dysmda Krijgsgevangenen keeren terug in het vaderland Wat ieder weten moet van de distributie De Maansteen ^Itólinaiui eirHulumfeamp Gul onthaal te Arnhem en Hengelo STADSNIEUWS A| De crematie van E. van Vollenhoven Bekendmaking Burgerlijke stand binnenland HARTELIJKE ONTVANGST DOOR DE BURGERIJ ALLE SOORTEN MATRASSEN REP AR ATIEN IN EEN DAG FAMILIETWIST LEIDT TOT MOORD feuilleton A. A. HUMME Jr. 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 10 JUNI 1940 VELEN waren Zaterdag naar Westerveld gekomen om de laatste eer te bewijzen aan wijlen den heer E. van Vollenhoven, in leven directeur van de N.V. Olie slagerij v. h. J. van Vollenhoven te Amersfoort, wiens stoffelijk over- ^B.-hot in crematorium aldaar werd verascht. Het bestuur van de Ambachtsschool was vertegenwoordigd, door de heeren dr. J. Scheurer, voorzitter en B. W. Plooy, secretaris-penningmeester. Ook was aanwezig de directeur van de school, de heer J. J. Wesselinw en de leararen van den Horst en D. Mus, benevens rnej. C. C. van Ekeris. admi nistratrice. Verder de heer mr. Bertels, voorzitter van de Vereeniging van Olie fabrikanten, de heeren G. Sleijt, direc teur van de Middenstands-bank. de heer Klijnveld, accoutant -te Amster dam. de heer Chr. W. P. Groeneveldt, voorzitter an de vereeniging ,.De Princevlag" alsmede vele collega's van den ontslapene en leden van het per son zei der fabriek en leden der Graan- beurs. Terwijl het orgel „Litanei" van Schuhert speelde, betrad men de nieu we aula, waar het stoffelijk overschot temidden van talrijke bloemstukken stond opgebaard. Daar trad als eerste spreker de zo van den overledene, de heer J. J. van Vollenlioven, naar voren, om te - et uien van zijn vader's groofe liefde voor ebhtgenoole en "kin deren. „Hij heeft altijd hard en lang gewerkt en ziin kinderen gaf hii meer, dan waarop zii recht hadden. Altijd be- za'. hij het vermogen om thuis zijn zorgen op te zetten. Groote liefde koesterde hij voor de vennootschap. Zijn zakelijk leven is niet gemakkelijk ge,. •eest; hij ondervond vaak tegen werking en daar kon hij moeilijk over heen komen. De fabriek, die eenige ja ren geleden afbrandde, is weer opge bouwd. Ook wij zullen de kracht vin den, verder voort, te bouwen aan zijn werk" zoo besloot spreker. Namens den nresident-comimissaris, den heer J. Hovens o-reve, die verhin derd was, s'-rak de heer .T. Langelaan, die o.a. zeide, dat zakelijke handen, welke men met den ontslapene aan- (knoonte, snoedi" v..idsj-hapsibanden WeHen. Hij was doorkneed in het vak en stelde zijn groofe ervaring steeds in dienst van de onderneming. In de kar- tjficommissie had hij een groot moreel gezag, steeds stonden bij hem moreele principes op den voorgrond, zelfs in dien daardoc zakeliik nadeel zou ont staan. Daarom zal men vooral aan den Wiensch Van Vollenhoven een diepe herinnering bewaren en hem zien als een lichten.i vocibo^'d voor andoren. De heer Wiltcn, procuratiehouder der N.V., mede spréfcend namens het per soneel, zeide, dat de heer Van Vollen hoven thans zijn strijd gestreden en zijn taak vervuld had. Hij had geduld met zichzelvc en niet anderen. In moeilijke dagen stond hij naast het personeel, dat hij in stilte voorging met weinig woorden, maar met vele daden. Thans heeft, hij rust in God gevonden. De heer mr. Bertels. voorzitter van de Vereeniging van Oliefabrikanten, prees de prettige samenwerking met den overledene in diverse commissies, waar hij steeds, ondanks zijn zwakke gezondheid, vol ambitie en met een bewonderenswaardig doorzettingsver mogen zijn inzichten verdedigde. Spre ker hoopte, dat de zoon 'de voetsporen ven zijn vader in deze zou drukken. H'Dr. Scheurer sprak tenslotte na mens het bestuur en het personeel van de Ambachtsschool te Amersfoort. Hij prees de groote werkkracht van den ontslapene, die er een afkeer van had om het vitale leven te dwingen in al te formeele banen en die er steeds naar streefde, jonge menschen te hel pen en gereed te maken voor den har den strijd in het leven. Nadat de kist onder de tonen van „Neem, Heer, mijn beide handen" langzaam was gedaald, dankte de heer E. van Vollenhoven Jr. voor de vele bewijzen van belangstelling en deel neming. Des morgens had het personeel Amersfoort, van zijn overleden direc teur afscheid genomen. Bij het vertrek van het sterfhuis aan de Groote Koppel reed de rouwauto met het stoffelijk overschot langzaam tus- schen de in twee rijen geschaarde leden van het personeel door. De krans van het personeel werd door twee leden aan de rouwauto gehecht, waarna deze een minuut voor het silo- gebouw stilhield. Van verschillende zijden waren bloem stukken gezonden. Wij noemen o.a. van de Nerl Vereeniging van Oliefabrikan- fen, C.O.N.ED.O H., Commissarissen der N.V. bestuur en personeel der Ambachts school. „De Princevlag", Ned. Verbond van Werkgevers en van vele vrienden. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter algemecne kennis, dat alle legerpaarden, welke bij particulieren aanwezig zijn, ook al zijn deze paar den door de Nederlandsche militaire autoriteiten in bruikleen gegeven voorzoover de paarden niet reeds door den provincialen voedselcommissaris zijn uitgegeven onverwijld moeten worden gebracht naar de Sijpesteinka- zerne, Croeselaan, te Utrecht AMERSFOORT, 8 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, v. Randwijck GEBOREN: Johanna Aaltje, d. v. Hen. drik van Hunenstün en Hendrika Sleeking; Wilhelmina Geertruida, d. v Leode-bert Wilhelmus Meyer en Geertruida Wilhelmi na van Empclen. OVERLEDEN: Mechelina Cornelia Jo. hanna van Ee. oud 78 jaar, weduwe van Willem Hendrikus Verkerk; Maatje Jon ker, oud S6 jaar, weduwe van Fieter Spcjjcr. R. K. SPAARBANK Maandoverzicht April 1940. Bedrag der inlagen 8028.05; Bedrag der terugbetalingen 4818.58. Uitgege ven nieuwe boelkjes 1. Afbetaalde boekjes 5. Aarotaf posten van inlagen 48. Aantal posten van terugbetalingen 31. Maandoverzicht Mei 1940. Bedrag der inlagen 963.50. Bedrag der "terugbetalingen 1 2925.21. Uitgege ven nieuwe boekjes 0. Afbetaalde boek jes 3. Aantal posten van inlagen 10- Aantal posten van terugbetalingen 85. RECTIFICATIE In de ons ter plaatsing toegezonden mededeeling betreffende de samenstel ling van een plaatselijk Comité voor den gewonden en zieken soldaat stond als lid vermeld mevr. Lagerwey-Hei- mcr. Dit moest zijn mevr. Lagerwey- Hijner. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 74 gr. F. 23 gr. C. KAASMARKT AMERSFOORT, 10 Juni. Aangevoerd werden 4 wagons bevattende 1000 kg., pre zen van f 2931.50 per 50 kg., handel vlug. GRAND THdSTRE. Van Vrijdag 7 Juni t m. Donderdag 13 Juni vertooning van de film „Opcrabal". Voorstellingen: Zondag 1 45, 400, 6.15 en 8.30 uur doorloopend. Andere dagen 8 uur. Zaterdags 6 en 8.15 uur. Zater dag- en Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. CITY-THEATER. Van Vrijdag 7 Juni t.m. Maandag 10 Juni vertooning van de film ..Captain Blood". Voorstellingen: Zondag 1 45, 400, 6.15 en 8.30 uur doorloopend Andere dagen 8 uur. Zaterdag 6.15 en 8 uur doorloo pend. Zaterdag- en Woensdagmiddag 2.30 uur matinde REMRRANDT-THEATER. Vertooning van De strijd om El-Rio en Jongens in uni form". OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9., BELLAM Y-BIBLIOTHEEK (kosteloos). Appelweg 6. STERHUFS. Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes iederen avond geopend, des Zondags van 2 uur. MUSEUM FLEHITE. Wcstsingcl. Geopend dagelijks van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zondag 'e Zaterdags 1012 en 1.303 uur (Stadgcnooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) AMICITIA. 15 Juni Bridge-drive ten bate der oorlogsslachtoffers. 2 uur. 's PRINSENHOF. 17 Juni Ned. Ver. van Luchtbescherming, lezing door mej. Ku. kuk ,,Hoe te verduisteren en toch te verlichten" 8 uur. De restaurateur van liet station D P. plaatsen, zoodat te Rotterdam heeft hii zijn vernielde inrich tins op het perron tafels en stoelen laten de reizigers toch hun verfrisschingcn kunnen gebruiken WONINGINRICHTERS LANGESTRAAT 63 TEL. 3324AMERSFOORT ARNHEM, 10 Juni. De Gel- dersche hoofdstad heeft Zondag ochtend aan 1700 krijgsgevange nen, die uit Duitschland terugkeer den, een hartelijke ontvangst be reid. De treinreis ging tot aan hel station Westervoort, vanwaar men te voet den weg naar Arn hem vervolgde. Hier was alles reeds in gereedheid gebracht en speciaal yMusis Sacrum" op het Velperplein was er op ingericht om de thuiskomst van onze solda ten tot een „blijde incomste" te maken. Het plein en de onmiddellijke omge ving was daartoe door de politie vrij gehouden De Arnhemsche burger wacht was met een groot aantal man nen in de weer om de behulpzame hand te bieden bij bet registrecren, be geleiden en het inkwartieren van lien, voor wie het niet mogelijk was direct naar hun haardsteden terug te keeren. Een groote schare dames, leden van V.V.H. bad er zorg voor gedragen, dat bet den mannen niet zou ontbreken aan brood, koffie en andere verver- sohingen. De burgemeester van Arnhem, de beer H. P. J. Bloemers, alsmede vele burgerlijke en militaire autoriteiten waren ter verwelkoming aanwezig. Te ongeveer tien uur was de lange colonne, omringd door een groote me nigte verwanten en belangstellenden, :n aantocht. Met gulle hand werden de jongens onthaald op een verfrissohen- den dronk en cigaretten en het was hun aan tc zien, dat deze ontvangst in het vaderland voor allen een blijde verrassing was. Toen allen binnen wa ren, heeft majoor J. M. N. van der Drift een kort welkomstwoord g°spro- ken, waarbij hij de mannen geluk- wensohte met de behouden aankomst in het vaderland. Vervolgens werden de soldaten in groepen van 25 man ingedeeld. Een legertje van kappers stond gereed om hen onderhanden te nemen, voordat zij in het Sportfondsenbad onder de warme douche gingen, waarna zij van nieuwe kleeren werden voorzien. On. dertusschen stond ook de medische dienst klaar om hun gezondheidstoe stand te onderzoeken. Aldus opgemonterd keerde men te rug naar „Musis Sacrum" om daar van een warme maaltijd te genieten. Zij, die hun woonplaats in Arnhem of de omgeving hadden, konden hier na terstond huiswaarts keeren. Het grootste gedeelte werd echter in de binnenstad ingekwartierd en aan de goede, zorgen der Arnhemsche burgerij toevertrouwd. Reeds Maandag zal men ook hen, na een lange afwezigheid, weer in den huiselijken kring kunnen begroeten. Met groote vreugde is Zondag een contingent van 2500 krijgsgevangenen door de Hengolosche burgerij inge haald. Zij werden aan het station, waar dfjor de politie voor een ruime afzet ting zorg was gedragen, hartelijk be groet, waarna de soldaten naar de markthallen marcheerden. Onderweg werden zij door duizenden belangstel lenden, die zich op de trottoirs hadden opgesteld, toegejuicht. Van hun kant lieten de jongens ziöh ook niet onbe tuigd en vele hoera's klonken uit den troep, als antwoord op uc warme ont vangst. In de markthallen stond het eten reeds klaar, dat onze soldaten zich goed lieten smaken. Na afloop van den maaltijd volgde registratie. Natuurlijk verlangden allen erg naar huis, aan welk verlangen zoo spoedig mogelijk zal worden voldaan. ROTTERDAM, 10 Juni, Zondag- middag is in de Brederodestraat om streeks kwart voor zes een 38-jarige perser uit een der randgemeenten, ten gevolge van een woordentwist, door zijn zwager met een mes gestoken en kort daarna overleden. Do chauffeur J. K., wonende in de Brederodestraat, ontving bezoek van zijn zwager. Na een gesprek, dat de gemoederen nog al opwond, verliet de zwager het huis. Even later keerde hij echter op zijn schreden terug en begon, woedend als hij was, tegen de voordeur van K. te trappen. Deze werd door deze hande lingen zoo kwaad, dat hij een brood mes greep, daarmede naar buiten liep en zijn zwager ernstig verwondde. Het slachtoffer strompelde nog eenige me tei's over de straat en zakte toen in een. Toen hulp kwam opdagen, was het reeds te laat. Het slachtoffer was aan de hekomen verwondingen overleden. De dader kon onmiddellijk gearres teerd worden en is daarna op het po litiebureau aan een verhoor onder worpen. De stoffelijke resten van het slachtoffer zijn naar een ziekenhuis overgebracht. STEUNACfIE VAN POELIERS EN WILDHANDELAREN De Ned. Bond van poeliers en wiid- handelaren heeft voor de getroffen Rotterdamsche leden van den bond een steunactie geopend. Hij laat daar toe onder al hare leden steunlijsten circuleer en. Reeds zijn verschillende giften binnengekomen. Thee en koffie Tot en met 5 Juli worden op bon 69 een half ons thee óf een half pond koffie be- schikbaar gesteld. Suiker Tot en met 27 Juni geeft bon 70 van het Algemeen Distributicbonboekfe recht op één kg. suiker. Distributiebonnen moeten nauwkeurig worden afgescheurd. Schoenen Schoenen mogen alleen gekocht cnlof verkocht worden op vertoon van een spccialen distributiebon, welke, zoonoodig, door het plaatselijk distributiekantoor verstrekt wordt aan degenen, die minder dan f 1200.per Jaar verdienen. Lccrloos en zomer- scchoeisel vallen buiten de distributie-regeling. Textielproducten Textielproducten (kleeding. kousen, enz.) mogen alleen aan particulieren verkocht worden op vertoon van hun distributie-stamkaart en dan nog slechts per één stuk of één paar tegelijk. Vaste brandstoffen Het distributiekantoor geeft bewijzen af voor wekelijks l/*hl anthraeiet of */i hl eierkolen of f hl gascokes of 50 kg bruinkoolbriketten uitsluitend voor degenen, die geen gas hebben en voor voedselbereiding aangewezen zijn op het gebruik van vaste brandstoffen. Bewijzen worden slechts afgegeven tegen vertoon van stamkaart. Vloeibare brandstoffen Voor aflevering of koopen van vloeibare brandstoffen (benzine, petroleum, spiritus, enz.) zijn speciale distributiebons noodig. Waardelooze bonnen De bonnen I tlm 20 van het broodbonboekle en 1 tlm 13 van het algemeen distributie- boekje kunnen vernietigd worden. Door WILKIE COLLINS Nederlandsche bewerking van B7) „Wie heeft om het testament ge vraagd?" vroeg ik. „Mijnheer Smalley van het advoca tenkantoor Skipp en Smalley. Het tes tament was nog niet in de boeken overgeschreven, dus moest de klerk hem wel het origineel laten zien. Hij las het aandachtig door en maakte een paar aanteekeningen in zijn zaubock- je. Weet u soms, wat hij daarmee voor kan hebben?'' „Neen", antwoordde ik, „maar dat zal ik gauw genoeg uitvinden." Als een snder advocatenkantoor be last zou zijn geweest met het onder zoek inzake het testament van mijn overleden cliente, zou het voor mij las tig zijn geweest om iets omtrent hun bedoeling te weten te komen, maar Skipp en Smalley kregen dikwijls rechtszaken van mij, die ik door mijn drukke praktijk zelf niet kon waarne men, zoodat ik dus een zekeren druk op hen kon uitoefenen. Zoodra ik op mijn kantoor terug was. zond ik mijn klerk naar het kantoor van Skipp en Smalley, om te vragen waarom mijn heer Smalley het noodig had gevonden inzage van lady Verinder's testament te verlangen. Mijnheer Smalley kwam hierop bij mij en deelde mij mede, dat hij op in structies van een cliënt had gehandeld. Hij vond, dat hij het vertrouwen van zijn cliënt niet mocht schenden door nadere bijzonderheden te vermelden, doch in dit geval, schaamde ik mij niet misbruik te maken van mijn posi tie en gaf hem onomwonden te kennen, dat hij had te kiezen tusschen het risi co zijn cliënt te verliezen en het ver lies van mijn zaken. Een onverdedig baar standpunt, naar ik gaarne toe geef, maar ik bereikte mijn doel en zonder eenige aarzeling vertelde hij mij den naam van zijn cliënt: mijnheer Godfrey Ablewhite. Dit was voldoende- Ik zal u nu de bepalingen van lady Verinder's testament mededeelen. Het kwam hierop neer, dat Rachel Verinder slechts het vruchtgebruik van haar moeders bezittingen had ver kregen. Het heldere inzicht van haar moeder, tezamen met mijn ondervin ding, hadden ervoor gezorgd dat zij een onbezorgde toekomst zou hebben en niet hel slachtoffer zou kunnen worden van den een of anderen avon turier, die het op haar vermogen had voorzien. Zij, evenmin als haar echtge noot (indien zij ooit trouwde) zou ooit het geringste deel van liet vermogen in landerijen of effecten te gelde kun nen maken Zij zouden de huizen in Londen en Yorkshire kunnen bewonen en van de ruime opbrengst van de be zittingen kunnen leven. Toen ik mijn gedachten liet gaan over hetgeen ik juist had vernomen, wist ik niet welke stappen ik hierna moest ondernemen. Tot mijn leedwezen had ik nog geen week geleden van haar verloving met dien Godfrey Ablewhite gehoord. Het eerste punt, dat onder de oogen moest worden gezien, was, of hij zich aan zijn trouwbelofte zou houden, na hetgeen zijn advocaat voor hem le weten was gekomen. Dat zou waarschijnlijk af hangen van zijn financieele omstandig heden, waar ik niets van afwist. Als zij positie niet al te slecht, was, zou het voor hem de moeite waard zijn, juf frouw Verinder alleen reeds terwille van haar inkomen te huwen. Als hij er daarentegen financieel wanhopig voor stond en tegen een bepaalden datum een groot bedrag noodig had, zou lady Verinder's testament een spaak in het wiel steken en haar dochter ervoor be hoeden, dat zij in handen viel van een gewetenloozen schurk. Tenslotte besloot ik een bezoek te brengen aan bef hotel, waar ik wist, dat mevrouw Ablewhite en juffrouw Verin- der verblijf hielden. Ik hoorde van haar dat mijnheer Godfrev Ablewhite door onvoorziene omstandigheden verhin derd was. de dames naar Brighton vergezellen, waarop ik onmiddellijk aanbood, hom te vervangen. Toen ik Rachel Verinder gezien had wist ik. dat het mijn plicht was, haar te vertellen wat ik had ontdekt. Ik kreeg daartoe gelegenheid op den dag na onze aankomst, toen ik een wan deling met haar maakte. ..Vindt u het goed dal ik over uw aan staand huwelijk spreek?" vroeg ik. „Ja", zei ze onverschillig, „als u geen interessanter onderwerp van gesprek kunt. vinden". „Wilt u een oud vriend van uw fami lie vergeven, juffrouw Rachel, als ik u vraag, of uw geluk afhangt van dit hu welijk?" „Het is een wanhoopsdaad, mijnheer Bruff in de hoop, hierin de bevredi ging te vinden, die mij met het leven zal verzoenen". „Mijnheer Godfrev Ablewhite zal er toch wel anders over denken", zei ik. FT ij zal wel heel gelukkig zijn, niet waar?" „Dat zegt. hij en ik zal hom wel moe ten gelooven. Hij zou mij toch zeker niet willen trouwen, na wat ik hem heb ver teld, als hij mij niet Jief bad". Arm kind! Het idee, rlat een man haar met zelfzuchtige bedoelingen zou willen trouwen, was zelfs niet bij haar opge komen. „Het klinkt vreemd, u te hooren pra ten, alsof u niet zeker waart van zijn liefde. Ts er bij u nooit twijfel opgeko men omtrent de waarachtigheid van zijn gevoelens?" Door mijn vraag en den ornsfigen toon waarop ik sprak, scheen zij te begrij nen. dat ik een bepaald doel voor oocen had. Zij bleef staan en keek mij onder zoekend aan. „U wilt mii iets vertellen over Godfrey Ablewhite. Wat is het?" Ik kende haar lang genoeg om te be grijpen. dat zij meende wat zii zeide, dus vertelde ik haar alles. Zij nam weer mijn arm en liep lang zaam verder Zii werd bleek, doch 6prak geen woord e-n scheen in gedachten ver zonken. Na ongeveer lien minuten zoo gewandeld te hebben, zei zii plotse ling: „Ik ben u reeds veel dank verschuldigd en voel mij nu meer dan ooit van dank baarheid vervuld. Als u bii uw terug keer in Londen geruchten over mijn ver loven mocht hooren, dan kunt u die, uit mijn naam, tegenspreken". „Is u besloten uw verloving te ver breken?" vroeg ik. „Kunt u daar nog aan twijfelen, na hetgeen u mij juist hepft verteld?" ant woordde zij niet een trotsche hoofdbe weging. Ik bracht baar onder bet oog, dat zij, afgezien van de reden, die zij Godfrey Ablewhite moest opgeven, ook de publieke opinie zou moeten trotseeren, doch dit kon haar niet van haar voor nemen afbrengen. „Ik zal hem zeggen, dat ik bij nader in zien tot de conclusie ben gekomen, dat het beter voor ons is, als wij beiden on zen eigen weg gaan, en wat de publieke opinip betreft, heb ik toch in hel geval van den Maansteen bewezen, dat ik mij dnnr niets van aantrek." Den avond van mijn tenigkeer in Lon den kreeg ik onverwacht bezoek van den ouden heer Ablewhite. die mij vertelde, dat juffrouw Rachel de verloving had verbroken en dat zijn zoon hiertegen geen bezwaar had gemaakt, hetgeen mij d/> overtuiging gaf. dat ik zijn bedoelin gen bad doorgrond. Ik moet nop vermelden, dat juffrouw Verin der ons de eer aandeed, langen tijd in mijn huis te Hampstead te vertoeven, waar mijn vrouw en dochters zeer met haar waren ingenomen en waar zij de rust vond, die zij zoo noodig had. HOOFDSTUK TI Een week nadat juffrouw Verinder ons huis verlaten had, bracht mijn klerk mij een visitekaartje, waarop een vreem de naam stond, dien ik mij niet meer herinner. Er stond met potlood op ge schreven: „Geïntroduceerd door Septi mus Luker". „Hij lijkt wel een Indiër» mijnheer", merkte mijn klerk op. Ik gaf order hem bij mij toe te laten en toen ik den man zag, kreeg ik do over tuiging, dat een der drie Indiërs voor mij stond, waarschijnlijk de leider. Hij was in Europecsche kleederdracht, doch zijn donkere gelaatskleur en postuur verrie den zijn Oostersche afkomst. Ik verzocht hem plaats te nemen en vroeg naar het doel van zijn komst. Hij begon met zijn verontschuldigin gen aan te bieden, dat hij mij kwam lastig vallen en plaatste vervolgens een pakje op tafel, dat in zijde was gewik keld, waaruit hij een fraaie ebbenhouten doos, ingelegd met ju woelen, tc voor schijn bracht. „Mijn bedoeling is u te verzoeken, mij een som geld te Iconen, waarvoor ik u di| kistje in onderpand wil geven"'. „En komt u daarvoor bij mij?" vroeg ik. „Op aanraden van den heer Luker?" De Indiër knikte bevestigend. „Mag ik vragen, waarom mijnbeer Lu ker tl niet zelf hot geld wilde, voorschie ten?" „Mijnheer Luker deelde mii mede, flat hij geen geld beschikbaar had". „Dan spijt het mij", zei ik, „dat uw bezoek aan mij vergeefs is geweest, want hoewel ik, uit hoofde van mijn be roep. wel eens voorschotten verstrek, leen ik geen geld aan vreemden en ze ker niet op een onderpand als dit". Zonder een poging aan te wenden, mij op mijn besluit te doen terugkomen, pak te hij het voorwerp weer in en stond op. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5