Nauwer toezicht op de banken Wie moet ouder zijn OPROEP! de man of de vrouw? Hulpverleening aan Rotterdam Enkele kantteekeningen bij het jaarverslag van deNederlandscheBank Weest zuinig met gas, water en electriciteit! Goede berichten over de veldpredikers VOOR DE VROUW Leeftijdsverschillen leggen over het algemeen weinig gewicht in den schaal WA TETEN WIJ MORGEN? ROOKT RIET IR DOSGH OF MARKTBERICHTEN Advertentiën Grafwerk ERVAREN STENO-TYPISTE Men spant het paard niet achter de wagen AMERSFOORTSCH DAGBLAD UW WASCH Wasscherij „TULLEKENSMOLEN Fa.WIJK&Co. Muziekschool De landbouwer denkt er niet aan AMERSFOORTSCH DAQBLAD Arnhemsche Poortwal 2 A Ie BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 5 JUNI is4o BINNENLAND TTET jaarverslag van den president dezer instelling is stellig veel min der interessant dan andere jaren het geval was. hetgeen ook niet behoeft te verwonderen indien men bedenkt, dat eenige weken vóór zijn verschijnen, ones land in den oorlog werd gewikkeld, zoo dat het thans geen zin meer heeft ach teraf nog eens beschouwingen te gaan houden over dc belangrijkste econo- misch-historische data van het afgeloo- pen jaar. Een feit toch is dat door onze capitulatie het economische leven van ons land op geheel andere lee6t zal moeten worden geschoeid dan zulks tot nu toe het geval is geweest Wij denken slechts aan onze exporten en onze agrarische steunpolitiek. Moes ten wij lot voor kort, wilden wij althans een redelijk priisniveau voor de produc ten van den tuinbouw kunnen behalen, op groote schaal tot destructie van groenten overgaan, door de inschake ling van Duitschland als groot-afnemer, is hieraan met één slag een einde ge komen. en soortgelijke verschijnselen vallen in allo facetten van ons econo misch leven waar te nemen en daarom hebben alle beschouwingen over een economisch stelsel dat een geheel an dere geest ademde, thans geen zin meer. Dit moet ook dc overtuiging zijn ge weest van den heer Trip, toen iiij dit jaarverslag schreef, want vrijwel ner gens refereert hij aan den toestand van voorheen en komt daarop slechts terug voor zoover het verleden een directe aansluiting op de toekomst geeft. Zoo b.v. wat hij opmerkt, over het nauwere toezicht dat de Nederlandsche Bank in de toekomst, op de banken zal gaan oefenen, een toezicht dat uitsluitend op rekening moet worden gebracht van de groote teleurstellingen welke de decon fiture van het Mendelssohn-huis ons al len beeft gebracht. Hoewel dc leiders onzer groote banken ïn dezen geen schuld treft, heeft de Ne derlandsche Bank hierin toch aanleiding gevonden op ruimere schaal dan reeds sedert, 1932 het geval is op samenwer king tusschen haar en de overige ban ken aan te dringen. Als resultaat, van dit overleg is thans een afspraak tot stand gekomen, welke ongetwijfeld van vrij ver strekkende beteekenis kan wor den geacht, en die als een verdere waar borg voor liet publiek kan worden be schouwd, dat het voor mogelijke catasto- fes zooveel als doenlijk in de toekomst wordt gevrijwaard, al zal men natuur lijk nimmer zoover mogen gaan met te veronderstellen, dat door dit nauwere overleg, de verantwoordelijkheid voor een juist beleid van de leiders onzer banken zou zijn afgewenteld en overge gaan op de leiding der Nederlandsche Bank. De belangrijkste resultaten van dit overleg zijn: de tot nu toe bestaande kwart aal'staten zullen vervangen worden door maandstaten, waar door over een korteren termijn dan tot nu toe liet ^eval was de mutaties naar voren kunnen komen. De banken die deze opgaven verstrek ken, zullen geregeld opgave doen van alle geopende credieten welke een be drag van b% van het volgestorte kapi taal overtreffen, dan wel één millioen te boven gaan. Bank firma's en van deze catego rie hebben wij er nog verscheidene in ons land zullen bijzondere inlich tingen verschaffen omtrent hare ver houding tusschen de Firmanten en de Firma. Een dergelijke behoefte werd reeds lang gevoeld, aangezien deze firma's geen bankbalansen publiceeren zoodat men over hare gestie tot nu toe geheel in het duister tastte. Men mag aannemen, dat indien deze afspraak had bestaan ten tijde van den bloeitijd van Mendelssohn Co., de kracht nimmer zoo ver om zich zou hebben kunnen heen grijpen. Voorts zal de specificatie van de cij fers der credietgeving naar bedrijfs groepen, welke tweemaal per jaar werd verstrekt, voortaan 4 maal 's jaars wordeVi verstrekt. Ten einde bovengenoemde afspraak zoo doeltreffend mogelijk te maken, zal de Nederlandsche Bank door middel van haar accountantsdienst een onder zoek bij de betrokken bank of firma kunnen instellen. Het behoeft wel geen betoog dat wij een dergelijke preven tieve controle want meer bedoelt zij niet te zijn ten zeerste toejuichen en kunnen bet slechts betreuren dat reeds niet eerder in deze richting op samen werking werd aangedrongen: wii waren dan voor ervaringen als die opgedaan met Mendelssohn, bespaard gebleven. MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGE- MEENE HANDELSKENNIS AMSTERDAM, 5 Juni. De onder wijs centrales der drie Nederlandsche middenstandsbonden maken bekend, dat het mondeling gedeelte van het exa men voor het middenstandsdiploma al- gemecne handelskennis, dat door tijds omstandigheden was uitgesteld, in de week van 24 Juni a.s. zal worden afge nomen. Vijftig met verlof, tachtig doen nog dienst, en denkelijk zeven in krijgsgevan genschap Het blad de Standaard heeft zich ge wend tot den leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst, kol dr. W. G. Harrenstein, met de vraag of het hem al bekend was of er veldpredikers on der de gesneuvelden of vermisten wa ren Dr. Harrenstein kon mededeelen, dat van de veldpredikers, naai hij wist, vijf in krijgsgevangenscha; zijn, terwijl er van twee nog geen enkel gegeven is binnengekomen, maai hij had redenen om te vermoeden, dat ook dezen zich in krijgsgevangenschap met hun régiment hebben begeven. Er mag gereede hoop bestaar dat deze zeven veldpredikers binnenkort naar het vaderland zullen kunnen terug- koeren. Alle andere veldpredikers zijn in le ven. De berichten, aldus dr. Harren- srein, of geruchten over gesneuvelde veldpredikers zijn dus absoluut uit de lucht gegrepen. Ik kan u mededeelen, zoo zei- de hij, dat alle Gereformeerde veldpre dikers behouden zijn en ook alle Chr Geref. Onder de krijgsgevangenen be vindt zich een Geref. veldprediker, de andere zes zijn Ned. Hervormd. Van de veldpredikers zijn ongeveer 50 door mij, aldus dr Harrenstein, met gioot verlof gezonden en verkeeren thans weer temidden van gezin en ge meente. Echter moeten er nog 80 dienst doen voor* de resteerende 50 pet. Nederlandsche militairen, voor wie juist nu geestelijke verzorging meer dan ooit èisch is. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht heeft de rege ling van de geestelijke verzorging ge heel in mijn handen gelegd De Ker ken, die hun dominé nog korter, tijd moeten missen, hebben de schuld van dit feit dus alleen aan mij te wijten Ik vertrouw, aldus besloot dr. Harren stein, dat zij dit offer nog evpn zullen willen brengen, want ik verzeker hun, dat ik geen dag langer dan strikt noodzakelijk is, hun dominé in diénst zal houden. 's-GRAVENHAGE, 5 Juni. De regee- ringocommissaris voor hulpverleening aan Rotterdam geeft met byzonderen dank en groote erkentelijkheid ken-nas, van de vol gende. sedert 24 Mei ontvangen giften, ten behoeve van de vluchtelingen uit Rotterdam: Dr. W. E. van Wijk, Den Haag 50; wed A. Engelkamp. Rotterdam 10; Rem. Geref Kerk, Den Haag 865.94; mej. Frederikc, Den Haag 10; J. van Eek, Stolwijk 6<1 Burg. Oost zaan 852; Jerschavek, Den Haag 2; Lindor, Rotterdam 100; Daniels, Voor. burg 25; Huizinga, Den Haag 10; Hef fen, Den Haag 10; Allan, Koog aan de Zaan 62; Wolkhagen Kuhi, Lunteren 1.50: Augustijn, Den Haag 10; Veftregt, Den Haag 25; Van Creveld Jr., Den Haag 2; Pers. HEMA, Den Haag 50.15; E-H.B.O post Utrecht 8.25; Brandweer Stolwijk 50; A. J. Boer, Stad 2-50; C-B. en C S., Heemstede 3; kinderen Huygens, Den Haag 2.50; mej G. R. 10; E. Klein- bentink 3; E- M- Gerritse 10; A- C. Den Haag 2.50; A. N. J. B Heemstede 10; fam. Jerphanion, Scheveningen 5; M. Trompeet, Den Haag 2.50; fam. v. d. Mas, Den Haag 40; mej. A. T Pasman en fam. Postma, Amsterdam 10; fam. Mas. trigt. Den Haag 6 50; J. Arkema, Den Haag 10; H. Suwpn, Den Haag 5; H- A. van Velze, Haarlem 10; Alex Norden, Scheveningen 10; wed. C. Kramer, Rotter dam 5; namens den heer Gon A'foort 9.61; mej Van Riemsdijk, Arnhem 10; mej. E. T. R v. d. Felt-v- d. Slooten, Arn hem 10; B. R. de Groot. A'dam 2 50; E. Wicnbelt, A'dam 2-50: F. M. Nieuwenhuis, den Haag 10; wed Ten Harmsen, A'dam 2.50; S. L. Roest, Amsterdam 40; J- C 't Hart, A'dam 2 50; Ontv. dir. Belast., Leiden 1.72; mej. Menninga, Wassenaar 2.50; A- Langejan, Heemstede 25; B J- Tuyl, Den Haag 10: I. Posthuma, Den Haag 2.50; B- Wethmar. Den Haag 25; ir Th. W. La Riviere, A'dam 10; J. v. d- Berg, Scheveningen ƒ3; G. H. van Leeu wen. Arnhem 20; E- Abrnhamson, Den Haag 2.50; H. C Lankester. Den Haag 2-50; A. Mulder, Bosch en Duin 10; L. d. Nap, A'dam 25; E en J. Berkelouw, R'dam 25; M H- Witjens, Utrecht 10; dr G. de Niet. Den Haag 10; H. B. Blom- rners, Den Haag 10; mevr- Cohen-Tervaert Scheveningen ƒ5; D- M Den Haag 2.50; J .P. Feringa-Poederback, Den Haag 10: G. H van Os, Bergen 5; W. J. Bossers. Den Haag 10; mevr. S. L- Hoorweg-Van D\jk, Den Haag 5; mevr. S. P-, Den Haag 20; ir. A. van Dnel, Voorburg 50; mevr. H. Scheffer.Bodde, Den Haag 2.50; H- G- Douwes Dekker, Utrecht ƒ5; ds E. L- Nau- ta, Wassenaar 25; R. Appel, A'dam 2; L. A de Groot-Pliester, Haarlem 5; M ten Bcuwhuis, Hilversum 12.50; F. M. Rap. mund, Den Haag 5; Ch. Kies, Den Haag 25: M\v. Einaar-Suwiin, Den Haag 10; mej. E. S-. Den Haag 5; dr A Rutgers- v d- Loeff. Den Haag 50; ir P. de Haart, Overveen 10; A. Mackay, Den Haag 10; Van Schravendyk, Den Haag 10; J. Duijn, Amsterdam 10; dr. R A Langen, Den Haag 25; W- A. Spronsen, Den Haag 10; dr. Kylstra, Den Haag 10; ,,Een Onder wijzeres", Den Haag 5; ir. J Mjjnheff, Hilligersberg 10; J- Huter, Leiden 5; mr. N. J. Vellenga, Den Haag 10; N. N Den Haag 25; Ontv. dir belast., Den Haag 2.15: Ontv. dir. belast. Den Haag 8 93; A. J. J. Schutter, Heemstede 0.86; H- A. Aveling, Heemstede 11-67; B C. Soeter- man, Voorburg 10; W. F Zuurdeeg, Bilt- hoven 25; dr M. J. de Boer, Den Haag 10; mej. H. Gelderman, Den Haag 10; G. S. Sicoo-Smit, Den Haag 10C; A- J Renes 12-50; mr. B. A- Droogleever-For- E meeste moeders vinden het man; matig aangenaamindien haar dochter wenschi te trouwen met een jongeren man. Soms weten zij haar zelfs zoo te beïnvloe den dai de relaties tusschen de beide jongemenschen verbroken wordt. Overbezorgde moeders meenen met kennis van zaken in de toekomst te kunnen zien en schilderen deze dan zoo donker mogelijk af ,.\Vat moet het worden, wan neer de eerste jeugd van een vrouw voorbij en de man nos long en krachtig is?" Zoo redeneeren zij terwijl ook de financieele ziide niet over het hoofd gezien wordt indien deze minder rooskleurig is Dc dochter denkt liefst aan het heden en volgt gaarne liaar eigen meening iets wat van haar standpunt te begriipen is en waarin zij in zekeren zin gelijk heeft. De moeder heeft tegen liet Jongemensch dat naar de hand harer dochter dingt, geen andere bezwaren dan dat zijn financieele toestand verre van schitterend is, hetgeen men in verband met zijn ieugd ook niet anders kan verwachten. Een oudere man daarentegen geniet van het standpunt der ouders gezien de voor keur, omdat hii een positie heeft weten te verwerven, die hem in staat stelt, het longe meisje een behoorlijk bestaan te verschaffen Ouders zien natuurlijk hun dochter niet gaarne in mindere omstandigheden ver keeren dan zii thans gewend is geweest Ook deze opvatting is begrijpelijk, doch dan zal het leeftijdsverschil minstens tien of meer jaren moeten bedragen, zoodat een meisje van twintig een dertigjarigen of nog ouderen man krijgt. VOOR DE KOFFIE TAFEL Mosselen in gelei. VOOR DE MIDDAGTAFEL Tomatensoep. Stamppot van spinazie. Broeder. Bereiding soep- 1 klein blikje toma tenpuree. 2 L. water, V2 L. melk. 40 gr. bloem, 50 gr. boter, 1 uitje, wat seldery en peterselie, wat zout en peper. Laat in de boter op een zeer zacht vuur het fijn gehakte uitje en de sel dery rnet de peterselie een oogenblik smoren (met de deksel op de pan dus); strooi er dan de bloem in en roer die in de boter tot een gelijk papje Voeg er roerende de tomatenpuree bij. vervol gens langzamerhand het. water Laat de soep even doorkoken en zeef ze; voeg er de melk bij. doe ze opnieuw in de pan en laat ze tot aan. den kook komen. Maak de soep op smaak af met zout en peper en presenteer bij de soep een schaaltje met croutons (kleine dobbel steentjes oud brood in wat boter goud bruin gebakken). (Zorg er voor. dat de soep, nadat 4. melk is toege\oegd, niet blijft doork* ken. het zuur van de tomaten kan ni de melk aan het schiften brengen). Bereiding toespijs: 200 gr. bloem, j d.L. lauwe melk. 12 gr. gist. 60 gr. krW ten en rozijnen. 30 gr. vet of boter, 1 naar \erkiezing. wat zout. Doe de bloem in een kom. maak hiu in een kuiltje, doe er de a an gemend 1 gist, het ei en een deel van de melk b l Roer het tot een beslag zonder kin» H tjes Voeg er vervoleens de rest van i I melk en het zout aan toe. Laat het gerecht dicht gedekt op warme plaats rijzen. Maak in een eis ijzeren pan de boter lichtbruin, giet hi beslag er in en laat het bij matige w warming licht bruin, worden. Keer j» koek en bak ook den anderen kit lichtbruin. Geef de broeder met botern suiker. maakt men uit één boom, en... éh lucifer is al voldoende om 100.00C boomen te verwoesten NGETWIJFELD zijn er meisjes, die zich meer tot oudere mannen aan gelrokken gevoelen en wier huwel'ijK zeer gelukkig is. Zij behoeven het in de eerste jaren van het huwelijk niet al te zuinig aan te leggen en gaan op in de plichten, die bet vrouw en moeder zijn haar oplegt. Zulke vrouwtjes zullen een evenwichtige en rustige natuur moe ten hebben, wil een harmonisch samen leven met een ouderen man mogelijk zijn. Een vrouwtje, dat erg kinderlijk en afhankelijk is bij haar huwelijk, zal zich de perste jaren gaarne laten leiden door een man. die over meer levenservaring beschikt. Ook zij worclt ouder en het leven rijpt haar meer en meer, baar oordeel wordt zelfstandiger, haar optreden beslister en dan komen de botsingen! Gemeenschappelijke geestelijke belan gen kunnen evenwel veel overbruggen wat schijnbaar moeilijk vereenigbaar was. Dit is zeker, dat men in het da- gelijksche leven vele huwelijken aan treft, waar de vrouw eenige jaren ouder is dan de man, en die toch tot de zeer geslaagde gerekend kunnen worden. De bescheiden basis, waarop vele hu welijken gesloten worden door jonge menschen van gelijken leeftijd, nood zaakt hen samen de moeilijkheden te overwinnen cn versterkt den band onge twijfeld. maakt de vreugde der overwin ning des te grooter. Natuurlijk zal er dikwijls veel van beider uithoudingsvermogen geéischt worden, voornamelijk van de zijde der vrouw; doch liefde doet haar overwin nen. De praktijk leert evenwel 6teeds weer dat» gevallen, die van den igewonen gang van zaken afwijken, volstrekt niet gedoemd zijn tot mislukking. Het vóór en tegen moet men eerlijk en zuiver te genover elkander stellen, alvorens een beslissend oordeel te veilen. Ouders mogen niet uit het oog verlie zen, dat bun dochter beter in de gele genheid is. den man harer keuze te lee- ren kennen, dan in hun ieugd het geval was. Werkende jnnee vrouwen gaan op kameraadschappelijke wijze met hun mannelijke collega's om en bewegen zich vrij en ongedwongen, terwijl sport zoo wel door jonge majinen als door jonge vrouwen beoefend wordt, hetgeen hen ook meer samenbrengt Leeftijd legt weinig ge wicht in de schaal LJOEWEL de financieele kant bij een welijk niet geheel en al over het hoofd gezien kan worden, mag de keu ze van een jong meisje toch niet dade lijk veroordeeld worden, indien bet geen „schitterend" huwelijk belooft te worden (waarvan te voren trouwens nooit iet-s met zekerheid te zeggen valt). Het jon ge meisje van tegenwoordig weet wat zij wil, stelt, zich geen romanheld meer als ideaal voor, omdat de tijd der ro mantiek voorbij is. Zij staat met beide beenen op den grond en weet, dat zij niet steeds van rozegeur en maneschijn kan leven pn dat het huwelijk andere eischen stelt. Laten overbezorgde moe ders daarom niet dadelijk reeds met een stroom van bezwaren aankomen, wan neer baar dochter baar toevertrouwt, dat zij den man harer keuze gevonden heeft. Men bereikt er niets anders mede. dan alleen dat er een verwijdering ont staat, die moeilijk meer te overbruggen is. Slechts ri.an beeft men reden om tegen een huwelijk te zijn, indien er inder daad feiten zijn, die er op wijzen, dat het weinig kans van slagen biedt en de huwelijkscandidaat ook in de toekomst r.iet in staat zal zijn de jonge vrouw een behoorlijk bestaan te verzekeren. Of de man wat jonger, even oud of ouder is dan de jonge vrouw, is evenwel pen persoonlijke kwestie, en bet slagen van een huwelijk hangt af van het aan passingsvermogen, waarover beide part ners moeten beschikken. tu\n 10; H M. S. Koekebackc-r, Vaur-Leid- schendam 240. Teneinde tevens te voldoen aan de ver schillende verzoeken om publicatie in de dagbladen van het gironummer van het bu reau, z\j vermeld, dat eventueele gelden kunnen worden gestort op gironummer 386000 ten name van „Bureau Hulpverleening aan Rotterdam, Laan Copes van Cattenburch 11'. WOUDENBERG, 5 Juni Eieren- Aan voer 160.000 stuks. Prjjs: witte f 3.15.320; gemengd f 3.203.25; bruine f 3 253-30. Biggen- Aanvoer 10 stuks- Prijs: f 2226. SCHERPENZEEL- Aanvoer 350.000 eieren. Kippeneieren 3-103-40; eenden eieren 2.50. Ondertrouwd: GERRIT W. VAN OMMEREN en HENRIQUE L. J. F. KQRTLANG Fred. v. Blankënhstr. 41 Amersfoort. 5 Juni 1940. „Pauwenhöf" Ermelo Huwelijksinzegening 20 Juni n m. 1.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Ermelo door den WelEerw. Heer Ds. M. G. GERRITSEN Tot onze groote droef heid sneuvelde op 10 Mei j.l. te Heumen onze innig geliefde Zoon, Broer en Zwager, JAN JONKER Vaandrig der Infanterie in den ouderdom van 22 jaar. H. JONKER M. J. JONKER- WEST ERHOF.- Standerton (Z. Afrika), F. AANEN— JONKER. L. AANEN. D. J. JONKER. Amersfoort, 5 Juni 1940 LTtrechtscheweg 243. Geen bezoek. Eenige en algemeene kennisgeving. Het Bureau van Consulta tie bij de Arrondissements- Rechtbank te Utrecht maakt nader bekend, dat zittingen te Amersfoort gedurende de maand Juni zullen worden gehouden op iederen Vrijdag des namiddags 3 uur t-en kantore van Mr. Dr. M. TY- DEMAN, Snouckaertlaan 19 en Mr. S. KNOPPERS, Berg straat 30. Vanaf 1 Juli zittingen we derom iederen Vrijdagmid dag 2Vo uur te Utrecht, Hamburgerstraat 28. Steenhouwerij R. VAN DIJK Arnhemscheweg Tel. 5132 Gevraagd een met goede algemeens ont wikkeling en tot zelfstandig werken in staat. Br. met uitv. inl. omtrent leeftijd, opleiding, werkkring thans genoten salaris en godsdienst te richten onder No. 2544 bur. Amersf. Dag blad. INSCHAKELEN VAN PARTICULIERE ARCHITECTEN EN AANNEMERS BIJ DEN WEDEROPBOUW VAN WONIN GEN, BOERDERIJEN, ENZ De door Burgemeester en Wethouders van Amersfoort ingestelde Commissie voor den we deropbouw, werkende volgens het Besluit van' den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht No. 550 van 21-5-,40 en direct onder het Regee- rinigscommissariaat (Dr. Ir. RINGERS) stelt zich voor, behoudens nadere goedkeuring van den Regeerings-commissaria, den wederopbouw, technisch, architectonisch eni stedebouwkundig in goede banen te leiden door daarbij de parti culiere architecten in te schakelen (die zich reeds bereid verklaarden mede te werken) en het wederopbouwen ,,bij uitnioodiging" aan te besteden onder de eveneenis in te schakelen Amersfoortsche Aannemers, egenbouwers en bouwondernemers. Amersfoortsche Aannemers, enz. die t. z. t. voor een ultnoodlglng in aanmerking wenschen te komen, moeten zich nu reeds schriftelijk opge ven bij de Commissie voor den wederopbouw, adres Bouwtoezicht, Achter Davidshof 2. De Stadsarchitect, Ir C. B. v. d. TAK Jr. daar men dan wel kan vermoeden, dat de resultaten niet naar wensch zullen zijn. De zakenman denkt na en begrijpt, dat slechts datgene waarde voor hem heeft, waarvan de deugdelijkheid bewezen is. M.a.w. voor het blad, waarin hij wil adverteeren, of zijn oplaag uit be talende abonné's bestaat. Want alleen dan weet hij zeker, dat deze krant eiken avond met spanning wordt verwacht en met aandacht gelezen - met inbegrip van de advertentie-pagina's. CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTENPUBLICITEIT VAN DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS „CEBUCO" Met gecontroleerd aantal betalende abonnésf HET ACCOUNTANTSRAPPORT, IN FEBRUARI 1940 UITGEBRACHT DOOR HET ACCOUNTANTSKAN TOOR D. SNAPPER (LID VAN HET NED. INSTITUUT VAN ACCOUN TANTS) LIGT VOOR BONA-FIDE BE LANGSTELLENDEN OP ONS KAN TOOR TER INZAGE. WORDT DOOR ONS TOT IN DE KLEINSTE ONDERDEE- LEN MET DE UITERSTE ZORG BEHANDELD. EN DE PRIJZEN VALLEN BESLIST MEE! BEEKBERG El Telefoon 251 Vraagt prijscourant Trannosan pleister en voetbad. Likdoorntinctuur 35 ct. Drogisterij Arnh.straat 5. Opticien Tel. 3181 AMERSFOORTSCHE A. J. C. M00Y Einddiploma Conservatorium Julianalaan 13 thans op te houden met het cultiveeren van zijn akkers hij ploegt en zaait om een volgend seizoen weer te kunnen oogsten. Adverteerders: iets dergelijks geldt ook voor U- Behoudt het contact met Uw afnemers: blijft adverteeren, blijft zaaien. Wilt U oogsten, adverteerder? Blijf dan zaaien adverteeren.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 4