VOOR HET KIND RUBRIEK VAN OOM BOB I Wat zullen onze dochters worden? Ondankbaarheid gestraft WILLY PÉTILLON schrijft vcor onze lezeressen over: RECEPTEN RIJWIELPADEN LANGS RIJKSWEGEN Het Nederlandsche arbeidsfront Radio-Programma's Een Oosters verhaal door T. P. VJ BRIEFWISSELING b Mi e M <U Ih i dIBMHk ld 2Ü vdirtfcH RUILHANDEL 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 JULI 1940 r\ E eindexamens zijn weer begonnen; dagen en uren van spanning Nog en kele weken of misschien slechts enkele dagen en we zien met inspanning of spe lend behaalde einddiploma's zich ontrol len En te midden van al de vreugde over deze verdiende kroon op het werk vol doening over de geleverde prestatie, dringt zich met eemge kilheid de vraag aan ons op: Wat nu? De meeste mcisies hebben een gezond verlangen om nut en profijt te trekken van wat zii leerden en vooral ook om iets te doen te werken, iets aan te pak ken. Daar zijn er maar weinigen die wenschen haar leven te verbeuzelen in le digheid of nictsbetcekenende werkjes waarvan niemand 't zou merken, als zij met werden gedaan! Zoo staat onze ieugd niet tegenover het leven, gelukkig! Dat zij iets willen doen. dat weten we. Maar wat kunnen zij doen "T)E kentering, die eenige jaren gele- den reeds begonnen is, heeft zich in versneld tempo voltrokken. Lang niet meer alle beroepen staan voor onze meisjes open. Meer en meer wor den zii teruggedrongen naar het ter rein. dat steeds in het bijzonder als vrouwengehied heeft gegolden. Dat moeten we niet al te dramatisch beschouwen, we moeten het niet te zwaar tillen en wij moeten er niet over treuren. Ook hier staan wij aan de grenspaal van een nieuwen tijd, een tijd, die veel van het oude terug brengt, maar in een nieuwe gedaante en vaak ook met nieuwe beteekenis. In de eerste plaats moeten wij ons niet op het standpunt stellen, dat alle6 wat onze meisjes geleerd hebben, al haar schoolwijsheid, tevergeefs is ge weest, als zij niet ook op een kantoor kruk kan zitten of ook in een overall rondloopen of in de een of andere „vakkleeding" tusschen haar manne lijke collega's. De ontwikkeling, die een voortgezet schoolonderwijs geeft is niet uitsluitend, niet allèèn de grondslag voor een min of meer succesvolle „baan" in het leven; zij is tegelijk de basis voor innerlijke verrijking; zij is nooit verloren. In de tweede plaats kunnen wij er even hij stilstaan, dat er naast die tra ditioneel „vrouwelijke" beroeppn als onderwijzeres, verpleegster, huishoud ster, muziekonderwijzeres. gouvernan te en dergelijke, nog tal van moderne beroepen zijn. die voor onze meisjes openstaan, waarin zii volgens haar aanleg bevrediging kunnen vinden; waarin zij zich een toekomst kunnen opbouwen, ook als zij haar heele Ie* ven uitsluitend op zichzelf aangewezen zouden blijven. 13 IJ de ontwikkeling van het moderne •*-* leven hebben zich van zelf de gele genheden gevormd, waarvan meisjes gebruik kunnen maken om er een taak te vinden. Daar zijn de tallooze koloniehuizen, waar zij, die zich geroe pen voelen tot maatschappelijk werk. zich door dien aanleg alleen reeds heengetrokken gevoelen Daar is so ciaal werk van allerlei aard, dat vraagt om vrouwelijke arbeidskrach ten. In de laboratoria zijn analysten noodig. De dieren verzorging en dieren bescherming heeft zich ontwikkeld tot een peil, waarvan men in vorige gene raties nooit had kunnen droomen Ook daar is plaats voor meisjes, die pleizier in hpt werk onder dieren heb ben. Daar is zelfs een zeer uitgebreid terrein voor haar. De tandheelkunde is steeds meer voortgeschreden; de technische dienst vraagt hulp van jon ge vrouwen met handige vingers en eenig begrip voor het werk. Er zijn inspectrices noodig op sociaal zoowel als op particulier terrein; de kinder zorg vraagt krachten, zoowel als de zorg voor verwaarloosden en onvol waardiger!. Dan worden geleidelijk oude kunsten weer in eere hersteld. Weefwerk, hand spinnerijen. leerbewerking, teekenate- licrs voor costuum- en reclamete'eke- ncn; zij bieden een kans. Ook het kunstzinnig aangelegde meisje kan uitzien naar werk, dat haar lijkt. Daar bij zijn er verscheidene kansen voor meisjes, die niet geheel op loonarbeid zijn aangewezen, om, na een proeftijd, waarin zij het te kiezen vak grondig kunnen leeren, zich een zelfstandig be staan op te bouwen. Wij denken aan de handwerkwinkels, waar de dames voorlichting kunnen krijgen bij werk, dat zij willen op touw zetten en waar mee zij niet goed raad weten. De inge wikkelde patronen van brei-, haak- en soms borduurwerk roepen om een gids in het labyrinth. Dan is het een voor recht om te woord gestaan te worden door een begrijpende jonge of oude re, wat dat aangaat vrouw met een beschaafde stem en goede manieren, die zich beweegt in haar „zaak" als in een salon. Er zijn zoo vele en zoo velerlei mo gelijkheden. Neen, het ziet er werke lijk niet zoo hopeloos uit. als sommi gen meenen te moeten denken. Koffie-extract Twee deelen koffie en een deel sui ker worden samen gebrand. Men voegt er IK L. water bij en laat dit voldoen de inkoken. De lezeres, die dit recept inzond, ver zekerde, dat het uitstekend voldoet en dat de koffie, hiermee bereid, een heer lijken smaak heeft. Ergste beschadigingen worden hersteld 's-GRAVENHAGE, 5 Juli. Herhaal delijk ontvangt de A.N.W.B. klachten van leden over den slechten toestand, waarin rijwielpaden en parallelwegen lang6 sommige wegen (onder andere den Rijksweg DelftRotterdam) ver- keeren. De 6terke verzakking van deze paden is te wijten aan het gebruik ervan voor andere doeleinden dan waarvoor ze zijn aangelegd. Een en ander is het gevolg van de tegenwoordige buitengewone omstandighedvn. Ofschoon de ergste beschadigingen zoo goed mogelijk worden hersteld, is een algeheele herstra ting van de paden than6 nog niet mogelijk. In verband hiermede raadt de A^N.W. B. aan, vooral bij inhalen of bp rijden zonder- of met afgeschermd licht, de noodige voorzichtigheid in acht te ne men. De leiding van de vakgroep tooneel en film AMSTERDAM, 5 Juli. Na afloop van de eerste openhare vergadering van de vakgroep tooneel en film van het Nederlandsche Arbeidsfront, die de zer dagen te Amsterdam plaats vond, heeft zich een groot aantal tooneelis- ten en cineasten bij genoemde organi satie aangesloten. De leiding der vak groep tooneel en film i6 thans als volgt samengesteld: Landelijk vakgroepleider: Adriaan van Ilees, Waldeck Pyrmontlaan 4b, tel 93966, Amsterdam Z. Propagandist voor filmzaken: Haro van Peski, Zomerdijkstraat 28, tel. 21207, Amsterdam Z. Propagandist voor tooneelzaken. te vens alg. penningmeester: Jan Mulder, Zomerdijkstraat 30, tel. 93191, Amster dam Z. Secretaris: Willem Caron, van Wou- straat 19, Amsterdam Z. Het secreta riaat is gevestigd in het gebouw van het Ned. Arbeidsfront, afd. Amsterdam: Heerengracht 538, tel. 30418. Te Den Haag is een afdeeling in op richting. Binnenkort zal ook ie Den Haag een openbare vergadering van de vakgroep tooneel en film. afdeeling Den Haag, gehouden worden. ZATERDAG 6 Juli JAARSVELD 414.4 M. AVRO-Uizcn-ding. 8.00 Berichten ANP, gram.muziek; 8.30 Or gelspel; 8-50 Gram.muziek; 9.15 Concertge bouw-orkest (opn.); 10.00 Morgenwijding; 10.15 Concertgebouw-orkest, Koninklijke ora. toriumvereeniging en solisten (opn.); 10.45 Omroeporkest (11.2511 45 Declamatie); 12.30 Gram.muziek; 12.45 Berichten ANP, eventueel gram.muziek; 1.00 AVRO-amuse- mentsorkest en solist; 2 00 De Staalmees ters; 2.40 Disco-causerie; 3 30 AYRO-dans- orkest; 4.00 AVRO-stry'korkest; 4.45 Kin derkoor „Zanglust" met pianobegeleiding; 5.15 Omroeporkest en gram muziek; 6.40 In terview; 7.00 AVRO-Musette-ensemble; 7.30 Rëportage; 8.00 Berichten ANP; 8 15 AVRO- amusementsorkest, de ..Harmony Sisters" en solist; 9.15 Gram.muziek; 10-00 VPRO; 10.15 10.30 Berichten ANP. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitzending 11.151130 n.m. Berichten. 8 00 Berichten ANP; 8.15 Wy beginnen den dag; 8 30 Gram. muziek; (11.151130 Berichten-Engelsch) 12 00 Rococo-octet; 12.30 Beriohten (Duitsch) 12.45 Berichten ANP; 1.00 KRO.orkest; 1.45 Gram.muziek; (2.002.15 Berichten-Duitsch 3.153-30 Berichten-Engelsch; 5 005.15 Berichten-Duitsch); 5.30 KRO.Melodisten (6.156 30 Berichten-Engelsch); 7.00 Repor tage; 7.15 Gram muziek; 8 00 Berichten ("Duitsch); 8 15 Berichten (Engelsdh); 8.30 Berichten ANP: 8.45-Groot-amusementsor- kest en solist; 915 Berichten (Engelsch); 9 30 Musiquette; 9 55 Wjj sluiten den dag; 10 00 Berichten (Duitsch); 10.1510.25 Be. richten ANP; 11.1511-30 Berichten (En- gelsch). NIEUWSBERICHTEN: De uitzendtijden van de nieuwsberichten in het Nederlandsch. Fransch en Engelsch op den zender Kootwy'k. 1875 M. zyn als volgt: 8.008.15 9.00— 9 15 11.15—11.30 12.30—12.45 12.4513.00 13.45—14.00 14.00—14.15 15.15—15.30 17.00—17.15 18.15—18.30 20.00—20 15 20.15—20 30 20.30—20.45 21 15—21 30 22.00—22.15 22.15—22.30 22.30—23.15 23 15—23.30 nieuwsberichten van het A-N.P berichten in het Fransch. berichten in het Engelsch. berichten in het Duitsch. nieuwsberichten van het A.N.P berichten in het Fransch. berichten In het Duitsch. berichten in het Fransch. berichten in het Duitsch. berichten in het Engelsch berichten in het Duitsch. berichten in het Engelsch nieuwsberichten van het A N.P- berichten in het Engelsch berichten in het Duitsch. nieuwsberichten van het A.N.P geen uitzending, berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwijk om 22.30. na de nieuwsbe richten van het A N.P sluiten, behalve dat zooals uit bovenstaande opgave blükt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Fransch. Er was eens een Turks priester die heel oud was en ziek werd. Hij werd verpleegd door een arme weduwe. Ze verpleegde hem zo goed dat hij toen hij wegging tegen haar zei: „Ik hel) gezien dat u genoeg heeft om zelf te leven, maar niet genoeg om uw zoon, Abdallah te onderhouden. Als u hem aan mijn zorgen wilt toevertrouwen, zal ik proberen u op deze manier voor uw goede zorgen te belonen. De vrouw was erg blij on dus vertrokken de priester en haar zoon. die volgens den priester een reis van twee jaar zouden maken. Onderweg zorgde de man ^oor den jongen, alsof het zijn eigen zoon was. Toen zij op zekere dag op een een zame plek waren gekomen, zei de priester tegen Abdallah: „Mijn zoon, w ij zijn nu aan 't einde van onze reis gekomen; ik zal nu proberen een ope ning in de aarde te krijgen, groot ge noeg voor jou om er door te kruipen naar een plaats, waar de grootste schattpii zijn. Durf je in dit onderaard se hol neer te dalen?" Abdallah zei, dat. dc priester kon vertrouwen op zijn gehoorzaamheid. Toen stak de priester een klein vuur aan, gooide daar reuk werk op, bad enige ogenblikken en de aarde opende zich. Toen zei hij: „Je kunt nu naar heneden gaan. Denk er aan dat dit de enige gelegenheid is om mij je dankbaarheid te tonen. Laat je niet verblinden door de schatten die daar liggen, maar pak alleen een ijze ren kandelaar met twaalf armen; als je me die geeft, doe je me een groot genoegen. Abdallah beloofde alles en daalde moedig in de kloof. Maar toen hij beneden kwam, zag hij zoveel moois, dat hij vergat wat hem gezegd was en zijn zakken vol met goud en juwelen stopte. Toen sloot de opening boven z'n hoofd zich. Gelukkig had Abdallah nog de tegenwoordigheid van geest de ijzeren kandelaar te grijpen. Hij dacht dat de kloof dichtgegaan was, omdat hij niet gedaan had, wat de priester hem had gezegd en toen hij er aan dacht, hoe goed dc oude man voor hem geweest was, vond hij zich zelf erg ondankbaar. Maar eindelijk vond hij een andere uitgang. Toen hij weer boven dc grond was, zag hij geen spoor van den priester. Hij besloot de kandelaar zelf te gaan brengen en hem behalve dat, een hoop goud te geven. Maar eerst wilde hij zijn moeder gaan bezoeken, maar hij wist de weg naar huis niet. Toen hij een tijdje had pe- lopen, was hij erg verbaasd toen hij plotseling voor haar stond. Zii vroeg direct naar den goeden priester en Abdallah vertelde eerlijk wat cr ge beurd was. Ook liet hij de schatten zien, die hij meegebracht had. Zijn moeder zei, dat ze nu maar moesten genieten van de schatten die ze gekre gen hadden. Dat zou de priester wel bedoeld hebben. Terwijl ze nu de schat ten hekeken en duizenden plannen maakten, verdwenen 'de schatten op eens. ,u Weer vond Abdallah zichzelf ondank baar en zei: „Dit is mijn loon. Ik heil verloren wat ik niet wilde teruggeven, maar wat ik terug wilde geven, de kandelaar, heb ik behouden. Omdat het intussen avond was geworden, stak Abdallah een van de twaalf armen aan. Direct verscheen er een priester bij dat licht die een uur bleef en toen weer verdween, na een kleine munt te heb ben neergegooid. Abdallah vroeg zich af wat er gebeuren zou, als hij alle twaalf armen zou aansteken. Toen hij dit de volgende dag deed, verschenen er twaalf priesters die ieder een kleine munt neergf.soiden. Dit. gebeurde nu elke avond. Van dit geld konden Ab dallah en zijn moeder net rondkomen, maar nu ze eenmaal zoveel schatten hadden gezien, waren ze hiermee niet tevreden. Abdallah besloot dus de kan delaar terug te gaan brengen en te pro beren of hij als beloning voor het te rugbrengen, niet een paar schatten zou krijgen. Gelukkig herinnerde hij zich de naam van den priester en de stad waarin deze woonde, dus trok hij daar heen. Zodra hij in Magbaki (hier woonde de priester) was aangekomen, vroeg hij waar priester Maunadar woonde en direct wees men hem een prachtig pa leis aan. Bij de deur stonden vijftig portiers, die ieder een stok met een zilveren knop in de hand hielden. Ab dallah kon niet geloven dat hier de priester woonde, want het leek meer op het huis van een koning. Toen hij daar een beetje verlegen stond te kij ken. kwam er iemand op hem toe en zei: „Abdallah, wees welkom! Mijn mees ter Maunadar heeft u al venvacht." Daarna werd hij in een prachtige zaal geleid, waar de priester zat. Voordat Abdallah iets kon zeggen, voer de priester tegen hem uit: „Je bent een ondankbare schurk! Dacht je dat je mij kon bedriegen? Ik weet wat je denkt en als je de waarde van de kan delaar gekend had, zou je hem nooit hebben teruggebracht. Ik zal je laten zien wat een nut deze kandelaar heeft!" llierop stak hij alle twaalf armen aan en toen de priesters een tijd had den rondgewandeld, gaf Maunader ieder van hen een tik met z'n stok, waarop ze in edelgesteenten verander den. „Zo", zei hij, „moet je hem gebrui ken. Ik wilde de kandelaar alleen heb ben, omdat een wijze vriend van mij hem gemaakt heeft en ik wilde hem alleen van tijd tot tijd aan bezoekers laten zien." Abdallah was kwaad dat hij het ge heim van de kandelaar niet had ge kend. Maunadar scheen dit te merken en liet hem een paar dagen bij zich blijven. Op de avond voor Abdallah's vertrek, zei hij tot hem: „Mijn zoon, ik denk dat je na dit voorval niet meer ondankbaar zult zijn. Daarom staat er hij de poort een paard voor je klaar, dat ik je geef, benevens een slaaf en twee kamelen beladen met goud en juwelen." Ahdallah deed wat ieder ander mens zou doen, hij bedankte 'den priester duizend keer. Maar toen hij 's avonds in bed lag, dacht hij: Wat kunnen mij al die schatten schelen; de kandelaar tovert in één ogenblik nog meer schat ten te voorschijn! En heb ik die kan delaar niet met gevaar voor eigen le ven uit dat onderaardse hol gehaald? Hij besloot zijn best te doen de kan delaar weer in zijn bezit te krijgen. Hij sloop op een avond de magazijnen van den priester binnen en greep zoveel schatten als hij pakken kon en pakte meteen de kandelaar, die hij in een zak verstopte. Zijn enige wens was nu gauw weg te komen, dus zei hij Mau nadar vlug goedendag en vertrok. Weldra kwam hij bij zijn moeder. Het eerst wilde hij zijn schatten verbergen en de kandelaar aansteken. Toen de twaalf priesters verschenen gaf hij ze met al zn' kracht een tik op hun hoofd. Maannacht aan de Rijn maar hij had er niet op gelet, dat Mau nadar met zijn linker hand had gesla gen. Abdallah sloeg natuurlijk met zijn rechter en nu haalden de priesters in- plaats van in edelgesteenten te verande ren, stokken voor de dag en sloegen Ahdallah zo hard, dat hij kreunend neer viel. Toen namen ze de schatten, den slaaf en dc kamelen en gingen voorgoed weg. Dat was Ahdalla's straf voor zijn heb zucht en ondankbaarheid. Beste nidhten en neven, OVER enthousiasme voor een opstel lenwedstrijd heb ik niet te klagen. Toch lijkt het mij beter nog even te wachten. Na de vacantie hebben jullie natuurlijk veel beleefd en dan is het een geschikter tijd om een wedstrijd uit te schrijven. We wachten dus tot begin September. Oogenschynlyk duurt het nog een hele tijd, doch de vacantie is meestal erg vlug om. Als je al een onderwerp weet, kun je wel vast een verhaal maken, doch de uitslag wordt pas na genoemde datum bekend gemaakt. Madeliefje. Na al het ingespannen werken van de laatste t\jd, mocht er wel weer eens een grapje gemaakt worden. Intussen boft je leraar met de reukfla con. Hij had er natuurlijk absoluut niet op gerekend, dus zal het een echte verrassing voor hem geweest zijn. Jullie profiteert er allemaal van mee denk ik. Michael St r o g o f f. Ik vind Lady een leuke hondennaam, vooral voor dat ras. W\j hadden vroeger een Ierse Setter, die zo heette. Bedankt voor de raadsels, volgen de week zal ik ze plaatsen. Wat heb je met de vrije dag gedaan, gewerkt voor school of een beetje vacantie gehouden? Heb je een mooi boek gekregen? Eddy S. Je gaf mij geen schuilnaam op. zoals de andere nichtjes en neven heb ben. daarom zet ik je naam maar boven de brief. Ik vond het erg leuk, dat je mij schreef. Hoe kom je er bij daV ik bang zou z'y'n in het donker? Fietsen vind ik fijn, kun jii het ook al? Je mag zeker wel eens bij pappie achterop ,dat is wel vermoeiend voor hem, want je bent al aardig zwaar. Dag! Viooltje. Van de fietstocht, die je maakte zou je mij misschien wel iets meer hebben kunnen vertellen, doch je was nog te moe er van denk ik. In die streek staan massa's veldbloemen, je vindt er ook veel wilde orchideën. De Rattenvanger van Hameien Poppenmoeke. Het is goed van je gezien, dat een gezonde pop wel op de grond kan slapen, doch... vond het konijnen-pa tiëntje het wel zo prettig in het poppen- bed? Misschien is het nu wel beter, ik hoop het maar. Speenkruid je. Sinds wanneer ver staat mijn verstandig nichtje geen grapjes meer? Valt me van je tegen Speenkruid. Toch vind ik het verstandig, dat je niette genstaande je verontwaardiging wel van het boek genieten kunt. Dat is een ware konij nenmisère. gelukkig dat nummer twee het nog opgehaald heeft. Wildzang. De laatste weken had den we zonneschijn en nu vertel je my, dat je snip verkouden bent. Hoe is het mogelijk Wildzang? Ik begrijp, dat je je op do vacan tie verheugt, deze vrije dagen waren al een klein voorproefje. Je maakt maar plezier met je vriendinnen, gelijk heb je. S ij s j e. Gewoonlijk laat ik de keus aan jullie over een onderwerp van het opste.l. Het lijkt mii beter, nog even te wachten tot na de vacantie. Jullie hebt dan meer stof tot schrijven. Ik dacht juist, dat de raadsels nogal gemakkelijk waren, enfin je hebt zc toch nog goed Sy"s. O r a n j e p o p. Je vraagt mij. of ik een bosbessenryk plekje weet. Die plekjes zijn cr genoeg, maar voor jou misschien wat \er uit de buurt. Je bent nog maar een klein nichtje en daarom mag je natuurlijk niet zo ver van huis. Langs de fietspaden in de om geving van Leusden en de Pyramide zullen er dunkt mij te vinden zijn. Nufje. De bosbessenpluk wordt druk beoefend en het gaat hoofdzakelijk om de jam. die je er van maken kunt. Als je bos bessen proeft, lijkt het, of je het bos ruikt, heb je dat wel eens opgemerkt Nuf? Juffrouw Snip. Hoewel je mij op een verboden manier je brief schreef, was hij my als altyd welkom. Ik geloof, dat ik het je al eens meer gezegd heb, ik vind je epistels gezellig, je zwamt er genoeglijk op los. Jy hebt maar een goed leventje. Snippie geloof my, als het zwembad dichterbij lag, zou je veel te lui worden. Het is heel ge zond om er naar toe te fietsen. Tot de vol gende week juffrouw praat(schryf;graag. Lelietje der Dalen. Is je zusje weer beter? Bronchitis kan erg hardnekkig zün. Het wordt een vroege vacantie dit jaar. Ik hoop dat je overgaat. Je broer vindt het als as. H.B.S.-scholier waarschijnlijk bene den zyn waardigheid nog met (Ie krant mee te doen. Ik denk, dat alle sigarenbandjes goed zyn, veel weet ik er ook niet van. Je kunt ze in de brief sluiten by gelegenheid. Boefje. Moeten het bepaald (lege) Droste-do-zen zijn Boef? Je bent wel een bescheiden nichtje. Ik zal er een voor je trachten te vinden. Lege dozen zyn niet schaars, doch het is lastig, dat je juist een ronde nodig hebt. Het natuurinsigne vind ik lang niet onbelangrijk. Het is leuk als je zoveel bloemen en vogels bü naam kent. Kom volgende week maar eens informeren nnai een doosje. Is hij cr niet, dan weet ik er ook niet aan te komen. Bruinoogje. Pinksterbloem is In tussen een grote, geleerde nicht geworden. Wil je haar van mü veel succes v.cnsen. Pin guïn gaat ook al naar de H.B.S jullie groeit mü' boven het hoofd. Jy hebt zeker wel goe de verwachtingen omtrent de overgang? Pinguïn. Gefeliciteerd neef en ik wens je veel succes op de nieuwe school. Je hebt eerst nog enige weken om uit te rusten, geniet er van. Het is een bof, dat je alle boeken kunt gebruiken, dat scheelt veel geld. Een mooi cadeau kreeg je Pinguïn, dat zal je goed van pa3 komen. M o 11 e b o o n. Verleden week miste ik je. want ik had juist een prettige mede deling voor je. Een van de nichten stuurrde mü een partytje ysberen. Dus je zo deftig in het Frans gestelde vraag kan ik met „Oui" beantwoorden. Prettig dat de duiven het goed maken. Pas maar goed op ze. Buitenkind. Kuikentjes zyn aller liefste diertjes. Het is zeker jammer, dat er 10 mislukt zun. Neef ik heb je wat te zeg gen. Kan je zorgen, dat je brief een dag eer der in myn bezit is? Woensdagmiddag 3 uur is sluitingstijd en tegenwoordig krüg ik je brief altyd pas Donderdagmorgen. Als je een dag eerder schrijft blyven we goede vrienden. Jouw vader rookt veel geloof ik. DE OPLOSSING o e v e e e mi n Q e alal MBH Wat zielig dat het muisje in de knel liep (Nellie). Ja, appels lust ik wel maar peren niet (Jaap). Wie heeft het sprookje van de drie talen gekend? (Eef, Eva). Is die regenton niet in de schuur gezet? (Tonnie). Wel stoute meid als jy je huiswerk niet maakt roep ik vader (Els). Dc pry's is deze week gewonnen door: Madeliefje. DE RAADSELS i. Mijn geheel is een spreekwoord van 24 letters. 12, 14. 23 21 ontkenning. 1, 11, 16, 1, 22, 6 een jongens- of meisjes, naam* 10, 3, 7, 13. 19, 2 een beroep waarin veel gekocht en verkocht wordt. 8, 9, 20, 15, 19, 21 meerv. van een boom. soort. 4. 17 15 ander woord voor prettig. 18, 11, 24, 11 een meisjesnaam- 11, 5 een voegwoord. II. Vul onderstaand vierkant zodanig in, dat je van links naar rechts en van boven naar beneden leest: Eerste ry: Wat na hard werken nodig is. Tweede r'y: ander woord voor vereniging, verbond. Derde rij: eon meisjesnaam. Vierde ry: om mee uit kamperen te gaan. Een onbekende danken wy vriendclyk voor diverse bonnen. Madeliefje vraagt wederom „Apen «o Hoefdieren". Mevr. P. kan op ,Apen en Hoefdieren" rekenen. Nufje krygt een boekenbon. Boefje help ik aan Droste-bonnen. Bruinoogje en Pinguin sparen Droste-bonnen. M o 1 1 e b o o n haalt 'usb^ertjes. Een onbekende hebben wy te danken voor Verkade- en Droste-bonnen. Maandagmiddag na 3 uur worden de bon nen prompt afgehaald. Hartelük gegroet OOM BOB.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8