 Mei. (D.N.B.) - De divisie generaal van het luchtwapen, Bertrand Pujo is op eigen wensch, volgens een bericht in de Paris Soir. met vervroegd pensioen uit den actieven dienst getre den BERLIJN, 24 Mei. Uit een beschou wing welke het Duitsche Nieuws Bu reau van bevoegde militaire zijde ont vangen heeft, blijkt welk groot en be slissend aandeel de valschermtroepen en landingsafdeelingen uit de lucht aan het bliksemsnelle opdringen van de Duitsche troepen in Nederland en Bel gië gehad hebben. „Op den lOden Mei aldus deze be schouwing v«an het D.N.B. vier wc-ken na het begin van de actie in Noorwegen, toen de vijand via België en Nederland het Duitsche Rijksgebied dreigde binnen te vallen, ging het er om, de Nederlan den snel in bezit te nemen en door de Belgische vestinglinies- heen te breken. Volgens program en bliksemsnel geluk te het, deze taak in den kort6t mogelij ken tijd uit te voeren. Hoe werden zulke snelle successen be haald? De in Noord-Frvankrijk optrek kende Fransche en Belgische legers wa ren toch in het geheel niet als zwak of laf te beschouwen. In alle stilte maar met de grootste energie richtte gcncraal- veldmaarschalk Goering een afdeeling op, bestaande uit de élite van de Duit sche jeugd, die tot strijder werden van een heel bijzonder soort, t. w. het corps van „valschermjagers" cn van soldaten die uit de lucht neerkomen, soldaten, die er zich van bewust zijn, dat zij al leen door hun volle persoonlijkheid te gebruiken, beslissend kunnen bijdragen tot het gelukken van oen operatie, sol daten die er trotsch op zijn op rechj- streek6Ch bevei van hun opperbevelheb ber in het vijandelijke achterland, zonder acht te slaan op veelvuldig verzet, een taak over te nemen, welke voor het eerst in de oorlogsgeschiedenis ge noemd wordt. Met de modernste strijdmiddelen uit gerust, stootten deze stormtroepen recht streeks uit de lucht op hét hart van den vijand af. Strategisch zeer belangrijke punten vormen hun doelwit. Om hun taak te vervullen hebben zij noodig een doldrieste moed, de grootste offervaar digheid en ijzeren zenuwen. Op zich zelf aangewezen, midden in het vijandelijke land, moeten zij niet alleen strijden, doch ook andere belangrijke gevechts handelingen verrichten, als bijv. de be veiliging van overgangen, de handha ving van verbindingen enz. Deze troep was het, die, onderver deeld in talrijke afzonderlijke stoottroe pen, bij het ochtendgloren van den tien den Mei vertrok, onder leiding van den generaal der vliegers Student. Gebruik makend van het oogenblik der verras sing, openden deze 6tormafdeelingen van het luchtwapen door hun krachtig optreden aan het Duitsche leger de poor ten tot de vestingwerken in Nederland en België. Geland in den rug van den vijand, bozetten zij de voornaamste Maasbruggen, verhinderden hier het op blazen door, den vijand en namen de beveiliging op zich van de bruggen tot de aankomst van de eerste legeronder- deelen. Bliksemsnel bezetten zij den Ar- dennenweg en maakten zoo alles gereed voor den 6oepelen opmorsch. Zij dron gen in het fort Eben-Emael, dat als dc krachtigste hoeksteen van de vesting Luik alle overgangen over, de Maas be- heerscht. Op dezelfde wijze namen zij bezit van de voornaamste vliegvelden in Neder land en maakten het mogelijk, dat reeds op den ochtend van den T2en Mei Duit sche vliegtuigen in Noderland konden landen. In nauwe samenwerking met troependeelen onder leiding van den luitenant-generaal graaf Sponeck, voor treffelijk gesteund door Duitsche ge vechtsvliegtuigen, behielden de para chute- en landingstroepen hun verover de stellingen. Alleen zoo was het mo gelijk geworden, dat Nederland in den kortst mogelij'ken tijd de capitulatie aanbood en dat het Duitsche leger door het Belgische vcrdedigingsstelsel kon heenbreken. Deze in haar soort en uitvoering eeni- ge oorlogshandeling zal met gouden let ters in het bock der oorlogsgeschiede nis worden opgeschreven. Het Duitsche luchtwapen heeft door het dappere ge bruik van alle ter beschikking staande strijdmiddelen aangetoond, dat het niet alleen uit de lucht door bommen en ma chinegeweren den vijand dood en ver derf kan brengen, doch dat het ook bliksemsnel gebieden kan bezetten, wel ke binnen het bereik van zijn kangen arm liggen. De Duitsche luchtmacht be schikt aldus over voldoende middelen om het verloop van den oorlog op be slissende wijze te beïnvloeden." 's-GRAVENHAGE. Van 's mor gens vroeg tot het donker valt geeft men op het algemeen informatiebu reau inlichtingen aan ongeruste ver wanten over hun familieleden, die in het Nederlandsche leger dienen en van wie zij nog geen rccht- streeksch bericht hebben gekregen. Zeven-en-twintig menschen zitten bij do telefoons en beantwoorden voortdurend de ontelbare vragen, die hun gesteld worden. Voor hen staan ijzeren bakken met een enorm aantal kaarten, die alphabcti6ch ge rangschikt zijn. UIT een relaas, dat wij van den strijd op Walcheren vernamen, is ons gebleken, dat de oorlog op dit Zeeuwsche eiland diepe sporen heeft nagelaten. Ook de stad Middelburg, beroemd om zijn historische en kunstzinnige gebouwen is het slachtoffer geworden van vernielend vuur. Het is droevig te moeten vernemen, dat het fraaie stadhuis deer lijk gehavend is. Alleen de voorgevel is eenigszins intact gebleven, maar van de zijgevels staan nog maar enkele brokstukken overeind. De rest is uitgebrand. Overigens is er van de bekende markt weinig over. Op twee of drie panden na is alles verwoest. Het zal de vraag zijn of het stadhuis nog gerestaureerd kan worden. Is dit niet het ge val, dan heeft Nederland een van zijn indrukwekkendste en fraaiste gebouwen verloren. Ook de Abdij is geheel verwoest, van het Abdij plein is niets meer over en de toren, de Lange Jan, die geheel Walche ren beheerschte is eveneens een prooi geworden van den oorlog. Hij is afgebrand en een steencn klomp is alleen nog over. Zoo is het met vele gebouwen, winkels en huizen. Als men vanat de markt 'ie Lange Delft inkijkt ziet men niets dan puinho pen en nog rokende ruines. Het slaat wel vast, dat deze bombardementen ook menschenievens gekost hebben, maar een gelukkige omstandigheid is, dat Middelburg voor het grootste d/tcl geëva cueerd was. Het platteland van Zeeland was over stroomd met menschen. De boerderijen hebben velen een onderdak kunnen ge ven en met vreugde mag geconstateerd worden, dat allerwege door de gelukki gen wiens buis en hof gespaard is geble ven hulp verleend werd aan do getrofle- r\E moderniseering der legers van alle U landen moge dan steeds verder voortschrijden toch kunnen zij thans nog evenmin als ten tijde van Hannibal en Xerxes de hulp van dieren ontberen. Deze spelen in het leger zelfs een veel belangrijker rol. dan de meeste met-inge wijden vermoeden. Tanks, pantserauto's, tractors enz. hebben in de laatste tientallen jaren de hulp van heel wat paarden overbodig gemaakt. Toch heeft de legerleiding ook thans nog vele paarden noodig; rnaar daarnaast maakt zij ook gebruik van de diensten van verschillende andere dieren. Bij het Duitsche leger kent men drie soorten dieren, die den soldaat met hun hulp terzijde staan. nl. paar den, honden en postduiven. liet Fran sche leger gebruikt voor zijn troepen in Noord-Afrika, ook dromedarissen en kameelen, evenals het Engelschc, Ita- liaansche en Egyptische leger. De En- gel6chen maken bovendien gebruik, vooral in de koloniën en Indië, van muildieren en olifanten. Van al deze dieren heeft het paard het langst deze rol gespeeld. Vooral op moeilijk hegaan haar terrein kan geen enkel leger het londer paarden stellen. Zij spelen een gewichtige rol voor transporten van allerlei aard en zijn onmisbaar voor den trein. In bergachtige streken wordt het paard vervangen door het muildier zooals b.v. in den Spaanschen burger oorlog. De rol, welke de postduiven spelen bij het overbrengen van berich ten, is van zoo voor de hand liggende en algemeene bekendheid, dat wij daar bij niet behoeven stil te staan. Het Duitsche leger is het. eerste geweest, dat zich van honden be diende. De beroemde scholen, waarin, de dieren worden afgericht, bevinden zich in Hannover en in Frankfort, Aanvankelijk bezigde men alleen Duitsche herders, later ook keeshon den, poedels en doggen. Een dergelijke school bevindt zich in Frankrijk te Sa- tory, in het Westen van Parijs. Hier worden dezelfde hondenrassen afge richt. Jachthonden zijn voor dienst in het leger niet geschikt, omdat zij zich te gemakkelijk van hun' werk laten af leiden dcor vogels, hazen, enz., die hun weg kruisen. De herdershond echter is ideaal voor dc diensten, die van hem worden geveigd. Hij kan worden gebe zigd als trekdier, als uitkijkpost en als overbrenger van berichten. Hij is bui tengewoon trouw en zal nooit zijn plicht verzaken. Onderhoud cn verzor ging van de dieren is bij het leger even goed geregeld als die van den soldaat. Van Engeland is het denkbeeld uit gegaan, het „Blauwe Kruis" te stichten, als het ware een pendant van het Roo- de Kruis voor menschen. JHet Blauwe Kruis belast zich met de zorg voor zie ke en gewonde dieren bij de troepen te velde. Het werd opgericht tijdens den Wereldoorlog en vond ingang bij alle legers. Ook thans heeft het zijn taak weder opgenomen. Het personeel be staat uitsluitend uit vee-artsen, die zijn ingedeeld bij den medischen dienst van het leger. Zij dragen een speciale uni form. Zij komen, evenals Roode Kruis- soldatcn, militaire dokters en cfficieren van gezondheid, in aanmerking voor uitwisseling tegen collega's uit het vijandelijke kamp, ingeval zij in krijgs gevangenschap geraken. De gebouwen, inrichtingen, tenten, wagens en solda ten, die kenbaar zijn door het Blauwe Kruis, mogen niet tot doelwit worden gekozen voor vijandelijke aanvallen evenmin als het Roode Kruis. Ook mo gen de dieren, welke in handen van den vijand vallen, niet worden afge maakt, doch moeten worden gevoed en verzorgd zooals de eigen dieren. Zij kunnen echter ook worden aangewend voor "het verrichten van werkzaam heden. Berliner Boersenzeifuns over het lot van Noor wegen, Nederland, België en Frankrijk BERLIJN, 21 Mei (D.N.B.) Ten tijde van de legers der landsknechten noemde men de afdeelingcn, welke bij den aanval den eersten vertwijfelden stoot moesten opvangen en zich bij den terugtocht moesten opofferen, den „ver loren troep", die van het begin af ten doode was opgeschreven. In deze positie, zoo schrijft de Ber liner Boerscnzeitung, bevinden zich alle volkeren, die tot dusver door Engeland in den strijd zijn geworpen. Zoo. had Finland tezamen met de andere Scan dinavische landen tot taak de zaak van Engeland te voeren op een verloren post. Door het inzicht van zijn regeering en de staatkundige gematigdheid van do Sovjet-Unie, is .Finland aan dit lot ontkomen. Kort daarop gelukte het, met behulp van de Noorsche regeering, het Noor sche volk tot den volgenden „verloren troep" van Engeland te maken Vervol gens was hot de beurt \an Nederland en België. Toen het Nederlandsche leger op den vijfden dag de wapens neer legde verklaarde Londen, dat Neder land niet tevergeefs gevallen was, want dat de vertraging van de Duitsche weermacht met vijf dagen „een belang rijke strategische winst voor de Gealli eerden" zou kunnen opleveren. Dus weer de situatie van den verloren troep. In deze dagen wordt ook aan België het lot van den „verloren troep" vol trokken, tenzij, dat ditmaal het Britsehe expeditiecorps zelf zulk een lot moet dee- len. Doch, zoo besluit het blad, er val len reeds grootcre verschijnselen waar te nemen: het Fransche leger, geheel Frankrijk moet thans de eigenlijke „verloren troep" van de Britten worden. Wat de Fransche staats- en legerleiding om elkën prijs heeft willen voorkomen, n.l. het ontzettende bloedverlies van het uit den wereldoorlog nog verzwakte Fransche volkslichaam, is ln vollen gang. Het Fransche leger draagt - den last van den dag. De Fransche soldaat stjerft, opdat Engeland zich kan redden en leven. - nen. Ook plaatsen als Vlissingen, Bres kens en Goes zijn getroffen, hoewel lang niet in die mate als Middelburg. Het is wel duidelijk geworden waarom Middelburg zoo geleden heeft. De strijd is eigenlijk aan do steden voorbijgegaan totdat de Franschen arriveerden, waarna zich hevige gevechten ontsponnen, waarin van beide zijden met groote kracht werd gevochten. Het gevolg was, dat Middelburg in het brand punt kwam te liggen, ook al, daar de Franscen hun hoofdkwartier in de Abdij hadden ingericht. Middel burg was versterkt, op hot Markt plein stonden mitrailleurs en de historische gebouwen waren mili taire objecten geworden Het einde van den strijd was, dat do Franschen overhaast do vlucht moes ten nemen. Om deze vlucht te dekken hebben zij de stad toen op eenigc plaat sen in brand gestoken om de wegen, welke door de stad liepen, te versper ren. Hoewel de bewoners alles hebben gedaan om het vuur te blusschcn, mocht dit op vele plaatsen niet baten. Reeds tijdens den strijd zijn vele Zeeu wen, die niet bij de pakken neer wilden zitten, begonnen met opruimingswerkzaam heden. Met grooten ijver wordt dit werk thans voortgezet en men zal stellig spoe dig de grootste ravage opgeruimd hebben. Energiek zal gearbeid worden en dat zal ook noodig. hard noodig zijn! HAARLEM, 24 Mei. Gistermiddag wilde de 79-jarige heer J. P. van den Brug uit Zaandam, die tijdelijk in Haar lem vertoefde, den Wagenweg overste ken. Hij weifelde echter; waardoor hij werd aangereden door een militaire mo torfiets, bestuurd door een luitenant, uit Driebergen. Voetganger cn motorrijder werden over den weg geslingerd. Een toevallig passecrende militaire arts con stateerde, dat de voetganger, tenge volge van een schedelbreuk, reeds was overleden. Dc luitenant, die een zeer zware hersenschudding had opgeloopen, werd in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis St. Ioannis de Deo te Haarlem overgebracht. VERBOND VAN VEREENIGINGEN VOOR VEILIG VERKEER AMSTERDAM, 24 Mei. De alge meene vergadering van het Verhond van Vereenigingcn voor Veilig Verkeer, welke was vastgesteld op Zaterdag 25 Mei as, zal in verband met de tijds omstandigheden worden uitgesteld tot een nader te bepalen datum. GEEN BENZINE VOOR AMSTERDAM- SCHE ARTSEN AMSTERDAM. De afdceling Ver keerswezen van de Amsterdamsche po litic maakt bekend, dat aan artsen geen henzinedistrihutiekaarten meer kunnen worden uitgereikt. Het is een enorm bedrijf, dat voor het algemeen informatiebureau in werking is. Wat was de bedoeling van dit in formatiebureau? Om aan den allereer- sten stormloop van vragen het hoofd te bieden, om don toevloed van inlichtin gen zoo spoedig mogelijk te verwerken én tegemoet te komen aan den begrij- pelijken impuls der menschen om be richt te ontvangen over hun verwanten, die voor de eer van hun vaderland ge streden hebben. Op dit informatiebu reau worden zij in staat gesteld inlich tingen te ontvangen per telefoon, waar anders bericht voel langer uitgebleven zou zijn, aldus het Vad. Daarom ook wordt er hard gewerkt op do verschillende afdeelingcn door ruim tweehonderd menschen om de be schikbare gegevens rnet den meest mo gelij ken spoed te venverken en deze klaar te maken voor degenen, die een overstelpend aantal vragen aan dc tele foon te beantwoorden hebben. Zoonis men weet hebben alle commandanten order de gegevens over hun onderdeden mede te deelen aan het Roode Kruis. Van het Roode Kruis ontvangt het al gemeen informatiebureau op zijn beurt de gegevens, welke op den Zwarteweg 75 worden klaargemaakt. Hier is- een tiental typisten bezig rlo berichten over gewonden en gesneuvelden ln een kaartsysteem te brengen. Do gegevens uit de zakboekjes der militairen worden hier op roode cn gele kaarten getypt en nlphabctisch in bakken gelegd. De ron de kaarten zijn voor de gewonden, do gele voor de gesneuvelden. Men kan met vreugde vaststellen, dat in vergelij king dan altijd op deze afdeeling het minste werk verzet be«hoeft te worden. Veel talrijker zijn onmiddellijk de gege vens, die men te verwerken heeft om trent de krijgsgevangenen. Ongeveer 25 typisten zijn op deze afdeeling aan het werk de witte kaarten mot een zwarten diagonalen streep erop te bewerken cn in de bakken onder te brengen. Maar het geluid van de schrijfma chines is hier nog niets vergeleken bij dat wat men te hooren krijgt als men het bureau betreedt, waar voor de kaarten dor gezonden wordt gezorgd. Hier zijn de kanrten eveneens wit, maar de zwarte streep, die op de an dere kaarten „krijgsgevangen" aan duidt, ontbreekt natuurlijk. •In de groote zalen met de mans- hooge rijen houten hakken zitten hier 155 militairen de overstelpen de gegevens betreffende de gezon de militairen te verwerken. Een bijna donderend geluid van schrijf machines weerklinkt, drie zalen zijn noodig om al het personeel en het archief incluis te bevatten. Een nauwkeurig cn belangrijk werk is hier vooral natuurlijk de rangschik king der kaarten. Op de kaarten staan alle beschikbare gegevens: naam. leger onderdeel, rang, geboortedatum en de plaatsen waar de betrokkene sedert de mobilisatie gelegerd is geweest. Van deze drio verschillende bureaux gaan de gegevens dan naar de plaats, waar de 27 telefoontoestellen zijn op gesteld en waar de kostbare inlichtin gen worden gegeven. F.cn enorm werk, dat buitengewoon veel tijd in beslag neemt, is hier do arbeid om de kaarten diomen van drie kanten krijgt, op nieuw alphabetisch te rangschikken en in te voegen. Steeds komen er onaf zienbare rijen nieuwe bakken met dui zenden kaarten, die ingevoegd moeten worden en technische moeilijkheden werken er toe mede, dit werk zeer tijdroovenrl te maken. Zoo heeft men natuurlijk behoefto aan een groote ruimte om alle bakken, die bij de tele foons staan, een plaats te geven, anders loopt men elkaar in den weg en staan de telefoons ook te dicht op elkaar. Met onuitputtelijk geduld cn een he.wondorcnswaardige toewijding beantwoorden dc militairen hier de talrijke vragen, zij zoeken in de onafzienbare rijen bakken en als 'de antwoorden gunstig luiden, spiegelt de vreugde van de wagers zich op hun gezichten. Vooral de tien toestellen, die voor Den Haag werken, hebben het uiterst druk en deze lijnen zijn zondere onderbre king bezet. Om zoo weinig mogelijk storend geluid to veroorzaken, gaat er op deze toestellen niet een bel, maar zijn zij voorzien van een rood lampje, dat brandt zoodra cr ver binding gevraagd wordt. Zoo werken ruim tweehonderd men schen samen om zoo spoedig mogelijk te kunnen voldoen aan den wensch van zoo talrijken in den lande om bericht te hebben van familieleden en bloedver wanten. Wanneer de eerste 6tormloop van aanvragen is verwerkt en het aan tal telefonische aanvragen merkbaar be gint te luwen, kan rnen verder do vra gen schriftelijk afdoen. Maar op het oogenblik is het van het grootste algemeene belang, dat de groo te massa der ongerusten zoo spoedig mogelijk te weten komt, waar men aan toe is. Dat onze militaire autoriteiten dat hebben Ingezien, slemt tot groote dankbaarheid en daarom brengen wij hulde aan hen .en aan degenen, die de zen dienst zoo voortreffelijk georgani seerd hebben, voor hun verdienstelijk werk, dat in hei overstelpende aantal aanvragen onmiddellijk zijn belooning heeft gevonden. is ol méér dan genoeg om een héél bosch in een half uur in lichterlaaie te doen komen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3