ITALIAANSCH RAPPORT OVER DE BLOKKADE Een Duitsche waarschuwing CHATEAUX PALMES J A. SCHOTERMAN ZN Gesprekken met Fransche tegen versterking van Parijs MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOEI en Britsche krijgsgevangenen Radio-Programma's Heftige verwijten aan het adres van Londen en Parijs Maatregelen tegen de Italianen in Tunis Generaal Giraud over de Duitsche successen Amerikanen verlaten Engeland en Ierland Per flesch f 1.35 Per anker f 53.- INDRUKKEN VAN HET FRONT Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 10 JUN! 1945 POME, 9 Juni. (Stefani). De chef van het bureau „Economische oorlog" van het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken, Pietro Marchi, heeft den Duce opnieuw een rap port uit >bracht over de verliezen, door Italië geleden tengevolge van de Fransch-Britsohe blokkade. Hij verklaart, dat de Geallieerde bewe ring, als zou de blokkade ten aan zien van Italië zoo worden toege past, dut het ïtaliaansche bedrijfs leven geen schade zou lijden, moet worden afgewezen. Deze bewering kan voor het ïtaliaansche volk slecht* een bitter sarcasme betee- I.jnen, dar.r de blokkade niet on- verd-igelijker zou kunnen zim. In April zijn 69 stoomschepen aan gehouden en uit hun koers gebracht, hetgeen een tijdverlies van bijna vier honderd da Ten beteekende. Op 25 Mei b" Irc t het totaal antal aanhoudingen va» TtaV-n'-s"''? c nen 1347. Onmid dellijk na de toepassing der blokkade heeft ilc fascistische ï-^eriiv* haar nr unt benanld, met het doel ramp zalige gevolgen te vermijden. Zij eisch- te dat de controlemaatregelen binnen dj grenzen van het internationale recht zouden blijven en protesteerd ten scherpste tegen de onwettige Fransch- F.ngelsche bepalingen, welker toepas sing zii weigerde te erkennen. Zij stel de tegelijkertijd een legale contróle voor, waarvan de procedure in gemeen schappelijk overleg zou worden vastge steld. De toestand werd eehtetr ernsti ger in plaats van beter. Op 28 November verboden de Fran- sche en Engelsche regeeringen alle zee vervoer van goederen uit Duitsche havens en den uitvoer van alle goe deren van Duitsche herkomst en afkom stig uit havens van niet oorlogvoeren de landen. De contróle op deze wijze was slechts een gemaskeerde vorm van blokkade ten nadeele van de niet oor logvoerende landen en in het bijzondei Italië. Op dat oogenblik heeft men in Italië het bureau voor den economi- schen oorlog opgericht, dat ten doel had tegen de blokkade te strijden. Dit bureau begon onmiddellijk besprekin gen in de Rritsch-Ttaliaansche perma nente commissie en stelde verschei dene maatregelen ter verzachting voor, doch de Britsche delegatie antwoord de, dal een dergelijke verzachting slechts mogelijk was onder voorwaar de, dat Italië zich aan een politiek van contingenteering zou onderwerpen. Het doel daarvan was duidelijk. Men wilde zich van de contróle be dienen om Italië te noodzaken een beperking van zijn invoer te aan vaarden en het zoo te berooven van de mogelijkheid, zijn oorlogsvoorbe reiding in versneld tempo voort te zetten. Men wilde bovendien in lichtingen over de behoeften der ïtaliaansche productie verkrijgen. De ïtaliaansche regeering verwierp natuurlijk het Engelsche voorstel, dat een zoo ernstigen aanslag op de souve- reiniteit en het aanzien van den Ita- liaanschen staat vormde. Intusschen namen de verliezen tengevolge van de blokkade, die steeds meer op vexatoire wijze werd toegepast, toe. De ïtaliaan sche protesten hadden niet slechts ten doel de verdedeging der ïtaliaansche belangen, maar ook die van het alge- meene belang der neutralen. Het rapport besluit met de opmerking dat de Fransch-Britsche houding in de blokkade opnieuw overduidelijk heeft bewezen, dat in de Middellandsche Zee een onverdragelijken toestand bestaat, waardoor de vrijheid van Italië, zijn levensrecht en zijn mogelnkheid tot werken en ontwikkeling elk oogenblik vernietigd of zeer ernstig bedreigd kun nen worden door een mogendheid, wel ker zwaartepunt niet in de Middel landsche Zee ligt. Scherpe commentaren Het rapport van Pietro Marohi over Öe Geallieerde blokkade heeft in de ge- heele ïtaliaansche pers scherpe com mentaren uitgelokt. De „Corriere del la Sera" schrijft, dat het ongehoorde En gelsche optreden Italië elke levens mogelijkheid in de Midellandsche Zee ontneemt. De reeks van gewelddaden heeft echter de grenzen overschreden. Het blad noemt het Engelsche ant woord op de ïtaliaansche nota uitda gend en zegt, dat Italië het voorstel eener contingenteeringspolitiek met verontwaardiging a fwijst De „Popoio d'Italia" spreekt van nieuwe ondragelijke geweldmaatrege- len ten nadeele van Italië, die door het rapport aan den Duce onweerlegbaar gedocumenteerd zijn. De Fransch-En- gelsche contróle in de Middellandsche Zee is pen dwaasheid. De „Stampa" uit Turün schrijft, dat op de practische en opbouwende ïta liaansche voorstellen volkomen onaan vaardbare tegenvoorstellen van Geal lieerde zijde gedaan zijn. Negen maan den controle hebben aangetoond, dat onder de bestaande omstandigheden in de Middellandsche Zee de vrijheid van het ïtaliaansche volk en zijn levens rechten elk oogenblik kunnen worden vernietigd of ernstig bedreigd door de willekeur van een buiten de Middel landsche Zee liggende mogendheid. BOMMEN OP DUSSELDORF BERLIJN 9 Juni (D.N.B.). In den nacht van 6 op 7 Juni hebben geallieer de vliegers boven Dusseldorf een reeks bommen laten vallen op een stadsge deelte. dat het duidelijk karakter van een woonwijk droeg. Zes personen werden gewond. De schade aan burgerlijken eigendom is aanzienlijk, ROME, 9 Juni (D.N.B.). Alle Romein- sche Zondagsbladen publiceeren het be richt van den vroegeren Italiaanschen leeraar in Tunis. prof. Robert Rizzi, over de chicanes en gewelddadige overvallen op de Italianen in Tunis. Bezeten van het denkbeeld der „vijfde colonne", zoo be richten de bladen eenstemmig, hebben de Franscho autoriteiten en troepen hun haat tegen de Italianen den vrijen loop gelaten. In alle straten zijn Spaansche ruiters en machincgewecrposten opge steld. Pantserwagens rijden voortdurend door de voornamste straten der stad. De gearresteerde ïtaliaansche burgers wor den in Tunis wreed behandeld. Alle wo ningen van Italianen met inbegrip van de landhuisjes zijn onderzocht, waarbij het minste en geringste voldoende was om geheele gezinen in de gevangenis te werpen. Op het oogenblik bevinden zich 350 Italianen, onder beschuldiging van spionnage, in de gevangenis. BERLIJN. 9 Juni. (D.N B.) De ge vangen genomen Fransche generaal Gi raud is op 20 Mei in een West-Duit- sche stad aangekomen, waar voor hem een kwartier gemaakt was. Omtrent het levendige gesprek, dat hij met zijn begeleiders voerde, verneemt het D.N.B. het volgende: Als voornaamste oorzaak van den moeilijken toestand zijner troepen noemde Giraud de superioriteit der Duitsche pantserafdeelineen en lucht strijdkrachten. Sedert dagen hadden dl Franschen op 6lecht weer gehoopt en de goede weersomstandigheden had hij als een ongeluk beschouwd. Daardoor hadden de Duitsche luchtstrijdkrach ten een zoo groote mogelijkheid tot ac tie gekregen. Yeelbeteekenend is een passage uit het gesprek, waaruit kan worden op gemaakt. dat de generaal op 20 Mei nog niets van de bezetting van Ant werpen en Vlissingen door de Duit sche troepen wist. Het vernemen hier van maakte hem zichtbaar - bedrukt. Op zijn voorzichtige en gereserveerde wijze vestigde Giraud er de aandacht op. dat de Duitschers zich wellicht niet genoeg kunnen voorstellen, hoe moeilijk men een militairen toestand meester blijft, indien troepen van Vier staten gemeenschappelijk worden aan gevoerd. „Eigenlijk" aldus Giraud, „vechten in het Westen slechts twee legers, het Duitsche en het Fransche." Na een korte stilte verbeterde Giraud zich en voegde hij er aan toe, dat ook het Engelsche leger natuurlijk goed is, „hoewel het zeer klein is. Het is voor al „in de verdediging" zeer goed. De waarde van het Belgische en het Ne- derlandsche leger achtte Giraud ge ringer. BERLIJN, 9 Juni. (D.N.B.) Met verwijzing naar het voorbeeld van Warschau waarschuwt de Duit sche pers er tegen, dat Parijs tot een bolwerk tegen de Duitsche troepen wordt gemaakt, zooals het opwerpen van barricaden in de straten doet vermoeden. Zoo schrijft de „Lokal Anzeiger": „In een verstandsverbijstering zonder weer ga eischen menschen als de Kerillis, dat Parijs als bolwerk tegen de Duit sche troepen wordt gebruikt. Men wil een stad van vier millioen zielen ver sterken. Het zou een reusachtige mis daad zijn, wanneer Parijs als militaire versterking aan den oorlog werd over geleverd. Dat men dergelijke dingen verlangt, toont aan, hoe wanhopig maar ook gewetenloos de mannen zijn die dezen oorlog hebben voorbereid en ontketend." Volgens de „Boersen Zeitung" kan men nauwelijks aannemen, dat in de Fransche hoofdstad iemand nog kan gelooven, dat door het opwerpen van barricades en dergelijke middelen het noodlot kan worden afgewend, vooral ook. omdat het voorbeeld van War schau nauwelijks onbekend kan zijn- Massa-arrestaties, politieterreur op al lerlei wijze en barricades eenerzijds, aan de andere zijde krampachtige po gingen om het volk de werkelijkheid te verbergen, het is geen wonder, dat bij terroriseerenden en geterroriseerden het gevoel steeds sterker wordt, dat men op een vulkaan zit. Barricades te Parijs, evenals voor zeventig jaar. Het schijnt Rèynaud duidelijk geworden te zijn, dat hij niet slechts de gevolgen van zijn politiek, welke tegen volken en vrede gekeerd is. maar ook die van de vijandelijkheid jegens heeft te vreezen. zijn volk Parijs onmiddellijk be dreigd'* Naar aanleiding van het Duitsche of fensief verklaart de „Popoio d'Italia", dat Weygand Frankrijk den waren toe stand verbergt. Iedere tegenstand is gebroken en de Franschen strijden nog slechts onder terugtrekking. De „Cor riere della Sera" schrijft, dat Parijs on middellijk bedreigd wordt. De Fran sche reserves zijn reeds in het vuur gebracht Ook de „Stampa" uit Turijn verklaart, dat het opofferen van Pa rijs een mogelijkheid is, die in Frank rijk reeds overwogen wordt. Het Fransche leger heeft van Enge land niets meer te verwachten. De „Gazzetta del Popoio" verklaart, dat. de Weygand-linie niet meer be staat. Het Fransche verdedigingsstel sel is onder het gewicht van den Duit- schen aanval verbrijzeld. EGYPTE EN DE OORLOG ROME, 9 Juni (D.N.B.). Het Egyp tische parlement zal dit jaar. naar Ste fani meldt, niet op reces gaan. De Egvp. tische minister president, heeft tegen over de pers verklaard, dat in geval van een wijziging in den internationalen toe stand de Kamer zal worden opgeroepen een definitief besluit te nemen ten aan zien van de houding van Egypte in den Europeeschen oorlog. Voorts wordt van de Egyptische grens bericht, dat alle Britsche officieren in Cairo hun particuliere woningen of ap partementen in hotels moeten opgeven. Zij zijn ondergebracht in barakken langs den wee naar MeadiHeloean ten Zuiden van Cairo. Het Semiramis-hotel. waar de Bntschp generale staf is ondergebracht, is met prikkeldraadbarricaden volkomen afgezet. De overblijfselen ven een Fransch jachtvliegtuig op een der vliegvelden, dat bij een aanval door Stukas werd verwoest, worden door Duitsche soldaten onderzocht KINDERHOEKJf 111-w 149. Waarom zoeken Peter en de kabouters nu Juist tegen den ochtend de booze zwartvoeters? Wel, de meeste kabou ters slapen overdag en nu hopen ze de ventjes in hun slaap gevangen te nemen. Peter heeft gelijk. Zie maar, de twee kereltjes liggen in diepe rust. Wat kijken ze ontevredenZe droomen zeker niet prettig. 150. Ineens schrikken de Zwartvoeters wakker. Opstaan en handen hoog wordt er geroepen. De doen direct wat er ge zegd wordt. Ineens herkennen ze Peter. De. Z.wariy oeters heli ben lust een deuntje te huilen van angst, als ze zien. dat de Wipneuskabouters een dik touw vasthouden. Van nu af aan zijn jullie de gevangenen van Koning Wipneus, roept Peter. MIAAN, 9 Juni (D.N.B.) De „Cor riere Della Sera" meldt uit Londen: De Amerikaansche ambassade heeft den Amerikaanschen burgers in Groot- Brittannië en Ierland meegedeeld, dat de mailboot Washington tegen 12 Juni in Galway (Ierland) zal aankomen om de Amerikanen naar de Ver. Staten terug te brengen. De ambassade zeide te verwach ten, dat alle Amerikanen die niet om dringende redenen in Engeland moeten blijven, onverwijld naar de Ver. Staten zulen terugkeeren, daar dit wellicht de laatste gelegenheid tot terugkeer is zoo lang de vijandelijkheden duren. WEGWIJZERS IN ENGELAND WEGGENOMEN HELSINKI, 9 Juni (D.N.B De oor respondent van de „Hufvudstadsbladet" meldt, dat in de afgeloopen dagen alle wegwijzers en naamborden op spoorweg en autobusstations in Engeland zijn weg genomen. Men treft voorbereidingen om de naamschilden bij alle winkels en kof fiehuizen in het geheele land te verwij deren, opdat zij in geval van een landing van Duitsche troepen geen aanwijzingen geven. Men overweegt verder de begraaf plaatsen af te sluiten en de grafsteenen om te keeren, omdat ook zij aanwijzingen omtrent de plaats bevatten. FRANSCH VERZOEK OM HULP AAN ENGELAND ROME, 9 Juni. (D.N.B.). Stefani pu bliceert een belangwekkend bericht van zijn correspondent te San Sebastian over een dringend verzoek om hulp, dat Parijs tot Londen heeft gericht. Volgens dit bericht heeft minister president Reynaud, onder den druk van bepaalde parlementaire groepen en zelfs van president Lebrun van de regeering te Londen verlangd, dat terstond groe pen, pantserwagens en luchtafweerge schut zouden worden gezonden. Enge land heeft daarop Frankrijk laten we ten, dat het niet in staat is, aan dit dringend verzoek om hulp te voldoen, daar het al zijn strijdkrachten beslist noodig heeft voor zijn eigen verdedi ging, alsmede die van zijn imperium. Volgens hetzelfde Stefani-bericht ma ken de Britsch-Fransche betrekkingen een kritiek stadium door. Het afzijdig blijven der Engelschen van den beslis- senden slag van Frankrijk heeft in het leger, alsmede bij de bevolking, groote ontstemming gewekt. Verscheidene vooraanstaande politici hebben tegen over Reynaud, maarschalk Petain en zelfs ook den Franschen president Le brun uiting aan deze ontstemming ge geven. REDE VAN ANSALDO ROME, 9 Juni. (D.N.B.) In de toe spraak, die de bekende buiten landsche politicus Ansaldo vandaag zooals iede- ren Zondag tot het ïtaliaansche leger heeft gericht, verklaarde hij, dat de datum van het ingrijpen van Italië nog een geheim van Mussolini is. Wel kan echter reeds thans gelegd worden, al dus Ansaldo. dat in de tweede phase van den oorlog, waarvan de slag in Trankrijk slechts de inleiding vormt, na de uitschakeling van Fran!:rijk de strijd tegen Engeland zal beginnen en dat dan het optreden van Italië van kapitale beteekenis zal zijn. Dan zal Italië zijn eenbeid volmaken en de sla venketenen verbreken, die Italië tot ge vangene van de Middellandsche Zee maken. Met betrekking tot de benoeming van maarschalk De Bono tot hevelheb ber van de zuidelijke legergroep, be toogde Ansaldo, dat de naam De Bono en de naam van 3 lecergroer ieder, die daaraan den iuisten uitleg weet te geven, veel zegt. De kameraden, die in de havens op hun verscheping wach ten, zullen onder de bevelen van Do Bono staan. DE GROOTE SLAG IN FRANKRIJK PARIJS, 9 Juni. (Reuter). Fransche militaire kringen verklaren, dat alle aan het Westelijk front beschikbare Duitsche troepen in den hedenochtend bij het aanbreken van den dag begon nen strijd zijn geworpen. Deze gewel dige massa valt aan op een front, dat zich uitstrekt van de zee tot de Argon- nen. Men verwacht, dat de slag vandaag nog in hevigheid toenemen zal en voor de Franschen, die zich met gelijke vast beradenheid verdedigen, een dag van beslissende beteekenis wordt. OEFENTOCHT VAN AMERIKAANSCHE SLAGSCHEFEN ANNAPOLIS, (Maryland). 9 Juni (D N. B Naar de Associated Press meldt zijn de Amerikaansche slagschepen Texas. New York en ..Arkansas" met ruim 1400 zeekadetten aan boord uitge varen voor een oefentocht van 2Vfc maand. In den loop van dezen tocht zul len de schepen oa bezoeken brengen aan Venezuela en Cuba. (3me cru Margaux) Van het uitmuntende oogstjaar 1934 Ao 1878 UT RECHTSCHESTRAAT 17 TELEFOON SIS'' NEW YORK, 9 Juni (D.N.B.). De correspondent van de Chicago Tribune, Noderer, brengt verslag uit van een be zoek aan het Westelijk front en van gesprekken, die hij gevoerd heeft met gevangen Engelschen en Franschen. Hij constateert, dat het gevangenen zijn ge weest, die hij gekozen heeft uit een contingent van 12.000 tot 14.000 man, die in een kamp bij Kamerijk wachtten, op hun vertrek naar Duitschland. Zij hadden over het algemeen verklaard, dat. hun regceringon de kracht van het Duitsche leger geweldig onderschat hadden. „Onze politici waren absoluut niet op de hoogte", verklaarde een offi cier van het Lancashire-regiment den Amerikaanschen journalist. Een andere gevangene voegde hieraan toe: „Ik wou dat een van onze politici thuis dit hier beleefde". Noderer meldt verder, dat een der voornaamste klachten der Britsche troepen was, dat men ze niet had voor zien van de geschikte wapens om zich te beschermen tegen een vijand, die spoedig verre superieur zou blijken. „Ons tankafweergeschut was niet doel treffend genoeg tegen de Duitsche tanks" zoo verklaarde een soldaat. De tanks waren de ruggegraat van den Duitschen aanval. Verschillende Britsche gevangenen hadden zich er verder over beklaagd, dat zij van hun luchtwapcn geen steun hadden gekregen. Zij hadden zelfs ver klaard, dat zij van hun eigen luchtwa- pen tot dusverre in het geheel nog niets te zien hadden gekregen. Het onderhoud met de Britsche zoo wel als dat met de Fransche soldaten heeft bewezen, dat tusschfin beiden een wederzijdsch wantrouwen heerschte. De Engelschen hadden de Franschen er van beschuldigd zelfs gewacht te heb ben op bun gevangenneming, terwijl zij, dc Engelschen, hadden moeten vechten. De Franschen van hun kant, hadden zich er over beklaagd, dat de Britsche troepen voortdurend terug trokken en hen, de Franschen, achter gelaten hadden om den Engelschen af tocht te dekken. De Fransche gevangenen waren ten zeerste onder den indruk van de afge loopen zware dagen. Een hunner ver klaarde, dat hij vijf dagen door de hel was gegaan, toen de Duitschets Bou logne hadden gebombardeerd en be schoten. Het was vergeefsch den Duit schers tegenstand te bieden. Rit naar het front Verschillende Amerikaansche journa listen le Berlijn brengen in hun bladen verslag uit over de indrukken van een rit naar het front. De correspondent van de „New York Herald Tribune", Bame6, schrijft, dat een bezichtiging van de Kanaalhavens hem er van heeft overtuigd, dat de Duitschers deze ha vens binnen korten tijd volledig bruik baar kunnen maken als vlootsteunpun ten. In Calais is hem opgevallen, dat de Duitsche bommenwerpers er in zijn geslaagd overal verwoesting te zaaien maar liet historisch waardevolle raad huis niet te beschadigen. Ook de Bei gische landwegen zijn bijna onbescha digd, aangezien de Duitschers bedacht zijn geweest op het behoud van intacte verbindingslijnen voor het gemotori seerde leger. De lichamelijke conditie en de stemming van het Duitsche le ger zijn die van een goed verzorgden overwinnaar. Zelfs in de heete middag zon mareheerendc dc infanteristen, za gen er uit alsof zij op een onschuldige wandeling waren. De correspondent van de „New York Times". Axelsson meldt van het Weste lijke front, dat de eindelooze troepen colonne. die zich op alle wegen naar het front begeeft, allemaal jonge, zin gende soldaten, indrukwekkend was. Daarnaast zijn er in Noord-Frankrijk genoeg sporen van Duitsche aanval* successen. De correspondent heeft daar bij een reusachtigen Fransehen tank ontdekt, die voor een jaar op den dé{ van de Bastille de bewondering had g* wekt van de buitenlandeche militairf attachés. Thans is deze tank een hoof oudroest: een gapend gat onder der voorn aamsten toren levert het bewijs van de trefzekerheid van het Duitsche tankafweergeschut. Ten slotte wijd Axelsson er op, dat de Duitschers ziek door hun correcte houding en hut vriendelijkheden snel de welwillend heid van de bevolking hebben verwor ven. Dit was hem bevestigd door bur gers, die geenszins tot dit doel warn uitgezocht, maar lukraak waren aange sproken. WEDEROM ROEMEENSCHE RESER VISTEN OPGEROEPEN BOEKAREST, 9 Juni (D.N.B.), Na dat reeds op 23 Mei het grootste deel d>: Roemeensche reservisten onder de wap» nen was geroepen, zijn thans verdere or roepingen van reservisten uitgevaardigi De reservisten moeten zich binnen 48 uur bij hun eenheden aanmelden. Na dez* ïieuwe oproepingen zal 'het Roemeensch? leger wel op volle oorlogssterkte zijn ga bracht. DINSDAG 11 JUNI JAARSVELD, 414.4 M. NCR V-Uitat ding. 6.30—6 50 VPRO. 8-00 Berichten ANP; 8-05 Sohriftlerinf. meditatie; 8-20 Gewijde muziek (gr-pl.); 8.30 Gram.muzick10.30 Morgendienst; 11 f' Gram.muziek; 11.10 Zang met pianobegelei ding en gram.muziek; 12 00 Berichten; 12-15 Gram.muziek; 12.45 Berichten ANP; IN Jac. Stoffer's sextet en gram.muziek; 2^ Vrouwenhalfuur;' 3.00 Christ, liederen (gr- pi 3-30 Officieële mededeelingen, event: eel gram.muziek; 4.00 Bijbellezing; 4tl Gram.muziek; 5.00 Voor de jeugd; 5.45 R<- vlda-sextet en gram.muziek; 6-30 Jeugduit- zending; 6.50 Vervolg van 5.45; 7.30 Offi cieel© mededeelingen, eventueel gram m: ziek; 8 00 Berichten ANP; 8-15 Reportagi 9.00 Boekbespreking: 9.20 Orgelconcir4 schriftlezing; 10.00 Berichten ANP, slui ting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitzendin*- 11.1511.30 n.m. Berichten. 8 00 Berichten ANP; 8 15 Gram murid (9.009.15 Berichten, Fransch; 11.1511$ Berichten, Engelsch); 12.00 KRO-MeloHiiU3 12.30 Berichten (Duitsch); 12-45 Berichte* ANP; 1.00 Musiquette; 1.45 Berichte (Fransch): 2.00 Berichten (Duitsch); 215 KRO-orkest; 2-45 Gram.muzick (3.15—8$ Berichten, Fransch; 6.005.15 Berichte Duitsch); 5 45 KRO-Melodisten(6-15-—Si- Berichten, Engelsch; 6 306-45 Gram ziek); 7.30 C.ra m.muziek8.00 Berichte: (Duitsch); 8.15 Berichten (Engelsch); Berichten ANP; 8.45 KRO-kamerorkest: 91' Berichten (Engelsch); 9-30 GrammuiU'i 10.00 Berichten (Duitsch); 10-1510.25 Be richten ANP; 11.15—11.30 Berichte3 (Fransch). NIEUWSBERICHTEN: De uitzendtijden van de nieuwsbericht*3 in het Nederlandsch, Fransch en Engelse-1- op den zender Kootwijk, 1S75 M., zijn volgt: 8.008.15 nieuwsberichten van het A-NJ 9.009.15 berichten in het Fransch. 11.1511.30 berichten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch 12.4513.00 nieuwsberichten van het A.N-" 13 4514.00 berichten in het Fransch. 14.0014.15 berichten in het Duitsch. 15.1515 30 berichten in het Fransch. 17.0017.16 berichten in het Duitsch. I8.15-18.3li berichten in het Engelsch. 20 0020 15 berichten m het Duitsch. 20.1520.30 berichten in hot Engelsch 20.3020 -15 nieuwsberichten van het A.N-r- 21.1521.30 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten van het A.N-»' 22.3023.15 geen uitzending. 23.1523.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Ja>r'' veld en Kootwijk om 22.30, na de nieuwsbe richten van het A.N.P., sluiten, behalve d®'1 zooals uit bovenstaande opgave b!ü*L zender Kootwijk om 23.15 terugkomt m*t t>e" richten in het Fransch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2