Belangwekkende expositie in Scheepvaart-Museum BETALING ABONNEMENT De aflevering van rookgerei Het verkeer in nieuwe banen Liefdadige dame gedupeerd MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOET Moeder en kindje gedood Dr.J.H. Gunning overleden TEEKENINGEN EN scheepsmodellen uit de 16e t.m. 19e eeuw UIT DE STAATSCOURANT Gescheiden huisvrouw verdacht van flesschentrekkerij „Meneer betaalt wel!" Onderscheiding voor Prof. Posthumus AMERSFOORTSCH DAGBLAD Radio-Programma's NIEUWSBERICHTEN: MARKTBERICHTEN 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 21 JUNI 1940 AMSTERDAM, 20 Juni. - In de laatste weken zijn successieve lijk de verschillende musea in de hoofdstadwaarvan de kunst schatten bij het uitbreken van den oorlog haastig naar veiliger oor den waren overgebrachtweder- om voor het publiek opengesteld Wel zijn de meeste musea nog niet in hun ouden luister hersteld, doch de tentoonstellingenwelke georganiseerd zijn, bieden in deze dagen een zeer welkome afwisse ling en daar zij in hoofdzaak zijn samengesteld uit werken, welke andere niet of onopvallend voor het publiek worden geëxposeerd zijn zijn voor den liefhebber zeer belangwekkend. Ook de deuren van het Nederlandsch Historisch Scheepvaart Museum aan de Cornells Schuytstraat zullen Zaterdag ochtend om tien uur weer worden open gesteld. Een officieel tintje zal deze heropening niet hebben, doch zij zaJ daarom niet minder welkom zijn. In de benedenzalen van het museum is een tentoonstelling van platen, gra vures, teekeningen en modellen van Ne- aerlandsrhe 6chepen uit de 16e, 17e, 18e en 19e eeuw ingericht, welke een beeld geeft van de ontwikkeling der scheep vaart in ons land, gedurende die vier eeuwen. Vele der prenten zijn onder ge wone omstandigheden opgeborgen in portefeuilles of worden wegens gebrek aan plaatsruimte niet geëxposeerd. Types binnenvaartuigen Aan de hond van teekeningen en gra vures vele van hen maakten over zie!) tsseries van scheepsafbeeldingen geeft de tentoonstelling een zeer duide lijk overzicht van de verschillende ty pes binnenvaartuigen, kust- en zeevaar ders, welke ons land in den loop der eeuwen heeft behouden en die thans nog in de huidige scheepsmodellen, wij noe men slecht# de tjalken en boeiers, zijn terug te vinden. Belangwekkende gravure Tot de meest waardevolle en belangwek kende gravures welke geëxposeerd worden, behoor en die van het vlaggcschip „Amilia" van Tromp tijdens den slag bij Duins, ge noemd naar de vrouw van Fredcrik Hen drik en van de „Roijal Charles", het vlag gcschip van de Engelsche viool, dat Koning Karei II in 1660 van Scheveningen afhaalde om hem naar Engeland te' brengen na zijn ballingschap te Breda en dat later door de Ruyter op zijn tocht naar Chatham werd veroverd. Tevens kan men het eenige bestaande model van een Hollandsche driedekker, dat eenigen tijd geleden door den En- gelschman L. C. Anderson, aan het scheepsvaartmuseum werd, geschonken, bezichtigen. Een merkwaardige prent kan men ook nog op do tentoonstelling bezichtigen, n.l. een werkteekening van de in 181$ gebouwde Koninklijke sloep, welke thans o.a. twee jaar geleden bij de te waterlating van het m.e. „Oranje" dienst deed en het oudste vaartuig in ons land is. Deze tentoonstelling biedt wel een zeer duidelijk en daardoor belangwek kend overzicht van de ontwikkeling van de Nederlandsche zeevaart in de afge- loopen eeuwen. Zij toont ons de groot heid van de Nederlanden van weleer. Handel voert zelf contin- genteering in Naar het Vad. Verneemt hebben de organisaties op het gebied van den tabakshandel een regeling inge voerd, waarbij bepaald is, dat de fa brieken aan de grossiers en de gros siers aan den kleinhandel per maand geen grootere hoeveelheden van ieder merk en iedere soort mo gen afleveren dan een twaalfde deel van het verbruik van den betreffen* den afnemer over het vorige jaar. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling 'deze regeling voor iedere week te maken en dus iederen afnemer per week één twee en vijftigste deel te geven van zijn totale verbruik van een bepaald soort in 1939. In de praktijk zou deze regeling te veel moeilijkheden met zich brengen. Daarom heeft men de regeling voor het maandelijksche verbruik ontworpen. Verder meldt het blad, dat de siga ren-, sigaretten- en tabaksfabrieken zeer traag afleveren. Natuurlijk wil men met de beschikbare hoeveelheid tabak de fabrieken zoolang mogelijk aan het werk houden. De voorraad positie is ove rigens niPt ongunstig. Ook grossiers kunnen echter onmogelijk alle orders, die zij van de winkeliers ontvangen, uitvoeren. In verband daarmee heeft men deze regeling ingevoerd. Ten aan zien van den aanvoer van grondstoffen verluidt, dat men goede hoop heeft op aanvoer van tabak uit de Balkanlanden. Het rookend publiek, dat zich op En gelsche en Amerikaansche sigaretten geworpen had, zal zich dan eventueel weer aan een anderen smaak moeten wennen. Men herinnere zich de goed- koope Grieksche sigaretten, die hier vroeger wel verkocht werden. Prijsver- hooging behoeft men in ieder geval niet te verwachten. Men zal alleen in veel gevallen zijn lievelingsmerk vaarwel moeten zeggen en zich. ook hier, aan de omstandigheden moeten aanpassen. tegen de wattenknoeiers 's-GRAVEXII \GE, 20 Juni. Naar men ons mededeelt heeft de kringleider ven de Nationaal-Socialistische Neder- landsche Arbeiderspartij (leider majoor Kruyt) een protestbrief gezonden aan den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, Rijksminister Seyss ïnquart, waarin verzocht wordt dat het op 19 Juni j.l. door de Amster- damsche rechtbank gewezen vonnis in de bekende zaak der watten-knoeierij ongedaan zal worden gemaakt, De opgplegde voorwaardelijke gevan genisstraffen of geldboete, wordt in het schrijven niet in overeenstemming ge noemd met den ernst van het gepleeg de feit, waarin schromelijk misbruik van vertrouwen aan den dag is getre den. De politie verzoekt opsporing AMSTERDAM. 20 Juni. De fungee- rend chef van het bureau kinderpolitie te Amsterdam verzoekt opsporing en terugbrenging van de 18-jarige Klara Try tel, die op 20 Mei j.l. uit een inrich ting te Apeldoorn is weten te ontsnap pen en vermoedelijk thans in de hoofd stad verborgen wordt gehouden. De mo gelijkheid is echter niet uitgesloten dat zij zich in een andere gemeente ophoudt Haar signalement luidt: lengte 1 M. 55 1 M. 60. blauwe oogen, gebleekt krul lend haar rond gezicht, tamelijk gezet postuur. Omtrent haar kleeding kan niets worden gemeld. utr. straat 1< tel. 5294 De binnenvaart zal het meeste baat bij den nieuwen toestand vinden In aansluiting aan hetgeen wij reeds publiceerden omtrent de nieuwe regeling van het autoverkeer voor personen en goederen meldt men ons nog: Het spreekt vanzelf, dat de binnen vaart het meest profiteert van de ver andering der omstandigheden. Op 14 Mei was de toestand nog zoo, dat slechts van de capaciteit van dezen vervoers tak in bedrijf was. Thans i6 dit meer dan Vi geworden en spoedig zal de hee- le binnenvaart op volle capaciteit func- tionneeren. De grootste, moeilijkheden bestaan thans nog in de versperringen, welke in waterwegen en havens door de oorlogsvernielingen zijn veroorzaakt. Ook in de binnenvaart zal, op den grondslag van de bestaande organisa tie, worden voortgebouwd aan een ver dergaande centralisatie van het bedrijf, onder het beginsel, dat naar een harmo nische samenwerking en naar een eco nomische en billijke verdeeling der scheepsruimte moet worden gestreefd. Van Duitsche zijde zullen voor de on derscheidene takken van verkeer ge- vol machtigen den worden benoemd, die aan het bovenbeschreven groeiproces leiding zullen hebben te geven. •s-GRAVENHAGE, 20 Juni. Bij be- schikking van 19 Juni heeft de secreta ris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Waterstaat, 1. aan ir. A. G. Wiersma, ingenieur van den polder Walcheren te. Middel burg, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als secretaris van de commissie inzake hot zoutgehalte der boezem- en polderwateren van Noord-Holland; 2. het lid der commissie dr. ir. J. P. Mazure, eerstaanwezend ingenieur bij de Zuiderzeewerken, tevens benoemd tot secretaris. amusementsapparaat zonder vergunning geplaatst AMSTERDAM. 20 Juni. De recht bank heeft een vonnis van den kanton rechter bevestigd, waarbij de houder van een amusementsapparaat, dat door he>m zonder vergunning geplaatst was, van alle rechtsvervolging was ontsla gen en de betreffende verordening on verbindend werd verklaard. Artikel 261a van de Politieverorde ning schrijft voor, dat voor de plaat sing van amusements-apparaten in lo kaliteiten aan den openbaren weg en voor het publiek toegankelijk, een ver gunning van B. en W. noodig is. De houder van een etablissement aan de Albert Cuypstraat had een proef proces uitgelokt, daar z.i. de verorde ning in strijd was met de wet. Voor den kantonrechter reeds bepleitte mr. A. H. I. M. Kampmeyer de onverbin dendheid. De verordening is twee-en-een-half jaar van kracht geweest. Ook de Hooge Raad heeft een soort gelijke verordening te Rotterdam onver bindend verklaard. In hooger beroep drie maan den gevangenisstraf geëischt AMSTERDAM, 20 Juni. Een paar jaar geleden sprak de recht bank do scheiding van tafel en bed uit tusschen een Amsterdamsch echtpaar. Aan den man werden drie kinderen toevertrouwd, aan de vrouw het vierde. De echtgenoot verliet de woning dn nam behalve de drie kinderen, een groot deel van den Inboedel mee. Tevens plaat ste hij in een buurthlad do bekende waarschuwing: „geen geld of goe deren af te geven aan mijn gewezen Vrouw, daar ik mij voor haar schulden niet aansprakelijk stel." De advertentie had weinig resultaat en werkte bovendien blijkbaar stimu- leerend op do koopzucht van de vrouw. Zij schafte zich niet slechts een nieuw inboedeltje aan, maar ook stak zij zich opnieuw in de kleeren. Voor het kind kocht, zij een bontmanteltje van 12.50 en zelf tooide zij zich eveneens in het bont, zoodat zij binnen korten tijd voor f 830 schulden had gemaakt,. Meneer be taalt de rekeningen" had zij den win keliers verzekerd, maar meneer deed alles liever dan de schulden van zijn gewezen vroow betalen. De leveranciers deden aangifte, en de vrouw, een kraam verpleegster, werd door den politierech ter wegens flesschentrekkerij tot. drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, van welk vonnis zij appèl aanteckende. Voor het gerechtshof vertelde zij. dat haar man na de scheiding alles had meegenomen: „Hij liet alleen een pan met een gat er in liggen", waarop de echtgenoot waardig opmerkte: „Wat zij zegt mag het daglicht niet zien." De winkeliers hebben intusschen de geleverde goederen weer teruggehaald. De procureur-generaal mr. A. A. L. F. van Dullemen. was van oordeel, dat de financieele omstandigheden van de vrouw haar vele inkoopen niet wettig den. Ook vroeger maakte zij reeds schulden, de rcclasseeringskansen zijn naar in het rapport geconcludeerd wordt niet groot. Het O.M. eischte bevestiging van het vonnis en verdachtes veroordeeling tot drie maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. L. J Frankenhuis, achtte den opzet niet bewezen Uit niets blijkt, dat deze vrouw de gewoon te had inkoopen te doen, zonder te be talen, Wellicht heeft zij de tenlaste ge legde feiten gepleegd om wraak op haar man te nemen. Pleiter concludeer de tot vrijspraak'. Arrest 2 Juli. Dienstbode lichtte haar voor 7000 op AMSTERDAM, 20 Juni. Het Hof heeft vandaag de behandeling voort gezet tegen het dienstmeisje, dat kans gezien had om haar mevrouw te Utrecht voor een bedrag van c.a. 7000 op te lichten. Met haar rijke fantasie speculeer de zij op de lichtgeloovigheid en liefdadigheid van de vrouw in wier dienst zij was. Zij dischfe o.a. verhalen op over de ellende waarin een Utrechtenaar ver keerde. die vroeger in zeer goeden doen was. Zijn faillissement zou zijn aange vraagd en zelfs het hoognoodige voor levensonderhoud ontbrak. De dame, die den man vroeger goed gekend had, was bereid te helpen, zij gaf het meisje, dat als discreet tusschcnpersoon zou optre den, het geld, dat echter nooit bij den Utrechtenaar terecht kwam. doch door haar werd verbrast. Tenslotte kwam haar bedrog aan het licht en de rechtbank te Utrecht achtte de oplichting bewezen, doch ontsloeg haar op grond van ontoerekeningsvat baarheid van rechtsvervolging en ge lastte haar plaatsing in een krankzin nigengesticht voor den tijd van een jaar De procureur-generaal eischte bij de behandeling van het 1-Iof bevestiging van het vonnis en verdachtes plaatsing in een gesticht. Thans herzag de procureur-generaal zijn eisch, nadat de psychiater dr. E. A. Ilylkema nogmaals was gehoord. Spreker vorderde een jaar gevangenis straf, waarvan vier maanden voorwaar delijk en met aftrek der' voorloopige hechtenis (ongeveer acht maanden). Voorts vorderde hij de onder toezicht stelling van verdachte van een ver- eeniginsr tot steun aan geesteszieken. De verdedigster, mej. mr. G. Veth, pleitte vrijspraak, subs, kon zij zich met den eisch vereenigen, daar het meisje, wanneer conform arrest wordt gewezen, buiten de gevangenis blijft. Arrest 2 Juli. met de clubkas geknoeid AMSTERDAM. 20 Juni. Een politie agent. uit het Gooi, voorzitter van een wandelclub, is door de rechtbank we gens verduistering van gelden uit de clubkas veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk werden opgelegd met een proeftijd van 3 jaar. Het O.M. had vijf maanden gerequi- reerd. Verd. had geld uit zijn kas geleend aan familieleden. In de hoeken had hij een post als betaald geboekt, welke boe king in strijd met de waarheid was. KINDERHOEKJE 169. Wat Is 't hier prachtig, fongetje. Wat woon lij in een mooi land. zegt de tourist. Ik woon hier niet mijnheer ik ben een schipbreukeling. Ik zoek naar miin vader en moeder, 't Elfje dat u daarnet zag helpt mij daarbij. Wij worden op onze reis steeds opgehouden door booze kabouters, die dat aardige elfje willen ontvoeren. Och. och. wat is dat naar! Ik zal Ie helpen zoeken naar je ouders, hoor vent. 170. Ineens zegt Peter: Zal ik u eens laten zien hoe goed ik tegen ijsbrokken op kan klauteren? De tourist kijkt hem verbaasd aan. Dat zal je niet lukken, ventje, waarschuwt hij. Meteen klimt Peter met veel moeite tegen een brok iis op. Ineens hoort de tourist een vrcesclljkcn gil en daar ziet hij den armen Peter van 't Ijs glijden en neervallen op den harden grond. Tragisch ongeval te Sittard SITTARD, 20 Juni. Om streeks vijf uur vanmiddag is even voorbij den hoek Rijksweg—Wil- helminastraat een zeer ernstig verkeersongeluk geschied, waar bij een circa dertigjarige moeder met haar zoontje onder de oogen van den vader op slag werden ge dood. Het echtpaar H., woonachtig in de woninggroep „Sanderbout". fiet ste in de Wilhelminastraat in de richting van het Bisschoppelijk col lege. De moeder had het kind van vier jaar achter op de fiets. Door tot nu toe onbekende oorzaak werd de fiets van de moedor door een vrachtauto met oplegger van de fir ma J. B. uit Venlo, welke achter het echtpaar reed, gegrepen, met het gevolg, dat de vrouw en het knaapje onder de wielen van den zwaren wagen terecht kwamen. Zij waren op slag dood, zoodat do ijlings ingeroepen geestelijke en ge neeskundige hulp niet meer noo dig was. Nadat de politie ter plaatse een on derzoek had ingesteld, werden de stof felijke resten naar het R.K. ziekenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid" ver voerd. De vader, die het verschrikkelijke ongeluk van dichtbij bad zien gebeu ren, geraakte zeer overstuur. Hij werd een huis binnen gebracht, vanwaar hij later naar zijn woning is vervoerd. 's-GRAVENHAGE, 20 Juni. Het be stuur van het mr. N. G. Pierson-fonds heeft onlangs besloten aan prof. mr. N. W. Posthumus de onderscheiding van de stichting toe te kennen. Deze onder scheiding, o.a, bestaande in het uitrei ken van een zilveren medaille, waarin de beeltenis van mr. N. G. Pierson is vervat, wordt om de vijf jaren toege kend aan den-gene. die naar het oor deel van het bestuur op staathuishoud kundig gebied een Nederlandsch werk van zoodanige beteekenis heeft ge schreven, dat er voldoende gronden be staan om aan dien schrijver de bedoel de onderscheiding toe te kennen. Aan prof. mr. N. W. Posthumus, wien deze onderscheiding op grond van zijn werk: ..De geschiedenis van de Leid- sche lakenindustrie" is toegekend werd in een vergadering van genoemd be stuur. gehouden op Donderdag. 20 Juni 1940. hij monde van zijn voorzitter, prof mr. F. de Vries, bedoelde onderschei ding ter hand gesteld. de distributie van huis- dierenvoer Het hondenvoer, waarvoor binnenkort een distributieregeling zal gelden zal, naar wij in Het Vad. lezen, als volgt zijn samengesteld: 45 pet. gedroogde gestoomde aardappelvlokken, 5 pet. rijst- voermeel, 20 pet. tarwegries, 13 pet. an dere stoffen. Het voer zal geen dierlijke bestand- deelen bevatten. De betrokken fabrieken hebben toe stemming gekregen de nog aanwezige voorraden grondstoffen voor het voer, zooals bet lot nu toe werd vervaardigd, op te gebruiken. Voorts wordt, bericht, dat voor katten voer niet van overheidswege zal worden gezorgd Het plan een distribulierege- ling voor z.g. puf in werking le stellen gaat dus volgens dit bericht niet door. Naar.de leiding van een der grootste kattenvoerfahrieken meedeelde, is er voorloopig voldoende voorraad visch ter verwerking in kattenvoer, zoodat een mogelijkheid zal kunnen worden ge vonden de fabricage voort te zetten. De gemakkelijkste vorm van betaling van het kwartaal abonnement op het „AMERSFOORTSCH DAGBLAD" Is per automatische giro. Op aanvraag zendt onze Administratie (Tel. 4620) U een machtiging ter teekenlng, de girodienst zorgt dan automatisch voor overschrijving van Uwe rekening op de onze. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnementsgel den voor het derde kwartaal 1940 reeds automatisch overgeschreven worden. DE ADMINISTRATIE Een der bekendste theolo gen in den lande AMSTERDAM. 20 Juni. Hier ter stede is hedenmiddag in den ouderdom van 82 jaar overleden Dr. J. H. Gunning, emeritus-predi kant der Nederduitsch Hervormde gemeente. Dr. J. H. Gunning JHzn. is geboren op 23 Januari 1858 als zoon van den latercn bekenden hoogleeraar in de Godgeleerdheid aan de Leidsöhe Hoogc- sdhool J. II. Gunning. Hij studeerde aan het gymnasium te 's-Gravenhage en daarna aan de Utrechtsche Univer siteit in de theologie; in 1S81 promo veerde hij tot doctor in de Godgeleerd heid. Zijn eerste gemeente was Wilhel- minadorp bij Goes, waar hij op 11 De cember 1881 zijn intrede deed. Gunning verwisselde deze gemeente in 1884 voor Bcnnebroek. ging vandaar in 1S87 naar Gouda, van hier in 1891 naar Leiden en nam in 1894 een beroep aan naar Utrecht. Bijna twintig jaren heeft hij in deze stad gestaan, den 2cn Maart 1913 scheidde hij uit het predikantsambt al daar om dit te verwisselen voor de be trekking van predikant-directcu-r der Ilaarlemsche Diaconesscninrichling, die hij evenwel in 1915 alweer neerlegde. Hij vertrok nu naar Apeldoorn, waar hij de Vrije Evangelisatie „Maranatha" stichtte. Zijn oude liefde voor de Ne derlandsch Hervormde Kerk dreef hem er in 1920 toe opnieuw een predikants plaats bij deze kerk te aanvaarden, ditmaal te Serooskerke op Walcheren. Op 1 November 1924, dus op 66-jarigen leeftijd, nam Gunning ook uit dit ambt ontslag en ging hij met emeritaat. Groote bekendheid verwierf hij zich ook als publicist, en in het bijzonder als redacteur van het weekblad Pniël op avontuur uit geweest AMSTERDAM. 20 Juni. De politie te Breda is er gisteren in geslaagd den 17-jarigcn kantoorbediende Pieter Wa terman, die sedert drie weken door de politic werd gezocht aan te houden. De jonge man die te Amsterdam met zijn vader samenwoonde, was ruim een maand geleden zijn betrekking kwijt geraakt. Hierover had hij met zijn va der oneenigheid gekregen en hij wist niets beters te doen dan de wijde we reld in te trekken. De jongen was vol komen verdwenen on ten einde raad begaf de vader zich naar de politie en verzocht om opsporing. Gisteren heeft dit succes gehad. Het bleek dat de jon gen gedurende drie weken in België en Noord-Frankrijk op avontuur was uit geweest. Thans is er echter een einde gekomen aan zijn avontuurlijke om zwervingen en hij is weer bij zijn va der teruggebracht. overreden en gedood PUTTEN, 20 Juni. Hedenmiddag omstreeks halfvier is de circa zeventig jarige T. K„ woonachtig te Nijkerk, op den Zuiderzeestraatweg onder de ge meente Putten, door een uit de richting Nijkerk komende vrachtauto gegrepen en op slag gedood. De hevig ontdane chauffeur waarschuwde de politie, die een onderzoek instelde. Aangezien niemand het ongeluk heeft zien gebeuren, en de chauffeur verklaar de den op den weg wandelenden man plotseling voor zijn wagen te hebben gezien, tast men omtrent de oorzaak in het duister. Men vermoedt, dat I\. op onvoorzichti ge wijze den weg wilde oversteken. Het lijk is naar het lijkenhuisje te Putten overgebracht. ZATERDAG 22 JUNI JAARSVELD. -114.4 M. AVRO-uitzending. 9.45—10.00 n.m. VPRO. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gram.muziek. 10.00 Morgenwijding:. 10.15 Gram.muziek. 10,30 Omroeporkest (11.0011.20 Modeplaat je). 12.00 Gram.muziek. 12.15 Orgelspel. 12.4o Berichten ANP., gram.muziek. 1.00 AVRO- Amusementsorkest en soliste. 1.45 Gram.mu ziek. 2.00 Cyclus „Vrouwenarbeid in Neder land". 2.30 Gram,muziek. 2.40 Gevarieerd programma (opn.). 3.30 Officieelc mededee- lingen, hierna: Gram.muziek. 4.00 Omroep orkest en soliste. 4.30 AVRO-dansorkcst. 5.00 AVRO-Aeolian-orkest (opn.). 5.45 De Vage bonden en solisten. 6.45 Gram.muziek. 7.30 Officieele mededcelingcn. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 AVRO-Tango-orfccst en solist (8.308 40 Vrool'ukc voordracht met muzikale illustraties). 8.55 Gram.muziek. 9.45 Avondwjjding. 10.00 Berichten ANP, slui ting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-uitzcnding. 11.1511.30 n.m. Berichten. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Gram.muziek (9.009.15 Berichten Fransch. 11.1511.30 Berichten Engelsch). 12.00 KRO-orkest. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. I.00 KRO-Melodisten. 1.45 Ber. (Fransch). 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Rococo-octet. 2.30 Gram.muziek (3.153.30 Ber. Fransch). 5.005.15 Berichten Duitsch). 5.30 Musiquet- tc en soliste. 6.15 Berichten (Engolschl. 6.30 „Hoe doe ik zuinig in de huishouding?" raaggesprek. Hierna: Gram.muziek. 7.00 Gevarieerd programma. 8.00 Ber. Duitsch). ANP. 8.45 Vervolg van 7.00 (9.15—9.30 Be- 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Berichten richten Engelsch). 9.45 Gram.muziek. 1000 Berichten (Duitsch). 10.1510.25 Berichten ANP. 11,1511.30 Berichten (Fransch). De uitzendtijden van de nieuwsberichten in het Nederlandsch, Fransch en Engelsch, op den zender Kootwijk, 1875 M„ zijn als volgt: 8.008.15 nieuwsberichten van het A.N.P. 9.009.15 berichten in het Fransch. II.1511.30 berichten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch. 12.4513.00 nieuwsberichten van het A.N.P. 13 4514.00 berichten in-het Fransch. 14.0014.15 berichten in het Duitsch. 15.1515.30 berichten in het Fransch. 17.0017.15 berichten in het Duitsch. 18.1518.30 berichten in het Engelsch. 20.0020.15 berichten in het Duitsch. 20.1520.30 berichten in het Engelsch. 20.3020.45 nieuwsberichten van het A.N.P. 21.1521.30 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten van het A.N.P. 22.3023.15 geen uitzending. 23 1523.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwjjk om 22.30, na de nieuwsbe richten van het A N.P., sluiten, behalve dat, zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Fransch. MARKTBERICHT BARNEVELD BARNEVELD, 20 Juni. Pluimveemarkt: Oude dippen 35—45, jonge hanen 2575, idem per kg. 4255, N.H. Blauwen per K.G. 5065, jonge hennen 5090, duiven per paar 2025, tamme eenden 1540, woerden 30 60, ganz-en 1.402-00, kalkoenen per kg. 60 70, tamme konijnen 701 00, wilde ko. nfnen 3040, piepkuikens 310. Aanvoer 34-500. Handel redelijk. Eiermarkt: Witte eieren f 3.603.70, ge mengde 3.703.75, bruine 3.753-85, een deneieren 2-402.60. Aanvoer 2.633.000. Han del redelijk. Veemarkt: Zeugen f 8090, drachtige zeu. gen 90100, schrammen 2026, biggen 14 —16, zware varkens 2830 ct., zouters 27 29 ct., vette kalveren 2026 ct. per pond, nuchtere kalveren f 57, mestkalveren 6 12. Handel redelijk. MARKTBERICHT SCHERPENZEEL SCHERPENZEEL, 19 Juni. Eieren. Aan voer 420000- Prijs: witte f 3-703.85, ge mengd f 3.803.90, bruine f 3.854.00, een deneieren f 2.60. Biggen. Geen aanvoer.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7