STADSNIEUWS DE KACHEL KAN WEER BRANDEN! ÜqsmtLa Kaalte Dan EXAMENS Treuren geeft geen baat Maar: men heeft met zijn bestelling drie maanden den tijd GEEN STORMLOOP OP DE TELEFOON! UCCES^i Tuin Het orgelconcert in de St. Joris Stadsbussen rijden weer VERKOOPINQEN Hoevelaken „op de grens van twee werelden" g. g. veenendaal Rijksbureau voor hotel- en café-bedrijf Om het kampioenschap van Amersfoort Uit den U.P.V.B. 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 3 JUL! 1940 jNDERDAAD mevrouw, u ■L kunt bij uw vasten brandstof enhandelaar weer steenkool be- tellentwintig procent van uw aarverbruikmaar stelt u zich iet voor, dat u vajiavond even ellen kunten dat u morgen de aak in uw schuurtje hebt liggen ant zóó gauw gaat het niet. rouwens, wat zoudt u er aan \ebben, waar u in de komende teken vermoedelijk nog alles in iet werk zult stellenom de zon nehitte te ontvlieden; u hebt van- laag aan den dag meer belang bij •en goed functionneerenden ijs- ast dan een brandenden haard! De circulaire, door den directeur van iet Rijks'kolenbureau gericht tot alle iandelaren in vaste brandstoffen, ver- oeldt, dat weder dispensatie is ver- iend van het verbod tot liet verkoopen afleveren van jaste brandstof- n, voorzoovcr ictreft den ver* oop en afleve- ing van steen- :olen, steen* koolbriketten, okes, bruinko* en, bruinkool* riketten en pe- •oleumcokes. Tan del a ren mo* in de laand Juni 1910 an binncnland- he industriec* verbruikers daarmede ge-» jk te stellen af* lerners, zooals a. ziekenhui- ii, gestichten alle instellin- van rijk, •ovincie en gc- ïecnte, ook in* ien verkoop of 'levering plaats indt via een andelaar, slij* of depot* ouder, voor lopig niet meer aste brandstof- n verkoopen of (leveren dan '12 van de door eze afnemers de maanden pril 1939 tol -?n et Maart 1910 an hen ont- angen hoeveel* d. Voorts mogen i tot en met 30 eptembcr 1910 aan hun overige bin- •nlandsche afnemers voorloopig niet eer vaste brandstoffen verkoopen of (leveren dan 20 van de door deze nf- emers in de maanden April 1939 lot met Maart 1910 van hen ont- angen hoeveelheid, verminderd met t eventueel reeds door hen se- rt 1 Mei 1910 aan deze afnemers (geleverd kwantum en moeten zij de iervóór beschikbare hoeveelheden, zoo- iel mogelijk naar verhouding gelijke- ,k over deze afnemers verdeden en vens de werkelijk geleverde soort en ivaliteit der vaste brandstoffen aan ïzo afnemers berekenen. Voor zoover de beschikbare hoeveel- eclen dit toelaten, zal aan nieuwe afne- ers-verbruikers, zooals nieuw geves- gden, een-twaalfde, resp. 20 van un geschade normale, jaarverbruik an vaste brandstoffen, verminderd met ot eventueel reeds in Juni 19-10, resp. rlert 1 Mei 1910 van handelaren en an- ren ontvangen kwantum vaste brand- toffen, mogen worden geleverd. an eze afleveringen aan nieuwe afne- iers-verbruikers dient een geteckend ntvangstbewijs te worden ingenomen, erwijl maandelijks een overzicht op een (zonderlijken afleveringsstaat aan den laatselij ken distributiedienst moet orden opgezonden. Handelaren mogen tot en met 30 Sep- mber 1910 lot nader order geen ver dichtingen aangaan tot hel verkoopen f afleveren van vaste brandstoffen nè September. 'T* OT zoover wat de officieele gege- vens betreft. Laat men nu geen stormloop op de telefoon of op het kantoor van den kol en leverancier gaan ontketenen; eischt niet, dat men u morgen uw kwantum levert, want dat is beslist onmogelijk. Men heeft drie maanden den tijd, om ijn bestelling te doen, en waar zooals )ij reeds schreven, het thans allerminst je tijd is, om eens gezellig om den bran enden haard te gaan zitten, kan men ustig even afwachten. In geen geval erge men van den handel het onmoge ijke. In de eerste plaats toch hebben erschillende handelaren op bet oogen ik totaal nog geen voorraad, zoodat ij voorloopig aan niet één aanvraag '-innen voldoen; daarnaast heeft men g kampen smet gebrek aan benzine, zoo dat het transport niet zoo vlot gaat als vorige jaren. Men moet noodgedwon gen van paarden tractie gebruik maken, van bakfietsen of handkarren, en ook dat houdt natuurlijk veel tijd op. In verband daarmee moet men ook niet verwachten, dat men bij de bestelling kan opgeven, op welken dag en op welk uur men de steenkool wenscht te ont vangen, en ook kan het best zijn, dat men niet die soort en die afmetingen ontvangt, welke men beeft besteld, aan gezien ook de handelaar afhankelijk is van hetgeen men hem aflevert. Het spreekt vanzelf, dat men zoo veel mogelijk aan de wenschen van het publiek tegemoet zal komen, en dat men tevoren wel even een sein tje zal ontvangen: denkt u er aan, morgenmiddag hopen wij de brand stoffen bij u te brengen. Maar aan den anderen kant wordt van het pu bliek verwacht, dat men bij de af levering alle medewerking zal be- toonen, het personeel vlug zal weg helpen, alle zakken zal doen le gen, zoodat deze onmiddellijk mee terug kunnen gaan. En vooral: betaal contant, en zoo men per giro de nota voldoet, gireert op korten termijn Laat men vooral ook niet bevreesd zijn, dal men met deze twintig procent den heelen winter moet zien rond te ko men, het lijdt geen twijfel, dat na 30 September nieuwe toewijzingen zullen volgen. Maar de handel doet don ook met klem een beroep op het publiek, om voor de volle 100 mee te werken; van zijn kant zal de handel alles in het werk stellen, de clientèle zoo goed en zoo snel mogelijk te bedienen, zeer gewaardeerd als men het i" de kringen van de handelaren heeftdat bij deze nieuwe regeling van de brands! of- voorziening de handel volledig ingescha keld is, en er met zijn vertegenwoordigers voortdurend overleg is gepleegd. Te Amsterdam slaagde aan de Am- sterdamsdhe Universiteit voor het can- didaatsexnmen in de economische we tenschappen, onze stad.genoot de heer H. L. Soctcrs. Voor bef Mulo-diploma B slaagden onze stadgenooten J. de Vries, P. Ver hagen en J. Welbergen. Het gymnasiaal einddiploma afdee- ling A werd behaald door Dora Breed veld, (alhier); A. M. Baaiman (Achter veld); K. J. Groeneveld (SoesQ en G. A. v. Kleef (alhier). Herexamen: één. Aan de BK. kweekschool O.L.V. ter Eem slaagden voor bel examen nuttige handwerken de dames: M. F,. Berger, Amersfoort; M. A. G Carrcc, de Bilt; M. G. Gooien, Amersfoort, O.B.M. Dek kers, Groningen. Th de Graaff„ Bus- sum: H. E. T. Grol, Musselkanaal; G. A. ITeinink, Oldenzaal, M. -T. W. de Jong, Utrecht en M. Jongen, Aalten. IN DEN DE TUIN BIEDT STEEDS WAT NIEUWS Ons werk laat ons lang niet altijd toe. om uren in den tuin te vertoeven, en zoo moet het dikwijls overdag bij een kleine rondwandeling blijven, terwijl het echte werk tot de Zaterdag moet blijven liggen. Maar bij die dagelijksche inspectie zijn er nog genoeg kleinigheden te verrichten, en zoo verdient het aanbeveling om dan een schaar of snoeischaar en een mandje mee te nemen, waarin we afgevallen bloem blaadjes en uitgebloeide bloemen kunnen verzamelen, alsmede opvallende onkruid plantjes die we op onzen weg tegen ko men. alle beetjes helpen tenslotte de we- kclijkschc beurt te verlichten. De tuin begint er al echt zomersch uit te zien en we ontdekken bij onze leipcrzikcn dat er al enkele vroegere soorten rijp wor den Waterloo en Early Alexander kunnen we oogsten als de vrucht aan den achter kant ook kleurt en er niet zoo groen meer uitziet. We weten reeds dat perziken eerst volmaakt van geur en smaak zijn, als ze aan den boom tot rijpheid komen. Ontdekken we bloedluis aan onze vrucht- hoornen, dan moeten wc wat kankerteer ol kankerdood aanschaffen, waarmee wc de aangetaste plekken insmeren, waarbij we gebruik maken van een kwastje. Over een poosje herhalen we deze behandeling nog eens voor de zekerheid. Van alle rijk beladen vruchtboomcn hunnen we deze maand de vruchten uit dunnen, hetgeen een voorzichtig werkje is, ei als wc toch bij onze vruchtboomcn be land zijn, maken we meteen den grond weer eens goed tos en geven de boomen die een goeden oogst beloven nog een extra bemesting in den vorm van A.S.F- korrels. Van afgedragen aardbeiplanten worden dc uitloopcrs verwijderd, tenzij we jonge planten wenschen. Om sterke jonge plan ten te krijgen, graven we potjes met goede aarde in den grond op de plaats waar aan de ranken een jonge plant ontstaan is en zetten de rank met pennen vast waardoor gemakkelijker wortelvorming plaats vindt- R.K. SPAARBANK Maandoverzicht Juni 1940 Bedrag der inlagen f 2938,49. Bedrag der terugbetalingen f 10289,28. Uitge geven nieuwe boekjes 4. Afbetaalde boekjes 3. Aantal posten van inlagen 19. Aantal posten van terugbetalingen 161. Grand-Théatre. Van Vrijdag 28 Juni t.m. Donderdag 4 Juli vertooning van de film Congo Express. Voorstellingen: Zondag 1-45, 400, 6,15 en 8.30 uur doorloopend. Andere dagen 8 uur. Zaterdags 6 en 8.15 uur. Zater dag- en Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. CITY-THEATER. Van Vr\idag 28 Juni t-m. Donderdag 4 Juli vertooning van Tarzan's Verbanning. Voorstellingen: Zondag 1.45, 400, 6.15 en 8.30 uur doorloopend. Andere dagen 8 uur. Zaterdag 6.15 en 8 uur doorloo pend. Zaterdag- en Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. REMBRANDT-THEATER. Vertooning van „De roos van de Rio Gran" en „De jonge politieheld". OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9., BELLAM Y-BIBLIOTHEEK (kosteloos). Appelweg 6. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitgo- zonderd Zondag, 's Zaterdags 1012 on 1.303 uur_ (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes lederen avond geopend, dee Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A.K.G Voorjaarstentoonstel ling. ST. JORISKERK. 4 Juli orgelconcert ten bate van het Nationaal Hulpcomité. 8 uur n.m. Mogen de organisatoren beloond worden met een groot aantal luisteraars! Bij het ontwerpen der plannen voor de inzameling ten behoeve van de door den oorlog getroffen personen, kwam in de Plaatselijke Commissie van het Nationaal Hulpcomité ook ter sprake een orgelconcert, waarvoor Gerrit van den Burg zijn medewerking toezegde, terwijl Kerkvoogden der Ned. Hcrv. Gem. welwillend de St. Joriskerk be schikbaar stelden. De eerste voorwaar den voor een bijzonderen avond waren er dus, het prachtige orgel van de St. Joriskerk bespeeld door een organist als Gerrit van den Burg. Deze heeft zich de medewerking laten verzekeren van Jeanne Brussaat (viool), Joh. A. Blok (viool) en Amersfoortsch Mannenkoor, zoodat een programma vastgesteld is dat aan hooge eischcn voldoet. Ver war lit mag worden, dat morgenavond de St. Joriskerk geheel gevuld zal zijn, alleen reeds om hetgeen aan kunstge not Ie wachten staat. Maar ook en voor al om het goede doel, waarvoor hel concert wordt gegeven. De opbrengst komt geheel ten bate van de door den oorlog getroffen personen. Ten einde ieder in de gelegenheid te stellen van dezen avnrwl te genieten is de entree laag gesteld, zoodat bet bezoek druk moet zijn, wil het gestelde doel worden bereikt. Dat zooveel mogelijk stadge nooten daaraan medewerken! VAN DE POLITIE Tegen eenige jongelieden werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens stroope rij van bessen ten nadeele van een be woner van de Van Bemmelstraat. Ter zake van art. 239 Strafrecht is tegen 2 personen proces-verbaal opge maakt. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 73 gr. F. 23 gr. C. OOOOOOOOOOouüOOOOOOO Afd. Stoffen Kleurige Mouseline en Crêpe voor Zomer- japonnen Kreuk-vrij Linnen in keur van mode-tinten Georgette en Voile in aparte dessins Shantung, Toile-de-Soie in groote kleuren-keuze Cretonne voor Japonnen oooooooooooooooooooo Een voorloopige maatregel, welke bestendigd moge blijven ^OOALS wij reeds gisteren in een kort bericht gemeld hebben, is aan de N.V. Amersfoortsche Auto busdienst weer toestemming' ver leend om een geregelden dienst in onze stad te onderhouden. Deze toe stemming houdt eenige beperkend/; maatregelen in. Zoo mag er van 's ochtends acht uur tot *6-avonds acht uur met één bus op elke lijn gereden worden. Lijn I vertrekt van het station steeds om het heel en half uur, terwijl de lij nen II en III kwart vóór en kwart over het heele uur starten. Te verwachten is, dat het publiek in de eerste dagen nog niet in die mate van de stadsbussen gebruik zal maken, gelijk dat vroeger Ihet geval was. De menschcn immers hebben zich reeds in de tijdsperiode, dat de bussen stop gelegd waren, aangepast, en ver zoend met de noodzakelijkheid, dat zij loopen of fietsen moesten. Nu echter de bussen hun oude taak, die in een dringende behoefte voorzag door de uitgebreidheid van onze woon stad. weer opgevat hebben, zal dit spoedig veranderen en zal vooral in de middaguren en tegen 'den avond weer druk gebruik gemaakt worden van de verschillende, lijnen. Dat er 's avonds maar tot acht uur gereden mag wor den, houdt niet alleen verband met de kwestie van brandstofbesparing, maar ook met de winkelsluiting, welke een uur vervroegd is. Laten wij hopen, dat 'de voorloopige toestemming om busdiensten te onder bonden bestendigd blijve. Vele stad genooten zijn er mede gediend en vele stadgenooten kunnen 'deze bestendiging in de band werken, door van de dien sten gebruik te maken. UTR. STRAAT 14 TEL. 5294 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Elisabeth Margaretha, d. van Gerhardus Johannes Bouma en Willemina Johanna Kaldcnhoven; Hermanus, z. van Gijsbertus Gouw en Jannetje Woudenberg; Rinkc, z. van Lammcrte Antonie Koenen en Henriëtte de Vos. GEHUWD: Johannes Antonius van der Veer en Gerarda van Zwol; Willem van Ooik en Wilihelmina Hendrika de Voogd: Samuel Siebc Mellema en Pictertje Haksteeg. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Telefonisch werden aangesloten: 1538 kantoorboekenfabriek Atlanta N.V. Anna Paulownalaan 31. 4136 Gemeente en Gem. Instellingen van Amersfoort: Distributiedienst, Plantsoen West 2. OMTREK DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TUSSCHEN NIJRERK EN PUTTEN PUTTEN, 2 Juli 1910. Tusschcn Nijkerk en Putten zijn twee leden van de marechausseebrigade te Winschoten die te Amsterdam gedetacheerd waren en per motor van verlof terugkeerden tegen een auto eereden. De bestuurde! van het motorrijwiel overleed na korten tijd. Zijn duo-passagiers kreee wonder boven wonder geen letsel. Het stoffelijk overschot is naar Putten overgebracht. 4 Juli VerkoopinR van 11 perceelen ffrond nabil dan Riiksstraatwep door no taris Knoppers in het koffiehuis van den heer J. M. Fontein. 11 uur v.m. BINNENLAND Prof. Aalberse in het orgaan van het comité voor actie „Naar de nieuwe Gemeenschap" Zelfbedwang vereischt ONDER liet opschrift „Sursum Corda" (Harten omhoog) schrijft prof. Aalberse in het jongste nummer van „Naar de Nieuwe Gemeenschap" een inleiding, waaraan het volgende in verband met de huidige positie van land en volk is ontleend: „Wat over ons volk gekomen is, heb ben wij te zien, zooals het is, hebben wij te aanvaarden, zooals de dingen daar voor ons liggen: Nederland is be zet gebied. Dut wil zeggen, dat wij tij delijk hebben te leven onder vreemd ge zag, waaraan wij gehoorzaamheid ver schuldigd zijn. Nederland en Duitsch- land hebben beide liet tractaat van 1907 aanvaard. Daarin staan de beiderzijd- sclie rechten en plichten. Voor die rech ten kunnen wij opkomen, mits wij ook de aanvaarde plichten vervullen. Treu ren geeft geen baat. Wij hebben, over gegeven aan Gods wil, geduldig te dra gen wat over ons gekomen is. Een hooge mate van zelfbedwang wordt daarom van ons vereischt. Wij zijn nu eenmaal Nederlanders en heb ben onzen eigen aard, liefde voor vrij- heid, gevoel van onafhankelijkheid, wij zijn individualistisch van inslag, ove rigens trouwhartig en mededeelzaam, ziedaar zoo eenige kenmerkende eigen schappen van onzen volksaard. Te ge hoorzamen aan een vreemd gezag valt ons zwaar. Daarom is vooral zelfbe dwang noodig. in daden en niet minder ook in woorden. Teder bedenke, dat één daad van een enkeling aan vele land- genooten noodlottig kan worden. Gevoel van waardigheid moet hier mee gepaard gaan. Wij zijn geen sla- venvolk. En ook bet gezag, dat tijdelijk over ons gesteld is, wenscht ons niet nis zoodanig te beschouwen, noch te be handelen. Zelfverlaging z-al ons geen goed doen, evenmin als een in de ge geven omstandigheden slechts lach wekkend fierheidsbetoon. Wij maken een overgangsperiode door. Eerst hij de vredessiuiting zal ons lot bepaald worden. Deze periode moeten wij zoo goed mogelijk doorkomen. IJdel is het nu reeds te willen voorzien, wat ons toekomstig lot zal zijn. Dit hangt af van allerlei omstandigheden, welke niemand van ons thans kent. Wij hebben in dit overgangstijdperk te doen, wat thans onze plicht is, en na te laten niet alleen, wat ons verboden is, maar ook al datgene, wat onze po sitie thans en in de naaste toekomst slechter kan maken. Wat allereerst van ons geéischt wordt is arbeid, de gewone dagclijksche ar beid, cn grootmoedig hen te helpen, die thans in nood zijn en onzen steun behoeven, om zich op te richten. En dan zullen wij ernaar moeten streven, om onze sociale instellingen, onze so- cialo vereenigingen, onzen socialen ar beid zoo goecl mogelijk in stand te houden met dc middelen, welke ons ter beschikking zijn gebleven. Zoo ook onze gezamenlijke, actie „naar dc Nieuwe Gemeenschap". Vraagt men, wat de eigenlijke, prin- cipiöcle ondergrond van die actie was, dan kan men het meest duidelijk dit antwoord geven: ons doel was de men taliteit van ons volk zoodanig te ver anderen, dat het doelbewust ernaar zou streven dc op den grondslag van een individualistisch liberalisme opge bouwde maatschappij te doen door groeien naar een christelijk gemeen schapsleven, gebaseerd op rechtvaar digheid en naastenliefde. Daarvoor was vooral tweeërlei noodig: beïnvloeding van de volksmentaliteit, en bestudee ring van de vraag: in welke vormen zal de Nieuwe Gemeenschap kunnen ontstaan en uitgroeien? Nu is het zelfs voor bijzienden dui delijk, dat de ontwikkeling in vrijwel geheel de wereld in steeds sneller tem po die richting uitgaat. Het getij heb ben wij mee. Eén zorg blijft daarbij: dat die ontwikkeling zich niet langs dwaalwegen zal voortbewegen. Als einddoel zien wij: een christelijke sa menleving. Maar deze herkennen wij niet in een verwezenlijkt staats-socialisme of staatskapitalisme. Zoo was reeds aan stonds ons streven naar ordening van het maatschappelijk leven tegen deze afdwaling van het rechte pad gekeerd. Zoo kunnen wij ook in deze voor ons moeilijke omstandigheden onze actie rustig voortzetten, al zal alle luidruch tigheid daarbij uit den booze zijn." WIJZINGEN BETREFFENDE SCHEEPVAARTWEGEN 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. De hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat in de directie Noord-Holland te Haarlem brengt ter kennis van belang hebbenden, dat ten behoeve van het uitvoeren van werken in de Weesper- trekvaart (Keulsche aart) te Diemen, de scheepvaart ter plaatse op werkda gen zal zijn gestremd, aanvangende op 11 Juli 1940 en eindigende op 24 Augus tus 1940 of zooveel langer ale noodig of korter als mogelijk zal blijken, tel kens van 7 tot 17 uur, doch dat tus schentijds zooveel mogelijk gelegenheid tot doorvaart zal worden gegeven. De hoofd-ingenicur-directeur van don Rijkswaterstaat in de directie Utrecht te Utrecht maakt bekend, dat ten be hoeve van opruimen van twee zinkers door het Merwedekanaal bij Zeeburg (gemeente Amsterdam), op 12 Juli 1940 de scheepvaart ter plaatse zal worden gestremd van des morgens 9 uur tot des middags 5 uur, of zooveel langer of kor ter als noodig zal blijken 1e zijn. telken male voor een tiidsuur van Wi uur dikwijls als zulks noodig is. J. VAN DER WAL f 's-GRAVENHAGE. 2 Juli. Op 69-ja- rigen leeftijd is alhier overleden de heer J. van der Wal, president-commissaris van de N.V. Bataafsche Aanneming Mij. De begrafenis vindt Vrijdag as. plaats om 12 uur op Oud Eik en Duinen. VERSCHENEN: door Dr. H. COLIJN. Prijs 0.90. Boekhandel LANGESTRAAT 33. Tel. 3232. Als directeur is aangewezen de heer F. A. Pfeifer 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. Ter een- traliseering van de werkzaamheden, verbonden aan de uitvoering van distri butie- en andere crisisregelingen zoo mede aan de behartiging der belangen van het hotel-, café-, restaurant»«?n pen- sionbedrijf in liet algemeen wordt inge steld een rijksbureau voor het hotel-, café-, restaurant- cn pension bed rijf. Met rijksbureau wordt gevestigd te 's-Gra- venhage, Raamweg li. De dagelijksche leiding van hel rijks bureau berust bij een directeur, die op treedt namens den secretaris-generaal van bet Departement, van Handel, nij verheid en Scheepvaart. Tiet bureau res sorteert onder de afdeeling middenstand van voornoemd departement. Als directeur van het Rijksbureau is aangewezen de heer F. A. Pfeifer te Scheveningen. VAN RIJDENDE AUTO GEVALLEN AMSTERDAM, 2 Juli. Vanmiddag omstrepks 12 uur is op het Archimedes- plcin alhier een ernstig ongeluk ge beurd. Doordat de achterklep van een vrachtwapen plotseling ojiensloeg, viel oen 22-jarige jongeman uit den wagen op straat. Hij kreeg een hersenschud ding en oen bekkenaandoening. Per am bulance aulo van don G.G. cn G.D. is dc man naar bet Onze Lieve Vrouwe Gasthuis gebracht. Het Verordeningenblad 's GRAVENHAGE, 3 Juli. Van be- voegde zijde wordt er de aandacht op gevestigd, dat het dusgenaamde „Veror deningenblad voor het bezette Neder* landsche gebied", waarvan thans acht nummers verschenen zijn. in het licht wordt gegeven door de rijksuitgeverij, Fluweeien Burgwal 18, le 's Gravenha ge en voor ieder, ook door tusschen- komst van den Nederlandschen boek handel, verkrijgbaar is. Een vaste abon nementsprijs bestaat niet, aangezien het verordeningenblad onregelmatig ver schijnt. De prijs is per nummer 20 ets. doch dit is geen bezwaar om voor regel matige toezending in aanmerking te ko men. Wie zulks verlangt, ontvangt elk nummer en kan aan het eind van het jaar na ontvangst van nota het ontvan- gone verrekenen. Het Verordeningen blad bevat alle verordeningen die thans inzake het bestuur des lands worden uitgevaardigd. VOETRAL De vijfde wedstrijd om het kam pioenschap van Amersfoort tusschen Amersf. Boys en Sopla welke gister avond op Birkhovcn gespeeld is, ein digde in een 72 overwinning voor Sopla. De stand is nu: Sopla 2 2 0 0 13—5 4 H.V.C. 110 0 0-4) 2 A.PAV.C. 2 10 1 0—5 2 Amersf. Boys 2 10 1 610 2 Amsvorde 10 0 1 3—4—0 Quick 2 0 0 2 115 0 Donderdagavond a.6. speelt H. V. C. togen de Amersf. Boys op het terrein van de' Amersf. Boys aan de Gasthuis laan. Het wedstrijdprogramma voor de ko mende dagen luidt: Stedencompetitie. Woensdag 3 Juli: UtrechtAmsterdam (7.30 uur) HaarlemDen Haag Kampioenschap van Amersfoort. Dinsdag 2 Juli: Amersf. BoysSopla (Birkhoven) Donderdag 4 Juli: HVCAmsvorde (terr. Amf. Boye) Utr. KNVB-tournooi. Donderdag 4 Juli: VeloxElinkwijk (7.30 uur). Kampioenscompetitie. Zondag 7 Juli: CDN—De Raven (3 uur). De Zebra's—Nijenrodes (7 uur). WATERPOLO Heeren: Zijl 2—Poelmeer 2 33, afd. g. Dames: A.D.Z.H.D.Z. 11 (afd. a.). A.D.Z. 2—H.D.Z. 2 5—0 (afd. a). OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM AMSTERDAM, 2 Juli. Hedenavond speelde D.W.V. een wedstrijd tegen Ajax om het kampioenschap van Am sterdam. Ajax won dezen wedstrijd met 4—0.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5