EINDE DER WORSTELING ÏN VLAANDEREN IS NABIJ De belegerde werd een belegeraar, Engelsch expeditieleger in staat van ontbinding h; schrijft de Giornale d'Italia Britsche bomaanvallen op niet-militaire doelen FRANSCHE GENERAALS KRIJGSGEVANGEN Duitsche krijgsgevangenen in Frankrijk mishandeld Het Kanaal lijkt een schepen kerkhof Britsche schepen in massa tot zinken gebracht Blokkeerenden thans zelf geblokkeerd Slachtoffers te Düsseldorf en Gelsenkirchen Pres. Roosevelt Joego-Slavië en de Sovjet-Unie Bevelhebber van het eerste Fransche leger Onmenschelijk optreden n,.j Noorsche houtuitvoer naar Duitschland bespreekt de situatie Divisie-generaal en brigade-generaal gaven zich over bij La Capelle RADIO-PROGRAMMA'S NIEUWSBERICHTEN: Ie BLAD PAG. 3 -5 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 31 VEI 19lu SIMPLON-ORIENT EXPRESS RIJDT VOORLOOPIG NIET MEER ISTANBOEL, 30 Mei. (D.N.B.) - De Turksche regeering heeft bepaald, dat de Simplon-Orient express voorloopig niet meer zal rijden Dientengevolge be staat als eenitre verbinding tusschen Turkije en Europa nog slechts de zooge naamde „verdragstrein". van het uidt als volgt: ZooaU •D.N.B te voorzien was, ontbindt de nau we gevechtsruimte der ingesloten Fransche en Engelsche troepen in Fransch- en Belgisch -Vlaanderen zich in enkele sectoren, die de een na den ander onderworpen wor den voor zoover er nog tegenstand wordt geboden, of die afgekamd worden, wanneer de vijand de wapens heeft neergelegd Op het oogenblik kan nog niet nauwkeu rig gezegd worden wanneer het laatste schot daar hoven de gewei dige worsteling zal hesluiten Maar dat oogenblik is niet ver meer af Het laatste bedrijf van het En gelsche expeditieleger. dat zooals men weet. uittrok om ziin wasch- goed aan de Siegfriedlinie te dro gen te hangen, loopt ten einde. Hoe zwaar de slagen der Duitsche weer macht aangekomen zijn. blijkt ook uit het feit, dat noch door Enge land. noch door Frankrijk noemens waardige pogingen konden worden ondernomen om de ingesloten le gers to ontzetten. De strijd bij Narvik wordt hevig voortgezet. De Duitsche stellingen lig gen vóór de stad, die volkomen kapot geschoten is. Door de aanhoudende ge- vechtr'iandelingen is ook de ertsspoor weg vernield. Het'opnieuw versterkt optreden van het Duitsche duikbootwapen heeft de Brifsche koopvaardij reeds noemens waardige verliezen toegebracht. Tij dens de Noorsche onderneming moes ten de Duitsche duikbooten andere taken ten uitvoer leggen: de handels oorlog tegen Engeland kwam toen op de tweede plaats te staan. Thans staan het Duitsche duikbootwapen nieuwe aanvalsmogeltjkheden ter beschikking Het heeft infusschen verdere steunpun ten ingericht, de opleiding vervolmaakt en kan zijn activiteit met nadruk rich ten op de belangrijkste Engelsche zee wegen, vooral daar de havens in Oost- Engeland reeds versperd of op andere wijze uitgeschakeld zijn. De strijd tegen Engeland wordt steeds krachtiger. Duitsch perscommentaar Het veelzeggende en noodlottige woord „ontbinding" beheerscht ook vandaag, met het Duitsche leger- bericht, de Berlijnsche avondbladen. Alle redactiebureaux zijn het er over eens, dat met de vernietiging van de Britsche transportvloot in het Kanaal voor Oostende en Duin kerken door de beide Duitsche vliegtuigcorpsen Grauert en von Richthofen het laatste bedrijf van den grooten vernietigingsslag in Vlaanderen en Artois zijn einde nadert. De groote aanval op de Britsche red- dingsvloot, zoo schrijft de Deutsche Allgemeine Zeitune, heeft verderf on der de schepen gebracht. De tragiek is daarmede echter nog niet uitgeput, zoo schrijft het blad verder, want teneinde deze wanhopiee reddingsactie te dek ken, heeft de bevelhebber van het Brit sche expeditiecorps, generaal Gort aan de achterblijvenden bevolen den scherp- sten tegenstand te bieden, welke tegen stand nu door de Duitsche troepen met algeheele inzet gebroken wordt. Zoo wordt de 002 vechtende achter hoede der Engelschen vernietigd, zon der dat haar tegenstand de redding van de naar de kust gevluchte afdeelingen kan waarborgen. De schepen zijn ver brand. .Ten slotte schrijft bet blad: „Het Kanaal lijkt aan den Franscben kant op een schepenkerkhof. In een straal van enkele kilometers liggen wrakken, verlaten en half vernield op de zandbanken, steken de dekhuffen ÖP masten van de eezonken schepen uit het water omhoog en drijven er sche pen. waarvan de dekken reeds door hel water worden overspoeld." Verwoed gevecht tusschen pantserwagens bij Douai Op Zaterdagmiddag 25 Mei 19 het bij Auherchicourt ten Zuid Oosten van Douai. naar het D.N.B van bevoegde zijde wordt medegedeeld, tot een ver bitlerd gevecht tusschen Duitsche en Fransche pantserwagens gekomen Dp lichte Duitsche pantserwagens haddpn het|teeenover de hier gebruikte be roemde Fransche tanks van 32 ton zeor zwaar te verduren en moesten met ver liezen terugtrekken. Zondagmorgen echter om 5.35 uur drongen de Duitsche troepen met de inmiddels aaneekomen zwaarsle pantserwagens opnieuw naar voren. Deze monsters verbrijzelden alles waf hun in den weg stond. Na den strijd vonden Duitsche soldaten naast een Duiischen pantserwagen de verkoolde lijken van drie kame raden. Na een langdurig verhoor bekenden de weinige achtergebleven bewoners van Fransche soldaten gehoord te heb ben dat men de zwarte duivels (de Duit«che pnnfsprschuftero dragen een zwart uniform), uit de stukgeschoten pantserwagens had gehaald en geboeid Daarop werden de Duitsche soldatpn met benzine overgoten. Terwijl een ^eneeaalnegor die opdracht gekregen had de hpnzine in brand stak. stonden Fransche soldaten bij deze gruwelijke po sadistische daad spotlachend toe te kijken. BERLIJN, 30 Mei (D.N.B.). In den namiddag en op den avond van 20 Mei hebben Duitsche vliegers onder leiding van de generaals Grauert en von Richt- hofen in de haven en het zeegebied van Duinkerken—Oostende Britsche oor- logs- en transportschepen aangevallen, die de resten van het geslagen Britsche expeditieleger naar Engeland zouden te rugbrengen. De aanval werd gericht op ruim zestig schepen. Drie oorlogsschepen en zestien troepentransport vaartui gen, waaronder schepen van ruim 15.000 ton, werden door de aanhou dende geconcentreerde bomaanval len tot zinken gebracht. 31 andere 6chepen kregen voltreffers, werden zwaar beschadigd, deels onbestuur baar gemaakt, deel6 in brand ge schoten. De sluizen van de haven van Duin kerken zijn volkomen vernield, de ha venbassins leeggeloopen. Jachtvliegers, die tezamen met de bommenwerpers den 6trijd tegen de Engelschen voerden, schoten 68 vliegtuigen neer. Hierbij on derscheidde zich vooral de eenheden van kolonel von Massow. Tien andere vliegtuigen, die de inscheping be schermden, werden door de luchtdoel artillerie neergehaald. De luchtdoel artillerie bracht bovendien een klein oorlogsschip tot zinken en beschadigde vijf enderen door rechtstreeksche tref fers op ernstige wijze. MILAAN, 30 Mei. (D..N B.) De Noord-Italiaansche bladen zijn wat betreft de berichten van het oorlogs- tooneel in Vlaanderen eenstemmig van oordeel, dat de toestand voor de Geallieerde troepen onhoudbaar is geworden en dat zij een algeheele vernietieine tegemoet gaan. De Corriere della Sera noemt de slag in het Noorden, die in een geweldig handgemeen teneinde loopt, waaruit de Geallieerde legers zich niet meer kun nen redden, „het laatste bedrijf van een tragedie". Na de ineenstorting in Vlaan deren is de toestand voor Frankrijk uiterst ernstig geworden. In de Fran sche hoofdstad vraagt men zich met groote zorg af. waarheen de Duitsche troepen thans zullen opmarcheeren. Pa rijs en Londen zijn heide in gevaar De Gazzetta del Popoio verwondert zich over het feit. dat de Eneelsche oor logsvloot niet gebruikt wordt. Men had verwacht dat de „imperial fleet" vanuit zee meegewerkt zou hebben aan de Ge allieerde operaties. Klaarblijkelijk is de Admiraliteit meer bezorgd over het lot der schepen, dan over het lot der men- schen. Waar is het Engelsche prestige ter zee gebleven, waarop de Engelsche almacht is gegrondvest? Engeland heeft steeds weer het verlies van slagschepen ontkend, doch thans be vestigt de onverklaarbare afwezigheid van de vloot in deze kritieke oogenblik- ken voor hpt landleger niet alleen de ernstige verliezen, die de Engelsche oor logsmarine moet hebben geleden, doch vormt tevens een stilzwijgende bekente nis van het feit, dat de beheersching der zee ondergeschikt is aan de beheer sching van het luchtruim. De economische blokkade richt zich thans tegen haar ontwerpers en uit den belegeraar is een belegerde geworden zoo constateert de Giornale d'Italia. De „moloch goud" is. naar het semi-offi* cieele orgaan verder schrijft, overwon nen door de deugden van de arme vol keren. De bewering der democratieën, dat de financieel zwakke naties Italië, Japan en Duitschland slechts twee maanden oorlog konden voeren, is door da gebeurtenissen in Abessinië. China en Europa treffend weerlegd. De bronnen der levensmiddelen- en grondstoffentoevoer voor de Westelijke mogendheden zijn thans tot de eerste overwegingen van de vraag of de dag van een rechtvaardige wijziging der aardrijkskundige kaart nabij is. Nog DÜSSELDORF. 30 Mei. (D.N.B.). Naar de bladen melden hebben vijandelijke vliegers in den nacht van 27 op 28 Mei bommen op Düs seldorf geworpen. Behalve dat ge ringe materieele schade werd aan gericht, zijn twee slachtoffers te be treuren. Het waren wederom bur gers. Verscheidene andere burgers werden gewond. Naar de Gelsenkirchener Allgemeine Zeitung bericht, zijn in den nacht van 27 op 2S Mei op een woonwijk te Gelsen- kirchen-Buer opnieuw drie bommen ge worpen Helaas zijn ook twee slachtof fers te betreuren. Ér werd een aanzien lijke materieele schade aangericht. Bo vendien werden vier personen zwaar en drie licht gewond Uit dezen nieuwen bomaanval op de woonwijk, blijkt we derom de zinneloosheid van deze bom bardementen der vijandelijke vliegers, daar zich in de omgeving van de getrof fen plek geen militaire doelen bevinden, welke het object van den aanval hadden kunnen z'jn Naar de bladen mededeelen hebben vijandelijke vliegers in den nacht van Maandag op Dinsdag een aantal bom men lukraak neergeworpen op Neuss. Behalve een particulier huis werd ook een hospitaal, dat volgens de voorschrif ten der Geneefsche conventie geken merkt was, door bommen getroffen. Er zijn geen menschenlevens verloren ge gaan Verdere bommen vielen op het vrije veld zonder schade aan te richten. In verband met hetgeen in de prac- tijk ervaren werd. verklaart men van bevoegde zijde, dat het bericht, dat door Reuter op 29 Mei werd gepubliceerd en volgens hetwelk de Britsche regeering nog steeds zich hield aan haar door het departement van buitenlandsche zaken bekend gemaakte politiek en niet het voornemen had om niet-militaire doe len te bombardeeren. slechts leege woor den behelsde. Men wijst van Duitsche zijde op de volgende recente gebeurtenissen: Bij het bombardeeren van Neuss door vijande lijke vliegtuigen in den nacht van 28 op 29 Mei vielen drie bommen op een hos pitaal. Een ziekenverpleegster werd zwaar, een andere licht gewond. Twee bommen vernielden een buis en nog tieri bommen werden geworpen op een aan- nlantingsterrein aan den rand van de stad Op het reservebosnitaal Richrath ten Noorden van Opladen is eveneens een bom geworpen, waardoor een barak zwaar beschadigd werd. Juist de laatste dagen zijn weer talrijke burgerpersonen ten offer gevallen aan Britsche bomaan vallen. OSLO, 30 Mei. (D.N.B Het Noor sche telegraafagentschap meldt, dat op uitnoorliging van en onder leiding van de autoriteiten van den Rijkscommissa ris besprekingen zijn gevoerd met de bevoegde Noorsche instanties over den uitvoer van hout en producten der Noorsche houtveredelingsindustrie naar Duitschland. De onderhandelingen leid den tot een overeenkomst, die de toe komstige werkzaamheid der houtver edelingsindustrie veilig stelt. Verdere bijzonderheden zullen binnenkort in Berlijn besproken worden. gaat het om afzonderlijke stemmen, die een algemeene revolutie tegen de be- heerschers der vastelanden en oceanen aankondigen. De Dominions denken aan hun redding, Japan benoemt een oor logskabinet. de Arabische landen wor den zich bewust van hun eigen krach ten. Egypte kijkt bijzonder aandachtig naar het kanaal, terwijl Spanje zijn oog op Gibraltar en Fransch-Marokko richt Wat Italië betreft, zoo merkt het Itali- aansche blad op. is het zwijgen van Mus. solini eon verdere oorzaak voor de ont hutstheid tc Londen en Parijs. NEW YORK. 30 Mei (D.N.B.). Pre sident Roosevelt heeft met den minister van financiën, Morgenthau, den minis ter van oorlog, Woodring, den vice-mi nister van oorlog Johnson en den chef van den gcncralcn staf Marschall een bespreking gevoerd, welke gewijd was aan de gehcele militaire situatie en vooral aan de jongste gebeurtenissen op het Westelijke oorlogstooneel. Na afloop der conferentie deelde de secretaris van het Witte Huis, Early, het volgende mede: Er wordt op het oogenblik een aan vullend plan opgesteld, dat die kwes ties der landsverdediging zal regelen, welke niet vervat waren in de eerste Congresboodschap. De gewoonlijk goed ingelichte New York Times meldt uit Washington, dat een der deelnemers aan de conferentie een te verwachten nieuw crediet op 750 millioen dollar raamde, dat gebruikt zou worden tot moderniseering van het Amerikaansche leger. Roosevelt houdt zich jbezig met het denkbeeld van een volkomen gemo toriseerd leger van 750.000 tot een mil lioen man, waartoe terstond 3.000 bom menwerpers en jager6, 1500 tot 2000 tanks, 500 zware houwitsers en een voorraad bommen voor dertig millioen dollar in bestelling dienden te worden gegeven. Het is niet uitgesloten dat dit bedrag verhoogd wordt, teneinde ook het aan tal luchtbatterijen en anti-tankkanon nen van het Amerikaansche leger aan zienlijk te vermeerderen. Naar verluidt, wenschf het ministerie van oorlog voor de moderniseering van het leger 850 millioen dollar, waarvan de helft voor vliegtuigen dient te worden uitgegeven. Commentaar op Moskou's afwijzing van Cripps als onderhandelaar BELGRADO, 30 Mei (D.N.B.). De afwijzing door Moskou van den specia- len Brit6chen gezant Cripps heeft in Joego-Slavië het allergrootste opzien ge baard. Men houdt den internationalen toestand thans voor volkomen opgehel derd en gelooft, dat voortaan niemand in Joego-Slavië zich meer zal laten mis leiden door nieuwe Engelsche manoeu vres, welke spreken van een vertroebe ling der Duitsch-Russische betrekkin gen en van een Russische zwenking naar het front der Geallieerden. In politieke kringen alhier kenmerkt men de Russische afwijzing als een klap in het gezicht van de Geallieerden, en herinnert men aan de vroegere blauwtjes, die Moskou hen met hun ver- geefsche liefdesaanzoeken heeft laten loopen. Binnenkort wordt alhier de aankomst verwacht van den Sovjet-Russi6chen gezant te Sofia, Larentjew, die de rati ficatie-oorkonden van het onlangs geslo ten Joego-Slavisch-Sovjet-Ruesi6che han dels-* en scheepvaartverdrag zal uitwis selen, en tevens de met de oprichting van een permanente Sovjet-Russische economische delegatie te Belgrado ver bonden vraagstukken zal bespreken, larentjew wordt vergezeld van den ge zantschapssecretaris Pirow en den cor respondent van Tass te Sofia. Morozow. Oorspronkelijk werden de Russen reeds vandaag verwacht. BERLIJN. 30 Mei (D.N.B.). Woensdag is bij Steenvoorde ten Oosten van Cassel de opperbevel hebber van het eerste Fransche le ger, generaal Prioux, tezamen met talrijke andero Fransche officieren gevangen genomen. Generaal Prioux is 61 jaar cn gaat door voor een bij zonder bekwaam leider. In den We reldoorlog 1911191S was hij offi cier bij den Franschen generalen staf. Naar het D.N.B. verneemt, zijn bij de bestorming van La Capelle, welke stad reeds ccnigen tijd geleden werd ingeno men, twee hooge Fransche generaals ge vangen genomen. Over do omstandighe den van deze gebeurtenis is uit Parijs het volgende bericht ontvangen: La Capelle is een sterk verdedigd achterwaarts ligcond steunpunt van de Franschen geweest. Toen onze gemoto riseerde gepantserde schutters de stad binnendrongen, werden zij uit talrijke vensters en keldergaten, uit boomen, vanachter omheiningen en vanuit bun kers met geweren en machinegeweren beschoten. De bestorming had succes. Do schutters haalden onder dekking d§r pantsens talrijke gevangenen uit d<? huizen. Toen eenige welgerichte schoten van eon pantserwagen de voornaamste vij andelijke stelling hadden gemakt, tra den twee oudere officieren zonder wa pens naar voren. Deze officieren dlo zich overgaven, werden in den pantser wagen gebracht, waar bleek, dat men twee generaals gevangen genomen had. Het waren een divisie-generaal van do vierde Noord-Afrikaanscho divisio cn een hem toogevoegden brigade-generaal. De pantserwagen reed daarop snel met do beide Fransche generaals naar den toren. Uit allo huizen en schuilga- ten kwamen talrijke gevangenen. De ge vangen genomen generaals worden voor een Duitschcn generaal geleid, die hen ontving met de woorden: „Mijne liee- ren, ik betreur liet dat wij in deze voor U treurige omstandigheden met elkaar kennis morton maken. Het zij mij ver oorloofd mijne bewondering uit te spre ken voor de manier, waarop uw troepen gevochten hebben." DUITSCH-ZUIDSLAVISCHE ECO- NOMISCHE BESPREKINGEN BELGRADO. 30 Mei. (D.N.B.) De economische onderhandelingen van de Duitsche en Zuid-Slavische economi sche commissie zijn heden geëindigd. Het resultaat der besprekingen werd vastgesteld in een protocol. Eenige overeenkomsten werden in een aanvul: lend accoord op de Duitsch-Zuidsl.avi- sche clearingoverecnkomst \Aslgesteld. LEIDER DER CANADEESCIIE FASCISTISCHE PARTIJ GEARRESTEERD NEW YORK. 30 Mei (D.N.B Uit Montreal wordt bericht, dat de Cana- deesclië politie den leider der Canadee- sche.fascilen. de „National Unity Party" en zeven van 7An medewerkers heeft gearresteerd onder beschuldiging van agitatie teeen de veiligheid van den s'aat en de succesvolle uitvoering van den oorlog. BERLIJN, 30 Mei (D.N.B.). - De rijks minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, heeft aan de Fransche re geering door bemiddeling der Zweed- sche regeering de volgende mededee- ling doen geworden: „In den laat6ten tijd stapelen zich de bij de Rijksregeering binnenkomende berichten op. volgens welke in Fran sche gevangenschap geraakte leden der Duitsche luchtstrijdkrachten en val schermtroepen een behandeling onder gaan, die zoowel met de regelen van het volkenrecht en de geldende verdragsbe palingen als met de elementairste wet ten van menschelijkheid in flagranten «trtfd is. Een bijzonder teekenend voorbeeld van een dergelijke ongehoorde behande ling is het geval van den kolonel der luchtmacht Lackner, die tijdelijk in Fransche gevangenschap geweest is. Uit het dienstrapport, dat hij na zijn be vrijding heeft uitgebracht en dat intus- schcn in de pers gepubliceerd is. blijkt, dat deze officier, toen hij, nadat zijn jachtvliegtuig in brand geraakt was, met zijn parachute omlaag sprong, door krachtig geweervuur der Fransche troe pen beschoten is, dat hij na zijn landing door Marokkaansche soldaten op de meest brute wijze mishandeld en met beschieting bedreigd is en dat hij ten slotte met ketenen geboeid werd. Het rapport toont verder aan, dat ver scheidene andere gevangen genomen Duitsche vliegers trots hun zware ver wondingen een langen weg moesten af leggen om verhoord te worden, zonder dat men hun eenige geneeskundige be handeling had toegestaan. Bij deze be handeling van gewonde Duitsche solda ten is er niet sprake van enkele geval len, die op rekening van de willekeur en wreedheid van lagere Fransche gra den geschreven zouden kunnen worden. De Fransche gendarmes, dip den Duit- schen officier de boeien aandeden, heb ben met nadruk verklaard, dat zij dat deden op uitdrukkelijke instructie van hun superieuren. In overeenstemming daarmede be wijst een in handen der Duitsche troe pen gevallen geheim bevel van den ge neralen staf (tweede bureau) van het negende leger, nr. 1S01/2 van 13 April 10*0. dat ,de meedoogenlooze behande ling van gevangen genomen, gewonde soldaten van de Duitsche luchtmacht cn de valschermtroepen volkomen over eenkomt met de bedoelingen der ver antwoordelijke hoogere commandopos ten van het Fransche leger en dat zij den Franschen troepen die behandeling aanbevolen hebben. Uit dit geheime bevel blijkt, dat der- gelijken gewonden Duitschen soldaten in principe vooreerst geen geneeskun dige hulp moet worden verleend, maar dat in de eerste plaats gebruik moet worden gemaakt van alle mogelijkhe den om hun militaire verklaringen af te persen. Vele andere berichten, waar over de Rijksregeering beschikt, getui gen op gelijke wijze van de wreedheid en bruutheid, waarmede de Duitsche vliegers en valschermjagers na hun ge vangenneming door de Fransche troe pen behandeld worden. Het opperbevel der Duitsche weer macht is niet bereid stilzwijgend langs deze feiten heen te gaan en de tot dus verre toegepaste grootmoedige behande ling der in Duitsche gevangenschap ge raakte Fransche vliegers in weerwil van de tegengestelde Fransche methode nog voort te zetten. Daarom kondigt de Rijksregeering hiermede dc Fransche regeering aan, dat zij In het vervolg de in Duitsche handen vallende leden der Fjanscho luchtmacht precier naar het Fransche voorbeeld zal behandelen en dat zij voor ieder bekend geworden geval van beschieting van een in nood verkeerenden en met zijn parachute omlaag6pringenden Duitschen vlieger en voor ieder geval van moord op Duit sche vliegers tot de scherpste vergel ding zal overgaan, zooals dat reeds door den opperbevelhebber der Duit sche luchtmacht openlijk is medege deeld." DE VERLIEZEN DER ENGELSCHE VLOOT LONDEN, 30 Mei (D.N.B.). De Britsche Admiraliteit deelt mede, dat de torpedobootjagers „Graften" (1335 ton), „Grenade" (1335 ton), en „Wakeful" (1100 ton) en een aantal kleinere hulpschepen verloren ge gaan zijn. DUITSCHE VLIEGEROFFICIEREN ONDERSCHEIDEN BERLIJN. 30 Mei. (D.N.B) De Fuehrer heeft aan een vijftal officieren van, het lucht wapen het ridderkruis van het IJzeren Kruis verleend. HENDRIK DE MAN BLEEF KONING LEOPOLD TROUW 's-GRAVENHAGE. 30 Mei. Naar wij uit Belgische kringen in Nederland ver nemen, staat het vast. dat de bekende socialistische leider. Hendrik de Man, mede tot de minderheid behoort van den Belgischen ministerraad, en zijn Ko- ninc trouw ter zijde heeft gestaan in de tragische uren. waai in liet lot van een groot deel van het Belgische land en het Vlaamsche volk beslist werd. ZATERDAG 1 JUNI JAARSVELD, 414.4 M. NCRV-Uitzen- dinjj. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8 30 Gram. muziek. 11.00 Officicele berichten. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram muziek 11.15 Zang. 12 00 Politieberichten. 12 15 Gram.muziek. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Amsterdamsch Salonorkest. 2.30 Christelijke lectuur. 3.00 Pianovoordracht. 3,45 Leger des Heils-uit- zending. 4.45 Gram muziek 5.15 Melodia. 6.15 Orgelspel. 7 00 Officlecle berichten. 7.30 NCRV-orkest 8.00 Berichten ANP. 8.15 N'C R V-orkcst. ?!00 Causerie. 9.20 Gram.muziek 9 35 Ensemble „Klein Kunst". 10.00 ,,ln af wachting". toespraak. 10 30 Berichten ANP. 10 45 Het Koor „De K.C.O.Y". 11 00 Ensem ble „Klein Kunst". 11.3512 00 Gram.muziek KOOTWIJK. 1875 M. VAR A-Uitzending 8.00 Gram muziek. 9.00 Berichten (Fr). 9.15 Gram.muziek. 9 30 Berichten (Ned.). 9.45 Gram.muziek. 11.15 Berichten (Eng 11.30 Berichten (VI.). 1145 Gram.muziek, 12.00 VARA-orkest 100 Orgelspel 1.30 Be richten (Ncd.). 1.45 Berichten (Fr.). 2.00 Do Ramblers. 2.30 Berichten (Ncd.). 2 45 Esme ralda 3.15 Berichten (Fng.) 3.30 „II Trova- tore". opera (gr.pl.5 30 Berichten (Ned.). 5.45 Orgelspel. 6.15 Berichten (Eng i. 6 30 Berichten (VI 6.45 De Ramblers. 7.30 Be richten (Ned.). 7.45 Rosian-orkcst 3.15 Be richten (Eng.). 8.30 Berichten (VI.) 8.45 Rosian-orkest 9 15 Berichten (Eng.). 9.30 Berichten (Ned.). 9.45 VARA-orkett 10 25 Reportage. 10.45 VARA-orkest. 11.15 Berich ten (Fr.). 11 30 Berichten (Eng.). 11.43 12.00 Gram.muziek. De uitzendtyden van de nieuwsberichten in het Nederlandftch, Fransch cn Engelsch, op den zender Kootwijk, 1875 M., zün als volgt: 8.00- 9.00- liA5- 12.45- 13.45- 15.15- 18.15- 20.00- 20.15- 21.15- 22.00- 22.15- 23.15- 8.15 nieuwsberichten van het A-N.P. 9.15 berichten in het Fransch. ■11.30 berichten in het Engelsch. ■13.00 nieuwsberichten van het A.N.P. -14.00 berichten in het Fransch. •15 30 berichten in het Fransch. ■18.30 berichten in het Engelsch. -20.15 nieuwsberichten van het A.N.P, ■20.30 berichten in het Engelsch. ■21 30 berichten in het Engelsch. -22.15 nieuwsberichten van het A.N.P. -23.15 geen uitzending. -23.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwjjk om 22.15, na de nieuwsbe richten van het A.N.P.. sluiten, behalve dat, zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Fransch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3