Italiaansche druk op Aiexandrië Duurzame vrede vcor alle Balkanvolkeren 100.000 ton scheepsruimte per week tot zinken gebracht De aanval op de „Hood" Nervositeit in Engeland Halifax over Egypte Britsche import zeer sterk belemmerd Parijs herstelt zich Zal de Britsche vloot dit belangrijke steunpunt moeten opgeven? Nieuwe bijdrage tot vorming van een van haat en onrecht bevrijd Europa Het Duitsche legerbericht Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 12 JULI 1940 VAN DE EGYPTISCHE GRENS, 11 Juli (D.N.B.). De Italiaansche druk op Aiexandrië, de belangrijkste vlootbasis van Engeland in het Oostelijk gedeelte van do Middeliandsche Zee. wordt steeds grooter, aldus de oorlogscorrespondent van het D.N.B. in het Middellandsrhe Zeegebied. In de laatste 24 uur ronkten de Italiaansche bommenwerpers viermaal over de haveninstallaties. De bommenregen veroorzaakte op vele plaatsen blijvende scha de. Weliswaar kunnen de brandstoffen, die bij deze aanvallen in vlammen zijn opgegaan, gedeeltelijk 011 met vertraging vanuit Suez worden vervangen, waar groote potroleumopslagplaatsen aanwezig zijn. die voorloopig nog niet aan een Italiaanschcn aanval waren blootgesteld. Niet te vervangen zijn die haven- en verdedigingswerken, dokken, kranen, tanks, vliegtuighangars, waarvoor slechts voor eon gedeelte bepaalde reserveondcrdeelen in de depots klaarliggen. Dat alles moot aangevoerd worden uit Engeland via Kaap de Goede Hoop en de Roode Zee. De Engelschcn in Egypte worden buitengewoon zenuwachtig. Of schoon zij alles hebben gedaan, om den Egyptenaren niet alleen de duurste, doch ook de oudste en slechtste wapens te verkooncn is de vrees van een gewapenden tegen stand van het Egvptische leger in de rug der eigen stellingen toch zoo groot, dat het Engelsche opperbevel het Egyptische leger deze oude wa pens weer wil afnemen, zoogenaamd om ze tegen moderne in te ruilen. Het maehtelooze land moet zich een ontwapening laten welgevallen in een periode, waarin de Italiaansch-Engel. oorloc: zich reeds bijna op Egvptischen bodem aTspeelt. Ook bij dit passieve volk raakt liet geduld uitgeput. Uit alle dee len van het land komen berichten ovei botsingen, en klop. en schietpartijen met de Engelschen binnen. Daarbij ziin de Engelschen aangewezen op de mede werking der F.gvptennren. De ravitail leering kan niet uit Engeland worden verkregen, doch moet ter plaatse wor den verzorgd De Egvptische boer wil echter voor de Engelschen niets meer afstaan. Reeds ziin de eerste daden van sabotage gepleegd en de moeilijkheden der Engelschen stiigen van dae tot dag. Hot Egvptische leedvermaak en de moed lot heimeiiiken tegenstand groeien met iederen bom op de Britsche verdedi gingsstellingen in Aiexandrië. In mili taire kringen acht men het nog slechts een kwestie van tiid of de Britsche vloot zal de haven van Aiexandrië als belang rijk steunpunt moeten opgeven. De speciale-correspondent van Stefani geeft de volgende bijzonderheden over het Italiaansche bombardement op het Engelsche eskader, dat van Gibraltar kwam en zich ten Zuid-Oosten van de Balearen bevond. Het gróote slagschip Hood. werd door twee ^bommen van zeer zwaar kaliber getroffen cn zeer zwaar be schadigd. Aap boord brak brand uit. die. zooals uit de waarnemingen van een Ilaliaansch verkenningsvlieg tuig ecnige' uren na het bombarde ment is gebleken, niet gebluscht kon worden. Het slagschip zette zeer langzaam koers naar het Zuid-Oos ten. klaarblijkelijk met de bedoeling Gibraltar binnen te looDen. Verschil lende torpedojagers begeleidden het schip. Het succes van de Italiaansche vlie gers is daarom des te belangrijker, om dat het bombardement werd uitgevoerd onder bijzonder moeilijke omstandighe den als gevolg van het slechte weer. waardoor het zicht aanzienlijk beperkt werd. De aan de Hood toegebrachte schade is zoo ernstig, dat het repareeren hiervan verscheidene maanden in beslag zal nemen. De toestand wordt nog ver ergerd door het feit. dat het slagschip niet op de scheepswerf van Malta ge repareerd kan worden en naar een En gelsche scheepswerf zal moeten varen. Malta geteisterd Naar aanleiding van het nieuwe Italiaansche legerbericht. dat lucht aanvallen op Malta meldde, wordt van welingelichte ziide vernomen, dat Malta van den aanvang der vij andelijkheden af tot en met 7 Juli in totaal 44 maal door in het geheel 26 vliegtuigen is aangevallen. Deze vliegtuigen hebben 1630 ton bommen neergeworpen. De bomaanvallen op Malta, zoo wordt vandaag met beslistheid verklaard, zul len zoo lang worden voortgezet tot Mal ta definitief Italiaansch is. De strijd, die thans begonnen is om het bezit van Malta, gaat in ziin militaire, strategische en politieke betcekenis ver uit boven het bezit van dit eiland. Het doel der wor steling om Malta is het definitief over winnen van dc eeuwenoude Britsche suprematie in de geheele Middeliand sche Zee. Teleurstelling te Londen LONDEN, 11 Juli. (Reuter). Het avondcommuniqué van de Britsche ad miraliteit luidt als volgt: De ontmoeting tusschen de Britsche cn de Italiaansche vloot in de Middellandsche Zee kan als een zeer teleurstellende handeling be schouwd worden. Deze teleurstelling moet in het feit gezocht worden, dat de Britsche vloot den vijand geen werke lijke verliezen heeft kunnen toebren- gen. De Italiaansche vloot werd door onze oorlogsschepen achtervolgd. Onge lukkigerwijze konden wii geen der sche pen torpedeeren. Straatlantaarns worden als schroot gebruikt Strenge straffen BERN. 11 Juli. (D.N.B.) - On der den indruk van de voortdu rende Duitsche bomaanvallen op de Engelsche havens en bewape ningsindustrieën en van het stij gende aantal door Duitsche duik- booten tot zinken gebrachte koop vaardijschepen is de onrust onder de Britsche bevolking, ondanks alle omvangrijke verdedigings maatregelen, van dien aard, dat Churchill en andere leden van het kabinet nog meer dan weleer ver klaringen afleggen tot kalmeering der gemoederen. D° mededeelingen. dflt meer dan een millioen vrijschutters voor de verdedi ging van Engeland ter beschikking staan on dat een leger van 4 millioen man gerped is alsook hpf recordrijfei van de Engelsche bestpllingen in \me-' rika. dat door de I ondensrho radio is bekend gemoakl heb hen blijkbaar ceen uitwerking van beleekenic- op do groote menigte. Het feit. dat dp ..Spectator" zich al bezig houdt met de vraag, wat er zou gebeuren indien Duitschland Engeland zou bezetten, teekent de ware stemming ondpr de Engelsche openbare mpeninc die in zenuw achtige sponning dageliiks den Duitschcn aanval venvarht Dat van de gemelde vier millioen soldaten meer dan de helf' nog in opleiding en voor eep werkolijken strijd maar geringe waarde heeft, is een openhaar eeheim. In geheel F.ngelond eaat men er thans reedt toe over, do straatlantaarns alê schroot te gebruiken De hier hecrschen- de nervositeit wordt er verder door ge kenmerkt, dat het allen Engelschen in een veertig mijl laqge lijn langs de Zuidkust, met inbegrip van Brighton. Hove, Hastings Rvp. Eastbonrn, New ho ven. Slatdeen verboden is in den nacht het huis te verlaten. Ten slotte heeft de minister van landhomv alle brocdinstal- laties voor pluimvee gesloten, aangezien men niet over voldoende voer beschikt. Een Zweedsche onderdone ie Londen is volgens een bericht in de bladen ver oordeeld tot drip maanden gevangenis straf omdat zij haar adresvernndering niet tijdig aan dc politie had meege deeld. Na het uitzitten van deze straf zal de Zweedsche uil Engeland worden gezet. Tegelijkertijd meldt de Londcn- sche correspondent van „Svcnska Dag- hladet". dat de Engelsche rechtbanken steeds strengere t-trnffen toepassen op personen, dip verdocht worden van on wettige handelingen. Een pleegzuster te Bristol is ver oordeeld tot vijf jaar tuchthuis om- dal zij op een briefkaart zou hebben aanbevolen naar de Duitsche radio te luisteren. Een witkiel had dezelf de straf gekregen voor hetzelfde vergrijn. Een huishoudster werd ver oordeeld tot 2 iaar tuchthuis, omdat zij een kaart bezet, die den vijand van nut had kunnen zijn. Een zakenman te Nottingham werd veroordeeld tot 14 dagen tuchthuis en 50 pond boete omdat hij gezegd zou heb ben te hopen op Hillrrs overwinning. DE „PAGANINI'' GEZONKEN ROME, 11 Juli. (D.N.B.) - Het aan de maatschappij Kvrenia toebehoorende rchip .Paganini". dat met 920 soldaten en een bemanning van dertig koppen. Bari in de richting Durazzo heeft ver laten. is. naar Stefani meldt, op 2S Juni om acht uur twaalf kilometers voor Durazzo in brand geraakt en tegen twaalf uur gezonken. liet algemeen hoofdkwartier van het Italiaansche leser deelt naar aanleiding hiervan mede. dat hierbi' 214 Italiaan sche en Albanees.ve soldatpn en onder officieren, a'smedp zes \lhaneesche of ficieren om hei leven zün -ek-rnen. GENERAAL MITTELHAUSER. LONDEN. 11 Juli (D.N.B - De voor malige opperbevelhebber van het Fran sche Levanf-leger. generaal Mittelhau ser zou de Palestiinsche eren* overschre den hebben om zich ter beschikking van de Engelschen te stellen. TT*, De historische treinwagon is op last van den Fuehrer van het Bosch van Corn- piégne naar Berlijn overgebracht en daar inmiddels aangekomen. RICHTLIJN TE MUNCHEN: BERLIJN, 11 Juli. Van senn- officieele zijde wordt gemeld: „In verband met de DuitschItali aanschHongaarsche besprekin gen in München stelt men in poli tieke kringen alhier nogmaals na drukkelijk het feit in het licht, dat de spilmogendheden solidair zijn in alle kwesties van den oorlog en den vrede. Deze solidariteit der spilmogendheden, zoo verklaart men, blijkt op alle gebieden, die voor den actieven oorlog of voor de economische verzorging van Duitschland en Italië belangrijk zijn. Duitschland en Italië aan den eenen kant en Hongarije aan den anderen kant zijn dor banden van oude traditio- neele vriendschap gebonden. Dtiilsch- lands en Italië's belangen beslaan niet alleen in de economische stabiliteit van „het Zuidoostelijke gebied, maar vooral in een vrede, die vrij is van achterhaald ressentiment en die aldus gevormd is. dat hij een duurzame, goede verhouding van alle Zuidoostelijke landen onder ling en jegens elkander waarborgt. Duitschland. Italië en Hongarije, zoo verklaart men verder, zullen met alle andere tot den ophouw be reide staten van den Balkan in het Zuidoosten den vrede weten te be houden en ook daar hun bijdrage le veren tot de vorming van een van haat en onrecht bevrijd Europa. In dezelfde Duitsche kringen wijst men hij deze gelegenheid nogmaals in het bijzonder op de uit de documenlen \an den Fransehen generalen staf blij kende destructieve doelstellingen van Engeland en stelt daar tegenover den contructieven arbeid der spilmogend heden Zonder twijfel is dit bekende stand punt van de spilmogendheden, zoo zegt men van Duitsche zijde ten slotte, ook bij de besprekingen te München tot uit drukking gekomen. Hier zal wel in het bijzonder het algemeene verlongen naar een duurz.amen en met de natuurlijke belangen aller Ral kan volkeren in over eenstemming ziinden vrede de funda- menteele richtlijn ziin creweest van de Duifseh-Italioansch-Hongaarsche be sprekingen. De Deutsche Allgemeine Zeihing schrijft over de besprekingen te Mün chen het volgende: Toen destijds Enge land de volken van F.nrona in den sanctieoorlog tegen Italië wilde drijven, ontstond de spil RomeBerlijn. De eer ste functie was de Duitsch-Ttaliaansche samenwerking voor een construct ie v'c v redesordening in het Zuidoosten. Thans is de solidari'eit van de spil op alle eehieden van den oorlog en den vrede een feit dat Europa beheerscht liet is slechts natuurlijk en toch van organische heteekenis, zoo schrijft het blad verder, dat het ge zag van Duitschland en Italië zich op dit oocenblik ook juist hij de vraagstukken betreffende het Do- naugchied laat gelden, die destijds hij het begin van de Duitsch-Ita- liaansche samenwerking ook besion- den. De oude vriendschap van de spilmogendheden met Hongarije is voor den geest der besprekingen te München toonaangevend geweest. De oorlogvoerende mogendheden. Duitschland en Italië, hebben evpnals Hongarije, in de eerste plaats belang hij een economische stabiliteit van het Donaugebied en bij de stabiliteit van oen vrede in het Zuidooslen. Het.resul laat van Mnnchcn is in dezen zin niet alleen in Hongarije doch ook in den ceheelen Balkan begrepen. De onom streden autoriteit van Duitschland en Italië is het onderpand van hei ver- Irouwen voor de kleine volken, hetzij zij destijds door het systeem van Ver sailles en Trianon op brute wijze zij opgeofferd, of onlangs door de ..mis dadiee oorlog«ophit»ine der Britsche garanties" aan den rand van een af grond zijn gebracht. Verklaring van Teleki BOEDAPEST, 11 Juli (D.N.B.). - Bij de ontvangst ter gelegenheid van den terugkeer von de Hongaarsche staats lieden uii München heeft minister-pre sident Teleki verklaard, dal het ge meenschappelijke communiqué, dat over de besprekingen is uitgegeven, ieder kan overtuigen van do diepe vriendschap, tutschen de drie volkeren, die indien mogelijk nog vergroot zal worden Daardoor wordt het de plicht van het Hongoarsclie volk nlei veel te praten, maar te vertrouwen, te wei ken en te gehoorzamen. Tegenover een medewerker van het Hongaarsche nieuwsbureau heeft de minister-presi dent .verklaard, dat hij het wel buiten gewoon op priis heeft gesteld, dat de Eührer te midden v«an den strijd op le ven en dood, welken het rijk voert, tijd heeft gevonden om te luisteren naar de Hongaarsche staatslieden en om som mige Hongaarsche levensvraagstukken te leeren kennen. De mogendheden van de as zijn bezield door den wen6ch in alle deelen van Europa de voorwaarden te scheppen voor een tijdperk van lan gen vrede. Er is nimmer druk op de Egyptische regeering uitgeoefend Rust in Palestina LONDEN, 11 Juli. (D.N.B.). De minister van buitenlandsche zaken, Lord Halifax, heeft heden in het Hoogerhuis een verklaring afgelegd over het nabije Oosten. Ten aanzien van Egypte ver klaarde hij, dat de Britsche regee ring sedert de deelneming van Ita lië aan den oorlog nooit druk had uitgeoefend op de Egvptische regee- rinc om haar er toe te brengen Ita lië der. oorlog te verklaren. Het is intusschen volkomen duidelijk, dat de Britsche strijdkrachten in Egyp te, zoo verklaarde hij verder, die op verzoek van de Egyptische regee ring aanzienlijk versterkt zijn. hun operaties legen Italië van Egyptisch souverein gebied uit voeren moeten. Engeland heeft het vaste voorne men zijn verplichtingen tot verdedi ging van Egypte na te komen. Lord Halifax stelde vervolgens den toestana \oor, alsof de onafhankelijk heid en de levensbelangen van Egvpte door de oorlogsverklaring van Italic aan Groot-Brittannië bedreigd werden. In dit verband meende Halifax, dat in het Egvptische parlement een stem ming heerseht ten gunste van de vor ming van een sterkere regecring en de getrouwe nakoming van hPt hondgc- noolsehapsverdrag met Engeland. De Brilsche regecring acht het haar recht haar bondgenoot te doen weten, dat zij van dezelfde meaning is. aangezien de Egyptische verdediging Engeland in de eerste plaats aangaat en het zelf op g.ond van het genoemde verdrag duide lijk omlijnde verplichtingen heeft. Wat de Palestijnse!^ kwestie be treft. verklaarde Halifax, dat. de tne«iand daar. ..afgezien van pnkelp dadon van bandietondom". rustig is en dal in het land thans „ordelijke toestanden" heerschen. Ten aanzien van Turkije zette Hali fax uiteen, dat Engeland door de nauw ste handen met dezen staat verbonden blijft. Tiet verdra met Turkije blijft evenzeer beslaan als de ..vriendschap «ui svmpathie" t"ssrhen heide volken. Ten slolte zeidp Halifax den moed te hehhen om te gplooven. dut Engeland in staat is ziin »rienden en hondeenoo- en in dit deel van de wereld, d.w.z. don Balkan en hoi nabij Oosten, iedere hulp en iedere bescherming te doen gewor den Kngelano zal den oorlog met alle macht voortzetten. BERLIJN, 11 Juli. (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht deelt mede: De reeds in een speciaal bericht gepubliceerde successen van het luchtwapen tegen Britsche convooien hebben, naar thans definitief is vastgesteld, geleid tot de vernietiging van een kruiser van 7.000 ton en vier koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 21.000 br. t. Verder werden een kruiser cn zeven koopvaardijschepen, waar onder een tankschip, zoo zwaar beschadigd of in brand geworpen, dat zij als verloren kunnen worden beschouwd. Voorts behaalden onze gevechtsvliegers groote successen bij den aanval op vliegvelden in Zuid-Oost Engeland, op haveninstallaties aan de Zuid- en Zuid-West kust en ook op fabrieken der bewapeningsindustrie. Hevige ontploffingen en groote branden werden vooral waargeno men in de munitie opslagplaatsen bij Pembroke en in de havens van Plymouth en Swansea. Ook de petroleumopslagplaatsen van Pem broke en Portland zijn in brand geraakt. Een vijandelijke aanval op het vliegveld Amiens-Glissy door ze ven Britsche bommenwerpers, is geëindigd met het neerschieten van alle zeven vliegtuigen, zooals reeds in een speciaal bericht is medegedeeld. Verder kwam het als gevolg van een aanval op een convooi in het Kanaal tot een luchtgevecht, waarbij tien vijan delijke jagers werden neergescho ten. In den nacht van 10 op 11 Juli werden geen vijandelijke vluchten boven het rijksgebied ondemo men. In totaal werden hij de luchtgevech ten van gisteren 35 \ijandelijke vlieg tuigen en een kabelballon neergescho ten. Zeven eigen vliegtuigen wórden vermist. In den handelsoorlog tegen Enge land stijgen de successen dank zij de gunstige uitgangsbases van onze duikbooten. Zoo werd alleen in de laatste zes weken, tot en met S Juli, 609.000 br. ton vijandelijke haildels- scheepsruimte tot zinken gebj-acht. Hierdoor is het gemiddelde cijfers van tot zinken gebracht tonnage door duikbooten gestegen tot meer dan 100.000 br.t. per week. Geweldig verlies aan tonnage Het frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: Het is den Duitschen duikbooten ge lukt in den loop van de laatste zes we ken rond 609.000 bruto registerton scheepsruimte der vijandelijke koop. vaardij in den grond te boren. Deze ver liezen moeten Groot-Brittannië des te harder treffen, daar de Britsche econo mie in al haar takken volkomen aan gewezen is op aanvullende importen. Voor de Engelsche voedingseconomie bestaat een doorloopende aanvullende invoeibehoefte van rond 80 van het verbruik, voor talrijke voor den oorlog belangrijke industrieën. In de alumi- niumnroductie stijgt de importhehoefte tot bijna 100 der henoodigde grond stoffen Reeds voor den oorlog moesten ongeveer 06 procent der noodige petro- leumnroducten over zee worden aange voerd. aangezien de aanwezige hvdreer- installatics nauwelijks 4 van de nor male vredesbehoefte konden dekken. Het verlies aan bruikbare tonnage is voor Engeland echter, ondanks het in beslaenemen \an Noorsche, Deensche. Nederlandsche, Belgische en Fransche schepen des te pijnlij ker. daar hij den aanvang van den oorlog de beschikbare Britsche koopvnardijscheepsruimtc ongeveer een millioen ton geringer was dan in het begin van den wereldoorlog. Voor de uitwerking van de Duitsche blokkade tegen Engeland is het kenmer kend. dat in den jongsten tijd herhaal delijk steik beschermde Britsche con vooien het Kanaal en de Straat van Dover ondanks de voortdurende succes volle Duitsche aanvallen blijven gebrui ken. aangezien klaarblijkelijk de ha vens der Britsche Westkust met hun installaties niet voldoende zijn om de doorloopende overzcesche ravitailloe- ringshehoeftc te lossen en te vervoeren In dit verband moet er aan herinnerd worden, dat Londen en de havens van de Theems tot dusverre rond 42 van den totalen Britschen invoer moestpn opnemen en omslaan, een hoeveelheid "oederen dus. die niet zonder meer ver legd kan worden naar andere havens, aangezien daar de noodiep speciale in stallaties ontbreken Dientengevolge ziet de B itsche reecering zich klaarblii koliik genoodzaakt de convooien tot iederen piiis cn zelfs met de zwaar ste offers door het Kanaal naar de mon ding van de Theems ten uitvoer te leg gen. De strijd boven het Kanaal STOCKHOLM. 11 Juli (D.N.B.). De luchtgevechten, die zich Woens dag boven het Kanaal, boven de Britsche Zuidkust en zelfs boven deelen van midden Engeland en Schotland hebben afgespeeld, kun nen voor de Britsche openbare mee ning niet geheim worden gehouden. In de zuidelijke voorsteden van Londen heeft men Woensdag den geheelen dag het gedaver van de kanonnen aan de Zuidkust kunnen hooren. Duizenden Engelschen kon den met eigen oogen zien, hoe de Duitsche machines een Britsch con vooi in het Kanaal bij Dover aan vielen. „Stockholms Tidningen" meldt, dat van alle luchtgevechten, die zich in den laatsten tijd hoven Britsche convooien hebben afgespeeld, de gevechten van gisteren de grootste zijn geweest, die men tot dusver heeft beleefd. De slag heeft zich ten deele boven de zee en ten deele boven de kust afgespeeld. Het oude, vertrouwde stads beeld keert terup Van hongersnood geen sprake PARIJS, 11 'uli. (D.N.B.) Over enkele dagen is .het precies een maand geleden, dat de overwinnen de Duitsche troepen de hoofdstad van Frankrijk bezetten. De veer tiende Juli, nationale feestdag van het Fransche volk, zal dit keer een dag van inkeer zijn. Sedert vier w-eken verlevendigen de in het veld- grijs gekleede soldaten het stads beeld van Parijs. Het contact met de bevolking, die zich eerst angstig en schuw teruggetrokken hield, is al lang tot stand gekomen. De hou ding der soldaten vindt overal waardcering. De winkels en eafé's gaan langzamerhand weer open. Dagelijks keert een stroom vluchte lingen naar de stad terug. Het straatverkeer neemt gestadig toe, zoodat Parijs langzamerhand weer het oude vertrouwde beeld krijgt. Ook zijn de stations van den ondër- grondschen spoorweg weer geopend. Het particuliere telefoonverkeer in de voorsteden en het spoorwegverkeer naar de dichtbij gelegen distrieten is hersteld en zelfs de talrijke fonteinen ruischen weer als in vredestijd. De eroote boulevards zijn weer aantrekke lijke punten geworden, de café-terras sen zijn des middags tot op de laatste plaats bezet. Theaters, bioscopen en ca barets hebben hun deuren weer ge- oppnd. Het Duitsche militaire bestuur let streng op het nakomen van zijn be velen. doch stelt alle pogingen in hPt werk de normaliseering van het open bare leven zooveel mogelijk te bevor deren. Het sluitingsuur is van des avonds 9 uur tot 11 uur verlengd. Reeds zijn duizenden arbeiders en bedienden weer teruggekeerd en wachten op werk gelegenheid. De groote fabrieken, zooals Re nault, Citroen, Farman, Peugeot en andere, zullen binnenkort weer gaan werken. Ook de banken en handelshuizen zullen binnenkort haar deuren weer openen, zoodat verwacht kan worden, dat Parijs in korten tijd weer het brandpunt van het zakenleven van Frankrijk zal zijn. De levensmiddelenvoorzJening wordt van dag tot dag heter. Ter wijl het eerst als gevolg van een haperenden toevoer door groote ver- voer-moeilijkheden nauwelijks mo gelijk was eenige kilo's aardappelen te krijgen, zijn thans der markten weer rijkelijk van alles voorzien. Dc voorspellingen van een hongers nood zijn door de organisatie van liet Duitsch bestuur gelogenstraft.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2