J V COGNAC VIEUX xxx Eeri reis vol avonturen op het IJselmeer De Maansteen Een Leeuwarder J. A. SCHOTERMAN Zo» MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWART*); Firma OOSTERVEEN schipper vertelt van bange dagen Algemeen informatie bureau van het Roode Kruis Inbraak te Rotterdam berecht Weer telefoneeren met Rotterdam 3,75 per flesch Utrechtschestraat 17 Tel. 3450 Groente kweeken in den bloementuin Zate De rioleeringswerken ondervinden tegenslag HET MENU VOOR ZONDAG 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 MEI igj Op Donderdag 9 Mei den dag voor het uitbreken van den oorlog, ver trok do Leeuwarder schipper P. van der Noord met zijn motorschip ..Op Hoop van Zegen" naar de Calvéfa- brieken te Delft om een lading grondnotenschilfQrs voor de C.A.F. te halen, zoo schrijft het Vad. Schipper Van der Noord is voör geen klein geruchtje vervaard zoo was hij de eerste schipper, die na den strengen winter van dit jaar het IJselmeer overstak maar een zoo emotievolle reis als hij thans achter zich heeft, zal hopelijk wel een unicum in zijn leven blijven. Na gedurende de oorlogsdagen bij de Celvéfabrieken te hebben gelegen, waar hij en zijn gezin het grootste deel van den tijd in schuilkelders moest door brengen, kreeg hij order om onmiddel lijk naar Wormerveer te varen en daar 3800 haal consumptiemeel voor reke ning van de regeerine in te laden en naar Friesland over te hrengen Deze hoeveelheid meel 190000 k.g. in to taal is afkomstig uit WèSsanens Ko ninklijke fabrieken (e Wormerveer en moest gelost worden bij F. F. Huisinga te Leeuwarden. Vrijdagmiddag tusschen halfvier en vier uur vertrok de „Op hoop van Ze gen" van Wormerveer en kwam in den loop van den avond bii de Oranjeslui zen te Amsterdam aan. Eerst wilde men het motorschip niet schutten, maar toen Van der Noord het bewijs van den *re- geeringscommissari6 voor voedselvoor ziening toonde, liet men het motorschip door. Onder Durgerdam ging men voor anker liggen, daar de schepen tusschen zonsondergang en zonsopgang niet mo gen varen. Zaterdagmiddag Ongeveer halfvijf lichtte de ..Op Hoop van Zegen" het anker. Spoedig daarna passeerde men Hoek van Tij, waar ettelijke Nfeder- landsehe schepen tot zinken zijn ge bracht. Het schip maakte een omweg en ont waarde in het Krabbersgat .weer gezon ken Nederlandsche schepen. Hef groote gevaar In Enkhuizen, waar men ongeveer 11 uur 's morgens aankwam, wees- de havenmeester op hef groote ge vaar, dat de vaart naar Stavoren opleverde. Op dit traject toch waren vier schepen tot zinken gebracht, waarvan één, een Nederlandsch oor logsschip, duidelijk zichtbaar was, een tweede was slechts bij buiten gewoon helder weer zichtbaar, de beide andere waren niet te zien. Toch besloot schipper Ven der Noord de reis te aanvaarden. Vanaf Enkhuizen passeerde men eerst een gezonken Nederlandsch oorlogs schip met de driekleur hoog in den mast. Daar vlak bij zat nog een ander Nederlandsch vaartuig. Van de beide andere schepen viel geen spoor te ont dekken. Zonder ongelukken werd de ha ven van Stavoren bereikt. Hier kwam men tot de ontdekking, dat in de haven een kustschip is gezonken, twee andere schepen heeft men laten springen. Er was weinig ruimte om te passeeren, doch door handig manoevreeren kwam men toch de haven binnen. „Ik was blij, dat wij zoo ver waren", zei Van der Noord, ,,'t Is één van de ge vaarlijkste reizen, die ik ooit gemaakt heb. De „Op hoop van Zegen" is het eerste vrachtschip, dat het IJselmeer is overgestoken. Vlak voor ons liep het njkshetonningsvaartuig binnen, dat wel gauw maatregelen zal nemen, opdat de normale vaart weer wordt hersteld Van Stavoren af ging de reis voorspoo- 'lie. totdat wij ongeveer 10 uur 's avonds te Wartena kwamen, waar wij door on- dipp water aan den grond raakten. Maandag moeten wij eerst lichten en dan hopen wij naar de Spöorburg bij Schilkampen te varen, waar het schip gelost wórdt". Vloeibare brandstoffen voor de Weermacht Een regeling voor Amsterdam AMSTERDAM, 22 Mei. Motorbrand stoffen van de völftende soort: benzine, vliegtuigbenzine, benzol, dieselolie, gas oline. stookolie, ruwe olie. petroleum, spiritus, mogen aan bureaux, onder scheidenlijk onderdeelen van de Duit- sche en van de Nederlandsche weer macht slechts geleverd worden met ver gunning van de Feldkommandantur 608, Amsterdam, Amsttelhotel. Aan alle pomphouders in de gemeen te Amsterdam is het. ten strengste ver boden, genoemde motorbrandstoffen aan de Duitsche of aan de Nederland sche weermacht zonder deze vergun ning af te leveren. Hoeveelheid en soort van de af te leveren motorbrandstof wordt in ne vergunning nauwkeurig aangegeven. De pomphouder is verplicht, zich hij af levering van de motorbrandstof aan de vergunning te houden. De vergunning moet na de aflevering in de motorbrandstof aan den pomp houder worden afgegeven. Deze is ver plicht, de vergunning van ziin nauw keurig adres te voorzien en haar bin nen twee dagen bij de Feldcommandan- tur 60S, Amsterdam, Amstelhotel, ka mer 22, af te geven. Deze bekendmaking laat de door den burgemeester van Amsterdam voor de burgerbevolking gegeven regeling be treffende motorbrandstoffen, van 22 Mei 1940, onaangetast. DE FELDCOMMAXDAXT UTR. STRAAT 14 TEL. 5291 's-GRAVENHAGE, 23 Mei. - Reeds meerdere malen werd gewezèn ou het enorme werk, dal bii het algemeen in formatiebureau van het Roode Kruis moet worden verzet. Dagelijks komeu de gegevens binnen van 25.000 a 30.000 militairen, die in het kaartsysteem moe ten worden gevoegd. In de uren. waarop het bureau is ge opend, is in verband met de tallöoze vragen om inlichtingen, het kaartsys teem voortdurend in gebruik voor het naslaan van reeds ingevoerde kaarten Het gevolg is. dat niet tegelijkertijd in voeging van nieuw ontvangen kaarten kan plaats hebben, waardoor een ach terstand dreigt te ontstaan en het ge ven van juiste inlichtingen wordt ver traagd. In het belang van een zoo volledig mogelijke inlichting van het publiek is het noodzakelijk gebleken eiken dag ge durende eenige uren niets anders te doen dan het invoegen van nieuw ont vangen kaarten. De uren voor het vragen van inlichtingen moeten dan echter worden beperkt. In den vervolge zal derhalve het bureau voor het vragen van mondelinge en telefo nische inlichtingen geopend zijn van 8.0018.00 uur, telëf. 301111 ROTERDAM, 23 Mei. De Rotter- damsche Rechtbank heeft uitspraak ge daan in de zaak van den 60-jarigen kleermaker B. N. J. de R. en den 42-ja- igen klinker M. v. d. O., beiden zonder vaste woonplaats, die veertien dagen geleden terecht moesten staan wegens inbraak in de villa van mr. H. C. Hint zen aan de Groene Wetering te Rotter dam. Beide mannen hadden in een nacht van het vorig jaar een groote hoe- eelheid zilveren voorwerpen uit deze ilia weggenomen en te Amsterdam aan den man gebracht. De Rechtbank achtte de schuld van de verdachten bewezen en veroordeelde beiden tot drie jaar gevangenisstraf, terwijl de R. daarna ter beschikking van de regeerine zal moeten worden gesteld. 's-GRAVENHAGE, 23 Mei. In een persconferentie, in Hotel „Des Indcs", heeft de heer W. Janke medegedeeld, flat, dan'.: zij den ijverigen bemoeiin gen van de Duitsche en Nederlandsche autoriteiten, het telefonische verkeer tusschen Rotterdam en Den Haag Rotterdam met andere steden is her steld, hetgeen aldus de Telegr. er belangrijk toe zal bijdragen. dat de normale betrekkingen in het verkeer steeds meer uitgebreid worden. Op alle manieren probeert men Rotterdam weer zóóveel mógelijk in te schakelen. Ook het telexverkeer voor de dagbla den met Rotterdam is hersteld. OMTREK BAARN. 23 Mei. In de tuinstad van het Gooi. zooals Baarn wel eens ge noemd wordt, is de geschiedenis van 20 a 25 jaar geleden zich aan het herhalen. Verschillende villatuinen zijn reeds ont daan van de mooie gazons omdat men er. de voorkeur aan geeft groenten en bo'onen te teelen in plaats zich het genot te veroorloven van fraaie grastapijten en bloemenpracht. In den wereldoorlog zag men hetzelfde verschijnsel, ook toen gingen de villabewoners er toe over hun gazons te scheuren en kon men voor de huizen boonenstaken zien staan waar vroeger stamrozen enz. bloeiden. Ook bet Burgerlijk Armbestuur heeft een dertigtal werkloozen belast met tuinwerk. Achter de gemeentelijke sport velden beeft men bruine boonen en ca- pucijners gelegd terwijl men verder nog bezig is een weiland te scheuren voor den teelt van snij- en spercieboonen. De snij- en spercieboonen zullen t.z.t. wor den ingemaakt, waarvoor het B.A. re kent op de hulp van het Korps Vrouw. Vrijwilligers. In de wintermaanden zal de aldus gevormde winterprovisie on der de armen van Baarn worden gedis tribueerd. Zoo wordt er allerwege gewerkt aan voorraad vorming. Het laatste woord daarover zal nog wel niet gesproken zijn! KINPbKhCAjl ABON Bi one POS! II?. Even later stappen ze den winkel binnen. Myra springt van de hand van den jongen op de toonbank. O, o. wat hebben jullie daar gevangen? Een elf je? Hoe komt dat hier, schrikt de vrouw. En zij kijkt daarna heel verbaasd als Myra haar vraagt om de mand met de opgegeven boodschappen te vullen. Meel, suiker, boter en rozijnen moeten ze naar beneden brengen. IIS. Vlug legt de vrouw alles in 't mandje, en Peter Myra loopen zoo hard ze kunnen langs een omweg 't huisjeIneens fluistert Myra: Zeg. Peter, ik hoor ietsr, selen. Net heeft zij 't gezegd, ofNu zul ie ons zeker rj meer ontsnappen! klinkt 't en voordat Myra 't weet, wc ze naar een hol gejaagd cn Peter laat van schrik de ma vallen en rent naar huis om 't vrouwtje 1c waarschuwt i 119. Buiten adem komt hij binnen rennen. Moedertje, moedertje, ons elfje is meegenomen door de booze kabou ters. Help haar toch, hoe moeten wij haar redden, roept hii huilend. Och. oclt, wat treft dat ongelukkig. Weet je wat, Peter, ik zal de waterelfjes roepen, of nee. jii moet 't doen. Ik zal je een cape geven en een fluit om ze uit 't water te lokken. 120. Uit de kast haalt 't oude vrouwtje een cape en jj{ fluit. Vlug doet Peter de cape om. Kijk eens aan. nu /ótj -™ je een beetje op een kabouter. Hier is de fluit en nu vlug HM op weg naar den grootst cn steen, dien aan den U'eg ligt f -1 Moedig stapt Peter langs de fjord. Nu ga ik Myra redden, );Jj wat zullen die Zwartvbctcrs on hun neus kijken, denkt I h i t-'ii. BAARN, 23 Mei. De groote riolee ringswerken welke hier in uitvoering zijn, ondervinden wel tegenslag. Moes ten deze eerst worden stopgezet in ver band met het uitbreken van den oorlog en de evacuatie; dezer dagen zijn de werkzaamheden weer begonnen maar moesten nu opnieuw worden stilgelegd omdat het werk voor een groot deel op motorische kracht is aangewezen. Een Jeugdig drietal trotseerde moedig de koude douche in het zwembad Crailoo te Hilversum, dat weer geopend is WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Vleeschmayonnaise Bereiding: Neem plakjes koud ge kookt vleesch en leg ze netjes op een schotel, versier den rand met augurken, uitjes en halve eieren en bedek het vleesch met wat mayonnaise. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken ham met tomaten Aardappelpurée Drie in de pan Bereiding hoofdschotel: 300 gr. ham, 3 a 4 mooie tomaten, 50 gr. boter, 1 ei, paneermeel, peper, wat citroensap. Laat 6 vrij dikke schijven ham snij den, elk van 50 gram. Klop het ei los in een diep bord en voeg er een eetlepel koud water bij. Wentel hierin de schijven ham, haal ze vervolgens door paneermeel, zoodat het vleesch er geheel door bedekt is. Bak daarna de schijven ham in een koekepan met de boter aan beide kan ten licht bruin en schik ze vervolgens op een verwarmden schotel. Ontdoe de tomaten van de groene kroontjes, veeg ze met een vochtig doekje af en snijd ze in schijven. Deze schijven tomaat bakt men eveneens in de koekepan aan beide zijden lichtbruin. Strooi op de tomaten een klein beetje zout en peper en druppel er wat ci troensap op. Leg op iedere schijf ham een paar plak jes tomaat en giet boter uit de koeke pan die met het sap der tomaten is vermengd er over heen. VOOR DE KOFFIETAFEL Macaroni met poulet Bereiding: 100 gr. macaroni, 200 gr. kalfspoulet, 100 gr. kalfsgehakt, 1 L. kokend w ater, 40 gr. bloem, 45 gr. boter, een stukje foelie, wat zout. Wascji het poulet en kook het Vt uur in het water inet wat zout en foelie. Breek en wasch de macaroni en voeg deze bij het poulet. Kook alles samen weer Vé uur en voeg de laatste 10 mi nuten de balletjes gehakt toe, die op: j gewone wijze zijn aangemaakt. Zeel: I massa. Verwarm roerende boter en bloem; een gladde massa en voeg hier steeds roerend de bouillon (5 d.L.) yl het poulet en laat de saus even don koken tot ze gebonden is. Vermeng 1 j saus daarna met de macaroni, het pet let en de balletjes gehakt. VOOR DE MIDDAGTAFEL Groentesoep Kalfslapjes Postelein Aardappelen Chocolade-russe Bereiding: Chocolade-russe. 1 ons bi? cuits (boudoir), 5 d.L. melk, 2 volle er lepels suiker, 50 gram custardpoedf 125 gi'am chocoladereepen (vanille). eetlepels sterke koffie, stukje boter. Custardpoeder aanmaken met et; deel van de melk, rest koken met 2 vo! Ie eetlepels suiker en daarna het papjt toevoegen en roerende eenige minute: laten doorkoken, daarna kloppen, toi dat de vla zeer luchtig is. Op een plallf schaal worden de lange biscuits, ongê- lijk van hoogte, naast elkaar gelegd er, hierover giet men de custardvla, vervol gens het chocolademengsel, waarvoor del reepen aan stukjes verdeeld en ver-B mengel met de koffie, op de stoom vanl een ketel gesmolten zijn, daarna wordt; de boter door deze gladde mffssa ge roerd. Men kan de chocolade ook au-1 bain-Marie oplossen. De schotel moet op een koude plaats weggezet worden, totdat de massa ge heel stijf is. Engelsche jams (Diverse smaken) oranje marmelade if Crape fruit jam limonades Cordials LANGESTRAAT 42 TEL. 6777 FEUILLETON Door van WILKIE COLLINS Nederlandsche bewerking A. A. HUMME Jr. 13) Ik dacht juiet aan Rosanna Spear man's ongesteldheid, toen ik Cuff plot seling naar het struikgewas zag kijken va ar op hij „Hé" mompelde. „Wat is er?" vroeg ik. „Rheumatiek," zei Cuff op luiden toon, alsof de mededeeling voor een an der bedoeld was. „Tk kreeg ineens een scheut in mijn rug We zullen wel gauw- ander weer krijgen." We bereikten spoedig de andere zijde van het huis en toen wij in het midden van den tuin gekomen waren, waar nie mand zich in de nabijheid zou kunnen verstoppen, hield hij mij staande. „Om nog eens op die Rosarina Spear man terug te komen," zei hij. „het is, haar uiterlijk in aanmerking genomen, wel niet erg aannemelijk, maar weet u sorns of zij er een vrijer op na houdt?" Ik begreep het doel van zijn vraag niet en keek hem verbaasd aan. „Ik zag, dat Rosanna Spearman zich In het struikgewas verstopt had, toen wij daarnet voorbijliepen," verduidelijk te Cuff. „Als er liefde in het spel is», heeft dat niet veel te beteekenen, in dien niet, dan wordt dit onder de om standigheden een verdachte handeling, waarop ik verder zal dienen in te gaan" W ij gingen terug naar het huis. De rechercheur verzocht mij hem een ka mer aan te wijzen, waar hij de bedien den een voor een kon ondervragen. Ik stond hem mijn zitkamer voor dit doel af en riep het personeel in de vestibule hü elkaar, om hen vervolgens een voor een naar binnen te sturen. Na afloop van de ondervraging begaf ik mij naar binnen, waar ik Cuff voor het raam aantrof. „Heeft u iets nieuws ontdekt?" vroeg ik. „Als Rosanna Spearman vraagt of ze uit mag." antwoordde hij, „laat het ar- m kind dan gaan, maar laat mij dat dadelijk weten." „U verdenkt haar toch niet van me deplichtigheid aan den diefptal?" waag- d_ ik op te merken. De rechercheur keek mij doordrin gend en ietwat spottend aan. „Ik zal u daarover maar niets vertellen, mijn heer Retteredge," zei hij; „u zoudt voor de tweede maal de kluts kwijt raken." Het was een opluchting voor me, toen er aan de deur geklopt werd en de keukenmeid het gewone verzoek van Rosanna Spearman overbracht om een luchtje te mogen scheppen, daar ze hoofdpijn had. hetgeen ik. na een blik met den rechercheur gewisseld te hebben, toestond. „Waar is de bediendenuitgang", vroeg hij, toen de keukenmeid vertrok ken was. Nadat ik hem die gewezen had, verzocht hij mij de deur van mijn kamer af te sluiten en ieder, die naar hem vroeg, mede te deelen, dat hij daar aan het werk was en niet gestoord wil de worden. Alleen gelaten met mijn probleem, besloot ik zelf op onderzoek uit te gaan. Het was duidelijk, dat Cuff's wantrou wen ten aanzien van Rosanna gewekt was door iets. dat hij vernomen had tijdens de ondervraging van het perso neel. De twee eenige bedienden, behal- v Rosanna zelf, clie langer dan de an deren aan den tand waren gevoeld, wa ren de kamenier van mijn meesteres en het eerste kamermeieje geweest. Hiervan uitgaande, bleek al spoedig, dat deze twee vrouwen niet aan de ziekte van Rosanna hadden geloofd. Zij waren dien Donderdagmiddag om beurten naar boven geloopen, hadden de deur van Rosa.rma's kamer op slot gevonden, op hun kloppen geen ant woord gekregen en overigens ook geen geluid gehoord. Toen het meisje tegen theetijd weer beneden was gekomen en daarna, nog steeds ziek zijnde, weer naar bed was gestuurd, waren de beide vrouwen naar haar kamer gegaan, doch ze hadden wederom de deur op ©lot en het sleutelgat dichtgestopt ge vonden Omstreeks middernacht, had den zij een lichtstreep onder de deur gezien en ze hadden het geknetter van vuur gehoord en dat in Juni! Dit had den zij den rechercheur verteld, die haar zoo boos en wantrouwend had aangekeken, dat zij voelde dat hij haar niet geloofde. Ik begreep, dat Cuff hier een bedoe ling mee had, want zij waren van het slag, dat zich er op zou hebben laten voorstaan, dat hun verklaring belang rijk was geweest, waardoor Rosanna Spearman achterdochtig en voorzichtig z» u zijn geworden. Dien middag maakte ik een wande ling door den tuin, waar ik mijnheer Franklin tegenkwam. „Nu, Betteredge", zei hij op een toon van ongenoegen, „hoe bevalt jou deze s.eer van geheimzinnigheid? Ik wilde dat ik je idee ten uitvoer had gebracht, toen we bij het Beefzand waren, en den diamant er in had gegooid!" Hij wachtte een oogenblik. als om zijn gedachten te ordenen en vervolgde op kalmeren toon: „Je hebt me vanmorgen verteld, dat een van de leveranciers be weerde Rosanna Spearman op het pad naar Frisinghall te zijn tegengekomen, en als de kamenier van mijn tante en die andere kamermeid de waarheid hebben gesproken kun je er van op aan, dat zij het. inderdaad geweest is, dia daar over de heide liep, toen wij haar ziek in bed waanden. Dat met verf besmeurde kleedingstuk was van baar en het vuur in haar kanier dien de natuurlijk om het te vernietigen. Rosanna Spearman heeft den diamant gestolen en ik ga nu meteen naar mijn tr.nte om haar uit te leggen, hoe de vork in den steel zit." „Niet zoo haastig, als 't u blieft", klonk plotseling achter ons. Wij keerden ons naar den spreker, di» brigadier Cuff bleek te zijn. „Waarom niet?" vroeg mijnheer Franklin. „Omdat, indien u lady Verinder hier over spreekt, zij dit aan juffrouw Verin der zal overbrengen." „Wel, wat zou dat?" viel mijnheer Franklin uit, alsof de rechercheur hem met zijn woorden beleedigd had. „Op dit oogenblik en in de positie, waarin ik mij bevind, kan ik op die vraag geen antwoord geven", antwoord de Cuff rustig. Mijnheer Franklin zweeg eenigen tijd en zei vervolgens op kalmeien toon: „U zult wel weten, mijnheer Cuff, dat u zich op gevaarlijk terrein bevindt." „Het is heusch niet de eerste keer", zei Cuff onverschillig, „en u moet goed begrijpen, dat ik mij geheel uit deze zaak zal terugtrekken, indien u tegen uw tante of wie dan ook een woord over het gebeurde rept, voordat ik u daar toestemming voor geef." Mijnheer Franklin wist hiertegen niets meer in te brengen en verliet ons in een nijdige stemming. „U heeft in mijn afwezigheid een groote onvoorzichtigheid begaan, mijn heer Betteredge", zei Cuff, zich tot mij wendend. „U heeft op eigen houtje wat recherchewerk gedaan. Als u daar in de toekomst weer aanvechting toe mocht gevoelen, wilt u dan zoo goed zijn met mij samen te werken?" Hij nam nuj hierop bij den arm en leidde mij \oort over het pad waarlangs hij gekomen was. „Wat wilt u van me?" vroeg ik, mijn arm lostrekkend. „Slechts een paar inlichtingen omtrent de omstreken. Is er in die richting een pad, dat naar de kust leidt?" vroeg Cuff, naar het dennenbosch wijzend. „Ja", zei ik. „Er is een pad „Wijs mij dat eens." In de vallende schemering begaven wij ons zw ijgend naar het Beefzand. HOOFDSTUK XIV De rechercheur scheen in gedachten verzonken, doch toen wij bij het dennen bosch gekomen waren, sprak hij mij aan op een toon, alsof hij tot een besluit ge komen was. „Mijnheer Betteredge", begon hij, „u heeft van uw belangstelling blijk gege ven, door een werkzaam aandeel in het onderzoek te nemen, dus heb ik beslo ten open kaart met u te spelen. U schijnt vastbesloten, geen inlichtingen omtrent Rosanna Spearman te willen geven, die in haar nadeel zouden kunnen worden uitgelegd. Zij heeft u nooit kwaad ge daan en u heeft medelijden met haar. Een echt menschelijk gevoel, dat u tot eer strekt, maar dat hier wel een beetje misplaatst is. Het meisje loopt niet het minste risico zelfs niet, als ik onom- stootelijk bewijzen zou kunnen aanvoe ren, dat zij medeplichtig is aan de ver dwijning van den diamant. Bedoelt u. dat lady Verinder toch geen vervolging zou willen instellen?" vroeg ik. „Ik bedoel, dat zij dat niet zou kun- n e n. Rosanna Spearman is slechts een instrument in handen van een ander, en ter wille van dien ander zal zij vrijuit gaan." Hij sprak in vollen ernst en ik voelde mij onbehaaglijk worden. „Kunt u mij niet zeggen, wie die andere persoon is?" vroeg ik. „U kunt daar toch zelf wel het ant woord op geven, mijnheer Betteredge?" „Neen." De politieman bleef staan en nam mij met een medelijdenden blik op. .Het is altijd opnieuw een genoegen voor mij. wanneer ik tegenover men- schelijke zwakheden met zachtheid kan optreden", zei hij. „Ik voel mij bijvoor beeld op dit oogenblik zeer zacht jegens u gestemd, mijnheer Betteredge. en u. om dezelfde reden, heeft een zacht oor deel omtrent Rosanna Spearman. Weet u soms ook. of zij onlangs nieuw linnen goed gehad heeft?" (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6