Oproep van den Fuehrer tot het Duitsche volk De strijd tusschen Duitschland, Italië en Frankrijk is hedennacht gestaakt BETALING ABONNEMENT Het dramatisch einde der „Entente Cordiale" CHURCHILL'S HOUDING JEGENS FRANKRIJK Gen. de Gaulle is Geen oplossing gevonden in Egypte Capitulatie der Franschen in de Vogezen De Britsche pers over de nieuwe situatie Verklaring van Jean Prouvost Een politieke harlekinade" Voorbereiding van den aanval op Engeland Dag van rouw in Frankrijk DUITSCHE HULP VOOR FRANSCHE VLUCHTELINGEN De vlucht was een chaos door regeering-Pétain gepensioneerd Hertzog en Malan organiseeren oppositie in Zuid-Afrika AMERSFOORTSCH DAGBLAD De Britsche premier en zijn medestanders zijn hulpeloos vervreemd van de Europeesche werkelijkheid" Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 25 JUNI 1940 ROME, 24 Juni (D.N.B.).De Italiaansch-Fransche wapenstilstand is Maandagmiddag on derteekend. De Duitsche regeering is volgens een om 20 uur 25 via den Italiaansclicn omroep gepubliceerde officieele Italiaansclie mededceling om 19 uur 35 Italiaansclicn en Duitschen zomertijd in kennis gesteld van de voltrokken onderteekening. Bijgevolg werden de vijandelijk heden tusschen Duitschland, Italië en Frankrijk Dinsdag om 1.35 uur 's nachts gestaakt. TT ET hoofdkwartier van den Fuehrer meldde Maandagavond: Heden om 19 uur 15 is bij -®- Rome het Italiaansch-Fransche wapenstilstandsverdrag onderteekend. Om 19 uur 35 volg de de officieele mededeeling daarvan aan de Duitsche Rijksrcgeering. Op grond hiervan is het Duitsch-Fransche wapenstilstandsverdrag van kracht geworden. Het opperbevel der weermacht heeft bevel gegeven tot staking der vijandelijkheden tegen Frankrijk. Op 25 Juni om 1 uur 35 Duitschen zomertijd worden aan beide kanten de wapens neergelegd. Daarmede is de oorlog in het Westen geëindigd." MAANDAGAVOND om 20 uur 35 deelde de Fransche radio mede, dat de Fransche regeering besloten had, den Franschen delegatieleider, generaal Huntziger, opdracht te geven het wapen stilstandsverdrag met Italië te onderteckenen. Heden, Dinsdag, om negen uur, zal de Fransche regeering weer in een zitting bijeenkomen. De officieele tekst, waarin kennis wordt pepeven van de sluiting van den Ila- liaansche-Franschen wapenstilstand, luidt als volgt: „Op '24 Juni om 19 uur 15 wettigen Italiaansclicn tijd is in de Villa Incisa bii Rome het Fransch-Italiaan- sche wapcnstilstaridsverdrap onderteekend. Maarschalk Badoplio, chef van den generalen staf der geheele weermacht, teekende voor Italië. Generaal Huntziger teekende voor Frankrijk. Om 19 uur 35 deelde de minister van buitenlandsche zaken, Ciano, de Rijks regeering de onderteekening mede van hel wapenstilstands verdrag. Bijgevolg zullen de vijandelijkheden Dinsdag om 1 uur 35 wettigen ltaliaanschcn tijd een einde nemen." Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De Führer heeft de volgende oproep uitgevaardigd: „Duitsch volk, uw soldaten hebben in nauwelijks zes weken na een heroieken strijd den oorlog in het Westen tegen een dapperen tegenstander geëindigd. Hun daden zullen in de geschiede nis opgeteekend worden als de roemrijkste overwinning aller tijden. In deemoed danken wij den Heere God voor Zijn zegen. Ik beveel het uitsteken der vlaggen in het Rijk voor tien, het luiden der klokken voor zeven dagen. Adolf Hitler." De burgerbevolking op den weg terug van de Loire naar het Noorden ORLEANS, 24 Juni (D.N.B.) - In opdracht van den Fuehrer is de natio- naal-socialistische „Volkswohlfahrt met de eersfe hulpmaatregelen voor de vluchtelingen uit de ontruimde gebie den begonnen. Van Parijs worden zij eerst naar kampen gebracht, terwijl de zieken, de zwakken en de kinderen de noodige melk en versterkende midde len krijgen, alvorens naar hun woon plaats te worden vervoerd. Deze grau we stoet, aldus een door het D. N. B. ontvangen onggetuigciibericht, die zich van de Loire op alle wegen nqar Pa rijs en Noord-Frankrijk beweegt, is een aanklacht tegen Reynaud, Churchill e. d. De vluchtelingen zijn meercndeels jonge menschen, die zich op het bevel tot ontruiming door het Fransche leger en door de cendarmerie in de bosschen verscholen hebben. De oprukkende Duitsche trorpen. zoo melden zij heb ben hun de eerste hulp verleend. Te- rugkeerende ledige auto's hebben de ouden en zwakken een eind meegeno men. In Parijs, zoo verhaalde een hun ner, waren zij naar de stations en de treinen gejaagd, maar de treinen ver trokken nooit en de autobussen waren zoo vol, dat zij bij honderden in grep pels vielen. Fr was geen water, er wa ren geen levensmiddelen, er was geen melk voor de kinderen, geen onderdak- De troepen hadden alles bezet en in beslag genomen of moedwillig bedor ven. s Alle Parijsche taxi's waren door de rijke joden \oor tien. ja twintigduizend fiancs gehuurd. Het was ccn ongekende janboel en het verschijnen van de Duit sche troepen werd door de vluchtelin gen als een ware bevrijding gevoeld. Zij zagen weldra in, dat hun angst voor de Duitsche soldalcn ongegrond was. On der rle vluchtelingen ontmoeten wij hee- le groepen Belgische soldaten, die keu rig salueeren en ondanks alle ellende nog vroolijk zijn. Zoowel de kathedraal van Chartres als die van Orleans zijn ongeschonden gebleven, hoewel de Fran schen de stad. die vol vluchtelingen was, lukraak beschoten hebben De pleinen en straten van Orleans li twen bezaaid met stalen helmen, wapenen en uitrustingsstukken. Voorwaar, ook van Frankrijks leger kan men zeggen. wat de Fuehrer van Polen gezegd heeft: „Met man en ros en wagen, heeft hen de Heer geslagen". CHURCHILL HOUDT MORGEN EEN REDE LONDEN, 24 Juni (D.N.B.) De ra dio heeft aangekondigd, dat minister president Churchill morgen een rede zal houden, waarin hij den nieuwen toestand van Engelsch standpunt zal behandelen. Zijn uitgesproken anglophiele houding en zijn levenswijze hebben reeds eerder ver denking gewekt BORDEAUX, 24 Juni. (D.N.B.) Het officieele blad der Fransche regeering publiceert een ministerieel decreet van 22 Juni, waarbij de benoeming van den kolonel der infanterie de Gaulle tot generaal-majoor, welke benoeming pas eenigen tijd geleden is geschied, nietig wordt verklaard. Bovendie. wordt de kolonel der infanterie de Gaulle krach tens een speciale maatregel, die onmid dellijk van kracht is, gepensionneerd. Naar van betrouwbare zijcle uit Bor deaux wordt vernomen, is van de zijde der Engelsche regcering aan generaal de Gaulle een belangruke som gelds aangeboden voor elk oorlogsschip, koop vaardijschip. vliegtuig of ander wapen, dat uit Frankrijk naar Engeland wordt overgebracht. Van dit feit is de Fran sche regeering te Bordeaux sedert Zon dag op de hoogte. Naar to Bordeaux wordt verklaard, is daarmee de aan vankelijke onzekerheid weggenomen omtrent verdere maatregelen, die tegen de Gaulle zullen worden getroffen. De daden van de Gaulle moeten naar strafrechtelijk terrein worden verwezen. Van oudsher is generaal de Gaulle er in officierskringen voor bekend ge weest, dat hij op grooten voet leefde. Geruimen tijd is hii. in verband met ze kere kwesties, niet in actieven dienst geweest. Naar verluidt hebben Engel- sche geldbronnen liern al lang ter be schikking gestaan. Hij zou ook vooral onder Engelsehen invloed door den vroegeren mininstor-president Reynaud tot algemeen secretaris van den opper sten krijgsraad zijn benoemd, hetgeen toen reeds algemeen opzien heeft ge baard. De houding, thans door de Gaulle aangenomen, is daarmee echter voldoende verklaard. LONDEN'. 21 Juni (D.N.B.) - Naar uit Johannesburg wordt ge meld, hebben de leiders van de Zuid-Afrikaansche oppositie, gene raal Hertzog en dr. Malan. een ver klaring afgelegd, waarin zij de on middellijke bijeenroeping van het parlement eischten. Tevens hebben zij alle partijleden opgeroepen, bijeenkomsten te orga niseeren, teneinde te profesteeren tegen het feit. dat zonder het parle ment te raadplegen, aan Italië den oorlog is verklaard en om aan den eisch krach' hij te zetten, dat Zuid- Afrika zich uit den oorlog zal terug trekken- CAIRO. 24 Juni. (Reuter). Na den Britsehen ambassadeur Lamp- son en den commandant der Britsche strijdkrachten in het Nabije Oosten te hebben ontvangen, heeft Koning Farock zijn besprekingen met de voorzitters van Kamer en Senaat over de vorming eener nieuwe re geering voortgezet. De koning ont- vifig verscheidene leidende politici waaronder leden van de Wafdpartij. Koning Faroek van Egypte heeft, naar de Londcnsche omroep meldt, na het aftreden van den minister-president Ali Mahcr Pasja den leider van de Wafd, Nalias Pasja, belast met de vorming van een nieuwe regeering. Nahas Pasja heeft de opdracht echter afgewezen met het motief dat hij zon der nieuwe verkiezingen zich niet kan belasten met de regeeringsformatie. De Wafd beschikt op het oogenblik over een minderheid in de Kamer, doch een meerderheid in den Senaat. De Italiaansclie gezant in Cairo, graaf Mazzolini, heeft, naar de Engelsche ra dio mededeelt, Egypte verlaten. In zijn gevolg bevonden zich 231 leden van het Italiaansclie gezantschap en consulaat, alsmede leden van de Italiaansclie ko lonie in Egypte. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 24 Juni. (D.N.B.). Maandagmiddag heeft de bij den Donon in de Vogezen ingesloten vijand de wapens neergelegd. Meer dan 22.000 gevangenen, waaronder een bevelvoerend ge neraal van een legercorps, drie divisie-commandanten en rond 1.000 officieren, twaalf geheele ar tillerie afdeelingen, waarvan zes gemotoriseerde, zijn met een ge weldigen buit in onze handen ge vallen. Da gemakkelijkste vorm van betaling van het kwartaal abonnement op het „AMERSFOORTSCH DAGBLAD" is per automatische giro. Op aanvraag zendt onze Administratie (Tel. 4620) U een machtiging ter teekening, de girodienst zorgt dan automatisch voor overschrijving van Uwe rekening op de onze. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnementsgel den voor het derde kwartaal 1940 reeds automatisch overgeschreven worden. DE ADMINISTRATIE. ..Thans neemt Engeland de Franschen tot zich. die ons land veracht en die het tot eiken prijs vergeten wil" GENEVE, 24 Juni (D.N.B.). De propagandacommissaris der regee ring-Pétain, Jean Prouvost heeft vandaag in een rede voor Ameri- kaansche correspondenten belang wekkende mcdcdeelingen gedaan. Iedere Franschman, zoo zeidc hij naar Havas meldt keurt de a er- klaringen van Pétain goed. Wij be treuren liet, dat de Britsche regeer ing de gebeurtenissen niet met de zelfde kalmte opgenomen heeft, doch zich met ongerechtvaardigde kritie ken tegen ons gekeerd heeft. Prouvost gaf daarop een historisch overzicht en verklaarde: Vóór de oor logsverklaring zegde de Engelsche mi nister van oorlog ons omvangrijke hulp toe. Er zouden 206 divisies naar Frank rijk komen. De regceringcn Daladier en Reynaud maakten de Engelsche regee ring opmerkzaam op dc moeilijkheden, die voor ons hierin bestonden, dat alle mannen tot 48 jaar onder de wapens moesten worden gehóuden, terwijl de jongere lichtingen van Engeland van 28 jaar nog niet gemobiliseerd waren. Doch dc Britsche regeering wees op haar gebrek aan wapens en ka zernes en op de onmogelijkheid, naar Frankrijk onvoldoend geoefen de manschappen le zenden. In Maart- stelde een Fransche persdelegatie vast* dat de Engelsche oorlogstoebe reidselen volkomen onvoldoende wa ren. Engeland vertrouwde op de blokkade. De regeering ging door met volgens oude tradities te regee- ren. Den 12en Juni nam Reynaud Wey- gand in den ministerraad op. De mee ning was reeds, dat Frankrijk met of zonder wapenstilstand aan een volledige bezetting niet meer zou kunnen ontko men. De ministerraad vroeg Reynaud, wat Churchill dacht voor het geval, dat Frankrijk gedwongen zou zijn, de wa pens neer te leggen. Reynaud antwoord de: Na het eerste contact met Halifax en Beaverbrook werd verklaard, dat de Britsche regeering. ook in de toekomst Frankrijk de grootst mgelijke militaire hulp zou zenden, doch dat, wanneer de gebeurtenissen Frankriik mochten dwin gen, om Duitschland om een wapenstil stand te verzoeken, dit den bondgenoot niet kwalijk genomen mocht worden. Men begreep te Londen de moeilijkheden en de positie, waarin deze zich tegen zijn wil bevond. Daarop werd de beslis 99 BERLIJjn. 24 Juni Van semi-offi- cieele Duitsche zijde wordt gemeld: En geland heeft op het oogenblik van het hoogste gevaar cpji minister-president, die zijn politiek op waandenkbeelden opbouwt, zoo verklaart men in politieke kringen te Berlijn ten opzichte van het streven van f.hurchill om zich zelf in tegenstelling lot de regeering van Frankrijk, uit t- geven voor den legi- tiemen vertegenwoordiger van den Franschen «laat Deze poging, zoo zegt men te Berlijn, zal evenals Churchills recente voorstel van een Fransch-En- gelsche unie in dc geschiedenis opge teekend worden als een politieke harle kinade. Twee dingen, aldus de meening in politieke kringen te Berlijn, hebben Churchill en zijr kliek reeds altijd ge kenmerkt (1) Het waarlijk schaamtelooze egoïsme, waarmede zij besloten hebben vreemde volkeren tot den laatsten man voor hun belangen op te offeren. (2). De hulp roze vervreemdheid van de werkelijkheid, waarmede zij sinds jaren den loop der Europeesche ontwik keling trachten te stuiten. Dit toont hun geheele politiek sedert het weer opkomen van Duitschland als groote mogendheid, zoowel in de Oos- tenrijksche kwestie als in ^1 ie der Sude- ten-Duitschcrs, in de Tsjecho-Slowaak- sche kwestie, zoowel als in de Poolsche etc Churchill, de avonturier, de mili taire en po'itieke dilettant, ziet volko men over het h^ofd, dat het Frankrijk, dat hij nog tracht op le roepen ter be scherming van Engeland, nog slechts beslaat uit rmige emigranten, maar overigens uitsluitend in zijn fantasie, terwijl het werkelijke Frankrijk, dal voor het overwegende deel thans in handen is van de Duitsche weermacht, juist tengevolge \an de houding van Churchill begint in te zien. hoe onscru puleus het door Engeland misbruikt werd. Wanneer. Churchill nog steeds niet begrepen heeft, zoo verklaart men te Berlijn, dat hel Engelsche vasteland- systeem ineengestort is. dan is dat slechts een der teekencn er voor. dat hij alle waarborgen biedt om als ver tegenwoord igei van Engeland Ijet pas sende instrument van deze historische omwenteling te zijn. sing, of al dan niet om een wapenstil stand zou worden verzocht, 24 uur uit gesteld. Het Fransche kabinet wenschte het antwoord van Roosevelt op het laat ste beroep van Frankrijk af te wachten In tusschen verlangden verscheidene ministers en in het bijzonder Mandei, die daartoe geen opdracht had, te Lon den, dat Engeland tegenover Frankrijk een veel beslistere houding zou aanne men. De bezetting van liet Fransche grondgebied ging echter steeds sneller in zijn werk. De noodzakelijkheid, om de voorwaarden van den overwinnaar te leeren kennen, werd voor de Fransche regeering voortdurend sterker voelbaar, liet was haar plicht, in Frankrijk te blijven, opdat Frankrijk zich weder tot orde en arbeid zou kunnen opheffen. De Fransche regcering nam volkmen on beïnvloed haar besluit, dat haar ook iedere mogelijkheid ontnam, zich naar het buitenland te begeven. Op bepaalde parlementariërs en oud-ministers maak te de Fransche openbare meening geen indruk. Doordat zij zich onttrokken heb ben aan de verantwoordelijkheid, die zij tegenover de natie op zich genomen had den, hebben zij zich buiten de volksge meenschap gesteld. Geen kritiek cn geen dreigemen ten kunnen iets aan de Fransche vastbeslotenheid veranderen. Wij hebben met Engeland glorierijke uren meegemaakt. Thans neemt het de Franschen tot zich, die ons land veracht en die het tot eiken prijs vergeten wil. BERLIJN, 24 Juni. (D.N.B.). - De opperbevelhebber van de oor logsmarine, grootadmiraal dr. h. c. Raeder, heeft tusschen 17 en 22 Juni de eenheden van de ooriogs- marine en de stellingen der marine bezocht aan de Nederland se he, Belgische en Noord-Fran- sche kust, teneinde zich te over tuigen van de paraatheid dezer eenheden in den strijd tegen En geland. GENèVE, 24 Juni (D.N.B.). De Fransche radio heeft vandaag mede gedeeld, dat de dag van morgen in Frankrijk een dag van nationalen rouw- zal zijn. Tegen den middag zal in de kathedraal van Bordeaux een rouwdienst voor dc gevallenen worden gehouden, waarbii president Lebrun en de regeering tegenwoor dig zullen zijn. Te Bordeaux zijn vandaag de daar aanwezige senatoren en afgevaardigden bijeengekomen. De ministers Laval cn Marquet voerden het woord. Zij wezen op de noodzakeliikheid. dat de volksver tegenwoordigers achter de regcering blij ven. De activiteit der parlementariërs moet zich thans tot practische dingen beperken. De vergadering stemde met deze woorden in en betuigde Pétain voor zijn laatste verklaringen haar dank en haar vertrouwen. DUITSCHE WERKKRACHTEN IN BRAZILIË ONTSLAGEN RIO DE JANEIRO, 21 Juni. (D.N.B.) In geheel Brazilië is groot opzien gebaard door het ontslag van alle Duit sche werkkrachten der vleeschconser- venfabriek Swift in Rio Grande. Dit ontslag is volgens den leider der fa briek gegeven op grond van het dreige ment der Engels'he regeeiln dat an ders de aankoopen bij Swift zouden worden gestaakt. Het ontslag zal nog een gerechtelijk naspel hebben, aange zien de werkkrachten door de Brazi- liaansche arbeidswetgeving waren be schermd. LONDEN. 24 Juni. (D.N.B.). De Londensche' avondbladen houden zich bezig met den nieuwen toe stand in Frankrijk, waarmj zij even als Churchill, maarschalk Pétain en zijn reseerlng veroordeelen cn ver klaren, dat thans het Britsche rijk de laatste hoop is voor de vrijheids lievende wereld. De Daily Telegraph beweert, dat de regeering-Pétain geen volmadhten heeft ontvangen om met Duitschland een wa. penstilstand te sluiten. Volgens berich ten uit deelcn van het Fransche impe rium, kan worden aangenomen, dat de Franschen in overzeesche gebiedsdeelen verder willen strijden. Hierop zal het Fransche nationale comité steunen. De Daily Herald trekt eveneens van leer tegen maarschalk Pétain en is van meening, dat thans de krachten buiten het Fransche moederland de ten uitvoer legging van de eigen Fransche volkswil zullen overnemen. De News Chronicle moet toegeven, dat de aanvalsmogelijkhcden van Duitsch land op Engeland wezenlijk zijn toege nomen. De verklaring van Churchill over de regeering van maarschalk Pé tain heeft de gevoelens van het Engel sche volk weergegeven, die voorname lijk in de twee woorden verbazing en ontsteltenis tob uitdrukking komen. De Daily Mail noemt den wapenstilstand een schaamtelooze capitulatie. De Daily Express schrijft, dat het be kend is geworden, dat de Britsche re geering alles in 'het werk zal stellen om het den Franschen overzeeschen bezit tingen financieel en anderszins mogelijk te maken den oorlog verder te voeren. Alle Franschen. die willen strijden of munitie vervaardigen, zullen in Enge land onder Fransche leiding worden ge organiseerd. Generaal de Gaulle zal hierbij een groote rol spelen. Naar de Dailv Telegraph bericht, heeft generaal de Gaulle reeds zijn bureaux geopend. DE BESCHERMING VAN HET ENGELSCHE KONINGSPAAR STOCKHOLM. 24 Juni. (D.N.B.) De Londensch correspondent van Af- tonbladet meldt aan zijn blad het vol gende over de veiligheidsmaatregelen, die genomen zijn ter bescherming van het Britsche ko. ingspaar voor het ge val van een luchtaanval op Londen. Bij een bomaanval wordt in het Buc kingham Palace het bevel door een spe ciale beschermingsorganisatie aan vaard. Deze bestaat uit uitgelezen leden der paleiswacht. De koning en ko ningin zijn verplicht te gehoorzamen aan" de bevelen van deze -organisatie. De bomvrije schuilplaats onder het paleis wordt iederen dag geïnspecteerd en voorzien van versch water. In de schuilplaats is een haard aan gelegd voor het bereiden van thee en spijzen. In de slaapkamer van den ko ning cn de koningin worden iederen dag gasmaskers en warme kleeren ge reed geleed, zoodat zij zich snel kun nen aankleeden en in enkele minuten in den schuilkelder zijn. Hier staan een tafel en stoelen, benevens-een telefoon voor den koning, terwijl voor de ko ningin steeds een handwerkje gereed ligt. Ook staat er een radiotoestel. De kelder is groot genoeg om alle bewo ners van het paleis te kunnen bergen. Eens per week wordt de kelder grondig gelucht, opdat hij niet vochtig wordt en oudere personen geen verkoudheid zul len oploopen. FRANSCHE SOLDATEN GEVEN HLN MEENING GEXÊVE, 2-1 Juni. (D.N.B.) Een correspondent van de „Suisse", die op reportage is geweest onder de geïnter neerde Fransche soldaten in Zwitser land, geeft zijn indrukken als volgt weer: Deze soldaten zijn nog stom ver baasd over hetgeen hun is overkomen. Zij zijn slecht op de hoogte geweest en zouden nooit hebben geloofd, dat de Duitschers over zooveel materiaal de beschikking hadden. Sedert de eerste doorbraak is de verwarring in de ge lederen der Geallieerden steeds meer toegenomen. olgens de verklaringen van deze soldaten is sedert 12 Mei geen nieuwe groepeering van de Fransche troepen meer tot stand gekomen. Het verslag besluit: Wij hebben nau welijks soldalen gevonden, die haat te genover de Duitsche toonden. Zij ver klaarden: Wij betalen nu den tod voor 20 jaar domheid en gemakzucht. De verantwoordelijken zijn wij. VERBAZING IN ZWEDEN STOCKHOLM, 24 Juni. (D.N.B.) In Zweedsche politieke kringen, die de ontwikkeling van de verhouding tus schen Frankrijk cn Engeland nauwlet tend gevolgd hebben, verheelt men zijn verbazing niet over liet vormen van een z.g. Fransch nationaal comité in Lon den en over het feit, dat de Engelsche regeering de Fransche regeering niet meer wil erkennen. Men is van mee ning, dat de Engelsche stap geleid is door ontgoocheling en woede. Men ver wacht, dat de vorming van een Fran sche nevenregeering te Londen geener lei invloed op de diplomatieke en poli tieke betrekkingen van Zweden met de Fransche regeering zal hebben. Veelal verneemt men hier het sarcastische oor deel, dat het tenslotte op één emigran- tenregeering meer in Londen niet meer aankomt. NOORSCHE LEENING VOOR DEN WEDEROPBOUW OSLO, 24 Juni. (D.N.B.) In Noor wegen is vandaag ten beh'öeve van den Noorschen wederopbouw een leening uitgeschreven, waarvoor obligaties tot een bedrag van 50 millioen Jtrorien wor den uitgegeven. De leening draagt 4 pcL rente.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2