Uitbreidingsplan werd becritiseerd De P.T.T. boekte een winst van 8.500.000 gulden over het afgeloopen jaar Luchtaanvallen op doelen in Midden- en W est-Engeland Kampioenschappen van Nederland Interessante cijfers Geëvacueerd vee De restauratie van de St. Laurenskerk te Alkmaar Het Duitsche legerbericht L. W. GR0ENEVELDT OVERLEDEN Met zijn oor in een lucifersdoosje naar het ziekenhuis F eyenoord-BlauwWit 3-2 Juliana-Heracles 4-2 Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 1 JULI 1940 VGRAVENHAGE. Aan het jaarver slag over 1939 der P.T.T. wordt het vol gende ontleend- De overzichtschrijver van het jaar 1939 staat voor de moeilijkheid, dat hij zijn gegevens en becijferingen feitelijk in twee doelen zou moeten splitsen. De fa tale datum van 1 September toon in Europa de oorlog ontbrandde, maakte, althans voor de overige maanden van dat jaar, ernstige vergelijking met voor gaande jaren onzuiver. Want het gevoe lige gedachtenverkeer reageerde dade lijk scherp op de geheel veranderde we reldomstandigheden, in gunstigen, dan wel in ongunstigen zin, al naar den aard van het verkeersmiddel. Het inter nationaal verkeer werd vanzelfspre kend in zijn geheel sterk aan bandAn gelegd, waarbij het telefoonverkeer den grootsten terugslag ondervond, maar ook post- en telegraafverkeer hieven, tengevolge van ceiisuurmaatregelcn en de invoering van allerlei beperkende bepalingen, niet ongerept. Daartegenover vertoonden de onafhanke lijke radioverbindingen, zoowel voor tele graaf- als telefoonverkeer, belangrijke op leving. Zij boekten, in het bijzonder op de overzeesche routes, groole vcrkccrsstij- ging. Aangezien ook het totale binnen- landsche verkeer ondanks den oorlog en gedeeltelijk door omstandigheden tenge volge daarvan, toenam, laten de geldelijke uitkomsten van het bedrijf over 1939 zich gunstig aanzien, al veroorzaakten de in den aanvang ingevoerde tariefsverlagingen aanvankelijk ook eenige batenderving. Ba ten en lasten geven in voorloopige cijfers het volgende beeld: totaal baten f 98.735-000 totaal lasten - 90.235.000- vermoedelijk winstcijfer f 8-500.000. De maand Augustus bracht in drie étappes de algeheele mobilisatie van onze weermacht. Behalve het groole aandeel dat de telegraafdienst, onzicht baar, aan de paraatmaking van het Ne- derlandsche leger had, hetgeen van liet betrokken personeel uiterste krachtsin spanning vergde, was P.T.T. ook uiter lijk duidelijk bij dit voor het land zoo belangrijke gebeuren betrokken. Het drietal oproepberichten werd dadelijk aangeplakt aan de gevels van alle P.T.T.-gebouwen en veroorzaakte thans de grootste belangstelling niet in, maar vóór de zoo bekende kantoren. Intusschen was, met één slag, het P.T.T.-apparaat gedurende eenigen tijd in de eerste plaats iii dienst van 'slands verdediging gesteld; want naast de ln dit opzicht zoo belangrijke taak van te legraaf en telefoon kreeg ook de post dienst zijn deel met de organisatie van de veldpost. HET LUCHTVERKEER Ondervond het verkeer te land den terugslag van de roering der tijden, het postverkeer door de lucht onderging deze in nog grootere mate. In de eerste oorlogswcken was van niet minder dan van een volkomen ontwrichting van het lucht postverkeer 6prake. Door de in verschillende landen uitgevaardigde vliegverboden moest de K.L.M. op 2 Sep tember besluiten het vertrek der Indie- vliegtuigen voorloöpig niet te doen plaats vinden. Wederom was men aan gewezen op verzending van de post per boot. Gedurende de eerste weken van Sep tember bleef de postverzending zeer on zeker. Deze toestand bleef bestaan tot 15 September. Toen werd de K.L.M.- Indie-luchtdienst naar beide richtingen in voorloopigen vorm hervat, nl. tus- schen Napels en Bandoeng. Tusschen Napels en Amsterdam werd de post per trein vervoerd. De vliegtuigen vertrok ken twee maal per week. Niettegen staande de inkrimping van den dienst en de vele keeren, dat in het geheel niet kon worden gevlogen bleef het gewicht van de in Nederland ingeladen post «slechts 3000 kg. ten achter bij de in 1938 verzonden hoeveelheid. Het gewicht van de in Nederlandsch-Indië per vlieg tuig verzonden stukken steeg zelfs plus minus 2300 kg. boven de hoeveelheid, welke in 193S werd verstuurd, wel een bewijs, dat in onzekere tijden meer dan ooit behoefte wordt gevoeld aan ge- dachtenwisseling tusschen tropisch-Ne- derland en het moederland. AFSCHEID GENERAAL VAN HOOGENHUIJZE 's GRAVENHAGE. 1 Juli. De gep. generaal-ma joor W. G. van Hoogen- huijzc, afdeclingschef ter beschik king bij de K.L.M.die meer dan tien jaren chef van de afdecling perso neelszaken dier maatschappij is ge- geweest, verlaat met 1 Juli het be drijf wegens den pensioengerechtig den leeftijd. In tegenwoordigheid van bet gehcele personeel van het hoofd kantoor heeft gistermorgen een korte afsclieidsplochtigheid plaats gehad, waarbij de scheidende functionaris door den directeur der K L.M. den lieer A. Plesman is toegesproken UITBREIDING POSTVERKEER MET DUITSCHLAND VGRAVENHAGE, 1 Juli. Hét postverkeer met het buitenland gaat steeds verder in de richting van het normale. Thans is het post\erkeer met Duitschland in zooverre uitgebreid dat de verzending van monsters, handels- documenten, drukwerken en zgn. ge mengde zendineren mogelijk is. RESTAURATIE PRINSENHOF TE DELFT Naar het Handelsblad verneemt, heeft de Regeerings-eommissaris voor den wederopbouw, thans vergunning verleend tot voortzetting van de res tauratie van het Prinsenhof te Delft. AMSTERDAM, 1 Juli. - De kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente tc Alkmaar heeft van den regeeringsconi- missaris voor den wederopbouw mach tiging bekomen tot de voortzetting der restauratie van het koor en het schip met de zijbeuken der groole of St. Lau renskerk, De kerkvoogdij besloot dezer dagen in tegenwoordigheid van den ar chitect, den heer H. van der Kloot Mey- burg te 's-Gravenhage, en den hoofd aannemer den heer F. II. Ringers te Alkmaar, om de restauratie vandaag 1 Juli, te doen aanvangen. De eerste we ken zullen in beslag worden genomen door het bouwen van een directie-keet, terwijl nog andere voorbereidende werkzaamheden getroffen zullen moe ten worden. De uitvoering van het werk zal bij het koor der kerk een aanvang nemen. Comité hulpverleening verbroken contact met Indië AMSTERDAM, Et zijn in Neder land tal van personen, die aangewe zen zijn op geldzendingen uit Oost en West-Indie, hetzij per post, via bankinstellingen of door bemiddeling van regceringsinstunties. Deze men- schen kwamen in moeilijkheden, toen do verbinding met de overzeesche ge westen ten gevolge van de buiten gewone omstandigheden was ver broken. Enkele weken geleden is melding g» maakt van het opnieuw oprichten van een organisatie tot hulpverlcening Dit werk is thans over het geheele land georganiseerd onder leiding van de koninklijke vereeniging „Oost en West". In verschillende centra zijn dergelijke comitc's gevormd, welke adviezen verstrekken, bemiddeling verlecncn hij het zoeken van onder dak of voorschotten uitbetalen aan hen, die in onmiddellijkcn nood verkecren. Oud-gasten stellen door hun offervaardigheid de comité's in staat, toelagen uit te keeren of in on derdak te voorzien. Wat dit laatste punt betreft, wijzen wij op de edelmoedige geste van het Leger des Heils te Amsterdam, om de William Becth-Kweekschool, aan den Amstcrdamschen Weg tc Amstelveen, beschikbaar te stellen voor studeeren den of andere jongelui, die door het verbroken contact met Indië genood zaakt zijn, goedkooper huisvesting te zoeken. VGRAVENHAGE, 1 Juli. - Met rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt het navolgende be kend: Op 28 Mei 1910 werd bekend gemaakt, dat het vee in de provincies Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland be westen dc lijn Harderwijk—Arnhem-— Nijmegen slechts mocht worden ver voerd op een vervoerbewijs, af tc geven door of namens het bureau ontruiming of door den plaatselijk bureauhouder, dit ten behoeve van den terugvoer van het vee naar de inundatiegebicden. Mot ingang van Maandag 1 Juli kun nen dc veehouders het op regelmatige wijze ontvangen evacuatie-vee als hun eigendom beschouwen en kan het ver voeren van dit vee vanaf dat tijdstip we derom zonder vervoerbewijs geschieden. Verwacht wordt echter, dat de boeren medewerking zullen verlecncn om door onderlinge ruiling to bereiken, dat voor al het stamboek- en fok vereen igingsvee en het t.b.c.-vrije vee nog zooveel moge lijk bij de oorspronkelijke eigenaars te recht komt. OOK BOMMEN IN DE OMGEVING VAN FRANERER FRANEKER, 1 Juli. Zondagmor gen kwart voor vier heeft een Engelsch licgtuig, vliegende langs dc spoorlijn, drie bommen uitgeworpen die in een weiland vielen, benevens nog een twin tigtal brandbommen. Er werden drie groote kraters gevormd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook werd geen vee geraakt. Wel zijn de ruiten van enkele in de omgeving staande boerderijen gesprongen. EEN BELANGRIJKE SCHEN KING. Het Rijksmuseum te Amsterdam is verrijkt met een aantal kostbare Nederlandsch-Koloniale meubelenwelke een interessante aanwinst beteekenen Raad van Hoogland f NDER voorzitterschap van burgemeester L. O. U. I. S. Grip- peling vergaderde Zaterdagmor gen de raad der gemeente Hoog land 1. Een schrij\en van de Vereeniging „Groep Bloemisterij" et 's-Gravenhage betreffende tuinwerkzaamheden bij den burgemeester. Op dit schrijven gaf de burgemees ter do volgende toelichting. Reeds 10 jaar lang verricht een werkman der gemeente in zijn vrijen tijd, des Zaterdagsmiddags, eenige werkzaamheden n.l. liet verbranden van vuil in den tuin van den burge meester. De betrokken werkman heeft zich daarvoor intertijd vrijwillig ter beschikking gesleld. In het bedoelde schrijven wordt den raad gevraagd maatregelen te nemen om den werk man met deze werkzaamheden te doen ophouden, daar hier iemand in open baren dienst particuliere tuiulieden concurrentie aan zou doen. Naar de burgemeester zeidc. valt het nemen van een dergelijk besluit buiten de be voegdheid van den raad. Dc raad be noemt, B. en W. bepalen de werk zaamheden. „Wat de concurrentie be treft, het is mij niet bekend of cr hier leden van dien bond zijn, bovendien wie verplicht iemand een lid van dien bond te nemen," aldus de burgemees ter. De burgemeester verklaarde over deze kwestie niet interpelleerbaar te zijn. De heer Verheul, die geregeld de vergaderingen van den genoemden bond bijwoont, begrijpt niet hoe een dergelijk verzoek gedaan is kunnen worden. In Hoogland is slechts een enkeling lid. In de volgende bondsver gadering zal hij de kwestie ter sprake brengen. De burgemeester dankte het lid Ver heul voor zijn opmerking. 2. Een proces-verhaal van kasopna me bij den gemeente-ontvanger. Goed gekeurd. 3. Een besluit van Gedeputeerde Staten tot niet goedkeuring van het Raadsbesluit tot grondoverdracht aan de Provincie voor verbreeding van de Bunschoterstrnat. De voorzitter merkt op, dat cr na de evacuatie een tijd was, waarin niet vergaderd kon wor den, waardoor het lot dit besluit ge komen is. i. Verslag van de Commissie tot we ring van schoolverzuim o\cr 1939. Goed- 1 gekeurd. 5. Reclames schoolgeld. Goedgekeurd 6. Van de Nat. Commissie tegen al coholisme verzoeken tot verlaging van het aantal vergunningen en verloven A met afwijzend voorstel van B. en W. B. en W.' zijn van meening, dat een verlaging weinig invloed op het aleo- holverbruik heeft. Daarom staat het college afwijzend over deze zaak. Goed gekeurd. 7. Een voorstel van B. en W. tot hernieuwde vaststelling van een ge meenschappelijke regeling met de ge meente Amersfoort tot toelating van kinderen op O.L. scholen. Goedgekeurd. 8. Een verzoek van het bestuur der St. Henricusschool om de noodige gel den beschikbaar te stellen voor den aan koop van banken met goedgunstig voor stel van B. cn W. Aangenomen. 9. Een voorstel van B. en W. tot on- bcwoonbaarverklaring van het perceel: Groote Koppel E 200. De voorzitter merkt op, dat den eige naar verzocht is de woning te verbe teren. waar aan geen gevolg is gegeven. Dc heer Dc Bruin informeert of hier een procedure het gevolg van kan zijn. De voorzitter zegt, dat de raad zich al- lijd op de woningwet kan beroepen. Het voorstel wordt goedgekeurd. 10. F.cn voorstel van B. en W. tot vaststelling van een plan van uitbrei ding met behouwingsx oorschriften van den Veen weg. Na eenige discussie werd conform het voorstel besloten. 11. Een besluit van Ged. Staten tot niet goedkeuring van de raadsbesluiten tot aankoop en in schenking aanvaar den van strooken grond aan den Veen weg. Aangenomen. 12. Een voorstel van B en W. tot hernjpuwde vaststelling van do Raads besluiten, bedoeld in punt 11. Gocdgc keurd. 13. Oninbaarvcrklaring van een post sehoolgeldbelasting o\er 1939. Aldus besloten. li. Wijziging begrooiing 1939. Goed gekeurd. Rondvraag De heer Verheul vraagt naar aanlei ding van een rondschrijven aan de Ge .meentebesturen of cr in deze gemeen te tuinbouwers zijn. die bij de inunda tie schade geleden hebben. De secreta ris merkt op, dat bedoelde mededeeling HOOFDKWARTIER VAN DEN FEUHRER, 30 Juni. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht deelt mee: In Frankrijk en op zee geen bijzondere gebeurtenissen. In den nacht van 29 op 30 Juni hebben Duitsche gevechtstoestellen de havenwerken en wapenfabrie ken in Engeland en Schotland met bommen aangevallen. Op vele plaatsen werden ontploffingen en branden waargenomen, voorname lijk in de havens van Cardiff en Bristol, waar verscheidene bcnzinc- opslagplaatsen in vlammen opgingen. Vliegvelden bij Lincoln, Not tingham en York waren het doel van nieuwe succesrijke luchtaan vallen. Brilsche vliegtuigen hebben des nachts in Noord- en West-Duitschianrl op verscheidene plaatsen niet-militaire doelen met bommen aangevallen. De aan gerichte materieele schade in onheteekenend. In een West-Dultsche stad be schoot een Britsch vliegtuig de voor het blusschcn van een brand uitgerukto brandweer met machinegeweren. Vier vijandelijke vliegtuigen zijn door luchtdoelartillene neergeschoten. Eón eigen vliegtuig wordt vermist. gepubliceerd is. De betrokkenen kunnen zich dus melden. Tot nu toe is niemand verschenen. De heer Verheul merkt op, dat ieder persoonlijk ingelicht moet worden. De voorzitter zegt, dat dit alsnog gebeuren kan. De heer De Bruin verzoekt dc distri- buticdienst in twee leegstaande school lokalen onder te brengen. Op het raad huis kan niet rustig gewerkt worden. Een ander lid drong op centralisatie van den dienst aan. Om een grooten toeloop te vermijden stelt de lieer Flos voor om de inwoners volgens wijknummer tc laten komen, waarmee de voorzitter instemde. De lieer Verheul wil in iedere wijk iemand aanwijzen, die de uitreiking der distributiekaarten op zich zal ne men, wat dc burgemeester zal onder zoeken. De heer De Bruin brengt het nieuwe uitbreidingsplan ter sprake. Hij kan zich daarmee niet vereehigen. liet is toch niet doenlijk om inwoners, wier huizen verbrand zijn, naar andere wij ken in de gemeente te verplaatsen. Velen, die gehecht zijn aan hun omge ving. zullen de gemeente verlalen, wat een financieel nadeel voor de gemeente o.a. voor den winkelstand zal beteeke nen. „Wanneer Ged. Staten ons tot aan vaarding verplichten, moet het dan maar zoo gebeuren, wij zijn dan van de verantwoording af," aldus spreker. V ethouder v. d. Hengel noemde het uitbreidingsplan een onding. De heer Flos klaagt over de overla ding van de werkzaamheden der ge meente-ambtenaren. Spr. vraagt of geen uitbreiding van het personeel mo gelijk is. De burgemeester zegt. dat dit onmo gelijk is door het gebrek aan plaats ruimte. We moeten wachten tot er een gebouw voor den disti'ibutiedienst ge vonden is. De heer van Apeldoorn informeert of er al iets gedaan is voor hen, w ier wo ningen verbrand zijn. De burgemeester zegt, dat dit in handen is van de laar- \oor benoemde commissaris. De heer Apeldoorn zegt, dat de lij delijke huisvesting zeer onvolioeu-lc is. vooral zal dit in den winter net gev 1 zijn. De heer Nagel stelt een vraag hetr. de uitbetaling der inundatiegelden. Op gemerkt wordt door het gemeentebe stuur. dat de commissie die dit in han den heeft niet meer voltallig is. De hoe»* Nagel zegt, dat op spoedige afwikkeling aangedrongen moet worden. De heer Flos informeert naar den datum der Nationale collecte. De burgemeester zegt geen vrijheid te kunnen vinden om de zoo zwaar ge troffen gemeente tusschentijds lastig te vallen, met welke woorden dc raad in stemt. EIERMIJN ROERMOND ROERMOND. Aanvorr 6 550 000 stuks Kleine eieren 3.203.50, groote eieren 3.604.20, eendeneieren 2.503. Oud-intendant van „Soestdijk" VGRAVENHAGE, 1 Juli. Te Amersfoort overleed in den ouderdom van bijna 8(5 jaren de oud-intendant van „Soestdijk", de heer L. W. Groene- veldt, die tevens belast was met liet jachtdepartemcnt van wijlen H .M. de Koningin-Moeder. Met hem verdwijnt de laatste der hofdignitanssen die nog actief gediend hebben ook onder wijlen Z.M. Koning Willem III, tevens laatste drager van het officierskruis van de orde van de Eiken Kroon, verleend door Z.M. Koning Willem III als groot hertog van Luxemburg. Na eerst evenals zijn vader, groot vader, overgrootvader en betovergroot vader rentmeester geweest te zijn van het kroondomein werd de heer Groene- veldt in 1888 als intendant belast met het beheer over het koninklijk parti culier paleis en domein Soestdijk, dat na den dood in 1890 \an Z.M. den Ko ning overging in het bezit van H.M. de Koningin-Moeder. In 1919 noodzaakten gezondheids redenen den heer Groeneveldt aan H. M. de Koningin-Moeder een eervolle ontheffing te vragen uit zijn hoog ambt. Bij het vijfentwintig-jarig jubileum als intendant van den heer Groeno- \eldt, hij welke gelegenheid 'het H.M. de Koningin behaagde hem te benoe men tot commandeur in de Huisorde van Oranje, bleek, hoezeer hij door een ieder waarmede hij in aanraking kwam, werd gewaardeerd. Ook had de heer Groeneveldt vanaf de opening in 1901 tot 1924 namens H.M. de Koningin- Moeder, zitting in den raad van com missarissen van het sanatorium voor longlijders „Oranje Nassau's Oord" bij Renkum. Behalve bovengenoemde Ncderland- sche onderscheiding was de heer Groe neveldt tevens gerechtigd tot het dra- Ken van de commandeurskruisen der Orde van Verdiensten van Waldeck- Pyrmont, van de Kroonorde van België, van de Huisorde van Saksen-Coburg- Gotha, van de Orde van de Waak zaamheid van Saksen-Weimar-Eisenach en van den Leeuw en de Zon van Per- zië. J N dezen wonderlijken tijd ziet men letterlijk van alles gebeuren, zelfs dat personen met hun eigen oor naar het ziekenhuis loopen. Deze demon stratie van Spartaansche mentaliteit had naar de „Nieuwe Haagsche Crt." meldt, te 's-Gravenhage plaats, toen dezer dagen op den hoek van de Ko ninginnegracht en den Leidschestraat- weg een militaire vrachtauto in bot sing was geweest met een tramwagen van Lijn Oorzaak was. dat de be stuurder van de auto met zijn voet van de rempedaal gleed, waardoor het voertuig plotseling met groote kracht tegen de tram opvloog. De chauffeur kwam daarbij zoodanig in de verdruk king. dat het grootste deel van een zij" ner ooren werd afgescheurd. Hij pakte het op, deed het in een lucifersdoosje en begaf zich onmiddellijk naar het ziekenhuis- MARKTBERICHTEN AMERSFOORT, 1 Juli. Aange voerd werden 7 wagens, bevattende 1750 k.g. Prijs 32.— per 37H k g. Han del vlug. AMSTERDAM, 1 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 401 vette koeien, waarvan de prtfzen waren: le kw. 86—94, 2e kw. 72—84, 3e kw. 60—70 ct., per k g. slachtgewicht. 69 melk- en kalfkoeicn 190 280 per stuk. 100 vette kalveren 2e kw. 46—52, 3e kw. 36—44 ct. per K G levendge wicht. 121' nuchtere kalverèn 712, 52 schapen 22—30. 20 lammeren 14—16.50 per stuk. 475 varkens 74—76 ct. per K.G. slachtgcwicht. Overzicht: Slachtrunderen ruime aanvoer, gedrukte handel, prijzen onveranderd. Melkkoeien matige aanvoer, stille handel. Vette kalveren ruime aanvoer, vluggo handel, lagere prijzen. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Varkens matige aanvoer, vlugge handel, prijzen hooger. VOETBAL ROTTERDAM, 30 Juni. In een wed strijd, die meer spannend dan fraai w-as, heeft Fevenoord tenslotte gewon nen van Blauw-Wit en daarmede de positie aan het hoofd der kampioens competitie versterkt. Ofschocn het spel dadelijk vlug heen en weer ging waren de aanvallen van Fevenoord toch hot talrijkst, maar de verdediging der Rotterdammers was niet erg gelukkig en toen na 4 minuten Geluk op den rechterxleugel mooi vooi het doel zette, deed Van d^er Lely het leer net eventjes van richting verande ren, waardoor het langs SchoUcns in eigen doel verdween (0—1). Toen er twintig minuten gespeeld waren, hadden de rood, witten succes. Linsson legde den bal voor de voeten van Sinke cn deze 6choot van dichtbij in 11. De Amsterdammers bleven nu gerui- men tijd gevaarlijk dicht bij het Rotter- «iamsche doel opereeren Ken strafschop wegens hands benutte Slot. Na een goed half uur was het 1—2. Wel volgde er nu eenige opleving in de Fevenoord gelederen, maar Blauw- Wit hield toch het beste van het epel. Na de hervatting probeerde Blauw Wit hetzelfde spelletje maar nu lukte het niet meer. Fevenoord was heter op dreef cn weer was na vier minuten de siand veranderd. Bij een alcemeenen aanval op het Amsterdamsche doel raakte Stijgpr den bal verkeerd Het leder kwam bij Lins- sen, die scherp voorzette, waarna Sin ke den bal lang? Ferwerda werkte, 2-2. Mooi samenspel van Vrnuwdeunt en Vente bracht na ongeveer 25 min. Feve noord de leiding. Blauw-Wit deed alle mogelijke moei te don stand weer gelijk te maken .naar het gelukte niet met hen. Met Fëyenoord in den aanval Kwam ten slotte het einde. SPEKHOLZERHEIDE, 30 Juni. Na een wedstrijd, welke niet ten volle aan do verwachting beantwoordde de tweede helft was vooral beneden de middelmaat is Juliana erin geslaagd de eerste overwinning op Heracles to behalen. De 42 zege in aanwezigheid van circa 5000 toeschouwers kwam Ju liana ten volle toe, mede gezien de vele kansen, welke de thuisclub in verhou ding tot Heracles gehacl heeft. Omstreeks twintig minuten na het begin van den wedstrijd wist Jo Von- denhof Juliana de leiding te geven uit een voorzet van Raaijmakers. De kalm te, waarmede Heracles dit doelpunt op nam, voorspelde weinig gcy?d,s en inder daad duurde het niet lang of de Alme- losche rechtsbuiten Krabling wist een voorzet van zijn linksbuiten Jaarsma ir. een doelpunt om te zetten, zonder dat Somers noch Póttgen de kans kre gen in te grijpen. Na een half uur spelen verkreeg Ju liana opnieuw de leiding door toedoen van Vroomen, Ook hiervan had do thuisclub niet lang plezier, want direct na den aftrap wist v d. Veen met een listige pass de achterhoede van Juliana zoozeer in verwarring te brengen, dat Dirkink geen moeite had den 6tand op gelijke voet te brengen. Hoewel Juliana in de meeiderheid bleef, duurde het nog tot vlak voor rust, dat Raaijmakers zijn vereeniging uit een voorzet van Jo Vondenhof vooi de dercle maal de leiding verschafte. De tweede helft werd gekenmerkt door een geheel ander spel beeld. He racles nam direct het spel in haanden. De aanvallen van Heracles verslapten hierna echter, een teeken voor Juliana om te trachten den voorsprong tc ver- grooten. Vondenhof en Vnn Kan leid den de snelle uitvallen, die groote ver warring in de achterste gelederen van Ileracles stichtten. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de Ahnélosche spil Dekkers hij een schcri'hutselfng de bal in eigen doel werkte (4—2), waar bij het bleef.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3