Engelsche bommen W LAATSTE BERICHTEN op Hengelo en Oldenzaal Bomaanval op Rotterdam Problemen van het puin- opruimen te Rotterdam Om de millioenen-erfenis van een veldmaarschalk ITALIAANSCH MAARSCHALK BALBO GESNEUVELD Gothieke Oud Engelse Woonkamers VIER DOODEN EN EENIGE GEWONDEN Tien dooden ZUIDSINGEL 45 AMERSFOORT - TEL. 5584 Majoor Breunese over den opbouwdienst Thans 20.000 man aan den arbeid STRIJD VOOR HET AMSTERDAMSCHE GERECHTSHOF WERKVERRUIMING OP GROOTE SCHAAL MARKTBERICHTEN HAAGSCH STADHUIS PLAN OPGESCHORT LEGERBERICHT DE BRITSCHE HULP AAN TSJANG KAI SJEK Advertentiën Fa.WIJK&Co. Grafwer! Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 JUNI 1940 (Van één onzer medewerkers) HENGELO, 29 Juni. OK Twente kent thans de gevol gen van de luchtaan\allen door Engelsche vliegtuigen. In Hengelo en Oldenzaal zijn deze week niet min der dan zeven bommen geworpen, ■welke in Hengelo dood en verderf zaaiden. In Hengelo bleek, dat een Engelsch vliegtuig midden in den nacht een drietal bommen op het centrum van de stad had laten val len. Vier personen werden hierbij ge dood, terwijl ook enkele gewonden waren te betreuren. De materieele schade is aanzienlijk. Geruimen tijd cirkelde het Engelsche toestel in het nachtelijk uur boven Hen gelo en omgeving. Plotseling liet het drie bommen vallen; een er van kwam terecht op een café in de Enschedeschestraat tegenover de R.K. kerk. een ander pro jectiel op het perceel van een schoenen zaak op den hoek van Enschedesche straat en Brinkstraat, terwijl een derde projectiel een grooten trechter sloeg in de Beursstraat. De getroffen gebouwen werden onherstelbaar vernield. Tot op grooten afstand werden scher ven van de gevaarlijke projectielen ge vonden. In den omtrek waren vele ver nielingen aan gebouwen aangericht. Van tientallen perccelen waren bijna alle ruiten gesprongen, terwijl op sommige plaatsen ook hoornen waren ontworteld. Direct na den inslag van deze drie bommen kwamen de verschillende hulp diensten in de weer. De eerste zorg ging uit naar de bewoners der getroffen per- ceelen. Al spoedig bleek, dat slachtoffers te betreuren waren. Een 46-jarige man en zijn 10-jarig dochtertje en een 39-jarige vrouw en haar 14-jarig dochtertje vonden den dood. Van beide families hebben ook enkelen verwondingen opgeloopen; deze waren echter van onbeteekenenden aard. Een tweede kind wordt thans nog in een ziekenhuis verpleegd. De Engelsche machine had gedurende eenigen tijd boven Hengelo gecirkeld voordat zij haar gevaarlijke lading liet wallen. Tal van bewoners in alle deelen van de stad, gevaar duchtende, hadden onmiddellijk een toevlucht gezocht in schuilkelders en schuilloopgraven of wa ren te voet of per fiets in allerijl naar (buiten getrokken. Heo luchtalarm duurde geruimen tijd; eerst lang daarna kwamen de bewoners weer in de stad terug. Direct begaven velen zich naar de geteisterde gebieden. •Vooral in de omgeving van de Beurs straat vond men een ware ravage. Bijna alle villa's hebben hier een groote schade gekregen. Ook in Oldenzaal vie len enkele bommen In het stadje Oldenzaal heeft ook een Engelsch vliegtuig zijn bommen laten vallen. In totaal werden vier projectielen geworpen. Het toestel had eerst een oogenblik boven de stad gecirkeld even als zulks het geval was te Hengelo. Nadat dit was geschied, koerste het toe stel in de richting van het buurtschap Zuid-Berghuizen, waar de vernietigende lading werd afgeworpen. Pijlsnel ver dween het vliegtuig hierna. De bommen sloegen in de onmid dellijke omgeving van drie boeren woningen en een burgerwoonhuis in den grond. Twee van de boerderijen kregen zeer ernstige schade, doch aan de beide andere woonhuizen werd slechts lichte schade aangericht. Hoe wel de bewoners wel thuis waren, zijn hierbij gelukkig geen menschen- levens te betreuren. Tot ver in den omtrek werden grootere en kleinere scherven van den bommantel gevon den. Een koe, die in de wei liep, werd hierdoor gedood, terwijl een tweede dier zoodanig verwond werd, dat het moest worden afgemaakt. Door deze bominslagen is de stemming onder de Twentsche bevolking, vooral in de plaatsen Hengelo en Oldenzaal, niet alleen zeer zenuwachtig, maar bovenal verbitterd jegens hen, die herhaaldelijk willekeurige aanvallen ondernemen op weerlooze bevolkingscentra in het Twent sche land. Bevolking neemt maat regelen Deze willekeurige aanvallen der Engel- schen hebben ertoe geleid, dat de bevol king van Hengelo uiterst zenuwachtig is en er de voorkeur aan geeft gedurende den nacht de stad te verlaten. In vele buurtschappen en dorpen vinden de Hengelosche bewoners een gastvrije ont vangst bij de bevolking. Op allerlei wij zen uorden de menschen daar onderge- DE SANATORIA VAN „DENNEN HEUVEL" ROTTERDAM, 29 Juni. Het bestuur van de verecniging „Dennenheuvel" vereeniging tot het exnloiteeren van herstellingsoc den en sanatoria voor handels- en kantoorbedienden, bandels- reizigers en handelsagenten bericht, dat haar herstellingsoord „Dennenheu vel" te Ossendrecht, dat door militairen tijdelijk werd bezet en haar sanato rium „Dennenrust" te Rcnkum, dat ook gedurende de oorlogsdagen was ge opend, maar door een aantal palienten was verlaten, beide weer in vol bedrijf zijn en gaarne patiënten zullen ontvan gen. bracht. Reeds in den vroegen a\ond ver trekken velen uit Hengelo om dan eerst in de vroege ochtenduren weer te keeren. Dit trekken duurt thans' reeds een week. Het is te begrijpen, dat zulks niet lang is vol te houden. De bevolking, die op een bewonderenswaardige wijze be schikt over bezinning en zelfbeheer- sching, laat zich evenwel niet meeslee- pen door angstgevoelens. Men is er zich van bewust, dat het thans ernstige tijden zijn en de gevaren uit de lucht, welke van Engelsche zijde dreigen, niet denkbeeldig zijn. Ondanks dit alles heeft zulks niet tot een angstpsychose geleid. Ieder voor zich in Twente bewaart zijn kalmte en over weegt telkens en telkens weer op welke wijze de veiligheid van eigen gezin en persoon het beste gediend kan worden. ROTTERDAM, 29 Juni. Bij een bomaanval, welke Engelsche vliegtuigen in den afgeloopen nacht op Rotterdam hebben uitge voerd, zijn onder de burgerbevol king tien dooden gevallen, terwij! eenige personen zwaar werden ge wond. Een aantal woonhuizen werd vernield. Tusschen halfdrie en halfvier heeft een vijandelijk toestel, dat op groote hoogte vloog, verschillende hommen ge worpen op een kantoorwijk. Hierbij werden vier burgers en een agent van politie gedood. Een andere agent van politie werd zwaar gewond, evenals een tweetal burgers. Ook in een woonwijk vielen bommen, waardoor een groot pand gedeeltelijk werd vernield en vele huizen schade kregen. Een bewoonster werd gedood, drie andere personen gewond. Niet-ontploftc hommen zijn neergeko men op verschillende punten. Vermoede lijk zijn het tijdbommen waarvan er een in den loop van den morgen is ontploft. Een ander kantoor- en woon wij k heeft zwaar geleden, een huis is ingestort, vele woningen werden ernstig bescha digd. Vier burgers zijn hierbij om het leven gekomen en anderen werden ern stig gewond. Een ruit van het Museum Boymens werd door een granaatscherf vernield, schade aan kunstvoorwerpen is niet aangericht. De verontwaardiging over dit bombar dement op woon- en zakenwijken is groot. Nader wordt nog gemeld: Ook het, reeds zoo beproefde, Rotter dam heeft wederom van Britsche aan vallen uit de lucht te lijden gehad. Hier is het werk van den wederopbouw ver stoord. Er zijn namelijk verschillende in aanbouw zijnde huizen vernield. Blijk baar waren deze aanslagen op Rotter dam bedoeld op de havenwerken. Deze zijn echter niet getroffen, zoodat het exposeert nieuw:? ontwerpen en Fabrieken te NIJKERK. In een onderhoud dat een redacteur van dc Arbeiderspers heeft gehad met majoor Breunese, den leider van den Opbouwdienst, verklaarde deze o.m.: „Het doel van den opbouwdienst is, plus minus zestigduizend Neder- landsche jongemannen, die nu nog onder de wapenen zijn, te bescher men tegen de werkloosheid, die hen tot slachtoffer zou maken, als zij in de burgermaatschappij zijn terug gekeerd. De opbouwdienst zal hun geest €n hun lichaam krachtig hou den. Wij zullen de eerbied voor den arbeid bij hen aankweken, geleide lijk, door middel van eenvoudige werkobjecten, maar daarnaast, aan gezien het ideaal is: „Een gezonde ziel in een gezond lichaam", zullen wij hen lichamelijk oefenen en hen in staat stellen tot sport." GEREFORMEERDE GEMEENTEN Tweetal te Werkendam: cand. T. Dor- restcyn te Rotterdam en cand. C. van do Woestijne te Rotterdam. Te Benthui zen cand. T. Dorresteyn te Rotterdam en ds. A. Verhagen te Middelburg. persoonlijke bezit der burgers het moest ontgelden. Ook is in de omgeving van Amster dam een bom geworpen. Deze kwam neer in een kweektuin. Een boerenwo ning in de buurt werd beschadigd. ROTTERDAM, 29 Juni. De wet houders Donner en Brautigam heb ben het een en ander meegedeeld over de vraagstukken, welke zich voor deden bij het puin ruimen in de binnenstad en de tewerkstelling van de duizenden puinruimers, waarbij de arbeidsvoorwaarden een belangrijk punt van overleg hebben uitgemaakt. Op het oogenblik arbeiden regelmatig 20.000 puinruimers in de stad, voorzien van 13U0 vrachtauto's, waarméde men het opruimingswerk in ongeveer 28 we ken gereed hoopt te hebben. Op 17 Mei j.l. werd reeds een aanvang gemaakt met het puinruimen. Daartoe moesten zich alle werkloozen in Rotterdam mel den. Men werkte toen voor het gewone steunbedrag en zoo is het tot 25 Mei ge bleven. Het gevolg van deze massale aanmelding (wie zich niet aanmeldde, was van steun uitgesloten) was, dat liet ruimen niet kon worden georganiseerd. Men had teveel werkkrachten en in overleg met den rijksdienst voor de werkverruiming is toen besloten van het werk een object van werkverschaf fing te maken, waarbij de arbeidsvoor waarden door den rijksdienst werden vastgesteld. Op 27 Mei ging deze nieuwe regeling in en het aantal arbeiders kon beperkt worden. De werkloozen beneden 18 jaar •n boven 50 jaar werden afgedankt om lichamelijke redenen. Evenzoo wachtgel ders, die reeds sociale verzorging geno ten en nog enkele andere groepen. Zoo werd het aantal ruimers verminderd van dertig duizend tot ongeveer zeven tien duizend. Later zijn daar weer en kele duizenden bijgekomen, zoodat het aantal thans 20 duizend bedraagt, een aantal, waarmede een goede arbeidsver- deeling bereikt kon worden. In de periode, dat het werk nog niet in werkverschaffing werd uitgevoerd, bedroeg het basisloon 3.per dag per kostwinner, maar toen het werk een ob ject van werkverschaffing werd, stegen de inkomsten voor de 17.000 arbeiders met 100.000.per week boven het be drag, wat zij daarvoor als steun hadden ontvangen. Later werd het loon tengevolge van besprekingen o.a. met den regeerings- commissaris voor den wederopbouw, ir. Ringers, en prof. dc Quay, regcerings- commissaris voor sociale aangelegenhe den, gebracht op 20.Thans zal ge tracht worden te komen tot een z.g. ac- coordloon, waarbij de arbeiders de ge legenheid wordt gegeven bij goede pres taties boven het gewone loon uit te komen. Voorts is thans een rouleeringssys- teem in het leven geroepen, omdat uiter- aard nog een groot aantal werkloozen niet aan het puinruimen deelnemen. Degenen, wier beroep niet overeenkomt niet hetgeen zij thans verrichten, zooals kantoorbedienden enz., worden thans wekelijks uit het leger van puinruimers genomen. Nadat wethouder Donner nog mede gedeeld had. dat het puinruimen in Rot terdam geleid wordt door den plaatselij- ken technischen dienst, heeft wethouder Brautigam nog een interessant over zicht gegeven van de techniek van hot puinruimen, die. niet zoo eenvoudig is, als op het eerste gezicht wel zou lijken Vraagstukken als leiding van het werk, waarheen het puin gebracht moet wor den, het vervoer en het benzinevraag- stuk, heeft men gelukkig kunnen op lossen. Het fijne puin wordt gestort in wateren, die gedempt kunnen worden, het grove puin wordt overal in don lande verkocht en gaat o.a. naar de Zuiderzeewerken, terwijl tenslotte de nog gave stecnen bewanid blijven, om eventueel te kunnen dienen bij den we deropbouw van de binnenstad. Overigens zijn tlians nog ongeveer 120 objecten in de stad. waarmede men nog niets weet aan te vangen. Nauwkeurig wordt thans onderzocht of een en ander geheel of tenminste gedeeltelijk intact kan worden gelaten. AMSTERDAM, 20 Juni. - Voor de echtbank en thans voor het ge- echlshol te Amsterdam w ordt reeds irenlang een felle strijd gestreden •in een erfenis, die volgens de ischende rai'Ui thaii6 is aange- :roeid tot het aardige bedrag van aonderd millioen gulden. Dc recht bank had de cischende partij niet ontvankelijk verklaard in haar vor dering en op 7 September van het vorige jaar kwam deze interessante historisch-juridische kwestie voor het eerst op de rol van liet gerechts hof voor. De procedure voor de rechtbank heeft tien jaar gcloopen, liet zal dus nog wel eenigen tijd du ren alvorens in deze zaak een eind uitspraak is gewezen. Wat de voorgeschiedenis betreft her inneren wij aan het volgende: Op 21 Maart 1676 overleed te Hamburg Faul Würtz baron von Ornholm, veldmaar schalk in dienst der republiek dor Vcreenigde Nederlanden. De rustende veldmaarschalk had een groot vermo gen vergaard en zijn vermogen liet hij na aan zijn jeugdige huishoudster Jo hanna van der Plancken, een Neder- landsche van geboorte. De magistraat van Hamburg had op last van keizer Leopold een dsel der nalatenschap ge ïnvesteerd, verzegeld en met „beslag belegd". Wegens beweerde valschlieid van het testament werd Johanna en haar staf van bedienden in het gevang opgesloten. Johanna riep de hulp in van do sta ten van Holland en in 1077 wendden deze zich tol de bo6tuurdcren van het machtige Hamburg met het dringend verzoek om de vrouw in vrijheid te stellen en dc goederen uit te keeren. In hetzelfde jaar dagvaardde zij bij „edic- tale citatie'' voor liet Hamburgsche ge recht allen, die meenden aanspraken te kunnen laten gelden. Zü bond den strijd aan om tc bewijzen, dat het testament echt was. Johanna werd in vrijheid gesteld, doch van haar rijkdommen zou zij weinig plezier hebben. Reeds twee jaar later overleed zij, een dochter tje Bertha alleen op de wereld ach terlatende met de omstreden erfe nis. Het meisje was uitbesteed in de Amstelstad en haar voogden wa ren Amsterdamsche notabelen: Al- bert van der Vloot, Gabriél Floris en Philippus van Eyck. Dit drietal zorgde niet alleen voor Bertha, maar met kracht zetten zij den strijd om de erfenis voort. Proce- decren, vonden zij, was een dure liefhebberij en zij gooiden het met ile naaste aanspraakmakende bloed verwanten op een accoordje. Ook de Staten van Holland zaten niet stil en ten bate van de jonge Bertha van der Plancken eischtcn zij, dat do gerequestrccrde goederen in handen van „regeerders van de stadt Amster dam' zouden worden gesteld. De llani- burgsche magistratuur gaf gevolg aan den eisch van de Staten en in 1679 wer den 28 kisten kostbaarheden en goede ren te Hamburg scheep gebracht en onder toezicht van een van Bertha's voogden naar Amsterdam gebracht. Na verkoop van de goederen werd het geld op de Amsterdamsche wisselbank ge plaatst op last van de Staten van Hol land. De erven Würtz kregen een deel uit gekeerd, maar de heer Wilhelm Würtz, stucadoor te Mainz ontdekte 10 jaar ge leden, dat zijn voorouders tot de erfge- rcchtigden hadden behoord, doch geen cent hadden gekregen. Zijn eisch tot het afleggen van rekening en ver antwoording van het beheer der nala tenschap van wijlen Paul Würtz door de stad Amsterdam, werd niet ontvan kelijk verklaard. De nalatenschap wordt door de cischende partij begroot, op 100 mil lioen. Voor eischer treedt op mr. A. Kuijiders en voor de stad Amsterdam mr. D. K. G. de Jong. Op 7 September van het vorige jaar waren de onbekende erfgenamen door aanplakking der dagvaarding opgeroe pen, zij, noch hun vertegenwoordigers waren verschenen. Zij werden nogmaals opgeroepen en ditmaal waren er niet minder dan dertig personen verschenen, die naast den stucadoor uit Mainz recht meenden tc hebben op een deel der erfenis. Hoe teleurgesteld waren zij echter toen zij de erfgenamen van den ouden veldmaarschalk, wiens praalbografenis in de Oude Kerk niet minder dan een ton had gekost nog geen cent uitgekeerd kregen en dat zij zich per procureur moesten doen ver tegenwoordigen in het proces. De verdere behandeling van de zaak werd uitgesteld tot 19 September a.s. voor het indienen van de memorie van grieven. Voorloopig even rijk als zij gekomen waren verlieten de op de erfenis bclus- len het paleis van justitie. 's-GRAVENHAGE. 29 Juni. De secretaris generaal, waarnemend hooid van liet departement van sociale za ken, lieeft tot de gemeentebesturen de volgende circulaire gericht: Zooals u bekend is wordt er met kracht naar gestreefd om de vermeer dering van de werkgelegenheid in ons land te bevorderen. Een van de mid delen daartoe is de uitvoering van werkverruimings-objecten op grooter schaal dan tot nu toe het geval was. Voor de daartoe geëigende objecten zal op de gebruikelijke wijze subsidie in den loon post kunnen worden verkregen. Bij de keuze van bovengenoemde werken dient op hun waarde als mid del tot werkverruiming te worden ge let. Dit beteekent in de eerste plaats dat de kosten voor het grootste deel uit loonen dienen te bestaan. Dat maakt het werk niet alleen uit een oogpunt van directe werkverruiming aantrekke lijk doch beteekent tevens en dat vormt in de huidige omstandigheden een tweede eisch dat een naar ver houding geringe hoeveelheid aan mate riaal behoeft te worden gebruikt. In de derde plaats valt tc overwegen in hoeverre het werk na gereedkomen voor de toekomst blijvende werkverruiming tot gevolg zal hebben. U gelieve met voortvarendheid er naar te streven, dat dergeluke objecten eventueel in samenwerking met water schappen en andere worden voorbereid. Over de plannen kan in eerste instan tie overleg worden gepleegd met de inspectie van den Rijksdienst voor de Werkverruiming in uw provincie. Mij nerzijds wordt gaarne de verzekering gegeven, dat voor een snelle beoor- decling en goedkeuring van daarvoor in aanmerking komende dat wil in verband met het bovenstaande zeggen loonintensieve, weinig materiaal cischende cn zoo mogelijk blijvende werkverruiming bipdende plannen zal worden zorg gedragen. Bij werken, welke aan de eerste twee der bovengenoemde maatstaven vol doen, zal de financiering in het alge meen geen moeilijkheden bieden, daar het grootste deel der kosten voor sub sidie in aanmerking kan worden ge bracht. Wanneer echter onder bepaal de omstandigheden de financiering van dc niet uit loonen hestaande kosten moeilijkheden zou opleveren, dan noo- dig ik uw college uit ook die planpen indien zij overigens uit hei oogpunt van directe of blijvende werkverruiming aantrekkelijk zijn ter beoordeeliug voor te dragen met vermelding van eventueele finaneieele bezwaren. Ik vertrouw, dat uw college er met kracht toe zal méclewcrken. dat liet in dezen brief bedoelde middel tot bestrij ding van de werkloosheid te weten door uitvoering van werkverruimings- objecten, on korten termijn tot belang rijke resultaten zal leiden GFLDKRMALSEN. Juni. Lammeren S12. bureen 1122, kippen 0.400.45. oude hanen 0.500.60, jonge hanen 0.350 3t) per stuk, boter 1 70 per kg#, eieren 3.70 per 100 stuks. De N.R.Ct. meldt d,at. de regeerings- commissaris voor den wederopbouw, ir. Ringers zijn goedkeuring heeft ont houden aan de uitvoering van het plan voor het nieuwe stadhuis te 's-Graven- liage: dit in verband met de tegenwoor dige materialenschaarschte, alsook in verband rnet het feit, dat de bouw van arbeiderswoningen voor behoort te gaan. BUITENLAND ERGENS IX ITALIË, 29 Juni. (Stefa- ni). Het Italiaansche hoofdkwartier deelt in zijn 18de legerbericht mede: „Een onzer duikbooten heeft door torpedo's en kanonvuur, een gewa pend passagiersschip van 10.000 ton, dat onder escorte voer, tot zinken gebracht. In Xoord-Afrika is een vliegveld ten Zuiden van Mersama- troe met succes gebombardeerd. Troepen werden met machinege weervuur bestookt, de installaties getroffen. Op den grond werd een twintigtal vliegtuigen vernield. Al onze toestellen keerden naar hun bases terug." TOKIO, 29 Juni (D.N.B.). Volgens een mededeeling van liet ministerie van buitenlandsche zaken heeft de En gelsche ambassadeur Craigie vandaag aan minister van buitenlandsche za ken, Arita medegedeeld, dat de Engel sche regeering met het oog op het be lang \an deze aangelegenheid nog niet in staat is tc antwoorden op het Japan- sche verzoek de hulp voor Tsjang Kai Sjck via Birma en Hongkong te staken. Het antwoord zal zoo spoedig mogelijk worden gegeven. Japansche troepen hebben hun stel lingen langs de grens van Hongkong betrokken Sjajoejoeng is eveneens be zet. Deze laatste plaats vormt een be langrijk wapendepót voor Tsjang Kai Sjck. De bezetting van de Oostelijke grens van Fransch Ïndo-China door Ja pansche troepen gaat systematisch ver der. NEDERLANDSCHE HERVORMDE KERK Beroepen te Jorwerd (F,r.) cand. D Wolfson te Voorburg (Z.H.). Aangenomen naar Rossum cand. C. R. de Jong, 'hulpprediker te Eindhoven. ERGENS IN ITALIË, 29 Juni. (Stefani). Het Italiaansehe hoofdkwartier geeft een extra, ne gentiende, legerbericht uit, dat den volgenden inhoud heeft: „Bij een vijandelijk bombarde ment boven Toboerk, op 28 Juni, is het door Italo Balbo bestuurde vliegtuig brandend neergestort. Italo Balbo en de andere leden der bemanning zijn om het leven ge komen. De vaandels der strijd krachten van Italië neigen zich ten Maarschalk Balbo tceken van hulde en hoog eerbe wijs aan de nagedachtenis van Italo Balbo, vrijwilliger cn alpen jager in den wereldoorlog, lid van het viermanschap der revolutie, oceaanvlieger en luchtmaarschalk, in den strijd gevallen." HET NIEUWE EGYPTISCHE KABINET ROME. 29 Juni. (D.N.B.) Rario Cairo heeft de samenstelling van het nieuwe Egyptische kabinet bekend gemaakt. Tot minister-president en minister van buitenlandsche zaken is benoemd lias- san Sabry Pasja, tot minister voor de landsverdediging is benoemd Sa'lib Sami Bey. OUD-PRESIDENT VAN PORTUGAL OVERLEDEN LISSABON. 29 Juni. (D.N.B.) Vrij dag is dr. Machado overleden, die voor het uitbreken van de nationale revolutie president van Portugal is geweest. Heden overleed in den ouderdom a an bijna 80 jaar onze lieve Va der. Behuwd- en Groot vader LOUIS WULF GROENEVELDT Wedn. van Vrouwe JOHANNA FRANCINA VERSCHOOR Oud Intendant van het Particulier Paleis cn Domein Soestdijk van wijlen H, M de Koningin Moeder, Commandeur in de Huisorde van Oranje enz. enz. CHR. W. P. GROENEVELDT H. GROENEVELDT— SPRUIJT DICK REINIER DAVID Amersfoort. 28 Juni 19401 P. C. I-Ioofllaan 3. Liever geen bezoek. De bijzetting zal plaats hebben Dinsdag 2 Juli op de Begraafplaats aan den Soesterweg tc Amersfoort te 11.45 v.m.| Vergrootglazen, lonpcn, enz. Drogisterij Arnh straat 5 Opticien Tel. 3181 RUNDLEDEREN acten-, reizigers-, muziek- en schooltasschen hebben wij nog in de beste kwaliteiten. Enorme keuze. SPECIAALZAAK H. E. WENSINK LANGESTRAAT 1C5 t.o. de Groenmarkt. Steenhouwer^ R VAN DIJK Arnhemscheweg Te!. 5132

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3