DE RIJKSCOMMISSARIS IN HET NOORDEN De betwiste baby Weer publicatie van wissel koersen MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOET Het ontslag van arbeiders Radio-Programma's Bezoeken aan Den Helder, den Afsluitdijk, Friesland, Groningen, Drente, Overijsel en Gelderland Engelsche bommen op Amsterdam Brood zonder bon in restaurants SPOORLIJN OVER AFSLUITDIJK Generaal Winkelman bezoekt gewonden KINDERHOEKJE BADGAST IN ZEE VERDRONKEN Twee Harlinger jongens vermist Kring - competitie Voetbal-uitslagen Van der Voort en Van Vliet op de Vekabaan NIEUWSBERICHTEN: Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 1 JULI 1940 T~\ E Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, rijks minister Seyss Inquart, heeft ook dit weekeinde gebruikt om ons land en zijn bevolking beter te leercn kennen. Werden de vorige week Zaterdag de provincie Utrecht en het Zuidelijk deel van Gel derland per auto doorkruist. Zaterdag is de Rijkscommissaris langs de geheele kustlijn naar Den Helder en vandaar via den Afsluitdijk naar Harlingen, Leeuwarden en Groningen gereden. Vroeg in den morgen is het gezelschap, waartoe o.a. behoorden Brigadeführer Rau- ter cn Oberregierungsrat Hushahn. persoonlijk Prcssercferent van den Rijkscommissaris, per auto uit 's-Gravenhage vertrokken en reeds om tien uur werd Den Helder bereikt. Hier bezocht de Rijks commissaris de plaatsen, waar Engelsche bommen verwoestingen hebben aangericht.Hij werd daarbij voorgelicht door den plaatselij ken Duitschen marine-commandant. Onder een staalblauwen hemel werd vervolgens over den Afsluitdijk naar Harlingen gereden. In Den Oever heeft zich de vertegenwoordiger van den Rijkscommissa ris in de provincie Groningen en Friesland, Landrat Conring, bij het gezelschap gevoegd. In Friesland T3IJZ0NDERE helanflstelliriK toonden Rijksminister Seyss Inquart en de leden van zijn ftevoljr voor het monu- ment van Nederlandsche waterbouw kunst. den Afsluitdijk, alsmede ook voor de oude Friesche stadjes Harlin gen en Franeker. die werden doorkruist alvorens naar Leeuwarden werd door gereisd. Tn de Friesche hoofdstad stapte de Rijkscommissaris af hij hotel De Nieu we Doelen, waar arh tereen volgens de Commissaris der Koningin in de pro vincie Friesland, mr. P R. V. baron van Harinxma thoe Slooten. en de burge meester van Leeuwarden hun opwach ting maakten. Goruimen fijd onderhield de Rijkscommissaris zich met de auto riteiten. Tn het bijzonder heeft hij zich doen voorlichten over de vraagstukken 'die op dit ootrenblik in deze provincie aan de orde zijn Na de lunch wandelde het gezelschap naar het Friesche museum De bezichti ging van dezen schat van Friesche oud heden, die in dit museum is onderge bracht, en een rondwandeling door de tentoonstelling van hedendaagsche Frie sche kunst, die in dit gebouw wordt gehouden, vormden het slot van het bezoek aan de Friesche hoofdstad Op den grooten straatwee naar Gro ningen stopte het ^ezplschap even voor bij Leeuwarden bü een boerenhofstede van het type, zooals het Friesche land schap er honderden telt en dat op deze mooie provincie zijn eigen stempel 'drukt De Rijkscommissaris vertoefde ge- ruimen tijd op deze boerenhofstede. Hij liet zich door den eigenaar, den heer Oostenburg, uitvoerig voor lichten. Na een rondwandeling door de stallen en schuren verbleef rijks minister Seyss Inquart eenigen lijd in de woonkamer, waar de leden van de familie Oostenburg vader, moeder en dochter den Rijkscom missaris het Friesche volkslied voor zongen. Na dit aardige intermezzo werd de tocht naar Groningen voort gezet In Groningen AAN den voet van den Ouden Mar tinitoren op de Groote Markt, in specteerde de rijkscommissaris een ba taljon S.S.-troepen. Een muziekcorps ïuisterde het geheel op met marschmu ziek. Tijdens deze inspectie was dr. Seyss Inquart vergezeld van den S.S. Bricade- ifiihrer Rauter en den Standartenführer Reich. Na de inspectie hiëld de rijks commissaris tot de verzamelde S.E. man schappen een toespraak De plechtig heid werd besloten met een parade. Evenals hun collega's in de Friesche hoofdstad, maakten ook de Commissa ris der Koningin in de provincie Gro ningen, mr. J. Linthorst Tïoman. en de burgemeester van Groningen, mr. Cort van der Linden, hun opwachting bü 'den Rijkscommissaris. Tn het bureau van den Landrat Conring besprak dr. Seyss Inquart met deze Nederlandsche autoriteiten eveneens vraagstukken, die voor de provincie en haar bevolking van belang zijn. Laat in den middag zette de Rijks commissaris den tocht voort naar Delf zijl, waar hij werd begroet door den plaatseliiken Duitschen marinecomman dant. ondpr wiens leiding een rondvaart werd gemaakt door do haven. Via enke le dorpen in Noord-Groningen reed het gezelschap vervolgens naar Groningen terug. De tweede dag ZONDAGAVOND is de Rijkscommis saris voor het bezette Nederland sche gebied, rijksminister Seyss Inquart van zijn tweedaagsche reis naar de Noordelijke provinciën in Den Haag te ruggekeerd. Ook de tweede dag werd begunstigd door stralend zomerweer Onder een staalblauwe hemel reden dr Seyss Inquart en zijn gevolg des mor gens door de Groningsche veenkoloniën door Drente en door Overijsel en wer den 's middags de Vcluwe en het Gooi 'doorkruist, waarna via Amsterdam naar Den Ilaag werd teruggereden. De rijkscommissaris, die den nacht van Zaterdag op Zondag in Groningen had doorgebracht, was Zondagmorgen reeds vroeg reisvaardig. Om halfnegen zette dc autocolonne zich in de noorde lijke hoofdstad in beweging met als eerste doel een boerderij in Zuidwen ding. niet ver van Veendam. liet pprstc doel van den tocht ging lanes het Win schoterdicp. waarbij dr. Seyss Inquart in de gelegenheid was zich te overtui gen van den scheepsbouw .die in de zen omgeving tot een zeer hooge trap van ontwikkeling is gekomen en zijn bekendheid te danken heeft aan het type vaartuig een kustvaarder waarop hij zich heeft gespecialiseerd. Via Hoogczand en Borgercompagnie ging de reis naar Zuidwendinge, waar bij de boerderij van den heer Zuideweg werd gestopt. De belangstelling van dr. Seyss Inquart voor agrarische onder werpen en vraagstukken, bleek ook tij dens de bezichtiging van deze veenko loniale boerderij zeer groot te zijn. De Rijkscommissaris, die op dit eerste ge deelte van den tocht ook vergezeld was van den hoofddirecteur van het rijks landbouwproefstation te Groningen, prof. dr. O. de Vries van den rijks- landbouwconsulent ir. P. G Meyers en van den Landesbauern Führer Graf Grote, liet zich door deze heeren om trent verschillende agrarische onder werpen, in het bijzonder de veenkolo niën betreffende, uitvoerig voorlichten. Via Oude- en Nieuwe Pckela werd de tocht voortgezet naar Gieten en vandaar naar Rolde. Op de grens dei- provincie Groningen en Drente namen de vertegenwoordiger van den Rijks commissaris in de provincie Groningen en Friesland, dr. Conring en den heer prof. dr. De Vries en ir. Wcyers af scheid van dr. Seyss Inquart De plaats van dr. Conring in het gevolg werd thans ingenomen door den heer Hartung, vertegenwoordiger van den Rijkscommissaris in de provincies Drente en Overijsel. In Rolde, een dier karakteristieke Drentsche dorpen, bezichtigde de Rijkscommissaris de twee bekende hunnebedden, die zich aen den rand van deze gemeente bevinden. Over As sen en langs de Smildervaart werd hierna in snel tempo doorgereden naar Zwolle, waar in hotel „Wientjes" de lunch werd gebruikt. Tijdens de rustpauze in Zwolle maak ten de Commissarissen der Koningin in de provinciën Drente cn Overijsel, mr. dr. R. II. baron de Vos van Steen- wijk cn mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst hun opwachting bij den Rijks commissaris, die zich met beide heeren langdurig onderhield. 's Middags heeft het gezelschap een kruistocht gemaakt over de Velüwe en werd Apeldoorn bezichtigd, waarna via Hilversum, Bussum en Amsterdam naar Den Haag werd teruggekeerd. AMSTERDAM, 30 Juni. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in Amsterdam groote consternatie gewekt door het ontploffen van bommen, uitge worpen door Engelsche vliegtuigen. Om streeks half vier werden drie bommen van licht Kaliber neergeworpen op lan derijen achter een tuindorp in dc omge ving der stad, in de directe nabijheid van enkele boerderijen, welke echter niet ge troffen worden. Twee bommen explo deerden en drongen diep in den grond. Door de scherven werd een tweetal koeien gewond. De derde bom, vermoe delijk een tijdbom, was Zondagmiddag nog niet tot ontploffing gekomen. In ver band hiermede is de omgeving volledig door de politie afgezet. In het tuindorp is op verschillende plaatsen schade aangericht door, naai de heer J. Verschoor, hoofd van den ge meentelijken luchtbeschermingsdienst, vaststelde, uit vliegtuigen neergelaten lichtkogels. Dit neerlaten geschiedde, zoo neemt men aan, van te geringe hoogte, met alle gevolge van dien. Een tweetal kogels is door de daken van woningen gedrongen. Dat de bewo ners niet getroffen zijn, mag als groot geluk beschouwd worden. In de woning van de familie H. veroorzaakte de 3 kg. zware kogel, welke vlak langs het bed van twee kinderen door den vloer drong en ten slotte bleef steken in den zolder van de woonkamer, brand in de linnen kast, terwijl tevens een tafeltje en het zeil verbrandden. De bewoners pn de brandweer konden het vuur tijdig blus- schen. Dc kogel is verwijderd. N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIG- MAATSCH AAPPIJ AMSTERDAM. In de jaarlijksche algemecnc vergadering van aandeel houders werden balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. Het winst-saldo werd op nieuwe reke- niue overgebracht. Tot commisaris werd herbenoemd de heer mr. J. J. B. van der Mandere. 's-GRAVENH AGE, 29 Juni. De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van hei depar tement van Landbouw en V/s- scherij, maakt bekend, dat ook na 30 Juni voorloopig de verstrekking van brood in hotels, restaurants, broodjes winkels enz. nog toegestaan is, zonder dat daarbij bonnen in ontvangst behoeven te wor den genomen. De hotels enz. kunnen derhalve ook lot na der aankondiging de benoo- digde hoeveelheid brood tot de tot nu toe gebleken behoef te nog vrij van hun bakker betrekken. Spoorwegen gaven opdracht baan uit te zetten Naar wij vernemen heett de di rectie van de Nederlandsche Spoorwegen aan haar technische ambtenaren opdracht gegeven met den meesten spoed de baan uit te zetten voor een nieuwe spoorlijn over den Afsluitdijk, die Noord-Holland met Friesland ver bindt. Destijds waren de gronden in Noord-Holland daarvoor reeds onteigend, maar het werk bleef rusten. Thans is men voornemens met spoed deze verbinding tot stand te brengen. De baan krijgt bij het station Anna Paulowna- polder aansluiting op de lijn Alk maarDen Helder. Met ingang van heden, Maandag De Nederlandsche Bank te Am sterdam deelt mede, dat zij van Maandag 1 Juli a.s. af, overeen komstig artikel 17 van de Devie- zenverordening 1940, op de beur zen van Koophandel te Amster dam en te Rotterdam wisselkoer sen zal publiceeren. Voorloopig zullen aan- en ver- koopkoersen worden gepubliceerd voor: Uitbetaling Berlijn (vrije rijks marken). Uitbetaling Zurich. Uitbetaling Stockholm en Uitbetaling New York, alsmede aan- en verkoopkoersen voor: Zwitsersch bankpapier enz. Zweedsch bankpapier. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het ingevolge artikel 17 van de De- viezenverordening verboden is buiten- landsche betaalmiddelen zoomede in een huitenlandsche geldsoort uitgedruk te geldswaardige papieren en vorde ringen, waarvoor de Nederlandsche Bank koersen publiceert, te verkrijgen of te vervreemden tegen hoogere dan de laatst gepubliceerde koersen. Voor zoover de Nederlandsche Bank valuta's of bankpapier koopt of ver koopt, waarvoor door haar koersen worden gepubliceerd, zal zij bii aan koop den iaatsten door haar gepubli- ceerden aankoopkoers befalpn en bij verkoop den Iaatsten door haar gepu- hliceerden verkoopkoers in rekening brengen 'S-GRAVENHAGE - Nadat hij reeds in den loop van de vorige week <ie ge wonden. onsrenomen in verschillende ziekenhuizen en hospitalen te 's-Gra venhage had bezocht, heeft de opper bevelhebber van land- en zeemacht, ge neraal Winkelman Vrijdag ëpn bezoek gebracht aan de cevvonden. dei in hel St. Eliaahethsgasthuis en hel acade misch ziekenhuis te Leiden worden verpleegd In dit laatste werd hii ont vangen door den directeur dr. H. TI. Maas. terwijl alle professoren met hun ne assistenten in hunne afdeelineen aanwezig waren en generaal Winkel man de noodige inlichtingen verschaf ten. 185. Waarom eet Ie niet. Peter? vraagt zijn vriend. Ik ben ongerust over Myra, mijnheer. Waarom mag ze niet bij mij blijven? Het zou best kunnen gebeuren, dat de booze kabouters hier weer in de buurt zijn. Wel nee, kereltje, ze wordt toch goed bewaakt door den portier! Maar 's avonds loopt Peter op kouscvoeten naar den zolder, waar de koffers van de gasten staan. 186. Ik neem een van die koffers weg. Daar loop ik mee naar beneden. Ik stop er Myra in en stap weer naar mijn kamer, besluit Peter. Met veel moeite pakt hij een kofier en sleept hem voorzichtig mee naar de portierskamer. Niemand ziet hem en de portier is gelukkig in slaap geval len. Kruip er vlug in, Myra. fluistert Peter. Gelukkig past ze er net in. Het getuigenverhoor thans ten einde Opnieuw is Zaterdag voor den presi dent der Haageche rechtbank een faze behandeld in het proces tusschen twee families om de baby, die in veiligheid werd gebracht bij den bominslag op 10 Mei j.l. in Huize Bethlehem en waar van zoowel de familie S. als de familie Van der W. betoogen, dat het kind haar toebehoort. Thans werden nog enkele getuigen van partijen gehoord, allereerst mej. J. Breukel. Zij was dienstbode in een ca fé op het Spui, waar ook de heer S kwam. Dc heer S. had eens in het café verteld, dat hij zoon flinken zoon had gekregen, die acht pond woog en, zoo als hij het noemde, „linken" (kneepjes) aan dc polsen had. Voorts werd gehoord mevr. Caminan- davan Veen, die met haar kind in dezelfde zaal lag als mevr. S. en mevr. van der W. ten tijde van don bomin slag. Zij was in den nacht vóór den in slag bevallen van een zoon, die later naar het Julianakinderziekenhuis is ge bracht. Over het kind van mevr. van der W., wist getuige niets te zeggen. Haar eigen jongen woog zes pond. Mevr. Alblas, die ook op de zaal lag, had aan getuige gezegd, dat zij een tweeling had. Deze kinderen waren niet op de zaal. Vervolgens legden verklaringen al zuster Emerentia en zuster Johannina, die in de Bethlehemkliniek werkzaam waren. Zuster Emerentia heeft het kind van mevr. van der W. één dag in de kliniek meegemaakt. Zij zou nu niet meer weten, hoe het er uit zag. Een vlekje of iets dergelijks heeft zij niet gezien bij het kind. Toen het kind bij mevr. van der W. werd gewogen, was het gewicht 8 pond en 700 gram. Dit kind herkende zij niet als dat, hetwelk zij in de kliniek gezien had. Dit laat ste kind kon zij zich toen niet meer voorbrengen. Zij heeft dus daaromtrent geen oordeel en het kind van mevr. S. heeft zij nooit gezien. Mevr. van der W. had wel gezegd, dat haar kind een beetje krom beentje had. maar dat is deze getuige niet opgevallen. Tenslotte verklaarde zuster Johanni na, dat zij het jongetje van mevr. S. niet kende. Het kind, dat haar later getoond is, had zij niet kunnen herken nen als dat tfan mevr. van der W. Be paalde verschilpunten waren haar ech ter niet opgevallen. Het getuigenverhoor werd hierna voor gesloten verklaard. De president zal dezer dagen uit spraak doen. Utrechtsch ingezetene het slachtoffer EG MOND AAN ZEE. 29 Juni. Nauwelijks is het badseizoen be gonnen of reeds heeft de zee een slachtoffer geeischt. De heer J. Slagter, woonachtig te Utrecht, was Donderdagavond met zijn hotelier en nog een bad gast in zee gaan zwemmen. Waar schijnlijk is hij daarbij in een mui geraakt. Hij werd door de sterke strooming van de zee meegesleurd. Alles ging zoo plotseling in zijn werk dat zijn metgezellen geen gelegenheid meer hadden hem te hulp te komen. Zij haastten zich naar het strand, doch aangezien het reeds 's avonds elf uur was. vonden zij op het strand geen hulp. IJlings waarschuwden zij de autoriteiten, doch het was toen te laat om met eenige kans op succes nog hulp te bieden. Tragisch is dat de heer Slagter eerst den dag te voren te Egmond aan Zee was aangekomen om er zijn va- cantie door te brengen. Enkele uren na het ongeval is zijn lijk aan het Eg mondsche strand aangespoeld. (Telegraaf) ERNSTIG ONGEVAL TE OUDDORP OUDDORP. Zaterdagmiddag reed Jan Aleman met een wagen met hooi, waarvoor twee paarden waren gespan nen. huiswaarts. Toen een bakfiets pas seerde schrokken de paarden en spron gen opzij. Nog voor de voerman in kon grijpen trokken de paarden dc kar van den weg in een daarnaast liggende diepe sloot. Zoowel de voerman als de paarden gingen onder en verdronken. Er wordt rekening gehou den met seizoenarbeid De bedrijfsraad voor het tuinbouwbe drijf in Noord-Holland richtte zich de zer dagen met een adres tot den direc teur-generaal van den arbeid over het z.g. ontslagverbod, waarin de raad ge let op dc moeilijke omstandigheden waarin bedrijf en werkgevers verkceren meer speciaal de aandacht vestigde op de bez-waren, welke het verbod zou op roepen ten aanzien van dc thans aan gebroken seizoen w erkzaamheden. De bedrijfsraad heeft hierop anlwoord van den directeur-generaal van den ar beid ontvangen, waarin wordt medege deeld, dat voor de geuite vrees vooi moeilijkheden bij het ontslag van ar beid ere, die voor het verrichten van seizoenarbeid in dienst genomen zijn, geen grond bestaat. Verzoeken om vergunning tot ontslag van bovenbedoelde categorie arbeiders worden ingewilligd, indien de arbeids inspectie de redenen daartoe kan er kennen. Bovendien kan men in dergelijke ge vallen ook vooraf vergunning tot ont slag van arbeiders vragen, met aan duiding der werkzaamheden en haar vermoedelijken duur, aan het bevoegde districtshoofd der arbeidsinspectie. HARLINGEN, 30 Juni. Men ver keert hier in ernstige ongerustheid omtrent het lot van twee Harlinger jongemannen, resp. 17 en 19 jaar oud, die Zaterdagmiddag met een cano de haven zijn uitgevaren. Toen de jongemannen in den laten avond nog niet teruggekeerd waren ver moedde men een ongeluk. Des nachts te twee uur voer de Harlinger reddingboot jhr. G. A. den Tex, onder leiding van schipper S. Wielenga uit om de vermis ten te zoeken. Zondagochtend te vyf uur en later op den ochtend te half elf, ver trok de reddingboot opnieuw, waarbij de geheele Waddenzee werd afgezocht, zon der dat eenig spoor van de jongens kon worden ontdekt. Men heeft de verschil lende wachtposten rond de Waddenzee gewaarschuwd. ZWEMMF.b .De uitt-lagcn van de in de week van 24 tot 30 Juni gespeelde wedstrijden lui den als volgt: Dames: Afd. A: D.K.R. 2—U.Z.C. 3 1—4 Woestduin 1Brandenburg 2 00 Afd. B: U.Z.C. 4—D.K R. 3 11—0 Heeren: Afd. A: Xcptunus 1Woestduin 1 12 Afd. B: Brandenburg 3Br.burg 4 1—0 Afd. C: Watertor 1Star 5 61 Bilthovcn 2Liesbosch 1 02 Afd. D: De Meent 1éde Fuut 2 42 U.Z.C. 5—Vechtstreek 1 5—1 Afd. E: Forel 2—W.Z.C. 2 1—2 W.Z.C. 3—Star 4 2—1 Adsp.afd.: Star AStar B 40 Het programma voor de week van 1 tot en met 6 Juli luidt alé- volgt: Dames: Afd. A: A.Z. en P.C. 1—Woestduin 1 (3 Juli). U.Z.C. 3Brandenburg 2 (5 Juli). Afd. B: Zwemlust 2U.Z.C. i 'S Juli). Liesbosch 1Watertor 1 'A Juli). Heeren: Afd. A: V.Z.C. 2— Neptunus 1 (3 Juli). B: Z.Z.V. 1—D.K.R. 3 (3 Juli) C: Liesbosch 1Watertor 1 (4 Juli). D: Vechtstreek 1—de Meent 1 (3 Juli). E: Star 4Forel 2 (2 Juli). W.Z.C. 2—W.Z.C. 3 (2 Juli;. F: U.Z.C. fi—Liesbosch 2 (5 Juli). Star 6U Z.C. fi (2 Juli). Adep.-afd.: Star CStar B (fi Juli). U.Z.C.—Brandenburg (3 Juli). Afdeeling 1 afd. C. E.D.O.—A.F.C. afg Afdeeling D. Velox—Watergraafsmeer 3—0 (Velox kampioen) Afdeeling 2, Afd. A R.F.C.—D F C 3-1 Afdeeling 5 Afdeeling A G-V.A.V.Veendam 40 WIELRENNhv AMSTERDAM, 30 Juni. Op dc Ve- kabaan werd hedenmiddag, opnieuw onder gunstige weersomstandigheden, een uitgebreid wielerprogramma verre den. De uitslagen van dezen middag lui den: Omnium: eerste rit sprint over vijf rrnden: 1. Wals— Pellenaars 8 punten; 2. Van der Voort—Bakker 3 punten. Tweede rit. klassementswedstrijd over 5 km.: 1. WalsPcllenaars 8 punten; 2. Van der Voort—Bakker 3 punten. Derde rit, achtervolging per ploeg zonder aflossing over 4 km. 1. Wals— Pellenaars 10 punten; 2. Van der Voort Baker 5 punten. Totaal uitslag: 1. WalsPellenaars 25 punten; 2. A an der VoortBakker 12 punten. Sprint over vijf ronden tusschen Perksen en Van Vlietle rit: 1. Derk- sen. tijd 200 meter 12.8 sec.; 2. Van Vliet op een wicllengte. 2e rit: 1. Derksen 12 sec.; 2. Van Vliet O" een wiellcngte. Achtervolging over 5 km. tusschen Bosland en Groenewegen: 1. Groenewe- gen na 714 ronde tijd 3 min. 20 sec. Achtervolging over 3 km. tusechen Schulte en Klink. Winnaar werd Klink in 3 min. 56.6 sec. Klink volgde op 5 meter. Koppelwedstrijd over 50 km.: 1. Zwar- tepoorteRoes 11 punten, tijd 1 uur 8 min.; 2. WalsPellenaars 4 punten. Op een ronden: 3. SchulteVan der Voort 5 punten; Op twee ronden: 4. KremerBosland 9 punten; 5. DemmingMartens 2 pun* ten; 6. KlinkGroenewegen 1 punt. CLAUSEN VESTIGT EEN NIEUW DUITSCH RECORD HAMBURG, 30 Juni. Clausen vestig de in de midden gewicht klasse, twee handig trekken, een nieuw Duitsch re cord door 1J6 kg. te trekken. DINSDAG 2 JULI JAARSVELD, 4.14.4 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.00 Berichten ANP, gram muziek. 9.10 Concertgebouw-orkest (opn). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gewqde muziek fgr.pl.), 10 30 De Palladians (opn.). 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 Gram.muziek. 11.45 AVRO- Aeolian-orkest en solist. 12.30 Pianosoli. 12.45 Berichten ANP,, gram.muziek. 1.00 Puszta-orkest. 1.30 Orgelspel. 2.00 Lyra- trio. 2.45 Omroeporkest, solist en gram.mu ziek. (3.153.35 Declamatie). 5.00 Avro- dansorkest. 5 30 AVRO-Amusement-ior- kest en soliste. 6.30 VPRO: Jeugd uitzending. 6.45 Gram.muziek. (7.007.10 Mr Dr. L. N. Deckers spreekt voor het Cen traal Comité voor den gewonden en zieken soldaat). 7.30 „De jacht op een schim", cau serie. 7,45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Concertgebouw-orkest en soHsten (opn.) 10.15—10 30 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitzending. 11.1511.30 nam. Berichten. 8.00 Berichten ANP. 8.15 W\j beginnen den dag. 8.30 Gewijde muziek (gr.pl.). 9 00 Gram. muziek. (11.1511.30 Berichten Engelsch). 12.00 John Kristel en zijn Troubadours. (12.30—12.45 Berichten Duitsch 12 45—1 00 Berichten ANP). 1.45 Gram.muziek. (2.00 2.15 Berichten Duitsch). 3.153.30 Berich ten Engclseh. 5 005 15 Berichten Duitsch). 5.30 John Kristel en z'u'n Troubadours. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 RVU: Lezing. 7.00 Vraaggesprekken over het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum te Amsterdam. 7.15 John Kri.ltel en z(in Troubadours. 7.45 Gram muziek. 8 00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Berichten ANP. 8.45 John Kristel cn ziin Troubadours (9.15 9.30 Berichten Engelsch). 9.55 Wu' slui ten den dag. 10 00 Berichten (Duitsch). 10.15 10 25 Berichten ANP. 11.15—11.30 Berich ten (Engelsch). De uitzendtijden van de nieuwsberichten in het Nederlandsch. Fransch en Engelsch, op den zender Kootwijk. 1875 M.. zijn al» volgt: 8.008.15 nieuwsberichten van het A.N.P. 9.00— 9 15 berichten in het Fransch. 11 15—11.30 berichten In het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch 12.4513 00 nieuwsberichten van het A N P 13 4514 00 berichten In het Fransch. 14.0014.15 berichten in het Duitsch. 15.151530 berichten in het Fransch. 17.0017.15 berichten in het Duitsch. 18.16—18.30 berichten In het Engelsch 20.0020.15 berichten in het Duitsch. 20 1520 30 berichten in het Engelsch 20.3020.45 nieuwsberichten van het A N.P 21 1521 30 berichten in het Engelsch 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten ven het A.N.P 22 30—23.15 geen uitzending. - 23.1523.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwjjk om 22.30. na de nieuwsbe richten van het ANP sluiten behalve dat. zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23 15 terugkomt met be richten in het Fransch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2