Iets over vitamine C. J. H. ITTMANN STADSNIEUWS R. 0. G. - jongen misbruikte zijn vrijheid EXAMENS Diefstal van vele fietsen DE CAMERA OBSCURA VAN HILDEBRAND PRIJS f6- Eindexamen R.H.B.S. r 40 x 10 IS 485! „Een banneling keerde terug" WILLY PÉTILLON schrijft voor onze lezeressen over: Df RECEPTEN ELECTRICITEIT IN DEZEN TIJD De turnlessen in het huis te Soest Utrechtschestraat 46 Tel. 6608 Neptunus wint in Veenendaal Avond-Vierdaagsche Radio-Programma's 2e BLAD PAG. 1 AMti y.'lfSCH DAGBLAD DINSDAG 9 JULI 1940 Ouders werden bedrogen met zijn verhalen over den terugkeer van hun z.g. gewonde zoons In Amsterdam werd hij ge arresteerd en ontmas kerd 'TvOEN op 10 Mei de oorlog uit- brak werd onze stad geëva cueerd en de jongens van het Rijks opvoedingsgesticht werden voor- loopig naar hun woonplaats te ruggezonden. Zii genoten, behou dens nu en dan melden, hun volle bewegingsvrijheid. Een van deze gestichtsjongens, de 20- jarige banketbakker M. M. Z.. die in deze inrichting was terecht gekomen door het pleeen van een diefstal in 1937. zou hier tot zijn meerderjantrheid moe ten verblijven. Ook hij ging naar zijn huis in Amsterdam, waar hij de oor logsdagen doorbracht. Hierna gaf hij echter geen gevolg aan den oproep om naar Amersfoort terug te keeren doch hij begaf zich naar Rotterdam, om hier opruimingswerkzaamheden t verrich ten en behulpzaam te ziin bij het ver voeren van gewonden Hiervoor ont ving hij geen vergoeding in geld, doch wel vrije kost en inwoning. Tot nu toe was alles normaal ver- loopen. De iongen was zelfs noc in ge stichtskleedine. maar dit werd waar srhijnlijk door de eroote verwarring, welke toen ia Rotterdam heerschte. door niemand ongemerkt. Hij nam hier alleen een speldje weg van het Roode Kruis en de E.H.BO. Controleur van de Distributie Het „liefdadige" werk ging Z. echter al spoedig vervelen en hij be sloot naar Utrecht te gaan. waar zijn misdadige aanleg weer voor den dag kwam. Daar hij wel be greep, dat zijn nief-alledaagsche kleeding vroeg of laat de opmerk zaamheid moest trekken, nrobeerde hij op geraffineerde wijze aan an dere kleeding komen. Hij gaf zich uit -Is controleur van de distributie en vroeg o verschillend" plaatsen inzage van de distributiekaarten. Hij bekeek ze dan en gaf ze terug met de opmerking, dat het in orde was, maar niet dan nadat hij de stamkaart in zijn zak had laten glijden. Hierna trok hij naar Amsterdam, waar hij "~->nfact zocht met families waarva. hem ter oore was gekomen, dat zij zo ns hadden, die den oorlog hadden meegemaakt. Hij hing hier het verhaal op, dat hij Roode Kruis-verple ger was geweest en in aanraking was gekomen m 1 hun zoon, di" momenteel verpleegd werd ergens in een '-"spitaal. De zoon zou eerstdaags weer thuisko men en daarom kwam hij nu eenig zak geld, een cosftium en ondergoed halen, hetgeen hij hem dan Ie- hand zou stel len. De betrokken families, die zeer verheugd wa.en iets van hun iongen te'hoor'en, stelden hem een en ander ter hand, waarna hij vertrok en on deze nier van kleeding kon verwLelen. Bovendien deed Z. zich zoo keurig en beleefd voor. dat hij hier en daar te eten werd "evraa en zoodoende in zijn kost voorzag. Toen terugkomst van de resp. zoon« echter uil' ,r-' ei men nieis meer van Z. hoofde, kr—e mrt^ «'•«rw-nn °n waarschuwde men de politie. Hierop ver scheen het signalement den jonge man in de couiv 'o TTet we, hem toen te v arm in f'° hor.fris»«a on hii besloot zijn domicilie naar Den Haag te verleggen. Hij verapdorde hier van ..werkkring' en stal I nks en reehN riiwielei In ver schillende pensions hie'd hij hier ver blijf. o.a. op het Oranienlc in de Wagenstraat en op het .Spui. waar hij steeds vnlsche nemen opcraf. Na eenige weken had hij tien. rijwielen vergaard de meeste wa-en crestoiep in de bin nenstad en besloot hij deze van de hand te doen, hetgeen vlot geschied de. Nu gebeurde het. dat rechercheurs van den Haagsrhen Centralen Op- sporir. bij het geregeld con troleeren van registers van opkoo- pers, steeds denzelfden nar i tegen kwamen. Hierdoor opmerkzaam ge worden, besloten zij Ie trachten met "lezen man eens nader kennis te maken. De onkoon*- kon een vaag signalement opgeven en nu werd eens gesnuffeld in het foto-archief van de politie. Eenige portretten werden ee'oond aan verschillende opkoopers en enkelen herkenden hierin Z. Door de mand gevallen 'Ilerna togen wee rechercheurs met dit portret in hun zak op pad en op den avond van den tweeden Juli hadden zij succes. Zij surveilleerden in de Wagen straat en zagen toen op den hoek van de Amsterdamsche Veerkade een man loopen niet een rijwiel aan de hand en ppn meisje naast zich. Dp politieman nen volgden het tweetal en op de Bier kade sprak een van de rechercheurs den man aan. Hij vroeg hem zijn naam en helppfd en prompt kwam het ant woord tv»n Op rlp vraag of hij zich kon legitimeeren, haalde de man een visitekaartje voor den dag, waarop in derdaad de naam: P. J. H. van N. voor kwam. De andere rechercheur had on- dertusschen de foto te voorschijn ge haald en de gelijkenis hleek zoo opval lend te zijn. dat rle man onmiddellijk werd gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau aan de Prinsestraat. Uier werd 7. een verhoor afgenomen en al spoedig viel hii door de mand. De jongeman zal zich nu perst in Den Haag te verantwoorden hebben voor de rijwieldiefstallen en dan wacht hem nog wat in Amsterdam en Utrecht Pas daarna zal hij naar het Rijksopvoedings gesticht hier kunnen terugkeeren, waar hij ook nog wel wat te hooren zal krij gen over het niet terugkeeren. Te Utrecht slaagden voor het docto raal examen Natuurkunde onze stadge- nooten J. W. Schuttevaer en A. M. Kruithof. Voor het apothekersexamen le ge deelte slaagde te Leiden mej. J. E. Schouten. Voor het eindexamen B zijn aan de R. H. B. S. van de eerste drie groepen geslaagd de dames H. J. van Dreumel; E. H. Grootendorst; J. E. Haars; W. Haverkamp Begemann; R. P. W. J. Mei- nesz; H. H. Wolf. De heeren: F. J. Barends; H. Blokker; W. A. van Bree; D. E. Brouwer; W. A. Kuipers; H. J. van den Berg: S. Bruins; A. H. Cramer; C. R. Dierdorp; A. C. Dros: A. P. van Eeden; J. G. .Tcelof; Th. P. van Dijk: W. Hupkens van der Eist; M. Gosschalk. T. J. van Leyenhorst; J. Hamstra; Th. R. van Houten; A. S. J. Koole. Afgewezen 8 candidaten. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 69 gr. F. 20V2 gr. C. En daar vaart het Nationaal Hulpcomité wél bij Tl* AAND AG AVOND werd de voorzitter van de plaat selijke commissie van het Na tionaal Hulpcomité verrast door het bezoek van iemand, die namens een zijner cliënten 40 gouden tientjes aanbood ten bate van het Nationaal Hulpcomité. Het totaal der in zameling te Amersfoort is dus weer met 485.gestegen J Nieuw programma in het City Theater met den tenor Tito Schipa in de hoofdrol VAN heden tot en met Donderdag avond draait in het City Theater een nieuwe rolprent, „Een Banneling keerde terug", waarin de Italiaansche tenor Tito Schipa den hoofdrol speelt. De tenor Aldo Berti heeft na een voorstelling, welke een groot succes was, in zijn kleedkamer een zekeren Martinez gedood. Voor de rechtbank geeft Berli geen verklaring over den moord. Twee vrou wen echter leggen verklaringen af, welke cenigszins een licht op dit dra ma werpen. De eene vrouw is Georgette Leblond, de verloofde van Martinez. Zij getuigt tegen Berti en verklaart, dat Martinez een edel en rechtschapen man was. Wanneer de jury gereed is. het vonnis over Berti uit te spreken, treedt de vrouw van Berti naar voren. Zij zegt, dat haar man Martinez gedood heeft, omdat zij een ongeoorloofde verhouding met Martinez had. Later zal blijken, dat beide vrouwen gelogen hebben. Berti wordt tot twaalf jaar tuchthuis straf veroordeeld. Wanneer hij zijn straf uitgezeten heeft, vinden wij hem na ver loop van tijd in Parijs terug, waar hij Georgette Leblond ontmoet, die inmid dels eigenaresse van een ca'baret gewor den is. Berti treedt in dit cabaret op en oogst veel succes. Hij gaat echter niet op de avances van Georgette in en een heftige woordenwisseling is het gevolg. Zij bekent hem, dat zij indertijd tegen hem getuigd had bij wijze van tooneel- spel. In woede en wanhoop verlaat Berti haar. In Rome ontmoet hij zijn vrouw, die hem te bekennen heyeft, dat zij inder tijd zichzelf beschuldigde, om zijn straf te verzachten En -wanneer tenslotte Berti met. be hulp van den verloofde van zijn dochter kans ziet de publieke meening voor ziin zangkunst te winnen, kan een gelukkig einde niet'uitblijven. ATU er nogal veel aandacht geschonken wordt aan problemen betreffende het con- §?rveêren van levensmiddelen, wordt daarbij telkens gesproken over vitamine De meeste vrouwen weten van de vitaminen wel een en ander, voornamelijk echter over A en B, daar deze nogal veelvuldig genoemd worden. Vitamine C is in de voeding van den mensch echter evenzeer een belangrijke factor. Bij volkomen gebrek aan vitamine C treedt scheurbuik op. bij onvoldoende aanwezigheid een gevoel van prikkelbaarheid cn lusteloosheid bij volwassenen terwijl kinderen er slecht zaan uit zien en ophouden met groeienBovendien heeft tekort aan vitamine C een slechten invloed op het gebitGebleken is, dat de zoogenaamde voorjaarsvermoeidheid even eens een gevolg is van een tekort aan vitamine C. Dit valt niet te verwonderen omdat juist tegen het eind van den winter in het voedsel weinig vitamine C aanwezig is. E zomer daarentegen is de meest ge schikte tijd om daarvan een flinke reser ve op te doen. Aardbeien, kersen, bessen cn frambozen, radiis jonge wortelen, riipe tomaten cn niet te vergeten de nieuwe aardappelen bevatten alle veel vitamine C- Ook sinaasappelen en citroenen. Niemand behoeft echter bang te zijn. dat wij, bij schadrschte van deze vruchten, in eigen land geen vruchten zouden hebben die ze vervangen kunnen. Uit vorenstaande opsomming is dat voldoende gebleken. Dok in melk komt vitamine C voor al thans zoo lang de koeien groenvoer, wor telen en dergelijke krijgen- Daar het echter noodig is de melk te koken hebben we hier niet zoo veel aan, want vitamine C is niet besiand tegen verhitting. Zelfs hij verhitting heneden 100 gr C. heeft in de oedings- middelen reeds een daling van het vi tamine C. gehalte plaats. Vandaar, dat er ook in den laatsten tijd zoo op wordt aangedrongen de groenten voor al niet te lang te koken. De schadelijke factor die vernieti gend op vitamine C. werkt is dë zuur stof. De verhitting versnelt het proces slechts;. Men hpeff dan ook opgemerkt, dat verhitting bij afwezigheid van zuur stof veel minder schadelijk op het vita mine C werkt. Men heeft ontdekt, dal het gewoon in de lucht bewaren zonder eeniee ver warming het gehalte van vitamine C. aanzienlijk doet verminderen. Bii lang bewaren van groenten, zooals bij kool. wortelen en dergelijke in den winter, verdwijnt geleidelijk al het vitamine C. Dit is ook het geval bij appelen. Aardappelen staan er iets gunstiger voor. Zij verliezen, naar uit onderzoe kingen gebleken is. ongeveer twee dor de. Ook bij hel drogen in do lucht gaat van de meeste voedingsmiddelen het vitamine C geheel verloren Dit is bij voorbeeld het geval bii het drogen van princcssehoonen op zolders. In alkalische omgeving wordt vita mine C. zeer snel vernietigd; tegen een zure omgeving is het evenwel goed be stand. Zoo blijft bij verhitting van zure groenten of vruchten die veel zuur be vatten het vitamine C. bewaard. Dit is o.a. het geval bij tomaten, postelein, aardbeien, bessen, enz. Heeft men dit zuur geneutraliseerd, zelfs alkalisch gemaakt door toevoeging van b.v. dub- belkoolzure soda. zooals in ouderwet- sche recepten vroeger wel werd aan geraden, dan wordt alle vitamine C. vernietigd cn hebben de geconserveer de levensmiddelen dus een belangrijk doel van hun waarde verloren. Hoe groot de rol is. die dit vitamine in het monscheliik en eveneens in het dierlijk lichaam speelt, wélke die rol ia heeft men nog niet kunnen ontdekken. Frambozenmelk Benoodigdheden: 200 tot 250 gram geu rige, rijpe frambozen; wat fijne suiker, poedersuiker of witte suiker, die men nog wat fijngestampt heeft; 'A tot 1 L. melk. Maak de frambozen fijn met ae suiker tot een gelijk mengsel. Klop er langzaam de koude melk door. Laat de drank zoo koud mogelijk worden, in tel kens vérverscht koud w<Uer of op ijs. Dien hem in glazen en geeft er een riet je bij. Wafeltjes hierbij geserveerd sma ken uitstekend. De hoeveelheden melk en suiker kun nen hier niet nauwkeurig worden aan- gegeven, daar van den persoonlijken smaak afhankelijk is of men den drank meer of minder sterk en meer of min der zoet wenscht. Bii een hoeveelheid van A L. melk zal in het nlgemeen an derhalve afgestreken eetlepel voldoende zijn. Lezing voor de N.V.E.V. over steriliseeren en pasteuri- seeren N de leerkeuken van het P.U.E.M.- J- gebouw aan het Smallepad werd gis termiddag een bijeenkomst gehouden van de Vrouwen Electriciteitsvereeni- ging. Mevrouw A. C. Bienema—Prop voorzitster, sprak liet welkomstwoord cn begroette daarbij in het bijzonder de beide spreeksters. Mevrouw W. ZeklenrustDe Jongli, eere-lid van het hoofdbestuur, hield een interessante causerie over steriliseeren en pasteuriseeren. Vooral in dezen linl zoo zei zij, is het aan te bevelen, mits men altijd de voorkeur gecit aan ver- sche levensmiddelen, indien deze aan wezig zijn. Een pot met ingemaakte groenten staat wel aardig in de kast, maar de voedingswaarde is niet zoo bijster. Fruit inmaken verdient meer aan dacht, hoewel het jammer is, dat er zoo weinig suiker voor beschikbaar is, die men evenwel gedeeltelijk kan vervan gen door glucose. Het drogen van groenten kan uit stekend in de zon geschieden. Zooals een hoer doet bij het hooien worden ze om en om gekeerd. Maarmen moet het niet probeeren, als de zon verstek laat gaan, want dan bestaat gevaar, dat ze gaan schimmelen. Een uitkomst is dan een electrische oven, aldus me vrouw Zeldenrust. Vervolgens nam mevrouw A. J. Wol- thers-Arnolli, voorzitster van het hoofd bestuur, het woord. Zij trok een verge lijking tusschen den toestand van he den en vóór 25 jaar. In de jaren 'II'IS was de elec- triciteit practisch nog niet in de keuken ingevoerd. Op het gas moest echter sterk bezuinigd worden en zoo werd destijds vaak alle moge lijke afval geschikt gemaakt voor verbranding. Het resultaat was na tuurlijk een onaangename -stofboel, ook al omdat men ging koken op de kachel. Electriciteit heeft het groote voor deel, dat men geen vette kolen noo dig heeft om het te „bereiden" in de centrales. Het is dus zeer eco nomisch. Ook economischer dan pe troleum, waarvan de Nedeiiandsche huisvrouw nog altijd 4.500.000 liter per jaar noodig had.... Daar het nu eisch is, alles zoo zuinig mogelijk te doen, dienen de voordeelen van electra nog eens terdege naar vo ren gebracht te worden. Leden der N.S.B. van overtre ding van het uniformverbod vrijgesproken In hooger beroep van de vonnissen van het kantongerecht te Amersfoort, waarbij zij wegens overtreding van het uniformverbod werden veroordeeld, stonden veertien dagen geleden eenige leden der N. S. B. voor de Utrechtsche rechtbank terecht. De verdachten hadden in uniform ge kleed gymnastiekoefeningen gedaan in een huis te Soest, waar zij van den althans volgens het proces-verbaal, openbaren weg af zichtbaar waren. Ter terechtzitting requireerde de of ficier vrijspraak daar niet was bewezen, dat de weg inderdaad openbaar was. De rechthank heeft heden conform von nis gewezen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Alberdina Maria, d. van Herman Johan Alojjsius Maria Vu ijst er s en Anna Krjjna de Wilde; Wijnand, z. van Gerrit Hop en Remke Kraan; Brand, z. van Hendrik Elzenaar en Gcertruy Hcndrica van den Ham; Anna Hendrika, d. van Aart Dirk Tranrbaoh en Johanna van 't Wel; Arnolda Cornelia, d. van WiUem Johannes van Nieuwkcrk en Wilihelmina Maria Ruys; Cor nelia Hendrika Tiheresia, d. van Lambertus Martinus van Hattum en Wilhclmina Adri. ann Zieltjes. OVERLEDEN: Jantina Ikiena Valk, 69 j- echtg. van Pieter van der Span; Jan Willem Floor, 79 j. wedn. van Maria Gerritsen. FRUIT- EN GROENTEN VEILING AMERSFOORT. Perziken 2180, zwar te bessen 17V£21, kruisbessen 79, roode bessen 610, morellen 19, frambozen 12 26, aardbeien 2340, druiven 3840, me loenen 2124, tomaten 611, dubb. boonen 2330, -snijboonen 2134, wortelen 68, sla 1024, spinazie 89, tuinboonen 67. rabarber 2530, bieten 1350, peterselie 515, look 1519. postelein 37, andijvie 512. selderij 1216. doperwten 1021, ra. djjs 1719, g-roenekool 79, komkommers 3062, bloemkool 514, aardappelen 3659, peulen 27. Qntppndm Buiten verantwoordelijkheid der redactie) OUDE RIJWIELPLAATJES Wij naderen weer den eersten Augus tus, den dag, waarop de verwisseling van de oude rijwielplaatjes moet plaats hebben. Wat zullen de bezitters met het voor hen waardeloos geworden plaatje doen? De ongeveer drie millioen afgedankte exemplaren kunnen nog een goede plaats vinden, want U weet toch zeker, dat de Stichting „Steunfonds" van de Yereeniging tot bevordering der belan gen van tuberculosepatiënten in Neder land zich reeds een tiental jaren beijvert om alle metalen zooals plaatjes, ander koper, lood, tin, zink. zilverpapier, cap sules van fiesschen, bruikbare luidspre kers en radiotoestellen in tc zamelen, terwijl de baten ten goede komen aan on- en minvermogende tuberculose-lij- ders. ongeacht kleur of richting? Ons comité, dat zich het lot van al Zooeven verschenen: met 100 illustraties van Jo Spier BOEKHANDEL SPORT EN SPEL V.Z.C. II met 2—1 geklopt "V/T A AND AG A VOND werd te Vee- nendaal de waterpolowcdstriid V.Z.C IINeptunus gespeeld, welke door Neptunus. dat, behalve in den aanvang, steeds sterker was, ver diend werd gewonnen. Als de scheidsrechter de beide ze ventallen in bet water fluit, blijkt dat beide ploegen één invaller tel len. Na den ingooi is Neptunus het eerst bii den bal cn ontwikkelt zich een vrij vlot gespeelden wedstrijd met V.Z.C. aanvankelijk iets in de meerderheid. De linksbuiten van V.Z.C. komt vrij te liggen en weet met een goed geplaatst schot den Neptunus-keeper het nakijken te geven, 1—0. Hierna komt Neptunus er beter in, het samenspel sluit beter. We zien eenige schoten van W. Dekkers juist tegen de doellat terecht komen. Als de bal bii den zwaar gedekt liggende» J. Kortheek komt, weet deze uit 'n moeilijke positie een hard schot te lossen, dat de .Z.C. keeper wel aanraakt, doch niet kan houden, waardoor de stand op gelijken voet gebracht is. 1—1 Na de rust wordt wederom voortdu rend druk op het V.Z.C.-doel uitge oefend, onderbroken met sporadische aanvallen van V.Z.C. Een corner levert voor het V.Z.C.-doel een hachelijke situatie. De keeper weet niet beter te doen dan den bal weer corner te werken. Deze wordt goed ge plaatst bii S. Kortbeek, die. hoewel de keeper en een achterspeler in het .Z.C.- doel liggen weet Ie scoren (1—2). In dezen stand komt geen verandering meer. Neptunus heeft een verdiende over winning behaald. Scheidsrechter v. d. Bosch leidde goed. A.Z. P.C. dames winnen wederom Gisteravond speelde het A.Z. P.C. dames zevental in Utrecht tegen D.K.R. II (dames). Met de rust leidden zij met 2—0. In de tweede helft werden hier nog twee doelpunten aan toegevoegd, doch de thuisclub wist de eer tc redden, zoodat het einde kwam met een 4—1 overwinning voor onze stadgenoten. De vier doelpunten werden gemaakt door mej. Truus van Berkel (3) en me vrouw Meijer. WANDELSPDR1 Het parcours van den vierden marsch Het parcours van den vierden marsch van de Avond Vierdaagsche op Zater dag 20 Juli, eventueel Zondag 21 Juli, luidt als volgt: (25 K.MAmicitia, Plantsoen Zuid, Heiligenbergweg, bij huize Heiligen berg links af naar Hamersveld, bij ge meentehuis Leusden rechts af, weg vol gen tot hotel De Mof, (L.) naar Wou denberg, bij de viersprong rechts weg volgen tot Constantiahoeve (R.), Doorn- sche Grintweg, Leusderweg, Borneo- plein, Hugo de Grootlaan, Emmalaan, Koninginnelaan, Stationsplein, Stations straat, Snouckacrtlaan. Utrechtsche- weg, Amicitia. SPORTDAG NEDERLANDSCHE PADVINDERS Zaterdag a.s. houdt de Nederland- sche Padvinders Vereeniging op het A. B. v. L. O. terrein a?n de Rubens straat een sportdag. PETROLEUMPIJPLEIDING NAAR SYRIË AFGESNEDEN ROME, 9 Juli (D.N.B.). Naar Ste fan i uit Istanboel meldt, hebben de En gelschen de van Mossoel door het Franschc protectoraat Syrië—Libanon loopeiade pctroleumpijpleiding, die bij Tripoli in Syrië eindigt, afgesneden. dezen aantrekt, heeft dan ook gemeend het mooie werk te moeten steunen. Vandaar, dat zij een beroep doet op onze bevolking om alle metalen voor het goede doel te offeren. Breng een en an der daar, waar de raambiljetten hangen of aan onderstaand adres. Wij danken U reeds bij voorbaat! Voor het comité: Mei. C. BUTSELAAR, G. v. Stellingwerfstr. 10 Amersfoort. Üqsmjdja GRAND THEATRE. - Van Vrijdag 5 t.m. Dondcrdng 11 Juli vertoonipg van de film „De Zwitserschc Robinson." Voorstellingen: Zondag l 45, 4U0. 6.15 en 8.30 uur doorloopend Andere dagen 8 uur. Zaterdags 6 en 8.15 uur. Zator- dag- en Woensdagmiddag 2 30 uur matinée CITY THEATER Van Dinsdag 9 t.m. Donderdag 11 Juli vertooning van do film „Een banneling koerde terug". Voorstellingen: 's avonds vanaf 8 uur. Woensdag mntineé om 2 30 uur. U EM B R AN D'I -THEATER - Vertnoning van „Gemaskerde ruiters" cn „De czaar in Londen." OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL Muurhuizen 9., BELLAMY-BIBLIOTHEEK (kosteloos). Appelweg 6. STERHU1S Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes icdcron avond geopond. des Zondags van 2 uur MUSEUM FLEHITE. Westsingel. - Geopend dagelijks van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zondag 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) GILDEHUIS A.K.G Voorjaarstentoonstel ling GILDEHUTS A K G. 9 Juli. Séance o. 1. V, den heer E. Benedict. 8.30 uur nam. „Een stuiver fooiWat een gie rigaard! Gelukkig maar. dat hij een taaie biefstuk, opgewarmde koffie en een 10 cents sigaar van drie cent ge kregen heeft. Bovendien is er in de rekening een vergissing van 20 cent geslopen." (Berlinske Tidende) DE BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.S.B. Naar wij vernemen heeft de Noord- Brabantecho Schaakbond afgezien van de organisatie der jaarlijksche bonds wedstrijden van den K.N.S.B. welke dit jaar te Oisterwijk zouden worden ge houden van 19 tot en met 23 Augustus. Het bestuur van den Stichtsch Gooi- schen Schaakbond is echter van mi ning dat er geen redenen aanwezig zijn deze wedstrijden niet te doen houden en heeft een verzoek gericht aan het be stuur van den K.N.S.B om spoedige bij eenroeping van den bondsraad ten ein de hierover een uitspraak te verkrijgen. Deze bondsraad zal a.6. Zaterdag te Amsterdam worden gehouden in „Kras- napolsky" te 11.30. WOENSDAG 10 JULI JAARSVELD. 414,4 M. VARA-Uitzen- ding. 8.00 Berichten ANP 8.10 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.15 Declamatie. 10.30 Gram.muziok. 11.30 Declamatie. 11.47 Hobo en piano (opn.). 12.00 Berichten. 12.05 VARA-orkest. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Gram.muziek. 1.15 VARA-orkest. 2 00 Esmeralda en soliste. 2.45 Orgelspel. 3.30 Zang en piano. 3.45 Voor de kinderen, 5.30 De Ramblers. 6.00 Rosian-or- kest en solist (opn.). 6.40 Letterkundig over zicht 7.00 Berichten. 7.05 Felicitaties. 7.10 Koorzang. 7.30 „Sylvia"-Amusemcntsorkest (opn.). 8.00 Berichten ANP. 8.15 Puzzle-uit* zending. 8.30 Esmeraldn en solist. 9 00 Ra- dintooneel. 9 30 VARA-orkest en solist. 10.15 —10.30 Berichten ANP. KOOTWIJK 1875 M. AVRO-Uitzending, 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek 8.00 Berich ten ANP, gram.muziek. 8.40 Órgclspel. 8.55 Gram.muziek. 9.30 Berichten (Vlaamsch) 9.45 Gram.muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.ld Gram.muziek. 10 30 Ensemble Jonny Kroon. 11.15 Benchten (Engelsch). 11.30 Ensembles Jonny Kroon. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. 1.00 AVRO-Aeolian-or- kest en solist 1.45 Gram.muziek. 2 00 Be richten (Duitsch). 2.15 Concert (opn.). 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 AVRO-Amuse- mentsorkest. 4.40 Pianosoli. 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Omroeporkest. 6.15 Berich ten (Engelsch). 6.30 Ondenv. Scheepv.: Cau serie „De vaarwegen in West-Europa" en taalles. 7.00 Gram.muziek. 7.40 „Neder- landsch provincieschoon", causerie met re portage 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Be richten ANP. eventueel Gramofoonmu- ziek. 8 30 Berichten (Engelsch). 8.45 Berichten (Vlaamsch). 9 00 Gramofoon- muziek met toelichting. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Vervolg van 9.00 9.45 Be richten (Vlaamsch). 10 00 Berichten (Duitsch). 10.15—10 25 Berichten ANP. 11.15 11.30 Berichten (Engelsch). NlBf! 1VSBERICHTEN: De uitzendtijden van de nieuwsberichten in het Nederlandsch. Fransch en Engelsch, op den zender Kootwijk. 1875 M.. zün al» volgt: 8.008.15 nieuwsberichten van het A.N.P, 9.00— 9 16 berichten in het Fransch. 11 1511.3U berichten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch. 12.45—13.00 nieuwsberichten van het A.N.P 13.4514.00 berichten in het Fransch. 14.00—14.15 berichten in het Duitsch. 15.1516.30 berichten in het Fransch 17,0017.15 berichten in het Duitsch 18.15—18.30 berichten in het Engelsch 20.0020 15 berichten in het Duitsch. 20.15—2030 berichten in het Engelsch 20.30—20.45 nieuwsberichten van het A N.P. 21.152130 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522 30 nieuwsberichten van het A.N.P. 22 30—23 15 geen uitzending. 23 1523 30 berichten in het Fransch lot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwyk om 22.30. na de nieuwsbe richten van het A N.P, sluiten, behalve dat, zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt roet be richten in het Fransch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5