Scheveningen steekt dt Het insectarium van Artis biedt veel schoons ROTTERDAM BESTAAT 600 JAAR handen uit de mouwen Programma der Kurzaal gewijzigd Vee verhongerd Verschillende soorten van de wandelende takken zijn goed vertegenwoordigd Rotterdamsche adver- tentiebureaux vrij van concurrentie Fruitovervloed in Zuid-Limburg „Financiën" moest uitkomst brengen De bloedtransfusie dienst Amsterdamsche haven zwaar getroffen DE COMMISSARISSEN-GENERAAL In deze dagen van rouw en droefheid leeft de oude daadkracht sterker dan ooit Als alle jaren zal het badbedrijf wederom op 8 Juni worden opengesteld Verduistering door ontvanger Radio-Programma'; NIEUWSBERICHTEN: AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 7 JUNI 194, AMSTERDAM. 7 Juni Er is in „Artis" een afdeeling met levende have. die in het algemeen niet in het centrum der publieke belangstelling staat, maar die toch veel interessants te zien geeft. Deze afdeeling is het insectarium. ondergebracht in een der vleugels van het reptielenhuis. Hier leven wandelende takken, wandelende bladeren, vogelspinnen, mierenleeuwen, vlinders, torren, bijen, in het water thuis behoorende insecten, enz. Het zijn geen imposan te, in het oog loopende, daarentegen vaak merkwaardig gebouwde en hoogst interessante levensverschijnse len vertoonende vertegenwoordigers van het dierenrijk. De wandelende takken zijn in een paar soorten goed vertegenwoordigd. Van het wandelend blad zijn voor eenige weken een aantal eieren uit Java ontvangen, per vliegpost verstuurd, als geschenk van mejuffrouw dr. B Polak. Kort geleden zijn de eerste jonge larven uitgekomen. Deze zijn nu nog roodbruin van kleur en gelijken nog lang niet zooveel op blade ren als de volwassen dieren. Maar spoe dig zullen ze gaan vervellen en dan be ginnen ze al veel meer overeenkomst met groene blaadjes te vertoonen. Precies als blaadjes, die door den wind worden be wogen. zitten ze dikwijls op de takjes te wiegelen. Op den bodem van hun verraderlijke valkuilen zitten de „mierenleeuwen", dat zijn de larven van insecten, die in volwassen toestand op libellen gelijken, echter niet tot deze groep van insecten behooren, doch tot de „netvleugeligen" en dus verwanten van de welbekende gaasvliegen zijn. Van de honingbijen van „Artis" zijn in den afgeloopen zéér strengen winter eenige volken te gronde gegaan, andere hebben danig geleden. De groote gla zen observatiekast echter is- gelukkig goed bevolkt gebleven. Verder zijn er de goudglanzende pop- penroovers; zeer groote, fraai geteeken- de en gekleurde rupsen, die moeilijk te vinden zijn, als ze uitgestrekt tegen de takken zitten; prachtige Amerikaansche vlinders, gekweekt uit een dezen winter uit Amerika ontvangen kleine zending eieren en cocons. De cyclus van ei tot volwassen insect is meestal in enkele maanden volbracht, zij kan echter ook wel een jaar, in uit zonderingsgevallen zelfs enkele jaren, duren. Is het insect eenmaal volwassen, dan zorgt het voor de voortplanting en zijn leven is ten einde. Er zijn vele poor ten, die; eenmaal in het insectarium voorhanden zijnde, er practisch gespro ken voortaan kunnen blijven bestaan door het steeds voortkweeken uit de af gezette eieren. Van andere soorten ech ter gelukt het voortkweeken slechts ge durende enkele generaties. Dit is b.v. het geval bij de in Indië voorkomende atlas- en maanvlinders. Deze vlinders zal men op het oogenblik helaas tever geefs in het insectarium zoeken. Nadat nj. verscheidene generaties dezer vlin ders in het insectarium ontstaan waren, is de kweek door inteelt te gronde ge gaan. Zoo nu en dan is toevoer van „frisch bloed", in casu eieren en cocons, noodzakelijk, doch deze kon „Artis" zich in den afgeloopen winter nergens ver schaffen. Ook onder de inlandsche soorten, 'die gewoonlijk in het insectarium van „Ar tis" gehouden worden, zijn er. die wel eens ontbreken, daar zij niet altijd even gemakkelijk kunnen worden aangevuld. Dit zijn die soorten, welke in ons land zeldzaam zijn, doch die buiten onze grehzen hier en daar veelvuldig voor komen. Zoo is het niet altijd zeker, dat men de prachtige koningsmantels in het insectarium zal kunnen bewonde ren. Van het blauwe weeskind is de zen winter een aantal eieren ontvan gen, zoodat de interessante rupsen zich tegen het einde van deze maand en de fraaie vlinders zich de volgende maand den bezoekers kunnen vertoonen. In andere leemten onder de vertegen woordigers der inlandsche insecten wereld, welke in een insectarium te houden zijn, zal zeker voorzien kunnen worden. Wie zou „Artis" aan eenige gouden torren, die in vele streken van ons land veelvuldig voorkomen, kun nen helpen? En wie kan „Artis" een wijfje van den vlier- of klimopvlinder verschaffen? Deze vlinder, die ongeveer in Juli verschijnt, komt ook te Amster dam voor en is niet zeldzaam. Het is „Artis" om de eieren van dezen vlinder te doen, teneinde er de tak-nabootsende •^sen van te kunnen kweeken. PROVINCIALE OVERIJSSELSCHE EN ZWOLSCHE COURANT BESTAAT 150 JAAR ZWOLLE. 7 Juni. Op 5 Juni be stond de Provinciale Overijsselsche en Zwolsche Courant, uitgave van de N.V. Drukkerij en Uitgeverij der Erven J. J. Tijl te Zwolle. 150 jaar. Dit. belang rijke feit voor het provinciale hoofd blad in Overijssel is in tegenwoordig heid van het geheele personeel op in tieme wijze herdacht, waarbij ojm. het woord is gevoerd door den oudsten directeur ir. P. van Gelder, die daarbij memoreerde, dat de tijdsomstandighe den zich op het oogenblik niet leenden voor een luisterrijke viering van het Jubileum. N.V.V. BLAD VOORLOOPIG MAAND- ORGAAN AMSTERDAM, 7 Juni. De vakbe weging, het orgaan van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen, deelt mede, dat het voorloopig slechts een keer per maand zal verschijnen en dan nog in verkleind formaat. Daarom, zoo zegt het blad, is de gelegenheid tot het opnemen van artikelen of beschou wingen ten zeerste beperkt, zoo niet ge heel vervallen. Resolutie van het instituut van Nederlandsche reclame consulenten AMSTERDAM. 6 Juni. Het insti tuut van Nederlandsche reclame consu lenten heeft in de op 6 Juni te Amster dam gehouden vergadering de volgende resolutie aangenomen: De leden van het instituut van Neder landsche reclamo consulenten zullen, voorloopig voor een periode van twaalf maanden, geen cliënten bewerken of overnemen van Rotterdamsche adver- tentie-bureaux. Wanneer een Rotterdam sche adverteerder nadrukkelijk den wensch te kennen geeft, gebruik te wil len maken van de diensten van een der niet te Rotterdam gevestigde leden van het instituut van Nederlandsche recla me consulenten, dan kan dit lid deze firma bedienen, maar verplicht zich, zoolang de relatie bestaat, een derde ge deelte van de bruto winst uit te keeren aan het Rotterdamsche advertentie bu reau, dat oorspronkelijk den adverteer der bediende. Het vorig jaar was in Zuid-Limburg een fruit jaar met een overvloed zooals zelden gekend is. In het algemeen volg den op een dergelijk jaar minder goede oogsten. Dit jaar schijnt het vorige in zijn overvloed nog te willen overtreffen, meldt De Vooruit. De maand Mei is voorbijgegaan zonder nachtvorsten, zoo dat de boomgaarden waarmee het landschap overdekt is een weelde zijn voor het oog. De fruittelers vergaren zoo veel noodig de stutten om de takken te beschermen voor het breken onder den last van het ooft. Kersen, appelen en vooral pruimen zullen er in over vloed zijn. 's-GRAVENHAGE, 6 Juni. Twee Amsterdamse!)e jongens van veertien jaar waren per rijwiel op avontuur ge gaan. Zij maakten een tocht door Zuid- Holland, welke in Den Haag beëindigd werd. Want de duisternis.was ingeval len en zij zagen geen kans meer om naar huis te komen. De jongens meld den zich daarom op hetdeparte ment van Financiën aan den Kneuter dijk, blijkbaar in de meening, dat zij daar wel een voorschot zouden kunnen krijgen. Daar werden zij uiteraard naai de politie verwezen, die er voor zorgde, dat de avonturiers naar de hoofdstad werden teruggebracht, aldus de Tele graaf. TOEPASSING VAN DEN REGEL „WERKLOOZEN TERUG NAAR HET LEGER" 's-GRAVENHAGE. 7 Juni. Naar wij vernemen, moet de regel, dat aan ge demobiliseerde militairen geen steun kan worden uitgekeerd niet van toepas sing worden geacht op boeren en tuin bouwers, die onder de zgn. B- en C- steuniM?gelingen vallen, aangezien deze menschen wel arbeid hebben. Zoowel de steun in geld als die in natura wordt hun uitgekeerd. Ook wordt er door de gemeentebestu ren geen bezwaar tegen gemaakt, wan neer gedemobiliseerden bij de werkver ruiming worden geplaatst, mits daar door geen werkloozen naar de steunver- leening moeten worden verwezen. In alle andere gevallen echter worden gedemobiliseerden, die geen werk heb ben, in werkelijken dienst teruggeroe pen. Het werven van donors voorloopig stopgezet 's-GRAVENHAGE, 7 Juni De cen trale bloedtransfusiecommissie moge langs dezen weg haar warmen en op rechten dank betuigen aan alle vrij willigers bij den bloedtransfusiedienst, die zich alom in den lande in grooten getale als donor beschikbaar hebben gesteld, teneinde hun bloed te geven aan militairen en burgers in oorlogs tijd. De commissie is diep getroffen door den gemeenschapszin, die hierdoor tot uiting is gekomen en waardoor in moeilijke dagen veel leed verzacht is kunnen worden. Gezien de veranderde tijdsomstan digheden heeft de commissie het thans noodig geoordeeld, het werven van do no i*s voorloQpig stop te zetten en ook het keuren van zich reeds aan gemelde donors voorloopig niet te doen plaats vinden. In de Amsterdamsche haven, voor welke het zeevaart verkeer over IJmui- den'sedert half Mei gestremd is,'zijn in de afgeloopen maand 142 zeeschepen binnengeloopen, waarvan de totale in houd 246.341 kubieke meter bedraagt. In Mei 1939 bedroeg het aantal schepen 326 en de totale inhoud 2.035.200 kubieke meter. De handel op de hoofdstad is dus wel zeer aanzienlijk tcruggeloopen, te meer wanneer men bedenkt, dat in het aantal binnengeloopen zeeschepen van deze Meimaand een groot deel van de Katwijksche vloot van loggers is inbe grepen, waardoor de cijfers zeer geflat teerd zijn. Hetzelfde treurige verloop de- monstreeren de cijfers over de eerste vijf maanden van '40 vergeleken met die van '39. In 1940 kwamen tot nu toe 590 sche pen binnen (met een gezamenliiken in houd van 2.243.283 kubieke meter) tegen 1503 fgez. inh. 9.846.964 kub. met. bruto) in 1939. Van twee van de vier benoemde commissarissen-generaal, die den rijks commissaris Ier zijde zuilen staan, plaatsen wij hierbij de foto's. Link s: minister Fischböck. commissaris voor financiën en economische zaken en recht s: Brigadefiihrer Rautcr, commissa ris voor de openbare veiligheid. ROTTERDAM. 7 Juni. ZES eeuwen geleden verleende graaf .Willem IV aan Rotterdam stadsrechten. In die zes eeuwen hebben lief en leed elkaar afge wisseld. Goede en slechte jaren zijn in den loop der eeuwen over de Maasstad gegaan, maar staag ontwikkelde zij zich, staag nam zij toe in macht en rijkdom. Handel en industrie brachten bloei en welvaart, haar schepen bevoeren de wereldzeeën en het oude Rotterdam werd tot een der grootste cn belangrijkste havenplaatsen der wereld. Sym bool en spiegel van het nijvere, de zeeën bevarende Nederland, sym bool ook van de volkskracht, de drang naar daden, de behoefte aan opbouw en vernieuwing. DEZE stad zou vandaag haar zesde eeuwfeest vieren, doch de omstandigheden hebben het anders gewild. De stad is in vitale deelen zwaar getroffen, er heerscht in vele gezinnen rouw en droefheid. Rouw om hen die bin nen haar muren den dood vonden, droefheid om het stoffelijk bezit, dat verloren ging. DE JAGERS UIT TILBURG IN BOULOGNE In Boulogne is bericht gekomen van de vierde compagnie van het grensbatal- jon van het regiment jagers. Ze heeft zich n.l. 45 kilometers ten Zuiden van St. Etiennc overgegeven, maar had zich op den terugtocht uit Brabant via Bel- gie niet door de Franschen laten ontwa penen. Als bewijs van achting heeft ze van de Duitsche militaire autoriteiten verlof gekregen om op haar eentje zonder Duitsch geleide naar Nederland terug te keeren. Haar commandant, kapitein F. A. C. Donders behield zijn sabel. In afwachting van de komst der Duitschland verzamelden zich vele Nederlandsche krijgsgevangenen uit belangstellenden aan de grensplaatsen Maar daarnaast klinkt binnen Rotterdam meer dan ooit het lied van den arbeid, in tijden van ramp spoed en tegenslag niet anders dan in tijden van opgang. De oude daad kracht leeft sterker dan ooit. Er wordt weer opgebouwd, er wordt met man en macht gewerkt, om uit de beproefde en geteisterde stad een schoo ner stadsbeeld te doen ontstaan. Maar het is niet Rotterdam alleen, heel het land heeft hulp geboden, heel het land heeft het nijvere hart van ons vader land steun verleend in deze moeilijke tijden, die naar nieuwe welvaart zullen voeren. Want de Rotterdamsche koop man. de reeder, de scheepsbouwer, de fabrikant laat zich niet ontmoedigen, zii zijn nog bezield met den geest van onze zeventiende eeuwsche voorouders, zii kennen nog de bezieling van een Olivier van Noort en van de kooplieden uit die dagen, die Rotterdam stuwden in de rij der eerste koopsteden van Europa. Beter dan feestelijkheden en redevoe ringen dit konden bewijzen heeft thans Nederland getoond hoe groot de plaats is. die de zeshonderd jarige stad in neemt in het hart van hen, die ons land liefhebben. ELFDE NEDERLANDSCHE LAND- BOUWWEEK AMSTERDAM. 7 Juni. De rege- lingseommissie voor de Nederlandsche landbouwweek heeft in verband met de omstandigheden besloten, dat de elfde Nederlandsche landbouwweek, welke voorloopig was bepaald op 15 Juli, niet in die week zal worden gehouden, doch in den loop van. September te Wageningen, 's-GRAVENHAGE. 7 Juni. T^ïE gebeurtenissen sinds den tienden Mei hebben een leelijke streep ge haald door het reeds vastgestelde exploi tatieschema van de Exploitatie Maatschap pij Zeebad Scheveningen en h?t program ma van de Kurzaal Aanvankelijk was al les nog onzeker, doch de raad van be heer heeft den moed niet laten zinken cn heeft gezorgd, dat Scheveningen onder de gewijzigde omstandigheden wederom gereed is om een stroom van badgasten te ontvangen en dezen dezelfde genoe gens cn hetzelfde genot te verschaffen als voorheen. Naar het gedelegeerd lid van den raad van beheer, mr. E. Polis, ons me dedeelde, heeft de maatschappij over het algemeen niet te klagen. De raad besefte dat velen in Nederland het slechter getroffen hebben dan het Scheveningsche bedrijf. Het ligt boven dien geheel in dc bedoeling van de Duitsche overheid, dat het zakenleven zoo veel mogelijk op den ouden voet wordt voortgezet. Daarom zal de raad van beheer trachten met moed en energie liet bedrijf voortgang te doen vinden. Hiermede is niet alleen het al gemeen belang gediend, doch ook het belang van het 1 alrijke personeel, dat reeds jarenlang in dienst der maat schappij is. Met de exploitatie van de vier groote en twee kleine hotels, waarover de maatschappij de beschikking had, on dervond men groote moeilijkheden; Ze ker is nu, dat niet alle in bedrijf kun nen worden gesteld, doch met mede werking van de Duitsche autoriteiten heeft men het Kurhaushotel, het hotel Rauch en het Grand Hotel in exploitatie kunnen brengen. Als alle jaren zal het badbedrijf we derom op 8 Juni worden opengesteld. Het strandbedrijf is reeds in volle wer king. Voorts zullen nog het solarium, verschillende cafés en bars en het Kurhaus cabaret in werking worden ge steld, doch men zal afzien van variété exploitatie. Vertoont dit programma weinig ver anderingen ten opzichte van de oor spronkelijke plannen, ingrijpender wij zigingen heeft het programma van de Kurzaal ondergaan, aldus mr. A. Adama Zijlstra, secretaris van den raad van beheer. Het aanvankelijk opgezette pro gramma is door de gebeurtenissen geheel omvergeworpen. Van een eenigszins internationaal karakter op solistisch gebied kan uiteraard geen sprake meer zijn, doordat on geveer 75 van de geengageerde solisten niet kunnen komen. Toch is de maatschappij in staat in het a.s. zomerseizoen, met ingang van 14 Juni, een serie concerten in de Kur zaal te arrangeeren. De Maatschappij Zeebad te Scheve ningen heeft daarbij overwogen, dat zij alles wilde doen, wat in haar 'vermo gen lag, om het kunstleven in ons land zijn voortgang te doen vinden, voor zoo ver zulks mogelijk was en dat zij met het Residentie-Orkest, dat juist dezen zomer voor het zes- en twintigste jaar haar concerten verzorgt, de banden niet meende te mogen losmaken. Door den loop van zaken zijn die banden eer hechter geworden. De om standigheden, die thans overal hun in vloed doen gelden, noopten de maat schappij tot een opzet der zomer-concer- ten te komen, die leidde tot een met het Residentie-Orkest gezamenlijke exploi tatie, d.w.z. het, Residentie-Orkest en zij hebben in onderling overleg en voor gezamenlijk risico een exploitatie der zomerconcerten in de Kurzaal georga niseerd. De concerten zullen als gewoon plaats hebben, tw. Woensdagavond; solisten concert; Vrijdagavond: symphoniecon- ccrt; Zondagavond: solisten-concert en op de Zondagen rnatinee's. De Maan dagavonden zijn voor de volksconcerten gereserveerd. Het, voornemen is het seizoen voorloo pig tot September te laten duren. Vele symph'onieconcerten en solisten concerten zullen staan onder de leiding van Carl Schuricht, den te Scb'evenin- gen zoo beminden en populairen diri gent. Misschien zal de gezondheidstoe stand van den orkestleider er toe lei den, dat eerst in begin Juli Schuricht zijn plaats aan de lessenaar in de Kur zaal zal kunnen innemen. Het optreden van Schuricht voor het a.s. seizoen is echter verzekerd. De concerten zullen verder worden geleid door bekende Nederlandsche di rigenten. Vooraanstaande Nederland sche solisten zullen hun medewerking verleenen. Hel is wel vanzelfsprekend, dat in een opzet als de onderhavige en in lijden als wij beleven, zooveel mo gelijk aan de Nederlandsche kunste naars het muziekleven van ons zomer seizoen moet norden toevertrouwd. Als bijzonderheid kan nog vermeld worden, dat de bekende musicoloog A. de Wal zich bereid beeft verklaard een- of tweemaal per week een muzikale toelichting aan het klavier tot de uit te voeren werken te geven in de foyer van de Kurzaal. Concertbezoekers hebben tot deze voordrachten gratis toegang. Of men er in zal slagen om buiten de concertenreeks nog andere uitvoeringen of voorstellingen te organiseeren staat nog niet vast. F,r wordt echter reeds met vooraanstaande tnonecl- en ballet- ensembles onderhandeld. De raad van beheer der maatschappij hoopt, dat het publiek het mogelijk maakt het Residentie-Orkest, het Haag- sche culturèele instituut bij uitstek, op de been te houden. Verdachte veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek van preven tieve hechtenis ZWOLLE, 7 Juni. De ZwolfJ rechtbank veroordeelde gisteren I i~roegeren ontvangc der gemeed I Doornspijk en gewezen kassier van 4 E boerenleenbank aldaar, R. P., tot *-:•] gevangenisstraf van 2 jaar, met altr® van preventieve hechtenis. De eis-!'I luidde 2 jaar en 6 maanden gevangen!® straf. Naar men weet bekende P., tijdens1 behandeling der zaak op 24 Mei j.l., hij zich had schuldig gemaakt aan vdl duistering van groote bedragen tens® deele van de boerenleenbank r_'| valschheid in geschrifte. Met, betnil king tot de verduisteringen, welke u® nadeele van de gemeente Doornsp^l werden gepleegd, beriep hij zich opèa voorlichting, die hij van den vroeger® gemeente-secretaris had ontvangen q| wiens werktuig hij zou zijn geweest I De officier van justitie, mr. J. C. nigl Hasselt achtte niet bewezen, dat dt® malversaties door P. waren gepleegd® overeenkomstig zijn requisitoir b«l® de rechtbank hem van dit deel der n: I lastelegging vrijgesproken. Twintig koeien van gebrek omgekomen ZWOLLE. 7 Juni. Voor de Z sche rechtbank heeft gisteren tered gestaan de landbouwer J. W. E. a Zwollerkerspel, die zonder dat hij v! doende voedsel voor de dieren hét, twintig stuks vee heeft aangehouden met het resultaat, dat de beesten vel gebrek zijn omgekomen. Uit het getuigenverhoor kwam vast t- staan, dat E. in de periode van 1 Oct ber j.l. tot 1 April 76 gulden melk ge.:' had gebeurd en dat, gedurende dis tijd, drie menschen en de geheele v# stapel van dit bedrag hadden moeten I* ven. Tenslotte zijn de koeien door de p> litie in beslag genomen en verkoel waarbij ze in totaal 217 gulden hebbfl opgebracht. Het O.M. eischte tegen dezen landbcl wer, wegens het hem ten laste gelegd?;^ feit, 14 dagen gevangenisstraf, l'iti spraak over 14 dagen. ZATERDAG 8 JUNI JAARSVELD. 414-4 M. AVRO-Ul zending. 8.00 Berichten ANP; 8.10 Gram.munei 10.00 Morgenwijding; 10-15 Gram.muiui; IC.30 Pianovoordraoht; 11.00 „Het boek ie dagen", causerie; 11.10 AVRO-octet en fcv liste; 12 00 Gram-muziek; 12.45 Berichtn ANP; 1.00 De Palladians en zangduo; Gram.muziek; 2.30 Omroeporkest en sob ten; 3-30 Offcieële berichten; 4.00 Omr«? orkest: 4.30 AVRO-dansorkest5 00 Li derkoor „Zanglust" met pianobegeleidisf 5.30 Gram.muziek; 6-30 Puszta-orkest; lf AVRO-Amusementsorkest, solisten en t': klein koor (opn.); 7.30 Officieële bericbUt' 8.00 Berichten ANP; 8.10 De Hawaiian S» renaders, „The Young Rambling Cowboji en solist; 9.05 Reportage; 9.15 AVRO-Aet sementsorkest en soliste; 10.00 Berichte ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV-Uit* ding. 11.15- "1.30 n.m. Berichten 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gewijde moi» (gr.pl.). 8.20 Gram muziek. 9.00 Bericht" CFransch). 9.15 Gram.muziek. 11.15 Bcn'>, ten (Engelsch). 11.30 Gram.muziek 1*; Molto Cantabile (12.45—1.00 Berichte ANP). 1.30 Gram.muziek. 1.45 Bericfc'-'.' CFransch). 2.00 Gram muziek. 3.15 Berichte (Fransch). 3.30 Altvioolvoordracht e» pianobegeleiding en gram.muziek. 4.05 G»1 muziek. 4.45 Zang met pianobegeleiding gram.muziek. 5 30 Gram.muziek. 6.15 rrj richten (Engelsch). 6.30 AmsterdaR^ salonorkest en gram.muziek. 8.00 Bench"-! ANP 8.15 Berichten (Engelsch). Gooisch symphonic-orkest en solisten. f*.j 9.30 Berichten Engelsch). 10.00 Berk- ten ANP. sluiting. 11.15—11.30 Bericht" (Fransch). De uitzendtijden van de nieuwsbericht in het Nederlandsch. Fransch en Engelse-' op den zender Kootwijk, 1875 M., iÜ" ,;lj volgt: 8.008.15 nieuwsberichten van het A-N-»- 9.009 15 berichten in het Fransch. 11.1511.30 berichten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch. 12.4513.00 nieuwsberichten van het A h-»' 13 4514.00 berichten in het Fransch. 1-1.0014.15 berichten in het Duitsch. 15.1515 30 berichten in het Fransch. 17.0017.15 berichten in het Duitsch. 18.151S.30 berichten in het Engelsch. 20.0020 15 berichten in het Duitsch. 20.1520.30 berichten in het Engelsch 20.3020.45 nieuwsberichten van het A-h"' 21.1521 30 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten van het A-N-»- 22.3023.15 geen uitzending. 23.1523.30 berichten, in het Fransch. Tot nader order 7.ullen de zenders Ja3''] veld en Kootwijk om 22.30, na de nieu«sj» richten van het A N.P., sluiten, behalve ei' zooals uit bovenstaande opgave blijkt- zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met richten in het Fransch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6