Welke textielgoederen mag men koopen? Voldoende brood tot de oogst van 1941 Gebrs. DIJKMAN Twee moeders betwisten elkaar een kind Een voorloopige regeling fïïfttmünn ctfRefienktmp Negen kinderen door brand bedreigd Distributie van tarwebloem enbakmeel Geschil voor de rechtbank Tragisch gevolg van bominslag in een kraamvrouwenkliniek ALLE SOORTEN MATRASSEN REPARATIEN IN EEN DAG Uw Loodgieter Uw Electro Techn. Inst. Ie BLAD PAIL 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 17 JUNI 1940 Verschenen is een lijst, die de vraag beantwoordt welke textielgoederen men volgens de nieuwste regeling nog mag aanschaffen en in welke hoeveelheid. Zooals men weet is de regeling een voorloopige; zij' is 2S Mei j.l. ingegaan. De aandacht wordt er voorts op geves tigd dat voorschriften betrekking heb ben op de aflevering van goede ren. Mannelijke personen van 15 jaar en ouder Mannen en jongens van 15 jaar en ouder, mogen per half jaar koopen: 1 costuum (jas, vest en hoogstens twee broeken): een demi-saison of een regen jas, of een cape; een trui, of een pull over, of een slipover of een gebreid vest; een badmantel; een stel fietspijpen; een borstrok en een onderbroek, of twee borstrokken, of twee onderbroeken, ol een hemdbroek; een nachthemd of een pyama; twee polohemden (met korte mouwen); twee shorts; zes zakdoeken; zes boorden; drie paar kousen en/of sok ken; een rugzak, of één ander kampeer- artikel, uit textiel vervaardigd. Voorts per twee maanden: twee overhemden (geheel echte zijde of kunst zijde) of een overhemd uit andere grond stoffen. De aflevering van win terjassen is verboden. Vrouwelijke personen van 15 jaar en ouder Vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder kunnen per half jaar koopen: Twee japonnen of deux pièces of rok. geheel uit echte zijde of kunstzijde; een japon of deux pièces of rok of tailleur- costuum, ujt andere grondstoffen; een mantel of cape; een trui of pullover of slipover of gebreid vest; een badmantel: twee blouses van kunstzijde of echte zijde; een blouse van andere grondstof fen, twee polohemden met korte mou wen; een huishoudschort; twee peig noirs of kimono's of kamerjaponnen van kunstzijde en/of echte zijde; een peig noir of kimono of kamerjapon van ande re grondstoffen; twee onderjurken van kunstzijde en/of echte zijde; een onder jurk uit andere grondstoffen; zes zak doeken; drie paar kousen of sokken (geen sportsokjes); drie paar sportsok- jes: (z.g. skisokjes); een rugzak of één ander kampeerartike] uit textiel ver vaardigd. Voorts per driemaanden: een stel ondergoed of twee hemden (camisoles) of twee broeken (directoires) of 1 com bination; een nachthemd of een pyama. Aflevering van winterman tels is verboden. Kinderen van 415 jaar Voor jongens van 4 tot bene den 15 jaar mag per halfjaar, ingaande 28 Mei 1940, gekocht worden: een regenjas of cape, een co6tuum, 1 badmantel, een 6tel regenpijpen (fiets- kleeding), drie overhemden of blouses, zee zakdoeken, zes boorden, drie paar kousen of sokken (geen sportsokjes). drie paar sportsokjes (z.g. skisogjes). Voorts mag per drie maanden voor hen gekocht worden: een trui of pullover of slipover of gebreid vest; een speelpak of slobpak; een slobbroek of jongensbroek; een stel ondergoed of twee borstrokken of twee onderbroeken of een combination; een nachthemd of pyama of hansop. De aflevering van winterjassen is verbo den. Voor meisjes van vier tot beneden 15 jaar mag per half jaar gekocht worden: Een mantel of oape of regenjas; twee jurken of rok ken: een badmantel; twee schorten; een onderjurk; drie blouses van kunstzijde en/of echte zijde; een blouse uit andere grondstoffen; zes zakdoeken; drie paar kousen of sokken (geen 6portsokje6) drie paar sportsokjes (z.g. ski-sokjes). Voorts mag per driemaanden ge kocht worden: een trui of pullover Qf slipover of gebreid vest, een speelpak of slobpak of slobbroek; een stel ondergoed of twee hemden (camisoles) of twee broeken (directoires) of een combina tion; een nachthemd op pyama of han sop. De aflevering van winter mantels is verboden. Kinderen van 211 jaar Voor kinderen van beide ge 61 a c h t e n van twee tot bene den 4 j a a r mag p e r h a 1 f j a a r, in gaande 28 Mei 1940 gekocht worden: een mantel of regenjas of cape, twee jurken, twee 6peelpakken of slobpak- ken, twee truien of pullover of slipover of gebreid vest, twee schorten; een bad mantel; zes zakdoeken; drie paar kou sen of sokken (geen sport6okje6); drie paar sportsokjes (z.g. ski-bokjes). Voorts per drie maanden: een stel ondergoed, of twee hemden, of twee broekjes of een combination; een nachthemd of pv- arna of hansop De aflevering van win terjassen voor deze catagorie is verbo den. Gezinshoofden Gezinshoofden kunnen ten slotte per halfjaar, ingaande 28 Mei 1940, koo pen: twee beddel.aken6; vier kussen- 6loopen; epn tafellaken; zes servetten; zes vingerdoeken; een badlaken; drie badhanddoeken, een badmat; drie hand doeken (geen frotté)zes droog- en stof doeken; twee bad- of waschhandjes. Al deze sroederen mogen uitsluitend worden afgeleverd op vertoon van de stamkaart van den gene voor wien de goederen bestemd zijn. de afgewerkte producten ter vervaardi ging waarvan zij bestemd zijn. Deze af levering mag echter uitsluitend plaats vinden, indien het daaruit te vervaardi gen afgewerkte product in de toegela ten hoeveelheden nog niet is gekocht, d w.z. indien iemand een costuum ge kocht heeft kan hij zich niet ook de stof voor een costuum daarnaast koo pen in het loopende halfjaar. Omgekeerd kan men zich geen costuum meer koo pen, indien men vanaf 28 Mei 1940 reeds de stof daarvoor gekocht heeft. De afle vering van stoffen voor winterjassen is verboden. Uitzetien Uitrzettcn van linnenkastgoedcren mogen uitsluitend worden afgeleverd tegen overlegging van een speciale vergunning van den plaatselijken dis- tributiedienst. Hetzelfde geldt ook voor woninginrichtingen, voor zoover niet reeds hieronder in beperkte mate is toegestaan. Bedrijfskleeding. w.o. te vens begrepen uniformen voor perso neel. is uitsluitend verkrijgbaar tegen overlegging van een speciale vergun ning van den plaatselijken distributie- dienst. Overlegging van de distributiestam kaart is uitsluitend vereischt bij ver koop aan particuliere personen. Koo- pers van goederen, welke noodzakelijk zijn voor de uitoefening van een be drijf (kleermakers costuumnaaisters, pension- en hotelhouders, inrichtingen, gestichten, ziekenhuizen, e.d.) vallen buiten dit voorschrift. Aflevering aan zoodanige koopers mag echter uitslui tend plaats vinden in normale hoe veelheden aan geregelde afnemers Voorts mag ieder houder van een stamkaart ongeacht leeftijd per half jaar. ingaande 28 Mei 1940. koopen: 1 deken, een shawl of omslagdoek: ver der per maand- 150 vards naaigaren; 5 knotten van 100 gram breigaren; zes kaartjes maas. of stopgaren. Goederen die vrij zijn De volgende textielproducten vallen voorloopig niet onder de regeling. Bij verkoop daarvan is derhalve overleg- eing van de distributiestamkaart en beperking van aflevering (voor zoover niet uit anderen hoofde is bepaald) niet vereischt. Alle andere hier niet genoemde artikelen blijven onderhevig aan het bestaande voorschrift van aan schaffing van de geringste hoeveelheid per kalenderweek. De opsomming van deze goederen bevat artikelen vervaardigd uit geperst vilt, idem uit jute, cocos. manilla, hen nep, 6isal, rameh, met uitzondering van bindtouw, kunstleer en daaruit vervaardigde artikelen, leerdoek en wasdoek benevens daaruit vervaardig de artikelen: meubelen, schoeisel, para- pluies en parasols, koffers, handtas- schen, vaatkwasten. e.d.. panschuur- ders. poetskatoen, babv-uitzetten, be- noodigdheden en kleeding voor baby's onder twee jaar oud: uniforme klee ding voor voetbalclubs e.d., sportver- eenigingen, zwemkleeding als eerste aanschaf bij inauguratie of wel tegen inlevering van de te vervangen onder- deelcn: corsetten, bustehouders, jarre telles. lijfjes, sopophouders. bretelles, maag- en buikbanden, knie- en enkel- kousen, e.d.; mannen- en vrouwenhoe- den, petten, baretten, dassen, hand schoenen, souspieds, sousbras. mode artikelen. d.w.z lint. band. strikken, corsages, dameskraagjes, en manchet ten. garneering, haarbandeaux e.d.; handwerkgarnituren en/of benoodigi- heden: verbandartikelen, incl. banda ges, sluitlakens. e.d sierartikelen als sierkleedjes. haardkleeden, tafel- en schoorstenloopers. kopstokkleeden. di- vankleeden. sierkussens. theemut^en, kastranden, antimakassers e.d.: kant, kantwerk en uit kant vervaardigde ar tikelen: meterwaren, d.w.z. kleine res ten «n incourante coupons van ten hoogste 125 centimeter lengte; strand- pyama's voor vrouwen en meisjes. WONINGINRICHTERS IANGESTRAAT 63 TEL. 3324 AMERSFOORT Er behoeft geen vrees voor snelle vermindering van het rantsoen te bestaan Onvoorzichtigheid met een pe troleumlamp leidde tot ernstige gevolgen Een bovenwoning totaal uitgebrand GRONINGEN. 16 Juni. In den nacht van Zaterdag op Zondag, heeft in een woning aan den \Vest6ingel, be woond door den 4S-jarigen II. D., een uitslaande brand gewoed, waarbij vier kleine kinderen ternauwernood aan den dood zijn ontsnapt. H.D. \va9 des avonds om negen uur uitgegaan en had zijn vier kinderen, van dne tot negen jaar oud, op de eerste verdieping in twee ledikantjes te slapen gelegd. Het huis bleef verder onbewaakt, daar de vrouw in het Aca demisch Ziekenhuis was opgenomen. Tegen half een kwam de bewoner thuis en begaf zich met een brandend petro leumlampje naar boven, waar hij zich in een der bedjes, waarin twee kinde ren sliepen, ter ruste legde. Hij deed het lampje niet uit, maar zette het brandend dicht bij het bed op den grond. Stoffen Kleadingstoffen en stukgoederen, voor zoover bruikbaar ter vervaardiging van gerantsoeneerde eoederen. kunnen wor den afgele\erd in hoeveelheden, welke overeenstemmen met de beperking van Om één uur werd hij wakker en ontdekte, dat de kamer in brand stond. Onmiddellijk begreep hij het gevaar waarin zijn vier kinderen ver keerden. Hij haalde ze uit de bed jes en liet ze langs een laddertje In aansluiting aan hetgeen reeds bekend is gemaakt betreffende de invoering van de brooddislributie op Maandag 17 Juni brengt de secreta ris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij het volgende onder de aan dacht van belanghebbenden: Zooals bekend geven de broodbonnen elk recht op het koopen van 100 grain brood. Dit zou tot gevolg heb ben, dat iemand, die slechts één broodje van ongeveer 50 gram wenscht te ge bruiken in een hotel, café, restaurant of broodjeswinkel, een broodbon van 100 gram zou moeten inleveren. Aange zien dit tot moeilijkheden aanleiding kan geven, worden ten behoeve van de hotels, café's restaurants, broodjeswin kels e.d. speciale bonnen in omloop gebracht, welke elk recht geven op het koopen van 50 gram brood en waarop in roode letters het opschrift: „een half rantsoen brood" is aangebracht. Deze bonnen van 50 gram dragen het karakter van „wisselgeld" en mogen door de bakkers noch van het publiek, noch van de hotels e.d. in ontvangst worden genomen. Het publiek kan op deze bonnen uitslui tend brood betrekken in hotels enz. Iemnda, die 50 gram brood in een café wenscht te gebruiken, levert dus zijn broodbon, rechtgevende op 100 gram in en krijgt een bon van 50 gram terug. De exploitanten van hotels, restau rants, broodjeswinkels e.d. kunnen bij den aanvang der distributie een beperk te hoeveelheid bonnen van 50 gram bij de plaatselijke distributiediensten ver krijgen. Tijdens het verdere verloop der distributie kunnen zij zoo noodig de in hun bezit zijnde bonnen van 50 gram bij den plaatsclijken distributiedienst tegen bonnen van 100 gram inwisselen, en omgekeerd. Bonnen voor militairen met verlof De volgende regeling is getroffen voor de verstrekking van broodbonnen aan Nederlandsche militairen met periodiek en buitengewoon verlof: De commandanten der legeronderdee- len zullen bij de plaatselijke distributie diensten losse brood- en suikerbonnen kunnen verkrijgen ter uitreiking aan militairen, die niet in eigen voeding voorzien, indien hun periodiek of bui tengewoon verlof wordt verleend. Per persoon zullen per maand 16 broodbonnen en één *4 suikerbon wor den verstrekt, welke recht geven op een rantsoen brood en suiker benoodigd voor ongeveer een week, berekend naar het rantsoen voor de burgerbevolking. v.h. Fa. KRAAYENEST 7LOE1VÏENDALSCHESTR 9 TEL. 5571 van een hoogte van drie en een halve meter uit het raam naar be neden glijden, alvorens zich zelf in veiligheid te brengen. Het vuur was inmiddels door geslagen naar de eerste verdieping van een aangrenzend huis, be woond door de familie van den Berg, waar vijf kinderen sliepen van vijf tot zestien jaar. De ka mers waren 6lechts gescheiden door een houten 6chot, zoodat ook deze etage ernstig door het vuur werd bedreigd. Ook deze kinderen werden in allerijl in veiligheid ge bracht en met de andere vier bij buren opgenomen. De Groningsche brandweer tastte het vuur met twee stralen aan en slaagde erin, ondanks de sterke duisternis, het fcpoedig te bedwingen. De bovenwoning van D. brandde totaal tut, terwijl de aangrenzende perceelen, benevens de benedenverdiepingen ernstige water schade kregen. D. was verzekerd, zijn buurman niet. Een talrijk publiek sloeg ondanks het nachtelijk uur, het blusschingswerk gade. Op vermoeden, dat D. onder in- \loed van sterken drank thuis was ge komen en daardoor on voorzichtig met de petroleumlamp was omgegaan, heeft de politie hem aangehouden en naar het bureau gebracht. Tegen den midrtr^j is hij, na verhoord te zijn, weer vrij gelaten. Distributie van tarwe- oloem en bakmeel De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van land bouw en visscherij maakt het volgende bekend: Tegelijk met de invoering van de brooddistributie, dus op Maandag a.s. zal een aanvang worden ge maakt met de distributie van tarwe bloem en zelfrijzend bakmeel. Gedurende het tijdvak van 17 Juni tot en met 12 Juli a.s. geeft de met 75 ge nummerde bon van het algemeen dis tributiebonboekje recht op het koopen van Z'/j ons tarwebloem of 2'/i ons zelf rijzend bakmeel. In het algemeen zullen de voorraden tarwebloem en zelfrijzend bakmeel bij de winkeliers voldoende zijn om aan de vraag van het publiek in de eerste dis tributieperiode te kunnen voldoen, zoo dat geen voorscholtoewijzingen zullen worden verstrekt. Mocht bij uitzonde ring de voorraad ontoereikend zijn, dan kunnen de winkeliers via de plaatselij ke distributiediensten een verzoek tot het centraal distributiekantoor richten voor een voorschot toewijzing. In ieder geval zal aan de winkeliers vóór het begin van de tweede distribu- ticperiode een toewijzing worden uitge reikt, waarop zij bij hun leveranciers tarwebloem en zelfrijzend bakmeel kun nen bestellen, en welke toewijzing hen in staat zal stellen aan alle aanvragen van het publiek in de tweede distribu tieperiode te voldoen. Het rantsoen De regeeringscommissaris, hoofd van het rijksbureau voedselvoorziening schrijft ons: Iedereen zal wel hebben venvacht, dat het onder de gewijzigde omstandig heden tot een distributie van brood moest komen. De samenstelling van het brood is reeds veranderd en zal nog meer veranderen doordat ook van ande re grondstoffen dan tarwe, te weten rog ge en een weinig aardappelmeel, ge bruik zal worden gemaakt. De oorlogs melange, uit vroegere proeven welbe kend. zal langzamerhand worden inge voerd. Het rantsoen 2 kg. per week (voor zwaar werk verrichtende arbeiders 50 of 100 pet. hooger) is zeker niet overvloedig, maar als we ons her inneren, dat in den vorigen groo- ten oorlog lijdelijk tot 200 gram per dag van brood van slechter samen stelling moest worden overgegaan, is het toch ook weer niet zoo heel erg. Het was mogelijk geweest, gezien de aanwezige voorraden een grooter rant soen te geven, of zelfs de geheele hrood- distributie nog ecnigen tijd achterwege te laten, maar bij dit allerbelangrijkste volksvoedsel is voorzichtigheid een al lereerste vereischte. Voor het nu vast gestelde rantsoen hebben we, als geen onvoorziene omstandigheden zich voor doen, voldoende tot de oogst van 1941 aan de markt komt en dan zal het van de oogst van dat jaar afhangen of we, als dan de distributie van brood nog noodig zal blijken te zijn, er ongewijzigd mee kunnen doorgaan. Alen behoeft dus niet bang te zijn, dat dit rantsoen een eerste stap is om tot een snelle vermindering van het brood rantsoen te komen. Het tegendeel is waar, we zijn zoo begonnen, dat we het ook kunnen volhouden. Op 10 Alei sloeg te 's-Gravenhage des morgens een bom in in de Kraamvrouwenkliniek „Huize Beth lehem" op den hoek van de Prinses- scgracht en de Casuarisstraat. De groote verwarring, die daardoor in de verschillende zalen van de in richting ontstond, heeft tot gevolg gehad, dat een der in de kliniek' verpleegde moeders een andere moeder het kind, dat deze thans hoeft, betwist In kort geding heeft de familie S. Za terdag een uitspraak van den president \an de Haageche Rechtbank, mr. A. S. Rueb, gevraagd, ten einde te doen vast stellen of het kind, dat de familie A an der \V thans bezit, het kind is van mevrouw S. of van mevrouw A'an der VV. De procureur van dc familie S., mr. S. van Oven, zeide, drie punten van groot belang te achten. Ten eerste wilde lnj het moment van den bominslag be vissend aannemen voor de vaststelling der feiten. Op dat moment wist geen van beide moeders, welk kind liet hare was en waar zich hun kind bevond. Mevrouw S. heeft in den schuilkelder van de Eerste Nederlandsche. waarheen zij gegaan is, een kind medegekregen, dat later een meisje blcel te zijn ter wijl het betwiste kind een jongetje is. Mevrouw \ran der AA' heeft eveneens een kind in ontvangst genomen, doch het staat niet vast. aldus pl., dat dit wel het hare was. A'oor mevrouw S. pleit voorts, zoo merkte pl. op, dat vaststaat, dat zij haar kind door het raam aan een der redders, den heer AA'., heeft gegeven, die het naar den schuilkelder van de Eerste Nederl. gebracht heeft. Mevr. S. lag in zaal 8, welke zaa.1 geheel intact gebleven is, doch mevrouw A'an der AV. had haar verblijf in zaal 9. waarin de bom is ingeslagen. Men mag dus aan nemen, dat, wanneer er een baby ge dood is, dit in de laatste zaal moet ziju. Het ©taat dus wast, aldus. pl.. dat liet kindje S. nog in leven is. Later heeft men onder het puin van zaal 9 twee gedoode babies gevonden, zoodat toen geen kind meer vermist werd. Pl. acht- t het onwaarschijnliik, dat hierbij een kind van zaal 8 zou zijn. De waar schijnlijkheid pleit er z.i. voor. dat het levende kind van mevrouw S. en een der overleden kinderen van mevrouw A'an der AV. is. A'an de acht personen, die een uitspraak over de herkenning der kinderen hebben gedaan, hebben vijf het herkend als het kindje-S., twee als het kindje-A'an der AA'., ter wijl de achtste, een verpleegster, het eveneen© herkende als het kindje- S., hetgeen pl. zeer sterk noemde, daar deze getuige de eenige was, die beide kinderen kende. Ten slotte achtte pl. het gewicht der kinderen van groot belang. Het kindje- S. woog tijdens den bominslag acht pond, het kindje-Van der AA', zes pond. Op den dag, dat het levende kind met de getuigen werd geconfronteerd, woog het 8 pond en 77 gram. AVanneer het betwiste kind van de familie A:an der AV. zou zijn, dan zou het sinds 10 Mei tot dien dag twee pond en 77 gram zijn aangekomen; dit achtte pl. onmogelijk. De andere partij De procureur der familie A'an der AV., mr. H. Smalhout, achtte de verklarin gen, die in het politierapport zijn opge nomen, voldoende, om een beslissing ten gunete van mevrouw A'an der AV. t© nemen. Mevrouw S. heeft haar kind overgereikt aan den heer AV., die het naar den kelder van de Eerste Neder landsche bracht. Zij zelf is eerst naar de pastorie gegaan, waar ze haar maan ontmoette; toen zij hoorden, dnt do kin deren naar den kelder van de Eerste Nederlandsche gebracht waren, hebben zij zich daarheen begeven. De heer S. ging zoeken en trof een tvpiste aan met een kind, waarin hij het zijne meende te herkennen. De familie nam het me de, doch eenige uren later bleek, dat het een verkeerd kind was, daar het een meisje was. Pl. zeide aan te nemen, dat mevr. S. te goedertrouw meende, haar eigen kindje aan don heer AV. te heb ben overhandigd, doch hij achllc hot niet mogelijk, dat zij in de verwarring een verkeerd kindje heeft gegeven, daar de kinderen in de kliniek uniformen dragen. Doch wanneer men aanneemt, dat het wèl het kindje van mevrouw S. was, dan hebben noch de heer noch mevrouw S. hun kindje in den schuilkelder kunnen herken nen, waaruit pl. concludeerde, dat men dus aan het kindje-S. geen en kel kenteeken kon vinden, waar aan de identiteit van het kind kon worden vastgesteld. Doch als me vrouw S. inderdaad een verkeerd kindje gegeven heeft, dan staat het dus niet vast, dat het kindje S. le vend uit do kliniek is to voorschijn gekomen. Pl. wilde niet veel waarde hechten aan een herkenning een paar weken later. In het politierapport staat, dat me vrouw A'an der AV. heeft verklaard, niet te weten, in welk gebouw zij na den inslag geweest is. Men heeft aangeno men, dat dit het gebouw» van de Ecrete Nederlandsche was, doch op dit punt alt mevr. A'an der AV. het rapport aan. Zij ontkent, in den kelder van de F.erste Nederlandsche te zijn geweest, doch aan de hand van verklaringen. \an verschillende personen toonde pl. aan, dat zij geweest is in het perceel Pnnses©egr. 6a, hetwelk gelegen is aan de andere ziide van de Casuarisstr. dan. de Eerste Nederlandsche. I it de ver klaringen blijkt tevens, dat zij haar kindje kort na den inslag in dat perceel bij zich had. Zij heeft geen oogenhlik aan de identiteit van het kind getwijfeld en liet. kind is niet in den kelder van dc Eerste Nederland sche geweest. Het. kindje, dat mevrouw S. naar buiten heeft gereikt, kan dus onmogelijk hetzelfde kindje zijn. AVas dit niet het kind van mevrouw S„ dan bestaat de mogelijkheid, dat dit kind in genoemd huis terecht gekomen is, doch ook achtte pl. mogelijk, dat het kindje-S. niet levend uit de kliniek i© gekomen. Pl. viel voorts den uitleg van de herkenningsverklaringcn van zijn tegenpartij aan en wees op verschillen de herkenningsteekenen, die het kind je-A'an der AV. had en waaraan het door getuigen is herkend. A\fat het gewicht betreft, het kind je-S. woog bij de geboorte op ander half ons na acht pond, het kindje- Van der AV. zes en een half pond. Het omstreden kindje weegt hans negen pond en twee ons; dit is zes weken na de geboorte. De laatste week i© het kind 300 gram aange komen. Het kindje-S. zou dus ruim één pond zijn aangekomen, liet kindje-A'an der AA', drie pond, het geen normaler is. Ten slotte vroeg spr. een korten termijn voor het aanbrengen van de hoofdzaak, in dien de beslissing ten gunste van de familie S. mocht uitvallen. Na re- en dupliek, waarbij de presi dent vroeg, of het mogelijk was. dat de kinderen van den eenen schuilkelder naar den anderen gebracht zijn en an dersom, stelde mr. Rueb de uitspraak vast op AA'oensdag 19 Juni, des morgens hal fel f. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID. HOLLAND BIJEENGEROEPEN 's-GRAVENHAGE, 17 Juni. De pro vincialc staten van Zuid-Holland zijn in vergadering bijeengeroepen tejzen Dinsdag 2 Juli te 11 uur in de Rid<- derzaal. 41e HACO-TREKKING N.V. HACO REGENTESSEPLE1N 19 DEN HAAG 5e KLASSE. Se LIJST. TREKKING VAN MAANDAG 17 JUNI 1940 HOOGE PREMlEN 25000.— 12549 2000.— 2916 f 1000— 932 9354 400.— 1023 6531 7367 8290 11937 12243 200 1647 6330 8016 17309 18917 100— 1806 3621 6862 8309 12671 14607 16764 17831 18221 20394 20463 47 979 1728 3081 3885 4699 5612 6705 7814 9486 10158 10926 11710 12386 12765 11039 14489 14910 15854 16943 18268 19024 19284 19731 20316 20998 262 1197 1754 3088 3991 4760 6754 6872 7938 95G1 10178 10938 11756 12423 12846 14053 14496 15128 lo043 17040 16113 18096 19346 19850 20354 270 1211 1870 3095 4057 4948 5942 6883 8313 9634 PREMIËN VAN ƒ70.— 281 1425 2050 3137 4061 5042 5944 6942 8464 9646 352 1457 2093 3351 4095 5193 6194 7112 444 1530 2268 3449 4153 5224 6409 7336 8909 1569 2309 3641 4172 5274 6465 7434 8014 9731 9859 10015 10217 10291 10516 10703 10716 10946 11060 11061 11075 11222 11780 11941 12086 12121 12140 12427 12475 12492 12547 12580 12379 13014 13169 13425 13483 14U00 14170 14191 14379 14470 14563 14693 14703 14733 14807 15133 15135 15301 15391 15508 1598o 15999 16032 16242 16289 17150 17339 17341 17349 17506 18628 18724 18735 18834 18936 19133 19147 19160 19169 19193 19350 193G0 19374 19411 19422 19975 20024 20056 20069 20078 20396 20187 20488 20531 20716 822 852 884 1583 1637 1705 2446 2672 3067 3680 3687 3707 4229 4599 4635 5345 5452 5544 6476 6477 6700 7461 7575 7641 9127 9336 9348 10018 10031 10046 10744 10750 10914 11286 11329 11639 12249 12304 12333 12605 12742 12760 13502 13651 13790 14476 14480 14818 14865 14876 15557 15711 15753 16331 16413 16679 17557 17605 17892 13997 19003 19006 19196 10227 19260 19546 19650 19637 20114 20145 20211 20815 20889 20904 110 133 171 184 185 196 250 273 285 300 332 340 525 549 563 620 650 663 821 828 846 847 855 860 1101 1391 1116 1435 1752 1810 2352 2366 2533 2576 3043 3082 3491 3494 3779 3837 1120 1511 1938 2412 2500 3109 3502 3842 4122 GEEN PREMIËN 221 349 672 918 1277 1283 1296 1535 1596 1646 2012 2110 2117 2154 2429 2434 2445 2496 2625 2632 2653 2679 3293 3327 3343 3362 3508 3509 3513 3594 3849 3859 3865 3886 4124 4157 4187 4194 1233 1517 222 390 677 984 1300 1676 2188 2497 2732 3370 3646 3930 4210 231 450 718 1070 1315 1711 2282 2509 2893 3392 3662 3995 4213 235 488 780 1100 1324 1716 2317 2513 3007 3426 3665 3999 4227, 4239 4377 4401 4419 4430 4446 4503 4631 4644 4696 4716 4775 4788 4818 4831 4882 4903 4907 4924 4929 4932 4972 4999 5024 5094 6145 5187 5199 6201 6225 6241 5265 5266 5285 5312 5348 5500 5513 6543 5585 5616 5G4o 5667 5708 6745 5800 5818 5845 5865 5914 5949 5971 0013 6051 6143 6169 6186 6232 6243 6244 6267 6312 6320 6359 6418 6486 6502 6504 6510 6541 6581 6623 6625 6644 6703 6734 6796 6307 6813 6815 6832 6902 6917 6921 6936 6952 6959 6981 7005 7010 7014 7100 7124 7151 7103 7233 7255 7305 7381 7339 7397 7429 7459 7523 7532 7638 7542 7560 7594 7627 7682 7708 7792 7837 7865 7939 7978 8078 8097 8163 8196 8242 8257 8348 8384 8396 8397 8430 8446 8457 8470 8511 8536 8537 8545 8600 8610 8620 8667 8698 8726 8822 8860 8928 8931 8938 8949 8979 9019 9085 9095 910.'. 9109 9140 9152 9170 0263 9278 9283 9406 9587 9620 9651 9693 9755 9776 9868 9875 9911 9918 9923 9954 10037 10086 10122 10150 10229 10243 10357 10358 10370 10405 10438 10485 10505 10535 10552 10597 10611 10664 10686 10694 10719 10735 10762 10766 10881 10926 10944 10974 11027 11038 11046 11054 11057 11088 11111 11140 11143 11173 11196 11232 11252 11289 11325 11326 11367 11432 11443 11453 11469 11477 11505 11554 11593 11626 11655 11662 11695 11740 11733 11791 11799 11814 11816 11843 11847 11969 11986 11996 12030 12059 12083 12103 12174 12195 12239 12350 12378 12379 12404 12433 12443 12444 12480 12495 12503 12514 12550 12557 12593 12613 12620 12640 12659 12680 12701 12708 12729 12780 12797 12815 12915 129G5 12975 12976 13003 13006 13009 13027 13036 13079 13234 13249 13312 13316 13442 13464 13473 13504 13542 13579 13640 13683 13712 13714 13735 13748 13751 13781 13803 13831 13855 13880 13898 13958 13962 13979 13980 13985 13993 14010 14011 14086 14168 14174 14200 14222 14229 14249 14257 14323 14350 14360 14392 14437 14444 14448 14471 14528 14552 14554 14578 14583 14586 14601 14639 14658 14683 14684 14686 14706 14722 14729 14741 147G5 14775 14815 14856 14905 14930 14931 14936 139C0 15051 15052 15099 15102 15121 15138 15167 15205 15246 15307 15332 15337 15342 15394 15462 15496 15518 15562 15587 13G04 15627 15634 15636 15671 15678 15683 15700 15725 15810 15847 15906 15909 159i3 15967 16000 16050 16067 16076 16186 16187 16195 16210 16249 16336 16342 16352 16381 16455 16493 16510 16519 16597 16650 16658 16722 16725 16734 16748 16752 16781 16333 16885 16937 16979 17024 17056 17057 17035 17129 17147 17177 17248 17251 17254 17293 17299 17315 17319 17356 17367 17406 17407 17606 17621 17648 17698 17713 17718 17736 17742 17749 17768 17874 17902 17946 17984 18012 18059 18199 13235 13251 18279 18286 18306 18415 18461 18467 18511 18594 18603 18643 18730 18780 18827 18880 18912 13943 19032 19067 19113 19137 19234 19244 19249 19277 10287 10302 19314 19324 19380 19385 19407 19441 19452 10507 19518 19592 19620 19629 19649 19665 19716 19754 19757 19805 198C6 19819 19838 19947 10951 19971 20041 20051 20053 20070 20086 20097 20105 20110 20138 20193 20239 20250 20295 20306 20355 20379 20404 20410 20433 20486 20520 20552 20585 20602 20684 20693 20701 20719 20722 20723 20738 20740 20754 20784 20851 20854 20870 20880 20883

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3