DENTA MEDEDEELING LAATSTE BERICHTEN Wat ons continent heeft en wat het tekort komt Demobilisatie der Nederl. weermacht Rotterdamsche kinderen op weg naar Groningen Bon 80 geeft Bomaanval op Haarlem Deopbouwdienst HET VOEDSELVRAAGSTUK IN GETALLEN Voldoende boter en eieren 1 K.G. suiker .J Radio-Programma's Advertentiën J. S. J. MEYER Zonnebrandartikelen Fa.WIJK&Co. SPECIAALZAAK H. E. WENSINK Industrie- en Huishoudschool Btaiiianggniiiiiiiiii Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 JUPII 1940 ONTINENTAAL Europa is van de wereldzeeën afgesloten, ge dwongen zichzelf te voeden en zich zelf van grondstoffen te voorzien. Ten deele hebben de landen van con tinentaal Europa dit reeds gedaan. Maar zij vulden hun eigen produc tie aan uit andere deelcn. Voor deze aanvullendp invoeren zijn zii nu af hankelijk van wat de Europeesche landen aan overschotten voortbren gen. Dit probleem nu zullen we hier onder in globale cijfers behandelen, waarbij nadrukkelijk moet worden gezegd, dat deze cijfers geen beeld geven van de voedsel, en grondstof- fenvoorziening in haar geheel. Slechts de aanvullende invoeren zijn het onderwerp \an deze beschou wing. De boterinvoer van de landen van con tinentaal Europa bedroeg in de laatste jaren gemiddeld 90.000 ton; Engeland alleen importeerde bijna een half mil- lioen ton. De boterinvoeren in continentaal Europa uit andere werelddeelen waren tot dusverre naar verhouding gering. Wel betrok Engeland, dank zij de pre ferentieel© tarieven, ongeveer de helft van zijn boierbehoefte uit zijn overzeo- sche koloniën. De rest van zijn invoer werd geleverd door de continentale Europeesche landen. Onder de belang rijkste exporteurs komen o.m. voor: De nemarken met 150.000 ton, Nederland 55.000 ton en Estland, Finland,Letland. Litauen, Zweden en Rusland elk met ieder jaarlijks fusschen 10.000 en 20.000 ton. Hieruit laat zich dus de conclusie trekken, dat, indien de productie op het. zelfde peil blijft en dat is vooral af hankelijk van het. vraagstuk der voed selvoorziening van bet vee en ten deele van den omvang der oorlogsverrichtin gen continentaal Europa, dank zij het wegvallen van Engeland als kooper. over voldoende boter zal beschikken om het verbruik op gelijken voet als voor heen voort te zetten (event, ook ter ver vanging van margarine en vet). De landen van continentaal Europa importeerden jaarlijks gemiddeld 140.000 ton eieren, Engeland alleen 160.000 ton. Ook deze eieren waren vrijwel geheel af komstig uit Europeesche landen. Dene marken met 90.000 ton en Nederland met 65.000 ton waren de voornaamste leveranciers. Hieruit blijkt derhalve, dat met de zelfde restricties als reeds voor botor zijn gemaakt, n.l. gelijkblijvende pro ductie, regeling der voedervoorziening en niet stijgend verbruik, continentaal Europa ook o\cr voldoende eieren zal kunnen beschikken, opdat de invoeren de landen hun invoeren op dezelfde ba sis als vroeger kunnen voortzetten. De tarwe geeft een minder fraai beeld Bijna 5 miliioen Ion tarwe vonrl jaar- lijlcs haar weg naar continentaal Euro pa (Engeland importeerde jaarlijks nog iets meer). Meer dan de helft van deze invoeren was afkomstig uit Argentinië. Canada en de Vercenigde Staten. Onnoo- dig te zeggen dat deze hoeveelheden van elk der betrokken exporteerende landen een belangrijk gedeelte van den export vertegenwoordigden. Behalve de drie genoemde landen kwamen alleen de Fransehe koloniën nog in aanmerking als leverancier van Frankrijk. Minder dan de helft der invoe ren van de landen van continentaal Europa was uit Europa zelf afkomstig. Roemenië. Rusland en Hongarije moe ten daarbij op de eerste plaats genoemd worden. Uiteraard exporteerden zii ook naar Engeland. Hoewel de cijfers sterk schommelen, zou men Engeland? Invoer uit Europa met een gemiddelde van een half miliioen ton kunnen kenschetsen. Zooals men ziet is de situatie aldus dat Engelands afsnijding van het con tinent van Europa bij lange na niet op weegt tegen de afsniiding van overzee van dit continent. Als gevolg van een en ander heeft continentaal Furopa ovei ongeveer 2—IVo miliioen ton tarwe min dpr te beschikken dan vódr den oorlog welk tekort door intensievere productie moet worden aangevuld. Naast Roeme nie zullen ook andere Balknnlanden met name Zuid-Slnvië en Bulgarije hun deel hierin kunnen dragen. Mais Mais wordt in Europa slechts voort gebracht in den Zuid-Oost hóek. Enge land betrok van daar slechts beschei den hoeveelheden. Wal Bulgarije, Hon garije. Roemenië en Zuid-Slavië voort brachten, bleef, op een klein gedeelte na, dus reeds op Europa's continent. De mais-invoer van de contincntalen was gemiddeld tot 193? ruim 4 mill. ton. In 1937 werd hij rloor de groote invoeren van Duilsehland 6.6 mill. ton. Twee derde van deze invoeren kwam uit Ar gentinië. dat zich door de afsnijding van continentaal Europa alleen reeds van bijna de helft van zijn export be roofd ziet. De exporten van Zuid Oost-Europa be droegen in normale jaren gemiddeld Iets mper dan 1 miliioen ton, derhalve ongeveer een vierde gedeelte van den totalen contincntalen invoer. Het export cijfer bewoog zich echter in opgaande lijn. Hieruit kan men de verwachting putten, dat hij dit jaar aanzienlijk groo- ler zal zijn, zoodat het nadeclige ver schil niet onaanzienlijk kleiner zal wor den dan uit de cijfers van vroegere ja ren zou kunnen schijnen. Dat dit voor de veehouderij en daarmede voor Euro pa's voedselvoorziening van groot be lang is, behoeft geen betoog, ook heeft men zich op dit gpbied reeds tot andere producten gewend. lefs minder suiker Het is bekend, hoe bijna alle landen ter wereld na den wereldoorlog met een eigen suikerindustrie zijn begonnen. Als gevolg van deze constellatie be- teekencle voor de meeste landen de in voer van suiker slechts een fractie van bet verbruik. Zoo klein was deze aan vulling. dat in jaren van goede oogsten verscheidene dezer landen als expoi- teurs op de markt kwamen, welke on der minder gunstige omstandigheden wel importeurs waren. De suikerhandel, welke nog bestond, bad bovendien voor een belangrijk gedeelte een veredel inga. oorsprong. Alles bij elkaar genomen kan men zeggen, dat Europa wellicht iets minder suiker krijgt dan voorheen. Dit verschil is echter slechts een fractie van het verbruik cn maakt daarvan een nau velijks merkbaar percentage uit. Door een iets grooter bebouwde oppervlakte is dit trou wens gemakkelijk te herstellen. Te weinig tabak Kunnen de suikerverbruikers tevre den worden gesteld, de rookers komen er minder goed af. Gemiddeld impor teerde continentaal Europa 250.000 ton ruwe tabak. Duitschland zelf nam verre weg de eerste plaats in met ong. 100.000 ton 's jaars. Ook hier moet de Balkan uitkomst brengen en wel Bulgarije, Griekenland en Turkije in de eerste plaats en zij krijgen een goede kans om met hun pro ducten een blijvende plaats in het hart der rookers te veroveren. Want al zal deze dan zijn Braziliaan moeten missen, in totaal exporteerden de Europeesche producenten jaarlijks ong. 125000 ton. Dit wil derhalve zeggen, dat ongeveer do helft van Europa's invoerbehoefte in eigen huis kan worden gedekt. Meststoffen Met de phosphaten staat het er niet mooi voor. Slechts Rusland met ruiin Vi mill, ton is een belangrijk leverancier, waarbij dan nog slechts België met 50.000 ton komt. Daar slond een jaarlijk- schc invoer van gemiddeld 4.5 mill, ton tegenover. Maar waar de nood bet hoogst is, is do redding nabij. Ditmaal in den vorm van Algiers, Marokko en Tunis. Be driegen de vooruitzichten niet. dan zul len zij eerlang hun leveringen kunnen hervatten. Wat dit beteekent. wordt dui delijk, indien men bedenkt, dat deze drie gebieden gemiddeld jaarlijks 3.5—4 mill, ton uitvoerden. Met wat geduld en ten koste van transportmoeilijkheden, zal dit probleem dus wel opgelost kunnen wor den. Bi) de nitraten is het continent geluk kiger, omdat Noorwegen en Duitschland zich in een groote productie mogen ver heugen. Meer dan 800.000 ton moet jaar lijks door landen van het continent wor den ingevoerd. Meer dan twee-derde hier van kan echter van de twee hierboven genoemde landen, tezamen niet enkele kleinere leveranciers, w aaronder ook ons land, worden betrokken. Kleedirigvraagstuk Meer dan een half miliioen ton wol werd jaarlijks door liet Europeesche con- tinent geïmporteerd. In continentaal Europa komt België op de eerste plaats met ca. 50.000 ton. In totaal hebben de landen nbii bet Europeesche continent plm. 100.000 ton geëxporteerd. Zii kunnen de invoerbehoefte dus slechts voor onge veer 1/5 dekken. Gelukkig, dat deze irn voerbehoefte voor vele landen, dank zii een eigen schapenteelt, slechts een aan vullend karakter draagt, zoodat het ver bruik niet in die mate behoeft terug te gaan. Bil katoen komt deze binncnlandsche productie helaas niet in aanmerking. Slechts Turkije cn Rusland exporteerden een kleine hoeveelheid, welk quantum echter niets is in vergelijking met 's we relds groote voorraadschuren, de Ver. Staten. Britsrh-Indie. Egvpte en Brazilië. 1.4 milt. ton ruwe katoen «droomde jaar lijks het Europeesche continent binnen. 's-GRAVENHAGE. 27 Juni. Volgens de bepalingen van de wapenstilstands- overeenkomst zou het gehcclc beroepspersoneel van de Nederlandsche weermacht eigenlijk nog als krijgsgevangen moeien worden beschouwd en derhalve normaliter in krijgsgevangenenkampen moeten zijn ondergebracht. De Ftihrer echter heeft met ruimhartigheid anders beschikt en ter uitvoering van deze beschikking heeft de Duit- sche commissaris voor de demobilisatie van liet Nederlandsche leger thans richtlijnen uitgegeven. d<e beooget, de krachten van de Nederlandsche beroepsmilitairen zooveel mogelijk in dienst van den wederopbouw van het land te stellen. Deze richtlijnen bepalen oadat beroepsmilitairen ontslagen kunnen worden indien zij een verklaring op ecrewoord afleggen, dat zü op geen enkele wijze tegen de belangen van het Duitschc rijk werkzaam zullen zijn Deze verklaring is vanzelf sprekend. ZO bevestigt slechts een sinds de capitulatie bestaanden toestand Verder zijn deze beroepsmilitairen na hun ontslag onderworpen aan een meldingsplicht en een beperking van bewegingsvrijheid, voorzoover zü niet in openbare diensten treden, welke onder den rijkscommissaris slaan. Beroepsmilitairen kunnen overgaan naar: 1 Het vrije bedrijf, voorzoover zij vaste werkgelegenheid, hetzij hier te lande, hetzij in Duitschland kunnen aantoonen; 2. Openbare diensten (politie, op- bouwdienst, invoerrechten en accijnzen rivierpolitie, e.d.). De overgang naar deze diensten is afhankelijk van de toestemming van den Rijkscommissa ris en van het aangaan van een vast dienstverband. 3. Den gepensionneerden staat, voor zoover recht op pensioen aanwezig is. Als nieuwe dienst wordt een „op- bouwdienst" ingesteld, een instituut dat waardig aansluit op de maatrege len van het Duitschc Staatshoofd tot vermijding van hardheid tegenover den vroegeren tegenstander, ja zelfs nog daarhoven uit gaat. Demobilisecring van de rest van liet Nederlandsche leger zou voor verreweg bet grootste deel van de soldaten neer komen op werkloosheid. Praktisch stond tot nu toe niets anders open en daardoor waren duizenden jonge men- scben en huisvaders steuntrekkers ge worden, een toestand, welke op den duur 'het gezondste en krachtigste volk moet ondermijnen en verlammen. De werkloosheid is een moreele verdel gingsoorlog. die een volk in het merg aantast. Daartegen helpt slechts een krachtig: aanpakken, geen halve maatregelen. Dit loert een ervaring van jaren, dat bewijst een cindelooze lijdensweg, aan welks rand ontelbare, voor het leven gebroken .hopclooze en gedemoraliseer de menschen zijn neergezonken. Hier roept de vroegere tegenstander de dappere jeugd van Nederland en geeft haar de gelegenheid zich zelf te hel pen, zich midden in het werkzame le ven te plaatsen en de op het slagveld beoefende kameraadschap nu ook op het veld van rlen arbeid in daden om ie zetten. Om misverstanden te vermijden moet echter eerst dit worden opgemerkt: De ophouw-dienst is geen blijvende onder steuning dorli een voorziening voor een overgangstijd. Hij is ook geen arbeidsdienst, zoo- ais die in Duitschland voor de jeugd bestaat. Hij is veeleer een niet-militaire instelling van den NederlancUchen staat en is bestemd om de rest van de Nederlandsche weermacht naar de burgermaat schappij over te brengen, om den vverkloozen 6oldaat te helpen zijn krachten aan den wederopbouw van zijn land te wijden, zoodat hij als gaaf man en mensoh uit de ar beidsgemeenschap den vveg naar het vrije bedrijf vindt. Wanneer de werklooze soldaat met be hulp van het bemiddelingsbureau van den opbouwdienst weder een betrek- Nog geen 50.000 ton was daarbij van Rus land en Turkije. Van ruwe zijde is Japan 's werelds grootste exporteur, en bijgevolg ook Europa's grootste leverancier. Voor Ja pan zelf is het wegvallen van de Euro peesche markt onaangenaam, maar niet overwegend bezwarend, omdat van den Japanschen export naar de Ver. Staten gaat. Op het Europeesche continent kan Italië in een aanzienlijke mate al9 ver vangend leverancier optreden. Het ex- portoerde veel naar de Ver. Staten, maar is, tezamen met Frankrijk, wel in staat bijna de helft van dc Europee sche behoefte te dekken, mits het zijn productie op peil kan houden. Zoo ziet men. dat dc mogelijkheden voor een autarkisch Europa zeer uit een loopen. Verscheidene producten zal men in deze reeks missen. Zoo koffie, thee, cacao, aardnoten, copra en ruwe natuurlijke boter, welke artikelen in Enropa niet worden voortgebracht. Continentaal Europa moet ben missen, zoolang geen verkeer met de vrije zee mogelijk is. ROTTERDAM. 27 Juni Vanmorgen vroeg is de eerste groep kinderen uit Rotterdam naar Groningen vertrokken, waar zij als gasten van de „Groninger Ge meenschap" in verschillende boerengezinnen gelegenheid zullen krijgen gezondheid op te doen. Om zeven uur was het al een heele drukte voor het gebouw van den Rötterdamschen raad voor kinderuitzending aan den Molenwaterweg, vanwaar de drie autobussen met ongeveer honderd kinderen zouden vertrekken. Om de vroolijk-opge- wonden jongens en meisjes, die elkaar en hun familieleden dc ooren deden tuilen met verhalen, hoe prettig het wel zou zijn. hing een voelbare spanning, die grooter werd naarmate de tijd verstreek. Een hoeraatje ging on toen doozen en kisten krentenbollen cn melk in de gereed staande autobussen werden geladenToen de leider van de groep, de heer van der Waals het sein tot instappen gaf. werden met een waar gcfubel de bussen bestormd en de plaatsen veroverd. Uit de raampjes wordt nog even een kort afscheid van vader, moeder en andere familieleden genomen, die In grootcn getale waren gekomen om de kinderen uitgeleide te doen en toen schoven de zware bussen langzaam weg. De tocht zal over den afsluitdijk gaan. zoodat de kinderen vandaag nog een mooien autorit te genieten zullen krijgen. x king gevonden heeft, heeft de ophouw- dienst zijn taak in elk opzicht ver vuld. De opbouwdienst is voor alle dienst plichtige onderofficieren en manschappen verplicht, die zich thans bij het leger be vinden en die. na 15 Mei Jl. uit de weer- macht ontslagen, thans geen werk hebben gevonden of zich niet vrijwillig voor werkgelegenheid in Duitschland hebben gemeld. De opbouwdienst staat onder de lei ding win vrijwilligers, in de eersto plaats onder die van jonge oud-officie ren en oud-onderofficieren, die voor deze groote taak alle krachten willen en kun nen geven. Het moet een werk zijn naar het hart van vele officieren, hun mon- schen thans weer het leven binnen te voeren en hen te helpen het juiste start punt te vinden. Dat deze leiders cn on der-leiders een financieel zekere positie zullen verkrijgen, spreekt vanzelf. Inge nieurs en ecnige andere vrijwilligers zullen aan het leidercorps worden toe gevoegd. Strenge discipline is ratuurlijk nood zakelijk wil men slagen. De opbouwdienst zal geen nieuwe vorm van werkverschaffing moeten zijn, slechts objecten, voor de gemeen schap van bcteokenie, komen in aan merking, in de eerste plaats de vele op- ruimingswerken, die thans noodig zijn. In den landbouw, die in dezen oorlogs tijd voor de levensmiddolenvoorziening van het grootste belang Is, zullen be hulpzame handen veel nuttig werk kunnen doen. Hoeveel noodzakelijke werken, die het belang der gemeenschap zouden hebben gediend, heeft men laten lig gen,-omdat men er geen geld voor over bad. Daarom kan de opbouwdienst op veel gebied goed werk doen. dc aanleg van golfbrekers, dijkverzwaringen- en verhoogingen, de aanleg van waterwe gen. boschbouw en dergelijke, welke 's-GRAVENHAGE, 27 Juni. De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het Depar tement van Landbouw en Vis- scherij maakt bekend, dat ge durende het tijdvak van Vrij dag 28 Juni a.s. tot en met Donderdag 25 Juli a.s. de met ,.80" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht geeft op het koopen van één kilogram suiker. V. HAARLEM, 27 Juni. Heden nacht is ook Haarlem het slacht offer geworden van de niets ont ziende aanvallen der Engelschen op de burgerlijke bevolking in Ne derland. Tegen halfdrie vielen kort na elkaar drie bommen op een blok woonhuizen en de tram baan langs de Leidschevaart. Ver scheidene huizen werden min of meer zwaar beschadigd. De ver raderlijke bommen verrasten de menschen in hun slaap. Verschil lende dooden zijn te betreuren. Ook een politieagent, die zijn ron de deed, werd op straat door een bomscherf getroffen en gedood. De zware ontploffingen, die in groo tcn omtrek gehoord werden, brachten eroofe ontsteltenis teweeg. Vele men schen begaven zich, zonder te denken werken grootendeels door ongeschool de arbeidskrachten kunnen worden verricht. Beter dan werkloos te zijn is het, op- bouwenden arbeid te verrichten en de gemeenschap te dienen, dan zal men ook zelf weder werk vinden. VRIJDAG 28 JUNI JAARSVELD. 414.4 M. KRO-Uitzenrling. 8.00 Berichten ANP; 8.05 Gram.muziek 11 30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Granimu- zick; 12.15 John Kristol en zijn Troubadours 12 45 Berichten ANP; 100 Gram.muziek1.15 Vervolg van 12.15; 2.00 Orgelconcert; 2-80 Gram.muziek; 3.30 Rococo.octct; 4.00 Gram.. muziek; 4.15 Musiquette en gram.muziek; 5 00 Ziekcnpraatje; 5.15 Gvam.muziek; 5.45 Musiquette en soliste; 6-30 VPRO: Cyclus I.Groote mannen in bewogen tijdon"; 6.45 Grammuzick; 7.00 Reportage; 7.20 Gram..* muziek; 7.30 Reportage; 8 00 Berichten, ANP; 8.15 Gram muziek; 8.30 KRO.Groot. Amusementsorkest, KRO-Opcrcttckoor en solisten; 9 45 Gram muzick; 9-55 \Vp sluiten den dag; 10 0010.15 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP; 8.15 Gram.muziek; 9 00 Berichten (Fransch); 10.00 Morgenwij ding; 1015 Gram.muziek10.30 Omroepor kest en solisten (opn.); Hierna: Orgelspel; II.15 Beriohten (Engelsch); 11.30 AVRO- Amuscmentsorkest12.30 Beriohten(Duitsch) 12.45 Berichten ANP en eventueel Gram.mu ziek; 1.00 Gram muziek; 1 45 Berichten (Fransch); 2.00 Berichten (DuitscJh); 2-15 Omroeporkest en solist; 315 Berichten (Fransoh); 3.30 Omroeporkest en declamatio; 5.00 Berichten (Duitsch); 515 AVRO-Amu- sementsorkest, een dameskoor en solisten (opn.); 5.45 AVRO-Dansorkest; 6.15 Berich ten (Engelsch); 6.30 Gram muziek; 7.10 Kin derkoor „Znnglust" en het Omroeporkest (opn.); 7-10 Reportage; 8 00 Berichten (Duitsch); 8.15 Berichten (Engelsch); 8.30 Berichten ANP en eventueel Gram-muzick; 8.45 Da Capo.orkest; 9.15 Berichten (En gelsch); 9.30 Omroeporkest, AVRO-Opera- koor en solist (opn); 10 00 Beriohten (Duitsch); 10.15 Beriohten ANP, sluiting;] 11.1511 30 Beriohten (Fransch). aan het groote gevaar, dat zij liepen, op straat om aan hun verontwaardi ging over den laaghartigen aanslag lucht le geven. Spoedig werd lucht alarm gegeven. De menschen moesten toen de straat verlaten en dekking zoe ken in bun buizen. Een enkele had do onvoorzichtigheid licht te ontsteken bij een openstaande deur. Nog altijd schijnt men er niet van doordrongen tc zijn, dat het bij luchtaanvallen plicht is vol ledig de verduistering te handhaven, went de Engelschen zenden hun vlieg tuigen achter elkaar en elke lichtschijn kan voor den volgenden bommenwer per een aanwijzing zijn, waar hij nieu we slachloffers kan maken. Er kan in dit verhand niet sterk genoeg op wor den aangedrongen, dat men zich strikt a-an de rogd* houdt, welke gelden bij luchtbombardementen. Vooral late men zich door de Engel- sche luchtaanvallen niet van streek brengen. Hel is'waar, dat zij zelden mi litaire objecten ten doel hebben. Ook in Haarlem waren volstrekt geen militaire objecten in de buurt ven de getroffen woningen aanwezig. Met groote blijdschap en dankbaarheid geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon FEITSE THEODOOR F. BOERWINKEL Jr II. BOERWINKEL- VAN ES .Amersfoort, 27 Juni 1940. ,,'t Ooievaarke". Rubensstr. 11 Getrouwd: P. A. VAN DASTEL en N. ZAALBERG VAN ZELST Utrecht f?7 Juni 1940. Soestdijk Toekomstig adres: Paulus Potterstraat lóbis, Utreclit. Arts, praktijk heden hervat Drogisterij Arnh. straat 5 Opticien Tel. 3181 Onze voorraad koffers is zoo danig aangevuld, dat wij voor „elck wat wils" hebben. LANGESTRAAT 105 t.o. de Groenmarkt AMERSF. TANDHEELKUNDIG INSTITUUT UTRECHTSCHEWEG 11 Voortaan spreekuur 1 3H beh. Zaterdag. Maandag en Woensdag ook 's avonds 6^—8^. Beekensteinschelaan 37 CURSUSSEN HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING VOOR HUISVROUWEN De cursussen bepalen zich voorloopig tot 4 lessen op het terrein van voedingsleer en koken en 4 lessen op het ter rein van verdecling van het inkomen cn behandeling van de wasch. Om de cursussen zoo nuttig mogelijk te doen zijn, zullen de gezinsinkomens \an dègéHen. die één groep van leerlingen vormen, onderling niet te vee) verschillen. Het ligt in de bedoeling van de school nog in de maand Juli een eerste begin met. deze cursussen te maken. Het lesgeld loopt uiteen van 5 ct. per les fot 2.50 per 4 les sen, afhankelijk van het inkomen. De lessen vinden plaats dos avonds van 7—0 uur. Aanmelding bij de Directrice, der school op de spreekuren des Maandagsmiddags van 24 en dos Donderdagsavonds van 68 uur ol schrifto- lijk met duidolijke vermelding van adres en inkomen. HET BESTUUR. Voor een uitvoerige uiteenzetting verwijzen wij naar het artikel in Amersf. Dagblad van Woensdag, 26 Juni, Ingevolge besluit der Vereeniging »,De Nederlandsche Dagbladpers" is het den Dagbladen met ingang van dert lsten Juli a.s. niet meer toegestaan aan de abonne menten verzekeringen, van welken aard ook, te verbinden. Met ingang van den genoemden datum zal de verzekering van) onze weekabon- né's dus een einde nemen. Directie Amersfoortsch Dagblad 41e HACO-TSEKK1NG N.V. HACO REGENTESSEPLEIN 19 DEN HAAG 5e KLASSE, 12e LIJST TREKKING VAN DONDERDAG 27 JUNI 1940 HOOGE PREMIËN f 1000.— 2428 20646 f 400.— 2320 7297 9014 19246 t 2002307 4568 4701 0260 10807 10955 14766 f 100.— 385 1832 3371 4840 6178 6263 6576 7163 8387 8572 10201 14119 15316 10914 PREMIEN VAN 70.— 263 276 351 436 451 504 523 566 598 53 668 741 1475 2199 3025 3324 4564 6371 6142 6812 7703 8095 1174 1302 1327 1424 1769 1780 1814 2081 2951 2973 2993 3015 3311 3316 3316 8321 3942 4138 4256 4496 4992 5097 5206 5232 5861 8026 6034 6092 6460 6508 6859 6668 7121 7219 7499 7521 8621 8730 8908 8976 0949 0972 10105 760 040 1022 1029 1102 1512 1539 1532 1555 1631 2486 2571 2610 2661 2899 3105 3109 3134 3190 3305 3363 3417 3478 3554 3588 4722 4750 4808 4868 4905 5472 6639 6668 5710 5746 6150 0360 6362 6438 6444 6922 6974 6976 6985 7081 8002 8099 8164 8298 8394 9001 0387 9509 9570 0831 10266 10336 10610 10656,10810 10886 10891 10896 10943 10971 11006 11030 11239 11499 11560 11925 11966 12143 12168 12182 12332 12351 12402 12724 12762 12797 12914 12925 13065 13200 13253 13265 13309 13328 13452 13510 13603 13717 13840 14055 14208 14266 14360 14514 14031 14734 14752 14940 14963 16014 15086 15090 15112 15282 15308 15340 15485 15604 15057 15g70 16673 16173 16178 16198 16290 16468 16337 10037 16647 16733 16834 16940 16981 17081 17158 17204 17219 17308 17390 17441 17602 17797 17919 18000 18062 18088 18163 18174 18193 18220 18327 18303 18437 18482 18654 18666 18710 18741 18866 18879 18889 19175 19206 19253 19524 10396 19736 19758 19770 19814 19893 20126 20188 20332 20351 20438 20436 20535 20640 20662 20747 20789 20856 20850 20918 20992 GEEN PREMIEN 137 155 168 218 348 640 691 993 1353 1581 1785 1981 2332 2712 2'i 40 2037 3047 74 391 746 1060 1364 1618 1806 1983 2391 437 489 644 658 844 1118 1401 1624 1823 845 1172 1402 1638 1824 3290 3608 3737 3762 4090 4315 4579 4816 6188 5492 5671 6012 6413 6650 3204 3610 3765 4163 4368 4634 4817 4825 5100 5192 2045 2049 2468 2539 2833 2834 3130 3306 3627 3664 5500 6687 6043 6481 6661 7190 7208 7566 7500 7895 7959 8456 8493 8755 8769 8096 130 410 843 1108 1367 1621 1815 2042 2410 2790 3052 3303 3612 3810 3811 3970 4208 4216 4218 4372 4373 4393 4676 4682 4922 5305 5516 5812 c191 6539 0869 7354 7633 8083 8532 8788 389 569 S10 616 314 633 879 1186 1409 1656 1882 2103 2595 3150 3183 3318 3323 917 921 947 963 1198 1226 1259 1290 1456 1496 1576 1577 1667 1701 1713 1763 1869 1898 1907 1936 2140. 2167 2186 2308 2597 2605 2612 2673 2842 2854 2864 2868 2900 3184 3249 3260 3266 3441 3480 3496 3585 3681 3710 3725 3736 3872 5502 5697 6177 6505 6705 7335 7605 8034 8528 8774 4709 4936 5310 5523 5830 6222 6556 6905 7362 7707 3977 4221 4402 4449 4712 4733 5017 5342 5540 6886 6327 6566 6920 7363 7720 3988 3902 4003 ,4017' 4226 4254 4261 4270' 4455 4474 4735 4769 5041 5095 5138 5426 5441 5470 6592 5607 5617 6888 6936 5946 c353 6301 6363 6586 6610 7076 7149 7435 7631 7624 7840 8261 8200 8622 8695 8882 8927 8986 9221 9250 9256 9410 0478 9528 9757 9768 9838 6570 7027 7412 7802 8105 8603 8871 4502 4792 6147. 6475 6641 6010 6396 6613 7174 7552 7859 8351 8738 8090 8006 8559 8587 8821 9012 9027 9052 9055 9143 9176 0286 9294 9295 9311 9359 9369 9543 9559 9597 9669 0091 9702 9747 0906 9989 10070 10143 10191 10199 10328 10400 10408 10413 10460 10491 10534 10537 10648 10632 10g34 10657 10067 10668 10702 10727 10731 10863 10894 10910 10929 10980 10937 11048 11112 11147 11161 11215 11315 11334 11341 11344 11360 11384 11417 11418 11600 11588 11590 11625 11031 11647 11648 11681 11703 11720 11729 11735 11746 11762 11769 11776 11849 11877 11965 12000 12074 12096 12102 12107 12113 12177 12180 12100 12219 12240 12310 12320 12367 12383 12430 12474 12487 12545 12566 12567 12674 12694 12602 12619 12638 12655 12005 12676 12702 12719 12746 12808 12892 12893 12900 12904 12942 12971 12978 12987 12999 13000 13036 13049 13073 13088 13110 13120 13134 13155 13156 13161 13194 13198 13230 13280 13281 13282 13317 13356 13359 13305 13414 13435 13458 13529 13551 13573 13586 13039 13666 13764 13801 13828 13885 j3903 13917 13920 13926 13951 13957 14000 14029 14035 14042 14047 14102 14185 14227 14298 14307 14320 14345 14407 14412 14449 14473 14510 14518 14524 14534 14537 14589 14593 14610 14614 14625 14643 14645 14699 14761 14781 14790 14821 14835 14836 14844 14923 14046 15006 15023 15063 15127 15193 16220 15254 16327 15366 15372 15410 15128 15432 15539 15580 15608 15612 15622 15696 15715 15719 15730 15777 15823 15832 15875 15384 15897 15944 15965 15968 16042 16049 16085 18125 16138 16157 16184 16236 16272 16274 16310 16333 16340 16378 16405 16491 10505 16581 16582 16602 1g622 16660 16687 16711 16756 16802 16803 16864 16390 16912 16938 16947 16954 16974 16982 17007 17026 17112 17217 17278 17289 17357 17386 17432 17446 17404 17500 17577 17587 17677 17722 17759 17772 17854 17809 17916 17933 17052 17973 18016 16042 18063 18085 18097 18109 18116 18117 18248 18255 18284 13307 18350 18380 18436 18449 18469 18518 18540 ie551 18554 18581 18694 18788 18811 1c866 18859 18892 18952 18937 19014 19030 19135 19189 19192 19268 19200 19208 19307 19338 19417 19430 19453 19461 19503 19510 i958i 19584 19595 19615 19709 19721 19740 19775 19799 19801 19802 19815 19351 1985ü 19904 19906 19910 19941 19955 19997 20003 20012 20021 20041 20061 20083 20100 20106 20130 20163 20159 20163 201c7 20183 20208 20229 20233 20261 20350 20362 20385 20479 20504 20509 20518 20621 20551 20550 20598 20619 20051 20376 20745 20763 20774 20816 20817 20823 20855 20869 20915 20924 20943

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3