De Fransche onderhandelaars naar Duitsehland onderweg Schokkende beelden uit Bordeaux Ook een Fransche stap bij Itaiiaansche regeering De helft van Frankrijk in Duitsche handen „Het uur van het medelijden is voorbij" Wapen verv oer naar China gestaakt Lessen uit den verloren slag Badenweiler ingenomen Banken worden belegerd Cacao-oogst vernietigd Opslag en vervoer onder controle van Japan Gespannen toestand in Transjordanië LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND EN FRANKRIJK Duitsche steun aan de Belgische bevolking Men is slechts door één gedachte bezield: vlucht onder alle omstandigheden De Duitsche pers schrijft, dat sentimenteele overwegingen thans niet mogen gelden Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 21 JUNI 1940 De Japansche eischen door Frankrijk ingewilligd BERLIJN, 20 Juni. (D.N.BDe Fransche regeering heeft thans aan de Duitsche regeering de namen bekend gemaakt van haar onderhandelaars voor de wapenstilstandsonderhandelingen. Het zijn: de generaal van het leger Huntziger, ambassadeur Noel, vice-admi- raal I.elu en de generaal van het luchtwapen Bergeret. In verband met de moeilijke verbindingen voor het overbrengen van berichten, welke over Spanje loopen, is deze mededeeling der Fransche regeering eerst hedennacht om 1 uur door de rijksregeering ontvangen. Zij kon den Fiihrer vanmorgen om 4 uur ter kennis wor den gebracht. Het Duitsche opperbevel der weermacht heeft daarop, zonder verwijl, de noodige instructies gegeven en maatregelen ge troffen om de Fransche wapenstilstandsdelegatie te ontvangen. De Fransche regeering heeft zich eveneens tot de Itaiiaansche regeering gewend, door tusschenkomst van de Spaansche regeering. met het verzoek te onderhandelen over een wapenstilstand. De Itaii aansche regeering heeft door tusschenkomst derzcifde regeering ge antwoord in termen, gelijkluidend aan het antwoord der Duitsche regeering, n.l. dat zij de namen der Fransche gevolmachtigden ver wacht. wien dan plaats en tijd voor een ontmoeting bekend zullen worden gemaakt. GENEVE, 20 Juni. (D.N.B.) - In een radiorede heeft minister president Pétain hedenmiddag ge zegd, dat de regeering gisteren de gevolmachtigden heeft benoemd met de opdracht de voorwaarden van den tegenstander in ontvangst te nemen. Hij heeft dit besluit eenomen met Tiet bittere hart van een soldaat omdat de militaire toestand hem daartoe ge dwongen heeft. Sedert, 13 Juni is een verzoek om wapenstilstand onvermijde lijk geweest. Als een van de redenen hiervoor zeide Pétain. dat op 1 Mei 1917 ondanks drie moorddadige oorlogsja ren, hef Fransche leger nog 3280.000 man telde. Bij den aanvang van den jongsten slag waren er 500.000 man mmder. In Mei 1918 stonden 85 Britsche divisies aan Fransche zijde, in Mei 1910 waren hef er slechts 10. Thans is de minderheid van het Fransche ma teriaal nog grooter dan de minderheid van de troepenmacht. Frankrijk heeft thans minder vrienden, te weinig kin* deren.'te weinig wapenen en te weinig bondgenooten. „Laten wij uit den verloren 6lag een les trekken." aldus vervolgde Pétain, „sedert den oorlog heeft de genotzucht den geest van offer vaardigheid overwoekerd. Men heeft elke inspanning willen vermijden. Thans treft het ongeluk ons. Ik was Ml u in de dagen van roem. ook In deze donkere dagen wil ik bij u blijven De Fransche onderhandelaars Ambassadeur Leon Noel, lid der Fransche wapenstilstanrbscommissie. is 53 jaar Van opleiding is hij jurist. Tij dens de Riinlandbezetting was hij als algemeen gedelegeerde bii den opper- commissaris in het Rijnland werkzaam Later werd hii prefect in Colmar. In Januari 193? honopmde Laval hem tot secretaris generaal van het ministerie van hinnenlanrlsche zaken en leider der staatsnolitie Tn Juni van het zelf Ie iaar werd hij henoemd tot gezant in Praag en In Januari 1935 tof leider van het bureau van dan minister-pre sident. Sinds Februari 1935 was hij am bassadeur in Bolen. Generaal Huntziger is 60 jaar Hij is vooral, bekend door zijn optreden ale opperbevelhebber van de Fransche troe pen in Svrië en door de rol. die bil in Ankara heeft gespeeld hii de onderhan delingen over het militaire pact tus- schen Turkiie. F.necland en Frankrijk Generaal Huntziorer is lid van den op persten krijgsraad. Fransche ministerraad bijeen BORDEAUX. 20 Juni (Havas). De Fransche ministerraad is heden om 9 uur bijeengekomen onder voor zitterschap van den minister-presi dent. De zitting werd om 11 uur 30 gesloten. De door de Fransche regeering aangestelde gevolmachtigden zijn vertrokken om zich in verbinding te stellen met de Duitsche gevol machtigden. GEHEIME ZITTINGEN VAN HOOGER EN LAGERHUIS LONDEN. 20 Juni (D.NB). Hel Hoogerhuis en het Lagprhuis zijn van middag in geheime zitlineen bijeen ge weest. Naar verluidt, zijn ontwerpen voor de landsverdediging in het binnen land besproken. TOKIO, 20 Juni. (Domei). De woordvoerder van het depar tement van Buitenlandsche Zaken heeft de volgende verklaring af gelegd: Minister Tani heeft gistermid dag den Franschen ambassadeur Henry ontvangen. Tani ondernam een scherp vertoog betreffende het verbod van het vervoer van oorlogsmateriaal uit Fransch-Indo China naar Tsjoenking en ver zocht tevens dat de Fransche re geering.zou toestaan, dat Japan sche controleurs ter plaatse in- specteeren. In antwoord op dit vertoog heeft de Fransche ambas sadeur vanmiddag minister Tani bezocht en gemeld, dat de Fran sche regeering sinds 17 Juni het vervoer van goederen, als benzine en trucks, naar China verboden heeft, doch dat zij wegens de her haalde vertoogen van de Japan sche regeering, besloten heeft het vervoer te verbieden van goede ren van veel wijderen omvang, en dat zij geen bezwaar heeft tegen het zenden van Japansche inspec teurs ter plaatse. De Japansche eischen Naar rie ..Tokio Asahi Sjimboen" he- don meldt, is door de Japansche reaee- rine aan den Franschen ambassadeur een nola overhandied. welke betrekking heeft op Fransch Indo-China. Deze nola behelst twee eischen: 1. Frankrijk moot bij verorde. ning een slrena verbod uitvaardi gen op den doorvoer van oorlogsma teriaal door Fransch Indo-China naar de regeering tc Tsjocngklng 2. Voor de uitvoering van dit ver bod eisclit Japan van tijd- tot tijd een lijst over de bestaande goederen voorraden te ontvangen. Indien noodig. zal de Japansche consul generaal van tijd lot tijd de instaIiaties voor opslag en vervoer in Indo China controleeren. Te Hanoi en ïan de grensposten moei het doorgaand verkeer door Japansche zrenspatrouiiles bewaakt worden. In dien deze maalregclpp niet voldoende zijn, wordt de .sluiting van de grens overwogen. Resolutie der „sociale massa De partij der ..sociale massa" heeft vandaag de regeering een resolutie doen toekomen, waarin een acliveerins der Japansche buitenlandsche politiek wordt gecischt en een versterking van de drielandenspil Japan-Duitschland- Italië. Japan moet. zoo wordt in de re solutie verder gezegd, zijn onderhande lingen met de Vereenigde-Staten en En gelang onmiddellijk afbreken en tpcen over Fransch-Indo-China en Neder- landsch-Indië een politiek voeren met het doel een Oost Aziatisch economisch blok te vormen. Van de Syrische gren6, 20 Juni (D.N. B.) In Transjordanie is de veilig heidsdienst versterkt Deze maatregel wordt in verband gebracht niet het toe nemende verzet tegen Emir Abdallah. Bij de nationalistische Arabieren in Svrië en Palestina D de F.mir gehaat wegens zijn pro-Engelsche gezindheid. In dezelfde mote als Engeland door de geheurtenissen in Europa prestige in boet. komt de onderdrukte oppositie in Trans jordanië tegen Emir Abdallah weer aan het daglicht. In Zuidelijk Transjordanië treden kleine gewapende troepen Arabieren op. De toestand is des te meer gesponnen daar aan gene zijde van de Tranc-jordaansche grens, in Syrië en Palestina, leden van dc op positie. die daar zijn gevlucht, thans den strijd togen Abdallah organiseeren. ANTI OORLOGSDEMONSTRATIE IN AMERIKA NEW YORK, 20 Juni (D.N.B.). - Te Cambridge (Massachusetts) hebben on geveer 3.000 studenten van de Harvard universiteit een spreker uitgefloten, die voor deelneming der Vereenigde Staten aan den Europees'chen oorlog pleitte Vermaningen van den spreker als „voor do veiligheid van de Vereenigde Sta ten" te strijden, gingen in het protest geschreeuw verloren. Daarentegen toon den de studenten grootcn bijval toen een hunner studiemnkkers in zijn af sclicidsrede verklaarde, dat de Ver eenigde Staten zich moeten beperken tot de verdediging van het westelijke halfrond en de gedachte aan een in menging in den oorlog van de hand moeien 'wijzen. De laatste oorlog is door de westelijke mogendheden voorbereid Thans is liet te laat om hen te helpen. BERLIJN, 20 Juni (D.N.B.). Naar van bevoegde militaire zijde wordt me degedeeld hebben Duitc-che gevechts groepen in den loop van den vorigen nacht in de streek van Bristol en Sout hampton werven en haveninstallaties en inrichtingen van de Engclc-che vliegtuigindustrie met bommen aange vallen. Daarbij braken op vele pkiatsen branden uil en felle ontploffingen ver lichtten den nacht. Ook de haveninstal laties van l.orient, la Roebelle, Bor deaux en Saint Nozaire werden niet bommen bestookt. Branden, die van ver zichtbaar waren teekenden don weg af, dien de Duilsclie loet-tellen hadden af gelegd Een kruiser en verscheidene koopvaardijschepen met ongeveer 2.1.000 ton inhoud werden door bommen ge- Iroffen en voor een doel zwaar bescha digd. BRUSSEL, 20 Juni (D.N.B.) - De Belgische bladen melden, dal de Duit sche militaire autoriteiten in overleg met de Belgische burgeroverheid de noodige maatregelen getrotfen hebben om de noodlijdende bevolking in België tc helpen Daar de naar Frankrijk ge vluchte Belgische politici de staats- en steunkassen wederrechtelijk hebben meegenomen, waren de uitkceringen aan wcrkloozen, aan familieleden van soldaten e.d. voorloopig gestaakt. De Duitsche overheid heeft zich thans be reid verklaard den gemeenten de noo dige gelden ter beschikking te stellen. Zij doen al het mogeliike om den nood te lenigen en tevens om het econo mische leven weer op gang te brengen. DE OPSTANDIGE BEWEGING OP CORSICA ROME, 21 Juni. (D.N.B.). Betreffen de de reeds gemelde opstandige bcwe gingen op Corsica verneemt het agent schap Stefani nog, dat het in talrijke plaatsjes tot liewge gevechten is geko men tusschen de bevolking en de Fran sche garnizoenen. BERLIJN, 20 Juni. (D.N.B.) Het frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: Den negentienden Juni bracht ook in den Elzas en in Lotharingen, waar de Fransche eenheden nog in de laatste dagen taaien tegenstand boden, een merkbare verslapping van de vijande lijke strijdkracht. Door de verovering van Epinal, Toul en Luneville, is de bewegingsmogelijkheid voor de Fransche formaties verder ver minderd. Aan beide zijden van Diedenhofen wordt evenals voorheen om de Maginotlinie hardnekkig gevochten. Door de bezetting van Brest is practisch geheel Bretagne bezet. In totaal is ongeveer de helft van Frankrijk vast in Duitsche hand. Wat de acties van het luchtwapen betreft is voornamelijk de aanval op de stikstoffenfabriek Billingham belangrijk. Deze fabriek is voor de Britsche bewapenings- industrie van groote beteekenis. Ook de succesvolle aanval op de petroleum opslagplaatsen van Hull is belangrijk. Hierdoor is het mid dengedeelte van de Engelsche Oostkust opnieuw een oorlogstooneel geworden. BERLIJN, 20 Juni. (D.N.B.) Duitsche troepen hebben vanmid dag de in Lotharingen gelegen en door den strijd der Beiersche troe pen in Augustus 1914 bekend ge worden plaats Badenweiler inge nomen Vernieling van een brug over de Loire De vernieling van een vol met vluch- telingen be-zette brug over de Loire door Fransche militairen wordt weergegeven in een door het D.N.B. ontvangen oog- getuigebericht. Tienduizenden vluchtelingen uit Pa rijs bevonden zich in de straten, die naar het zuiden leiden Op een brug over de Loire stonden vier rijen met voertuigen naast elkaar. Op de trottoirs bewoog zich het armere deel der bevol king met hun have en goed ecloden op kinderwagens en handkarren. Na de overwinning aan de Sommc. Oise en •>eine was de voorste afdoeling van een Duitsche divisie opgerukt tot aan deze brug óver de Loire. De Duitsche soldaten, zagen plot seling, hoe de dicht met vluchtelin gen staande brucr door Fransche mi litairen werd opgeblazen teneinde den Duitschen opmnrsch tegen to houden. Duitsche doktoren stelden onmiddellijk alle pogingen in het werk de zwaar gewonde vfouwen en kinderen, die op de puinhoopen van de brug en op de vernielde pij lers lagen de eerste hulp le vcr- lcenen Offervaardig optreden Op 25 Mei 1910 was,, naar aan het D. N.B. wordt gemeld, een kleine afdec- ling luchtafweerartillcrislen bij een ver- kenningsopdraclif in de stad Charleroi gekomen, waar een groote brand den voornaamsten kern der stad ten zeerste bedreigde. De eevluchte brandweer had de moderne blusrbapparalen meegeno men en slechts eenigo oude motorspui- ten achtergelaten. Water was slechts in geringe hoeveelheid aanwezig. Ondanks alle moeilijkheden werd door de artil leristen. bij wie zich eenige kleine groe pen soldaten hadden aangesloten, on middellijk de bestrijding van den groo- ten brand ter hand genomen. Binnen uiterst korten tijd werden de oude spui ten in orde gebracht, de burgerbevol king voor het verleenen van hulp ge mobiliseerd en de bestrijding van den brand met slechts twee slangen ten uit voer gelegd Met gevaar voor eigen leven ge lukte het den Duitschen soldaten den brand tot een complex gehou wen te lokaliseeren en het grootste deel der waardevolste meubelen en goederen voorraden te hergen. Daar mede was een reusachtig gevaar van de stad afgewend. De burgemeester der stad Charleroi heeft uitdrukking gegeven aan zijn er kentelijkheid voor de offervaardigheid der Duitsche soldaten met het volgen de schrijven: „Qndergeteekendo, René Desgain, rchepen der stad Charleroi, verklaart, dat kapt. Deventer met zijn soldalen in de stad Charleroi is geble ven om een feilen brand, die een deel der stad dreigde te verwoesten, le be strijden. Do ondereelcekende sprcpkt zijn hoogachting uit voor de offervaar digheid. die kant. Deventer en zijn sol daten hebben ectoond >n geeft uit naam dc* stad en der bevolking uitdrukking aan ziin erkentelijkheid" w.g. Charleroi 25 Mei 1910. René Desgain. Het is rustig in Lyon LYON. 20 Juni (Ilavas). In Lyon welks bezetting wij in een groot deel onzer editie reeds meldden, is het on danks de Duilsclie bezetting zeer rustig. De prefect van de Rhóne, evenals de vertegenwoordigers van het gemeente bestuur zijn op hun post gebleven. De openbare diensten funclioneeren nor maal. de stralen zijn echter geheel ver laten De ontwapende politie doet haar d'enst als in normale tijden. De over heid heeft een beroep gericht tot de be volking. waarin zij er op wijst, dat het de plicht is van iederen Franschman om zich onder deze omstandigheden waardig te gedragen. ENGET-SOHE GEWAPENDE KOOP VAARDIJKRUISn GETORPEDEERD LONDEN. 20 Juni (D.N.B). - Naar wordt medegedeeld, is de gewapende koopvaardijkruiser Andania door een duikboot getorpedeerd en gezonken. De treiler Juniper wordt als vermist be schouwd. MADRID, 20 Juni (D.N.B. Schok kende verslagen van ooggetuigen uit de nieuwe Fransche hoofdstad Bordeaux, wor den gepubliceerd in de bladen ABC en Ya. Mensclicn en voertuigen stroomen in dichte rijen doelloos in de gloeiende zonnehitte door de straten. Parijsche elegantie is ver mengd onder in lompen gehulde bedelaars. Politieke persoonlijkheden, die van het hoo- ge standpunt van hun roem zijn gevallen, loopen naast armzalige boeren. Voorname, ieder bekende filmgrootheden gaan onder in dc bonte menigte, die bezield is door de ge meenschappelijke gedachte: vlucht onder al- te omstandigheden. Reusachtige menschcn- menigten belegeren dc banken en de consu laten van Spanje en Engeland. Op olie ge zichten teekent zich diepe vermoeidheid af. leder tracht ergens te slapenministers sla pen op stoelen of sofa's in bescheiden dak kamertjes van restaurants. Om hongersnood te voorkomen is ge neraal Bernard belast met de controle over en regeling van het voedingspro bleem. Duizenden militaire voertuigen uit alle deelcn van Frankrijk, Engelsche Fransche en Belgische roodekruiswa- gens staan in honle rijen door elkander op straten en pleinen Ben/ine in nauwe lijke voorradig. Slechts zelden ziet men een schip in de haven. Onder de burgers bewegen zich wer keloos en zonder doel uitzienden solda ten van de verslagen legers. Piloten zonder vliegtuigen, kanonniers zonder geschut, infanteristen, pionniers, zonder geweren of andere uitrustingstukken. Overal hoort men: „Als het toch maar vrede was, onverschillig wat voor vre de". Onder de vluchtelingen overweegt het Joodsche clement. Leon Blum zat zwij gend in het restaurant Avenue Clemen- ceau, omringd door een geweldigen berg koffers. Paul Boncour zat met goe den eetlust aan tafel in het restaurant la Presse. Mandel werd in het restau rant, waar alle diplomaten elkander ont moeten plotseling gearresteerd, maar na enkele uren weer vrij gelalen. Engelsche vluchtelingen, zoeken de lucht af naar vliegtuigen, die hen naar hun land moe ten brengen. De Fransch-Engelsche al liantie is verdwenen zoo besluiten de verslagen. Gebrek aart steenkool GENEVE. 20 Juni (D.N.B.) Dc be richten uit Midden- en Zuid-Frankrijk over de toenemende beperking der in- dustrieele productie door het gebrek aan steenkool, nemen toe. Zelfs dc open bare diensten zijn reeds gedwongen tot een verdere productie vermindering. Het gasverbruik in Marseille, Greno ble, Nizza en andere steden is beperkt. Uit een door de Compagnie des Docks et Entrepots, een maatschappij, welke zeer groote silo's bezit, aan de regeering gericht schrijven blijkt, dat de levens- middclenvoorziening met den dag ge brekkiger wordt. In dit schrijven wordt er op gewezen, dat het opslaan van goe deren in het jaar 1939 met 63 pet. Is gedaald, zoodat onder deze omstandig heden de silo's vooi» het grootste gedcel- i te leeg en verdere aanvragen om graan nutteloos zijn. Daar de toestand bij andere maatschap pijen gelijk zijn, zijn er in Zuid-Frank rijk geen graanvoorraden van noemens- waardigen omvang meer voorradig. Ook het gebrek aan suiker is aan zienlijk toegenomen, zoodat de huisvrou wen in Zuid-Frankrijk niettegenstaan de de uitgegeven distributiekaarten geen suiker kunnen krijgen. Als gevolg \an het gebrek aan vlceseh worden steeds grooter wordende hoeveelheden bevro ren vleesch van mindere kwaliteit op de markt gebracht. Uit Frankrijk komende vluchte lingen. waaronder zich talrijke Fransche voormalige ministers, zoo als Bonnet, bevinden, hebben mede gedeeld, dat de Fransche ministe ries van Bordeaux naar Biarritz zijn verplaatst. Dc ministeries werden begeleid door tienduizenden vluchtelingen, waaron der vele Spaansche separatisten en re publikeinen, die uit vrees voor straf, tot dusver nog niet hebben kunnen beslui- ien naar hun vaderland terug te kee- rcn. Ook de hertog van Windsor zou de Spaansche grens overschreden hebben. Bij Irun i6 een groep renpaarden uit de bekende stal Forst de rivier Bidassoa overgetrokken. Geen markt te vinden voor de West-Afrikaansche cacao LONDEN 20 Juni. (D.N.B.) - Vol- gens een bericht van de Manchester Guardian heeft de Britsche regee ring moeten besluiten tot vernieti ging van het grootste deel van de West-Afrikaansche cacao-oogst. daar zij niet in de gelegenheid is. hier voor op de weinig markten, die haar nog overgebleven zijn. afzet te vin den. De onderstaatssecretaris van koloniën. Hall, beeft in het Lager huis verklaard, dat een groote hoe veelheid vernietigd zal worden. In November van het vorig jaar heeft het Britsche ministerie voor de levens middelenvoorziening den geheeien oogst van Britsch-VVest-Afrika en een deel van de oogsten van Ceylon en West- Indië in beslag genomen Het gaat hier om een totalen oogst van ongeveer iOO.OOO ton, waarvan Engeland voor eigen gebruik in geen geval meer dan 100.000 ton noodig heeft. Daar nog slechts enkele markjen voor den afzet beschikbaar zijn en bovendien de nood zakelijkheid van de grootst mogelijke zuinigheid met de scheepsruimte hpt vervoer van deze hoeveelheden cacao verbiedt, blijft als eenige uitweg de ver nietiging over. BERLIJN, 20 Juni (D.N.B.). - De hoofdartikelen der Duitsche pers houden rich vei der bezig met den toestand, zooals dip i« ontslaan door de mi ifaire ®n politieke ineenstor ting van Frankrijk. ,.De afrpkening staat voor de deur en Frankrijk kan haar niet ont gaan Een verdiend lot voltrekt zich" zoo rnnstntpprt de Deutsche Allgemeine Zeitnne". Ook de ande re avondbladen wiizen er op dat de beslissing over het lot van Frank rijk niet henaald mag worden door sen timen toe Ie overwegingen. De bladen liPrinneren opnieuw aan le smadelijke behandeling, die Duitsch land na den wereldoorlog on initiatief van Frankrök ten deel viel. De Deut sche Allgemune Zeitnne schrijft: De Franschen mogpn zich beklagen als de slachtoffers van een Eneelsch bedrog, maar zll zelf hphben door hun nolitiek voor in en na Versailles dit bedrog persf moo-p|jjk gemaakt. Vóór de Eneelschen de Fransrhen on sl entomv konden n°men waren het de Franschen Up omcekeprd F'vielanH na Versailles 'arenlane on hef slppptomv hun oer eigpn vprniefiein<*«poiifiek tegen Duitsehland hebben genomen. In denzelfden eeest merkt de Nachtauscabe op: hef uur van hPt medelijden Is In Europa voorbij Frankrijk heeft zeven jaar den tijd gehad om in te gaan op de vele aan biedingen van den Führer tot een algeheele overeenstemming. Het Duitsche volk hpeft in deze zeven jaar van Frankrijk geen medelijden, rpaar inzicht en verstand en den werkelijken wil tot den vrede ver wacht. De wil tot een vrede, die Europa voor rile tijden beveiligt voor het getvaar van een Fransch chauvinisme, beerscht 'hans in Duitse 'and. Het Hamburger Fremdenblatt ver klaart: een tegenstander, die een aan valsoorlog in gane brengt. en dien ho peloos verloren heeft, heeft eerst dan aanspraak op staken der vijandelijkhe den. wanneer hii tevoren onvoorwaar delijk de onvermijdelijke conclusies van zijn catastrophe heeft erkend. ROME. 20 Juni (DN B.). - De „Teve- re" eischt van hen. die al te vergeet achtig en al te goedmoedig zijn. geen medelijden te hebben met het lot van Frankrijk, maar te denken aan de vr indschap. de haat. de heschlmpinc. de eerroof en de schending van zijn gevoe lens. welke het fascistisch Italië juist in de afgeloopen jaren van Frankrijks ten deel ziin gevallen. Men mag niet vergeten welke leugens indertijd door de Franschpn in omloop zijn gebracht over de as en ovei de vriendschappelij ke verhouding tusschen Duitsehland en Italië. Frankrijk zal na deze nederlaag eindelijk eens leeren eerbied te hebben voor de opvattingen van anderen. Wat de Engelsrhen betreft, zoo betoogt de Tevefe. ook voor hen is de dag van de afrekening niet ver meer. Engeland heeft tot den laatsten dag de Franschen niet alleen verlaten en verraden, maar ook de regeering. het volk en het leger van Frankrijk be schimpt. aldus stelt de „Corriere Delia Sera" vast. In ziin laatste redevoering is Churchill er niet voor terug*-schrok ken, zoo gaat het blad verder, de Fran sche generaals en soldaten op dezelfde wijze fp helasferen als hij het voordien Belgjë heeft gedaan. Deze minister van een land dat altijd anderen ,voor zich laaf vechten heeft het gewaagd al zijn bondgenooten. na elkander, van onver mogen en lafheid te betichten. Het ligt voor de hand. dat dp Franschen, zooals vroeger in hun geschiedenis, na deze gebeurtenissen de meest verbitterde vij anden van Engeland zullen woorden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2