Een solidair Europa noodzakelijk Wat doet de Fransche vloot? ENGELAND BEVREESD VOOR EEN INVAL Oorlogshaven Brest ingenomen Engelsche kinderen naar de Dominions Turkije en Syrië Radiorede van Duff Cooper Uitbreiding van het postverkeer Frankrijk's ineenstorting heeft nieuwe militaire situatie doen ontstaan De Engelsche mijnen in Spanje DE DUITSCHE VLAG OP DE KATHEDRAAL VAN STRAATSBURG GENERAAL DE GAULLE GEDESAVOUEERD AANWIJZINGEN AAN DE BEVOLKING Argentijnsche planner tot onteigening GERUCHTEN OVER DEN HERTOG VAN WINDSOR DE OVERHAASTE ENGELSCHE TERUGTOCHT Uitbreiding van het P.T.T.- verkeer met Duitschland Geen schaarschte van vleesch Competitie-indeeling gewijzigd Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 JUNI 1940 Tp RANKRIJK'S militaire lot is bezegeld. De Fransche weermacht is bezweken onder de mokerslagen van de Duitsche oorlogs machine. Vestingen en linies, die als onneembaar golden, zijn in luttel weken tijds gevallen en doorbroken. Duitschland's suprematie in de lucht is thans veranderd in wat men, practisch gesproken, alleenheerschappij kan noemen. Maar schalk Pétain heeft bereids laten vragen, op welke voorwaarden Duitschland bereid zou zijn om Frankrijk een wapenstilstand toe te staan. Naar aanleiding van deze vraag van den Franschen maarschalk en premier hebben Adolf Hitler en Mussolini te Miinchen eene conferentie gehouden. Het resultaat van deze conferentie was eene algeheele overeenstemming tusschen de leiders der as-mogend- heden. Hoewel de door beide staatslieden opgestelde voorwaarden niet publiek zijn gemaakt, is het toch waarschijnlijk, dat zij vandaag reeds ter kennis van de Fransche regeering waren gekomen. IpEN nieuw Europa staat geboren te worden. Wil het levenskrachtig blij ken. dan moet er in dit nieuwe Europa plaats zijn voor ieder volk. dat zich als zoodanig door eigen cultuur en taal. door eigen historie en oeconomische prestaties als een nationale eenheid kenmerkt. Doch tevens is voor de toekomst van dit nieu we Europa noodzakelijk het totstandko men eenrr Eu ropeesche solidari teit die in de werkelijkheid wortelt en die gedragen wordt door een eerlijken oprechten wil tot samenwerking, alsmede door de stellige overtuiging, dat niet tegen, doch slechts met elkaar de Europeesche volkeren het welzijn en het geluk der Europeesche rnenschheid. implicite eigen welzijn en eigen geluk kunnen dienen en bevorderen. De lots verbondenheid der Europeesche naties, tot dusverre maar al te vaak een holle phrase in veler mond. moet tot een leven de werkelijkheid worden in het verstand en in het hart van iederen Europeaan. TV/T ISSCHÏEN liepen wij in de voor- ■iV 1 gaande alinea naar sommiger mee ning een weinig op de gebeurtenissen vooruit. Want nog steeds woedt er een verschrikkelijke oorlog in Europa, nog steeds staan gewapende giganten tegen over elkaar Frankrijk is weliswaar practisch uitgeschakeld als oorlogvoe rend land, doch op de Britscbe eilan den heeft de strijd zijn intrede nog niet gedaan. Alles wijst er op, dat zulks eer lang zal geschieden. Gisteren reeds ver namen wij, dat de heven van Londen alsmede tal van Engelsche vliegvelden Moot hebben gestaan aan zware bom bardementen. Ook in den afgcloopen nacht is weer een groote luchtaanval op Engeland gedaan. Zoodra de Fransche oorlogsvoering definitief is geliquideerd, anders ge zegd, zoodra Frankrijk wapenstilstand heeft kunnen besluiten, wordt Engeland het voornaamste oorlogsoogmerk der Duitsche weermacht. Hoe, waar en wan neer de aanval tegen de Britscbe eilan den zal worden ontketend, laat zich met geen mogelijkheid zegcren. Alle gepraal hierover is ijdel, omdat niemand, be houdens dan Adolf Hitler en een ice nn- perofficieren, weet welke machtsmid delen en strategische plannen tegen En geland zullen worden ingezet. Maar dat Engeland, alvorens er van vrede spra ke kan zijn. het oorlogsgeweld aan den lijve zal ondervinden, staal 'oor ons als een paal boven water. Gezien rle koorts achtige stemming in Engeland, gezien de defensieve maatregelen, welke de Britsehe recepnnc neemt, kan men zeg gen. dat ook de Britten zelf rekenen op een oorlog in eigen land. HOE de oorlog in de Middellandsche Zee zal verloopen, zal voor een aan zienlijk deel worden bepaald door de positie dan wel de houding der Fran sche Middellandsche Zee-vloot ingevol ge de wapenstilstandsvoorwaarden, wel ke aan Frankrijk zullen worden voorge legd. Mutatis mutondi* geldt dit ook voor den strijd in de Afrikaansche ge bieden, waar na het intreden van Italië in den oorlog de strijd is ontbrand. Daarom is thans vOrtr alles het wachten op de bekendmaking ven die voorwaar den. Eerst nadien zal het mogelijk zijn om de door de uitschakeling \an Frankrijk geschapen nieuwe militai re situatie te overzien. MADRID. 20 Juni. (D.N.B.) De Spaansche bladen houden zich bezig met de kwestie van het Engelsche mij- nenbezit in Spanje. Zi' constateeren dat de mijnen van Rio Tinto door de eerste Spaansche repub'.iek aan de Engelschen zijn verkocht, doch dat dezen zich dit bezit niet waardig getoond hebben, daar zij de Spaansche arbeiders zonder so ciaal begrio behandeld hadden en de door hen aangegane verplichtingen niet wan. ^komen. Dergelijke „econo mische Gibraltars", zoo besluit het blad Pueblo staan de rechtvaardigheid en den bloei van ons vaderland in den weg. VORSTELIJKE PERSONEN ONT VLUCHTEN FRANKRIJK MADRID, 20 Juni. (D.N.B.). Te Irun zijn ex-Keizerin Zita en aartshertog Ot to aangekomen, die uit Frankrijk ge vlucht zijn. Naar men zegt. willen zij naar Portugal doorreizen. Voorts zijn in Spanje de infanten Francisco, Maria Isabel en Maria Antonia van Bourbon- Pa rma, alsmede de groothertogin van Luxemburg aangekomen. \XKARA. 20 Juni. (Reuter). Men gelooft, dat reeds besprekingen gevoerd worden tusschen de Turksche en Syri sche regeering, teneinde den toestand in Syrië op te helderen. Minister-president Caydam heeft voor de fractie der volkspartij ver klaringen afgelegd over de houding van Turkije ten aanzien van de snel op el! aar volgende gebeurtenissen in de wereld. De minister van bui- tenlandsche zaken Saradjogloe be antwoordde de vragen van de afge- lardigrten. De fractie hechtte goedkeuring aan den door de re geering gevolgdcn koers. Het Turksche parlement heeft be stoten niet op zomerreces tc gaan. Zoo lang er ecFffer geen belangrijke aanlei ding toe bestaat om meer te vergade ren, zal het p rlement slechts eenmaal p~r week bijeenkomen. BERLIJN, 20 Juni. (D.N.B.). „De Duitsche vlag op de kathedraal van Straatsburg". Aan dit bericht \an liet opperbevel der weermacht wordt dooi de Duitsche bladen een bijzondere plaats verleend. Sinds Straatsburg in het licht der geschiedenis trad', schrijft de Berliner Boersen Zeitung, was het een Duitsche stad, een hoeksteen van het Rijk, nooit vergeten in de eeuwen waarin de stad uit het verband van het Duitsche Rijk was gerukt, tot zij in 1871 weer terugkeerde om ons in 1918 door de Fraipschm opnieuw ontno men te worden. Met trots en dankbare vreugde verneemt het Duitsche volk thans liet bericht, dat zijn soldaten deze parel onder dc oude rijkssteden weer onder hun bescherming genomen te hebben in een oorlog, welke de de finitieve beveiliging van dc gcheele Duitsche vrijheid geldt. Dc Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft: Dat op dc kathedraal van Straatsburg thans de Duitsche vlag wappert is een symbool van onze overwinning over 1918 en over lfiiS, en een slotstreep onder de wissel vallige geschiedenis van Straatsburg. Behoeftige inwoners van Oostende ko noodkeukens hun middag men aan een der daarvoor ingerichte maal in ontvangst nemen GENEVE. 20 Juni (D.n.B.)." De Fransche radio heeft gisteravond een mededeeling van liet ministerie van binnenlandse tie zaken omgeroepen, die neerkomt op een desavoueering van ge neraal de Gaulle, die voor de Londen- pche radio een toespraak heeft gehou den In deze mededeeling wordt ver klaard, dat generaal de Gaulle niet meer tot de Fransche regeering behoort en naar Frankrijk teruggeroepen is. Tenslotte werd er op gewezen, dat de vroegere onderstaatssecretaris van ooi- log in het kabinet-Reynaud niet gerech tigd is tot het afleggen van officieele verklaringen. HOOGE ENGELSCHE VOLKENBONDS AMBTENAAR AFGETREDEN GENEVE, 20 Juni. (Havas). De En gelsche adjunct-secretarisgeneraal van den Volkenbond, Walters, heeft zijn functie neergelegd. STOCKHOLM, 20 Juni (D.N.B.) Het Zweedsche dagblad Svenska Dagbladet meldt uit Londen, dat aan de Engelsche bevolking gisteren een brochure is uit gereikt met de volgende 7 aanwijzingen voor het geval van een inval van troe pen over zee of vanuit de lucht. (1). De raad wordt gegeven niet te vluchten, in zooverre geen evacuatie is bevolen; (2). De bevolking moet geen geloof hechten aan geruchten en geen geruch ten verspreiden; (3). Al wat verdenking opwekt, moet aan het meest nabijzijnde politiebureau of aan de militaire overheid worden ge meld, waarbij geen enkele bijzonderheid uit het oog mag worden verloren. (4). Men mag geen enkelen Duitscher iets geven en men moet levensmidde len, rijwielen en kaarten verbergen, ter wijl auto's onbruikbaar gemaakt en ben zinevoorraden beveiligd moeten worden. (5) Men moet bereid zijn bet leger op elke wijze te. helpen, bijv. door het aanleggen .van wegen. (6). De leiding van bedrijven en het personeel van fabrieken moeten een sy steem organiscercn om aan plotselinge overvallen het hoofd to bieden. (7). Voorts worden alle bezitters van jachtgeweren opgeroepen om deze wa penen ter beschikking te stellen van do plaatselijke verdediging, die de eerste bescherming zal vormen tegen v al- schermt roepen Ooj> de verwijdering van borden met plaatsnamen wordt voort gezet. Intusschen heeft men echter vast gesteld, dat op verschillende particuliere horden en op aanplakbiljetten nog plaatsnamen voorkomen. Daarom moe ten ook deze verdwijnen. Voorts zullen in de autobussen de routekaarten wor den weggenomen. In de toekomst krij gen dc autobussen nummers Zij zullen geen borden meer hebben, waarop de richting staat aangegeven. BUENOS AIRES, 20 Juni. (D.N.B.). Senator Sorondo heeft een wetsontwerp ingediend, dat voorziet in de onteige ning van die buitcnlandsche onderne mingen, welke openbare diensten bewij zen Met ontwerp behelst een z.g. te- rugkoopleening. om de regeering mid delen lot overneming der betrokken on derneming te verschaffen. Het voorstel van Sorondo is eerst doorgezonden naar de bevoegde commissie van onderzoek Zooals bekend, zijn de spoorwegen in Argentinië, met uitzondering van een enkele lijn, uitsluitend Engelsch bezit, fbansch-zwitsersche grens, 20 Juni. (D.N.B Volgens geruchten, die ook te Genève de ronde doen. zou Churchill bevel hebben gegeven den hertog van Windsor gevangen te ne men wanneer hij den Engelschen bodem zal betreden. Als reden voor deze maat- gel wordt de houding genoemd, welke de hertog zou hebben aangenomen tegen de Engelsche regeering en tegen Koning George. De vroegere koning van Engeland chijnt zijn functie ais ver bindingsofficier tusschen do Engelsche cn de Fransche 'roepen te hebben neer gelegd uit protest tegen het optreden van het Britscbe expeditieleger tijdens den slag in Vlaanderen. DU1TSCH LEGERBERICHT BERLIJN, 20 Juni. (D.N.B.) Het wereldberoemde Gare Maritime te Calais, het station waar reizigers naar Engeland overstappen in dc boot naar Dover, biedt volgens mededeelingcn van ooggetuigen een afgrijselijk schouw spel Op de rails voor het station staat een Britscbe Roode Kruistrein, clie ge heel is uitgebrand. Volgens Fransche spoorwegbeambten is de trein door de vluchtende Britsehe troepen in brand gestoken. Een dezer beambten heeft uit drukkelijk bevestigd, dat de Engelschen, kort voor hun lucht, den gdhcelen Roode Kruistrein met benzine hebben overgoten en daarna hebben aangesto ken. waarbij deze beambte er als ver ontschuldiging aan loovocgde. dat de trein toch leeg was geweest. Andere Fransche getuigen hebben echter verklaard, dat de vluchtende En gelschen klaarbliikelijk niet genoeg tijd meer 1 ebben gehad om zich ervan te overtuigen, dat alle wagons o'ntruimd waren. Het staat. vast. dal zich in den laafsten wagen no? de verbrande over blu'fselen bevinden van de ongelukkige Britsehe gewonden. die niet in veilig heid waren "cbracht NACHTELIJKE LUCHTAANVAL OP DUSSELDORF DUSSELDORF. 20 Juni (D.N.B.). Bij een nachteliiken Engelschen lucht aanval op de binnenstad van Dussel- dorf is de president van politie. S S.- obereruppenfuehrer Weitzel. doodeluk getroffen. Weitzel reed tijdens den aan val naar de bedreigde zóne, toen een bomsplinter hem trof. LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND OP GROOTE SCHAAL HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 20 Juni. (D.N.B.). Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: In Bretagne is de Fransche oor- logshavcn Brest ingenomen. In Normandië is ook de beneden loop van de Loire, van Nantes tot Tours, bereikt en op sommige plekken gepasseerd. In de krom ming van den middenloop der Loire wordt de achtervolging van den vijand via den sector Cher en via Bourges voortgezet. Ten Zuiden van de Loire deden een heden gevcchtsvliegers aanvallen op den wijkenden vijand. Waar nog nesten \an verzet gevormd werden, steunde het luchtwapen dc actie van het leger. In het Noorden van Lotharingen werden resten van het verslagen Oostelijke Fransche leger, voor zoover zij niet ge vangen genomen werden, in het gebied van de Moezel, tusschen Epinal en Toul, alsmede in het centrale deel en een deel van de Opper-Vogezen steeds meer in het nauw gebracht. Epinal. Toul en I.uneville zijn in onze handen. Op de Maginot-linie, aan weers zijden van Diedcnhofen. wordt verder gestreden. Ten Westen van Weissenburg werd de Maginotlinie opnieuw doorbroken. Eenheden stukas en gevechtsvliegtuigen vernielden met voltreffers een groot aantal vestingwerken Het Duitsche Straatsburg werd van uit het Zuiden en het Oosten ingeno men. Op de kathedraal waait de Duit sche oorlogsvlag. In de Bourgondische poort is de véreeniging van de troepen, die van Belfort en van den Boven-Rijn op trokken, voltooid. Het aantal van de alleen op 19 Juni gemaakte gevan genen bedraagt meer dan 200,000. onder wie de opperbevelhebber van het 10de Fransche leger Altmeyer, met zijn stafchef. Sinds den lOden Mei hebben vijande lijke en wel overwegend Britsehe vlieg tuigen des nacht§ voortdurend open LONDEN, 20 Juni. (Reuter). In ver band met de vele aanbiedingen uit de Dominions is aan het Britsehe kabinet een rapport voorgelegd, op grond waar van thans met toestemming der regee ring besloten ie-, terstond 20.000 kinde ren uit Engeland te evacuecren en wel 10.000 naar Canada, 5000 naar Australië en 5000 naar Zuid-Afrika en Kieuw-Zee- land. Uit de Vcreenigde Si-aten zijn soortgelijke aanbiedingen ontvangen, doch het ligt niet in het voornemen om kinderen naar Amerika te zenden. Het betreft hier kinderen tusschen 5 en 1G jaar. De reis geschiedt kosteloos. Aftcnbladet meldt uit Londen, dat dc Britsehe autoriteiten beginnen met de evacuatie van 200.000 kinderen naar de Dominions. Hiermede is een speciaal bureau in Londen belast. De ouders moeten zich verplichten den terugkeer hunner kinderen niet voor het verstrij ken van een half jaar na den oorlog te éischen. De Brit6che minister van voorlichting Duff Cooper heeft een radiorede gehou den, waarin hij verklaarde, het lot van Frankrijk te betreuren, gezien het feit, dat Engeland in het Fransche leger zijn sterksten actiefpost heeft verloren. Coo per meende voorts, dat het probleem voor Engeland in de toekomst ernstig is, doch wel eenvoudiger omdat het front aanzienlijk korter is geworden. 11ij beschouwde in dit verband den Atl-an- tischen Oceaan als een krachtige rug dekking, welke Engeland in den strijd zou beschermen. Hij beweerde, dat aan de andere zijde van dezen Oceaan tie Vereenigde Staten en alle lenden van Midden- en Zuid-Amerika bun hulp bronnen ter beschikking van Engeland zouden stellen. Ondanks het falen \an den blokkade-oorlog stelde Cooper ten slotte zijn hoop op dit middel, waarbij hij verklaarde, dat Engeland een lang- durigen oorlog kan doorstaan. Sir Kingslev Wood heeft gisteren in de zitting van het Lagerhuis een krach tig beroep gedaan op die Engelschen, wier vermogen het toelaat, om aan de Engelsche regeering voor oorlogsdoel einden geld te leencn. Er zal geen rente betaald worden. Drie maanden na het einde der vijandelijkheden zal hun het geld teruggegeven worden. BINNENLAND Weer correspondentie mogelijk met neutrale landen buiten Europa 's-GRAVENHAGE, 20 Juni. Na dat het briefverkeer tusschen ons land en de neutrale landen van Europa alsmede Noorwegen eenige weken geleden was hersteld, zal thans, naar wij vernemen, een ver dere stap gedaan worden naar het herstel van de internationale be trekkingen. Het verkeer nl. met ge wone postkaarten en brieven tus schen Nederland en de neutrale lan den buiten Europa zal van he den af weer zijn toegelaten. Het vervoer naar de Zuid-Amerikaan- sche landen zal geschieden door middel van den Italiaanschen luchtpostdienst, welke ook tijdens den oorlog wordt voortgezet. Do brieven en briefkaarten naar dc andere buiten-Europeësche neutrale landen zullen worden verzon den langs den weg Siberië—Japan. Tevens vernemen wij, dat reeds binnen enkele dagen de verzending van dag bladen tusschen Duitschland en Ne derland weer mogelijk zal zijn. Het telegraafverkeer met Duitsch land, dat reeds voor perstelegrammen was opengesteld, zal waarschijnlijk in het begin van de volgende week tot zakentelegrammen kunnen worden uit gebreid De bedoeling is, dat zij, die een bijzondere toelating zullen hebben verkregen, dan telegrammen van eco- nomischen inhoud zullen kunnen ver zenden. Inlichtingen hieromtrent zul len bij de Kamers van Koophandel kunnen worden ingewonnen. Boven dien is in den loop van de volgende week een hervatting van het telefoon verkeer met Duitschland, zij het in be perkten omvang, te verwachten. Duitsche steden aangevallen. Ook in den afgeloopen nacht zijn van deze aanvallen weer 8 burgers het slachtof fer geworden. Het Duitsche luchtwapen is thans met de vergelding tegen Enge land begonnen. In deri nacht van 19 op 20 Juni hebben eenheden gevechtsvliegers de als Britbch bewapeningscen trum bijzonder belangrijke stikstof- fabrieken van Dillingham met talrijke bommen van zwaar kali ber aangevallen. lievige branden wezen reeds op 50 k.m. afstand den weg aan ae later komende eenhe den. Voorts werden benzineopslagplaatsen te Hull in brand geschoten. Twee Duit sche „Sclvnellboote" hebben ten Westen van Dungeness, vlak \oor de kust van het Engelsche Kanaal, een schip van 4 000 bruto-register ton tot zinken ge bracht. Een onderzeeboot bracht een vijandelijk tankschip van 8000 bruto register-ton tot zinken. Aan een an dere duikboot gelukte het drie schepen uit een vijandelijk convooi weg te schieten. De totale verliezen van den vijand in de lucht bedroegen gisteren 21 vlieg tuigen, 6 Duitsche vliegtuigen worden vermist. De snelle verovering van de sterke vesting Verdun met haar moderne for ten op 15 Juni jl. is te danken aan het dappere en vastberaden optreden van vele commandanten. Bijzonder onderscheiden hebben zich daarbij de eerste luitenants Stein en Von Witzenflorff en de Oberfcldwebel Samel. allen van regimenten infanterie alsmede dc luitenant Roenneckc en de onderofficier Claus van een afdeeling pantserjagers. Bij den doorbraak van de Maginot linie en bij dc snelle insluiting van den vijand in Elzas-Lotharingen en Bour- gondië hebben zich vooral onderschei den de vllegereenheden. onder leiding van luitenant-generaal Ritter von Creim en van generaal-mn joor von Richthofen alsmede een afdeeling gevechtsvliegers onder leiding van Hauptmann Steiner. Onze veestapel staat nog op export-capaciteit „Vee- en Vleeschhandel" meldt: Op den weg van de Overheidsbemoei ing met de vleeschvoorziening is vrij plotseling een belangrijke stap gezet, door een besluit waarbij het bereiden en afleveren van vleeschconser^en wórdt verboden. Men heeft er zich nogal ongerust over gemaakt en sommigen denken al aan een sohaarschte van vleesch en vet. Een tekort is er allerminst, onze veestapel staat nog op „export-capa citeit". En hopelijk wordt er alles op gezet ze zooveel mogelijk op ca paciteit te houden door opvoerinc der veevoederproductie. Maar hei ligt voor de hand. waar er reeds be langrijke hoeveelheden fijne vleesch waren en vleesohconserven naar Duitschland zijn verkocht en er nog veel geleverd zal worden, dat het noodig is een inventarisatie van de voorraden op te maken. Een factor van groot belang is ook de blik- en nog meer de tin-voorraad. Van vertinde blikken is de voorraad zeer beperkt en nu de Veehouderijcentrale, welke thans ongeveer 10.000 zware en lichte varkens per week afneemt van de boeren, de lichte varkens, dus de zouters \an 90 kg, laat conserveeren in blik, terwijl de zwaardere varkens wor den ingevroren nu is het zeer logisoh dat de normale vleescbconservenpno- ductie lijdelijk wordt stopgezet, om stand van zaken op te maken. En waar ft- binnenkort een distributie van var kens komt, daar spreekt het weer als vanzelf, dat er ook een reglementeering yoor de vleeschwarenfabrikanten wordt ingevoerd. De Veehouderijcentrale heeft momenteel een zeker surplus aan var kens op te ruimen. De Centrale gaat norraden vormen, bedient zich daartoe van do hacombed rijven en vleesch waren fabrieken en heeft dus de bereiding van vleeschconserve.i in blik afhankelijk ge- sfeld van vergunningen en voorschrif ten door haar, de Veehouderijcentrale, te verlpenc*1 Zoo dient men te zien de beteekenis van het duit. WATERPOLO De Waterpolocommissie van den Kon. Ned. Zwembond heeft na publi catie van de competitie-indeeling nog tal van verzoeken om toelating ontvan gen. Enkele verzoeken heeft men moe ten afwijzen, doch toch heeft men nog enkele zeventallen opgenomen, zoodat noodzakelijk een wijziging moest wor den aangebracht. Hieronder laten wij de gewijzigde en nicttwe afdelingen volgen voor zoo ver het zeventallen uit het district Utrecht betroffen. Afd. J. Brandcnburgl, A. Z. P. C. 1, U.Z.C. 3 en Zwemlust 1. Afd L: D K.R. 2, Star 3, Branden burg 2 cn V.Z.C. 1. Afd. U: Bi If hoven 1—Fuut 1. U. Z. C. i en Zwemlust 3. Afd. V: P C.G. 1, P. C. G. Star 2 en Zwemlust 2. WATERPOLO COMPETITIE AMSTERDAM, 19 Juni. De uitsla gen van den K.N.Z.B. luiden: Ileererf: afdeeling T.: D.W.R. II— Haarlem II 35. Dames: afdeeling D.: DAV.R. I—D.W.R. TI 6-2. TOURNOOI „DE VECHTSTREEK" Het waterpolo tournooi van de Zwem vereniging „De Vecht kan ters" belooft weer even spannend te worden als het vorig jaar, As. Zondag zal te eerste dag van deze wedstrijdenreeks worden gehouden. Voor de le Afdeeling (K.N.Z.B.) hebben ingeschreven Bran denburg, Star, D.K.R., U.Z.C. en Zwem lust, voor de 2e Af teel ine (K.N.Z.B.) A.Z. PC., Bilthoven, D.K.R. 2, Star 3 en Zwemlust 2 voor de 3e Afdeeling (Kring Utrecht) Brandenburg 4; Star 5, U.Z.C. 5 en Vechtstreek 1. Bepaald is, dat alle ontmoetingen voor do le Afdeeling 2X4 minuten zui vere speeltijd zullen duren, in de 2e Afdeeling 2 X 3lls minuut en in de Kringafdeeling 2X3 minuten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2