DE DUITSCHE DOCUMENTEN PUBLICATIE WEDEROPBOUW ONZER BOERDERIJEN LAATSTE BERICHTEN Drie Fransche slagschepen zijn ten onder gegaan Duikboot plaatst treffer op vliegtuig-moederschip Italiaansch legerbericht De uitzending der kinderen naar de Ostmark Britsch-Fransche plannen voor een actie tegen de Russische olievelden Luchtaanval op raffinaderijen in de Kaukasus Weer radio voor Ned.-Indië Kennisgeving De brooddistributie Het Duitsche legerbericht r"N STADSNIEUWS In Nederland werden 800 bedrijven door den oorlog verwoest DRIEHONDERD BOERDERIJEN IN UTRECHT VERNIELD Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 4 JULI 1940 De „Strassbourg" en vele kleinere schepen konden aan de Britten ontsnappen EERLIJN, 4 Juli. (D.N.B.) Betreffende den overval van de Britsche vloot op de Fransche oorlogsschepen in de oorlogshaven van Oran verneemt het D.N.B nog, dat bij den plotselingen aanval der Engelschen, die gisteravond om 17.50 uur werd ondernomen, de Fransche schepen voor een deel niet onder stoom lagen, en aldus in de haven lagen, dat zij hun zware artillerie niet in werking konden brengen Deze omslandigheden kenmerken het optreden van de Engel schen. Zij openden van grooten afstand bij verrassing het vuur. De slagschepen „Dunkerque" en „Provence" benevens de flo- tilleleider „Mogador" werden in brand geschoten en liggen bran dende in de haven van Oran. Het slagschip „Brctagne" is klaar blijkelijk bij het stooten op een door de Engelschen gelegde mag netische mijn in de lucht gevlogen. Het slagschip „Strassbourg", vijf flotillcleiders en een aantal torpedobooten en duikbooten zijn er in geslaagd al vechtende door den ring der Engelsche schepen heen te breken en de Middellandsche Zee op te varen. ERGENS IN ITALIË, 4 Juli. (Stela- ni). Legerbericht nummer 24 meldt: Aan de grens van Cyrenaica heeft een onzer kolonnes Musaid bereikt, in het gebied van Solium werd een afdee- ling pantserauto's terug geworpen, ter wijl onze luchtmacht een gemechani seerde kolonne van den vijand aange vallen en verspreid heeft. Verder in het Zuiden is een hernieuwde Engel sche aanval tegen de vesting Capuzze het succes afgeslagen. Een van onze duikbooten is niet op haar basis terug gekeerd. In Oost Afrika hebben onze Dubats te Moiale een Engelsche versterking ingenomen, ondanks een aanval van het vijandelijke luchtwapen, welke zonder resultaat bleef. Aan de grens van den Soedan hebben onze escadril les bij Acabo en Gallabat vijandelijke strijdkrachten gebombardeerd. Een vij andelijke luchtaanval op Assab veroor zaakte slechts onbeteekenende schade VOLKSCOMMISSARIS VOOR DE PETROLEUMINDUSTRIE VER VANGEN MOSKOU, 4 Juli (D.N.B.). Lazar Kaganowitsj is ontheven uit zijn func tie van volkscommissaris voor de pe troleumindustrie. Tot zijn opvolger is benoemd Sedin. Verder is tot volks commissaris voor de visscherij Isjkof aangesteld. BINNENLAND 's-GRAVENHAGE. 4 Juli. De heer H. J. van Santen, voorzitter van de „Cosa", de aangewezen Nederlandsche instantie voor de uitzending der kin deren naar de Ostmark, deelt ons, in aansluiting aan vorige persinlichtingen alsnog het volgende mede: Burgemeesters, die geen rondschrij ven van den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van bin- nenlandsche zaken betreffende de uit zending ontvingen en voor hun ge meente de mogelijkheid geopend vven- schen te zien tot deelneming, kunnen zich wenden tot het secretariaat van de „Cosa" (departement van binnen- landsche zaken). De uitzending is in de eerste plaats bedoeld voor die gemeen ten, die door den oorlog geleden heb ben. Dit neemt niet weg, dat ook kin deren uit andere plaatsen kunnen wor den uitgezonden. De leeftijdsgrens voor dp uitzending Is gesteld op S14 jaren. Uitzondering ls echter toegelaten. Het gaat om de uitzending van gezonde kinderen, die voor vacantie in aanmerking komen en waarbij men er zeker van kan zijn, dat zij de vermoeienis van de reis kun nen doorstaan, dus geen zieke of te zwakke kinderen. Er zal voor worden zorg gedragen, dat de kinderen hun godsdienstplich ten geheel vrij en ongestoord zullen nakomen. De kinderen worden niet in de Hitlerjugond of in een dergelijke partij-organisatie opgenomen. De vei ligheid van het transport der kinderen wordt volkomen door de Duitsche auto riteiten verzekerd. Aanmelding van kinderen ge schiedt uitsluitend door tusschen- komst. van de burgemeesters. Alle vereenigingen of organisaties, die zich op het gebied van kinderver zorging en sociaal werk bewegen, kunnen hier een dankbaar arbeids veld vinden ten behoeve van de uitzending en doen goed. zich tot den burgemeester hunner gemeen te te wenden. 's-GRAVENHAGE, 4 Juli - De secre taris generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vis scherij deelt mede. dat aanvragen voor extra broodrantsoenen op grond van het verrichten van zwaren lichamelij- ken arbeid of van ziekte uitsluitend dienen Ie worden gericht tot de plaat selijke distributiediensten. Het centraal distributiekantoor zal in verband met het voorgaande in den vervolge aanvra gen, welke bij dit kantoor inkomen, niet meer in behandeling nemen. HERTOG VAN WINDSOR LISSABON TE LISSABON, 4 Juli (D.N.B.). De Hertog van Windsor, die zich van Frankrijk eerst naar Madrid had be geven, is gistermiddag met zijn echt- genoote te Lissabon aangekomen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 4 Juli (D.N.B.). Het op perbevel van de weermacht maakt be kend. Een duikboot onder bevel van den eersten luitenant ter zee Endrasz heeft een torpedotreffer geplaatst op liet nieuwste Britsche vliegtuig-moe derschip „Illustreous". Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben op 3 Juli in het Kanaal en aan de Noordzee Britsche haveninstal laties. kustfortificaties, vliegvelden, barakkenkampen, en inrichtingen van de bewapeningsindustrie aan gevallen. Zoo werden het ma noeuvreterrein Aldershot, de vlieg tuigfabriek Reading en zware kust- batterijen bij Newhaven met succes met bommen bestookt. Bij een aanval op een Britsch con- vooi op het Kanaal kreeg een groot schip twee zware bomtreffers. Britsche vliegtuigen wierpen, beschermd door laag hangende wolken, in den loop van den dag van gisteren, op verscheidene plaatsen in Noord- en West-Duitsch- land bommen neer. Hierbij vielen zij op gevvetenlooze wijze de burgerbevolking aan, waarbij in HamburgBarmbeck 11 kinderen, 3 vrouwen en 1 man gedood en 11 kin deren en 9 vrouwen zwaar gewond werden. Ook in den nacht op 4 Juli vlogen eenige vijandelijke vliegtuigen Belgie en Nederland binnen, zonder echter noe menswaardige schade aan te richten. Zes vijandelijke \liegtuigen werden ver nietigd. vier Duitsche vliegtuigen wor den vermist. ARGENTIJNSCHE STAATS PRESIDENT MOET RUST NEMEN BUENOS AIRES, 4 Juli. (D.N.B.) - Volgens een officieele mededceling heeft de president der republiek dr. Ortiz op dringenden raad van zijn artsen tijde lijk den vice-president met de loopende zaken belast. Het bulletin der artsen houdt in, dat volkomen lichamelijke en geestelijke ontspanning gedurende een voldoenden tijd tot herstel van gezond heid van den president noodzakelijk wordt geacht. OPZEGGING VAN HET OOSTZEE- VERBOND REVAL, 4 Juli. (D.N.B.) De Est- landsche staatspresident heeft het op 12 September te Genève gesloten verdrag inzake overleg en samenwerking tus schen Estland, Letland en Litauen met ingang van 3 Juli 1940 ongeldig ver klaard. BERLIJN, 4 Juli. (D.N.B.). Het zevende document in de nieuwe publicatie van het departement van buitenlandsche zaken is een eigenhandig geschreven aanteekenmg van Daladier, gedateerd 19 Ja nuari 1940. Zij luidt: „Generaal Gamelin en admiraal Darlan moet worden verzocht een memorandum uit te werken over een eventueele interventie ter vernieling var: de Russische olievelden. Geval no. 1: Afsnijding van de voor Duitschland bestemde olie transporten op de Zwarte Zee. Het gaat vooral om Duitsche schepen. In dit geval wordt Rusland niet betrokken in den oorlog. Geval no. 2: Rechtstreeks ingrijpen in den Kaukasus. Geval no. 3: Zonder direct optreden tegen Rusland maatregelen treffen om streven naar zelfstandigheid van de Mohammedaansche bevolkingsgroepen in den Kaukasus te bevorderen" T\OCUMENT acht vormt een U notitie betreffende een af spraak tusschen de Fransche en Engelsche generale staven van het luchtwapen van 5 April 1940. Zij luidt: „De Fransch-Britsche lucht aanval op de petroleum van den Kaukasus is uitsluitend gericht op de raffinaderijen en haveninstalla ties van Batoem - Poti - Grozny Bakoe. Verwacht kan wordendat binnen de eerste zes dagen 30 tot 35 procent van de Kaukasus-raffi- naderijen zal zijn vernield. Het gebruikte vliegtuigmateriaa] om vat 90 tot 100 toestellen, die gevormd worden in zes Fransche groepen vlie gers en drie Britsche eskaders. De Fran sche groepen worden zoo uitgerust, dat zij Bakoe op de vastgestelde data kun nen aanvallen. Zij heslaan uit twee groepen Farman 221 en vier groepen Glenn Martin, die van vervangingen zijn voorzien. Zij kunnen bij iedere vlucht, naar den vijand in totaal 70 ton hommen op ongeveer 100 verkende raf finaderijen werpen. Vijandelijke tegen actie en de vermoedelijke aanwezigheid van Duitsche jachtvliegers zullen de doeltreffendheid van deze operatie in aanzienlijke mate verminderen. Plan tot actie tegen de Kaukasus-olievelden HET negende document bevat een rapport van den opperbevelhebber tn het Oosten van de Middellandsche Zee, Weygand, aan Gamelin, den bevel hebber der strijdkrachten te land, en aan den opperbevelhebber van het luchtwapen, Vuillemin. In dit rapport wordt onder anderen gezegd: „De voorbereidingen voor het hombardeeren van de olievelden in den Kaukasus zijn zoover gevorderd, dat de termijn, waarbinnen deze operatie ten uitvoer kan worden gelegd, kan worden geraamd. Politieke voorwaarden: het in acht nemen van oen termijn is hier niel geboden. De onderneming behoeft niet te worden gemaakt tot voorwerp van een overeenkomst met de Turken, wel ker afsluiting overigens onmogelijk is gebleken De Fransche ambassadeur in Turkije heeft de regeering nauwkeurig rapport uitgebracht, over déze kwesties. Op het oogenblik kan geen sprake zijn Noord-Afrika verwacht worden, in on geveer gelijken toestand. De vice-luchtmaarschalk en bevel hebber over de Britsche luchtstrijd krachten in het Midden-Oosten was, toen hem gevraagd werd naar de door hem noodig geachte termijnen, zeer verlegen met zijn antwoord, daar hij zelfs zijn vliegtuigen nog niet heeft gekregen. De voorzichtig heid gebiedt derhalve de uitvoering der operatie eerst onder oogen te zien einde Juni of begin Juli. De operatie zelf mag slechts enkele dagen duren en moet bestaan uit een massaal bombardement van die pun ten, welker vernieling door explosieve of brandbommen beschouwd moet wor den als bijzonder doeltreffend. De aan gegeven termijn is overigens ook voor Turkije noodig, aangezien Turkije zich in den loop. van dezen tijd moet bren gen in een toestand, die het veroorlooft, het hoofd te bieden aan iedere vijande lijke tegenactie, welke mogelijkerwijze tevoorschijn geroepen wordt door het bombardement." van een toestemming voor het. vliegen over Turksch staatsgebied, nog minder van beschikbaar stellen van vliegvel den, d,ie zouden kunnen dienen als springplank. Ook overige hulp is niet te verwachten. Het transport van mate riaal voor de gehcele behoefte gaat over de spoorlijn Aleppo-Nissibin. Een voor afgaande demarche voor het gebruik van dit traject, voor zoover het Turksch staatsgebied raakt, is niet vereischt, aangezien onze vroegere overeenkom sten ons in dit opzicht alle vrijheid laten Bij de raming der termijnen moet ge let worden op: a. Het inrichten der vliegvelden. In dit jaargetijde is slechts weinig werk noodig. De duur wordt geraamd op veer tien dagen. b. Werkzaamheden aan de spoorlijn en ter aanvulling van de opslagplaatsen (wissels, rails, telefoondraden). Duur: veertien tot twintig dagen. c. Transport van benzine, munitie, troepen en wagenpark eischt voor de Fransche strijdkrachten 56 treinen. Dit beteekent, wanneer men vier treinen per 24 uur aanneemt, een termijn van veertien dagen. Evenveel tijd is noodig voor de Engelsche troepen. In totaal zijn dus dertig dagen noodig. Houdt men er rekening mede, dat a. en b. tegelijkertijd kunnen worden uit gevoerd, dan zijn minstens 45 tot 50 ja gen noodig, verondersteld, dat het s»poor\vegmateriaaI en de Engelsche en Fransche nazendingen onverwijld op gang kunnen worden gebracht. Behalve deze termijnen moet ook re kening worden gehouden met den tijd, die vereischt is voor het in orde bren gen en het reizen hierheen der bomb <r- dementsvliegtuigen. Wat de Fransche eskaders betreft moet opgemeijkt wor den, dat op het oogenblik geen enkel gereed is om in den strijd geworpen Ip worden. Volgens de opgaven van het opperbevel der luchtstrijdkrachten zijn 2/a tot 3 maanden beslist noodzakelijk om de piloten op te leiden. Waarschijn lijk bevinden zich de groepen van het type Glen\ Martin, die uit Frankrijk of AMSTERDAM, 4 Juli. Wij verne men van bevoegde zijde dat binnenkort verwacht kan worden morgen, Vrijdag, de racLiouitzendingen naar Neder landsch-Indië (hervat zullen worden. Tot de verzorging van deze uitzendin gen is, na gepleegd overleg met de be voegde Duitsche autoriteiten, door den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van binnenland sche zaken, een gemeenschappelijke machtiging verleend aan de AVRO, den KRO, de NCRV, de VARA en den VPRO. Bij toerbeurt zullen de vier algemee- ne omroeporganisaties dagelijks van 15.0016.00 uur a.z.t., een afgerond cul tureel programma ten behoeve van Ne- derlandsch-Indië verzorgen, terwijl de uitzendingen van de AVRO en d«e VA RA telkens met een kwartier verlengd zullen worden ten behoeve van den VPRO. Door samenwerking tusschen de omroepvereenigingen onderling zal een harmonische programma-opbouw Nederlandschen geest worden verkre gen. Na dit programma zal telkens te nieuwsberichtgeving vanwege het AN P. volgen. De uitzendingen vinden plaats via den P.CJ. zender l.e Huizen (golflengte 19.71 meter) welke door be middeling van de Nozema ter beschik king van de uitzendende omroepver eenigingen zal worden gesteld. SOLDATENRADEN IN LETLAND RIGA, 4 Juli (D.N.B.). Het com munistische blad Cina meldt, dat in verband met de legaliseering van de communistische partij van Letland in de toekomst ook in het Letlandsche leger communistische cellen gevormd mogen worden.. Volgens hetzelfde be richt mogen in het Letlandsche leger ook sol datenraden gevormd worden. N j Ingevolge de bevelen van den Duit» schen Commissaris voor do demobilisa tie van de Nederlandsche Weermacht, dd. 24 Juni 1940 moesten de sedert 15 Mei j.l. met groot verlof gezonden on derofficieren, korporaals en soldaten zich vóór 8 Juli 1940 weder bij den burgemeester van hun gemeente aan melden, wanneer zij tot dusver geen arbeid konden vinden of weder werk loos zijn geworden en een vrijwillige aanmelding voor arbeid in Duitsch land niet heeft plaats gehad. Gevonden voorwerpen 27 Juni tot en met 3 Juli Twee jonge konijnen, een pakje wit te schorten, een draagmedaille (zilve ren), een. oud heerenrijwicl, ,een kwar tiermuts, een veldmuts, een beige heerenregenjas, een bruine heeren schoen, een kleine blauwe portemon- naie een heerenhorlogeketting, een blauwe portemonnaie met inh., een transportrijwiel, een gebreid truitje, 1 paar dameshandschoenen, beige kant,, een paar beenpijpen, rentezegels, een rechter tricot dameshandschoen, een portemonnaie met inh., een zwart ge lakt heerenrijwiel, een boord, een zweep, een tasch met schoolboeken, een heerenrijwiel, een roeiboot, een melksleutcl, een jachthond, een porte monnaie met inhoud, een ijzerboor, een hamer, een witte langharige hond, een damesarmbandhorloge, een wollen deken (rood-wit), een witgehaakt taschje met inh., regenpijpen, een da mesrijwiel, een fototoestel in étui, een blauw wollen ceintuur, een schakel armband (zilver), een Zeeuwsch knop je (zilver), oen benzinovat, een bruin lederen kindertaschje, een passerdoos, een hondenhalsband, een bruin porte- monnaitje met inh., een ring met 6 sleutels, een padvindersschóp. Inlichtingen zijn te hekomen aan het hoofdbureau van politie, van 's- morgens 9—12 uur en 's mid cl a cs van 25 uur. Telefonische inlichtingen worden niet verstrekt. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM Op 1 Juli j.l. herdacht de rijksyeld wachter en brigadier titulair J. K. van Donselaar zijn 25-jarig ambtsjubileum. Op het bureau van den districtscom mandant te Utrecht is hem de zilveren medaille overhandigd, waarbij de di- slrictscommandant de plichtsbetrach ting en ijver van den jubilaris prees. Des avonds heeft de brigade Amèrs foort haar gelukwenschen aangeboden. Op het kantongerecht alhier zijn he denmorgen eveneens woorden van ge luk wensch en waardeering tot hem ge richt. KUNST BOUWPLANNEN TE HAMBURO De architect voor den Elbe-oever te Hamburg heeft volgens het Fremdcn- blatt gezegd, dat na den oorlog gebouwd zal worden zooals nog nooit voorgeko men is. De Duitsche steden zullen een nieuwe gestalte aannemen. Hamburg zal na den oorlog weer tot taak hebben het Rijk met de koloniën te verbinden. Dc vernieuwing van de stad krijgt daardoor verhoogde beteekenis. Het nieuwe ge zicht van Hamburg zal het nieuwe ge zicht van het Rijk zijn. De bouwwerken, die er moeten verrijzen, zullen getuigen van den historischen ommekeer onzer dagen. En de spreker eindigde met zijn voorliefde voor den „vroolijken" bak- steenbouw hoven klinkers uit te spreken. IN tijden van voorspoed, in tijden van druk en tegenslag: de boer bleef trouw aan zijn grond, aan zijn beroep, aan zijn erf, aan zijn bedrijf, dat niet zelden van vader op zoon, van geslacht op geslacht is overgegaan. En daarmee ging ook de traditie over, de verbonden heid met het eigene, met zijn land, zijn vee, zijn koren. Elk jaar weer opnieuw bebouwt hij zijn akkers, zaait en maait hij, van den vroegen morgen tot lang nadat de zon ter kimme is genegen. De boer leeft op en met zijn grond. En mét hem, zijn heele gezin en allen die in zijn dienst zijn. Zij allen hopen op een „goeden" oogst, op een voorspoedig inhalen van het koren en het hooi en geen dag gaat voorbij, die niet ten volle wordt benut. Zoo ook nu. Vele nijvere boeren zagen door den oorlog veel of zelfs alles wat zij hadden vernietigd of beschadigd. Met één slag werd een streep gehaald door wat met noeste vlijt was tot sand gebracht. ACHTHONDERD boerderijen in ons land werden vernietigd. Alleen reeds in de provincie Utrecht vielen een driehonderd boerderijen ten offer aan het oorlogsgeweld. Maar en dat typeert weer den Nederland schen boer wat ook verloren mocht zijn gegaan: van het gewas tracht hij te redden wat mogelijk is. Sommigen hebben een tijdelijk onderdak gevon den bij bevriende boeren. Anderen bouwden zich zelf een houten schuur of zochten een tijdelijk onderdak in een groot kippenhok met asphalt af gedekt. 't Zijn haast onbegrijpelijke noodtoestanden. Maar wat ook ge beurt: alle boeren óók zij die hun hoeve en vee verloren zijn bezig met het inhalen van den oogst. Voor zoo ver hun landerijen geheel «»f gedeel telijk gespaard bleven, haastten zij zich tóch om den oogst binnen te halen. Zij rijden met vrachten hooi van het land en bergen dit op, waar ze maar kunnen. Soms ergens op een erf. afge dekt met riet of groote zeilen. Mis schien voor later Waar vernield werd ZE zeiden hel al: een driehonderd boerderijen vielen in onze provincie ten offer aan den oorlog. Dal was in Amers foort, Amerongen, De Bilt, Hoogland, Leersutn, Leusden, Maartensdijk, Rens- woude, Rhenen-Achterberg, Stoutenburg, Tuil en 't Waal, Veenendaal, Wouden berg, Baarn, Soest, Willeskop, Wijk bil Duurstede en Zeist. In al.deze plaatsen van onze mooie provincie werden boerderijen vernietigd of beschadigd. Het is dan ook alleszins verklaarbaar, dat men in landbouw- kringen het bericht ten zeerste heeft toegejuicht, dat de regeeringscommjs- sarifc. voor den wederopbouw in overleg met den regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij, den wederopbouw van de landbouwbedrij ven heeff opgedragen aan het Bureau Ontruiming van het Regeeringscommis- sariaat voor den Akkerbouw en de Vee houderij. De leiding van dit bureau is in handen van den heer A. D. van Eek, hoofd van de bouwkundige afdeeling van de directie van de Wieringenneer te Alkmaar. In verschillende deelen van ons land zullen districtskantoren worden opgericht, terwijl het hoofdbu reau te Utrecht is gevestigd in het ge bouw van den Cultuurtechnischen Dienst, Maliesingel 12. Reeds 130 aanvragen T 7 OOR den wederopbouw van bijna achthonderd boerderijen ié er dus heel wat werk aan den winkel. In het eerst geopende districtskantoornamelijk dat voor het noordelijk deel van de Grebbelinie, gevestigd te Amers foort, kwamen reeds plm. 130 aan vragen van landbouwers binnen tot herstel of algeheele wederop bouw van hun bedrijf. Zij moeten daartoe een formulier invullen en alle bijzonderheden van hun vroe gere bedrijf vermelden. In Amersfoort is men thans bezig met het opmeten van de oude fundee ringen. Dit geschiedt overdag, terwijl des avonds de desbetreffende teekenin- gen worden gemaakt. Men ziet: er wordt wél haast mee gemaakt! Dan komt de Nederlandsche Heidemaat schappij en wordt het puin wegge ruimd. De goede, bruikbare steenen worden afgebikt voor den wederop bouw der boerderijen Hoogland de eerste gemeente "LJDOGLAND is de eerste gemeen te waar men de vernielde boer derijen 54 in getal reeds in kaart heeft gebracht. Wanneer met den eigenlijken wederopbouw zal worden begonnen, staat echter nog niet vast. Doch verwacht mag wor den, dat dit wel spoedig het geval zal zijn. Vanmorgen is men in Stoutenburg en Leusden, waar in elk der ge meenten een 25 boerderijen werden vernietigd, met opmetingen begon nen. Over een drietal weken hoopt men daarmee klaar te zijn. Zooals bekend, hebben de boeren vrije keuze in het aanwijzen van den architect die hun boerderijen zal bou wen. Voorwaarde is evenwel, dat de betreffende architecten aan de eischen van vakbekwaamheid voldoen, door het bureau voor den wederopbouw gesteld. Dit, om te voorkomen, dat niet-bonafide architecten met opdrachten worden be last. Er valt dus, zooals zich begrijpen laat, nog heel wat werk te verrichten. Maar de boer heeft nog nimmer alle hoop loten varen. En ook thans blijft hij doorwerken, ondanks alle moeilijkhe den. Dat hem daarbij van overheidswe ge den grootst mogelijken steun wordt, verleend, is een vanzelfsprekende hulde aan zijn zin voor nijverheid en plichts besef. Zoo zal naar wij hopen de boe renstand ook in de toekomst onze mers't vaderlandsche nijverheid een hechte steunpilaar blijven voor de economische welvaart van on6 gansche volk.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3