LAATSTE BERICHTEN GEHEIME ZITTING VAN ,Niet alleen Duitschland Europa heeft overwonnen', BRITSCH PARLEMENT BIZERTA EN MARSEILLE gebombardeerd Laval, Bergery en anderen steunen Pétain Nederlandsche nota aan Tokio Dm Dm UttjalXb I Geschenken voor gewonde soldaten Voorstel om alle families in Engeland van hand granaten te voorzien wordt te gevaarlijk voor de bevolking geacht „SLOTPHASE IS BEGONNEN" schrijft de Voelkischer Beobachter SMAAD VAN 1918 IS UITGEWISCHT Vijandelijke vliegers nabij Berlijn AANDACHT VOOR HET AFVALVRAAGSTUK VERGUNNINGSSTELSEL VOOR VERVOER LANGS DEN WEG Schuldigen zijn gestraft Klachten over verraad De „Dorus Rijkers" verleent hulp Verbod van ontslag aan arbeiders Vervoer personen en goederen Een speciaal kruis ter herinnering Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 22 JUNI 1940 LONDEN, 22 Juni. (Reuter). In het Hooger- en Lagerhuis zijn geheime zittingen gehouden. De besprekingen hadden betrekking op de landsverdediging. De eerste minister, Churchill, verklaarde, dat ingeval het Lagerhuis dat wenschte, ook ravitailleerings- kwesties besproken zouden wor den. De Londensche correspondent van Da- gens Nyheter meldt, dat in de geheime zitting van het Lagerhuis gisteren een herziening van hef Britsche oorlogsplan, in verband met de veranderde oorlogs omstandigheden is behandeld. De mili taire voorbereidingen worden in Enge land geheel gericht op> de verdediging van eigen bodpm. In bevoegde kringen is men van meening, dat een alcemeene \olks- bewapening nauwelijks nood-ig is. Voor. stellen als om allo families van handgra naten tc voorzien en alle inwoners van Engeland met geweren uit te rusten, scheppen meer gevaren voor ongelukken, dan dat de kracht tot verzet daardoor zou Avorden vergroot..Niettemin moet de bur gerbevolking goed worden geleid, geor ganiseerd en uitgerust. Men ziet te Lon den in, dat het velen autoriteiten, zoowel militairen als civielen. moeilijk valt zich aan den nieuwen toestand aan te passen. Blokkadering om Enge land wordt gesloten ROME. 21 Juni (D.N.B.). Onder het opschrift „voor de slotphase" verklaart de Giornale d'Italia, dat terwijl men nog wacht op de door Frankrijk aan te ne men houding ten opzichte van de onver anderlijke door Hitler en Mussolini be sloten voorwaarden. Duitschland en Ita lië zich voorbereiden op den aanval op Groot-Brittannië en zijn imperium. De ring der blokkade wordt om het eilan denrijk gesloten. Engeland is thans slechts nog aange wezen op zijn eigen krachten. Als gevolg van dezen toestand heeft het gepoogd Frankrijk tegen de Duitsche en Italiaan sche eischen te stijve om lie. tot verder strijden te bewegen en de Vereenigde Staten in het Europeesche conflic' te be trekken. Deze Britsche poging is echter to mislukken gedoemd Een verdere te genstand van Frankrijk zou alleen een nog grootere, niet meer te herstellen ver nietiging en een verscherping der eischcD tof gevolg hebben. Wat de Vereenigde Staten betreft, deze schijnen, niettegenstaande de in de pers en in politieke kringen verklaarde opvat ting. niet geneigd om-zich in een gevaar lijk avontuur te laten meesleepen. Duitschland en Italië zijn besloten al hun krachten in te spannen om zoo snel mo gelijk de eindoverwinning te behalen, die aan Europa rechtvaardigheid en vrede zal teruggeven en een nieuwe vrucht bare periode van samenwerking in de wereld zal brengen. „Voor Engeland heeft het uur geslagen" zegt de Rela zioni Internazionali „Twintig jaar lang heeft Frankrijk zijn vrede en zijn politiek den anderen willen opdringen. Deze vrede en deze politiek waaraan blindelings werd vastgehouden hebben tot de ineenstorting van Frank rijk geleid. Verantwoordelijk daarvoor zijn alle Fransche politici zonder uitzon de ring". Met deze woorden kenschetst de Rela- zioni Internazionali den huidigen* toe stand Wanneer het Fransche vraagstuk is opgelost, zoo vervolgt het Italiaansche orgaan, dan zal de Engelsche machtspo sitie door het Duitsche en het Italiaan sche volk verslagen worden. Voor het nog in zijn vermetelheid levende eiland heeft het uur geslagen. Voor de as. Rome— Berlijn is dit niet meer een kwestie van tijd, maar uitsluitend een kwestie van methode. Italië en Duitschland hebben twee revoluties en twee leiders gemeen zaam. Zij hebben een ideaal en een enke len wil. Daarin ligt de hechte grondslag- van hun succes. BERLIJN, 22 Juni. (D.N.B.). „De smaad van 1918 in Compiègne uitgewischt"Onder deze en der gelijke opschriften vermeldt de geheele Duitsche Zaterdagoch tendpers in grooten opmaak het overhandigen van de Duitsche wapenstilstandsvoorwaarden. De bladen wijzen op de waardige behandeling van den eervol ver slagen vijand alsmede op het feit, dat Hitier persoonlijk de Fransche delegatie ontving. De Berliner Boersen-Zeitung wijst op het verschil tussdhen Compiègne 191S en Compiègne 1910. In Compiègne en Versailles hcerschte de wil, de atmos feer tusschen de beide volkeren te ver pesten, den vijand machteloos achter te laten en zijn le\en voor altijd met kerkermuren te omringen De hande ling van gisteren te Compiègne toont de Duitsche houding in zulk een toe stand: De Fuehrer overwint den vijand, neemt op harde wijze het ne gatieve weg maar zijn handeling is opbouwend. De gedwongen gang naar Compiègne toont den Franschen, dat zij de gevol gen van de oorlogsmisdaad te dragen hebben. Maar uit de formuleering van het doel der Duitsche eischen blijkt, dat de Fuehrer, overeenkomstig zijn manier van denken en handelen, niet het negatieve tot element \an dc toe komst maakt, maar door hel herstel van het onrecht, door het uitroeien van wat onnatuurlijk is de voorwaar den schept om iets beters tot stand te brengen. De oude wereld van het on recht, van de onderdrukking, die zoo veel leed over de volkeren gebracht heeft, stort ineen. Een nieuwe ont staat. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft: Drie doelen zijn aangegeven voor de Duitsche eischen. die Frank rijk \ervullcn rnoet. Elke Franschman zal bij het onderzoeken van deze eischen moeten begrijpen, dat van het feit moet worden uitgegaan, dat de oorlog tegen Engeland doorgaat. Onze eischen moeten vooreerst een hervat ting van den strijd door Frankrijk ver hinderen. Dat is de vanzelfsprekende beteekenis van elke wapenstilstands voorwaarde en alleen dit punt komt op de rekening van Frankrijk alleen Hef tweede punt moei Frankijk al leen wegens Engeland dragen liet zijn de beveiligingen, die wij \oor de op- eedi ongeil voortzetting van den oor log tegen Engeland en Frankrijk, al heeft Frankrijk voorloopig alleen deze lasten te dragen. Dit deel van onze eischen moet de voorwaarden voor den nieuwen vrede scheppen, waarvan de essentieels inhoud het herstel van het ons met geweld aangedane onrecht zal zijn. Onze overwinning van Frankrijk, zoo besluit het blad, is met de wapens verkregen, en ook de nederlaag van En geland zal een overwinning van onze wapens zijn. De Voelkischer Beobachter schrijft: Frankrijk is verslagen en moet de ge weldigste nederlaag van zijn geheele geschiedenis beleven. Daarmede heeft het Fransche imperialisme en hebben de mannen, die het Fransche volk in dezen misdadigen oorlog gestort hebnen. een doodelijken slag gekregen. Hel lot. dat FrSnkrijk getroffen heeft, is over eenkomstig den toestand zooals deze door den strijd der geesten en wereld beschouwingen sinds 1918 voor Duitsch land en heel Europa is ontstaan. Niet alleen Duitschland doch Europa heeft in Compiègne overwonnen. Italiaansch legerberich t ERGENS IN ITALIË, 22 Juni (Ste- fani). Legerbcricht nr. 11 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als \olgt: In de Middellandsche Zee hebben marine en luchtmacht overal hun ac tie verscherpt Drie vijandelijke sche pen, waarvan twee gewapend waren, werden door buikbooten tot zinken ge bracht. Een kruiser, deel uitmakende van een formatie, werd door onze bom menwerpers ten Oosten van de Balea ren getroffen Overdag en des nachts zijn de bases van Bizerta en Maseille met tusschenpoozcn gebombardeerd. Te Bizerta werden een kruiser getrof fen, een arsenaal beschadigd en ben- zine-opslagplaatsen in brand gescho ten. Niet minder is de schade, welke de basis van Marseille geleden heeft. In Noord-Afrika is Mcrsa Matrouh, de zetel van het Engelsche opperbevel, door hevige luchtaanvallen met den grond gelijk gemaakt, en zijn vijandelijke plaatsen en formaties op doeltreffende wijze bestookt. Tijdens een vijandelijke actie béven Tobrouk werd een Italiaansch zieken huis getroffen. Er vallen eenige dooden en gewonden te betreuren onder de art sen. het verplegend personeel en de patiënten. Een vijandelijk vliegtuig werd door het luchtdoelgeschut neerge haald. In Oost-Afrika werden tal van acties ondernomen op vijandelijke bases van Poit Soudan, Ouareb en kleine vestin gen en kampen in Kenya. Tijdens vijan delijke vluchten boven Diredawa werd een Engelsche machine neergehaald. Voorts heeft de vijand vluchten ge maakt boven Italiaansch gebied en wel vooral boven Noord-Italië en Sicilië. Er werden echter bijna geen bommen uit geworpen, behalve te Ciril (Turijn) en Livorno waar woningen in het stadscen trum getroffen werden. Er werden echter geen slachtoffers gemaakt. BERLIJN, 22 Juni (D.N.B.). In den nacht van 21 op 22 Juni heb ben eenige vijandelijke vliegtuigen in de buurt van Berlijn gevlogen. Een vliegtuig wierp eenige bom men buiten Berlijn op niet-militai- re doelwitten neer. waaronder een lazaret. Zij richtten slechts gerin ge schade aan. Drie mannen, drie vrouwen en een kind werden ge wond. BINNENLAND Samenwerking met de Neder- landsche vrouwen organisaties NAALDWIJK, 22 Juni. - Den rijks luinbouwconsulenien is opdracht ver- strekt om aan het afval-vraagstuk bijzondere aandacht te wijden. De rijks- tuinbouwconsulentcn zullen moeten na gaan, of er bepaalde afvalstoffen zijn die thans verloren gaan en door den Nederlandschen tuinbouw gebruikt zou den kunnen worden. Zij zuller overleg plegen met de groente- en fruitveilingen om de afvalstoffen, op de veilingterrci nen verkregen bij het gereedmaken der exportproducten, ter gedeeltelijke ver vanging van eenige meststoffen te ge bruiken. De voorzitter van de contactcommissie van den nat ion a len vrouwenraad in Nederland heeft een bijeenkomst belegd teneinde met de contactcommissie en de wetenschappelijke adviescommissie een werkplan vast te stellen, om de Neder- landsche huisvrouw voor te lichten, op welke wijze zij eraan zou kunnen mede werken, dat geen afvalstoffen onnoodig verloren gaan. Veel huisafval, dat thans in de vuilnisbak verdwijnt, kan nog voor bepaalde doeleinden worden go bruikt. Dit streven spruit voort uit besprekin gen tusschen de betreffende instanties, die alles in het werk willen stellen om te voorkomen, dat zekere afvalproducten waardeloos verloren zouden gaan. Do contactcommissie zal op korten termijn een werkprogramma samenstellen, om spoedig met alle Nederlandsehc vrou wenorganisaties en vcreenigingen, die daarvoor in aanmerking komen, de ver- eisehte samemverking te verkrijgen. Overheid en particulieren zullen du in nauwe samenwerking, alles in het werk stellen, om te voorkomen, dat nog bruikbare afvalstoffen verloren gaan. .Frankrijk kan niet gered worden, wanneer een ieder probeert over de grenzen te ontkomen'' TOKIO, 22 Juni (Domei). De woord voerder van het Japonsehe departement van buitenlandsche zaken deelt mede: Inzake hel incident van 6 Mei, waarbij een Nederlandsche vliegboot op een Japan6ch visschersvaartuig heeft ge schoten, heefl de Nederlandsche gezant de heer J. C. Pabst, vanmorgen een of- ficieele nota gezonden aan liet ministe rie van buitenlandsche zaken, in ant woord op het .Tapansche protest. Deze offieieele Nederlandsche nola behelst de volgende vier punten: (1). Hel onderhavige incident is voorl gesproten uit liet onverantwoordelijke optreden van een onderofficier der Ne derlandsche luchtmacht Dc Nederland sche regeering zal de volle verantwoor ding voor het incident op z.ich nemen (2). De Xederlandselie regeering geeft uiting aan haar grondige loedwezon over het incident, dat. ontstond uit een verbreking tier belofle harerzijds om daden van niidaeend karakter tegen Japan in Nedcrlandseh-Indië te verhin deren. (3). De Nederlandsche resreering heeft degenen, die voor liet incident verant woordelijk ziin. rpeds zwaar gestraft. (4). De Nederlandsche regeering ver wacht dat de Japansclie regeering be griinf, dat bovengenoemde starren, we-l ke de Nederlandsebe autoriteiten geno men hebben om bet incident te regelen, een w aarborg vormen voor de toekomst. BORDEAUX, 22 Juni (Havas) Om trent de zitting, waarin de Fransche regeering den gevolmachtigden bun in structies heeft gegeven, meldt de Petit Parisien. dat tijdens,rdeze zitting 50 par lementsleden zich om Pctain hebben ge schaard. Een verklaring \an Laval, dal men het land niet kon redden door te vluchten, werd zeer toegejuicht. Na deze vergadering overhandigde een delegatie, die bestond uit Marquet, Pierre Laval, Bergery en Barthe een verklaring van vertrouwen aan Pétain. Daarin werd verklaard: „Frankrijk kan niet gered worden, wanneer een ieder probeert over de grenzen te ontkomen." Van bevoegde Italiaansche zijde werd onder verwijzing naar de Fransche ver zoeken om wapenstilstand aan Duitsch land en Italië, nogmaals er op gewezen, dal deze verzoeken niet beteekenen, dat de vijandelijkheden thans gestaakt worden. Integendeel, de militaire opera tics gaan ongewijzigd door en de sta king der vijandelijkheden kan eerst na liet sluiten van den wapenstilstand ge schieden. Tc bcvoegder plaatse te Rome werden nogmaals alle in hot buitenland verspreide combinaties over de wapen stilstandsvoorwaarden als volkomen willekeurige fantasieën afgewezen. Men is te Bern van mecning, dat de stroom van vluchtelingen naar Zwitser land zijn hoogtepunt bereikt heeft. Dc meeste Franschen, die de laatste dagen over de grens zijn gekomen, waren bur- cers. Zii vertelden, dat bun van de Duit sche bezetting geen gevaar dreigt, en dat zij daarom hoopten weer spoedig te rug te kunnen eaan. Het wijkende Fransche leger bad echter onder de grensbevolking een paniekstemming verwekt en velen tot vertrekken genoopt. De Fran sche soldaten geven meerendeels toe. dat het Fransche front militair en moreel volkomen ineengestort is. Op hun officieren hadden zij niet meer kunnen vertrouwen en door hun En gelsche bondgenoolen an aren zii ver raden. De Poolsche troepen, die naar ZAvit- serland gevlucht ziin, schijnen elk con tact met hun Fransche hondgenooten verloren te hebben. Fransche soldaten beAveren zelfs, dat zij door de Polen be schoten zijn. Aan beide zijden van den weg op Zwifsersch gpbied liggen Ava- pens en uitrustingsstukken van allerlei aard opgestapeld. 's-GRAVENHAGE. 22 Juni -r Als aan vulling op hetgeen reeds is gemeld over de invoering van een vergunningstelsel voor het automobielverkeer ontvangen wij van het departement van Avaterstaat nog de volgende samenvatting: Het departement van Avaterstaat maakt bekend, dat met ingang van 1 Juli a.s. een vergunningstelsel voor ver voer langs den weg in working treedt. Dit vergunningstelsel omvat zooAvel het vervoer van goederen als het vervoer van personen, autobussen uitgezonderd, De aanvraagformulieren zijn verkrijg baar op de distributiebureaux. Vergun ning wordt verzocht aan den rijksin specteur van het verkeer, binnen wiens district de aanvrager gevestigd is. De aanvragen voor vrachtauto's en personenauto's, die tot en met 26 Juni a.s. inkomen, aa'orden eerst af gedaan. Eerst AAanneer over deze aanvragen is beslist, Avorden de la ter inkomende aanvragen in behan deling genomen. Onder het vergunningstelsel vallen ook particuliere personenauto's. De rijksinspecteurs worden voor het goede renvervoer geadviseerd door commissies uit het beroepsvervoer en het eigen vervoer en de Kamers A'an Koophandel en Fabrieken, terwijl voor het personen vervoer deskundigen door het Avaarne- mend hoofd van het departement van Waterstaat kunnen worden aangeAve- zen. Tegen weigering van een vergunning staat binnen li dagen schriftelijk be roep open bij het Avaarnemend hoofd van «het departement van Waterstaat. Slechts zij, die een vergunning bezitten komen in aanmerking voor het ver strekken van motorbrandstof. 111 ver band met de geboden zuinigheid b'j het verbruik van motorbrandstof zullen dp vergunningen, die nauw aansluiten bij de distributieregeling tot het hoocst noodzakelijke beperkt a\orden. Wanneer een goede oiganisatie van het vervoer zulks eischt. kan het vergunningstelsel plaatselijk o\er andere vervoermiddelen dan auto's aa-orden uitgebreid. DEN HELDER, 22 Juni. De motor- recLdingboot „Dorus Rijkeis" van de Noord- en Zuid IJollandsch.j Redding Maatschappij is Vrijdagavoi.I om on geveer elf uur uit den Helder gevaren om hulp te bieden aan een scnip, Avaar- van men bericht bad. ontvangen, dat het in nood verkeerde. De plaats, waar bet zich moest bevinden, Avas te,v Westen van het eiland Texel. De „Dorus Rij kers" voer door bet Molcngat. Vanoch tend om twee uur mocht bet gelukken zestien opvarenden van het Deensche s.s. „Alpha", die in een sloep ronddre ven, op te pikken. Ongeveer vijf mijlen ten Westen van d.on vuurtoren van Eierlahd. Hef schip is vermoedelijk ten gevolge van een ontploffing ten onder gegaan. Vier opvarenden worden ver mist. Van de geredden zijn er eenigen ge wond. De „Dorus Rijkers" liep vanoch tend om ongeveer zes uur met d.* ge redden den Helder binnen. STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 22 Juni. De ver plaatsing naar Maastricht van den in specteur der directe belastingen, enz. .1. F. Hampe. hoofd van de inspectie der directe belastingen te Middelburg is in getrokken. ÜOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Afd. Stoffen Kleurige Mousseline en Crêpe voor Zomer- japonnen c Linnen, kreukvrij en wasch- 0 echt, in moderne kleuren O O o 0 Organdie, Voile, Georgette, O o O in aparte dessins o o o o o Shantung, Toile-de-Soie, o o voor Blouses en Japonnen O O ">0000000000000000000 Rijkscommissaris Rijksminister Seyss Inquart bezocht Duit sche en Nederlandsche militairen in Rotter- damsch ziekenhuis ROTTERDAM, 22 Juni. Rijkscom missaris, Rijksminister Seyss-Inquart heeft de bijzonder sympathieke gedach te gehad, Duitsche en Nederlandsche gewonde militairen, die thans nog in Nederlandsch" ziekenhuizen worden verpleegd, te bezoeken en geschenken aan te bieden. Reeds eenigo dagen ge leden ontvingen deze militairen een cir culaire met het verzoek, hierop hun wenschen ten aanzien van een ge schenk, waarvoor een bepaald en aan zienlijk bedrag Avas uitgetrokken, ken haar te maken. Het spreekt vanzelf, dat de militairen deze aardige geste van den Rijkscom missaris zeer op prijs stelden en dat de ingevulde circulaires binnenstroom den. Het totaal aantal Duitsche en Ne derlandsche gewonde militairen, dal voor een geschenk in aanmerking kwam, bedroeg ongeveer 1000. In bet bijzonder de cadeaux, die de Nederlandsche rewonden op het ver langlijstje plaatsen, waren zoo ver namen wij van zeer practischen aard, zooal b.v. schoenen, overhemden onderkleeren, enz. Even talrijk waren intusschen ge^chen'en als vulpenhou ders en andere meer luxe-voorwerpen. Zelfs Avaren er gewonden, die baar geld vroegen. Het is niet gemakkelijk geAveest, de wenschen te vervullen. Dagenlang zijn de vrouwelijke leden van de Duitsche kolonie in Nederland en andere hulp vaardige vrouwen op pad geweest om de op de verlanglijsten geplaatste goe deren en voorwerpen te koopen en hel moge tot groote bliidschap strekken niet in het minst voor de betrokkenei dat voor een belangrijk percentage aan de verlangens voldaan is kunn-ui worden. Er deden zich dikwijls groote moeilijkheden voor. Zoo waren er mili tairen, die bijv. een paar schoenen of een overhemd op het lijstje plaatsten en dan het nummer of de maat vergaten op te geven. Ook waren er geAvonden, die de geste van den Rijkscommissaris beantwoord den met een even sympathieke daad; zij stonden het geld, dat voor hun ge schenk aaas uitgetrokken, af ten be hoeve van oorlogsslachtoffers, zooals de gezinnen van gesneuvelde kameraden enz. Blijde stemming in een ziekenhuis In een groot ziekenhuis te Rotter dam, waar verscheidene gewonde Duit sche en ook Nederlandsche militairen thans nog worden verpleegd, heerschte gistermiddag een bijzonder blijde stem ming. Alvorens zich naar het stadhuis te be- gevun, vertoefde de Rijkscommissaris geruimen tijd temidden zijner gewonde landgenooten. Voor iedereen had hij een vriendelijk woord, iedere gewonde or.lvinrr uit zijn handen het geschenk, dat op het verlanglijstje had gestaan of indien het niet mogelijk was ge weest hieraan te voldoen een cadeau dat er mee overeenkwam. Na het bezoek aan de gewonde Duit- schers, begroette dr. Sevss-Inquart twee Engelsche gewonde militairen, die hier worden vernleegd. Ook aan hen werden geschonken rangeboden. Hierna waren de Nederlandsche gewonde soldaten aan de beurt. Hartelijk schudde dc Rijkscommissaris onze gewonde land- genooten de hand en overhandigde hij hun het geschenk, dat zij hadden uit gekozen. F.venah hij dat aan de Duit sche gev onden had gevraagd, vroeg de Rijkscommissaris ook aan de Nederlan ders naar den aard hunner verwondin gen en onderhield hij zich geruimen tijd met hen. Vrijdag Zaterdag zal dr. Seyss Inrfnart op andere p'natsen in ons land gew onden militairen bezoekpn en hun de gevraagde cadeaus persoonlijk overhan digen. Waarschuwing vanwege den directeur-generaal van den arbeid 's-GRAVENHAGE, 22 Juni. De directeur-generaal van den arbeid vestigt met nadruk de aandacht van werkgevers op het gebod dat arbeiders die na 9 Mei 1940 zonder toestemming van dp arbeidsinspec tie zl|n ontslagen, onmiddelliik in dienst moeten worden teruggeno men Tegen nlet-naleving van dit gebod zal ten strengste Avorden op getreden. De patroons zijn derhalve verplicht hun na 9 Mei j.l ontslagen arbeiders onverwijld weder In dienst te nemen, terwijl zii daarna indien zulks noodig is. een verzoek tot do arbeidsinspectie kunnen richten, om tot ontslag van arbeiders te mo gen overgaan. Ook de werkgevers, die reeds zulk een verzoek hebben ingediend, zijn verplicht zoolang op dit verzoek niet is beslist, hun ar beiders in dienst te houden of terug te nemen. Verordening van den Rijks commissaris verschenen Het verordeningenblad bevat een ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het vervoer van pcroonen en goederen. Paragraaf 1 van het eerste uitvoe ringsbesluit luidt als volgt: Het gebruik van een motorrijwiel of een motorrijtuig, ingericht voor het ver voer van personen anders dan met autobussen in den zin van de wet auto vervoer personen, is, ter bevordering van een zoo beperkt mogelijk verbruik van benzine, slechts geoorloofd, in.lien aan den houder voor het betrokken voertuig een daartoe strekkende ver gunning i6 verleend vanwege den in specteur-generaal van het verkeer. Par. 2 luidt: Aanvragen om een vergunning a If bedoeld in art. 1. moeten worden gericht tot den rijksinspecteur van het verkeer in het distriet. waar de houder volgens onderstaande opsomming gevestigd is: Ingenieur H. H de Iongh, Groningen, Mr. W. de Sitterstraat 24, Groningen en Drenthe. A. Meyer, Leeuwarden, Wijbrand de Geeststraat 40. Friesland. Mr. J. A. M. van Oirschot, Zwolle. WI1- helminastraat 6a. Overijssel Mr. G. M. J. Henkèt, Arnhem, Wil lemsplein 12. Gelderland. Ingenieur H. P. R. Rook, Utrecht, Wed 4. Utrecht. Ingenieur J. Rodenburg. Haarlem, Pa viljoenslaan 11. Noord-Holland. Ingenieur L. J. Noomcn, 's-Graven- hage, Laan Copes van Cattcnburch 7. Zuid-IIolland. Ingenieur J. A. Ch. Oudcmans, Mid delburg, Bellinkstraat 32. Zeeland. Ingenieur P. A. C. du Pui, 's-Hsrlo- genbosch, Koningsweg 101. Noord-Bra bant. Ingenieur J. M. Meyer, Maastricht, postkantoor Julianalaan. Limburg. Par. 7 luidt: Indien op een aanvrage om een ver gunning door den rijksverkeersinspee- teur afwijzend is beschikt, kan binnen 14 dagen na dagteokening van de be schikking schriftelijk beroep worden ingesteld bij den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat. Behandeling van het beroep vindt plaats, nadat bij genoemd departement bericht is binnengekomen, dat een be drag van twee gulden vijftig cent (ƒ2.50) 16 bijgeschreven op postrekening nr. 166620 ten name van de afdceling kabinet en secretarie van het departe ment ven waterstaat, onder vermelding: beroep inzake vergunning personenver voer. Hel tweede uitvoeringsbesluit regelt gelijken zin het vervoer van goederen langs den weg in eigen vervoer. Het derde uitvoeringsbesluit regelt het vervoeren van goederen langs den weg ten behoeve van derden. WANDELSPORT De Avond-Vierdaagsche Het bericht dat „de" Vierdaagsche te Nijmegen niet doorgaat heeft velen doen besluiten thans deel te nemen aan de Avond-Vierdaagsche, welke ge houden wordt in de week van 17 tot '21 Juli, gelijktijdig te Bussuin, Amers foort en Utrecht. Er schijnt eenig misverstand Ie heo«*- schen omtrent de wijze van deelne ming van deze tochten, daarom geven Avij nog een nadere toelichting Men kan inschrijven voor deze tochten in één van deze drie plaatsen. Schrijft men dus voor Utrecht in, dan moet de Vierdaagsche in Utrecht worden gcloo- pen. Verder heeft men voor den vier den dag de keuze tusschen Z.ucrdag 20 Juli en Zondag 21 Juli. Men geve dit wel duidelijk op! Voorts kan men ook inschrijven voor één der tochten, ook hierbij geve m«.1 op welken nag geloopen zal worden. Het vertrek is in Amersfoort vanaf gebouw Amicitia. Deelnemers aan de geheele Vier daagsche ontvangen na volbrengen hot geëmailleerde S.G.W.B. Avond Vier. daagsche kruis, en deelnemers aan één tocht ontvangen een speciale voor deze gelegenheid ontworpen herinnering.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3