HOE DE WEDEROPBOUW van Rotterdam's centrum wordt gedacht Evacuatie zwart op wit EXAMENS Huishoudelijke Voorlichting Plunderaars staan terecht MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTYOET Eén centraal station BETONNEN VLOER INGESTORT Goederenvervoer langs den weg Oude rijwielplaatjes voor een goed doel Allen inwoners van Nijkerk DE ZAAK VAN DEN OMSTREDEN ZUIGELING ONDERHOUD MET STADSARCHITECT WITTEVEEN REKKENSCHE INRICHTINGEN Om het kampioenschap van Amersfoort N.O.C.-V aardigheidsproeven De Kring-competitie Radio-Programma's NIEUWSBERICHTEN: 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 26 JUNI 1940 A LS een klein boekje verscheen een ■^•overdruk van de feuilletons, die „Reporter"' schreef voor de Utrechtsche Courant onder den titel: „De Straat evacueerde." Als een goede reporter heeft de schrij ver de voor Amersfoort zoo spannende dagen weerspiegeld in een dertigtal pagina's. Hij is er in geslaagd in de herinneringen van wat zijn „straatje" beleefde, vast te leggen wat wij allen in groote trekken beleefd hebben. Hoe zeer was ons aller lot in die dagpn tot in kleinigheden hetzelfde. Tegen den achtergrond dpr feiten staat het kleine leven van ons. kleine menschen De schrijver is een goed waarnemer, hij teekent de bewoners van het straatje met enkele pennekrassen. zoo. dat ze zelfs in dit korte bestek leven krijgen. De hartelijkheid van de „Bootjes", het oude heertje, dat niet mee zou gaan en het natuurlijk toch doet. dat als „het jagers veert je" gestalte aanneemt in een paar door den schrijver met plei- zier vertelde hebbelijkheden; de beide ongetrouwde dametjes- „de Poezen", die bun zware bagage door een ander laien dragen, waarbij later blijkt hoeveel nut- telooze zaken deze bagage inhield. Het had alles kunnen voorkomen in welke laan of straat van Amersfoort ook. Zoo werd hier een heeld vastgelegd van wat ons in benarde dagen beroer de, zoo herleven wij nog eens den „groo- ten trek" van onze heele bevolking naar het Koorden en de hartelijkheid waar mede wij daar ontvangen werdén. Een paar verdienstelijke krabbels accentuee- ren het geschetste beeld. Dit journalis tieke werk heeft de verdienste de eva- cuatiedagen in beknopten vorm voor ons vast te leggen, menigeen zal het zich aanschaffen als een blijvende her innering. Het is verkrijgbaar bij het bureau van „De Eembode" en in den boekhandel. Het PBNA-getuigschrift voor „Staticus" werd afgegeven aan B Brouwer, technisch ambtenaar le klasse bu Openbare Werken, alihier. B\j de te De Bilt gehouden examens ter verkruging van het diploma Handelskennis slaagden onze stadgenooten, de heeren K. Coene en S- B. Oldenborger. Voor het Middenstandsdiploma (speciaal examen voor reeds gevestigde middenstan ders) slaagden onze stadgenooten, de heeren J. W. H. Blom, C. v. Gent, F. v. Helden, G Meu'ers. H. J. G. Vogel, W. F- Setteur en G Schreuder. Voor het normaal examen slaagden de heeren K. M- v. d. Beek, F. Beltman en A. M. Boog- Aan de R K. Kweekschool O.L. Vrouw ter Eem slaagden voor onderwijzeres de dames G E. Scheepers te Emmer Compascuum. S. M. Vriesenga te Utrecht, W. C- J. M. Weer- denburg te Hilversum, 31. C. J. Werdmuller te Nieuwe Pekela, E. M E. Weterman te De venter en H- Wolbers te Ter Apel. Afgewezen geen- Te Eindhoven slaagde aan 'het Gemeente. l\)k Lyceum voor het diploma B. onze stad genoot de heer E- van Roou. BINNENLAND T_J ET Bestuur der Amersfoortsche In* dustrie- en Huishoudschool schrijft ons: In de tegenwoordige omstandigheden, nu \oor verschillende artikelen een distributieregeling bestaat of verwacht kan worden, is goede voorlichting op het gebied van voedingsleer en koken, van ■waschbehandeling en van doelmatige besteding van het inkomen meer dan ooit noodzakelijk. Moge daarom de stad Amersfoort er van profiteeren, dat zij een Industrie- en Huishoudschool bezit. Want dank zij deze instelling zal het mogelijk zijn ook \oor Amersfoort deze zoo noodige voor lichting tc organiseeren. Het Ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen richt het ver zoek aan alle Nijverheidsscholen voor Meisjes, om. in samenwerking met de stichting tot wetenschappelijke voorlich ting op voedingsgehied. de Commissie in zake huishoudelijke voorlichting ten plattelande, onder leiding van de door den Gezondheidsraad ingestelde Com missie voor de voeding. oedingsraad genoemd, op ruime schaal cursussen te organiseeren voor huisvrouwen. Deze cursussen zijn bestemd uitsluitend voor huisvrouwen, daar de meisjes door het volgen van de gewone schoolopleidingen aan de Nijverheidsscholen vanzelfspre kend deze voorlichting ontvangen Deze cursussen zijn wenschelijk zoowel voor huisvrouwen met '11 laag gezinsin komen als voor de beter gesitueerden. Deugdelijke adviezen zijn in dezen tijd van het grootste belang. Uiteraard zal de school zich bij deze bijzondere voor lichting moeten laten leiden door de of ficieel© voorschriften betreffende distri butie. Vanzelfsprekend moet de scPr»ol steeds paraat zijn om haar voorlichting aan te passen aan nieuwe voorschriften opdat, de voorlichting gelijken tred kan houden met de eischen van het dade lijk sch leven. De cursussen bepalen zich voorloop e tot 4 lessen op het terrein van voedings leer en koken en 4 lessen op het terrein van verdeeling van het inkomen en be handeling van de wasch. Om de cursussen zoo nuttig moee'ijk te doen zijn, zullen de gezinsinkomstcn van degenen, die één groep van lenin gen vormen, onderling niet te veel ver schillen. Het ligt in de bedoeling van de school nog in de maand Juli een eerste begin met deze cursussen te maken. De es sen vinden plaats des avonds van 7 9 uur. Aanmelding hii de directrice dei school op de spreekuren des Maandags middags van 24 en des Donderdags- avonds van 6S uur of schriftélijk niet duidelijke vermelding van adres en in komen. DE STERKE ARM TEGEN HET ZWAKKE GESLACHT Twee kibbelende vrouwen, die in het vuur van hun rede de grenzen van het behoorliike overschreden, moesten door de politie tot kalmte gebracht worden. DE LANGE ARM DER WET. Op verzoek van den commissaris van politie alhier is te Soest een man aange houden, verdacht van verduistering, welke het vorig jaar October hier ter stede gepleegd is. KOSTELOOZE IMUNISATIE TEGEN TYPHUS De directeur van den Gem. Genees digen Dienst maakt bekend, dat er ge legenheid bestaat om zich tegen typhus te laten immuniseeren op Donderdag 27 Juni a.s. des avonds van 78 uur, Wéstsingel 4b. Na 27 Juni worden voor loopig geen nieuwe aanmeldingen meer aangenomen. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 72 gr F. 22 gr. C. Ernstig ongeval bij het puin ruimen te Rotterdam ROTTERDAM. 2o Juni. Van middag omstreeks kwart over een is bij de opruimingswerkzaamheden in de binnenstad te Rotterdam een zeer ernstig ongeval gebeurd, waar bij een persoon gedood en diens broer ernstig gewond werd. De 32-jarige H. H. en diens 30-jarige broer M. J. H., waren in een pand aan den Groenendaal. waar gevestigd was een zaak van M. K. aan het puinruimen. Zij bevonden zich voor deze werkzaam heden onder een betonnen vloer, die schijnbaar nog intact was gebleven. Door een oorzaak, die tot nog toe on bekend is, stortte op dat oogenblik deze vloer ineen. Ijlings toegeschoten om standers hebben de beide broers zoo spoedig mogelijk bevrijd Helaas bleek een hunner, de 32-jarige H. H reeds aan de bekomen verwondingen overleden te zijn. terwijl zijn broer ernstige verwon dingen aan het hoofd had opgeloopen. De laatste is naar een ziekenhuis over gebracht. waar hij ter verpleging moest worden opgenomen. De centrale commissie voor het beroepsgoederenverkeer te Den Haag geïnstalleerd •s GRAVENHAGE. 2o Juni. Van middag werd hier ter stede weder om een stap gezet op den weg naar den wederopbouw, nl. door de offi cieel© installatie van de centrale commissie voor het beroepsgoede- renvervoer, welke commissie is sa mengesteld uit den Bond van Be- drijfsautoverkeer in Nederland en de centrale organisatie voor het beroepsgoederenvervoer langs den weg. De installatie geschiedde door den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, die in zijn toespraak wees op het groote belang van dit vraagstuk in het program van den wederopbouw, en op de groote verantwoordelijkheid welke op de schouders der commissie wordt gelegd. Spreker wees op de groote mate van vertrouwen, die voor epn richtige uit voering van het werk der commissie moet bestaan tusschen de regeering en de commissie, en voorts dat thans een ondernemer voor goederenvervoer lanes den weg verplicht is. zich hij de orga nisatie aan te sluiten. De voorzitter van de commissie, mr. J. Nolen. beantwoordde de in stallatierede met een toespraak, waarin hij er op wees, dat op den voorgrond staat, dat hét beroeps goederenvervoer begrijpt, dat onder de huidige tijdsomstandigheden het vervoer langs den wee een secun daire functie vervult. Men rekent er echter op. dat. wanneer in de toe komst de beperking van het ver bruik van brandstoffen kan worden opgeheven, het wegvervoer weer tot zijn normale ontplooiing zal kunnen komen Voorts wees spreker er op dat het voor het beroepsvervoer noodzakelijk is, dat het z e, eigen vervoer zóóveel mo gelijk zal worden beperkt. De 6ecretaris-generaal wees. naar aanleiding van de opmerking van mr Nolen omtrent de toekomst van het vvégvervoer. er uitdrukkelijk op, dat de huidige regeling een noodregeling is De leden der commissie waren allen tegenwoordig bij de installatie. Zooals bekend bPtreft de taak van deze commissie uitsluitend het vervoér langs den weg. Voor de andere midde len van vervoer blijven de bestaande organisaties ingeschakeld, b.v. voor de „wilde vaart" de bevrachtingscommis sies, voor de vaart op het buitenland, Duitschland en Belgié. het centraal bu reau binnenvaart en de part. Rijnvaart centrale te Rotterdam, en voor de beurt vaart het Nederlandsche binnenvaart- bureau. AMSTERDAM. 26 Juni. De stich ting Steunfonds van de vereeniging tot bevordering der belangen van tu ber cnlose-paliënt en in Nederland" schrijft ons: Wij naderen den eersten Augustus, den dag. waarop de verwisseling van de oude rijwietpiaatjes moet plaats hebben. Wat zullen de bezitters met het voor hen waardeloos geworden plaatje doen? De ongeveer drie millioen afgedankte exemplaren kunnen nog een goede Maats vinden, want de stichting .Steunfonds" van de veree- niging tot bevordering der belangen van tuberculose-patiënten in Neder land beijvert zich reeds een tiental ja ren om alle metalen, zooals plaatjes, koper, lood, tin. zink. zilverpapier, capsules van flesschen. bruikbare luid sprekers en radiotoestellen in te za melen. terwijl de baten ten goede ko men aan on- en minvermogende tu berculoselijders (lijdsters). ongeacht richting of geloof. De stichting heeft dan ook gemeend thans weer een be roep op de bezitters van rijwielplaat jes alsmede op de geheele bevolking te moeten doen. Gevangenisstraffen van veer- tien dagen tot zes maan den opgelegd ZWOLLE, 26 Juni. Op 13 Juni j.l. heeft een groep van negen plun deraars voor den politierechter al hier terecht gestaan, wegens gepleeg de feiten gedurende de vijf oorlogs dagen in Nijkerk. Gisteren stond een tweede groep terecht, In totaal zul len ongeveer dertig plunderaars zich hebben te verantwoorden. Evenals den vorigen keer was ook nu alles van hun gading geweest Alle ver dachten verweerden zich met de opmer king. dat zij de gevonden voorwerpen maar hadden meegenomen, omdat zij in de veronderstelling leefden, dat er toch niets van terecht zou zijn gekomen. Noch de politierechter, mr. J. Milders, noch de officier van Justitie, mr. ,T. C. van Has selt, konden zich met dit verweer ver eenigen. Tegen P. van Pk, die meegedaan had aan de plundering van een kruideniers winkel, luidde de eisch, drie maanden gevangenisstraf: vonnis twee maanden. J. G. S., die dekens, regenjassen, col- bertcostuums enz. had meegenomen en deze goederen thuis had verborgen, werd conform den eisch tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld. H. M„ die pantoffels en twee paar handschoenen had buitgemaakt, werd conform den eisch tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld. O. M„ een van de ergste plunderaars, had alles meegenomen wat van zijn ga ding was. Tegen hem luidde de eisch zes maanden, vonnis vier maanden gevange nisstraf. J. R., M. v. d. V., en J. van 't H., die si garen, koffie, thee e.d. hadden gestolen werden veroordeeld, resp. tot veertien dagen, een maand, en een maand ge vangenisstraf. B. de VM uit Putten, die zich eveneens koffie en thee had toegeeigend. werd ver oordeeld tot een geldboete van veertig gulden. H. S.. G. S., C. S.. G. S., W. R.. en A. R.. behoorende tot een bende, die sajet, koffie gordijnen, rijst en andere kruidenierswa ren ontvreeYndden, hoorden ieder zes maanden tegen zich eischen tegen hen luidde het vonnis zes maanden. Behalve B. de V., waren alle verdach ten inwoners van Nijkerk. KINDERHOEKJE 177. Dat zal Peter vast helpen. Ze doet er in de keuken iets van op een schoteltje. Maar nu! Ze weet 't nummer van Peters kamer niet Gelukkig komt net de zuster in de keuken om een glas melk voor hem te halen. En als de verpleegster weer naar boven terugloopt, wipt Myra ach ter haar aan. De zuster merkt niet eens. dat er iemand haar na trippelt. 17S. Eindelijk doet de zuster de ziekenkamer van Peter open. Wip. Myra is ook binnen. Ze kruipt onder zijn bed. Peter drinkt zijn glas melk leeg en als de zuster hem nog eens lekker toegestopt heeft, slaapt hij tevreden in. Hij droomt dat Myra hem komt opzoeken, en weet niet. dat ze werkelijk in de kamer is. ROTTERDïM, 26 Juni. Tiidcns het bezoek, dat de rijkscommissaris, rijks minister dr. Se:ss-lnquart. dezer dagen aan Rotterdam heeft gebrachtvertoefde de rijkscommisaris geruimen tijd in het stadhuis, waar hij kennis nam van een plan. dat de st'dsarchitect. ir. G. W. Witteveen, heeft ontworpen voor den we deropbouw van de thans grootendeels verwoeste binnenstadEen redacteur van het A.N.P. wa thans in de gelegenheid gesteld den stadsarchitect te vragen, welke vraagstukken zich bit het ontwerpen van een dergelijk plan voordoen en op welke wijze hi heeft getracht deze moeilijkheden tot een bevredigende oplossing te brengen. het verkeer, dat van het Zuiden Rotter dam binnenkomt, direct op het Beurs plein en dus in het centrum van Rot terdam wordt geleid. Er zijn e enige elementen in dit plan, die ongetwijfeld aanleiding zullen ge ven tot velerlei critiek, o.a. de nieuwe é-poorwegverbinding GoudaRotterdam, die mogelijk de schoonheid van de Kra- lingsche Plas in gevaar kan brengen. De aandacht der publieke opinie voor deze vraagstukken zal door de betref fende autoriteiten ongetwijfeld op hoo gen prijs worden gesteld. 's GRAVENHAGE, 25 Juni. Van middag heeft de president van de Haag- sohe rechtbank, mr. A. S. Rueb. die de beslissen heeft in de zaak van den zui geling, dien twee moedérs elkander be twisten, een bezoek gebracht aan het perceel Princessecracht 6a, waar me vrouw van der W. haar kind zou heb- 1 hen teruggekregen. De getuige mevrouw ^l^V'zoeken. ffij 'heeTdeze de G., die eerstgenoemde dame daar g :evonden dóór den ouden dijk, die mid- zien heeft, wees er de plaats aan. waar^n ^00r je oude stad loopt, te eliml- dit geschiedde. .,ieeren en direct langs de rivier een Bij het verhoor gistermiddag sprak ztyjiéuwen dijk te ontwerpen met een zoo van schotten in die zaal als bii een kap,janjg dwarsprofiel, dat een gedeelte per. Thans waren daar geen schotten^, ter breedte van 20 meter, op 4 me- doch naar het personeel van het daa ter -f r.p komt te liggen en een ge- gevestigde staatsbedrijf verklaarde, w.'deelte, ter breedte van plus 30 meter. O IJ het htwerpen van een plan, dat de beöeling heeft voor Rotterdam een gehee nieuwe binnénstad te ont werpen - zoo vertelde de heer Witte veen tfden reeds aanstonds drie be langrijke vraagstukken op den voor grond. 7| zijn van fundamenteel© be- teekenis. De eeite vraag is: „Hoe moet de nieuwe tadsvorm er uit zien?" Dit vraagstu ie dus van principieelen aard. D> tweede moeilijkheid is het spoorwe,vraagstuk en het derde punt, dat diret de aandacht vraagt, behelst de vraa, wat er moet gebeuren om in de toek<nst overstroomingen ten gevol ge van hoge vloeden te voorkomen. Ten anzien van eerstgenoemde moei- lijkheideide de heer Witteveen, dat hij heeft gtaeend een plan te moeten ont werpen waarbij de nieuwe binnenstad hetzelft karakter zal hebben alp vroe ger. Hfspreekt. intusschen vanzelf, dat het m(t worden aangepast aan de be- hoeftejvan het moderne verkeer. Dit houdtngrijpende veranderingen in. W; betreft het spoorwegvraag- st uk Hééft de heer Witteveen ge- meel het Maasstation te kunnen oph'fen door de spoorwegverbin- dinj GoudaRotterdam bij Nieu- weferk in westelijke richting te doe afbuigen en door Kralingsche Pis en langs de openbare begraaf- plfs en Rotte te leiden naar het Dé'6che Poort-station. Op deze wij- ze^u men één centraal station krij- gf met drie radiaal uit de stad stlende spoorwegen. Vt betreft het derde vraagstuk helvaar voor overstroomingen her- inrde de heer Witteveen er aan, dat deestaande rivierdijk ligt op gemid- de 4 meter plus R.P. Op dit oogenblik ipit nog wel voldoende, maar nu doet zii het phenomeen voor, dat de zee- sygel elke 100 jaar 20 cm stijgt. Over 5(jaar zal de zeespiegel dus 1 meter g'egen zijn. Dit beteekent det over 500 jj- de dijken, die nu nog goed zijn, rnstens 1 meter moeten worden ver- })gd, omdat de stad anders bij storm- -•eden kan overstroomen. De heer Witteveen is van oordeel, dat nu toch een nieuwe binnenstad ge- uwd moet worden de rivierdijk instens tot 6.10 4- R.P. moet worden rhoogd. De bestaande dijk zou dus ee meter moeten worden verhoogd. De aer Witteveen heeft getracht een an- ren deze onland* weggenomen. Bij h vervoer, dat on het onderzoek ter plas se volgde, verklaarde de getuige, d mevrouw van der W haar kind berk* de. terwijl het door een ander wf vastgehouden. Zij meende, dat dit t werkmeisje «as, doch wist dit niet ker. De verhoorén zullen later wor1 voortgezét. VERLICHTING VAN AUTO'S E RIJWIELEN 's-GRAVENHAGE, 25 Juni. ar wij vernemen ligt het in de beding binnenkort in verband met de lube- schermincseisohen richtlijnen vf te stellen voor de verlichting van 1°s en rijwielen. op 6.25 -f R.P. De heer Wittevéén heeft déze oplossing gekozen, omdat de nieu we dijk dan tevens dienst kan doen als een groote en grootsche Boulevard, waaraan een daarmede in karakter ei» afmeting passende bebouwing komt. De oude havens zijn in het plan van den stadsarchitect behouden gebleven, deels uitgebreid. Ook de oude stadsdrie hoek de twee groote boulevards Cool- singel en Goudschesinge], alsmede de drie hoofdpleinen Hofplein. Beursplein en Oostplein is in het nieuwe plan ge handhaafd, zii het in grootere afmetin gen. Het verkeer tusschen linker- en rechter Maas-oever zal blijvend gebruik maken van de bestaande oeververbin dingen. die daartoe verbreed en ver nieuwd moeten worden. De heer Witte veen heeft voorts de nieuwe verkeers- brug rechtstreeks in verbinding ge bracht met het Beursplein, waardoor De heer L. H. Fontein, paedagoog te Naarden. tot directeur benoemd AMSTERDAM, 26 Juni. Het be stuur der Rekkensche Inrichtingen hield dezer dagen haar jaar- en tevens ledenvergadering in Arnhem. Tot direc teur der inrichtingen werd met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd den heer L. H. Fontein, paedagoog te Naarden. De voorzitter bracht den adjunct-di recteur mr. G. Wessel een woord van warmen dank voor het omvangrijke werk, door hem verricht gedurende de afgeloopen maanden. Besloten werd de installatie van den nieuwen directeur te doen plaats vinden op 28 Juli a.s. te Rekken. Het jaarverslag uitgebracht door de waarnemend secretaresse, mej. C. S. van Ouwenallér werd door de vergade ring goedgekeurd, evenals het overzicht van het leven op de inrichting, uitge bracht door mr. G. Wessel. In de bestuursvacature ontstaan door het overlijden van den. heer G. Boschloo te Almen, werd gekozen de heer G. Ko ning, eveneens uit Almen. SPORT EN SPEL De gisteravond gespeelde wedstrijd om -het kampioenschap van Amersfoort, tusschen Amsvorde en Amersf. Boys, eindigde in een 43 overwinning voor de Amersf. Boys. De stand is nu geworden: 's-GRAVENHAGE, 25 Juni. In ver band met de plaats gehad hebbende buitengewone gebeurtenissen, heeft het bestuur van het Nederlandsch Olym pisch Comité in afwijking van de ten aanzien van de vaardigheidsproeven be staande bepalingen besloten om: le. de gelegenheid tot het afleggen der proeven voor hen, die ingeschreven ziin in het tijdvak, 1 Juli 193930 Juni 1940, nader open te stellen tot 1 Sept. a.s.; 2e. hen, die ingeschreven zijn in het tijdvak. 1 Januari31 December 1940. en die aan de proeven zullen voldoen voor 1 September a.s., te beschouwen als te zijn geslaagd in de eerste helft van ge noemd tijdvak. Dit is dus een tegemoetkoming uitslui tend tegenover hen. die door bovenbe doelde gebeurtenissen geen gevolg heb ben kunnen geven aan hun voornemen om de proeven vóór 1 Juli a.s. af te leg gen. Voor de week van 21—30 Juni zijn voor de Kringcompetitie de volgende wedstrijden vastgesteld: Dames: Afd. A: D.K.R. 2U.Z.C. 3 (27 Juni). Woestduin 1—Brandenburg 2 (28 Juni). Afd. B: U.Z.C. 4—D.K.R. 3 (30 Juni). Heeren: Aid. A: A.Z. P. C: 2—A. Z. P. C. 3 (26 Juni).. Neptunus 1 Woestduin 1 (26 Juni). Afd. B: Brandenbiprg 3Branden burg 4 (27 Juni). Afd. C: Watertor 1Star 5 (26 Juni). Bilthovan 2Liesbosch 1 (29 Juni). Afd. D: de Meent 1Fuut 2 (28 Juni). U.Z.C. 5Vechtstreek 1 (28 Juni). Afd. E: W.Z.C. 3—Star 4 (27 Juni). Adsp. Afd. Star AStar B (30 Juni). VELOX—WATERGRAAFSMEER Zondag a.s. speelt Velox den compéti- Lewedstrijd tegen Watergraafsmeer. Zooals bekend, kan het Velox-elftal het kampioenschap behalen door beslag te leggen op slechts één punt. H.Y.C. Sopla Amersf. Boys A.P.W.C. Amsvorde Quick 9—0 4—3 4—3 3—4 3—4 0—9 Donderdagavond wordt on het Amersf. Bóys terrein de wedstrijd A.P.W.C.— Quick gespeeld. ATHLETIFh OM DEN P. H. BEKER HAARLEM. 25 Juni. Zondag 7 Juli organiseert de H.A.V. „Haarlem" de ïaarlijksche wedstrijden om den Prins Hendrikbeker, waaraan de volgende ver- eenigingen zullen deelnemen: A.AC. (bekerhoudster) „De Trekvogels". Hel las. Vlug en Leng. A.V. '23. „Haarlem". Holland en vermoedelijk ook Pro Patria uit Rotterdam. DONDERDAG 27 JUNI JAARSVELD, 414.4 M. AVRO-Uitzcnding 8.00 Berichten ANP. S.05 Gram.muziek. 8.30 Orgelspel. S 50 Gram.muziek. 10.00 Mor genwijding. 10 15 Gram.muziek. 10.30 En semble Jonny Kroon. 11.00 Wenken voor de huishouding. 1120 Ensemble Jonny Kroon. 12 00 De Palladians. 12.45 Berichten ANP en eventueel Gram.muziek. 1.00 AVRO- Puszta-orkest. 1.30 Gram.muziek. 2.00 Om roeporkest en solist. Als intermezzo: Decla matie. 3.30 Gram.muziek 3.45 Omroepor kest. 4.30 AVRO-Dansorkest 5.00 Jcugdhalf- uur 5.30 AVRO-Amusementsorkest en so list. 0 30 VPRO: Cyclus „Lezen in den Syjbel". 6.45 Gram muziek. 7.30 Toespraak. 7.45 Gram.muziek. 7.50 Berichten ANP. 8.00 Concertgebouworkest, Toonkunstkoor en so listen. In de pauze: Lezing „Evenwioht". 10.00 Berichten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. VARA-Uitzen- ding. 8 00 Berichten ANP. Hierna: Gram.mu ziek. 9.00 Berichten (Fransch). 9.15 Gram. muziek. 10.00 Orgelspel. 10 40 Gram.muziek. 10.45 Pianovoordracht. 11.15 Berichten (En- gelsch). 11.30 Gram.muziek. 12.00 VARA- orkest. 12 30 Berichten (Duitsch). 12.45 Be richten ANP. 1.00 VARA-orkest 1.45 Be richten (Fransch). 2.00 Berichten (En- gelsch) 2.15 Rosian-orkest en solist. 3.15 Berichten (Fransch). 3 30 Gram muziek. 3 45 Voor de vrouw. 4.15 Gram.muziek. 4.20 Keu kenpraatje. 4.50 Gram.muziek. 5.00 Berich ten (Duitsch). 5 15 De Ram'olers. 5.45 Cau serie „Het belang van een gezond gebit". 6.00 Gram.muziek. 6.15 Berichten (En- gelsch). 6.30 Zang en piano. 7.00 Repor tage. 7 20 VARA-orkest 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten (Engelsch). 8 30 Berichten ANP. 8.45 VARA-orkest. 9.15 Be richten (Engelschl 9.30 Rosian-orkcst 10.00 Berichten (Duitsch). 10.1510.30 Berichten ANP. 11.1511.30 Berichten (Fransch). De uitzendtijden van de nieuwsberichten in het Nederlandsch, Fransch en Engelsch, op den zender Kootwijk 1875 M. zijn als volgt: 8.00— 8.15 nieuwsberichten van het A.N.P. 9.00— 9 15 berichten in het Fransch. 11 1511.30 berichten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch 12 4513.00 nieuwsberichten van het A N.P 13 4514.00 berichten in het Fransch. 14.0014.15 berichten in het Duitsch. 15 1515 30 berichten in het Fransch. 17.0017.15 berichten in het Duitsch. 18.1518.30 berichten in het Engelsch. 20.0020.15 berichten in het Duitsch. 20 1520 3O berichten in het Engelsch 20.3020.46 nieuwsberichten van het A.N.P. 21.1521 30 berichten in het Engelsch. 22 0022 15 berichten in het Duitsch. 22.15—22 30 nieuwsberichten van het A.N.P. 22.3023.15 geen uitzending. 23 15—23.30 berichten in het Fransch' Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwijk om 22.30. na de nieuwsbe richten van het ANP, sluiten, behalve dat, zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Fransch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6